Proč Turci pustili vězněné Čechy zrovna nyní?  

Autor
Štítky

V srpnu 2017 turecký soud odsoudil Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase za údajnou spolupráci s milicemi YPG. Teď je pustili po delší době věznění. Proč? Víme, že proběhla jednání na úrovni tajných služeb a jednal i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-vezneni-v-turecku-jsou-na-ceste-domu-babis-dekuje-bis-113584

Co si domluvili, není zveřejněno, prý Turci nic nežádali. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/650660/cesi-propusteni-z-vezeni-v-turecku-zdravotni-potize-i-karantena-prozradil-petricek.html

Ale rozhodující je, že se Turci rozhodli ke vstřícnému gestu zrovna nyní, když se snaží okupovat a těžit plyn v řeckým a kyperských vodách. Takže se dá čekat, že se ČR nebude vůbec vyjadřovat k tomu, co Turci nyní provádí.  Pravdu poznáme ve chvíli, až Řekové požádají EK a EP o stanovisko v tureckém konfliktu. Jak se k tomu postaví ČR? Podpoří Řecko a Kypr nebo Turecko?

Němci už s Turky mluvili. Tedy přesněji s nimi mluvila Angela Merkelová. https://oenergetice.cz/komoditni-trhy/v-egejskem-mori-se-stupnuje-konflikt-mezi-tureckem-a-reckem-kvuli-pruzkumu-tezby-ropy-a-plynu

Což je s podivem, protože zrovna tohle je konflikt, který nemůže vysedět s ustaranou tváří. Spokojila se s Erdoganovým vysvětlením, podle něhož Turecko nepovažuje místo, na němž chce těžit, za teritoriální vody Řecka.

Heiko Maas, německý ministr zahraničí přiletěl do Athén a ve svém projevu neoznačil ložiska ropy a plynu, kde Turci chtějí těžit, za výhradní ekonomickou zónu Řecka, kterou je podle Úmluvy OSN o mořském právu, ale za „sporné území“. Maas tím veřejně vyjevil, že Německo, jako země předsedající Evropské radě, nestojí na straně Řecka, které je členem EU, ale že sdílí postoj Turecka, jež lokalitu za řeckou nepovažuje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ivan-David-z-Bruselu-Poprve-v-historii-jeden-clensky-stat-NATO-pozadal-Rusko-o-pomoc-proti-jinemu-statu-NATO-631436

V Germanistánu si spočítali počet řeckých voličů a počet voličů tureckých a muslimských. Takže je jasné, že pokud se konflikt vystupňuje, Němci Řeky nechají Turkům napospas.

Řekům je to také jasné, tak údajně požádali o pomoc Putina. Podotknu, že teprve poté, kdy požádali o pomoc Jense Stoltenberga, hlavu NATO. Asi marně, když hned vzápětí volali Putina.

Turecký Erdogan evidentně utahuje šrouby. Prošla mu invaze do severní Sýrie i okupace části severního Iráku. Prochází mu i invaze do Libye a vyslání jeho islamistů stažených ze severní Sýrie. Už ani neskrývají fakt, že islamisty v Idlíbu měli a spolupracovali s nimi. Spolupracují s nimi dál a ani to neskrývají.

Zakladatel Bílých přileb Le Mesurier  spáchal sebevraždu v Istanbulu. Možná mu nějací svalnatí agenti pomohli skočit.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-turecku-nasli-mrtveho-spoluzakladatele-bilych-prileb-podle/r~8bff8710049211ea82ef0cc47ab5f122/

Spojení Bílých přileb a džihádistů je zřejmé od reportáže o chemickém útoku v Sýrii, po kterém dal Trump rozkaz k vystřelení mnoha Tomahawků a Rusové údajně nějaké nepoškozené získali, když několik raket  selhalo.

K tomu si Erdogan dovolil koupit ruský komplex PVO S-400 přes důrazné doporučení z USA, aby jej nekupoval.

Taky v posledních dnech přeměnil památku UNESCO Haghia Sofia na mešitu.

Hlavní otázkou je, proč to vše Erdoganovi pořád prochází? A jak zapadá do plánu islamizace Evropy, kdy jiné neziskovky bezostyšně pašují lidi z Libye do Itálie a některé německé neziskovky financuje také mafie?

