Jsem jako Tomáš Klus?

Autor
Štítky

Od památného klipu Přemluv bábu, přemluv dědka! https://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA natočeným triem Martha Issová, Jiří Mádl, Petr Zelenka už uplynulo sice hodně vody ve vyschlé ČR (8 let), ale pořád jsem nerozdýchal jejich tvrzení, že si prarodiče v klidu umřou a dluhy jim nechají. Dluhy dělají politici, zatímco prarodiče jen výjimečně. A podobné perly mdlého ducha chrlí ta dvojka celý klip.

Ovšem kromě Jiříčka Mádla, který se dal na propagování brambůrků Bohemia, se nám i Martha Issová dala na propagování společnosti e.on. Protože mně názory obou dvou připadají ujeté až příliš přes čáru, reklamy na výrobky, ve kterých ti dva vystupují, na mě mají přesně opačný účinek, než autoři reklamy zamýšleli. Jakmile vidím někde brambůrky Bohemia, vybaví se mně Jiří Mádl. A když slyším jméno e.on, vybaví se mně Martha Issová. Takže se výrobkům a službám obou značek systematicky vyhýbám. Petr Zelenka naštěstí v žádných reklamách nehraje.
 
Jenže podle posledního prohlášení Tomáše Kluse, který odmítá hrát na akcích, které sponzorují firmy Andreje Babiše, bych se měl považovat také za zásadového bojovníka a zařadit se tak po bok Jiřího Macháčka (zpěvák a herec), kuchařka Kamu, Václav Neužil (herec) a prý další, kteří odmítají účast Karla Gotta na knižním veletrhu v Lipsku. Také totiž bojkotuji akce těch, s jejichž názory nesouhlasím. Protože z těch dalších jmenovaných mně něco říká jen jméno J. Macháčka a ostatní vůbec neznám, tedy přesněji neznám jména Kamu, Václav Neužil Jaromír Typlt, Ondřej Hložek, Jan Burian, Jonáš Hájek, Adéla Knapov&aa cute;, Petra Hůlová, Bianca Bellová, Petr Borkovec, David Zábranský, Zuzana Fuksová, atd. ( petici a petenty lze nalézt na http://literarky.cz/komentare/ostatni/26750-asociace-spisovatel-do-lipska-bez-gotta-a-roveho-trabanta ). Neznám ty ostatní a dosud jsem bez vědomí jejich nicotné existence v klidu žil.
 
Pokud jsou jmenovaní natolik bohatí, že si mohou vybírat akce, kde budou nebo nebudou vystupovat, jejich právo. Asi nemohou, když chtějí vyštvat Karla Gotta z Lipska, aby tam mohli sami. Ale proč stejné právo upírají těm, kterým je ukradené, zda Andrej Babiš podpořil zrovna jejich festival, nerozumím. Také Vás nevyzývám k bojkotu brambůrků nebo přestat odebírat elektřinu kvůli Mádlovi a Issové (Mimochodem, oba od doby klipu za těch 8 let pěkně přibrali, asi se jim daří lépe než důchodcům. Dalších 8 let a nevejdou se do záběru kamery.).
 
Možná si řeknete, proč o tom píši, když je každého volbou, jakými brambůrky se bude cpát neb odkud brát elektřinu. Ale ony ty mediální lynče ze strany pražské kavárny neustávají a šíří se i za hranice ČR. Bojovníci za neochvějnou pravdu vypustili petici, aby Karel Gott nevystupoval v Lipsku, protože je celoživotní oportunista, "Synonymum beznázorového prospěchářství a pokleslého masového vkusu". Ať si Němci v Lipsku na knižní veletrh pozvou, koho chtějí. Třeba Tomáše Kluse, ale Němci jej asi neznají a tak chtějí Karla Gotta.
A aby nebylo všem výplodům konec, do petice ještě petenti napsali: "Vedle deficitu konzultace celé akce s námi českými autory se vymezujeme vůči této ukázkové absenci postojovosti. Naším druhým požadavkem, vedle onoho primárního - společné schůze - je, aby bylo vystoupení Karla Gotta bezodkladně zrušeno či vyjmuto z kalendáře akcí "Rok české kultury", jež tvoří entrée knižního veletrhu Lipsko 2019." 
 
