Malá násobilka

Autor
Štítky

V návaznosti na svůj slib v debatě pod článkem Malý střípek pro budoucnost bych zdejší kydače rád seznámil se svým zážitkem v novém zaměstnání. Jeho předložením zdejšímu společenství bych chtěl tak nějak ukázat, jak je většina z nás manipulována a směřována kamsi, kam vůbec nechce, ať už jde o debilizaci národa prostřednictvím kur**ní školní výuky, pseudopovinným a zároveň úplně marným šetřením na svůj důchod a období potenciální nemoci, či jen prostým šikanováním kohokoli, kdo se odváží otevírat společenská témata a užívat slova, která zapověděla pravdolásková parta z Práglu a přilehlého okolí.

***

Uplynula zkušební lhůta, v níž jsme hledali (já a ostatní zaměstnanci) vzájemnou cestu k bližšímu porozumění. Jelikož o práci rukama, při níž se jeden dokáže zamazat jako čuně během několika minut, není až takový zájem, překousl můj zaměstnavatel mé podivnůstky a rozhodl se mne začlenit mezi zoufalce – pardon – zaměstnance přijaté do stavu na dobu určitou. A jelikož doba určitá byla stanovena coby delší šesti měsíců, měl jsem po vypršení zkušební lhůty odcválat na jakési školení.

Začalo to tak, že se ke mně opatrně přiblížil směnový mistr a informoval mne, že se mám určeného dne dostavit do školicího střediska. 

„A co tam?“ zeptal jsem se dotěrně, přestože jsme oba věděli, že ten druhý ví…

„Čtyřhodinové školení,“ zněla stručná odpověď.

„O čem?“ nedal jsem se.

„To je snad jedno, ne?“ kontroval nadřízený.

„Tak to teda není. Když mám někam jít, chci vědět kam a proč, abych se na to mohl připravit,“ začal jsem být protivný, „protože kdo je připraven, není překvapen.“

Šéf se nejdřív krátce podíval do bonzbloku, pak dlouze na mne (páč už čul těžký problém) a odvětil: „Finanční gramotnost. Školení finanční gramotnosti.“

„Jste se zbláznili? Tady někomu hráblo, či co?“

„Podívej se, naši šéfové to chtějí, musí to být, tak tam běž, ano?“ Mistr se opravdu snažil být hodný a milý, i když se mu pomalu přestávalo dařit pumpovat kyslík do plic.

„Ani za kus masa,“ zareagoval jsem oblíbeným místním pořekadlem

Mistr tak razantní odpor vůbec neočekával. A protože je povahy smírné, pouze tiše zalapal po dechu, sklapl bonzblok, tužku zastrčil do kapsičky na plášti a odfičel brečet k paní obršéfové.

Zakrátko dorazil až na pracoviště zástupce šerifa pro věci zbytečné.

„Jsem slyšel, že nechcete jít na školení.“ 

Nebezpečná věta.

„Půjdu na jakékoli školení, které se bude vztahovat k činnosti popsané v mé pracovní smlouvě,“ snažím se neprodat svou kůži lacino.

„To je dobré školení,“ předhodil místošerif návnadu, kterou nelze nesežrat.

„Možná jo, ale ne pro mě. Jsem starý, utahaný, stejně to tam prospím! A násobilku umím, neuzavřu žádné pojištění, neuvážu si na krk žádné spoření. Žádné! Je to jasné?“

„Ale tam nebudou nic vykládat o pojistkách a spoření, to je dobrá věc k rozšíření obzorů…“

„Podívejte, šéfe, jestli chcete rozšiřovat obzory, rád vám udělám zdarma přednášku o kterékoli evropské zemi, na kterou ukážete prstem na mapě. Není problém. A taky vám klidně udělám přednášku o finanční gramotnosti!“

