Hasičská pohádka z Království 666

Štítky
V království za šestero moři, šestero horami a šestero řekami, říkejme mu třeba Království 666, žil - byl, chudý chalupník. A ten chalupník jednoho dne ucítil kouř. "Proboha, abych tak ještě vyhořel!" A zavolal hasiče. Když přijeli, zdroj kouře našli docela rychle. Velitel zásahu však rozhodl proti zdroji kouře nezasahovat, protože zdroj kouře nejevil příznaky požáru, jako jsou např. šlehající plameny. Jen si tak tiše doutnal. A hasiči odjeli tak rychle, jak přijeli.

 


Od té doby se však v celé zemi různé dýmy, kouře a čmoudíky začaly rozmáhat a hasiči je vyjížděli zkoumat čím dál častěji. Čmoudy se nakonec rozmohly tak, že hasiči byli na výjezdech téměř nepřetržitě. Ředitelství hasičského záchranného sboru Království 666 proto vyhlásilo čmoudovou pandemii s nařízením, že majitelé nemovitostí, kde byl kouř lokalizován, musí zůstat doma a hlídat to ohnisko kouře pro případ, že by vykázalo příznaky požáru. A lidé, kteří doma kouř neměli, nesměli po 21 hodině opouštět bydliště, protože po této hodině by se u nich mohl kouř objevit, a ten se, jak známo, může snadno zvrhnout v požár. 
Celé království bylo monitorováno odborníky, kteří přijeli z cizích krajů. Časem se však zjistilo, že jejich diagnostika byla značně nespolehlivá, protože hasiči byli častokrát posíláni hasit mlhu. Než se na to ale přišlo, vyšel také zákaz užívání tažných koní, protože i z těch se z blíže nezjištěných důvodů kouřilo.
Král pak dále vydal příkaz k uzavření všech kostelů kvůli kázáním o plamenech pekelných a taky proto, že v nich hořely svíce. A pro jistotu i kvůli výroku Svatého Augustina "Kdo chce zapálit, musí sám hořet!"
Byly zavřeny veškeré krčmy a šenky, nejen proto, že se tam rožnila jateční zvířata, ale také kvůli protistátním řečem, jako třeba "pojď uhasit žízeň".
Oheň byl tak postaven zcela mimo zákon. Do křesla šéfa propagandy se vyšvihla Kréta Tůmberková, která rázně dehonestovala dosavadní uhlíkovou energetiku a namísto ohřátí u kamen doporučovala moderní elektrický ohřev při tření ebonitové tyče liščím ohonem. Ledaskdo se u toho i zpotil! 
Královi zbrojnoši šacovali poddané a hledali u nich křesadla nebo zápalky - Luciferky. A kuřáky s doutnajícím tabákem rovnou zavírali do hladomorny. Z této doby pak pocházejí tzv. ohnivá příjmení tehdejšího disentu jako Sirka, Zapalač, Palivec, Křesadlo, Zápalka, Topič, Palič aj.
 
STOP! CO TO JE ZA BLBOST?
Přece je každému jasné, že by velitele zásahu za takové jednání museli hned vyhodit! Stačilo přece, aby jeden z hasičů donesl přenosný hasicí přístroj, udělal "pssst" a ložisko potenciálního požáru by bylo zlikvidované!
A je to vůbec pohádka? I v televizi jsem viděl lékaře, jak říká: "...pacienty pozitivní na covid, kteří jsou bez příznaků, posíláme domů s tím, ať přijdou až budou mít příznaky..."! Ta naše covidová "pohádka" tedy probíhá zcela v duchu Hasičské pohádky z Království 666. I v Království 666 sice všichni uměli psát, číst a počítat, ale chyběly jim elementární znalosti a hlavně, měli strach! Strach z požáru, který jim královští drábové a ponocní vybubnovávali do hlav každý den, od rána do večera a od večera do rána. A také strach z trestu neuposlechnutí králova příkazu, že kouř a požáry musí likvidovat pouze kompetentní odborníci - hasiči.
Přitom by se hasičská pohádka nemusela vyvíjet tak, jak jsem popsal. Ten chudý chalupník mohl namísto volání hasičů vzít vědro vody a doutnající ložisko potencionálního požáru během okamžiku uhasit sám... A i moderní medicína, která má technologie jak přesně naskenovat lidské tělo, zjistit v něm všechny mikroorganismy, provést doslova zázračné operace a má i farmaceutika na všechny možné nemoci - ta by jistě uměla "uhasit" nemoc hned v zárodku! 
 
