Neplatit za žádnou cenu!

Autor
Štítky

Krátký agresivní úvodník: 

Přetiskuji reakci co jsem dostal mailem od jednoho čtenáře. Jak jsem slíbil, budu se zabývat jevem opačným než majnstrým - agresivitu očkovaných.  Zde první případ: 

Dobrý den,

já jsem zažil jedno agresivního rouškaře v tramvaji v Praze. Naproti němu je jiný občan bez roušky. Začal to tím, že mu říkal, že zmrd atd, že na něho zavolá policii. Poté, co si od tohoto agresora člověk bez roušky odsedl, agresor ho fyzicky napadl. Já jsem volal policii, ostatní cestující fyzický útok nezajímal.

Můžu Vám  poslat i fotku, ale obličej agresora bohužel překryla tyč v tramvaji.

Petr

Praha 6

 

Dneska nakoukneme na našeho vykutáleného miliardáře Písaříka, který přivedl deset procent lidí v této republice energeticky na buben a ještě mu to nejspíš projde. Krátce shrnu situaci: 

Vzhledem ke stoupajícím cenám elektřiny a plynu na burze se majitel Bohemia Energy rozhodl ze dne na den skončit s činností a všech 900.000 jeho klientů náhle spadlo do režimu dodavatele poslední instance. Já jsem mezi nimi.  Od té doby posloucháme srdceryvné příběhy o tom, kterak důchodcům zdražily zálohy za energie i pětinásobně, že je nejsou schopní zaplatit, že jsou vyšší než jejich důchod. 

Do toho dostávají panské rady třeba od ekonoma Lukáše Kovandy, který jim radí, jak mají méně svítit, méně topit, včas vypínat troubu, brát si svetr a tak podobně.  Kovandu jsem si po včerejším rozhovoru také zařadil do přísušné škatulky.... a kdybych se tu někdy stal diktátorem tak on půjde dělat do kotelny. 

Já osobně jsem dopadl celkem dobře. O několik dní dříve než přišel krach jsem měl už podepsanou smlouvu s Innogy. Nebudu lhát, udělal jsem to podle našeho čtenáře Kadlase, který to tu probíral v diskusi. Stihl jsem také tu jeho tříletou fixaci a ukázalo se, že budu mít cenu energie zhruba stejnou jako u Bohemky. Ale platí to až od prosince, protože tak dlouho trvá udělat papíry. 

Na ten zhruba měsíc a půl jsem spadl do režimu DPI. Moji dodavatelé poslední instance jsou právě Innogy na plyn a E.On na elektřinu. Mimochodem... hned je poznat rozdíl mezi českou a německou firmou. Innogy chtěli zaplatit nové zálohy ihned a další ještě ten stejný měsíc. E.on  chtěl peníze až prostě další měsíc normálně jako zálohu. 

Takže milí bývalí pražští plynárníci - děkuji vám za důkaz, že žijeme ve svinském světě za který nestojí za to bojovat. Až jednou půjdete v pruhovaných mundůrech do uranových dolů, tak já z toho vředy mít nebudu. Váš přístup příliš připomíná romány Charlese Dickense. Prostě plať plať plať, protože na prostý lid musí být přísnost. Troufám si tvrdit, že váš rozpis záloh nejspíš už rozhodl o příštích volbách stejně jako Bakala už dávno na Ostravsku zařídil, že demoblok jsou svině a gauneři. On měl byty, vy to samé děláte rozpisem záloh. 

Zálohy mám sice vyšší, ale ne zase o tolik. Tedy  Innogy mě obere více než E.On.  Doteď jsem platil měsíčně 3000,- Kč, teď budu do konce listopadu platit 4. 000,-  Pak bych se měl vrátit zpátky na své původní zálohy a mělo by to tak příští tří roky zůstat. Možná... všechny smlouvy jsou napsány jistě šikovně, aby se kromě Písaříka mohli napakovat i další šmejdi. 

Ale teď zpátky k tomu miliardáři... Od včerejška můžeme slyšet, že od Bohemky už chodí vyúčovaní energií. A jsou tam doplatky jako prase, které nikdy předtím nebyly. Údaje z jakoby odečtu jsou značně přepálené.  Klidně i o polovinu. Na elektroměru a plynoměru mají lidé míň než se uvádí na faktuře. Člověk to sice může reklamovat, ale zaplatit stejně musí a až pak si může stěžovat. 

