Dvakrát od Čmouda

Autor

Napsal uživatel Alex (neověřeno) dne Ne, 28. 01. 2018, 15:32

Alexi - s pražskou kavárnou je ta potíž, že ona vlastně ani neexistuje, ono to je něco jako podobenství, nevstupuje se tam po nějaké přijímací proceduře a tak si to každej řadí tak nějak od oka, takže on tam ve skutečnosti nepatří nikdo, kdo to sám netvrdí, ale spousta lidí by tam zapadla jak poslední puzzle do prázdného místa.

ČT by dělala svou práci poctivě, kdyby dělala to, co má, totiž podávala vyvážené zpravodajství a nechala mluvit lidi, ať maj názory takové či makové a ať si to každej rozebere sám.

Dělat novinařinu dle "svého vědomé poctivě" to dělali přece svého času i soudruzi z Rudého Práva či Goeblsovi pisálci. Jejich vědomí a svědomí jim nedovolilo zasívat pochybnosti do hlav čtenářů, které museli chránit před rejdy imperialistů či židů. Extrémní názory, jakože lidi by se neměli zabíjet v koncentrákách, také nešířili. Zcela poctivě je nešířili.

Poctivost ČT, to je něco jako Havlova pravda a láska nebo sexuální věrnost od krku dolů.

Kdyby do ČT mohli Petránek, Krejčí atd, tak ona by ta kvalita obrostla a zas bychom aspoň nějaké ty Borovské a Peroutky zase měli. Ale čím by se pak živila Witowská, Tvarůžková, Karas a Moravec?

No vlastně, Witowká, s tím jak jí to slušelo při moderování prezidenstký debaty, by se mohla živit jako modelka pro holiče, Karas by se Babišovi hodil na prodejce jitrnic do Ruska, Tvarůžková by snad zvládla šatnářku a Moravec by si mohl klidně otevřít gay club (s Jandou jako portýrem v červené uniformě). Otázka je, jestli by se jim chtělo.

Ale Mohoritovi se taky nechtělo z vedení SSM do 37, teď v Británii uklízí byty či myje nádobí a říká, že je spokojený. Jak z Páralova románu.

-----------------------------------------

 

Voliči Drahoše jsou prý ti mladší, chytřejší, vzdělanější, úspěšnější.

Jo jo, jak jinak, když volili Drahoše. Tak o těch pár voličích Drahoše, které jsem viděl já na vlastní oči.

Jednoznačně nejzajímavější byl v pátek mladý muž, co nastupoval do tramvaje. Byl statný, podsaditý, měl pupek, na sobě maskáčové kalhoty a mikinu s kapucí. Pod kapucí oholenou hlavu, kulatou růžolící naducanou tvář a takovou malou blonďatou bradku. Táhlo z něj pivo a než nastoupil zatáhl z cigarety s důležitostí Marvana vyplňujícího třídní knihu ve Študácích a kantorech a každý musel vidět, jak důležitou věc dělá. Člověk by řekl, že když si poprvé zapálil, celá rodina zajásala a tak dodnes pořád podvědomě čeká potlesk při každým šluknutí. Pak nastoupil do tramvaje a hlasitě se zeptal: "koho volíte".

Tak nějak nebylo jasné, co je správná odpověď. Nikdo neodpovídal. Cvalík chtěl znovu vědět, koho volíme a pak nějaký slušný mladý muž, nejspíš vychován k tomu, že musí odpovídat na všechny otázky, to nevydržel a alespoň řekl, že se to neříká a ať to řekne on. Cvalík byl rád, že se s už ním komunikuje a trochu se uspokojil. Vzápětí už smířlivěji řekl: "tak to řekněte, jestli volíte to prasátko, nebo toho druhýho". Slušňák odpověděl, že když to řekl takhle, že je jasné koho volil a aniž by to doopravdy potvrdil, dělal, že to je hezký, že cvalík volí Drahoše. Cvalík byl spokojenej, že je mezi svými, atmosféra byla míň napjatá. Cvalík se trošku posunul a natáhl, vyhrnula se mu mikina a bylo vidět, že má na opasku přidějanej zavírací nůž.

Určitě by se hodil do Klusákova dokumentu víc než Daliborek.

Další volič je trafikant, cedule že je třeba volit Drahoše má na vývěsce rovnou dvě, s nějakým optimistickým textem, který už dnes působí trochu ironicky, a mezi nimi ještě jednu, jak je Zeman hroznej, včetně fotek, na nichž vypadá blbě.

