Trnitá cesta k získání domácí pálenky

Štítky

Tak nám zrají trnky, česky švestky. Kdo nemá trnky, sbírá jabka nebo hrušky, hlavně aby byly sudy plné kvasu, z kterého by se dala vyrobit svérázná pálenka. Cesta k domácí pálence ale není vždy jednoduchá. Vzpomínám na své první zaměstnání, kdy předák donesl do práce flašku se slovy "Tak jsem chlapi pálil, okoštujte.l". Po otevření jsme ucítili petrolejový odér. Jak nám pak předák řekl, ve dně starého škopku na kvas se mu udělala díra. Tak ucpal díru papírem, od asfaltérů operujících ve vedlejší ulici si vyptal trochu horkého asfaltu a škopek jím dokonale zatěsnil. Nedošlo mu ale, že ropné frakce přejdou do destilátu a tak jsme té kořalce dali jméno "térovica". Vydržela na dílně rekordního půl roku, než jsme jí postupně pohostili všechny nezvané návštěvy.

V dědině jsme měli notorika, kterému důvěrní kamarádi říkali Lojza Zákrut. Ten se v pálenici náramně divil, že ze 180 litrů kvasu napálil jen 2 litry slivovice. "No bodejť bys napálil víc", řekl mu soused "když jsi vybíral šťávu z kvasu šufánkem a všecku jsi vypil!"  

Mít v sadu ovoce ještě neznamenalo, že majitel něco sklidí a vypálí. Můj kamarád měl sad na kopci, asi kilometr od dědiny. "Chlapi, vždycky jsem si myslel že mi ty trny nerodí, ale od doby co umřel Karel M., mám úrodu každý rok!"

Že někteří rádi sklízí na cizím jsme poznali já i moje rodina. Jednu neděli jsme si všimli, že se na zahradě podezřele třepe jabloň. Vyběhli jsme na zahradu. Já, otec a švagr, chlapi v plné síle. Dva nezvaní sklizňoví dělníci se zalekli naší početní i tělesné převahy převahy a zdrhli. Zbyly po nich čtyři pytle plné jablek. "Děkujeme!", zahulákal švagr k prchajícím.

U nás v dědině byl také jeden nadšený turista, který byl často viděn na toulkách přírodou s batůžkem na zádech. Zatímco typický turista mívá plný batůžek jídla a pití, když vyráží do terénu, tak tento ho měl vždy splasklý. Zato při návratu ho měl vždy plný. Nevlastnil zahradu ani stromy, ale každoročně míval dostatek slivovice. Proto jeho speciální edice slivovice získala přívlastek "batůžková".  

Kolega z práce nám vyprávěl, jak se jednou za šera vracel z lesa, kde zakrmoval krmelce. Při cestě kolem svého pozemku si všiml, že jeho trnky třepe stará tetka, bydlící kousek od jeho domu. Šel domů, v klidu povečeřel a když už byla tma, vyrazil k tetce. Otevřel vrata na mlat, kde stál velký dvoukolák plně naložený igelitovými pytli s trnkama. Zaklepal na kuchyňové dveře a když tetka vylezla ven, spustil: "Ale to ste tetičko nemosela! Já bych si ty trnky posbíral sám! Je ale pravda že se mi do toho nechtělo, klečet na zemi a toho času než to člověk nasbírá! Tetičko, hned si to vysypu do beček a vozík za chvilku vrátím. Tož vám tetičko opravdu móc děkuju!" Tetce z toho šoku spadla brada a nezmohla se ani na slovo odporu.  

Tady vidíte, že vyrobit si vlastní pálenku nemusí být zrovna jednoduché. Všude je plno nástrah. Dokonce i když už ji máte doma, neznamená že si jí užijete. Může vám ji zabavit stát, pokud byla vypálená načerno. Jeden takový případ se stal v padesátých letech ve Valašských Kloboukách. Bylo tehdy zabaveno mnoho desítek litrů slivovice a rozsudek Lidového soudu zněl "Exekuce zlikvidování destilátu bude provedena vylitím do záchodu, na městském úřadu ve Valašských Kloboukách". 

Radní nelenili a v rekordním termínu zbudovali úplně nový záchod, jehož potrubí vedlo o patro níž přímo do sudu. 

Co dodat závěrem? Nelapte u compu a běžte sbírat!