Vůči Karlu Gottovi lze mít výhrady, že vyhrává soutěž Zlatý slavík, aniž by nazpíval jedinou novou píseň (a totéž Lucie Bílá). Ale zakazovat mu zpívat v Lipsku? To už ti potrefení svazáci, důstojní nástupci mládeže nové, mládeže Stalinovy 50. let, z pražské kavárny vážně přehánějí. Karel Gott se měl asi kvůli nim stát homosexuálem jako petent Martin C. Putna? Nebo by snad chtěli Němci poslouchat ideově nezávadné zpěváky Tomáše Kluse či Jaroslava Hutku? To by se asi Němci podivili! Zatímco Karel Gott i ve věku 79 let dokáže zpívat operní árie (pravda, věk se mu podepsal na hlasivkách, ale v 79 letech má pořád hlas, že by mu jej Klus mohl závidět!), Jaroslav Hutka ani Tom áš Klus se k jeho úrovni zpěvu ani nepřiblížili. A nikdy nepřiblíží. 
 
Není tomu ani týden, co nám své politické názory vnucoval Hrušínský. Před ním to byl Dyk a Bartoška (o Dykovi jsem do té doby taky neslyšel).
 
Je těch akcí těch kavárenských elit nějak moc, a tak je čas, aby je postihl nečas divácké- čtenářské nepřízně a prostě jsme tu nadutou kamarilu neúspěšných umělců začali ignorovat také - přesně podle jejich návodu. Sice nejsme jako oni, ale nadutost pražské kavárny už dávno přesahuje všechny meze a neutlumil ji ani dvojí výprask jejich kandidátů v přímé prezidentské volbě, přičemž podpora "známých" umělců jejich kandidátovi spíše uškodila. Volají po trhu bez přívlastků, tudíž je jim jistě odporné přiživovat se na dotacích přidělených z peněz, které stát vyždímal z občanů. Z těch 29,64% volilo Andreje Babiše nebo 7,76% volilo KSČM, tudíž je možné ve st átním rozpočtu pokrátit dotace na kulturu o 37,4% , aby umělci nemuseli být financováni z daní těch, od kterých by si peníze stejně nevzali.
 
Bojkot v osobní rovině těch umělců a "známých " osobností je o to snazší, že jsem o většině z nich dosud nikdy neslyšel. A na koncert Jaroslava Hutky nebo Tomáše Kluse jsem se stejně nechystal, mám raději jiné zpěváky kvůli jejich písním a ne kvůli správným politickým názorům. Ovšem tím bojkotem se dostávám na roveň Tomáše Kluse! Je to dobře nebo špatně? V každém případě mě to mistrování neznámých řadových obyvatel ČR, kteří si dají název zpěvak, herec, spisovatel nebo politický aktivista po skoro 30 letech začíná vážně štvát, už toho bylo dost! Máme vlastní rozum a každý se může sám rozhodnout, koho bude volit, podporovat, nav& scaron;tíví jeho akci nebo bude poslouchat! A ty nedemokratické zrůdy prohlašující se samozvaně za svědomí národa ať vezme Kalousek na své cestě do pekel!
Do nebe by kvůli Gottovi stejně nešli.
 
 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Bojkotem se nedostáváte na úroveň někoho tak sofistikovaně mimózního. Když si v marketu koupíte hajzlpapír jedné značky tak to přeci neznamená že tím, že bojkotujete značky jiné, jste na úrovni nějakého post-pravdoláskaře či čehosi podobného.

Dva odkazy pro ukázku, že pro Kydače by bylo nesmírně těžké se dostat na jejich úroveň :-). Ale pozor, je to fakt hodně silnej literární nástřel!! Projel jsem to jen letmo a myslím že mi to dalo jediný -> jistě se budu snažit mnohem víc držet všelijaké osvědčené kvality než ryzího hovna novodobých umělců.

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/550462/manzelka-to…

https://www.extra.cz/vegetarian-nedobrovolna-veganka-a-dcera-ktera-milu…

P.S. synonymem pro 'umělec' je očividně 'přeplacená coura'.

Zatím bez slepic

Umělec je sice přeplacená coura, ale uvědomělá. Něco na způsob učitele přírodopisu, který si nad výplatní páskou říká: "Sebrali jste mně osobní ohodnocení, tak já dětem v hodině o hlodavcích zapřu králíka."

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Králíka by popřel podle mě spíše uvědomělý soudruh. Uvědomělý kapitalistický umělec by spíš myslím něco překroutil, takže by začal tvrdit nějakou rádoby lež, třeba že králík je růžovej. Takže dítko poslouchající toho sofistikovaného zapšklíka by se třeba kouklo zrovna z okna a spatřilo by tam lgbt průvod -> a to by bylo, aby tam někdo nedržel jinýmu třeba v oblečku růžovýho králíčka :-).

Takže vzhledem k tomu jak pestrý nesmysly se z monitorů a světa kolem šíří, bude za chvíli asi problém vůbec vymyslet nějakou pernou lež, s čímž tady očividně téměř nikdo nepočítá :-) [že by mohl být problém vymyslet lež :-)].