Trafikantovi je něco přes padesát, je to takový posmutnělý, proplešlý čahoun, co vypadá, že se mu nesplnily jeho krásné sny, ale pořád se drží dávných předsevzetí. Takže celkově působí jako zestárlé posluchačky v publiku Edity Štaubrtové, na kterých je  vidět, jak se těšily na to hezké, co nikdy nepřišlo.

https://www.youtube.com/watch?v=2I8YSUz304o

Věrný voják v poli, když ostatní jsou už dávno na teplejch místečkách. Jsem zvědavej, jak dlouho mu bude trvat, než to sundá. Je to jako otálet s odstrojením vánočního stromku.

Pak měl Drahoše ve výloze majitel antikvariátu. Ten vypadá takovej spokojenej šedesátník. No a poslední jsou mladí kluci v obchodě se skejtama.

Pak u nás máme na zdi ještě obrovskej billboard s Fischerem, tam, co byl před 5 lety billboard s knížetem. Čekal jsem, že ho hned po prvním kole snaživě sundají a bude tam viset Drahoš, ale kdepak. Fischer tam je dál, jakoby týmu stačilo, že Fischer doporučil Drahoše a tím to dál není jejich starost, ať si to sundavá, kdo chce.

V práci vím, že byla pro Drahoše jedna kolegyně, která mi hrdě vykládala, že při dvou dětech má čas tak akorát na 5 minut denně mrknout na facebook a tam vidí ty příspěvky, ze kterých si udělala názor. Nicméně nepochybovala, že správný. Nicméně jakmile jsem jí řekl pár argumentů pro Zemana, tak se sice dál na nic neinformovala, nic nehledala, protože jí to v podstatě nezajímá, ale zato to nahlásila dál, takže druhej den mi jiná kolegyně okamžitě řekla, že se se mnou přestává bavit.

Takže jsem si najednou uvědomil, že tohle ze socíku neznám a nějak nevím, co s tím dál, když musím počítat s tím, že co jí řeknu může být večer vyhlášeni facebookem do celýho světa.

Určitě jsem měl jen smůlu na atypické Drahošovy voliče, ale nějak se vedle nich nedokážu cejtit méněcenej.

Moje kamarádka a bejvalá kolegyně, mladá, věčně rozesmátá, krásná, přitažlivá, že po ní šílelo pár kolegů, s vejškou a teď dobrou prací, zcestovalá, solidním přítelem, zodpovědná a chytrá alespoň natolik, aby přeskočila jeden ročník základky a na vejšce dostala červený diplom, tak vám volila Zemana.

 
Zrovna u mě to vyšlo přesně naopak. Mladá, krásná, úspěšná je pro Zemana.

Co dodat. Vedle Zemana byla při projevu neuvěřitelně krásná žena, tuším, že poslankyně SPD a v pozadí nejvíce zářil Chovanec.

Stál tam diskrétně, ale nešel přehlédnout. Myslím, že se nám tu v prachu zhroucené ČSSD rodí tiše budoucí politická hvězda. Z ničeho nic se zase ocitl na vítězné straně, zatímco Sobotka našel díru po tesaři, kterou zmizel, Diensbiera uklidili, aby nekazil pověst, Hašek se Zimolou byli vypíchnuti, nad Marxovou se zavřela voda - Chovanec byl vídán vedle Sobotky a najednou je vedle vítězného  Zemana, i když se Sobotka a Zeman neměli rádi.

Díky mediální kanonádě proti Zemanovi, která se ho snažila vylíčit jen jako ikonu neúspěšných, jsme ani nevěděli, že je Chovanec na jeho straně. Takže kdyby vyhrál Drahoš, tak by to snad na Chovance ani moc nikdo nevěděl.

Poslední poznámka o Drahošovi, jakmile prohrál, jakoby zněj všechno spadlo a celý se uvolnil. Na rozdíl od Clintonové, která prý byla vzteky celá bez sebe a nadávala jak špaček, Drahoš najednou vypadal, že ani prezidentem doopravdy bejt nechtěl a docela se mu ulevilo. 

 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Čmoude, Čmoude, Vy mi dáváte – smějící se smajlík
Viděl jsem, že jsem hodil do placu pár šrapnelů. Ale k věci. A nevím, zda to napíšu tak, aby mi bylo porozuměno.

Především pojem pražská kavárna existuje a je-li tak často používána i něco vyjadřuje. Definicí se zabývat nebudu. Jen pro stručnost vyslovím přesvědčení, že by se ta definice, na níž by se ti, co onen termín používají, shodli, našla. A možná i několik.

