O vlivu mědi na zdraví rostlin, zvířat a lidí - díl první

Je mi 56 let a víc jak dvacet let se starám o sad a také se zabývám léčbou nemocí, se kterými si západní medicína neví rady. 

K tomu mne dohnaly okolnosti a neschopnost alopatické medicíny léčit chronické nemoci. Jeden příklad za všechny. Ve spánku mi vypadávala paže z ramenního kloubu. Popsal jsem své potíže svému lékaři. Ten vyslovil latinský název nemoci. V ten moment jsem si vzpomněl na jeden z Murphyho zákonů "To že váš lékař umí pojmenovat vaši nemoc, ještě neznamená že ji umí léčit", ale přesto jsem se ho zeptal "A dá se s tím něco dělat?" Dostalo se mi této odpovědi "Přivazovat na noc ruku k trupu".  Připadal jsem si jak u prof.Chocholouška "duševně chorého vyléčit neumíme, ale nasadit svěrací kazajku a přikurtovat ho na lůžko zvládneme".

Pak jsem zažil ještě několik absurdních případů neúspěšné léčby, nicméně k lékaři jsem docházel až do doby, než mi vnutil tetanovku. Prý bez ní nemůžu být, všichni se prý nechávají očkovat proti tetanu. Velmi těžce jsem ji odmarodil. Celých sedm dní jsem měl teploty nad 39°C a jen ohromné množství vypoceného čaje (8 - 10 litrů denně) s citronem drželo teplotu těsně pod 40°C. Po vyléčení jsem pak ještě měsíc zakopával o stébla trávy, jak jsem byl slabý.  

Pak jsem si vzpomněl že moje babička zemřela na následky očkování proti chřipce a proto od té doby k lékaři nechodím. Na co taky? Tlak mám normální a zdravotní problémy si dokážu rychle vyléčit. Až na velmi vzácné vyjímky neužívám žádná farmaceutika. Chodím jen k zubaři a jednou jsem  byl na šití tržné rány. 

 

Když jsem začínal se sadařstvím, hledal jsem knihy ve kterých by byly vysvětleny principy jak funguje strom a přečetl jsem stohy úplně zbytečných knih. V nich byly popsány druhy řezů a hromada  balastních informací, ale  základní principy ne. Nakonec jsem tyto informace našel v útlé brožuře. Víc jsem nepotřeboval, všechny věci se z těchto základních poznatků daly odvodit. 

Podobným způsobem jsem si časem vyhledal informace o lidském těle, které jsou zasuty pod obrovskou vrstvou informací a dezinformací židoglobalistické medicíny https://mudrland-wenca.webnode.cz/o-nas/. Většina z nich je veřejně dostupných, ale z nějakého důvodu je nikdo nezpopularizoval. Zjistil jsem že řada základních principů platí pro stromy i lidi. Před čtyřmi lety jsem vyvinul vlastní systém léčení https://mudrland-wenca.webnode.cz/, především kvůli vlastním problémům s pohybovým aparátem. 

Časem se ukázalo, že i tato metoda má vedlejší účinky. Za ty čtyři roky jsem totiž neprodělal ani jednu infekční nemoc, ačkoli do té doby jsem míval chřipku aspoň dvakrát ročně. V posledních čtyřech letech se nemoc vždy přihlásila stylem "že na mne něco lezlo" a začalo mne někde bolet. Na tyto místa jsem nalepil termoreflexní nálepky   https://mudrland-wenca.webnode.cz/l/vystavba-skol-a-dodavky-ucebnich-pomucek/ a do rána jsem byl zdravý.

Došlo mi, že i mikrobiologičtí původci respiračních nemoci se pro úspěšnou invazi musí namnožit v krevním oběhu. Pokud tyto ložiska dokážeme lokalizovat a ošetřit, nemoc se nekoná. Imunitní systém mikroorganismy deaktivuje, akorát musíme naslouchat řeči těla a trochu mu pomoct. Nemáme mozek na to, abychom slepě věřili všemu co nám globální mocichtivci skrze nastrčené figurky a organizace nakukali, ale abychom mysleli.  

Proto z momentálně módního covidu nemám strach. A možná jsem ho už prodělal, protože  od začátku tohoto divadla na mne dvakrát "něco lezlo". Po samoošetření byly příznaky do rána pryč. Jestli to byl covid nevím, protože mi žádná obsílka s potvrzením této konkrétní nemoci nedošla.