Zatím bez slepic

In reply to by Kamil Landa (neověřeno)

Trvalý odkaz

No a ucitele jsou jako co? Jen soudruzi. Nas nutili kreslit v unoru milicionare a v rijnu Auroru, dnesnim detem vykladaji pohadky o batuskovi Havlovi, hodnejch muslimech a desitkach pohlavi.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pravicově demokratický umjelec žije tržně z prodeje svých produktů
bolševický ze státních dotací

tož se chaso vyprofilujte ...

Zatím bez slepic

Jsou to všechno neomarxisté, žijí jen díky státním dotacím. Potíž je, že už nemají ani ten talent, tak vymýšlí pitomosti.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tomáš Klus pro mě odjakživa znamenal prototyp tzv. "wannabe" člověka, tedy člověka, který se celý svůj život snaží být někým jiným než je.

Určitě má hudební talent, to ano. Jeho písničky mě ovšem nikdy nebraly ani nevadily, byly mi tak nějak u hyžďů.

Pokud ale kdykoliv otevřel pusu ke slovnímu projevu, tak z něho vycházelo velmi mizerné slovní karaoke a urputná snaha zapsat se navždy do dějin českých písničkářů jako nový Karel Kryl, který nyní bojuje s.... no, to jsem zatím nepochopila s čím... tedy řekněme s větrnými mlýny.

Jsem ráda, že se nemusím zavazovat, že začnu tohoto fake-mana a pozéra ignorovat, protože mi byl odjakživa protivný a nezajímal mě.

Zatím bez slepic

Škoda, že Karel Kryl zemřel 3. března 1994 na infarkt myokardu. Byl nepohodlný V. Havlovi, nepřišel mu ani na pohřeb. kdyby K. Kryl ještě žil, žádný z těch nepovedených bardů by se neodvážil mu konkurovat. Zato nyní, kdy je místo relativně volné, se o něj perou Dyk, Klus, Hutka a semtam někdo další. Nebo ti tzv. zpěváci jen chtějí ocenění od svých kolegů z pražské kavárny.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

zda-li pan Kryl opravdu umřel, nebo "byl umřen". Nepohodlný na to byl dost.

Zatím bez slepic

In reply to by L.C. (z Kosy) (neověřeno)

Trvalý odkaz

Smrt Karla Kryla byla taková zvláštní, stejně jako smrt Dubčeka. Havlovi se nějak vše podařilo, jeho největší konkurenti nebo kritici zemřeli hned na začátku.

Zatím bez slepic

Těch smrtí kolem Vaška bylo více. Jedna z posledních, na kterou si pamatuji, byl chlapík, kterého vytlačilo v jeho pancéřované a tří a půl tunové limuzíně neznámé auto v Praze z mostu. Auto ani viníka nikdy nenašli, což je s podivem, vezmeme-li v úvahu, kolik je v Praze kamer.
On to byl totiž jeho bývalý ochránce, který chtěl psát paměti. Někdy hodně vědět, se zkrátka nevyplácí. A žvanit o tom, už vůbec ne.

Zatím bez slepic

taky mu nejsem schopná uvěřit ani dobré ráno, pětníkovi falešnýmu. S písničkama dtto - že by mě braly u srdce, ani omylem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Gerd.
To je přesně ono,kavárna,žádná kulturní a umělecká společnost.
Zrušit všechny dotace na kulturu,pak se ukáže kdo dokáže tvořit,dělat uměleckou činnost,aby oslovil občany.
Pak by se vůbec podíval na OSA,jak se tam hospodaří a jak se rozdělují povinné autorské poplatky.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
ale zrušení dotací by umělcům vzalo tvůrčí svobodu a museli by se lacině podbízet publiku! Zatímco systém dotací jen způsobuje, že se umělci lacině podbízí svým kolegům, kteří o dotacích rozhodují! Jo, chtějí s vlky býti, musí s nimi výti! Ale umělci by se měli vzdát té části dotací, kterou jim platí voliči ANO a KSČM - stačí vzít výsledky voleb a rázem lze škrtnout plošně 37% dotací a ušetřit tak umělce, aby byli placeni z dotací od lodí, jejichž názory pohrdají.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Milý Gerde,

náprava Vašeho stavu je jednoduchá. Započněte konzumovat zeleninové karbanátky, jako soudruh Tomáš Klus, a dozajista se dostaví úleva a Vy budete vyznávat stejné hovnoty, jako on.
Tj. nežere Babišovo masné pokusy o jídlo a nesnáší kohokoli, kdo umí aspoň trochu intonovat.