K té televizi. Vy jste to vzal jedním vrzem vše, v obecné rovině. Už v té obecné rovině je, byl a bude vždy problém. Zejména jde-li o věci, o něž je ve společnosti veden spor. Pro jedny to bude objektivní, pro druhé neobjektivní. Do toho lidské chyby, vlastní nazírání na objektivitu, neprofesionalita, špatný den a já nevím, co ještě.

Ukrajina. No, jestliže pro někoho bylo porušeno mezinárodní právo a neshledává žádný důvod pro jeho porušení, jde jeho objektivita v tomto směru. Jestliže pro druhého byly velmi podstatné důvody pro porušení tohoto práva, jde jeho objektivita jiným směrem. Jestliže někdo uznává právo na sebeurčení Krymu, jde jeho objektivita zase příslušným směrem.

Migrace – lidskost, nelidskost – a máte tam vlastně celý spor o objektivitu. Může být tv v tomto ohledu objektivní? Uvažte, co by tedy muselo z té obrazovky zaznít. Jo, máte pravdu, je daleko snazší říkat zvládneme to, solidarita, varovat před nacismem či označovat ty nesprávného smýšlení za xenofóby, atd. Nedovolí si to říci ani ten Robejšek – zůstává u výroků typu – politici musí chránit především své občany. Zkuste pojmenovat ta řešení naplno.

Trvalý odkaz

No pojem existuje, ale ta věc sama ne. I slovo hastrman máme a neexistuje. Komunismus, jako společenský řád neexistuje, my tak jen říkáme socialismu, kdy vlídli komunisté, kteří ho chtěli zavést.

Objektivní jsou věci co existují samy o sobě. Třeba počasí nebo zeď. Subjektivní je to vnitřní - třeba hodnocení. Je hezky. Je mi zle. Je to dobře.

Objektivní je možné být jen jedním způsobem, dáte všechny informace tak jak jsou. Američany, jak řekou okupace Krymu je hrozná, Rusy okupace Krymu je jak okupace Kosova a ukážete obyvatele Krymu, jak tančí v ulicích radostí.

Tohle by se měli učit na školách žurnalismu a měli by se o to snažit. Za tohle měl Vlk jedničku, když psal o Ukrajině, Jemu se dařilo nefandit ani jedné ze stran a snažit se v tom vyznat. Tak by to stačilo i z ČT a to nebyl řemeslu novináře vyučen. Stačila mu snaha.

Jestli si pozvete jednu do roka Okamuru a padesátkrát Kalouska, tak jak chcete být objektivní. Objektivní vyšetřování vidíte v pořadech o padání letadel, kde hledaj skutečnou příčinu, neobjektivní bylo vyšetřování pádu Malajzijského letadla, protože sami porušili všechny vlastní předpisy, aby mohli obvinit Rusko.

No TV by se měla o objektivitu snažit. Už jen pro to, že tím zdůvodňuje svoji vlastní existenci. Ssnaží se tak vydělit od té normalizační TV. No mělo by tam zaznít právě všechno. Utopený chlapeček i to, jak ho naaranžovali na pláži sami novináři.

Nebo by mohli popsat, jak to je s imigrací do SA, jaký maj práva v Dubaji, jak to chodí s islámem v Japonsku atd.

Ono je to snadnější říkat, protože to říkají všichni ostatní a ruku na srdce, nějakej šéfredaktor o tom rozhodovat musí. Vejdete do jakýkoliv hospody a lidi tam mají na kdeco celý spektrum názorů. Jakmile má moc lidí na všechno stejnej názor, tak jsou vždy řízeni z jednoho místa a jakápak tedy svoboda slova a čím se to tedy liší od socíku.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

u objektivity, ale musite obcas vyslovit vice pro objesneni souvislosti

Napriklad kdyz prijdete do mistnosti a reknete "Je tady teplo" - je to "pocit", protoze tam odkud prichazite takove teplo nebylo
Kdyz se podivate na teplomer a vidite 27+ stupnu, a tuto teplotu vyslovite tak je to "fakt"
pokud reknete myslim si ze je tady teplo je to vas nazor a nekdo jiny si muze myslet opak, protoze i pres zrejmy fakt je mu pocitove Zima

bohuzel u zpravodajstvi se to micha a nikde neni titulek, toto je nazor/pocit naseho reportera, ktery nema vsechny fakta

napriklad: kdyz je zeman sprosty - dolozte to 10ti fakty, kdy se sproste vyjadril na verejnosti (nikoliv v soukromi) oproti poctu recenych vet (pod 1 promile ?)

To co jsi napsal mám pocit, že nechápeš co Čmoud napsal...