„Ééé?“

„Použiju na to jenom tři slova.“ 

„Ale ééé…“

„Šetřit, šetřit, šetřit!“

„No možná, ale…“

„Naučit se znova a lépe malou násobilku a odečítání dvouciferných čísel od stovky. Osekat výdaje až na kost. Zrušit platební kartu a platit pouze hotovostí. Nakupovat v suproších hodinu před zavřením, když jsou slevy. Nechlastat pivo a víno a přejít na vodu z kohoutku. Nekouřit. Pořizovat si pouze jedny kompletní hadry ročně, a to ještě ojetiny ze sekáče. Chodit do práce pěšky, maximálně jezdit na kole z bazaru. Nebrat žádné půjčky, ani splátkové prodeje. A když tohle to vydržíte čtyřicet let, našetříte bez hypošky na hezký domek do důchodu i z té mizérie, kterou nám tady jednou měsíčně posíláte. Myslíte, že mi na tom školení můžou nakukat něco lepšího?“

Zcela zavzdušněný zástupič zůstal trčet na fleku, jakoby zadřel motor, zatímco já jsem mu slušně popřál hezký zbytek dne, jak je to teď v módě, a hupsnul jsem do montážní jámy pod obrovskou kouli z ocelárenské strusky, totiž vlastně rozebraný náklaďák.     

Po svačině došlo na třetí dějství. Dostal jsem pozvánku k obršéfce.

Ajajaj…

„Tak vy se nám nechcete vzdělávat,“ začala obršéfka po uvítacím ceremoniálu.

„Kdo vám to nakukal?“ okamžitě jsem zahájil protiútok. „ V přijímacím protokolu jsem jasně uvedl, že mám zájem si obnovit svářečák, řidičák na zdvižku a samozřejmě i jeřábnický kurz. A můj zájem trvá nadále, i když s tím vším tady dělám už čtvrtý měsíc na černo a vůbec nikomu to nevadí,“ dorazil jsem ji dřív, než se stihla nadechnout.

Slova se ujala přísedící paní podrždrátová, která měla za úkol dělat zlého policajta.

„A je vám jasné, že když to školení odmítnete, můžeme vás okamžitě propustit za hrubé porušení pracovní kázně?“ otázala se důležitě a vypadala při tom jak drop velký.

„Kde jste na takovou blbost přišla?“ vyrazil jsem na zteč. „Dala jste si tu práci a přečetla jste si mou pracovní smlouvu? Já teda jo, ale o hmotce jsem tam nic nečetl.“

„O čem?“ zmateně mekla paní podrždrátová.

„No o hmotné odpovědnosti! Nic jsem nepodepsal, přístup k firemním prachům nemám a svoji výplatu můžu klíďo naházet celou po pětikorunách třeba z mostu do řeky a vám po tom nic není.“ 

„Tak to jste na omylu,“ probudila se šéfka.

„Zet pé par sto třicet,“ vyhrknul jsem předem nastudovanou číslovku.

„Cože?“ otázaly se dámy sborově.

„Pardon, trapně jsem se spletl při pohledu na vás,“ mrskl jsem do éteru proslavenou větu Šimka a Grossmanna. Dámy ovšem nezabraly, páč jim není ani čtyřicet. 

„Samozřejmě že paragraf dvě stě třicet a zet pé znamená zákoník práce. Prohlubování kvalifikace. Takže pokud mi svěříte podnikovou kasu a samozřejmě mi adekvátně upravíte tarifní plat, milerád naklušu na to školení. Do té doby ale hodlám spravovat auta a nikoli ze sebe dělat šaška,“ dorazil jsem šéfovou i helfryni.

„Můžeme vás na hodinu propustit,“ znovu začala repetit podržovací soudružka, jen co popadla dech.