Abych pravdu řekl, Tomášek mne extra nebere, stejně jako potrhlíci, kteří žerou JENOM trávu. Nicméně jsem zjistil, že lidé, kteří řeší vyrovnávání svého energetického deficitu tímto způsobem, trpí BEZ VÝJIMKY - jak to slušně nazvat - hnutím mysli. Ještě jinak - pohybují se po mimoběžkách, v paralelním světě. Většina z nich je vážně nemocná, což přikládají na vrub předchozí konzumaci potravin živočišného původu, aniž by se alespoň plytce zamysleli nad tím, proč se nemoc dostavila po odbourání masa z jejich jídelníčku A jak známo, nemoci ovlivňují psychiku jedince.
K tomu dodám jediné - bláznům se nemá odporovat.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Targusi,
každý savec a člověk zvlášť má vrozenou určitou dávku agresivity.

Domnívám se, že vegetariáni a vegani ve snaze zcela potlačit svou agresivitu proti jedlým zviřákům ji podvědomě přeorientovali proti lidem.
Čímž se stali potenciálními kanibaly.
Což se prozatím(!) projevuje v symbolické rovině.

Zatímco polovičatí ochránci zvířat se čtyřmi okončetinami se zoufale snaží přeorientovat na konzumaci živočišných bílkovin tvorů se šesti až osmi nožičkami (smažených cvrčků, švábů či pavouků), zásadoví vegetariáni ( podobně jako pravěcí či novogvinejští sběrači, leč nelovci ) dříve či později začnou požírat své zlé sousedy, kteří odmítají uznat nadřazenost zájmů lidí nad zájmy krav a slepic.

Požírání nevegetariánů je tedy eticky bezproblémově zdůvodnitelné.

Až budou zkonzumováni nevegetariáni, začnou vegani konzumovat polovičaté vegetariány.
Tou dobou bude totiž nejrozšířenější potravinou živočišného původu nezadržitelně se šířící kůrovec.
A šumavský kůrovec je podle Zelených nejdůsledněji chráněným živočichem, nepočítáme-li umírněné islámské teroristy.

(Umírněného teroristu rozlišují od neumírněného teroristy tím, že by podle kavárenských předpokladu rádi zamordovali ty, které by zamordovali oni sami, pokud by nebyli líní.

Třeba použité a již nepotřebné důchodce či duševně méněcenné venkovany, kteří dosud nepochopili, že Praha živí zbývajících devět miliónů obyvatel ČR.

A jistě lehce uživí i pár set tisíc umírněných teroristů - pokud se budou podle pokynů nadřazené pražské elity živit nastrouhanými tuhými venkovskými důchodci.)

Zatím bez slepic

náhled na problém.
A navíc musím bohužel prohlásit, že této teorii nenacházím nic závadného, co by odporovalo strohým faktům.
A vás si zařazuji do množiny dvounožců, kteří mi zkazili neděli.
A jdu si ukrojit kousek uzeného bůčku, abych náhodou neonemocněl ještě víc, než jsem.

Zatím bez slepic

Targusi,
ne, právě sbírám recepty lidojedů z tichomořských ostrovů. Mají dlouhou praxi, jak správně připravit misionáře. Základem je ovšem studená tekoucí voda a té je zrovna nedostatek. Ale bude se to hodit, až vegetariáni prosadí zákaz pojídání masa, pak se vrhneme na jiný zdroj masa, kterého je všude dostatek - lidi.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Targusi,
velmi oblíbený je tichomořský recept Misionář ála bažant.

Začíná slovy:
Připravíme si skleněného bažanta a pečlivě omytého misionáře...

Zatím bez slepic

Chyba! Recept začíná:
Chytneme dlouhé prase (misionáře), vysvlečeme jej, zpřelámeme kosti a namočíme na 3 dny do ledové tekoucí vody, aby změknul a pročistil se. Mezitím připravíme byliny na lepší zažívání (lidské maso je špatně stravitelné) a hromadu dřeva. Zapálíme oheň a misionáře pečeme nad žhavými uhlíky celý den. Ugrilovaného misionáře podáváme s přílohou z rostliny taro.
Ještě před počátkem hostiny napíšeme dopis o politováníhodné smrti zdejšího misionáře, přiložíme k němu oděv misionáře a pošleme biskupovi s prosbou o zaslání dalšího misionáře. Mezitím pilně pěstujeme taro a sbíráme dřevo na novou hranici.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Následovníci Pavla Kohouta se staví do nerozborného šiku. Že prý mu ukážou Ježibabiš, těm zpátečníkům, co rádi uzeniny otevřou oči. Nevím, jak velký bude mít jejich angažmá účinek, odhaduji mizivý, ale v každém případě budou mu minimálně půl národa za blby a to už jim nikdo neodpáře.