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=617515

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=754212&x=socialky_facebook_c

Obávám se, že EU předhodí Řecko a Kypr se severními oblastmi Iráku, Sýrie a část Libye, aby si sultán Bosporu mohl obnovit Osmanskou říši. Další na řadě Erdoganových teritoriálních ambicí budou balkánské státy. A pak Maďaři, Slováci, Rakušané a my. Postoj EP k řecko-tureckým rozepřím ukáže, kam se EU postaví. Obávám se, že EU využije Erdogana ke sloučení Balkánu a pak jej najednou celý přijme do EU i s Tureckem, protože si to prosadí Německo. Řekové s Kyprem dlouhodobě brání přijetí Turecka do EU. Mají dost pádné argumenty, ovšem v EU rozhoduje Německo.

IV. euroříše národa německého se sice rozpadne a skončí ekonomickým krachem, ale na jejích zbytcích Německo vybuduje říši pátou stmelovanou islámem. Pak se Dranch nach Osten stočí směrem na jihovýchod a po spojení Istanbulu s Berlínem prostor mezi nimi ovládnou tihle dva.

Takže se přijímání muslimů bráníme celkem zbytečně, za pár let je dostaneme nařízené z Berlína a Istanbulu.

Zoufalí Řekové požádali o pomoc EU i NATO. Telefonát do Moskvy, který následoval po telefonátu s Jensem Stoltenbergem, ukázal, že NATO se za Řeky nepostaví a nepomůže jim. Ten slavný článek 5. smlouvy NATO prostě pomoc nezajišťuje minimálně v případě Řecka.

EU ještě nerozhodla, ale Heiko Maas už naznačil, že se přikloní na stranu Turecka.

A teď si vezměme, jak se EU a NATO zachovají, až Sudetoněmecký Landsmanschaft požádá o návrat krajanů. Odstoupíme Sudety a odsunou Čechy jak v 1938? Volný prostor pak zabydlí imigranti dovážení německými neziskovkami?

Budoucnost ČR v EU určuje postoj Berlína. To ale neznamená, že bychom měli každou německou kravinu ochotně přijímat.

Ostatně jestli EU neochrání své členy Řecko a Kypr proti nečlenu Turecko, nemá její další existence žádný smysl a jednotlivé státy se začnou spoléhat více samy na sebe, jak se ukázalo i v migrační krizi 2015 a v koronavirové 2020. V obou případech EU selhala. Teď může selhat ještě proti Turecku – a pak už se stává jen žalářem národů, jak ukázala Kataláncům při jejich demonstracích za nezávislost na Španělsku.

 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/protesty-demonstrace-katalansko-barcelona_1910261146_vtk

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (92 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

za to?

Průměrný počet slepic: 3 (12 hlasů)

In reply to by Leonidas (neověřeno)

Trvalý odkaz

Když přemýšlení bolí.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

In reply to by Leonidas (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vzkažte to Lakedaimónským.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

v mnohém máme s Řeky osud stejný. Sice v jiném období a kratších dobách, ale i my jsme bojovali za tu naši kotlinku. A taky i my máme své Efialty z Málidy a bohužel je jich poněkud víc. A víte co je zajímavé, že se přesně ví, kdo zradil, ale už nikde nenajdete co se s ním stalo. Dost jsem to po návštěvě Thermopyl hledala, pátrala co se s ním stalo... nikde nic. Možná by to mělo ty naše Efialty varovat, že žádná sláva, žádné odměny.... potupný odchod do nikam. Tož kdo ví

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by Leonidas (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdy se tohle všechno stane? Myslíte, že se toho dožiji? Nebo nás a Řeky zachrání Rusko?

Průměrný počet slepic: 2.6 (9 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

odhadnout. Předpovídat lze pouze směr vývoje, nikoli přesný čas. Události mohou býti spuštěny jakýmkoli zdánlivě bezvýznamným incidentem.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Obávám se, že Rusko nás nezachrání, naopak se může stát že při nějakém dalším kroku tábora pravdy a demokracie proti Rusku si jejich vedení může říct, že už toho bylo dost.Ten strašně zlej Putin tam taky věčně nebude a může přijít novej sekáč, kterej se jen tak nezastaví. Šťourat klackem do medvědího brlohu a řvát při tom, že je medvěd zlej a strašně nebezpečnej není dobrá taktika, jednou se to nevyplatí.
Co se týká Gerdova článku a Vaší otázky, řekl bych že se toho dožijeme.

