Malý postřeh z pořadu Zprávy ČT

Štítky

Dnes je 3. srpna 2020. Připadám si jak za socíku, kdy jsme na vojně museli povinně sledovat zprávy ČST. Politruk (manželka) mi totiž přepl program na Zprávy ČT. Zde je krátká ukázka ze zpráv.

Zpráva o novém šéfovi Škoda Auto s ilustračním záběrem na model Škoda Scala. Čtu podle pravidel českého pravopisu a vím že z některých aut opravdu "chčije olej". Snad to je záměr, aby zákazník podle názvu modelu věděl, čím je tento model charakteristický. Jsem zvědav,  kdy se Škoda Auto vytasí s inovovaným modelem Škoda Scala, u kterého písmeno C nahradí písmenem R. 

Na jiném záběru je Hřib ze strany Piráti. Nevím kde se v lidech bere ta drzost používat profláknutý název  Napadá mne podobnost  banky JPMorgan Chase & Co. s profláknutým jménem piráta (pirát - privatýr) Henryho Morgana https://cs.wikipedia.org/wiki/Henry_Morgan

S obavami vyhlížím den, kdy se v seznamu politických stran objeví Zloději a možná i Vrazi.

Trochu z tématu Zprávy ČT odbočím. Rád bych poukázal na fakt, že čím horší je název, tím větší má naději na úspěch. Teď už chápu proč Jiří Drahoš nevyhrál volby. S příjmením Drahoš měl jistou šanci na úspěch, jenže pak to celé pokazili poradci a mediální propagátoři, kteří ho prezentovali jako SLUŠNÉHO člověka. 

Zpět k původnímu tématu. Dalším divadelním kusem je dlouhá a utahaná fraška Koronavirus. KoronaviRUS je zlý, protože má stejný slovní základ jak RUS na východ od nás, to ví přece každý. Další ukázka toho, jak se dá podprahově programovat lidská mysl.

V obsáhlé reportáži figuruje stálý tým politických zakuklenců v hlavních rolích a komparzistů v rolích vedlejších. Tak jak každý jiný den v tomto roku. Nuda. Ale pak přijde zpestření. Hvězdou divadelního kusu "Roušková rapsodie" je dnes komparzistka  s údajným jménem Roučková Nina. Něco říká na kameru. Roučková Nina nese roušky. Anebo Roušková Nina nese roučky? Zde bych rád upozornil na fakt, že scénárista pořadu Zprávy ČT si z nás evidentně "robí pi.u". Slušněji se to vyjádřit nedá.   

Sedím a přemýšlím co mne ještě může překvapit. Snad se ještě dočkám toho, že si Vladimír Štancl svůj původní pseudonym Michal David https://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_David změní  na politicky aktuální Michal Covid.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.7 (50 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

který musí být na obrazovce denně; to si vysoudil jako odškodnění za to, že byl na druhé straně volebního lístku a proto nebyl zvolen. Musel být proto dovolen až po volbách. Vystupuje zpravidla v kohortě s rakušanem farským ve svazku z pekarim a nějakým děckem s fousama od bukanýrů

Průměrný počet slepic: 4.7 (28 hlasů)
Trvalý odkaz

Gde ste, ozvalo se mezi řinčením nábytku, "všichni co mi měli sloužit, odešli. S lidskýma rukama neulovím ani koloucha, ""miluji"", umírám". A teď klapka, světlo a záběr na měnícího se netvora. "Á, tady si, no jasně, poznávám tě, tvůj hlas, oči, rty, ano si to ty". A poznala ho. Není blbá...

Průměrný počet slepic: 3.1 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Když už je řeč o ČT a jejích zprávách, musím připomenout, jak se ve zprávách nedávno neuctivě vyjádřil o generálu Ludvíku Svobodovi komentátor Jakub Železný. Bylo to nevkusné až blbé. To mi zase připomnělo, jak se asi tak před rokem J.Ž. fanaticky zastával Václava Havla, který Ludvíku Svobodovi nesahá ani po kotníky. Vzpomeňme si třeba na to, co dělal V.H. v době 2. světové války a co dělal L.S. Zatím co L.S. bojoval na východní frontě proti německým fašistům za svobodu naší vlasti, tak V.H. se jako malý kluk nechal houpat na kolenou Reinhardem Heydrichem....