Tvoj příklad z teplem by objektivní byl, kdybys větu změnil na "Je tady tepleji" nebo "je tady teplo, protože podle mě je teplokdyž je mezi 20-25oC", takže příklad dobrý, ale nepochopením Čmouda ukázkový jak se právě chová ČT...

Ten teploměr a 27+, když se zakončí ne pouhým "je zde teplo",ale " pro nás středoevropany je to horko, ale pro obyvatele sahyry příjemné teplo", uvádíš do do kontextu ve kterém se posluchač/čtenář může ukotvit a odhadnout s čeho hodnocení vyšlo, ano je to na hraně objetivity, ale svět není černobílý...

A tvůj příklad, jestli je sprostý "dolozte 10fakty", fakt oproti promile a ne vůči průměrnému hování obyvatele ČR? Fakt vůči "stavu", kdy člověk má zlopmenou nohu tak může nadávat, ale se zlomenou rukou ne?
Ono když mi v TV ukážou Mádla nebo Hrušínskýho, kteří se tváří jako standart duchaplnosti a noblesy, ale hubu plnou urážek jakje Zeman sprostej a ty mi definuješ objektivytu, kdy Zeman je sprostej vůči počtu slov vs promile, tak právě tato definica sama o sobě je "názor", který je vyjádřen "urážející otázkou na definici"...
Když už objetivita by byla, když by novináři udělali průzkum jak sprostí jsou ve veřejném prostoru ostatní mluvčí a hodnotili vůči nim a to včetně definice co je sprotota a co ne (on člověk může být sprostej i když neřekne sprosté slovo, když umí použít český jazyk...)

Objetivita je dobře přečitelná i když někdy může být na hraně, problém je že lidi objetivitu zaměňují za jiné obsahy, jako vyváženost, pravda atd. Což myslím podle toho co píšeš do toho mícháš ty...

Trvalý odkaz

Jen pokračujte,může to být zajímavé.
Jen ten Chovanec mě nesedí,má čuch na události,aby byl u všeho.

Trvalý odkaz

Čmoude, máme stejné zkušenosti, mě napsal jeden "kamoš", že si rozmyslí zda se mnou bude ještě kamadád, a kamoška mi přestala odepisovat :D A přitom jsem jenom řekl "ani omylem nevolím Drahoše"

Z mého okolí, ředitel podniku volil Zemana na druhou stranu zaměstnanec volil Drahoše a neopoměl to včera v autě ještě rozebírat, že v jeho okolí pouze 3 lidé volili Zemana a nechápe jaktože byl nakonec zvolen :-o

P.S. ta krásná žena "poslankyně SPD" o které píšeš je manželka Mlynáře, bývalá zaměstnakyně ČT, dnes Barandova ;)

Trvalý odkaz

Myslím, že definice pražské kavárny je velmi obsáhlá a nedá se vyjádřit jednou větou. Podle mně jsou to lidé:
- kterým nevadí lhaní a zamlčování maskované jako politická korektnost
- myslí si, že naše demokracie je to nejlepší na světě a je správná i pro nomády v poušti. Pokud to nechtějí přijmout, je je nutné přesvědčit nějakým jarem a pokud ani toto nepomůže, tak vojensky zvenčí bez ohledu na důsledky
- myslí si, že do Číny se má jezdit jednat jen a jen debatovat o lidských právech a o Tibetu
- vojenské cvičení na území Ruska je jasnou ukázkou agresivity Ruska, cvičení NATO u hranic Ruska je obranou naší demokracie
- projev vlastenectví u nás je extrémismus, extrémismus na Ukrajině je vlastenectví
- jsou to ti, pro které je uměleckým dílem růžový tank a červené trenýrky
- jsou to ti, kteří si myslí, že Havlových laviček není nikdo dost ať to stojí, co to stojí (a od nich si mám nechat radit koho mám volit)
- myslí si, že islám je mírumilovné náboženství, jenom ti xenofobové to nechápou
- jsou pevně přesvědčeni, že k nám míří váleční uprchlící a jejim skutečně 15 let a převážně jsou to ženy a děti
- myslí si, že migranti nám přinesou nové lepší zítřky po stránce ekonomické
- netuší, že pokud mají žít vedle sebe dvě různé kultury, musí se jedna podvolit (asimilovat)
- jsou to ti, pro které padá jejich vysněný svět, když nezvítězí jejich kandidát (ten volič Drahoše na youtube je fakt hustý)
- lidi s odlišným názorem označují jako xenofoby, rasisty, fašisty, populisty atd, volby na venkově by nejraději zakázali, protože na venkově žijí pouze hlupáci
- všichni kdo s nimi nesouhlasí jsou ohrožením demokracie
Je jenom škoda, že ti, co vyhrožují emigrací při nezvolení jejich kandidáta, skutečně neemigrují.