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na Putina a Rusko nespoléhejte. Ten nechránil ani Rusy na Donbasu, maximálně tajnou podporou. Tak proč by si pálil prsty podporou Řecka nebo rk? Pomoci si musíme sami.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

In reply to by Leonidas (neověřeno)

Trvalý odkaz

Alespoň jste umřeli s čistým štítem. Tedy tím pomyslným morálním.

Průměrný počet slepic: 4.7 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Nechci se zapojovat do diskuse, a toto je můj poslední příspěvek na kydech.

Nicméně vycházet informačně z bulvárního Blesku jako základního zdroje informace - chce asi stejnou naivitu, jako věřit, že holčina jede ke Kurdům z pouhé naivity, tam se fotí se zbraněmi, pobývá s Kurdy, pustili se do politické práce s Kurdy, ... a hrají si teď na neviňátka.

Nicméně když budu vycházet z Blesku, tak klidně jako soudce odsoudím i Kramného bez důkazů za vraždu.

Průměrný počet slepic: 2.2 (13 hlasů)

ctím Vaše bezprostřední rozhořčení a uznávám, že Blesk není etalonem nezávislé žurnalistiky (jakkoli je možno namítat, že např. ČTKalouskovize je na tom podstatně hůř).
Nicméně Gerd ve svém článku má pouze JEDEN JEDINÝ odkaz na Blesk - z cca OSMI !
(Co se týče případu Kramný - jedná se o vlajkovou loď naší protektorátní justice... Jsem rád, že už nežije můj otec-právník (asi by si hodil mašli, pokud by dnes ve svých stodvou letech nebyl poněkud nechápavý) a jsem ještě radši, že já sám NEJSEM právník.)

Klidně po vychladnutí pište zítra dál.
Já se takhle nasírám třikrát denně, ale naštěstí mám rakovinu, což se pozitivně podepisuje na vnímání reálných hodnot naší komatózní civilizace .

Gerd je jinak fakt dobrej!
Obávám se (a řikám to nerad), že je lepší než já.

Průměrný počet slepic: 4.8 (33 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nejsem rozhořčen. Ale nevidím v přispívání na diskuse kamkoli na internet a na libovolný web už naprosto žádný smysl. Mám Vidlákovy kydy rád, a budu jim držet palce jak jenom mohu. Stejně jako všem zde.

*** (Analýza je umění)

S chladnou hlavou jsem se snažil mezi řádky sdělit, že daný případ článku, a vše, co si o něm přečtete v novinách - jsou nejspíše pouze krycí legendy. Nikoli pravda. Jak už to u rozvědných a podobných složek stojí.

Analýza situace se dělá tak, že seženete všechny střípky příběhu, zamyslíte se nad chováním různých stran. Každá strana má své informace (pravdivé, polopravdivé či lživé), a své motivace, je pod vlivem svých charakterů (osobnosti) a nějakých vnitřních i vnějších tlaků.

Každá událost je jako matematická soustava rovnic (částečně stochastického typu), kde hledáte hodnoty neznámých. Přičemž znáte jen část rovnic, a ještě si nejste jisti zda správně.

*** (Fachidiotské analýzy)

S prominutím - analýzy vycházející z toho, že klikne na pár odkazů v médiích, a dělané takto:

1) Všemu co je na webu či v médiích, věří jako slovu božímu. Tedy neberou v úvahu, že ty články na webu či v médiích, mohou sdělovat pravdu, polopravdu i lež. Nesnaží se přemýšlet, zda vzniklý celek je konzistentní, a co z toho vyplývá nebo naopak nevyplývá. Nebere v úvahu motivaci autorů těch článků, včetně nedokonalosti autorů těch článků a aktérů.

2) Dále si nepřiznají, že nemají před sebou ani celek. Momentálně mají před sebou pouze nepodstatný střípek, který neříká vůbec, ale vůbec nic.

Analýzy ála Vlk nebo hromady odkazů mají smysl, když máte relativně známé proměnné a fakta. Můžete takto udělat ekonomickou analýzu. Můžete takto udělat statistickou analýzu. Nebo analýzu relativně transparentních faktů, dějů a procesů.