Průměrný počet slepic: 4.5 (30 hlasů)

kapánek ujel. Venca mohl v době WWII. asi těžko rozhodovat, od koho se nechá pohoupat.
A hlavní (a nesporná) zásluha L. S. byla zejména ta, že se stal moderně řečeno "tváří" čs. armády. Neboli dokázal vzbudit jakousi důvěru sovětů a poté dokázal namotivovat své vojáky. Jeho vojenské výkony byly později hodnoceny s jistými, dejme tomu, rozpaky.
Ovšem nejsem ani historik, ani vojenský expert, abych měl tu drzost hodnotit jeho velitelské schopnosti.Kritiky jeho počínání mohla vést pouze obyčejná nasranost, že je prostě předběhl.
Jestliže bychom měli srovnávat ochlastu a feťáka Vénu s generálem Svobodou, asi bych volil jiná data a místa. Třeba jejich prezidentování, anebo jejich zásluhy o rozvoj státu.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

dobře štípat dřevo a Véna byl dobrý notor.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

je abstinent. Ó,to se máme.

Průměrný počet slepic: 1.8 (11 hlasů)

je členem nerozlučnýho alkoholickýho a kuřáckýho triumvirátu naší politiky:
Venca Flaška - Šláfenberk - Milda.
Jeden si vyhulil a prochlastal pajšl, druhej se do finále prezidentský volby propil na setkání s voliči v hospodách a symbolem mu byla fajfka a třetí je náš Milda.

Fakt se docela máme, mohlo bejt hůř.

Průměrný počet slepic: 3.1 (10 hlasů)

Pane Targus.
Dá se to i vysvětlit,možností vojáků,které mohl L.Svoboda použít k boji,proti milionové SSSR armádě,to byla kapka v moři.
Mají velkou zásluhu i hrdinů,co dávalo naším občanům příklad a naději.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

na mysli, zda rok 68, anebo Svobodovo působení v SSSR.
O roce 68 je zbytečno mluvit. Vše relevantní již bylo dávno řečeno. Tehdejší ČSSR byla stejnou hračkou v rukou velmocí, jako včera zmíněný Libanon.
Kecy typu o překvapivé okupaci a přerušené vývojové linii rozkvétající demošky můžou zajímavě působit možná tak na náměstí plném nevzdělaných kafírníků vystavujících Milošovi červené karty.

Průměrný počet slepic: 4.6 (20 hlasů)

Invazí v 68-osmém nebyl "nadšen" dokoce pražskou kavárnou nenáviděný Koněv:
V květnu 1970 mu měla být udělena Zlatá hvězda Hrdiny ČSSR. Slavnostní akt se konal 5. května, ale Koněvnepřijel. Proto mu ji11. května 1970 vMoskvě odevzdal premiér Štrougal, nicméně to bylo podle Fidlera spojeno sdiplomatickým „políčkem“, neboť podle protokolu byl nejprve vyznamenán I. I. Jakubovskij (jenž byl vkvětnu 1945 Koněvovým podřízeným) a pak teprve Koněv: „Jinak než takovýmto diplomatickým odsudkem nemohli pražští normalizační vládcové vyjádřit maršálu Koněvovi své zklamání, že se nezúčastnil jejich ideového divadla.“
.. z Koněvovy strany šlo pravděpodobně o určité morální prozření. Lze se jen domnívat, že 21. srpen 1968 byl pro něho obrovským morálním šokem, což ostatně přiznávali i další již penzionovaní maršálové a generálové. /.../ Neúčast na pražských oslavách vroce 1970 byla maximem, jehož se při protestu odvážil. Je také pravděpodobné, že československé vedení jeho postoj pochopilo, což se nakonec projevilo vdiplomatické urážce, když byl vMoskvě dříve než on vyznamenán jeho bývalý podřízený. Zdá se, že obě strany touto němohrou vyjádřily vmaximální míře svá zklamání.“
http://www.praguecoldwar.cz/680509_Konev-v-Praze.pdf