Jenže se jí asi nechce...
 
A tak - jak praví jeden z Murphyho zákonů: "Když hledáte pomocnou ruku, najdete ji s největší pravděpodobností na konci své paže" - nezbývá, než "vzít vědro vody" a ten zárodek nemoci "uhasit" sami. A návod k úspěšné léčbě všech viróz včetně covidu dřív, než propuknou destruktivní příznaky, naleznete v tomto článku  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/11/jak-se-rychle-vylecit-z-covidu.html
 
A je levný jak kýbl vody.
 
Hodnocení
Průměrný počet slepic: 2.9 (61 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

odvezla svou matku ráno do bruntálské nemocnice s příznaky na kovid. V 18h volali starostce, že maminka zemřela. Starostka jela do špitálu vyřídit potřebné a m.j. sundala mámě ze zápěstí chytré hodinky. Matka podle hodinek a času volání o úmrtí měla dlouhou dobu po smrti ještě tep a dokonce jako mrtvá udělala na jipce 20 kroků. Starostka podala na nemocnici (Agel) trestní oznámení.

Průměrný počet slepic: 3.5 (24 hlasů)

Nejsem s JIP příliš obeznámen, ale tam se opravdu chodí? Myslel jsem si, že je pro ležící pacienty napojené na nějaké systémy. Hadičky, dráty a tak.
Nerad bych aby vyšlo najevo, že si ty chytré hodinky někdo na sobě vyzkoušel.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ony ty chytré hodinky zas tak moc chytré nejsou. A hlavně vyhodnocují někdy zajímavě - stačilo třeba s postelí manipulovat a hodinky otřesy vyhodnotily jako kroky. Občasný tep (záleží jestli hodinky vůbec mají snímač tepu nebo se jej snaží jen dopočítávat) můžou naměřit při manipulaci s tělem.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

:-(

Průměrný počet slepic: 3.6 (15 hlasů)

to Ládik!!!
Ale tý historce nevěřím, teď tady podobnejch keců koluje víc.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

Světlá Hora existuje a opravdu kousek od Bruntálu,Ládik by to určítě potvrdil.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

Na JIPce ze všeho nejdříve sundají z těla úplně všechno. Hodinky na ruce určitě nenechají. Pro možnost urgentního operativního zákroku si nemohou dovolit nechat na pacientovi různé náramky, přívěsky apod. nebo cokoliv podobného.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

ani zlaté náušnice nesmějí být. .

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

Doufám, že nechají aspoň zlaté zuby.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

vyndavací musí ven

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

A navíc by chytré hodinky mohly ovlivnit některý z měřících přístrojů.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

No nevím. Na JIPce jsem ke své malé radosti strávil letos 6 dní (ne s Covid), ale jediné, co mi sundali, byly řetízky z krku (kvůli CT). Nechytré digitálky a prsteny jsem měl na JIP celou dobu na ruce.

Zatím bez slepic

Jste sice bdělá při odhalování elfů, ale tentokrát jste asi vedle. Elfové se totiž snaží takovéhle nesmysly vyvracet. Markýz reagoval vteřinu po vyjetí článku a k věci, takže se zdá že téma článku znal. Neobjednal si reakci Mudrland? Očekávám, žse tady toho někdo chytí a příspěvek bude cestovat jako hromadný mail.

Průměrný počet slepic: 3 (8 hlasů)

Nemluvě o tom, že hodinky by pacientovi na JIP byly sejmuty a předány příbuznému nebo uloženy do nočního stolku.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

jestli to někdo hodí na net. Personál tam chodil bez roušky (ne všichni).

Průměrný počet slepic: 2.6 (12 hlasů)

Na JIP chodí personál zarouškovanej FURT.
Na infekčním tuplem.

Věci po zesnulém se předávají pozůstalým v pytli nebo v krabici (vyjma potravin).