*** (Analýzy politických dějů s tajnými složkami)

Jenomže teď jste se dostali do politicky motivovaných dějů.

Kde se tají, lže, bují propaganda, manipuluje se, válčí se.

Kurdové chtějí svůj stát. USA chce používat Kurdy jako beranidlo pro vytváření svých zájmů, případně jako záminky pro prosazování svých zájmů (ve jménu "demokracie", "lidských práv", ...). K tomu se používá propaganda, často řízená na vysoké úrovni, a to znamená lhaní do médií a politikům v první řadě.

Opravdu věříte tomu, že si nějaká naivní individua vyjela do politicky nepřátelské zóny, kde jde o kejhák a válčí se tam - jen tak z naivity? Nebyli to agenti (jakékoli skupiny či státu) plnící politické a ideologické či jiné zadání?

A myslíte si, že se pravdu dozvíte v médiích? Už jen to, že někdo linkuje Blesk jako rovnocenný zdroj s dalšími zdroji, ukazuje nesoudnost a nekritičnost. Myslíte, že taková analýza bere v úvahu navíc možnost, že některé další zdroje - byť by mohly být jinak seriózní - prostě lžou na politickou objednávku? A novinář to dokonce ani nemusí vědět. Dostane zpracovanou krycí legendu jako pravdu přímo až na stůl.

*** (Analýzy politických vztahů a zájmů)

S Tureckem se evidentně dějí jednání na velmi vysokých úrovních ze stran celého Západu, celé EU a mnoha států. Do toho patří mnohé politické akce. Do toho patří aktivace agentů. I různé "symboly" a "symbolické činy", kterými se mezi řádky sděluje to, co není možné říci přímo. Nebo jako gesta.

Umí analýza - ála Vlk nebo článek pod kterým diskutujeme - tyto nuance vůbec vzít v úvahu?

Ona fachidiotská analýza "statistika bez životních zkušeností" ála Vlk dojde občas k pořádným pitomostem. Protože stejně jako hudbu nelze analyzovat bez hledání vnitřního harmonie a řádu, jinak nepochopíte její krásu. Tak události nejde fachidiotsky analyzovat na základě pár mediálních článků od pisálků nebo porovnáním pár grafů - aneb Vlkovy metody.

*** (Nepřehledná situace chce cit, intuici, znalosti historie, reálií.)

K matematickým / fyzikálním dovednostem patří, že poznáte, že výsledek je divný, a začnete hledat chybu. I když zdánlivě je vše špatně. Například když vám vyjde, že auto váží -340 tun, tak se podíváte, zda nejsou špatná data. A totéž je třeba dělat v analýzách. Je třeba "cítit", jestli tam něco nedře. To Vlk nedokáže, protože věří vstupům a vstupním datům jako bohu.

Ta situace je velice nepřehledná. Je tam mnoho zájmů. Řada zájmů je i nečistých. Včetně toho, že EU hraje proti Evropě a za její porobu a krach. Včetně toho, že jsou do toho zapojeny mnohé další evropské, asijské, africké země, a USA rovněž. K dekódování to chce trpělivost a cit.

Průměrný počet slepic: 4.4 (34 hlasů)

To už tu bylo, Donalde

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

Nedělejte si iluze.
Když může být předsedou rady ČTK tenhle živočich:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-ctk-david-soukup-rada-ctk-h…

tak je skutečně třeba mít se na pozoru.
Zkuste si ho vygooglit, pobaví vás.
Mimochodem - pracoval kdysi v Blesku, když se ještě vydával za novináře.
Jeho hlavní devizou je, že je teplej, a tak ho soukmenovci prosazují. Je to politicky velmi soudržná skupina, viz Moravec - Pospíšil.

Resumé: Blesk skutečně není etalonem dobré žurnalistiky, ale ono už to začíná být celkem jedno.