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

Targusi,
chcete psát o zásluhách Václava Havla o budování státu? To bude hodně krátký článek a zvládnete jej jednou krátkou větou: "Nezasloužil se o stát. "

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nezasloužil se o stát,
zasloužil si osrat.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

případných zásluh o naši, tj. československou státnost. Nic více a nic méně. A myslím, že přívlastek, který jsem použil, plně vystihuje jednání, resp. pohnutky a životní postoje dvou mužů, kteří prošli naší nedávnou historií.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Neměli bychom zapomínat, že Ludvík Svoboda bojoval za naši svobodu už v Legiích. Jeho bratr byl v Rakousko-Uherské armádě velice trýznivým způsobem popraven. Za druhé světové války byl Němci zavražděn jeho syn, dva švagři, synovec a matka jeho manželky. Ludvík Svoboda byl především vlastenec, a to je věc, která se o lidí bez domova nenosí.
Obecně se asi ví, že pod velením Ludvíka Svobody bojoval i dědeček pana Železného, který se ovšem tehdy nejmenoval Železný, to přijmení přijal až po válce.
Předek pana Železného bojoval za naši svobodu, zatímco příbuzní pana Havla byli obyčejní kolaboranti.

Průměrný počet slepic: 4.9 (27 hlasů)

I Havel byl kolaborant. Je otázka, zda obyčejný.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

Akorát jeho otec a strýc to dělali pro peníze a on pro slávu. Zajistil si bustu v Kongresu, za to mu to asi stálo.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Restituovat majetek, který rodině nepatřil bylo také pro peníze. Nikde se tím nechlubil.

Navíc nám tím dnes a denně ukazuje stav prohnilé české justice.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

In reply to by Pepa Sláma (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bude ještě psina, až bustu Vency z Kongresu s velkou slávou vykopou.
Byl přece Bílej!

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)

zjistit vůbec nic. Pouze datum a místo narození (bez možnosti ověření).

"Obecně se..." právě neví vůbec nic. Obecně se říká, ale pravdivost tvrzení nelze nijak ověřit. Že by se za svou rodinu styděl?

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

"S tím dědečkem je to skutečně tak. Pokud vím od pamětníků, vojín Tordes Eisenkraft pocházel z polského Těšína. Do Buzuluku přišel jako šestadvacetiletý v listopadu 1942. U Sokolova byl nasazen v rámci protitankové roty. Historička dr. Alena Hájková mi říkala, že ke konci bitvy se od jednotky vzdálil a ani v dalších dnech se nepokusil dorazit na vojenskou základnu do obce Veseloje. Později ani do Novochoperska, kde se brigáda formovala. Není také pravda, jak jsem někde četl, že bojoval u Kyjeva. Prostě do dalších bojů v rámci 1. Čs. armádního sboru již nezasáhl. Prý si v Samaře (Kujbyšev) léčil zranění, našel místo jako novinář. Ke konci války zplodil syna Vladimíra a své jméno změnil na Fedor Železný. Prý někteří vojáci chtěli Tordese nechat potrestat, ale právě Svoboda, Reicin a předseda polního soudu JUDr. Otto Winterstein od potrestání upustili."

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Spisovatel-vyvraci-myty…

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děkuji velice velmi (emotikony "palec nahoru" a "potlesk" :o) ).

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Teodor Eisenkraft, aka Fedor Železný "...působil po WWII jako novinář, publicista, rozhlasový reportér a dlouholetý překladatel na velvyslanectví Mongolska v Praze, kde aktivně napomáhal rozvoji všestranných čs.- mongolských vztahů..."
-------------------------------------------------
V roce 1973 a 1974 publikoval svoje knihy :
Název : Mongolská lidová republika
Vydáno : Praha : Svoboda, 1973
Rozsah : 305 stran

Název: Stručné dějiny Mongolské lidové revoluční strany
Vydáno : Praha : Svoboda, 1974
Rozsah : 345 stran
-------------------------------------------------
"Prvním generálním tajemníkem OIR je v Praze jmenován Fedor Železný 1. 12. 1950."
-------------------------------------------------

Pozn.: Jen marně přemýšlím, kde si uhnal to Mongolsko, mongolštinu, "překladatelství" a "novinářství" (kromě výše uvedených dvou spisků po něm neexistuje žádná publicistická stopa).
Před válkou ne, za války tuplem ne. V padesátkách bafuňařil v OIR.
Vzdělání patrně žádné, když byl v šestadvaceti vojínem.
Zbývá jedině NKVD. To by vysvětlovalo jak beztrestnost za dezerci, tak poválečnou prapodivnou "kariéru".