„To samozřejmě můžete, ale pak se dozajista sejdeme u pracovně právního soudu a vás jako firmu to bude bolet. Hodně bolet. Což by ovšem byla škoda, když tu máte takový príma kolektiv,“ přičísl jsem vlnky na rozbouřeném školicím rybníčku.  Ať se dámy třeba poserou, pomyslel jsem si…

Poděkoval jsem zděšeným dámám za jejich ztracený čas, i když mi nebylo vůbec jasné, proč si ty paní myslí, že pracují, načež jsem ladnými poskoky odhopkoval z jejich kanclu na své pracoviště, do betonové díry pod dumper olepený deseticentimetrovou vrstvou strusky o pevnosti solidního pískovce. Po cestě jsem jen registroval pokyvující hlavy a polohlasné poznámky typu – to je ten, co vyfakoval šéfku.

Akce „Vytváření kompetencí“ (za překlad zřejmě anglického slova „competence“ bych kopal zadky od Silvestra do vánoc) vyšuměla. Prozatím. S vyhrůžkou, že se bude opět opakovat. A pak neuniknu. Prý doopravdy.

Pokud chcete, podvolím se a půjdu tam mrknout.

Stačí napsat a jdu do toho.

A souškám školitelkám budiž milostivo samo nebe…

Když to je placené ve velkém průměru…

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Pane Targusi.
Na to existuje jedno turecké pořekadlo.
"Nejsou zlí páni, jen zpanštělí chudáci"

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Klidně se jděte mrknout, mějte ohled. Vy pracujete na údržbě dumperu, vaše soudružky zase pracují na Vás a i jejich šéfové možná mají své šéfy. Aby systém fungoval, musí být funkční, tedy nesmí v sobě mít příliš mnoho kritických míst. To je požadavek celkem rozumný.
Já byl na vojně také i u dělostřelců. A ti nesměli vybouchat své zásoby příliš brzy. Sice by bylo docela hezké střílet pánubohu do okem, ale účinnější je zaměřit na něco důležitějšího.
Kdo ví, třeba na tom školení potkáte nového kamaráda nebo, nedej bože, kamarádku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

a už jsem do žádné nenastoupil, tak jsem byl zaměstnavatelských buzerací ušetřen. Nesnesu nad sebou šéfa.

Zatím bez slepic

Ládiku,
že nesnesete šéfa rozpoznal i Jáchym a proto se stal zakladatelem hnutí Ládik for president!!!

Pro básníka Vašeho formátu bylo třeba nají nějakou sociálně-ekologickou niku, v níž byste měl jen o něco nižší příjem než máte doposud, ale více času na básnickou tvorbu. :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jakmile jsem se stal čistým OSVČ, tak někdy před dvaceti lety, žádné podobné hovadiny jsem nezažil.
Pravda ale je, že jsem zažil zase jiné, s nimiž se zaměstnanec nesetká.
Z deště pod okap, debilizace společnosti je plošná jak kobercový nálet.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

poražených je nástrojem vítězů války. K tomu je v cizí zemi zapotřebí kolaborující strana. Po 45 debilizovala národ KSČ, po vítězství ve studené válce v 89 debilizuje národ pravdoláska. Debilizující uskupení se debilizováním národa samy stávají plíživě debilními a ani si to neuvědomují. Nakonec to dopadá tak, že debil je vzorem pro dorůstající generaci, která tímto degeneruje a vítěz musí celý debilní genofond obohatit novou krví z jiného prostředí.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

obohatit novou krví z jiného prostředí - ovsem jeste debilnejsi

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

dělnické třídy nad podnikatelskou lůzou. Marnost selského myšlení nad arogancí ekonomické moci. Targusi, proč ses nechal zaměstnat? Abys ty gegoše mohl nasírat? Měls to dělat na ičo a vůbec by za tebou nechodili.

Zatím bez slepic

Ládiku,
povšimněte si, že do VLKR jste se hrbil pod socialistickou šéfovskou knutou, ačkoli jste nemohl ztratit víc než své okovy, a pomáhal tím budovat komunismus!