Průměrný počet slepic: 4.6 (25 hlasů)

mně se Vaše příspěvky líbí a bylo by škoda, kdybyste nepsal - to je to tříbení, já velmi často zjišťuju, že mám se co učit i ze zdejších příspěvků, někdo považuje za pravdu to, jiný něco jiného, já mám třeba úplně jiný názor a o tom je diskuse. Já sice blesk nečtu, jako bulvár stačí když otevřete Seznam, Novinky a pod tím se objevují v Super ty zadky a vemena "celebrit " a už se mi dělá špatně, ale několikrát měl Blesk zprávu daleko přesnější než naše vaše čt a jiné "důvěryhodné a zdrojované". Správně Vás štve a mně taky to Vlkovo "zdrojování" a práce se statistikou - já na statistiku koukám jak se říkalo za starodávna "přesný součet nepřesných čísel" a jelikož jsem kdysi v jednom podniku ve funkci statistika dělala, vím, že ve výkazech vždy záleželo na tom, zda řádek čtyři se rovná součtu řádek jedna plus řádek tři a minus řádek dva - ale co jsme do těch cifer nacpali už nikoho nikdy nezajímalo. A zvlášť dnes statistika ovlivněná politikou - nevěřím. Ale tady - člověk aspoň může říci svůj názor - a je nám všem jasné, že nic nepředělá, nic nemůže změnit - ale jak víte, jeden z rysů "svobody" je možnost svůj názor říct. I to, že Vás někdo "sejme" nebo naopak Vás potěší, že řada lidí má názor podobný /u mně zvláště, že nejsem třeba ještě úplná senilní stařena. Tak jenom tolik

Průměrný počet slepic: 5 (28 hlasů)

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

...je tu prostor pro sdílení pohledu, pocitu a názoru. A v neposlední řadě možnost najít zajímavé odkazy.
RE: Ponkrác I v kupce hnoje se může objevit drahokam, pokud ten hnůj není od prasat, vepřové ať mi odpustí :) Akorát to hledání je nechutné a občas si je nutné odpočinout...

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

In reply to by robertík (neověřeno)

Trvalý odkaz

Toho statku, kde Roubal zkrmoval své oběti prasaty, tak se i v prasečím hnoji mohla objevit nejedna cennost.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Vidím, že jsem si pořádně zavařil v očích Miloslava Ponkráce použitím odkazu z Blesku. Použil jsme jej z prostého důvodu, že se jeho úroveň nijak neliší od úrovně tzv. seriozních médií typu ČT, Reflex, Forum 24, aktualne.cz. Ne, že by se blesk o tolik zlepšil, ale ostatní sdělovadla klesla na úroveň Blesku. K tématu ale Blesk přinesl více ucelených informací než jiné odkazy, takže jsem se nebál jej použít.
Blesk napsal o propuštění těch dvou, což je fakt, na kterém nic nezmění ani to, kdyby jej hlásal kdokoliv. Takže je úplně jedno, že je odkazem zrovna Blesk.
Také spoléhám na úroveň zdejších čtenářů, že si v případě nutnosti dovedou vyhledat sami lepší odkaz.

Co se týká těch zájmů jednotlivých států vůči Turecku, tak je to na analýzu na úrovni pozorování vztahů tlupy opic, kde jsou základní vztahy viditelné a nepřikryté balastem frází. A díky složitým vztahům je současné chování Turecka dobrý námět na diskuzi.

Průměrný počet slepic: 5 (23 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

ale ne že by špatnými příklady, bohužel sedí jak to oné na noční váze. Spíš mne trochu vyrazil dech ten dlouhý seznam, je toho už moc a nějak nevidím jak z toho ven... zatím. Že nám rusové nepomůžou je mi skoro jasný, proč taky - teda leda by jsme je přímo ohrožovali - ale je mezi námi Ukrajina - snad to trochu zbrzdí. Další vysvětlení mám kousek níž.
A díky, nemyslím, že byste měl nějakou radost z sumarizace výsledků hledání ani škodolibost. jsou to bohužel fakta... tak kdo ví co nám čas přinese....
Mysím, že nám všem, ač je to krapítko šokující, tahle holá pravda sundá růžové brejle, které se snažíme nasazovat.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Ten předchozí příspěvek nebyl poslední, ale předposlední! :-DDD

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

A budou nejspíš i další, ješitnost je potvora ... :-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Ale nevidím v přispívání na diskuse kamkoli na internet a na libovolný web už naprosto žádný smysl.

Internet existuje asi 25 let. Co tak najednou?

------
Analýza situace se dělá tak, že seženete všechny střípky příběhu, zamyslíte se nad chováním různých stran.

Ne, analýza se dělá tak, že analyzujete to, co máte a když se pak dozvíte něco nového, tak si to poopravíte.