Jo, už chápu, proč se synek k fotrovi nehlásí vůbec a vnouček o něm šíří naprosté bláboly...

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

Targusi, chápu, že jste ten typ, co se musí vyjadřovat ke všemu. Tady jste trochu ujel. Ludvík Svoboda velel u Sokolova, při osvobozování Kyjeva, osvobozování Rudy a Bílé Cerkve. To byly opravdy skvělé výkony, které byly po právu oceňovány jak sovětským velením, tak i u vlády v Londýně. Získal tak důvěru pro další růst naši jednotky. Kdyby byl špatným velitelem, nikdy by nenahradil generála Kratochvíla v průběhu Karpatsko-dukelské operace. Pokud si dnešní pisálci, kteří chtějí získat granty od ideově zaujaté věrchnušky píší něco jiného, nebral bych to vážně. Za minulého režimu byly také různé ústavy plné podobných typů (často se jedná o stejné lidi), kteří si kariéru budovali na podlézání vrchnosti.

Průměrný počet slepic: 4.8 (28 hlasů)

Taky by bylo dobrý dodat, že na rozdíl od Poláků, kteří se v tehdejším Rusku nechali vycvičit a pak se zdekovali ke svým "spojencům", tak se Ludvík Svoboda o zasazení na frontu dral. Nejen Sokolovo a Kyjev. I přesto, že jednotky nebyly na plných stavech a vycvičené.
Tomu se říká "morálně-volní vlastnosti". V současnosti zřejmě k smíchu a nebo jako záminka k ostuzování.

Průměrný počet slepic: 4.9 (18 hlasů)

nějaký kurs "čtení s porozuměním" a po jeho absolvování jste si přečetl znovu, co jsem napsal?

Citace:
"... nejsem ani historik, ani vojenský expert, abych měl tu drzost hodnotit jeho velitelské schopnosti.Kritiky jeho počínání mohla vést pouze obyčejná nasranost, že je prostě předběhl."

Pokud máte problém s těmi kritiky, namátkou si vzpomínám na nějaké kritické pasáže v Sachrově veledíle "Pod rozstříleným praporem." Takže se obraťte na soudruha, který jednoduše neunesl Svobodovo zvolení prezidentem ČSSR a za tepla dočmáral a vydal svůj pamflet.
Nazdar bazar.

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

Na tom není nic až tak divného, protože houpat na kolenou v té době pětačtyřicetiletého Svobodu by bylo trošku úchylné, nemyslíte ? Vašek byl přece jenom na houpání jako děcko vhodnější. I Ludvík Svoboda prodělal několik historických názorových veletočů. Nejdřív vlastivěrný čech co slíbil věrnost císaři, pak dezertér, bijec bolševiků u Zborova a Bachmače, důstojník RČS, opět útěk, nespolehlivý cizák-legionář v sovětském lágru, hrdina boje proti nacistům (a likvidace čísti rodiny v německých koncentrácích), pomocník komunistů proti Benešovi už za války, jeden z těch co vyhazovali nekomunistické členy armády a k tomu jasná podpora února 1948, přes to všechno odejit z armády, rehabilitace, prezidentování, poskok moskvy po 1968, definitivně odstaven Husákem začátkem normalizace... pro mě dost rozporuplná osobnost.

Průměrný počet slepic: 1.8 (29 hlasů)

polopravd i nepravd, které se velice dobře a snadno nalepily a tvrdošíjně je opakují bijcové vašeho - elfího - typu. Doporučuji něco studia a opravu, případně rovnou omluvu.

Průměrný počet slepic: 4.7 (20 hlasů)

Targusi, nemáte ve svém příspěvku ani jednu konkrétní výtku k mým údajným polopravdám či nepravdám. Omluvu od Vás nepožaduji a studium Vám nepomůže, neboť jste již v terminálním stádiu děda vševěda.