Jakmile však náš židovsko-křesťanský lid pod vedením Václava Ruzyňského (a amerických či německých poradců) začal budovat světlé kapitalistické zítřky /nyní již dnešky/, žádný reformovaný kapitalistický šéf Vám náhle nebyl dost dobrý.

Lid Nory a Kydů od Vás očekává opožděné přijetí Vaší historické odpovědnosti za současný stav našeho středoevropského prostoru a volá:

Ládik for prezident!!!

Zatím bez slepic

A dejte pokoj. Křídla by mu lámali, už by to nebyl náš Ládik

Zatím bez slepic

Ožily žížaly
kapaly čůrky
ježkovy výkaly..
v zemi jsou ďurky.
Cítím vlhký vzduch
ani se však nehne
včera makal Bůh
teď si asi lehne.
Celých 9 milimetrů
nakapalo z nebe
chtělo by to závan větru
Bůh na práci jebe.

Zatím bez slepic

Že tu spadlo skoro jednou tolik,
meruňky to spolu s větrem
na zem shodilo,
Proč by se ten Bůh dřel.
V klidu nyní pracuje,
na našich říkáních,
krátkých řádečcích
Oj, zbavuje se té tíže veliké,
na nás ji radostně háže :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

JJ, chtěl bych být Targusův nadřízený, Targusi ;)

Popsal jste, mimochodem, přesně fungování dalšího vzdělávání ve školství. Předpokládám, že i tam u vás někde visí ve vzduchu hlavně nějaké prachy z Evropy na nějaký projekt přes nějakou agenturu (nebo školení, jehož náklady se dají účetně využít?) - jste přeci ten region ohrožený sociálním vyloučením bla bla bla. Ta šéfka a obršéfka byla skutečná šéfka, nebo vlastně HR šéfka? Ti jsou totiž někdy jen v cestě padajícího lejna, ale občas také za podobné vymyšlenosti můžou právě oni, protože potřebují vykázat svůj význam.

Takhle, jak jste to vykreslil, ale zcela zjevně ani tak o to školení samo, jako spíš o tu malou vzpouru. Jak se zachováte příště je na vás. Za sebe - pokud by šlo o školení v pracovní době na příkaz vedení podniku a nijak by se to nedotklo vaší mzdy a započítalo se vám to jako odpracovaná doba, tak bych minimálně na to občerstvení, co na takových školeních bývá, zašel. V podstatě ze strejdových důvodů. Jestli to má smysl pro firmu nebo ne, to je věcí firmy. Leda že by šlo o atak vašeho přesvědčení a morálky ;)

Pokud by to ale mělo být nad rámec pracovní doby a neproplacené, tak bych se tím zákoníkem práce a smlouvou asi také oháněl. Protože FAKT (i ve školství) je takový, že školení nebožáci nejsou školeni a netráví tam čas proto, aby na tom byli v budoucnu lépe, ale proto, že jejich existence zdůvodní dobré prachy akreditovaným školitelům, projektovým managerům etc. Za váš životní čas, to nejcennější, co na Zemi máte, se pakují celé armády lidí. Jinak by se prostě k těm prachům nedostali.

Pokud si ale budete chtít zahrát na prvního investigavce Kydů, takovou Sabinu Slonkovou našeho dvorku, hurá do toho! Už se těším na zprávu zuřivého reportéra. ;) (Já většinou na podobných "musíš školení" - mně to na to učení navléknou snadněji - pokládám zvídavé otázky a nabízím alternativní a tvůrčí řešení problémů, až si mě tam pak sami zvát přestanou...)

Zatím bez slepic

Pod toto se podepisu.

Taky nechapu, ze si nezasel v pracovni dobe, tzedy v placenem case na chlebicky, kafe a trosku se prospat.

