Krátký článek o jednom hezkém rodinném večeru

Štítky

Před nějakým časem manželka zařídila připojení internetové televize. Kdyby to nechala na mně, dodnes by jsme byli ke světu informací připojení tripólem z vidlí skrz archaickou, symetrickou dvoulinku.

Včera mi předčítala zprávu od operátora, že máme nechat přes noc zaplou krabičku ve tvaru puku, jejíž název můj mozek vyhodnotil jako zcela nepotřebný k životu a okamžitě zapoměl. Prý nám budou nahrávat nový operační systém.

Večer si manželka zapla televizi. Zaznamenal jsem její zuřivé mačkání ovladače a mnoho expresívních výrazů,. Takových, které používá jen když řídí auto. Co bylo dál nemá smysl popisovat, protože odešla do ložnice v módu ŽUMPA (vyčerpaná a nasraná). Po jejím odchodu jsem se rozhodl napsat operátorovi mail tohoto znění:

Dobrý den vážený operátore,

moc vám děkuju za změnu sovtvéru na ovládání ulhané skříňky vévodící našemu obýváku - internetové televizi. Kvůli dřívějšímu snadnému a intuitivnímu ovládání si manželka neustále pouštěla pořady typu:

1) VSZ (Vražda-Smrt-Zabití)

2) Strašání kysličníkem uhličitým, GLOTEPem, momentálně aktuálním kovidem a potažmo mrtvými na      

     každém rohu, aj.blbostmi

3) Programační filmy z produkce holyvúdu

4) Polopravdy, lži a demagogie shrnuté pod názvem  Zprávy

5) Pořady typu Blbý a blbější

6) Ideologické zblitky o demokracii, pravdě a lásce co už zvítězila nad lží a nenávistí

7) Pořady o tom, kterak se ňahňat půl dne s přípravou jídla, které je pak za pět minut sežrané

8) Kázání homosexuála Musila o tom, jak mají vypadat a fungovat heterosexuální vztahy

... a mnoho jiných výtvorů chorých mozků.

Z těchto pořadů se mi už opravdu zvedal kufr. Byl příčinou našich hádek a zcela zbytečných diskuzí typu: "No je toť totok možné? Tož tato, viděls to?" - "Klid, bylo to ve scénáři." - "Ignorante! (lapání po dechu) Flegmatiku!"  

Opravdu vám moc děkuju. Poté co manželka zjistila že ovladač neposlouchá její naučené grify, jím vztekle švihla, až se z něj vysypaly baterky a šla spát. A tak doufám že zítra, nebo pozítří,  namísto objednávání náhubků a jiných naprosto zbytečných činností a keců, uvaří, nebo udělá něco jinak užitečného. 

S pozdravem ...

...

Už jsem ho chtěl odeslat, jenže nevím komu. V poslední době manželka vystřídala tři operátory a nevím který z nich je aktuální. Zapnul jsem televizi, pomačkal čudlíky ve snaze ho zjistit, ale bez úspěchu. Moje ovládací schopnosti televize končí u přístrojů s mačkacími předvolbami ovládanými smetákem z gauče. Tak jsem televizi vypnul s tím, že se ráno zeptám manželky na operátora a pak ho odešlu.

A tak skončil jeden hezký, rodinný večer.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (85 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Ani nevíte, jak vám rozumím. Všechny ženy v příbuzenstvu si pletou film s realitou, a pokoušejí se mnou o tom diskutovat. Je to věčným důvodem neshod.

Já jim to oplácím tím, že je upozorňuji na to, že režisér / autor byl idiot, a jeho příběh je nekonzistentní, případně zcela mimo reál. A přidávám proslovy, že divadlo a film byly dobré pouze v době a místě, kdy jejich autoři žili reálný život mezi reálnými lidmi a řešili reálné problémy. Jinak to za mnoho nestojí.

V poslední době jsem všechny upozornil, že jsem ochoten si povídat pouze o filmech pojednávajících o diferenciálních rovnicích. Ty jediné za něco stojí. Protože žádné nejsou.

Průměrný počet slepic: 4.9 (41 hlas)

In reply to by Miloslav Ponkrác (neověřeno)

Trvalý odkaz

ty seš úplně blbé, úplně staré a úplně hnusné, bo si ůplně zapomjél na šecky špica filmy o Pičágorovej slavnéj větě.