Perfektně vystiženo, nutno ještě dodat, tato skupina celá "nemyslí", jenom věří, co jí předloží veřejnoprávní média /těm věří a odmítají uznat, že by lhali/ a dále zde působí ta ďábelská charakteristika zavedená už před lety ODS a k dokonalosti přivedená Kalouskem a spol. - nás volí vzdělaní, úspěšní, mladí, z velkých měst - někteří takoví jsou a tedy proč takto nevolit, někteří takoví nejsou, ale rádi by byli, tedy tak volí. Já jako volič Zemana se ocitám docela v izolaci, když se ke své volbě mezi nimi přiznám a zdá se, jako bych ztrácela přátele, ale je to i pocit z mé strany, že se ptám, jak můžou být tak slepí?/například úroveň Drahoše mohli vidět na vlastní oči!/

JVC,
Váš klíč k rozpoznávání vůně pražské kávy je poněkud zjednodušený, ale budiž, na tomto formátu a jako nástřel až na výjimky.... řekněme jakžtakž přijatelné.

Pokud mám (a jako že mám!) výhrady k antikavárníkovi Zemanovi, kterého jsem volil jednoduše proto, že byl nejlepší ze dvou reálných vítězů nám voličstvu daných, pak je to jeho mimo jiné jeho zatvrzelé zaměňování blbosti a cílené lži.

Třeba u novinářů, ale i u některých politiků.
Chápu, že se u takového Sobotky těžko rozezná, kdy je blbej, kdy navedenej a kdy podléhá vlastní autosugesci.

Naproti tomu se obávám, že Zeman odmítá uznat, že mnozí novináři lžou a fabulují a kličkují naprosto stejně jako nadprůměrně inteligentní a nadprůměrně placený advokát, který vyhrábne klienta - násobného nájemného vraha zpod ruky spravedlnosti a zapojí jej opět do pracovního procesu - to jest nájemného vraždění.

A naopak - třeba americký státní žalobce dbalý své profesionální cti pošle na elektrické křeslo smažit chudáky, který nemá dostatečné alibi a nemá dostatečně drahého advokáta, ačkoli ví či tuší, že to nejspíš udělal někdo jiný...ale kdo by se se sockou zdržoval, že.(Ještě že u nás existuje soudcovská mafie jen v konspiračních teoriích mnoha právníků - mj. soudců, že :-)

Takový Kalousek je nadprůměrně inteligentní a naprůměrně schopný politik - a málokdo snad věří, že by věřil desetině svých vlastních výroků.
Nevyplácí se ani právníka, ani politika, ani novináře podceňovat, pokud tvrdí hlouposti. Vůbec nemusí být hloupý.

Pravdomluvný politik je vzácný jako beznohý fotbalista.
Lež je pro politika výrobní prostředek asi jako pro rybáře prut.
Jde to i bez prutu - například skočit šipkou do vody a štiku zakousnout, ale je to náročnější a v DNEŠNÍ konkurenci laminátových odlehčených lží s PR smekacím navijákem s touto klasickou technikou asi nezvítězíte.

"Takový Kalousek je nadprůměrně inteligentní a naprůměrně schopný politik - a málokdo snad věří, že by věřil desetině svých vlastních výroků."

Ano, inteligentní, schopný, až všehoschopný. Problém je, čí zájmy hájí (nadnárodní korporace) a ty nejsou v souladu se zájimy 95% lidí u nás žijících. Pokud by hájil mé zájmy, velebil bych ho. Protože by to dělal učiině.

Kdysi, když začínal s TOP, jse mnozí smáli. Psal jsem počkejte, jestli někdo v téhle republice má na to prosadit se s novou stranou, tak je to Kalousek. Bude mít ve volbách nad 10%. Měl 17.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, souhlasím!
Kalousek nejenže hájí zájmy nadnárodních korporací, on aktivně poškozuje a oslabuje tuto republiku a pracuje vědomě na zániku tohoto státu, resp. na jeho přeměně v banánovou republiku, které budou chybět i ty banány.

Jeho snad jedinou slabinou je to, že přehrává a není schopen potlačit svou radost z toho, když někomu ublíží. A ono je to vidět!

Zatímco Schwarzenberg se na čecháčky dívá shovívavě a s určitou nostalgií jako na lovné zajíce své honitby, určené ke konzumaci, Kalousek si každou ránu, každou kapku krve sadisticky vychutnává.