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (54 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

je zadeklováno ...A voníí

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Kde jsou ty doby když jsem měl na hrbu 1 600 broskvoní.
Na jednu stranu, z broskví se moc nevypálí. Z 2 t kvasu asi 50l
Ale ta kvalita a chuť!!!!!!

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Není jak na kydech... Bo tu sou prostě podstatná témata. Všem sběračům, kvasičům, paličům.... Jen úspěchy, přeju, s podzimem, s radostí nad odstátým výsledkem, s radostí nad třpytivou esencí slunce a zdraví, s vůní...

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Pane MUDrland Wenca.
Zapomněl jste napsat cenu pálení v oficiální pélenici.
Zásadně preferuji kvasný líh,žádný potravinářský líh z ropy.
Dělali jsme s kamarádem jahodovici,letos bylo málo sluníčka tepla,jahody byly vodnaté a málo sladké,že 400 litrů kvasu,jsme v oficiální pálenici vypálili 20 l 56 % lihu,tak jsme to naředili na 52 %
Jinak ovoce nějak brzy opadává,drobnější,nedá to tolik šťávy.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

protože o tom článek vůbec není. Pouze jsem zavzpomínal a sepsal tématické perličky ze života. Co se týká předčasného opadu ovoce, tak mně padají plody zasažené šarkou a červíky, což je normální. Protože se to týká jen zlomku úrody, nedělám si z toho hlavu. A moje ovoce má letos naopak extrémně hodně šťávy a plody jsou na rozdíl od předchozích suchých let hodně velké, takže je to asi dáno lokalitou. .

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

ale kedze minuly rok nebolo vobec nic - tak i 300 kilo potesi.
Zato jablka sa ukazuju...

Clanocek napisany chutne - bych povedel ze taky zo zivota ;)

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Abyste nedopadli jako Navalenej.
Bo poslední "poznatky" jsou, že žblabuňkou byl vomatlanej kelímek s letištním čajem a prošlyčok se mu dostal do těla kůží - https://www.novinky.cz/diskuze/40335286.
Jen je mi záhadou, proč není mrtvý personál bufetu, který čaj připravil a kelímek podal Navaleného komorníkovi, jenž mu ho přinesl ke stolu, dále pak všichni, kdo si s ním kde podávali pracky, jakož i lidé z létadla, nemocnice a další.

Také byste mohli bezestopy zmizet i s půlkou rodiny, jako se to stalo chudákovi starými Skřípalovi.

Průměrný počet slepic: 4.4 (17 hlasů)

Vysvětlení je jansé, jsou to všichni Putinovi agenti: Vlastně celý svět je plný Putinových agentů! Shledávám znepokojivou podobnost mezi Putinobijci a středověkými inkvizitory honícími čarodějnice. Upalování je u nás už naštěstí zakázánou, jinak by Putinobijci byli ochotni své protivníky likvidovat jak nacisté nebo zavírat do lágrů jak komunisté v 50. letech. Ještě horší varianta Putinobijce je imigrační vítač nebo Grétin příznivec nebo příznivec BLM. Jeden obchoduje s lidmi u pobřeží Sýrie, další by vyvraždil celé lidstvo kvůli záchraně planety kromě pár vybraných lidí, další před zloději a žháři klečí, protože cítí dědičnou vinnu za zpackaný život 8 generace potomků otroků. Všem těm doporučuji, aby se přestěhovali do USA a tam si své utopické vize realizovali někde na farmě, třeba ve Waco.

Průměrný počet slepic: 4.8 (18 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Za vším hledej prachy a o to jde,že se mnozí bojí,jak rychle můžou o nakradené prachy přijít.
Jasně se to ukazuje v USA,kolonie už nevynáší,další státy se brání,stát se kolonii USA a udržet dosavadní kolonie v poslušnosti,stojí mnoho dolarů.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
všechny peněžní systémy v historii založené na papírových penězích a slibu nakonec vždy zkrachovali. Nakonec zkrachuje i ten současný. To co dnes vidíme, jsou příznaky nastávajícího konce. Nakonec v tom bude jistá dějinná spravedlnost, když zlodějům nebo jejich potomkům zůstane v rukou z jejich nakradených peněz nulová hodnota.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

zkrachovaly.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Fakt by měl někdo předvést demonstrativně světu jednu skutečnou otravu novičokem. Možná by pak řada lidí sklapla a příště už se veřejně o nějakých otravách vůbec nevyjadřovala.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by tdx (neověřeno)

Trvalý odkaz

No ono jich bylo asi dost, jen se o nich nikde nepsalo; to je stejný, jako když US někoho "odklidí" a není to zrovna "profláklý politik"... který se musí zviditelnit ...