Zatím bez slepic

Jsem placen jako opravář, nikoli proto, abych ze sebe dělal šaška.
Jinými slovy odmítám dělat cokoli, co by mne mohlo nějak přímo či nepřímo zavazovat k něčemu, co nechci. Jde o projev mé svobodné vůle, která je lámána a ohýbána.
Prochrápeš půl šichty a sežereš chlebíčky? Šéf ti to omlátí při první příležitosti o hlavu a většina lidí se začne cítit být zavázána. Minimálně morálně, protože místo dřiny se válela za stolem u kafe.
NECHCI!!!
Radši budu ty čtyři hodiny odsekávat strusku z podvozku, nebo tlačit ručním lisem vazelínu do ucpaných maznic.

Zatím bez slepic

A nebo jste tam mohl jit a rozbit jim tam to skoleni praktickymi otazkami jako kdyz vidlak jel na skoleni nejake pionyrky z univerzity a trapili i tam praktickymi otazkami...

ale asi vas to nebavi....

Zatím bez slepic

A proč by tam Targus měl chodit?
To příště půjde s mávátkem na demošku PAl na Letnou, protože si to jeho obršéfstvo přeje, zaplatí mu to, případně i bagetou na cestu ho vybaví?
...
Správně Targusi = leda tak nasrat !!

Zatím bez slepic

Po této odpovědi, bach opravil, že jdu na školení kde jsem dostal příkaz sem nezažil, že by to omlatili o hlavu, jenom naopak, že lidé jsou zavázání taky jaksi ve svém okolí nevidím a za mrskej groš prodá firmu nebo dost často i předá informace zdarma, jenom aby nasral/uškodil.

I když chápu, že máš pocit, že si tě tím kupují, tak jaksi nikdy mě nepřesvětčíš, že jsi jedinej na této planetě co raděj bude makat až s ebude potit až na zadku než by si 5 minut odpočl, to bys byl jedinej na planetě... Těmto pohádnákm nevěřím, věřím tomu pocitu koupení a tak dáváš x dalších pro mě pohádek, aby jsi to odůvodnil, mě stačí napsat "mám pocit že mě kupují", nepotřebuju pohádky ;)

Zatím bez slepic

Targusi,
anarchie je nesystémová věc, může být i zajímavá. Ale firemní školení v pracovní době by nemělo být objektem anarchie. Píši to jako bývalý zaměstnavatel 20 lidiček. Jako první jsem očekával loajalitu a stejně tak jsem se choval k zaměstnancům. Někdy jsem musel dát příkazy, které se nelíbily, třeba 3x předělávat jednu věc. Bylo to ale pokaždé dobře placeno a mojí starostí bylo zajistit pracovníkům výplatu. I za cenu násobného placeného předělávání.
A pak a to je hlavní, vždy se mně v životě vyplatilo se domluvit a najít společnou řeč. Jsem člověk mírumilovný, milující klid a konsensus ale pokud se mně někdo postaví, jsem jiný. Bráním se a dokonce útočím. Jde to jakoby samo, pud sebezáchovy.
V životě člověk nemůže dělat jen to, co si sám osobně předsevzal, byť to bylo jen osekávání či mazání. I vaši nadřízení mají úkoly a jsou za ně hodnoceni. Osobně bych příliš neobdivoval podřízeného, který si neumí udělat na pracovišti pořádek. Hezky jsem to napsal, spíš by měl problémy a ztrátu důvěry.
Svět je zlej.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

abych mohl ručit
za kvalitu práce.
Aby její láce
přilákala klienta
prohlídnout si dementa
který všechno umí
a na vrchnost čumí
z hloubi svojí jámy,
v botách kilo slámy.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Obršéfka je vrchní velitelkou dcery železáren. Taková maličká dceruška v počtu lidiček málo přes sto. Nad obršéfkou už není nikdo. Tedy nikdo kromě tlupy držící v prackách takové ty srandovní papírky, jimž obvykle říkáme akcie.
Jakmile se stane předmětem zájmu takovýchto lidí z kanclů a lidí se srandovními papírky obyčejná špína z ulice (tedy lopaty), mé podvědomí vyhlašuje ostrý bojový poplach. Takovými jsem byl za svůj život ojebán nesčetněkrát.