Je to jen moje reakce na všechny ty články a reakce, kterými nás všichni ti "strážci" demokracie, svobody, jednotné Evropy a nevím čeho ještě, nás krmí. S politiky máte pravdu a můj otec k tomu ještě dodával: "Svět chce být klamán." Uvedu příklad, který vůbec nesouvisí s MZ. Minulý týden nám bušili do hlavy, že britský generální štáb dospěl k názoru, že Rusko staví velkou invazní armádu. Pro mnohé, co všemu uvěří, jasný důkaz o agresivitě Ruska. Ale, kde je pravda? Můj protinázor je, že Rusko nechce armádu na stavech z doby SSSR, ale staví moderní pohyblivou armádu s nižšími stavy, která bude schopná rychle reagovat na mimořádné stavy v různých, od sebe vzdálených, oblastech Ruska. Vystoupit na veřejnosti s tímto názorem, tak jsem jasný "Putinův agent".
Zemana jsem volil, v přímém přenosu na Primě jsem viděl, že je Drahoš marný. A hlavně jsem ho volil na truc všem těm hlídačům evropských hodnot a demokracie.

Trvalý odkaz

Perfektní.
Zkrátka,co se v Praze uvaří,musí všem chutnat,jinak umřou hlady.

Trvalý odkaz

Zkuste začít odzadu - od té migrace v té rovině lidskost nelidskost. Jak myslíte, že vznikl ten korektní slovník, korektní politika - korektní novinařina.
"Nějakej šéfredaktor o tom rozhodovat musí". Pamatujete na Primu? Kterak unikl záznam z porady?
Ale jistě, každé médium má svou redakční radu. A veřejnoprávní televize? Nad tou bdí ona Rada, jak o ní píše pravidelně Petr Žantovský. Čím se liší Drtinová, Veselovský s Emou Smetana od ČT? A to jsou dle vlastních slov nezávislí, proto odešli z ČT. Čím se liší Fendrych od ČT? A ten už ano - je daleko dryáčničtější.
Znáte výrok Uhdeho jako člena Rady? Objektivní je to, co je pro EU. No ona zase existuje nějaká oficiální línie. A autocenzura.
Prostě existuje něco jako hlavní proud považovaný za objektivní.
Moravec měl v neděli za hosty Pribáně z Cardifu, německého novináře a politologa Klímu - a řeč šla nejen o prezidentských volbách, ale i o sestavování vlády. A já jsem teda jen nadskakoval.
Pribáň udal tón - konec demokracie první republiky, německý novinář - raději ani nebudu reprodukovat ten superkorektní slovník, Klíma jakoby obsahově přitakával. Zhruba v polovině vyslovil odvážnou myšlenku, že demokratické strany by se měly obětovat a vstoupit do vlády a nenechat ANO vehnat do náruče KSČM a Okamury.Vše pořád v poklidu. A zhruba ve 2/3 pořadu Klíma pomyslně vylítl a vysypal ze sebe - nenalhávejme si nic, za vše může migrace a Merkelová, která rozpřáhla svou náruč. Němec charakteristicky - ano chyby se staly.
Čmoude, čmoude - ano máte přece plnou pravdu, je to vlastně naprosto stejné. Jenže trochu jinak. Dnes máte alternativy. V každém slov smyslu. Vlk si může psát přece co chce a nemusí být korektní, vidíte nějakou autocenzuru u Konvičky? Hampla? Klause? Kurase? Ba i Duky? Ale ten hlavní proud přece existuje a bude existovat vždycky. Znovu zkuste to u té migrace a teď, tady napište naplno řešení se vším, co to bude obsahovat.
Lépe Vám odpovědět neumím.

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak vznikl? No, úplně stejně, jak se často vychovávaj děti.

Buzerujete, že tohle není slušné, tohle se nedělá, měli by se stydět, vy se za ně stydíte atd.

Šéfredaktor to na ně zkoušel a když to doopravdy nezabralo, tak je vyhodil. Když to nechápal šéfredaktor, tak mu to připomněl ředitel či majitel novin, když to nechápal ani ten, tak mu to vysvětlili korporátní inzerenti, no a když to nechápal ani šéf korporace, tak mu to vysvětlil držitel kontrolního balíku akcií, čili většinou nějaký bankéř.

Někdy je nějaká korporace finančně samostatná, její majitel si myslí, že je nezávislý, nepíchá děti, neznásilňuje, má kvalitní ochranku a tak se mu najde nějaká dieselgate a spol. a on si uvědomí, že na ty co ovládaj stát, je jen malý hovno.