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

... aby se o tom vědělo. Samozřejmě ex post. A aby se naplno ukázala vražednost té látky. Podle kusých informací na internetu to vypadá, že zabije během pár sekund všechny, kteří se v nějakou kritickou dobu dostanou do kontaktu s otráveným nebo místem, kde se ta látka vyskytuje. A kromě speciálního obleku nepomůže ani svěcená. Takže v uzavřeném prostoru toho letadla by umřelo celkem dost lidí (nebo mělo alespoň těžké zdravotní následky), minimálně ten asistent, nejbližší spolucestující, steward, letušky, každý, kdo se ochomýtnul okolo toho WC atd.

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)

„Video z monitorovacích kamer tomského letiště ukazuje, že si Alexej sedl ke stolu bez pití. Později mu Ilja Pachomov, zaměstnanec FBK (Fond boje s korupcí, pozn. red.) a asistent Navalného, přinesl sklenici. Takže nikdo u pultu nemohl vědět, pro koho se nápoj připravuje,“...
https://cz.sputniknews.com/svet/2020082012405184-bylo-zverejneno-video-…
To je tedy šlendrián. Je to zaznamenáno, ale aby se obtěžovali podívat se na veřejně dostupné zdroje je zřejmě příliš namáhavé.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

jak je na tom Pachonov. Už někde leží v kómatu nebo případně sedí ve vazbě?

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Pánové, nechci vám brát iluze, ale kde je nechráněná kůže?
Ruce a krk.
Mohla to být opěrka, prospekty, pracovní materiály, atd..

,, Nervově paralytická látka ze skupiny novičok se dostala do těla ruského opozičního politika Alexeje Navalného kůží …….
Podle stanice ARD to u Navalného mohl být šálek, který dostal na letišti v sibiřském Tomsku, a nikoliv čaj v něm.“
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/jed-se-dostal-navalnemu…

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

myslel, že se ty "trnky" sklepávají. A ono ne, napřed odlomíš větev ...

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

No fuj, to šel přeci medvěd okolo....

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Nebohý medvěd brtník, vyštván z brlohu a osočován z lámání větví. :-)

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dobrá, upřesním - medvědem myslíme cokoliv, co způsobilo zlomení větve :-)
Aj, musím jít ostříhat suché větve, z jednoho keře, kam dosáhnu.

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

https://www.vidlakovykydy.cz/comment/1919412#comment-1919412

Jedna ze tří možností byla, že váš manžel přišel na nějakou parádu, na kterou jsem nepomyslel. - Planá naděje.

Já neodpouštím tyranům. Odpouštím obětem.
Vy a váš muž odpouštíte tyranům. Vůči obětem jste jak kámen. Tvrdá a bezcitná.

Je emotivně snadnější přidat se k tyranům než k obětem. O tom žádná. Tahle si kopnete do oběti s tím, že přeci měla odpustit a vše by bylo v pořádku.

Já si to takhle ulehčovat nechci. Považuju to za bezcitné.

Jste jak ty matky, co držej předpubertální dcery při znásilňování (partnerem) a povzbuzujou dcery, že to musej vydržet. (Protože je partner obě živí). Je to zvrácené.

To lidi jako vy dělají peklo ještě horší než je samo o sobě.

Já nežiju nenávistí, jak se mi snažíte podstrkovat, abyste mě očernila a sama se cejtila líp. V běžným životě tyhle debaty nevedu, protože to nemá smysl.

Jen je tady svoboda slova a když tu někdo vychvaluje komouše, tak se ozvu, že to až taková sranda nebyla. No a komouši a jejich děti a kumpáni se začnou bouřit, protože za zločin chtěj ještě potlesk, protože takové už ty zrůdy jsou.

Jo a komunističtí tyrani a zloději, ti si dávno odpustili sami. Ti mé odpuštění fakt nepotřebujou. Necejtěj vinu ani v nejmenším. Je to tu vidět velice názorně.

Na rozdíl od vašeho relativně privilegovanýho manžela, kterýho ve vší evidenci ani nevyhnali z obce, kde měl kořeny, já ani nevím, který svině to konkrétně byly.