V dalším dílu se už budu věnovat mědi, protože vlivu mědi na lidské zdraví jsem si všiml až po příhodě s léčbou stromu.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.7 (46 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

dva jednokurní hlasy...

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

...nerozumí chemii, neumí češsky(jen jednostranné politice) a neví , co jsou to stopové prvky, protože je elfskej. A to jsem to ani nečetl, abych nebyl jedním z kazatelů :-) Bože, kdyby Tolkien věděl, kam se to s elfy zvrtne, asi by nic nepublikoval :)

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

Tolkien by je nazval Temnými elfy co se odrodili. Je dost časté, že se časem význam slova posune do jeho opačného významu. Psal o tom jistý Orwell. Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla.

Průměrný počet slepic: 4.6 (15 hlasů)

v čele se svým králem Oberonem ve hře Sen noci svatojánské od Shakespeara.

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)

Automat dává dvě slépky v základu. Po dalších dvou slépkách může přidat pokud se v textu vyskytují slova jako: "Babiš", "Bocjan", "kobliha", "politika", "pravda", "myslet" nebo "vlastní rozum". Poslední pátá slépka je exklusivně vyhrazena pouze pro Vidlákovy články.

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Tož to jsem zvědavý co z toho vyleze

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

je moribundus v první fázi.

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

myslíte moribunsus lékaře?

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)

In reply to by MUDrland Wenca (neověřeno)

Trvalý odkaz

diagnosu a ještě k tomu s progresí.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

já sám.
Tak tedy jsem o fous starší, než Wenca, ale problémy mám skoro tytéž.
Například mi ve spánku na hospodském stole vypadává štamprla z ruky. To by nasralo.
Osm až deset litrů kořalky denně, to už nedávám, sorry...
Věnovat se mědi - to bych chtěl rovněž, bo kdo to umí měďou, ten je ve vatě, jak cyp.

S horečkami nevím, bo jak mám 37°C, špekuluju, do které studně se nechat hodit, jaký mi je hyc...

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

aj, úbytkem mědi se Vám změní tlak, bude hic.
Teda věřím, že nový anuloid již máte zabudován, či připraven :-)

Zatím bez slepic

Jó, tak to je Eda :-)

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

Ále, když se podíváte na některé obrázky faraonů, mají v ruce žezlo a na hlavě jakousi přilbu s dvěma pásky spadajících na zádech dolů. Tož kdysi jsem si dala na hlavu cosi takového vyrobeného z mědi a jak jsem byla rozhicovaná, tak mi za chvilku bylo zima. :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

je účinnější studená voda, ale to neplatí u úrazů, artróz, psychóz, dopravních nehod, požárů a tak, ale vlastně u požárů je voda taky fajn.
Otužování a následná imunita, bez očkování je však nepřítel. Kurňa, kdyby byl každý zdravý, tak to farmaceutický firmy můžou zabalit a to jistě nejvíc uvědomuje pan ministr zdravotnictví

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

In reply to by random (neověřeno)

Trvalý odkaz

stoprocentní souhlas.
Jen maličký přípodotek. Od svého mládí jsem trpěl nedostatečným prokrvením dolních končetin - neboli neustále mi bylo zima na nohy. Po dvou letech sprchování studenou vodou jsem zjistil, že vůbec nepotřebuji zimní boty. Celou třetí zimu od započetí otužování jsem prochodil v teniskách a letních ponožkách. Dnes naopak řeším pocit neustále přehřátých nohou. Pokud jsem doma, fusky jdou okamžitě dolů a po domě chodím bos.

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Jak je to s mědí, to nevím. Ale olovo lidskému zdraví nepochybně škodí, zejména když je zabaleno v oceli a trefí se do člověka rychlostí cca 300 m/s.
Na psychiku ovšem působí velmi dobře až léčivě, zejména když se naopak nepohybuje a je ho uloženo v souladu se zákonem v trezoru množství podstatně větší než malé, tedy v řádu tisíců ks.