U části se dostaví časem prozření, u části stejně jako u Pavla Kohouta to prozření nikdy nepřijde a oni budou za blby opakovaně, jen kampaně, kterým propůjčí svůj hlas a tvář se budou měnit.

Zatím bez slepic

Byli by následovníci Pavla Kohouta tokoví pevní ve svých názorech i bez dotací?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ta mě také praštila do oka na první dobrou.
Stojí za to připomenout a vzpomenout na Karla Kryla, píseň Demokracie.
"Zaujímáme postoje, místo abychom stáli".

Zatím bez slepic

Když zaujímání postojů je o tolik snazší než stát, tj. strpět důsledky postojů. Vždy si na to vzpomenu ve chvíli, kdy nějaká část OSN vydá ostré odsuzující stanovisko k nějaké události.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je mi vcelku záhada čím si písničkář Klus získal onu popularitu, leč mně jeho tvorba přijde jako jedna písnička na tisíc způsobů. Skoro se mi chce napsat, jako celá novodobá písničkářská tvorba. Plýtké, prvoplánovité, jednotvárné.
Připouštím, že nejsem znalec a na koncerty jadinců a kapel jedné písničky ze zásady nechodím.

Zatím bez slepic

zase ta nepozornost z rozrušení nad tou pakáží, do jaké míry nás chtějí poučovat a následně peskovat

Zatím bez slepic

S tou popularitou je to prosté, ostatní umělci jsou ještě horší. A mezi slepými je jednooký králem. Otázkou bude, zda tvorba Tomáše Klusem bude aktuální i za 10 let, až vyroste trochu jiná generace.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

...je jediná písnička od Kluse, co znám. Od Gotta jich znám mraky. Tím to mám s těmi dvěma pány srovnáno. Počítám, že i za deset let, dá-li mi je pánbů k žití, to bude pořád stejný poměr. Podotýkám, že nejsem Gottova fanynka.
Klusova slova ovšem nejsou určena pro ročník 1990 a starší. Ti už vědí své. On cílí na "mládež", stejná story jako Karel s čírem. Babiše jsem nevolila, koblihy nejím a nelíbí se mi, že v premiérské židli sedí zrovna on. Přesto mi vadí, když někdo "horuje pro demokracii" a jedním dechem napadá výsledky demokratických voleb. Klus a podobní to mohou zkusit u dalších voleb, třeba budou lepší. Ale ví, že nebudou - proto teďkonc tak ňafají.
A ta "petice" ...
No. Nedávno jsem mailem dostala jeden dokument, datovaný 10.července 1953. Je tedy kapku z jiného oboru, ale na tom nesejde. Píše se v něm:

Žádost o přeložení náčelníka stanice od zdejší služebny.
Podepsaní zaměstnanci žst. Úžice žádají o přeložení náčelníka stanice s. Miroslava Sxxx od zdejší služebny a jako důvod uvádějí:
Náčelník stanice nespolupracuje s dělnickou třídou tak, jak by bylo žádoucno, na požadavky týkající se dělníků nebere zřetele a tím bere chuť k práci na společném díle budování socialismu v naší vlasti. Pravděpodobně jmenovaný jako nekomunista dosud nepochopil, že jedině společnou prací s dělnickou třídou docílíme blahobytu.
Žádáme proto, aby byl od zdejší služebny přeložen a my pracující jsme mohli s větší radostí pracovati pro blaho všech v naší milé vlasti.
Razítko (ROH Důvěrník železniční stanice Úžice), následují podpisy uvědomělých zaměstnanců.

Nemůžu si pomoct, ale tohleto dílko, byť nepsáno tak vznešeným jazykem (konečně, autoři nebyli zjevně žádní literární lumeni), mi přijde echt stejné jako ta petice literátů. Padesátky jak vyšité.

Zatím bez slepic

lidi se nemění.
Jenže oni se mění. Tedy fyzicky, že ano. Naštěstí tu ještě nemáme nesmrtelnost.
Opravme to na:
Lidi se mění (správněji česky střídají) a charaktery zůstávají.
Asi tak.
Mám-li být upřímný, za kovaného neosoudruha T. K. se coby "skoro třinečák" stydím.

Zatím bez slepic

Nojo. Tady to zase vyvažuje Nohavica coby Těšíňák.
Ani nevím, jestli on ten TK tady furt žije nebo se přesunul do stověžaté. Tím by se leccos vysvětlilo. Třinečáci nedávno vypískali Drahoše, pokud se pamatuju. Takže tam nemohou žít samí blbi :-)). Jestli bude TK pokračovat v našlápnutím směru, dočká se podle mně téhož vypískání na domácí půdě.
A máte pravdu, lidi se mění. Ale prototypy zůstávají konstantní...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Targusi,
se smutkem zjišťuji, že se mi do předchozího textu vloudila závažná chybička, které by mohla nejednoho čtenáře zmást a svést na zcestí (zvláště čtenáře, jehož kognitivní funkce jsou narušeny dlouhodobým nedostatkem kvalitních živočišných bílkovin).