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)
Trvalý odkaz

štěstím z hamižnosti mé Staré Jahody, která je na prachy vychcaná, jak díra do sněhu, a NIKDY by si něco takového do baráku nenechala natáhnout, protože to není zadarmo, nýbrž za prachy, a ona by svou životní lásku NIKDY nezradila!!!!!!!!!!

Průměrný počet slepic: 4.9 (26 hlasů)

Ta Vaše dokázala odvrátit od rodiny spoustu problémů. A ještě ušetřila lováče. Na rukou nosit! :-)

Dopoledne jsem neseděl u televize, páč žádnou nemám. Dokonce i ratolestem, díky době internetové, to nevadí. Tak jsem se ráno vypravil ven. Na houby. Netradičně, s dronem.

Byl někdo také poslední dobou na houbách? A jaký byl úlovek, rostlo něco? :-))

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Vyloženě na houbách jsem nebyl, ale odskočil jsem si do lesa jen tak od silnice, v polobotkách, po 100 metrech jsem přinesl tři praváky.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Borůvek dost, ale houby žádné.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)
Trvalý odkaz

myslí, že televize aj jsou zde pro povznesení ducha a potěchu znaveného těla.
Tak je prostě naiva.
Uvedené vymyšlenosti mocní a prachatí tranformovali do podoby trychtejře z norinberka.
Nalejt, zatřepat a mazat koupit Silan co tak báječně silanizuje.
A po cestě držet hubu a krok

Průměrný počet slepic: 4.9 (32 hlasů)
Trvalý odkaz

Já mám televizi rád, sice se na ni asi pět let nedívám, ale moje Dušička bez ní - ku podivu jen doma, na chalupě není - nemůže být.
A já mám klid a pokoj.
Dušička naštěstí tomu, co vidí moc nevěří. Ku podivu věří jen počasí a strašení co bude či nebude. Ale vesměs si to nechává pro sebe. A tak jsem televizi vděčný. Neumím ji ovládat, nikdy na ni nesahám a když není Dušička doma, tak je mně k úplně ničemu. Žere jen udržovací proud, vypnout se ji

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

v posledních dvou větách jsem se poněkud ztratil.
Jsou o Dušičce nebo televizce?

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

nechybí konec poslední věty? Odhaduju to na "nesmí!"

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Správně mělo být "bojím" :-D

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by tdx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak jinak, co kdybych ji neobživil.
A ty dvě poslední věty jsou napsány schválně poněkud nejasně. Ono je to tak s celým životem, mým, Dušičky i TV. Nic nového to není.
A proč Dušička? Narodila se jako Ludmila, alespoň jsem si to tak myslel, ale napřed se jmenovala Eliška a tak ji v nemocnici zapsali. To se panu faráři nelíbilo a doporučil Lidmilu. Ovšem dost huhňal a tak tchán s tchyní slyšeli Ludmila. A tak ji i říkali a psali. Do první třídy potřebovala rodný list a tak jí tam napsali Ludmila, proč také ne. Po šedesáti letech jsem si za 100 Kč nechat udělat duplikát rodného listu a tam bylo Lidmila. a tak jsem se praštil přes kapsu a za dalších 20 Kč pořídil i kopii matrikového zápisu s Lidmilou. Dodnes tomu nevěří. Jo a Ludmila je Liduška a Liduška je Lidušička a to je moc dlouhé a tak je to Dušička. Pro Elišku vulgo Lidmilu dost dobré, nemyslíte?

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Teď si budu pamatovat Vás i Dušičku/Elišku/...

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

je to nejlepší, co v obýváku mám. Ono to má totiž ovladač. na ovladači je tlačítko "OFF". Šmátnu mu na to a je klid. Když tomu dojdou baterky, dá se vyrvat šňůra ze zdi.

Kolik podobných vymožeností v bytě máme?

Obávám se však, že situace je zcela opačná.