Průměrný počet slepic: 2.8 (5 hlasů)

Juuj, konečně se do debaty pod pseudonymem připojuje i "odborník na všechno a všechny vzatý", intelektuálně-ideologický maestro děl Mondo, J.Železný ... 👍😉👏 ... Dobrý den ... Osviťte nás nekonečnou hloubkou a dobrotou "skutečného poznání" ...

Zatím bez slepic

U Sborova a u Bachmače čs. legie nebojovaly proti bolševikům, ale proti RU armádě.

S "poskokem Moskvy" bych byl hodně opatrný. Dubčekova idealistická a nerealistická politika k nám dostala cizí armády. Realista Svoboda s takto navozeným stavem musel nějak vyžit.

Svoboda je docela věrným obrazem angažující se osobnosti v bouřlivém českém 20. století. Všichni se více či méně ušpinili ústupky, kompromisy, chybami. Kdo seděl za pecí, ten se neumazal.

Plivat z televize z pozice přidrzlého redaktorka na Svobodu je ukázka pitomosti.

Průměrný počet slepic: 4.8 (32 hlasů)

Resp. se všemi, protože jim nešlo o nic jiného než o zajištění průjezdu s obrněným vlakem narvaným státním zlatem.
Čím víc o tom vychází najevo, tím méně věřím kecům budovatelů kultů o vlastenecké motivaci "legionářů". Možná tomu věřili někteří řaďáci, ale vedení "legií" šlo jen a pouze o koleje a zlato.

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

No nevím, četl jsem to jinak ( je fakt, že jsem u toho nebyl), u Bachmače měly proběhnout ústupové boje před německou armádou, která se snažila zabrat Ukrajinu. A zrovna právě tam České legie a první vytvořené oddíly Rudé armády spolupracovaly. Němci údajně měli velké stráty a v důsledku toho nebrali zajatce. A kde vzali to státní zlato, u Zborova? Jestli myslíte to zlato, kterého se zmocnili na Transsibu, tak to se stalo až nějakou dobu potom, něco učitě odevzdali Kolčakovi, vlastně se s určitostí neví, jestli vůbec něco přivezli domů.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

tak kam by ustupovali?
Ale s tím zlatem jsem to zmotal, máte pravdu. To švihli v Kazani až v červnu 1918 sovětům a celou cestu po Transsibu je používali jako beranidlo pro získání průjezdu.
A co se jeho převozu do RČS týče - stačilo to na založení Legiobanky a pohodlný život slušné hromady "legionářských" bafuňářů. Na prebendy, jakých se jim dostalo, neměl mladý čs. stát ani omylem.

"Legie", které bojovaly po boku Kolčaka proti bolševikům, byly stejnými bandity a vrahy jako kolčakovci sami. "Legionáři" vraždili zejména Čechy, Slováky a Němce, kteří bojovali na straně bolševiků.
Oslavujeme něco, co nikdy neexistovalo...

Průměrný počet slepic: 3.6 (10 hlasů)

ustupovali z míst která po Brest-Litevském míru připadla Němcům. Kdyby se odtamtud nedostali, pravděpodobně by byli popraveni jako vlastizrádci. Kde vlastně sověti přišli k tomu zlatu, to jim car daroval?

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Rudou Armádu vedl soudruh Trocký:

V květnu 1918 vydal rozkaz, že českoslovenští legionáři, přesouvající se po železnici do Vladivostoku, mají být odzbrojeni nebo zastřeleni. (Tím odstartoval krvavé boje mezi legionáři a bolševiky.)

Pro upřesnění, byl to ten samý Trocký, který byl příbuzný bankéře z Wall Street (o nichž vysvětlovali Vlkovi učitelé už v dětství, že to jsou upíři), pak od nich dostal miliony ve zlatě na revoluci, k tomu asi 300 pomocníků a loď Kristaniafjord.

První vojáci Rudé armády nebyli Rusové, kterým se moc nechtělo vraždit jiné Rusy, ale váleční zajatci.

Zrovna jim dávat carské zlato by bylo dost divné.