Platí ještě axiom, že "tělo má jít do hrobu zhuntovaný"? Pracuju na tom, ale jde to celkem pomalu. Včera jsem chodil čtyři hodiny po lese (nerostou, jen půl košíku lišek) a dost jsem si zhuntoval nohy. Večer jsem se pak huntoval lahvičkou soave. Po půlnoci mě vzbudil hlad, ale už je to dobrý, zhuntoval jsem se kouskem čabajky.
Dopoledne se půjdu huntovat na farmářský trh, ještě nevím přesně čím.

Průměrný počet slepic: 4.2 (13 hlasů)

byly nám přidělány k zadku právě pro chůzi a běh. Já včera běžel potmě 2 hodiny a nohy nic. Chtěly jen trochu strečingu a dneska jdou do akce zase. Huntují se gaučingem.

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

K dochtorům pořád lezu
nebot mám hypertenzu.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

In reply to by Dagmar (neověřeno)

Trvalý odkaz

česnek na Vás :-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Česnek smrdí všemi pory
překrývám to Jadorem
v okolí všem hlava bolí
omamuji odórem

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

In reply to by Dagmar (neověřeno)

Trvalý odkaz

najdete to na netu... výluh česneku, citronů a vodu, doplněné na závěr deckou slivky. A taky cibuli. Kdysi dávno běhala prezentace o jedno lékaři z r. 1918, jak putoval po vesnicích, task prý přišel na samotu, kde celá rozvětvená rodina byla úplně fit, |Nešlo mu to do hlavy tak se vyptával a dozvěděl se, že do každé místnossti dali ošatku cibule. On si jich pár vyžádal k rozboru a zjistil, že byly plné těch chřipkových virů. Takže já od té doby, jak nastane chřipkové období, taky mám pár cibulí na stolku nočním a všude kde se nejvíc pohybuji. Musím zaklepat ale skřipka za celou dobu žádná. |Tak kdo ví....

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Česnek prý vyrovnává tlak, cibule prý působí na viry.
Fakt je, že někdy je tlak i viry silnější, než česnek a cibule.
Tož se vším je třeba přiměřeně, přiměřeně... :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

...je prý tajemství dlouhověkosti. Obsahuje prvek germánium, které je roznašečem kyslíku do buněk. Navíc vám to v případě kapénkových nákaz zajistí nenucený třímetrový odstup od svého okolí a ani člověk nemusí křičet "občané rozejděte se!" neb to rádi udělají sami :)

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

praví:
Kde jedí cibuli, tam nechodí lékař. Kde jedí česnek, tam nechodí nikdo.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

100 x 5 slepic

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

že v tom výluhu, sice je česnek cítit, ale když jej vypijete tak ne, kdo ví proč

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

ale krapítko Vás zklamu. Asi je to věkem , ale těch tzv. babských rad, aby se člověk vyhnul práškům lítá luftem habaděj. mám jich slušnou sbírku, na kde co, Akorát je furt dodržovat. Takže lidí se samoléčbou, nebo - víra tvá tě uzdraví- , aspoň se mi zdá, je habaděj.
No, pilulky nebyly a naši předkové se taky léčili, přírodně. Hmm kdo ví

Průměrný počet slepic: 3.6 (11 hlasů)

Pilulky neboli, ale boli bylinky .. ale bylinkam rozumeli len 'carodejnice' ... nie kazdy ... no a potom prisiel hon na carodejnice ... a potom vznikli pilulky ...

Mimochodom, mam kamosku v USA, a tam, aspon ludia z jej okruhu na bylinky neveria ... alebo teda veria, ale ze vas skorej zabiju nez vyliecia

Průměrný počet slepic: 3.3 (8 hlasů)

Úmrtnost i na dnes bagatelní infekce byla v desítkách %; dtto úmrtnost na dětské nemoci, při porodech, v šestinedělí, v kojeneckém věku, v raném dětském věku, na infekce ze zkažených zubů a tp.
Některé nemoci byly diagnostikovatelné čichem, některé podle skvrn či boláků - a to bylo asi tak vše.
O něco lepší bylo ošetřování ran a rehabilitace úrazů - ale tam byly zabijákem opět infekce, protože prakticky neexistovala desinfekce a hygiena.
Takže "léčení" probíhalo systémem "pokus-omyl" a výsledky tomu odpovídaly.
Hřbitovy z 18. a 19. století jsou plné předčasně (ve věku 20-50 let) zemřelých lidí a hromadných hrobů s obětmi epidemií; obzvlášť trudná jsou dětská odd. velkých hřbitovů.
Plus matriky zemřelých. Případy, kdy rodině postupně zemřely všechny děti ve věku pár dnů až jeden rok, nejsou nikterak vyjímečné. Ani ty, kdy žena nakonec zemřela ve věku kolem 40ky při posledním porodu, i s novorozencem.