Uznejte sama, nemůžu jít po archívech hledat zodpovědnýho člověka, kterýho jsem nikdy neviděl a pak za ním (jeho dětma) jít jim vykládat, že jim jako odpouštím, navíc za lidi, kteří mi k tomu nedali ani mandát.

Jo a pro pořádek- v principu, odpuštění přichází samo s nápravou věcí. Žádná není. Vy do toho nemůžete nikoho došikanovat, ať budete šikanovat sebevíce. Stejně by to nebylo upřímný.

Průměrný počet slepic: 2.2 (11 hlasů)

ema: "[...] málem mne přejelo auto, když se mnou zamával první žebrák bez nohy sedící normálně na ulici u zdi."

Čmoud: "Odpouštím obětem." + "Nikdy vás nenapadlo, že je to finta na útlocitné? Vy jen koukáte na to nejpovrchnější. Žebráci na západě mají někdy bydlení a sociálku. Víc peněz než stará babka s nízkou penzí."

Bylo ukázkové odpuštění.

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

Já ty žebráky na západě znám.

Ne všechny, ale vím o tom víc než ema.

Ema to napsala jen protože neměla argument na to, že na západě bez znárodňování se měli lépe než u nás se znárodněním. Což je ve vší evidenci pravda.

Průměrný počet slepic: 2.7 (9 hlasů)

s tím "ve vší evidenci"?! Nemohl byste psát normálně česky?

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)

To je česky. Evidence jako slovo je už dávno součást češtiny.

Tak si to přeložte jako ve vší zřejmosti, ve vší očividnosti. Mě to nepřijde přirozené, ale je to podružnost.

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

ale v úplně jiném významu ("vedení záznamu o něčem", "přehled"), stačí otevřít slovník cizích slov.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

Nejen. Nedávno jsem to slyšel z TV přesně v tomhle kontextu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evidence
Evidence (z lat. e-visu, z viděného) znamená:

https://coznamena.cz/evidence
jistota, samozřejmost poznání
vedení záznamů, přehled

Původně a ve filosofii zřejmost nějakého stavu věcí, kterou lze vidět „na vlastní oči“.

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

Čmoude,
neprovokujte, nebo se Vám dostane odplaty.
Vaše domněnky jsou nečestný, neznáte, čím manžel, jeho rodina, můj otec, já, znásilněný, zabitý člověk,.... procházeli a jestli se k tomu zúčastnění, jestli jsem s k tomu já, či manžel stavěli bezcitně, nebo jak vlastně. A jak na to vše doplatil manžel, co vlastně zjistil, co následovalo,...
Znova říkám neprovokujte. A smiřte se s mým mlčením a přestaňte mne vydírat, šikanovat. Toho jsem zažila až až. Tak neotravujte i Vy. Nejsem na to zvědavá..

Průměrný počet slepic: 4.5 (16 hlasů)

Ne matko, nevím to. Vy zas nevíte, čím si procházeli jiní a taky si berete právo je obviňovat z nenávisti.

Tomu se říká přidat ke křivdě ještě urážku.

Když chcete mlčet mlčte, ale neházejte vinu na oběti. Ta patří zločincům.

S tímhle vás a kohokoliv budu otravovat do konce věků.

Z toho vám neustoupím kdybyste mně zabila.

Průměrný počet slepic: 2.5 (13 hlasů)

Stalking je trestný, tak si přestaňte vymýšlet. Důkazů zde je dost.
Opakuji, nejsem na Vaše výmysly a otravování - stalking zvědavá.

Průměrný počet slepic: 3.7 (11 hlasů)

Já vás nestalkuju. Nevím kdo jste kde jste.

Tohle je debata na jednom jediným webu.

Vy mi píšete argumenty, já vám je vyvracím.

Já taky nejsem zvědavej na vaše vykládání, jak to za komunistů nic nebylo.

Když nemáte argumenty k věci, jen zmlkněte. Pak budu mlčet i já.

Dokud budete argumentovat, budu odpovídat.