Čumíme na to a necháme se ovládat.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

stejného, kterému jsem nalítla tak v půlce devadesátek. Když jsem měla dost neustále se zvyšujících poplatků za neustále se snižující kvalitu "služeb" a chtěla to zrušit, nastal ne právě laciný půlroční horor, než se zadařilo. Ale zase, každé zlo je na něco dobré. Po tohletom treningu - jakmile mi někdo něco "výhodného" začne !nabizet! - jakkoliv - okamžitě jej posílám do... pryč. A teď už jen čekám, jak to dopadne s tou třetí "vylepšenou" TV. Zase novou bednu kupovat nebudu jak při té "2". Zruším poplatky, protože není mou vinou, že si cosi mění.
Držím palce, ať Vám to vyjde líp......
Jo a strejdo a co utírání prachu z toho lapače :-)

Průměrný počet slepic: 4.3 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Vracím se ke včerejšímu požáru v nanteské katedrále:
https://www.latribunedelart.com/cathedrale-de-nantes-de-flandrin-a-une-…

A vracím se proto, že z TV jsem se NEdozvěděl NIC.
V kostele vyhořela rozvodná skříň a dvoje varhany (oboje poháněné elektricky). Nic jiného.
To jsou ty tři body zahoření, uváděné v prvních zprávách.
Rozvodnice i varhany vyhořely kompletně. Nic jiného nehořelo.
Takže zbyly otázky, zda někdo nezapálil rozvodnici, nebo jestli začala hořet sama v důsledku poruchy (co dokáže jeden trochu uvolněný a tím pádem vazbící kabel na rozvodnici a následné kolísavé přepětí, jsme zjistili před deseti lety na vlastní kůži; odešly nám - naštěstí "jenom" - veškeré elektronické vnitřnosti v celém baráku - dva PC, TV, mikrovlnka, varná deska, dva přímotopy). Eventuálně porucha či přehřátí na jedněch z varhan a následné vyhoření rozvodnice a dalších varhan.
Škody nenapravitelné...

Ale z TV jsem se tohle NEdozvěděl. Musel jsem lozit po netu, hledat fotky a k nim příslušející články.
Takže infomace z TV k ničemu.
Když ji pouštíme, tak jedině zprávy na slovenské TA3, některé dokumenty na ZOOM a Viasat a filmy na Filmboxech a CSFilmu (bo evropská a světová kinematografie, starší filmy a pod.). Z ČT už jen občas "Hledání ztraceného času" a vybrané dokumenty o historii (Durdík a tak) - ale na to by stačil jeden veřejnoprávní EDUkanál.
Definitivně se to zvrtlo, když před několika lety začaly všechny TV kanály nepřetržitě chrlit de facto propagaci nacismu. Denně několikrát. To byl asi poslední hřeník do rakve našeho TV konzumentství (po předchozím zmoravcovitění a pražskozkavárenštění ČT).

Vlastně nás TV naučila ji NEpotřebovat :o))
Odpudila nás od jejího sledování svou propagandičností a nekvalitou. A máme klid...

Průměrný počet slepic: 4.7 (32 hlasů)

Ta propagace nacismu má svůj důvod. Čím hrozivější je nepřítel, tím větší je velkolepost vítězů. Nic se už neříká o tom, že právě Anglie s Francií umožnily Hitlerovi vyrůst a rozpoutat WWII. A k tomu různí obchodníci z USA, jako Prescott Bush, předek amerických prezidentů, obchodoval s Fritzem Thyssenem, apod. Hitler sám by nikdy nevyrostl, kdyby mu to Anglie s Francií neumožnily. Obětováním Československa Hitlerovi mu věnovaly výzbroj pro 40 divizí, kvalitní strojírenský a zbrojní průmysl a rok výroby zbraní. Díky tomu Hitler mohl napadnout všechny státy a měl náskok ve zbraních.
Sledujme dnes tureckého Erdogana. Jeho vzestup a teritoriální ambice jsou dost podobné Hitlerovi.

Průměrný počet slepic: 5 (47 hlasů)

Pět drůbežáren!

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

Taky jsem to tady už psal.
Oba pánové mají svou ideologii a oba vyrostli, jeden teda ještě roste, na politice ustupování okolí a usmiřování.

Dejme tomu, že Hitlerovi ustupovali, protože nechtěli válku. Vzpomínky na I. světovou s utrpením a oběťmi, byly ještě živé. Ale proč se ustupuje dnes?
Zde vidím problém!
Erdogan udělá, zatím jen to, co mu okolní svět dovolí.