Jak fungují firemní dcery a matky?
Jejich hlavním smyslem je vyjebat s daněmi, resp. vytáhnout z koloběhu prachy v potřebné výši. Jak se to děje, není předmětem textu, ani diskuze, a je to téma na tlustou knihu.
Jejich vedlejším smyslem je vyjebat se zaměstnanci. Jak se to děje, není předmětem textu, ani diskuze, a je to téma na tlustou knihu.

standa.e
Ano, právě pro tu podobnost s vymýváním mozků školských lopat tento text vznikl. Byl tedy zamýšlen jako jistá obrana či vysvětlení laikům, chcete-li outsiderům (lidem zvenku), jak je s insidery vrchností (ministerstvem) nakládáno a jak je na ně působeno. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že jsem zažil něco podobného, ovšem v nesrovnatelně mírnější a menší podobě a s nulovým ekonomickým tlakem, neboť opravdu nejsem existenčně závislým na tom, zda se dostavím, resp. zda mi bude umožněno dostavit se.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdokoli se začne dojemně a zejména nezištně starat o vaše blaho, myslí především na svou kapsu. Kromě toho jsem přesycen vším, co se vsírá do mého rozhodování, co a jak mám dělat. Pokud by tomu chtěl Bůh, nevybaví mne hlavou, nýbrž slušivou záklopkou na krku, aby mi do něj nepršelo.

Ládik!!!
Konkurence v segmentu opravárenství velkých aut je smrtící. Je potřeba dost velkých počátečních investic (budovy a zařízení) a zejména kontaktů ve značkových opravnách k podloudnému získávání znalostí, jak vyjebat elektronikou a řídícími systémy, protože blokací vstupů pomocí elektriky se výrobci brání vstupu neautorizovaných opravářů, kteří nejsou ochotni vrážet stovky tisíc Kč ročně za soft wearovou výbavu. Prozatím nemám takovou bídu, abych se rozhodl jít dělat na IČO a zbavit se podstatné většiny svých úspor. Kromě toho zde hraje významnou roli i faktor geografický. V místě, kde mám trvalé bydliště je to prostě úplná blbost.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Targusi,
Vaše šéfka správně rozpoznala, že na svou současnou pozici máte nejen příliš vysokou kvalifikaci, ale i inteligenci.

Kromě toho vyhodnotila, že její vlastní pozici šéfky nemůžete ohrozit.
Zcela logicky se tedy rozhodla, že Vás salámovou metodou postupně rekvalifikuje někam doprostřed mezi Vaši současnou a svoji pracovní pozici a tím na Vás hodí část své odpovědnosti a práce.

Zřejmě není tak neschopná jak se jeví nebo má dobrého našeptávače.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

i na národním výboru nebo veřejných hajzlech.

Zatím bez slepic

Sakri (malajský plukovník) říká, že po příjezdu do Kyjeva blokovali Porošenkovi úředníci Malajce. "Nesměli jsme tam jet ... tak jsem vzal malý tým, abych nechal Kyjev, a tajně odjel do Doněcka."
Tam mu Borodei ( jeden z vůdce separatistů ), černé skříňky slavnostně odevzdal.

Malajci nikdy neobvinili Rusko z incidentu !

Zatím bez slepic

Černé skříňky zajistily separatisté i přes velkou snahu Ukrajinců dobýt oblast pádu letadla a to i přes dohodu o neútočení . Potřebovali upravit stopy, nepovedlo se. Trochu mě tenkrát zarazilo, že si separatisté nezajistili přítomnost Ruských expertů při přehrávání tohoto důkazního materiálu. Nebo, že by jim Malajsie něco přislíbila? Toť otázka, ale vzhledem k reakcím Malajsie tomu tak nejspíše bylo, ale skříňky zkoumali Britští vyšetřovatelé a údajně se nic nezjistilo, bylo to tak , nebo nebylo?