Navíc nezapomeňme, že Carská rodina měla svůj osobní majetek v západních bankácch. Co myslíte milé děti, vrátily to zlato pak Sovětskému Svazu nebo příbuzným carské rodiny, co zůstaly naživu? Správně milé děti nevrátily.
Ta část pokladu carské rodiny, který se podařilo vyvézt ze země, hádejte děti kde je? No víte, ceny vykupovaných šperků v Londýně poklesly tak na desetinu, tak byl trh zaplaven tím, co zvládla pobrat uprchlá šlechta. Tak to hodný královský strýček, co vypadal s bratránkem carem skoro jako dvojče, vzal že to prodá aspoň za tu desetinu. Hádejte, kde jsou ty prodané šperky dneska, milé děti. Správně děti, jsou součástí pokladu britské královské rodiny. Královský strýček je neprodal žádným klenotníkům a nechal si je. - Co mu to jen dalo práce a hledání výmluv, aby carskému bratránkovi nijak nepomohl ani s bolševikama, ani s útěkem a se snahou o osvobození carské rodiny přišel až když bylo jisté, že se to nepovede.

Jo jo, naši legionáři sotva hledali, komu to zlato vrátit, ale kdyby hledali, koho by našli? Bolševiky, pak by ale byli sami za pomocníky bolševiků a co by na to Britové a Francouzi? (Jednou car mrtev, mohli bejt proti bolševikům zcela bez zábran. Přiklepli by nám náš stát pak?

Nebo by ho mohli dát nějaké protibolševické straně, ale co by na to pak Američané, kteří bolševiky tajně podporovali? Přáli by nám náš stát?

Mohli ho rozdávat obyčejným Rusům a udělat z nich terč, pro všechny s kvérem.

Komu se to zlato mělo vrátit? Sověti nám to pak stejně odpustili a vzali si za to na oplátku jen náš uran.
-------------------------

Leon Trotsky returns from New York
Leon Trotsky, whose real name was Lev Davidson Bronstein (1879–
1940), the son of wealthy Jewish parents, was exiled from Russia
because of his part in the aborted revolution in 1905, and was a reporter
for Novy Mir, a communist paper in New York, from 1916-7. He had an
expensive apartment and traveled around town in a chauffeur-driven
limousine. He sometimes stayed at the Krupp mansion, and had been
going in and out of Schiff’s New York mansion.
Leon Trotsky (Lev Bronstein) was given $20,000 in Jacob Schiff gold
to help finance the revolution, which was deposited in a Warburg
bank, then transferred to the Nye Banken (Nye Bank) in Stockholm,
Sweden, according to the Knickerbocker Column in the New York
Journal America (February 3, 1949). Today it is estimated by Jacob’s
grandson, John Schiff, that the old man sunk about $20,000,000 for
the final triumph of Bolshevism in Russia.
Leon Trotsky left New York aboard the S.S. Kristaniafjord (S.S.
Christiana), which had been chartered by Schiff and Warburg on
March 27,1917 along with communist revolutionaries. At Halifax in
Nova Scotia on April 3, the first port they docked at, the Canadians
14
WOLVES IN SHEEP‘S CLOTHING
under orders from the British Admiralty seized Trotsky and his men,
taking them to the prison at Amherst, and impounding the gold.
Official records, later declassified by the Canadian government, indicate
that they knew Trotsky and his small army were “Socialists leaving
for the purposes of starting a revolution against the present Russian
government”…The Canadians were concerned that if Lenin took over
Russia, he would sign a peace treaty and stop the fighting between
Russia and Germany, so that the German Army could be diverted to
possibly mount an offensive against the United States and Canada.
The British government (through intelligence officer Sir William
Wiseman, who later became a partner with Kuhn, Loeb and the
American government through Colonel House) urged them to let Trotsky
go. President Woodrow Wilson said that if they did not comply, the
U.S. would not enter the war. Trotsky was released, given an American
passport, a British transport visa and a Russian entry permit. It is obvious
that Trotsky knew what was going on, because accompanying Trotsky,
was Charles Crane of the Westinghouse Company, who was the
Chairman of the Democratic Committee. The U.S. entered the war on
April 6, 1917. Trotsky arrived in Petrograd on May 17.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Já bych neřekl, že legionáři byli banditi, vemte si tu odvahu, když přímo ze zajateckých táborů vstoupili do legií. V té chvíli byli pro Rakousko- Uherské úřady za zrádce a měli velkou šanci, že se už domů nepodívají. V té době nikdo nevěděl jak válka skončí, v šestnáctém roce byla sice Brusilovova ofenziva úspěšná, ale Rusko bylo válkou vyčerpané. A ta anabáze na cestě do Vladivostoku, jak správně píše Čmoud, bolševici je chtěli odzbrojit, popravit neposlušné a zbytek včlenit do Rudé armády. Museli se probojovat do Vladivostoku a když tam první dorazili, naši milí spojenci je donutili zůstat a bojovat proti bolševikům. Nikdo z nich tam nechtěl zůstat a bojovat za cizí věc, snad jedině Gajda. Taková byla jedna z daní za vznik Československa podřízeného Francii a Anglii. Byla to drsná doba a nikdo nikoho nešetřil, bolševici rozhodně nebyli ti dobří, Kolčak si svůj konec nepochybně zasloužil, ale všichni bílí rozhodně nebyli zločinci.
To s tím zlatem a vznikem Legiobanky se píše, ale neexistují k tomu žádné doklady, naopak před odjezdem něco předali bolševikům, neví se ale zda všechno, já bych si spíš typnul na plynulé rozkrádání, tak jako kradla ostraha ma´darkého státního pokladu.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