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

Elfe, když už lžeš, co si nastudovat co je to JIP a jak to na něm chodí ;) Chápu, že když jste to vymýšleli na poradě elfů, kdy jste probírali nové strategie, tak ti zatleskali a řekli "seš fakt dobre, ale fakt dobrej", bohužel, zde jsou lidé co něco už zažili/viděli a hlavně postihlo je vzdělání obsahem větší než učivo základní školy, takže jaksi co prošlo s potleskem na poradě elfů, zde pohořelo ;)

Průměrný počet slepic: 4.2 (20 hlasů)

Protože jsem na JIP strávil dvakrát několik dní,tak se musím nad tím zasmát. Na sobě nic a jenom připojené hadičky, snímače a kabely. Všechny věci sbalené a sepsané, při převozu na normální oddělení je předali sestře z oddělení. Ani mobil mi nenechali.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

jako mrtvá udělala na jipce 20 kroků. Já tam vidím "na jipce". Na JIP se pacienti nehnou z postele. A ještě jedna věc,proč se tomu nedá věřit. Pod zápěstím, na vnější straně dlaně se umístuje kanyla, hlavně u starých lidí, protože žíly u nich nejsou na předloktí dobře znatelné. Ty kanyly se dávají hned na příjmu, na oddělení do nich připojují kapačky. Já jsem měl 3. Na dlani, předloktí a na krku.

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Zemřela na interně, ne na jipce. Je informační embargo, vyšetřuje to PČR.
Podle mě to půjde pod koberec a zvolí se jiná starostka.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

co absolutně netuší co to je JIP.
Stačí se seznámit jenom s obyčejným pooperačním.

Průměrný počet slepic: 4.4 (19 hlasů)

existuje přísloví. Možná se ale lidé houfně a dlouhodobě mýlili. Nebo je v nové době nový manuál (prováděcí vyhláška) k jejich interpretaci.
Ten případ není z internetu. Sepsal jsem ho krátce, bo jedním prstem na mobilu se mi nechce datlovat všechno.

Průměrný počet slepic: 3.5 (15 hlasů)

Tak super, už jsi pochopil, že jste se na poradě elfů houfně mýlili ;) Občas je hezké číst něco co je pravda a vědět, že to napsal Elf, zahřeje na duši, že nejsou až úplně mimo ;)

Průměrný počet slepic: 3.3 (12 hlasů)

nikdy netykej.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Naše původní pohádky srší ponaučeními ze všech možných krizí a jejich vývoje. Stačí je jenom poslouchat, vnímat a ponaučení, rady a výstrahy naskáčou do správných škatulek. Pro naše syny a naše dcery to není žádná dřina a na pokračování vyprávění se dycky všichni těšili. A nejlíp to fungovalo při usínání. No ale vod té doby co musej rodiny sloužit režimu a na nic nemaj nárok, kromě pojebané "práce", není čas, tak ani pohádky už se nevyprávějí. Tuto funkci převzala telaviza. Je z teho prd požitek i užitek.

Třebaže gdyž se začtete do té pohřební řeči teho Carlosa XI ze Švédolandu, kerej si nechal napsat posmrtnou řeč, až bude po něm a nebude moct mluvit, (ani volit), že ji nechal napsat teda v jazyce, kerému tehdá asi většina rozuměla. Že to teda dá rozum. :-)) Na co se dá přijít u takového čtení, gdyž to má do pohádky dál. Tak namátkou, třeba slovo RAsum. Normální blboň si to přeloží jako rozum. A taky se to tak určitě překládá. To je jasný. Jak jinak. Ale gdyž se pozastaví nad tou skladbou písmen, někerej inteligentnější blboň přinde na to, že ta slova mají přece ale opačnej význam. To je přece fikanej podfuk, ni?

RAsum si můžeme představit jako sčítání RA. Teda sbírání jiskřiček všehomíra né-li pár chlupů z děda vševěda.
Zato rozumem už umíme všechno rozjebat, rozházet, rozmamlat a rozkydat. Muheeee

Takže s našima původníma pohádkama mají kukačky a pijavice problémy. Hledají tam jiné významy, páč mají škatulky na jiných místech a tak jim ponaučení z vykládání skáčou do jiných otvorů a proto jim jejich bůh 666 dneska vyrábí kapitalistický pohádky. Původní postavy nahrazuje za svoje zastupitelské figurky, ale není to prostě vono. Čerti sou jako lidumilové, babičky kradou, hloupí Honzové dělaj státnice a slepičky spoří v "České" spořitelně a serou na kohoutky. Někeří aji kapou.