Jo, svobodu říkat, co se musí, si pamatuju ze socíku, tehdejší hlavní proud, čili oficiální denníky a pak rádio a TV, se nikdo nenamáhal považovat za objektivní. Ani komunisti se nenamáhali to vydávat za objektivní a radši hájili, že je to v zájmu strany, lidu atd.

Většina lidí viditelně ČT za objektivní nepovažuje, když volila přesnej opak toho, co jim ČT cpala horem dolem.

No Vlk si může psát co chce, za socíku jsem si mohl taky říkat, co jsem chtěl, třeba ve sklepě nebo na chalupě. Já bych to chtěl ale od Vlka, Hampla a Konvičky, Kurase a Duky slyšet i v té televizi české televizi.

Řešení čeho? Migrace? ČT? Jaké? Rychlé, pomalé, zákonné, nezákonné. Na naší úrovni, na Evropské, na světové? To je přece na debatu a jelikož to je celostátní a celoevropský problém, tak by to mělo být veřejně probíráno.

Trvalý odkaz

Navzdory hlavnímu proudu máme Babiše a Zemana.
Doufejme, že navzdory hlavnímu proudu zůstane aspoň zdání, že jsme svéprávná země, a ne kolonie. Nadnárodní kapitál už má jasno. Nerostné bohatství Česka patří tomu, kdo má dost peněz na to, aby mohl rabovat.
Babiš je opravdu první, kdo se snaží v Bruselu něco pro nás udělat. Předchozí premiéři se sice také snažili rebelovat, včetně Klause, ale to bylo vše.
Zeman se snažil a snaží zachránit po rabování průmyslu, bank, včetně zlatého pokladu, zachránit aspoň ty zbytky. Bohužel, spořitelnu už zachránit nešlo, napakovali se Rakušané.
Kdo to všechno má na svědomí ? Ten venkov ? Ti nevzdělaní ? Ti z malých měst ?
Anebo ti druzí ? Chytří, vzdělaní, ti z Prahy a z velkých měst !
Dělení mladí, staří, můžeme vynechat. Chytří si už je upravuji podle svého vzoru.
Já bych dělil lidi jinak, než Kalousek. Na charakterní, odpovědné a na bezcharakterní, nezodpovědné, neštítící se jakéhokoli podrazu.
Můžeme lehce dosadit, kdo je kdo !

"Babiš je opravdu první, kdo se snaží v Bruselu něco pro nás udělat."

Jste si tím jist.
Celou dobu jeho politického angažmá jej podezírám z jednoho. Má takové dluhy, že jinak než dotacemi je není schopen splatit. Pokud jste trošku znalý a vyjdete z dostupných zdrojů z rejstříku, nemůžete k jiným závěrům dojít. Osobně na takové ty ušlechtilé cíle špiček politiky nevěřím.
Abych neopomněl Zemana jehož jsem se zapřením volil, on je poháněn chutí, namydlit to zrádcům. Posledním mandátem mydlení dokončí.
Soudím, že Sobotka si již nikde v politice na žádné úrovni neškrtne. Asi byl strůjcem Zemanova prvního nezvolení a to se nezapomíná. Lidsky to lze pochopit.

S tím Zemanovým mydlením zrádcům - já vám nevím.
Určitě by si vychutnal Sobotkovu naraženou kostrč, ale myslím,že to pro něj bude jen příjemná prémie.

Jinak měli s kýblem mydlinek pro Blébotku uždávno přispěchat všichni členové sociální demokracie - pardón, ta slabá polovina členů ČSSD, která je sociálně demokratická.

Nebo jí alespoň trochu záleží na něčem jiném než na vlastním osobním prospěchu.

Takzvaný "lánský puč" byla podle mého zpravodajská hra ve prospěch znovuzvolení Sobotky.
A moje "vyšetřovací verze" celé události by začala tím, zda ji nezinscenoval Kalousek prostřednictvím Chovance.

protože Sobotka by na vymyšlení podobné pasti byl příliš blbej.
S lánskou zchůzkou bych býval souhlasil - za předpokladu, že by se udála hlavním vchodem a následovala po ní tiskovka.

Naprosto zásadní je, že Chovanec všechny zapřísahal, ať ji ututlají a pak ji sám zveřejnil.

A druhá zásadní věc je, že se mu vzápětí Sobotka odměnil.
Zeman je sice cynik, ale obávám se, že přece jenok v něm ještě zbývají zbytky důvěřivého dobráka a Kalbotkovi a spol. naběhl.
Netroufám si předvídat, jak dopadne partie současných rozhádaných machiavelistů, když jejich konkurentům do hry neustále kecají skuteční lídři našeho Protektorátu zpoza hranic.