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

A pak by se řeklo, že to Rus upravil :D

Zatím bez slepic

Údajně nelze změnit nahrávku černé skříňky a navíc by šlo jen o zastoupení spolu s dalšími experty.

Zatím bez slepic

Přiznám se, že mě zarazilo hned na začátku odkazovaného článku (nikoliv jím odkazovaného dokumentu): cit." příčinu tragického sestřelení letadla MH17, k němuž došlo před více než deseti lety." Ono to nebylo v roce 2014? Ale někdy před rokem 2009? Škoda.

Zatím bez slepic

Prostě pan redaktor nesleduje tento případ tak jako my a tudíž mu na nějakém tom roku tak nezáleží. Ale také jsem si toho všiml a trochu mě to mrzelo.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

na Vašem místě bych se toho zúčastnil - a při oné účasti bych z toho zajisté skvělého a nezbytného školení udělal cirkus, neboť školitelé povětšinou rozumu mnoho nepobrali a komedii já rád. + máte to v rámci pracovní doby, tož co bych se neposadil na půl směny na židli.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

v prvom rade nejde o vzdelavanie ci debilizaciu. A uz nie tvoju osobnu.
Ide - a asi budes prekvapeny - o prachy :D
Niekto z vedenie ma kamosa, co sa zivi cucanim eurofondov. A nic nie je tak lahke a bez povinnej zaruky ako davat rady. Duplom ak ich nik nepotrebuje.
Takze kamos si vykaze 4 h skolenia, 3 tyzdne priprav na skolenie.
124*40=4960 (pre cechov 124000Kc) Ziadna zaruka, ziadna zodpovednost - ciste prachy. A mozno maju aj vyssiu sadzbu, pac to robia v pracovnom kolektive v nadnarodnej firme, takze ISO 1000 - 14000 :D :D :D k tomu. A prezencna listina ako doklad :D :D :D k fakture.
Priklad skoleni ponukanych:
Aby ste už nemuseli hovoriť, že nestíhate...
Ako budovať vzťahy s verejnosťou
Vyhnite sa zbytočným pokutám
Využite silu Facebooku!
Marketing restart!
E-goverment

Az to teda zacnes chapat, bude sa ti lahsie nadavat na tento svet :D :D :D

Zatím bez slepic

Jo, jde o lámání až zlomení lidí za cizí prachy. Kdopak je tak štědrý a platí toto lámání? Chléb a hry opět a zase a my jdeme na porážku, dobrovolně, jako dobytek....

Zatím bez slepic

na tom skoleni nepocuva skolitela nik. :D :D :D
Publikum je tam len a cisto kvoli prezencnej listine.
Ziadne lamanie, ziadne zlomenie, ziadna porazka a... ani dobytka :D :D :D
Len peniaze, money, dengy :D :D :D

Zatím bez slepic

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jsem zlomena, že za pouhý podpis dochází k odklánění peněz, které mohly být využity smysluplně, třeba pro děti.

Co já bych dala za skutečně odborné školení ve své profesi. Jako OSVČ si je platím ze svého.
Předpokládám, že ani toto, Targusem popsané školení o finanční ...bla, bla, bla - by odborné nebylo.
A jít se tam vyspat - sorry, to je - nemám správné slovo - přistoupit na hru, udělat se sebe chameleona?
Bejvávalo.
Na to máme v našem věku již příliš málo životní energie, než na něco takového přistoupit.
I za cenu toho, být nějakým způsobem připraven o lopatu (být vyšachován i z této práce).
A´t si to zkusí dělat sama obršéfka, nebo oni školitelé. Tečka