No a gdyž de teda o ten moribundus, no jak to dělal Dařbuján, pamatujete? Zaklepal temu kokokokotovi na čelo a von začal zpívat jako na lesy. No prostě úžasný načasování. A jen za dvě zlatky. Úžasná doba. A gdyž Velenovi na cestě za Večernicí zastoupil cestu otravnej pán hnusnýho počasí, Velen mu klidně řekl, "dej si na čelo obklad z jahodovýho listí", a ten koukal. No a že proč mají lidi hrůzu z nemoce, kerou vysílají v televízi bude asi tím, že vědí, že žijou šíleným životem. Že maj tu cicvilizační chorobu páč nechápou ten RAsum.. Že gdyby sečítali RA, mohli by pak aji sečíítat potřeby. Že by při tem sečítání třeba došlo k rozsvícení v makovici, šmarjá nebo dokonce by se blboni rozjařili nadšením a to nadšení by nakazilo i jejich otupělé buňky, keré by se taky rozjařili a celej blboň by pak třeba zářil na dálku až tak, že by na něj tupani volali hasiče.
A von by jen klidně říkal, nikoho nevolejte, to nepálí. Já su jen prostě tak ščasnej. 😎

Průměrný počet slepic: 3.5 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Vůči účinnosti jakýchkoli zázračných náplastí jsem značně nedůvěřivý.
Existují i ty "na hubnutí"..... a lidé jsou v množství větším než malém stále tlustí jako vepři (já taky).
Placebo?

Průměrný počet slepic: 4.7 (11 hlasů)

jsem skeptickej k většině "léčitelů", ať už propagujou cokoliv: bazénovou chemii, alobalový čepičky, octování, magnetický náramky na kdeco...

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

jednu takovou zkušenost jsem v práci zažil. Náš zaměstnanec 37 let,onemocněl rakovinou slinivky. Asi moc šancí stejně neměl, rodina hledala jak mu pomoci a dostala doporučení na léčitele někde od Brna. Doktoři se pletou, my to spolu zvládneme, bylo jim řečeno. Za příspěvky v řádu tisíců dostali tinkturu a doporučení na dávkování s přesnou dobu užití. Ten strach, že by nestihl danou minutu pro užívání, když se loučil při návštěvách v práci.. Samozřejmě v terminální fázi nemoci už v nemocnici byl. Dovedu si představit sebe, jak vkráčím s baseballovou pálkou do domu tohoto "léčitele" a jemu i jeho hospodyně,co příspěvky vybírá, ublížím tak,že ani vlastní tinktura nepomůže. Jako ve správném americkém thrilleru.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já to měl ve vzdálenější rodině.
Léčitel - zachránce: žádnou rakovinu nemáte, doktoři vás chtějí jen ždímat a trápit. Já s vámi pro jistotu udělám preventivní opatření, abyste se rakovině vyhnul. Nějaké preparáty a zaříkávání.
Výsledek: Odběr části tlustého střeva, dost na poslední chvíli (nemocnice v Plzni).
Opatření: Předžalobní výzva. Léčitel celkem bez řečí vrátil skoro milión (!!!). Všimněte si, že normálně vykřičníky dost šetřím, ale tady jsou tři na místě.
Závěr: Dotyčný je z léčitelů vyléčen. Doufám, ale což - je to jeho věc a jeho prachy.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

když lékařka 40+, majitelka firmy Adnuk, v televizi obhajovala neortodoxní metody léčby,za které si nechávala mastně platit. Její pracovnice na skrytou kameru, s falešným titulem, tvrdila, že rakovinu je nejlepší léčit sexem. "Doslova ten nádor pak vysrala,paní",tvrdila. Jako nečlenka lékařské komory je nepostižitelná, protože neléčit podle lege artis ji nikdo zakázat nemůže. Čili standardní lidová léčitelka. Když jsem slyšel název společnosti, nemohl jsem uvěřit, že k ní vůbec někdo někdy zavítal. I když -i u Šípa v jeho show už taky byla.