Není to tím, že "demokratický" proces při výběru politiků ve stranách upřednostní takové, co dokážou ranařit za zády, předstírat a intrikovat? Že prohnilí si nenechají vyrůst konkurenta a jsou jako Sobotka nebo Petříček? Že rovný čestný člověk, je v pletichaření v politických stranách, znevýhodněn a dříve nebo později, odstraněn?
A když nějaká cizí, kapitálově silná skupina, která má v zemi zájmy, "prohnilým", politikům nebo neziskovkám, kteří hájí jejich zájmy (namátkou nezdanění zisku a jeho vývoz pryč, lukrativní smlouvy se státem, např
mobilní operátoři, dvojí kvalita potravin, nákup vojenského šrotu, privatizace vody, budoucí privatizace zdravotnictví atd.) poskytuje peníze a know-how na dehonestační kampaně? Takže jim potenciálně nebezpečný člověk (cest výjimkám, jako Orbán, Putin nebo už odstavený Salvini?), hájící národní celospolečenské zájmy, nemá šanci vyrůst?

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Pane Gerd.
Přesně.
Zase za cizí peníze a zájmy,dokonce mu na to přispívá EU,prý kvůli migrantům a přitom migranti tlačí do Evropy.
Bude muset někdo Erdoganovi připomenout Hitlera a jak dopadl,když chtěl ovládnout celou Evropu.
Snad jen musím dodat,Erdogan má víc podporovatelů,zbraní a peněz,než měl Hitler.

Průměrný počet slepic: 4.5 (14 hlasů)

Teď svůj "Mnichov" nejspíš brzy zažije Řecko. Akorát se bude tentokrát jmenovat Brusel nebo Ankara.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

In reply to by tdx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jenže pozor. Jestli ho zažije Řecko, jestli tohle řešení bude zase"normální" tak po kratší či delší době, Mnichov zažijeme i my.

I když se třeba bude jmenovat Frankfurt, Krakov nebo nedejbože, Istambul...

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Také bych řekl,že televize,je více záležitostí žen,manželek,než mužů.
Sám také prakticky nesleduji televize,máme satelit a když si manželka potmě poplete čudliky,tak ji to musím znovu nastavit.
Když už sleduji,tak jen ZOOM.
Jak pan Občan,také něco ke včerejšku,vypadá to opravdu špatné,ohledně prorůstání obilí,ještě to není ani uzralé a bude problém to sklidit.
Ještě se zeptám pana Admirála,co včeličky,když nemůžou ven.

Průměrný počet slepic: 4 (7 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Včera a předevčírem jsme na procházce s pesanem potkali pár čmeláků.
No, spíš čmeláčků, protože jsou nějací mrňaví. Ale čmeldové to byli! A i včelek trošku přibylo - možná to je i tím, že po letech se začaly víc objevovat letní polní a luční kytky, které jsem dlooouho neviděl - zvonky, hrachor, "polní macešky" a podobné bejlí. Hned jsou meze, krajnice a příkopy pestřejší a veselejší; včelky a čmeldové asi taky. Jen kopretiny úplně zmizely.
Máme z toho radost, protože bez čmeláků (a včelek) je příroda taková nějaká smutná.
A hlavně - objevilo se to kousek od Prahy! Tak snad je to drobná předzvěst návratu přírody do normálnějšího stavu.

Průměrný počet slepic: 4 (14 hlasů)

Je hodně myší. Jsou to šedivci pracovití, tak vyhrabali hodně nor. A v těch hnízdí čmeláčci.

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)

docela by mne zajímalo, jestli mají genetickou paměť, nebo tak výborný čuch. Protože do 6.patra? Jak začnou vykvétat levandule - mám nádherné dívadlo. napřed jeden, loni dva a letos už 3. A řeknu Vám, koukat na ně, jak poletují z jedné strany balkonu na druhý, z kvítku na květ - neskutečné a nezapomenutelné dívadlo. A jde jim to k důhu.....Kam se hrabe tv.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

čmeláky jsou černí emigranti z jihu,co se zde usalašili.Drvodělky.