Čekat, až budete mít všechny střípky, tak nepřemýšlíte nikdy nad ničím.

----

Opravdu věříte tomu, že si nějaká naivní individua vyjela do politicky nepřátelské zóny, kde jde o kejhák a válčí se tam - jen tak z naivity?

Asi jste viděl za život málo idiotů. Ano, i takoví lidé existují. Je to jedna z možností.

----------

Ta situace je až moc přehledná. Jde se až moc na ruku Turecku, místo aby se mu šláplo na krk. To vidí i slepec s hlavou ve vlastní řiti, jak rád říká Gordon Ramsay.

-------

Vlk to dokáže, když je to téma, vůči kterému je objektivní.

------

Tohle není matematika. Cítit, že je něco blbě je už když se zběžného pohledu, asi jako když jde jde máma na chvíli k sousedovi, pak tam tak hodinu vejská a křičí, pak přijde domů rozcuchaná, s něčím zaschlým ve vlasech a podlamujícíma se kolenama.

Trpělivost a cit, ať si používají čučkaři. Novináři co nahradili Terezu Spencer.

My ostatní vaříme z toho, co máme a když má někdo víc informací, tak ať je řekne.

Že pád WTC je podvod víme i t mála, že JFK zabil deep state víme i z mála, že Lady Di zabila MI6 taky.

S málem informací.

---

A myslíte si, že se pravdu dozvíte v médiích?

- Někdy se podřeknou. Byl to Blesk, co napsal spoustu pravd o Havlovi. Tak jdete někam.

Průměrný počet slepic: 4.4 (11 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Váš otec právničil v letech 50-80 (podle věku) a to se děly mnohem větší prasárny a ty musel skousnout. Takže k hození mašle dnes by neměl žádný důvod

Průměrný počet slepic: 1.8 (16 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ty tomu snad fakt veříš! Bože, do kohos to vložil duši?!?

Průměrný počet slepic: 4.4 (18 hlasů)

Samozřejmě, že se dělaly ty prasárny.

Sám Holub když mě chtěl pomluvit, tak mě přirovnával k Urválkovi. Takovejch všude bylo.

Zatím bez slepic

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

cyp, jak lampa...
Když už nic, komanči aspoň blbě nežvanili o právním státě a demogracyji...
A kdyby ses podíval na nějaký slušný životopis Horákové, zjistil bys, že si ta chuděra opravdu myslela, že pracuje pro západ...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

člověk který moralizuje a ohání se nekonečnými, mnohoslovnými "jedině pravdivými" analýzami a kdečím, nestojí za omlouvání. Stačí se jen krapítko nad tou "analýzou" zamyslet. Takový člověk úzkoprse nedokáže pochopit, že i ten Blesk má ve české press komunitě významné místo. Jaké - no ukazuje lidu obecnému - jak morálně ve skutečnosti žije většina těch našich poučovatelů, napravovatelů , karatelů a pod. No a taky obsah jejich mozkovny... Jistě není to z jejich hlavy, je to dirigováno odjinud a slušně placeno - alespoň prozatím. Ale zapomínají na jedno jediné historicky podložené.... každý zrádce byl vítězi zlikvidován...protože kdo zradil jednou zradí vždycky .... Snad jste si všimnul, že na jeho anylýzy nereaguji .... vím proč, nebo si aspoň myslím, že vím.....

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

Jistě, pan Ponkrác, etalon vzorové argumentace, používá v podstatě ekvivalent argumentace at hominem - Blesk ovšem není člověk a já nemám klasické vzdělání v latině, tedy nemohu posloužit správnějším termínem. Ovšem zdejší publikum jistě pochopí, že se zabývá tím, kdo dané sdělení říká, nikoliv sdělením samotným.
Odhadoval bych tedy, že pan Ponkrác má jiné, vznešenější důvody k prásknutí dveřmi. Ovšem práskne-li někdo dveřmi, ocitá se on za dveřmi... Budiž přáno každému co sám ráčí.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Dovolím si k tématu přidat ještě jeden komentář k propuštění Markéty Všelichové a Miroslava Farkase od Lu Liny:
http://nonserviam.cz/podivny-stat/

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

"Protože k čemu je slušným lidem takový stát?"
Jinak bych ale k článku neměl - ani coby levičák - podstatnější připomínky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

Lu Lina to trefil. Nevinného Sagana stát nechal v průseru a pro Všelichovou a Farkase letí speciál. Michalákovy děti a matku taky stát nechal v průseru. (Pro to duo letěl speciál, zrovna v době, kdy si Turecko potřebuje udobřit ostatní země, aby mu prošly další výboje. Je jasné že Petříček je nula. Turci delikventy nabídli a řekli, tady je máte a držte oplátkou hubu. Petříček pro to nehnul prstem.) Na co je takový stát?