můj praděda si zajateckým táborem v rusku prošel a z jeho vyprávění vychází vstup do legie jako menší zlo. Dost se to podobalo "dobrovolnému" vstupu sovětských zajatců z německých lágrů do Vlasovovy armády. Ve zkratce : prostě nechtěli pochcípat hlady v zajetí.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

něco domů určitě přivezli, protože vyšší hodnosti čile kšeftovaly se vším, co se jim podařilo zrekvírovat. Nejenom zlato, ale i látky, cigarety, alkohol a potraviny všeho druhu, osivo, hospodářská zvířata, krmivo atd. Řadoví legionáři o tom píší ve svých memoárech. Byla to jedna z věcí, která vedla k rozkladu morálky v ruských legiích, odmítání rozkazů a následnému stažení legií z bojů.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

v zásadě souhlasím, Svobodu jako bijce bolševiků vidím až po Zborovu a Bachmači - v dobách boje o sibiřskou magistrálu, kterého se aktivně zúčastnil. Domů se s legiemi vrátil až dva roky po válce. Jeho takticko-strategické dovednosti nejsem schopen posoudit, nicméně na rozdíl od našich důstojníků "západního ražení" mu nedělalo problém vrhat do boje proti přesile i neúplné - nedocvičené útvary, což mělo často za následek jatka. Dukla je toho typickým příkladem. Beneše to štvalo, chtěl mít východní sbor na co nejvyšších stavech pro "osvobozování" Československa, stejně jako si šetřil Čs.obrněnou brigádu na západní frontě. Žukov a Koněv si naopak Svobodova stylu cenili a po válce ho dostali v padesátém druhém z vazby (a hned potom gen.Karla Klapálka).

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Prosím, hlasím fejk. Jednotka "Legie Čechů a Slováků", které velel Ludvík Svoboda, byla po ústupu z Polska v Sovětském svazu umístěna do internačního tábora, což byl sice "lágr", ale nebylo to ani gulag, ani zajatecký tábor, ani pracovní tábor. Dnes se píše, jako by naši vojáci byli v "gulagu", což je naprostá mediální manipulace.
V internačním táboře byli proto, aby zůstali pohromadě a bylo postaráno o jejich materiální potřeby.
Druhý fejk je, že byl Ludvík Svoboda v roce 1968 poskokem Moskvy. My pamětníci dobře víme, že si dojel pro internovanou vládu do Moskvy a vyvzdoroval si jejich návrat domů. To byl opravdu hrdinský čin.
Dále dobře víme, že jeho zásluhou a zásluhou Gustáva Husáka u nás neproběhly žádné procesy a žádné popravy. Oba byli zkušení lidé a dobře věděli, že musejí k situaci přistupovat realisticky. Dnes bychom řekli, že to byl pragmatický postoj.
Ten vycházel z jejich věku a osobních zkušeností. Málokdo si prožil tolik věcí, jako právě Ludvík Svoboda.