Průměrný počet slepic: 2.4 (5 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tonoucí se stébla chytá. A tak se stal snadnou obětí v situaci, ve které kdyby nebyl, asi by se k léčiteli nevydal.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

spíš skeptická. Dokud bych ale Wencovy náplasti nevyzkoušela, rozhodně bych se jim neposmívala ani bych je nezavrhla.

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Ale tak klidně si dejte třeba kyselé zelí na koleno. Mě už život poučil, že léčitelé jsou dobří tak akorát pro zdravé hypochondry. Až budete doopravdy nemocní, budete rádi za normální lékaře a za to, že v téhle republice stále ještě máme možnost jejich péči využívat. Jinde to samozřejmost zdaleka není.

Průměrný počet slepic: 3.4 (9 hlasů)

na něco jiného, než co jsem napsala. Váš a můj názor / přístup se přece nevylučují.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Bude Martina, husa + kachna, knedlíky... k tomu je kyselé zelí nezbytné.
Když s kolenem, tak s pečeným uzeným.
:-)

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

Tedy ještě chvíli vychvalujte chystané hody a za chvíli Vám budou na dveře bušit takové davy, že Vám nebudou stačit náboje. :-)

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)
Trvalý odkaz

kumulují funkce. Třeba ministr z Olomouce dělá náměstka ministra v Prostějově a musel proto přejít z nevolněné funkce do uvolněné, aby mohl pobrat všech 192000 měsíčně. ANO, v krajských vládách už je líp. Vlna vylepšení postupuje ale shora, to málokdo čekal, když házel hlasem do urny ve 2013 a 2017.

Průměrný počet slepic: 2.2 (19 hlasů)

Tvl, tzn. že např. plzeňskej "ministr" dělá "náměstka ministra" "ministrovi" v Příbrami a tamní "ministr" zasefunguje coby "náměstek ministra" v Kotěhůlkách ?
Já jen žasnu, že na mě doposud žádnej ministr nebo alespoň náměstek nevyšel, když jsou ministři v každý prdeli …
Už to prosím tě nehul !!!

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

o krajských vládách píše idnes, babišovy noviny. Já to jen předávám na kydy. Ses posral.

Průměrný počet slepic: 3.3 (6 hlasů)

(teda zlatý byly hlavně pro vás) se na tohle odpovídalo "závist úspěšnějším", případně "závistivá socka". Jak vám chutná vlastní medicínka dneska?

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

Komunisti a jejich pohrobci ve státní správě po 2 generace? S tím nic nemám, verbeží se nezabývám. Mě zajímá práce a její výsledky.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

závistivá socko :-))) Jo a ještě se říkalo: Ti odborníci ve státní správě přece musí být řádně odměněni, jinak by přece utekli jinam :-)) Tak si tu vlastní medicínku vychutnejte, verbeži.

Průměrný počet slepic: 2 (1 hlas)

socka?

Průměrný počet slepic: 1 (3 hlasů)

In reply to by Markýz Gero (neověřeno)

Trvalý odkaz

Sociální případ, neboli člověk, který potřebuje k uživení příspěvky od někoho jiného.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

netýká.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Obdivuji váš zápal. Vždyť byste se mohl stát novým Robertem Kochem, a zvednout ty miliardy před koncerny cizích zemí, co leží na chodníku. Mám pro vás návrh- ležím už 10 den s covidem a teplotami 39'. Jediné, co teplotu dokáže na chvíli srazit, je studená sprchaProveďme pokus,jak kdysi Robert Koch. Jsem ze MS kraje, zazvoňte bez roušky a já ji také nebudu mít. Podáme si ruce,obejmeme se , a já předvedu covid cough kolem vaší osoby, stačila by minuta. Můžeme to točit proYT. Slibuji,že z těch miliard, které pak místo farma koncertů dostanete, nebudu chtít ani floka. A vy možná i toho Nobela dostanete. Nebuďte tak skromný,za 15 kč za náplast nezbohatnete.

Průměrný počet slepic: 4 (17 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Byl bych zvědavý, jestli budete patřit do množiny těch 33% positivních.

Průměrný počet slepic: 2.2 (11 hlasů)

pozitivně testování po uplynutí 10 denní karantény a bez dalších příznaků už nemusí ani k lékaři. Pokud by mě lékař poslal, půjdu.

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.