"Argument", že nebude někdo číst kydy, protože jeden autor použil údaj z Blesku, je totálně mimo. Ze dvou důvodů.
1. Blesk má za úkol vyznívat jako bulvár. To neznamená, že z něj převzatý údaj, (nikoliv závěry dotyčného textu!), co se stalo, o čem se mluvilo a na ten způsob, není pravdivý.
2. I kdyby ten údaj pravdivý nebyl, na ostatních pramenech a následném vyznění článku, tento jeden údaj nic nemění.
3. Kydy nejsou impaktový časopis. Každý může psát, brát údaje a vyvozovat, co a kde libo. Jedná se o osobní názor, ne o evangelium. Jako na jiných obdobných webech.

Co se týče Gerdova článku, je napsaný dobře. Má svou logiku a vypovídací schopnost.

Průměrný počet slepic: 5 (32 hlasů)

Jiřího Sagana je mně upřímně líto. Odhaduji, že si francouzský stát ve zmanipulovaném soudním procesu vyřizoval účty s řidiči kamionů z východní Evropy. V té době, kdy Jiřího Sagana zatkli, si totiž dopravci z E-15 stěžovali na nízké ceny dopravců ze střední a východní Evropy. Tak se asi Francouzi rozhodli vyslat varovný signál všem českým řidičům kamionů, že jde o nebezpečné povolání.
Ostudné je, jak se za svého občana nepostavil český stát podobně jako u dětí Michalákové, kdy minimálně prarodiče nic nespáchali a přišli o vnoučata.

Průměrný počet slepic: 4.6 (21 hlas)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Při soudním procesu s Jiřím Saganem francouzská prokuratura tvrdila, že je Jiří Sagan součástí čečenské mafie. https://www.reflex.cz/clanek/komentare/92992/12-duvodu-proc-je-francouz…
Obávám se, že se Jiří Sagan stal obětí nedostatečného zeměpisného vzdělání pracovníků francouzské prokuratury a nešťastného mezinárodního názvu ČR, kdy si nás ve světě prostě pletou s Čečnou. Viz příklad po atentátu na Bostonské maratonu, kdy byli čečenští atentátníci změněni na české na Twitteru. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bude-amerika-bombardovat-cesko-twi…
Czechia a Chechnya sice nejsou stejná slova, ale český řidič byl označen za Čečence.

Protože jde už o druhý případ záměny, doporučuji v zahraničí důsledně používat Czech Republic, abychom se odlišili od Čečenců. Jak se ukazuje, při úrovni francouzského školství je to fatální. Francouzský prokurátor tvrdící, že Jiří Sagan je člen čečenské mafie, je nevzdělaný hlupák.

Průměrný počet slepic: 5 (20 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vzpomínám na ještě jednu stejnou záměnu. Bylo to na EXPO 2000 v Hannoveru, psalo se o tom v Listech. Ke stejné výstavě se váže i legrácka Boleslava Polívky, kdy se označil předem za ,,valašského krále", kterého přiveze letadlo Wallachian Royal Airforce, takže mu natáhli rudý koberec a odvezli jej pancéřovaným vozem jako hlavu státu. Tahle příhoda se dá vygooglovat i na Novinkách, ale ta Chechnya je pouze v Listech, kde ročníky 2001 a 2000 drží jako placené HN.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na migranty nemůžou, na neziskovky nemůžou, na úřady nemůžou, na politiky nemůžou... jo, na řidiče můžou.

Francouzká justice je navíc promořena neomarxistama už desítky let.

Průměrný počet slepic: 4.3 (6 hlasů)

řidiče ze států východní Ojropy, a to ještě jenom některých. Umíte si představit, kdyby jim začali šprajcovat dálniční sjezdy třeba takoví Poláci? Neumíte, protože nemáte ani šajn, kolik jich je ve Francii.
O francouzských řidičích a jejich případné odvetě při zabásnutí francouzského řidiče si představu asi udělat dovedete. Stávkují relativně často...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Já ale mysel hlavně na ty z východní Evropy. Byla řeč o Saganovi.