Průměrný počet slepic: 5 (26 hlasů)

Opravdu tvrdíte, že naši legionáři u Zborova bojovali proti bolševikům? A dále, že Ludvík Svoboda byl v sovětském lágru? Můžete svá pro mne neobyčejně překvapivá tvrzení něčím doložit prosím?

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Hejtman (neověřeno)

Trvalý odkaz

pokrokovej :-))

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

"Jak prý Vašík Havel seděl Heydrichovi na kolenou."
Paul Polansky a Tereza Spencerová.
Spencerová ....Heydrich houpal na kolenou malého Václava Havla....

Průměrný počet slepic: 2.6 (7 hlasů)

In reply to by Nazdar (neověřeno)

Trvalý odkaz

pravděpodobný. Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt.
Celá tehdejší pražská kulturní smetánka s nimi vyla.

dneska už mě to nijak zvlášť nepobuřuje...

Průměrný počet slepic: 3.5 (8 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

To by taky bylo divný.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Jakub Železný
23. 07. 2020 • 14:14
REAKCE JAKUBA ŽELEZNÉHO | Na INFO.CZ jsme publikovali text Petra Holce, který psal o projevech aktivismu ve vysílání ČT a jmenoval moderátora Jakuba Železného, jenž v pořadu Události, komentáře zmínil při debatě o bezpečnosti železnic nesouvisející „nábřeží, které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi“. Níže zveřejňujeme reakci Jakuba Železného.

Průměrný počet slepic: 2.7 (15 hlasů)

In reply to by Nazdar (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ještě budeš muset přidat dva pseudoodkazy:
1. Babiš
2. Putin
a budeš mít pro dnešek vyděláno, referente.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

In reply to by Nazdar (neověřeno)

Trvalý odkaz

Přečetl jsem si reakci pana Železného. Ten má pocit, a naprosto oprávněný, že Česká televize patří jejím pracovníkům, jejím odborářům. Je to tak, je jejich a mohou si dělat, co uznají za vhodné. A my jim to musíme platit, protože to je vše dáno zákonem.
Stejně když zde vyjádřím svůj názor na Ludvíka Svobodu, tak se patrně dopouštím trestného činu popírání zločinů komunismu dle ustanovení § 405 trestního zákona č. 40/2009 Sb., s trestní sazbou šest měsíců až tři léta.
Faktem je, že ten paragraf má nadpis: Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Stejně je faktem, že to je paragraf, který omezuje ústavní právo na svobodu slova a svobodu svědomí a může být snadno zneužit k likvidaci politických oponentů. Nyní k likvidaci vlastenců, ale v budoucnosti snadno i k likvidaci internacionalistů.
Rád bych připomněl internacionalistům, že Spojené státy páchají válečné zločiny a zločiny proti lidskosti jako na běžícím páse a kdo tyto zločiny popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo ospravedňuje, může být potrestán odnětím svobody na šest měsíců až třiléta.
Osobně nemám rád paragrafy, omezující svobodu slova. Myslím, že ani komunisté jich neměli tolik, kolik jich máme my.

Průměrný počet slepic: 4.6 (20 hlasů)

nejde to říci jinak- Vy jste vůl. V.H. bylo vdobě války 6 let. 6ti letý kluk může těžko bojovat ve válce ( i když 4 letý může stavět barikádu)a také nerozhoduje kdo ho houpá na kolenou-i kdyby to byla pravda. Vy tomu Heydrichovu houpání opravdu věříte, nebo potřebujete mít nějaký důvod k zesílení nenávisti k V.H.?

Průměrný počet slepic: 2.4 (16 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

na jiných serverech, nebo blozích jsou zřejmě nezávadná témata. Snaží se za mrzký peníz seč můžou. Moc toho ale nevědí, nebo nepamatují, takže mají smůlu. Předsametové zkušenosti nemají, natož školy. Znají publikace tendenčně napsané jejich spolužáky. Bavím se jejich naivitou a jejich výkladem minulosti.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.