Zatím bez slepic

Targusa chape a chodi na skolenia rada a dobrovolne, lebo... si tam oddychne od grafov, oddychne si tam od Targusov a vie, ze sa jej casom takto vynalozene usilie vrati.
Targus do toho hadze vidle, nechce spolupracovat na toku penazi (neviem ako CR, ale SK ma velky problem s cerpanim fondov :D, zjavne mame malo skolitelov :D :D :D) tak sa mu vrati maximalne jedna medzi oci :D
Cim sa akoze ma zivit skolitel??????? To ma akoze ozaj pracovat???? Kristaboha, vsak aj on chce ist 3x do Karibiku za rok. Vsak myslite aj na jeho poteby a nie len na svoje ... ludkovia :D :D :D

Zatím bez slepic

Vidle jsou na Augiášův chlív slabé,
alespoň rozčeří hladinku.
Vždyť my na ně myslíme,
fyzickou prací by si školitelé
upevnili své chabí zdraví :-)))))))

Zatím bez slepic

Takže doporučujete na školení chodit a tyhle kurvy podporovat, prachy (moje i Vaše) nechat vesele rozhazovat ...
Kdyby jim na to školení srali i ostatní jako Targus, byly by ty prezenční listiny prázdný a potažmo by byl časem byly prázdný i výplatní sáčky, do kterých se měly vkládat ty snadno vydělané chechtáky ...
Můžeš namítnout, že šmejdi-školitelé by si vymysleli jinej ojeb ... ale proč jim to proboha ještě ulehčovat?

Zatím bez slepic

což je celoživotní vzdělávání autorizovaných osob, které musím mít, abych nechytnul zákaz výkonu povolání. Sbírají se body - když je jich za nějaké období (myslím, že za 2 roky) 12, tak je vše v pořádku. Sepíše se výkaz všech těch absolvovaných "akcí" - nebo se napíše místopřísežné prohlášení, že jsem posbíral 12 bodů. A to je můj případ, místopřísežné prohlášení všechno řeší. Před rokem jsem měl kontrolu a dobře dopadla, za 2 roky jsem důchodec a už po mě nepůjdou. Nakonec jim uteču do popela.

Zatím bez slepic

do popola.... v Pelhrimove taky neberou kdekoho :D :D :D

Zatím bez slepic

Śpatně Vás školili - neutečete, nový Fénix povstane a bude se opět a zase školit :-)

Zatím bez slepic

A jakej rozdíl mezi tím co vadí targusovy vs vase sbírání bodů? Někde mě chybí co napsala Matka, že si vybíráte akce které mají přínos ;) Vidím to ve svém oboru, jednoou za x let přezkoušení, každej dostane předem výsledky a nikdo není takovej dušín, aby se učil, když nemusí...

Zatím bez slepic

A máte už na útěk do popela školení? Určitě bude nějaké zapotřebí. :-)

Zatím bez slepic

Zeptám se tě jinak je pro tebe nepochopitelné, že člověk stráví den na školení u kafe a chlebíčku místo aby stál u soustruhu?

Před rokem jsem byl na školení co jsme sio jako skupina vybrali a měli jsme právo určit i obsah školení, bylo to super, takže chápu i pocit "když školení tak co má přínos", ale ty jako OSVČ to bereš automaticky, protože ty jsi ta co určuje ztrátu, ale když v té situaci je zaměstnanec, ten neurčuje přínos pro firmu, to vedení a když určí školení takové, které nic nepřinese, tak jaksi jde to z jejich peněz, proč bych měl mít vyčitky, že sem to proispal...

Zatím bez slepic

Ale no tož tak - co když je onen chlebíček plnej salmonely, kafe škodí na srdce,...
A ne každý je ochoten v práci, teda na školení spát a peníze vydané za takové školení ? No jistě, proč je dávat na mzdy lidem, když jdou tak krásně rozfrckat za školení - z pohledu zaměstnavatele holt přísnost na lidi musí být. Ale lidé holt někdy nejsou malé děti. Maj svý "lopaty."
Že na to doplatí? No, jsou zvyklí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Třeba se dočkáme sebraných spisů.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.