MUDrland Wenca

Jak napovídá můj pseudonym, rád ve volných chvílích mudruju o životě a jsem autorem léčivých termoreflexních nálepek  https://mudrland-wenca.webnode.cz/. Land s D na konci symbolizuje můj vztah vlasti, přírodě a především k zemi - matce živitelce.

Zastávám názor, že největším nepřítelem státu je funkční rodina. Rodina která drží pospolu, která má aspoń nějaké vlastní zdroje a disponuje inteligentním řízením s prvky selského rozumu. Taková rodina je odolná státní a nadnárodní zvůli.

Jsem vděčný za vzdělání na socialistické, základní devítileté škole, protože z těch informací těžím celý život. Jsem vděčný za setkání s lidmi, kteří mi předali některé zásadní informace, díky kterým jsem mohl prohlédnout závojem nastražených iluzí.

Články

Trnitá cesta k získání domácí pálenky

Štítky

Tak nám zrají trnky, česky švestky. Kdo nemá trnky, sbírá jabka nebo hrušky, hlavně aby byly sudy plné kvasu, z kterého by se dala vyrobit svérázná pálenka. Cesta k domácí pálence ale není vždy jednoduchá. Vzpomínám na své první zaměstnání, kdy předák donesl do práce flašku se slovy "Tak jsem chlapi pálil, okoštujte.l". Po otevření jsme ucítili petrolejový odér. Jak nám pak předák řekl, ve dně starého škopku na kvas se mu udělala díra. Tak ucpal díru papírem, od asfaltérů operujících ve vedlejší ulici si vyptal trochu horkého asfaltu a škopek jím dokonale zatěsnil.

Malý postřeh z pořadu Zprávy ČT

Štítky

Dnes je 3. srpna 2020. Připadám si jak za socíku, kdy jsme na vojně museli povinně sledovat zprávy ČST. Politruk (manželka) mi totiž přepl program na Zprávy ČT. Zde je krátká ukázka ze zpráv.

Zpráva o novém šéfovi Škoda Auto s ilustračním záběrem na model Škoda Scala. Čtu podle pravidel českého pravopisu a vím že z některých aut opravdu "chčije olej". Snad to je záměr, aby zákazník podle názvu modelu věděl, čím je tento model charakteristický. Jsem zvědav,  kdy se Škoda Auto vytasí s inovovaným modelem Škoda Scala, u kterého písmeno C nahradí písmenem R. 

Krátký článek o jednom hezkém rodinném večeru

Štítky

Před nějakým časem manželka zařídila připojení internetové televize. Kdyby to nechala na mně, dodnes by jsme byli ke světu informací připojení tripólem z vidlí skrz archaickou, symetrickou dvoulinku.

Včera mi předčítala zprávu od operátora, že máme nechat přes noc zaplou krabičku ve tvaru puku, jejíž název můj mozek vyhodnotil jako zcela nepotřebný k životu a okamžitě zapoměl. Prý nám budou nahrávat nový operační systém.

Sucha, přívalové deště - co s tím?

Štítky

Starám se o rodinný majetek, pozemek na Valašsku o výměře bezmála 8000m2. Jílovitá půda, podloží pískovec a jíl, jižní svah,louka a pár stromů v hraničních mezích. Na části pozemku leží dům a zeleninová zahrada. Pozemek je asi 200 m dlouhý po vrstevnici a 40 m široký po spádnici. Před 22 lety se začalo projevovat sucho, v létě tam byla chorvatsky suchá tráva a zemina konzistence nepálených cihel nepřijímala vodu.