Myslím, že vím kolik je Poláků ve Francii. Nejen řidičů, ale i na stavbách, v zemědělství atd. Ženský jako posluhovačky.

Ale i nějakej ze západu někdy uvízne.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

odsouzeno natvrdo Němců, Frantíků, anebo Britů za pašování hnědáků.
Povídejte, přehánějte...
Jinak o polské kamionáži už nemám přehled, musel bych napsat pár mailů, ale tipnul bych si, že ji mají nejsilnější v Ojropě.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

https://www.leparisien.fr/faits-divers/camion-de-l-horreur-en-angleterr…

Myslíte, že ho pustěj?

Neříkám, že jsou stejně ostrý, ale nakonec to jsou taky jen běloši.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Máš rád Turky?
youtube

1

Průměrný počet slepic: 2.8 (16 hlasů)

Já rád jíšku!
Jenom servilním blounům nějak nemůžu posledních padesát let přijít na chuť.
Ať už mávají tou či onou fanglí a noří hlavu do té či oné prdele!

Průměrný počet slepic: 4.8 (22 hlasů)

...totiž frťana. :-)

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Co se týká teritoriálních vod Řecko/Turecko, tak je to otázka víc než složitá. Tyto vody jsou vzájemně propletené a řešení musí být po nějakém společném jednání. S výlučnou ekonomickou zónou je to ještě složitější. Stačí si vzpomenout na latentní konflikt Slovinsko/Chorvatsko, kde je situace neskonale jednoduší a nikdo nechce ustoupit.
Výsostné teritoriální vody jsou do vzdálenosti 12 námořních mil od břehu. To je asi 22,2 km. Mnoho řeckých ostrovů je k pevnině blíže. Jak tam probíhá hranice? Nejde o tu část mezi ostrovem a pevninou, ale o část "napravo a nalevo od ostrova". Komu patří? Co má větší váhu? Obrovská pevnina nebo malý ostrov? Turek se domnívá, že pevnina, Řek že ostrov. Pokud chceme být nestranní, nemůžeme se chovat tak, že přejeme jedné straně. Musíme hájit právo a také právo ve složitých situacích hledat.
Nemáme z různých důvodů rádi Turky, ale měli bychom si zachovat zdravý rozum a čistou hlavu. K tomu ovšem v našem tisku nic nenajdeme.
Zkusme se podívat na mapu a zkusit si jen tak pro sebe určit, jak by měla probíhat u tureckých břehů hranice 12 mil pro výsostné teritoriální vody a 200 mil pro výlučnou ekonomickou zónu. Zanechme emoce a hledejme rozumnou variantu. Kdo ji najde, měl my dostat Nobelovu cenu míru.

Průměrný počet slepic: 4.9 (18 hlasů)

proč zrovna Nobelova cenu Míru ???

Proč ještě nikdo (třeba Oblbama (Nechť Kallach obdaří jeho bedra ovocem!) nebo (Hail Havel !) Václav humanbomber Ruzyňský - nepožádali na přejmenování na Nobelovu cenu Války ??

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)

Tentokrát by to bylo skutečně o míru. Je to jako vyřešit kvadraturu kruhu.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Takže na jakékoli historické hledisko a souvislosti kašle pes? Dovedete si představit ten precedent v mezinárodním právu, kdy začne mít rozhodující vliv formální výklad mezinárodního práva a pravítko s tužkou na mapě?

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Precedens - precedentis

Průměrný počet slepic: 2 (4 hlasů)

Na stanovení hranice řeckých a tureckých vod máme štědře placené mezinárodní organizace. tak ať za ty prachy, co jim všechny státy dávají, vykazují nějakou užitečnou činnost místo pořádání uplakaných konferencí. Právo teritoriální vody je nadřazeno právu na výlučnou ekonomickou zónu. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=LEGISSUM:43371… Ovšem to ložisko zasahuje i do jiných vod, takže pokud nemáme dohodu všech států, kterých se týká, je jediné rozumné řešení zakázat těžbu všem, Řekům i Turkům, do doby, než se nějak dohodnou.

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.