Průměrný počet slepic: 2.7 (6 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Byl jsem až doteď přesvědčen, že drvodělka je včela. A že u nás žije nejméně posledních pár tisíc let. .-)

Průměrný počet slepic: 4 (5 hlasů)

"Byl jsem až doteď přesvědčen, že drvodělka je včela" jsem si vyložil (zřejmě mylně) jako vaši přípravu na změnu názoru.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Alef Nula (neověřeno)

Trvalý odkaz

Za větou jsem nechal piktogram .-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

A budou mít hody, protože jsme museli shodit velikánský smrk a o něco menší borovici; nadzvedávalo to sousedovi střechu od truhlárny.
Zjistili jsme to před asi šesti týdny, kdy mladý přišli ze zahrady s tím, že "hele, lítaj vám tam divný modrý čmeláci, tak si s tim děte něco udělat" :o))))
Bleskový průzkum internetu zjistil, že jsou neškodní, domácí a pomohou nám časem s likvidací zbytků dřeva ze stromů. A že to nejsou čmeldové, ale přerostlé včely.

Takže další přírůstek do hmyzoviště.
Už tam máme nějaké menší (kratší) včelky, které si vrtají komůrky v omítce, pak jakési zemní včelky či vosičky (pozorovat je při hnízdění je lepší než deset televizí). A teď i drvodělky.
Až půjdu příští rok do penze, tak si chceme pořídit nějaké medonosky; doufám, že s těmi stávajícími nájemnicemi nějak provnají.

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

Taky jich máme pár na zahradě.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

Dlouhozobky jsou u nás poměrně hojné, hlavně v teplejších oblastech. Posledních teplejších 20 let jim přálo. Jen unikají pozornosti. Šedá svlačcová už několik desítek let žije spíš synatropně, tak si ji lidi víc všímají. Má ráda muškáty! :-)
Ve volné přírodě jsem ji neviděl, jen v zahradách na muškátech nebo komulích.

U nás v okolí je hojnější tahle zelená zimolezová. Mám spoustu fotek, ale video ani jedno, tak zde jedno z YouTube.

https://m.youtube.com/results?search_query=Hemaris+fuciformis

Ta zase nelétá do zahrad. Má ráda kytky teplých suchých trávníků, jako šalvěje, rozrazily, divizny a tak. Na krajích teplých listnatých lesů masově navstěvuje bukvici lékařskou. Dobře se fotí, kde bukvice roste hromadně na jednom místě. Po vyplašení se zase musí vrátit :-)

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Ano, taky je vídám na kytkách tyto malinkaté létající drahokamy :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

záhony levandule. Plno čmeláků, včel méně. A jako každý rok se objevila dlouhozobka svízelová, takový náš kolibřík.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Popré jsem ji viděl u kolegyně na zahradě na takové zvoncovité kytce (myslím, že se tomu říká "jerišské trouby") před patnácti lety. Koukali jsme na to jako puci, protože dobře víme, že tady kolibříci nežijí.
A jen jsme dokouřili, vrhli jsme se k bedně zjišťovat, co to, sakra, je :o))
Naše překvapení, že to je můra, bylo obrovské.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Předminulý týden jsem při vyklízení mnohaletého nánosu harampádí v kůlně objevil čmeláčí hnízdo, leze se do něj prasklinou v betonové podlaze. Vypozoroval jsem, že obyvatelé jsou jak malí prcci, tak pořádní brundibáři jako od Sekory - možná by nějaký čmelákolog vysvětlil, jak to u nich funguje. Jinak jsou zcela neagresivní a koexistujeme bez problémů. Mám ale veliké obavy ohledně ohledně jejich budoucnosti, snažím se je nerušit, ovšem přece jen se jim tím úklidem dost zhoršil komfort ubytování.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nejkrásnější pohled na ni je, když letí z okna

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

nemám dalších otázek.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

In reply to by Alef Nula (neověřeno)

Trvalý odkaz

S článkem souhlasím, až na jeden výrok : "V současné době je ČT propagátorem levicových názorů."
Je-li pravdivý, pak je nutná nová definice levicovosti. :)

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Spousta lidí dnes dost svévolně zaměňuje pojmy levice a liberalismus, aniž by tušili, že se jedná o dvě diametrálně odlišné věci.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

In reply to by tdx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ničím jiným si zadek nevytřeš.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Liberalismus/neomarxismus je jen přejmenovaný trockismus. Pořád je to levičáctví.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.