Chybně jsem napsal:
"(vegetariáni) dříve či později začnou požírat své zlé sousedy, kteří odmítají uznat nadřazenost zájmů lidí nad zájmy krav a slepic."
To je pochopitelně přesně naopak! Nechal jsem se strhnout svým podvědomím.

Ve skutečnosti vegetariáni a vegani nadřazují zájmy krav, slepic, kůrovců (a spřátelených umírněných teroristů) nad zájmy NEPERSPEKTIVNÍCH LIDÍ, zvláště lidí s odlišným názorem.

Několikrát jsem již četl, že neperspektivních lidí, kterým by mělo být přinejmenším odebráno volební právo, je u nás devadesát pět procent.

Zřejmě tady podle jejich názoru i v (desetiprocentní jednomiliónové)Praze existuje značná část populace, vhodná pouze (po řádné kuchyňské úpravě) ke konzumaci.
Co bude globální elita zaniklého českého národa po sežrání zaostalých venkovanů, švábů, kůrovců a posléze méně uvědomělých pražských důchodců jíst, se mi nepodařilo vypátrat.

Kdysi dávno (viz film Ch. Chaplina o zlaté horečce) bylo možno požírat vlastní KOŽENÉ boty.

Jenže dneska?
Ani ten nejuvědomělejší vegan se polyuretanovou podrážkou nezasytí.
A obávám se, že ani ten nejzbožnější a nejumírněnější terorista na tom nebude jinak.

Allah je veliký, ale v určitém okamžiku může být hlad ještě větší...

Zatím bez slepic

Oni mají ti různí lístko a filcko žrouti jednu bravurně rozvinutou vlastnost. Jsou nespolehliví. Stačí pár reálných interakcí s nimi a člověk velmi rychle pochopí, že jejich nespolehlivost je to jediné, na co se dá u nich absolutně spolehnout.

Není potřeba chtít po někom cosi víc, než vědět o něm, že na 100% vykazuje určitou vlastnost. S vědomím že to u něj nemůže být jinak -- leda by Pánbůh udělal zázrak a ten myslím že při své inteligenci nemá jediný důvod zázraky mrhat -- se pak dá již předem predikovat v podstatě jakékoliv jeho další chování v němž se ona axiomická vlastnost promítá. Při troše tréninku pak vlastně není možnost se v interakci s takovým člověkem vmotat do stavu křivdy či prohry a není potřeba se chránit ani automatickým cynizmem. Když prostě vím, že se absolutně mohu spolehnout na to, že onen "vyvolený" je nespolehlivý, tak nemám jediný důvod se s ním jakkoliv přátelit natož uzavírat s ním jakékoliv dohody atd. Vyjímka je možná jen v případě ukájení vlastního masochizmu.

Takže se asi budu učit trénovat :-).

P.S. Druhá jejich charakteristika je podrazáctví, ale tu dokáží po určitou dobu skrývat, tudíž se to i docela dlouho může tvářit pouze jako jakási nechtěná chybovost a až ve finále je zjištěno, že to je skutečně 100%-ní podraz.

Zatím bez slepic

že jste to chtěl napsat naopak (správně nadřazení zájmů jedlých i nejedlých živočichů nad zájmy jejich dvounohého požírače), leč jsem tak dobrá duše, že jsem nechtěl při neděli prudit a kazit vám blažený pocit při konzumaci řízku a píva.

Že je hlad svině, jsem si též jednou uvědomil na ukrajinsko-polské hranici, kdy mě saldátik nechtěl propustit do civilizace za nic jiného, než za masovou konzervu. Nechtěl ryby, nechtěl paštiky, nechtěl německé marky, nechtěl tehdejší ukrajinské karbovance, nechtěl nic, kromě masa. Takže jsem mu řekl, že prostě nic takového nemám, načež saldátik ukázal na záložní plechovou pikslu Solvíny, která byla dlouhou jízdou po sovětských príma darógách zbavena lakového nápisu, se slovy, že ho chci obelhat. Když jsem projížděl zvednutou závorou, viděl jsem dovnitř strážní budky (byla tma), kterak saldátik páčil bajonetem konzervu a házel její obsah na rozpálenou pánev promaštěnou ukrajinským salem.
Od té doby jsem si dával hodně dlouho majzla, abych tamtudy nejel.
A pokud už jste tohle četl někde jinde, omlouvám se, že nudím.