Kdyby byly bylinky a všelijaká alchymie skutečně účinné, nikdy by nevznikly farmacie a moderní medicina.

Průměrný počet slepic: 4.1 (29 hlasů)

po ránu.
Ano, máte sice pravdu, ale zcela ignorujete skutečnost, že v 19. st. toho lidé o nějakých bakteriích a virech moc nevěděli. Tudíž z logiky věci základní hygienické zásady dodržovat nemohli.
Stran moderní západní medicíny asi tolik - moje osobní zkušenost je bohužel taková, že s každým lékem, který měl prý léčit,anebo alespoň zmírňovat projevy nemoci (např. bolesti), nastupují okamžitě nežádoucí účinky.
Neboli vyhánění čerta ďáblem...

Mimochodem kdyby bylinky nefungovaly, asi ztuha by se farmaceutičtí soudruzi snažili dostat ke znalostem domorodých kmenů např. v Amazonii...

A o doktorech, kteří vám předepíší pět drahých léků namísto jednoho levného už byly popsány stohy papíru a gigabajty netových stránek.

A ještě si kopnu - chroničtí marodi si zajisté povšimli pomalé a velmi tiché mizení levných, ale hlavně účinných léků (např. Ophtalmosptonex.)

Průměrný počet slepic: 4.5 (21 hlas)

bo s Vámi budu souhlasit :o))

Framacie a medicina za socíku měly za cíl VYléčit pacoše, aby mohl pln sil drandit do procesu.
Vedlejší účinky byly nežádoucí, bo drandění zpomalovaly.
Takže na chřipku byl ÚČINNÝ Vicedrin, na voči účinný Ophtalmoseptonex a Ophtalmoframykoin atd.
Jenže to bylo, jak správně uvádíte, LEVNÝ a ÚČINNÝ.
Plus lázně a rehabča, aby se návrat sil a do procesu ještě urychlil.
Což je v kapíku samozřejmě špatně.

Kapitalistický šaman nemá pacoše co VYkurýrovat, bo by přišel o "klienta" a o vejvar z distribuce předražených žblabuněk se širokým spektrem vedlejších účinků (na které promptně dodá další žbabuňky).
Šaman má za úkol udržovat pacoše cca naživu tak, aby mohl být i účasten procesu. Ale chraň ho ruka páně, kdyby se snažil pacoše UZDRAVIT.
Čím víc líbodémo, tím větší šamanismus. USA jsou top (a patrně náš cíl).
Ideálem pochopitelně je, aby to všechno pacoš taky zatáhl ze svého. Bo jeho zdravko potřebují pojišťovny pro sebe; a ne aby rozmařile rozhazovaly za nějaké léčení.

Tak, teď jsem Vám to nandal a jdu se věnovat gaučingu, protože mám po třech měsících konečně volný víkend :o)

Průměrný počet slepic: 4.6 (20 hlasů)

Si ten socik moc idealizujete,zřejmě proto,že jste byl mladý a a na uzdravení stačilo i placebo

Průměrný počet slepic: 2 (15 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

efektivněji, mi potvrdil spolužák - obvoďák.
Dnešní finanční toky jsou přesměrovány od pacienta - PARDON - KLIENTA(!!!!!) - na účty farmaceutických skupin. Proto vás po operaci vykopnou druhý den domů, proto mizejí opravdu fungující léky, proto dnes čekáte měsíce na operační a rehabilitační výkony, aniž by kdokoli jen započal uvažovat o tom, že by soudruhům v pojišťovnách nakopal prdele, nedej bože je přinutit ke včasným úhradám.
Konkrétní případ - na obyč rehabilitaci po úrazu nebo při dysfunkcích páteře (tzv. houser, ústřel, ischias, blablabla...) se v našem regionu čeká tři až čtyři měsíce. Pochopitelně, že lidi jsou na nemocenské. Za nemocenské dávky, které spotřebují, by se nechala zaplatit jejich rehabilitace asi tak desetkrát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Průměrný počet slepic: 4.9 (24 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jinak souhlas.
Když neznám, mlčím a šoupám nohama.