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

HOŘELA LÍPA, HOŘELA

Když česká lípa hořela,
má socdem pod ní seděla,
jiskřičky na ni padaly
voliči pro ni plakali

Pročpak vy pro mě pláčete
vždyť nejsem sama na světě ?
Mnohá se mi dnes vyrovná
kurev je plná Sněmovna.

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Asfaltový holub.
Naprosto souhlasím s Vaším postojem,ohledně lánského puče.
Každopádně to někdo zorganizoval pro Sobotku a když Zeman zavřel dveře Schapirovi na hrad,tak v tom asi pomohl i Schapiro.
Nikdo nečekal,že to Sobotka dovede skoro až k vypadnutí z parlamentu.Myslím,že bych Sobotkovu situaci,přirovnal k Drahošovi,ještě štěstí,že se to nestalo.

Měli jsme my, blbí z vesnic a malých měst, nevzdělaní, jinou možnost, jak ukázat těm skvostným lidem se vzděláním, že se nám jejich nadutost, nadřazenost, nelíbí ? Než tím, že jsme volili proti nim, dokonce člověka, kterého oni považují za zločince ?

vaše sdělení o Babišových dluzích nás s panem ředitelem donutilo k pečlivém studiu poslední dostupné výroční zprávy Agrofertu. K posouzení zadlužení slouží jedinný relevantní dokument a sice rozvaha. Z ní vyplývají na první pohled astronomické závazky přes 1 miliardu Kč (navíc se zde většinou nejedná o dluhy vůči vnějším subjektům), ale na druhé straně celková aktiva jsou cca 40 miliard Kč(tvoří je téměř stoprocentně finanční aktiva). To o žádné zadluženosti přece nesvědčí,
Zřejmě jste měl k dispozici ještě jiné dokumenty o Babišově zadluženosti. Můžete alespoň naznačit?
Díky SaturniN

Trvalý odkaz

Snad je to dva roky,co se to projednávalo,když Babiš přišel s návrhem,nedanit dividendy.
Bylo zveřejněno,že Babiš dluží bankám přes 50mld,přitom si nevyplácí dividendy asi 24mld aby státu nemusel odvádět daň z dividend přes 4mld.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče, jestliže by Babiš skutečně dlužil 50 mld. bankám, pak už by např. Agrofert ty banky v podstatě vlastnily. Podle posledního žbříčku Forbesu je celkový majetek AB odhadnut na 85 mld Kč.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

Skal a stepí divočinou
hladový a roztrhán
s GPS v ruce, s ohněm v srdci
ruskou stopou pádí sám ...
****

Nu, vót, kakoj uže Putinožka!
Ej, globálno uchněm, dubinuška...už táhnem...

Trvalý odkaz

finalword.cz > archiv > Prezident rezistence
Prezident rezistence
31. 01. 2018 - Erich Best

Jiří Drahoš udělal chybu, když si myslel, že opozice proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi je dost silná na to, aby zvrátila výsledek parlamentních voleb, ve kterých strany a frakce nakloněné Zemanovi s Babišem získaly většinu.

To neznamená, že pro Drahošovo poselství není místo. Drahošovi se minulý víkend dařilo lépe, než antizemanovským a antibabišovským stranám v říjnových volbách. ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Zelení zůstali těsně pod hranicí 40 % hlasů. Přihodíme-li pár procent pro Sobotkovu a Pokorného frakci v ČSSD, dostáváme se na 43 % hlasů.

Drahoš získal téměř 49 %. Rychle ale ztrácí momentum a pokud nenajde v politice nový smysl, upadne brzy zpátky v zapomnění.

Namísto současného tápání a vyčkávání na to, kdo ho vyšle do boje o křeslo senátora, by se Drahoš snadno mohl stát prezidentem odboje (vymodelovaném po vzoru antitrumpovského hnutí).

Drahoš by mohl jako symbol antizemanovské a antibabišovské koalice fungovat lépe než současný vůdce Miroslav Kalousek.
*******
Věčná škoda!
Jak svobodně se mohla naše Bémen und Méren nadechnout, kdyby nad Pražským hradem zavlály místo Zemanových trenýrek Drahošovy slipy!

Trvalý odkaz

Hi

My compliments for you beautiful website what you have.
I had visited your website last month to order, but unfortunately I did not have enough money to buy it,
but today because I had enough money, I wanted to order it from you,
but I can not find the product anymore in you shop, it looks like this on this blog https://bit.ly/babyblogger2019 i can order it from someone else,
but would like to buy it from you, I hope you will sell the product again soon, mail me if you are going to sell it again, I'll wait

Greetings

Trvalý odkaz

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.