Průměrný počet slepic: 2.1 (7 hlasů)

Opakuji - nevymýšlejte si, co jsem nikdy nenapsala
Do mých pocitů, ani argumentů Vám nic není. To jsem napsala jasně.
Pokračujete nesmyslně, hloupě, přesně tak jak to stalkeři umí a činí.
Neponížíte mne, ani mi nevsugerujete pocit viny za něco,
co jsem já, případně můj otec neudělal.
Přisuzujete nám cizí viny.
Nejste jako oni, jste horší, protože ta léta,
kdy tomu tak bylo, měla již dávno minout. Činy měly být jiné.
A Vy jste se nepoučil.
Totiž je to vší politika, kterou používáte.
Budete-li však pokračovat, zničíte jen a jen sebe, zalknete se tím vším.
Osobně podle toho, jak by Vám vyhovovalo, psát rozhodně nebudu.
Vaše věc, že se chcete předvádět.

Průměrný počet slepic: 4.2 (17 hlasů)

na toho čůráka.
Je to duševní mrzák.
Antikomunismus je uzel na mozku.

Průměrný počet slepic: 4.2 (16 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já už mám o vás obrázek udělaný dávno, ale dík, že jste se zase předvedl.

Průměrný počet slepic: 2 (9 hlasů)

In reply to by pithart (neověřeno)

Trvalý odkaz

Už to zde zaznělo, jak a proč se u nás dostali komunisté po 2. sv. válce k moci, o 50tých letech toho víme, či tušíme také dost.
A ano, jde o to, nenechat si antikomunismem zatemnit mozek a chovat se podobně násilnicky, i když "jen" slovy posuzovat, přisuzovat, soudit, odsuzovat, vymýšlet si, jednoduše klesnout na stejnou úroveň, kterou antikomunista odsuzuje.
Ale víte, co je zvláštní? Vím, že lidé jsou různé a ono se to zklidní, já to postupně odkládám a časem mohu odpustit. Takovou mám zkušenost jak z virtuality, tak i ze skutečnýho dění. A tak to, co píši je spíše popis zkušenosti, informací, která se může hodit. A docvakne až v pravý okamžik, bude-li to někomu k něčemu dobré.

Průměrný počet slepic: 2.8 (6 hlasů)

Nazve mě čurákem a hned běžíte přitakat. :-/

Taky nejsem bájný Atlas.

Já se vám snažím vysvětlit, že to co vy jste měla ve stalkerovi, to jsme my měli v komunistech.

Jen ne chvíli, ale celou tu dobu.

Jen my nemohli běžet na policii, protože policie byla taky komunistická.

Vás málem na psychiatrii dostali. Od nás tam dostali pár lidí doopravdy.

Oni neumírali a jestli, hned byl další soudruh, co zaskočil.

Vysvětlete mi, proč se nám má líbit přesně to, co se vám nelíbí.

Prosím.

Doopravdy vás prosím.

Průměrný počet slepic: 1.7 (7 hlasů)

argumentujete k tomu, co jsem napsal.

Nic mi není po tom, co děláte mimo to. Taky se tím nezabývám.

Vyhrožujete mi policií, za něco, co nedělám, abyste mně zastrašila a umlčela. Nešmejdim okolo baráku, nešmejdím jestli máte facebook, nehledám vaše známé, je mi jedno kdo jste. Jste hlas z netu, na jednom webu, který mi něco píše a já mu odpovídám, protože s ním nesouhlasím.

Já vám nechci přisoudit vinu za něco, co jste neudělala. Mě vadí, že popíráte, že nám komunisti udělali křivdy. To děláte pořád dokola.

Jestli mě máte za to horšího než komunisté, tak fajn. Nikdy neustoupím z toho, že to byl v padesátých letech nespravedlivý hnus.

Klidně mě za to dejte k soudu. Budu to tvrdit i tam a půjdu si za to sednout, když bude třeba. Pochybuju však, že si mě nějakej soudce dovolí odsoudit za tuhle jednu větičku. Už nejsme v padesátých letech.

Léta měla minout, ale minulost je tu na každém kroku. Minulost v podstatě neexistuje. Jen její stopy v přítomnosti. Ty tu jsou stále. Bez nich o minulosti nevíme.

Já jsem se poučil velice záhy, že nemá cenu si lhát a lakovat věci na růžovo.

Nezalknu se tím, nebojte. To důležitý komunisti zničili už dávno, já nemám o co přijít a ty povrchnosti běžného života, ty budu mít dál, jen se zvednu od PC.

Mě by stačilo, kdybyste psala pravdu.