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Museli být na to ale aspoň dva, jeden druhá.
Neska už to ale není ono...........jako že ten česnek....:-D)))

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

čtyři kury, bo jste mě nasral, navíc máte nikým nekontrolovaný gauč a určitě jste na rozdíl ode mne nějaký hnusný a blbý geront, kdežto já jsem právě zjistil, že na celém světě zrušili soutěže králů krásy, abych už nemohl vyhrávat. A to jsem uvažoval, že bych se nechal aji natřít na hnědo, abych zapadl do nových poloměrů.
Což je dyškryminácyja, jak sfiňa, bo už nikdo nebude vědět, jak moc jsem mladý, chytrý a krásný a nikdo mi nebude závidět.

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

a prozradím, že o gauč musím nejprve vybojovat lítý boj s pesanem amstaffem, který umí skvěle markýrovat zdechlinu a z běžných cca 30ti kilo živé váhy se rázem dokáže předělat na asi 50 kilo váhy zcela mrtvé. Navíc skoro tekuté (umějí to i mimina - třeba když se mají obléknout do zimní kombinézy).

Snad Vám to trochu zlepší náladu.

P.S.: Na gerontokariéru se teprve intenzivně připravuji a bude to dlouhý proces, bo jsem stále mladší, krásnější a chytřejší.

Průměrný počet slepic: 4.9 (9 hlasů)

to je jedno, fandím oběma

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

...záleželo na doktorovi! Jedna kráva mě jako dítě školou povinné nechala chodit po angině se zduřenou uzlinou na krku až ke stádiu, kdy boule zatvrdla. Skončil jsem v nemocnici s podezřením na tuberkulózní nádor a tři týdny jsem 3x denně dostával injekčně streptomicin, což byla prostě mňamka! Na druhou stranu mě po vojně zmrzačeného ze spartakiády uzdravil ortopéd tím, že mě ručně hodil zpátky vybočený obratel nebo plotýnku, protože to uměl. Na to už se patrně nenarazí.
Léky jsou většinou synteticky vyráběné látky nacházející se v rostlinách. V bylinkách toho bylo méně než obsahuje prášek, takže léčba trvala déle, ale bez vedlejších následků. I tam musel léčitel vědět co na co použít. Jinak to byl šarlatán, podobně jako dnes. Ještě, že ta syntetická výroba je, neboť bychom už byli bez květeny a dalšího rostlinstva :)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

chemie zabírá rychleji, což je v dnešní uspěchané době ideální. Někteří současní doktoři jsou jen chemici. Předepisují hory léků dle doporučení farmaceutických firem. Něco i kápne. Dodržování hygieny, to je o poznání a vědomostech včetně jejich aplikace. Špatnou hygienu těžko zvládne i současná chemická medicína. Světu vládnou prachy a hysterie, vyvolávání na každém kroku. Viz reklamy každou půlhodinu v televizi....značky znáte i zpaměti. Ale křenová placka na záda je podle mne lepší než to mazání od V..

Průměrný počet slepic: 4.6 (8 hlasů)

Jde o to, že chemie - antibiotika, antikoncepce apod. přestávají zabírat, vylučují se totiž řadu let do vody, čističky to nezachytí a tím pádem klesla účinnost antibiotik, lidé i zvířata jsou méně plodní,...
Křenová placka? No, pokud je tam i zánět, tak i tvaroh s cibulí, případně jinak. Protože antibiotika nezaberou a tělo si stejně musí poradit samo. Jsou ale i jiné způsoby, jak tělo podpořit. Počkáme na tu měď a uvidíme.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)

Proč si vrba dělá aspirin?
Vratislav Schreiber | 5. 2. 1994 | Vesmír 73, 115, 1994/2
V lidovém léčitelství se odedávna používal odvar z vrbového listí proti horečce a bolestem. Vrba (Salix) obsahuje kyselinu salicylovou a dnešní nejpoužívanější léky aspirin nebo náš acylpyrin jsou deriváty kyseliny salicylové - kyselinou acetylsalicylovou. K čemu je ale dobré pro vrbu, že umí vyrábět kyselinu
https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/1994/cislo-2/proc-si-vrba-…

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Napsal uživatel Občan (neověřeno) dne So, 03. 10. 2020, 07:32

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.