Zatím bez slepic

To je skvělý příběh! :-)

Zatím bez slepic

Targusi,
vždycky jsem vás podezíral z pečlivě skrývané útlocitnosti a latentní dobrodušnosti.
Jsem rád, že mne intuice nezklamala!

Zatím bez slepic

Označením nepohodlných lidí začínal nacismus nebo stalinismus. Pak ty nepohodlné nahnali do koncentračních táborů vzali jim všechna práva, i volební, a nakonec likvidovali. Není rozdíl mezi bruselským neomarxistou a nacistou.

Zatím bez slepic

kusů je počátkem rozkastování společnosti a vytvořením nástupiště pro jejich hromadné vybíjení.
Popravdě řečeno, nečekal jsem, že se takového trendu dočkám ještě ve svém produktivním věku, neboli tak brzo po vyhasnutí pecí v Osvětimi.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Od dob, kdy vojenské mise jsou nazývány mírové, bombardování humanitární a vraždě civilistů kolaterálními ztrátami při šíření demokracie a lidských práv těmi pravými mírovými bombarďáky mne nějaký sem tam asi umělec, co trpí podivně selektivním mesiášským komplexem....netrápí. Mnohem zajímavější je, když zjistíte, že takto „postižený“ je někdo Vám blízký, nebo z blízkého i pracovního okolí. Tam nastupuje demokracie a tolerance v „žité“ praxi, tam se odhalují charaktery. A těch demokratů fakt ani po 100 letech moc nemáme, nakonec i ta dnešní "demokracie" kulhá, mrška jedna vratká....

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

je vidět, že i muži mají své dny, protože Vy tu dnes řádíte jako lázeňská veverka.

Ráno jste mě sundal se židle návrhem na vybudování Hrobu neznámého literáta nebo přímo Hrobu neznámé literatury a pak to pojídání nastrouhaných tuhých venkovských důchodců....

Připomněl jste mi serii pro mě naprosto brilantních leč pro mnoho čtenářů velmi kontraverzních článků jednoho amerického studenta, na které jsem náhodně narazila na internetu někdy v minulosti.

Tady jsou titulky některých jeho článků:
"Pave the Rain Forest"
"Spread Toxic Waste"
"Preserving the Earth: Who Cares?"
"Old people should be eaten" (jo, to jste mi připomněl...)

Dám sem pro ty, co mají v repertoáru angličtinu, pro ukázku jeden můj oblíbený článek toho studenta (ani neznám jeho jméno..).
Je to jako chladivý déšť v úmorném parnu politické korektnosti.

////////////////////////////////////////////

Kill the Whales

When is the last time a whale did anything for you?

I just have one question about whales: who cares? All I ever hear are people pissing and moaning about saving the whales. Why save the whales? Screw them, what have they done for me? How would you like to go to the beach one day and read a sign that says “Sorry, all out of water”. Not likely? Think again. Here’s a little fact about whales that not many people know:

Whales are drinking all our water and eating our sailors.

When they are not busy ravaging the high seas, they’re getting beached and rotting to death out of spite so nobody can enjoy the beach.

Then there are the people who say whales are smart. If whales are so smart, then how come they still haven’t learned to breathe under water like everything else that lives in the ocean? They’ve only had 40-million years to do it and they still don’t have their shit together. And how researchers are saying that they’ve found gay whales. Duh.

Is it too much to ask for a whale to save me for a change? When is the last time you procrastinated by putting up a stupid web page instead of studying and a whale saved your ass during the test? Never. In fact, when is the last time a whale did anything other than some stupid trick like jumping out of the water? Ooh, the whale can jump out of the water. Big deal. Try building an oil rig, then I’ll be impressed asshole.

Whales came to this page but left because they can’t read.

Zatím bez slepic

Milá Maneco, díky!

Mám depresi a takhle si ji kompenzuji...
****
Co se týče anglickéhom textu:
Moje znalost angličtiny se dá přírovnat ke znalostem indiánských panen druhý den ráno po vylodění první anglické lodi, plné nadržených námořníků .
(Předpokládám, že první anglické slovo, vyslovené ráno indiánskou sqaf bylo "krocan" - viz Den díkuvzdání).

Projel jsem tudíž tu anglickou úvahu o velrybách gůgl tranlátorem.
Připouštím, že mnohé zůstalo ztraceno v překladu, leč uznejte, že text naopak náhradou získal i něco nečekané přidané hodnoty:

ZABIJTE VELRYBY

Kdy je naposledy velryba pro vás něco?

Mám jen jednu otázku o velrybách: komu je to jedno? Jediné, co jsem kdy slyšel, jsou lidé, kteří se naštvaní a stékají zachránit velryby. Proč zachránit velryby? Šroubujte je, co pro mě udělali? Jak byste rád chodil na pláž jednoho dne a přečetl si znamení, které říká "Omlouvám se, všechno z vody". Nepravděpodobně? Přemýšlejte znovu. Zde je malý fakt o velrybách, o kterých mnoho lidí neví:

Velryby pijí celou naši vodu a jedí naše námořníky.