Kdybyste naspala, jakým způsobem jste se vy nebo váš manžel toho odpuštění dopracoval. Kdybych to nepoužil pro sebe, tak bych to mohl pořád ještě poradit těm, co zápolí s životníma křivdama. - Bohužel si to netroufám nikomu poradit, protože napřed sedím, mlčím, poslouchám a on to lidem někdo už poradil, oni se poctivě (měsíce či léta) snažili odpustit, hledali chybu v sobě, cálovali jak blbí a ono to nešlo a nešlo, až jim pak někdo řekl, že chyba není v nich a přišla úleva a mohli dál.

Jediná fungující odpuštění, co jsem viděl já byla o tom, že se dotyčný z těch sraček nějak dostal. Jean Valjeanovi třeba pomohl biskup, dal mu prachy do začátku a z něj se stal vážený občan. Nikdo si už do něj nechodí pro zábavu kopnout. Pak nijak nebojoval s pronásledujícím Javertem,

Lidi stále skopávaný zpět do sraček si nic takového dovolit nemůžou. Vynoříte se nad hladinu, abyste se nadechl a už vás rvou zpět a znovu a znovu. Bez konce. K čemu je odpuštění v takové situaci?

Proto jsem chtěl vědět, co se přesně stalo a jak došlo k tomu odpuštění, jestli mluvíme o stejné věci.

Ve Vykoupení z věznice Shawshank nespravedlivě vězněný hrdina, kterého hraje Tim Robbins sice nebojuje se systémem, udělá si tam svůj koutek, ale jakmile se objeví možnost se dostat ven, okamžitě po ní skočí. Protože tu nespravedlnost nemohl uznat. Když mu možnost osvobození nespravedlivě upřou, pamatuje si to. Když se naskytne možnost, uteče a pomstí se aspoň za to upření osvobození. - Krk dám na to, že kdyby mohl aspoň udělat černej puntík do spisu těm policajtům, co odflákli vyšetřování, tak by to udělal. - Není blázen, aby riskoval to, co má, ale jestli se náhodou naplní ta nepatrná pravděpodobnost a ti policajti mu vlítnou do rány, tak dostanou svůj díl.

To není žádný nějaký odpuštění a taky to není žádná slepá nenávist, co mi podstrkujete.

Nechci se předvádět. Pořád mi dokazujete něco, o čem si myslím, že to není pravda. Tak říkám, že to není pravda a proč a upozorňuji na zastrašování, osobní útoky a falešné argumenty.

Průměrný počet slepic: 3 (12 hlasů)

Již nejsme pod Vašim článkem, ale jinde.
U Vás jsem jasně psala, že konkrétně psát a obhajovat sebe, nebo někoho ze své, či manželovy rodiny nebudu. Pokud nechápete v náznacích.
K případnému pochopení, odpuštění,...má každý dospět individuálně, proto zde radit nemohu a nebudu.
A to, že si vytváříte o mě jakési smyšlenky a prezentujete je, je opravdu nepříjemné a obtěžující a náznaky nechápete a pokračujete dál a dál.
Nezastrašuji Vás, jen upozorňuji, že i to, že jste to přenesl sem, je známkou obtěžování a stalkingu, přičemž Vám neberu, svobodně si myslet, co chcete. Ale pokud píšete tak, jak píšete, je to jen a jen Vaše vizitka..
Pokud někomu chcete pomoci - i v tom případě si máte najít vlastní způsob jak to učinit. Pak je to totiž nejúčinnější.
Co pomohlo mě: Je toho více, ale že jste to Vy, naznačím a napíši část věty, kterou mi řekla jedna bytost z krve a kostí:
"Ty za to stojíš, i ty ...."
A jsme pod článkem o cestě k získání pálenky, tož už toho ode mne padlo mimo téma až až, osobně již zde nebudu obtěžovat.
Ona i pálenka by tím mohla zhořknout.

Zvláštní, opět a zase, všichni jste mi v jedno splynuli....

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)

Jak vidíte, nereaguju na vaše posty o alkoholu.

Není to obtěžování. Vy mě obtěžujete zrovna tak.

To co píšete je vaše vizitka.

Když pořád odpovídáte na moje posty, tak pořád budu odpovídat zpět.

Já chci jen uznat, že někdy nějaký oběti komunismu to měli hnusný, nespravedlivý.

Tak když ani nevíte, jak to funguje odpuštění funguje a jestli to vůbec jde, tak proč to nabízíte a obviňujete z nenávisti.