Když nejsou zaneprázdněni na volném moři, dostanou se z břehů a vyhubí se z cesty, aby se nikdo nemohl bavit na pláži.

Pak jsou lidé, kteří říkají, že velryby jsou chytré. Jsou-li velryby tak chytré, jak to, že se ještě nenaučili dýchat pod vodou jako všechno, co žije v oceánu? Měli jen 40 miliónů let, než to dokázali, a oni si pořád nemají sračky dohromady. A jak výzkumníci říkají, že našli veselé velryby. Duh.

Je příliš mnoho, než se zeptat na velrybu, aby mě zachránil za změnu? Kdy je naposledy procrastinated tím, že namísto studie postavíte hloupou webovou stránku a během testu jste ušetřili velrybu? Nikdy. Ve skutečnosti, když je naposledy velryba udělala něco jiného než nějaký hloupý trik jako vyskočit z vody? Ooh, velryba může vyskočit z vody. To je toho. Pokuste se postavit ropnou plošinu, pak mě zaujme kretén.

Velryby přišli na tuto stránku, ale zanechali, protože nemohou číst.

Zatím bez slepic

Ježišmarja panenko skákavá ježkovy oči, holube... to je strašidelný překlad. To z té lehké cynické zpovědi udělalo rozpačitý nesmysl.

Je mi líto, že si to nemůžete vychutnat v angličtině, ta v tom hraje důležitou roli.

Zatím bez slepic

:-)
Ale jo, vždyť já vím, Maneco!

Na druhé straně - když jsem si za poslední léta mnohdy přečetl, jak spousta lidí (ne)pochopila mnohé, a nejen mé, ironické přispěvky ...a to byly česky!
Ironii chápe menšina lidí, sebeironii pak, na rozdíl třeba od sarkasmu, chápe údajně méně než 10% žen...
(Tvrdí odborníci, ale já se domnívám, že to bude maximálně polovina z uvedeného množství).
Takže sláva vám, že patříte ke vzácné menšině...

Prravda ale je, že anglicky opravdu umím mizerně. (Mimochodem, moje bývalá žena a matka mých dětí byla středoškolská profesorka angličtiny).
Nicméně přesto, že ten děsný strojový překlad nemá co do hodnoty nic společného s originálem, pro zvrhlíka mého typu má svůj zvrácený půvab. :-)

Zatím bez slepic

ten strojový překlad mi přijde lepší, než normální převyprávění do češtiny.
:-)))
Ale může to být tím, že tu anglinu taky už prostě nedávám. Lapal jsem ji kdysi dávno, a to téměř výhradně pouze od lidí, kteří nebyli rodilými mluvčími. Jakmile jsem natrefil na Anglána či Ira, zhroutil se mi svět a já uvažoval o bezbolestném předčasném odchodu z tohoto světa.

Zatím bez slepic

Asfaltový Holube to by mě teda zajímalo, k čemu můře být vůbec dobrá (či prospěšná) sebeironie :-)? Pobavit sám sebe na úkor sebe samého? Nebo pobavit jiné vlastně na úkor sebe samého? Nebo pobavit sebe či jiné samého a úkor v tom nevidět :-)?

Zatím bez slepic

sebeironie?
K hledání. Čehokoli.
Třeba sama sebe.
Bez ní to docela bolí.
Pokud dožiju, dám sem přesně něco takového někdy kolem konce září. Už je to hotovo, čekám jen na vhodnou dobu.

Zatím bez slepic

moc rád si přečtu :-).
S termínem sebeironie jsem se setkal vůbec poprvé a nějak mi pořád nespíná, k čemu by to právě mohlo bejt užitečný víc než neužitečný :-). Tak třeba se dožijeme a uvidíme :-).

Zatím bez slepic

z nás preferuje něco jiného.
Někdo suchý anglický humor, jiný něco šťavnatějšího, třetí se rád utápí v morbidnostech.
Něco podobně laděného jsem slyšel před lety v polském rozhlase. Dotyčný se podivoval, že jeho protějšek v kavárně, kde rozhovor probíhal, má dvě univerzity a žádný z vyučujících mu neřekl nikdy ani slovo o tehdy profláknuté popové hvězdě.
Klidně bych to našel na netu, nicméně ty vychytávky v polštině jsou prostě nepřenosné. Pokud jazykem nevládnete a neznáte aktuální slangové výrazy a "moderní" slovní spojení, v skoro se nemáte čemu smát.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.