Nota bene, když sama to neděláte ve stejné situaci a běžíte na policii?

To nedává smysl.

Průměrný počet slepic: 2.3 (6 hlasů)

že útočíte skoro výhradně na ženy.
Důvod?
Která ze zdejších přispěvatelek Vám přeložila byť jen stéblo přes cestu?

Máte-li misogynní sklony, ventilujte je na příslušných forech a sem choďte diskutovat k tématům ze článků a k aktuálnímu dění.

Průměrný počet slepic: 4.1 (15 hlasů)

Podívejte se pod ten článek ještě jednou. Odpovídám úplně všem.

Sám jste podle všeho chlap.

Už nevíte, co byste mi přišil.

Průměrný počet slepic: 2.3 (12 hlasů)

Vítem Občane, užila jsem si naživo dost stalkingu,
to nemá řešení, leda žalovat a dokázat, případně odejít.
To by odsud šlo, odejít, ale to není řešení, odnesou si to další, na které se soustředí pozornost.
V mém případě - skutečném životě onen šmírák, který mne málem přivedl na psychiatrii, zemřel.
Když začala pokračovat jeho žena, dala jsem velmi zřetelně najevo,
že takto tedy ne. A dalšího zúčastněného, který byl do toho zapleten, jsem varovala,
že těch ataků z její strany jsem zažila již dost a dost a nemíním si již nadále nechat nic líbít,
A zatím je klid.
To zde je jiný a přec stejný způsob, kdy míní člověk člověku vnutit
zvěřejňovat argumenty, které má k dispozici,
vnutit mu pocit viny, až méněcennosti,...
Popřemýšlím, co a jak.
Nick měnit nebudu, mohu odejít, protože reagovat nemá smysl,...
No, uvidím.
Když tak se tu mějte hezky.

Průměrný počet slepic: 3.9 (9 hlasů)

To, čeho jsem byl svědkem na ACZ, bylo strašlivé a hluboce to mnou otřáslo.
Ještě víc mnou otřáslo VĚDOMÍ SI toho, že jsem bezmocný (jediné, co jsem mohl, bylo podání TO na neznámého pachatele). A navíc redakce, jindy tak pohotová v mazání příspěvků, vláken a profilů, neudělala vůbec nic. Naopak začala zuřivě umlčovat ty, již se ozvali a bránili napadené (během pár týdnů jsem nejen já asi 30x měnil profil).
Napadení nakonec odešli (nebo byli umlčeni redakcí) a šlo to po spirále do kopru. Nakonec to už byl takový fičák, že jsem blogy ani neotevíral.

A já si nepřeji, aby se to opakovalo.

Průměrný počet slepic: 4.2 (11 hlasů)

Mám zkušenosti taky dost nepříjemné. Zde např. píšeme pod nicky. Mě se kdysi, snad ještě na Novinkách stalo, že bylo zveřejněno proti mé vůli, bez mého souhlasu, mé skutečné jméno, e-mail,.... také mne zvali onou sviní, aniž mne osobně znali. I tak - jak chcete druhého člověka dokonale poznat, co je vlastně zač.
Následkem toho jsem začala používat rovněž více nicků, snažila jsem se dokonce skrýt i jinak,... ale řešení to nebylo, protože sama sebe, ani svůj styl nezapřu, dá se celkem lehko poznat.
A jak říkám - možná mám hloupou hlavu, píši tak jak píši, neuspořádaně,... ale nehraji si na nejspravedlivější, nenutím, aby někdo bral to, co napíši, za bernou minci. Pokud to však takovým způsobem působí, omlouvám se.
Chápu sice, že zde jsme jako pytel blech, ale opravdu nejsem onen bájný Atlas, abych unesla vše, co je k neunesení, ani to "vší" štípání :-)
Ostatně - kdysi jste psal něco o Vaši komunitě, jak by tam dopadl člověk jako Vy, já, či další z nás zde? Myslím, že ve skutečným společenství by to bylo rychlé a stručné, žádný dlouhý kydání :-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Ne.

No vidíte matko.

To, co vy jste měla ve stalkerovi, já měl v komunistech.

Taky nejsem bájný Atlas.

Vidíte, jak si jsme podobní?

Průměrný počet slepic: 1.7 (12 hlasů)

Člověče, vy jste úporný otrava!

Tady je článek o pálence a o pálení, o antikomunismu si diskutujte pod svým článkem!

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.