Vsadím se, že co peklo schvátí, to už nenavrátí. Jestli Písaříkovi někdo pošlete peníze, tak jste je viděli naposledy. Vlastně bych se hrozně divil, kdyby to bylo jinak - v dnešním kapitalismu se dá vydělat i na vlastním bankrotu. Zaplatí to ti malí, co se nemohou bránit. 

Kadlasi nevím jak Vy, ale já udělal odečet a nahlásil ho u distributora. A jsem vážně zvědavý, jaké vyúčtování mi přijde. Pokud bude přepálené, nezaplatím ho. Jestli se Písařík pokusí mě ještě pro jistotu obrat, aby si vydělal, tak slibuju, že přesně ty peníze, které mi bude chtít sebrat navíc, tak ty investuju do toho, aby Písařík už nikdy nikomu nemohl škodit.  Nejspíš se obrátím na nějakou firmu s ukrajinskými majiteli, kteří mají s přesvědčováním i dalšími možnostmi značné zkušenosti. Jasně, maličko přeháním, ale nějaký exemplární příklad by se fakt hodil. Na soudy bych nespoléhal. 

 Vláda nám samozřejmě nepomůže, protože zákony jsou napsány tak, že se nic udělat nedá. Jen trpět. Ale tentokrát je nás bývalých od Bohemia energy hodně. Tak hodně, že by se mohl najít někdo, kdo by se nechtěl mstít na nějakém chudákovi, ale mohl by to na Písaříka zkusit. Na každou svini se vaří voda. Ne vážně... když slyším co je možné, mám obrovskou chuť založit transparentní účet a vypsat na Písaříka fatwu. 

Ale ono to nejspíš nebude nutné... tentokrát jde o příliš mnoho lidí. Je to příliš velký průser. A pokud nebude zmírněn, pokud se to celé nezaplatí z Písaříkovo majetku, pokud to zase projde dalšímu tunelářovi, pokud bude možné se ještě přiživit na lidském neštěstí, pokud bude možné dostat do bídy další důchodce, malé firmy i domácnosti, tak se nebavme o dalších volbách. Bavme se o převratu. Nebavme se o demokracii, ale o revoluci. 

A především neposílejte Písaříkovi peníze. Protože ten hajzl je ukradne a vy je pak zaplatíte ještě jednou. Pamatujete na H-systém? Jak si lidi koupili svoje baráky třikrát a stejně pořád dluží? Tohle by mohlo být to samé. Zaplatíte Písaříkovi, on to čórne a pak to zaplatíte ještě jednou ČEZu se všemi pokutami z prodlení. Oni po Písaříkovi už teď všichni jdou a i kdyby on sám byl čistý jak lilium, tak je to pořád pěkný majeteček a proč z něj vracet lidem, když se to dá rozkrást... Exekutoři to budou jistit... Čau Monsporte. 

Kydy čtou na všech ministerstvech. Tož hoši řekněte tam svým nadřízeným, ministrům, vládě, Babišovi a ostatním, ať nám vláda vyhlásí, že se Bohemce nemá posílat nic. Ani peníze za vyúčtování. Že se vyúčtování zaplatí až po vyřízení reklamací a že se zaplatí rovnou distributorovi a distributor se pak teprve vyrovná s Písaříkem. Protože jestli Písařík ještě ukradne i tyhle prachy, tak tu fakt hodně lidí skončí s demokracií a začnou volat po vládě tvrdé ruky. Začnou volat po skutečném českém Orbánovi nebo českém Putinovi.

Řekněte lidu, že doplatky pro Bohemia energy se vyřídí u distributora. Zařiďte to. Jestli vám Písařík pod rukou otočí ještě nějaké miliardy od babiček, tak nepočítejte s dobrým koncem. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (162 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Amen

Průměrný počet slepic: 4 (13 hlasů)

In reply to by jan.řádek (neověřeno)

Trvalý odkaz

...a pak to zaplatíte ještě jednou ČEZu se všemi pokutami z prodlení.
No problém je v tom, že to mám na SIPU, s jinými platbami ... když to nezaplatím, tak budu NEPLATIČ nájemného, atd. ...
takže než mi to v SIPU stornují, tak budu minimálně čtvr roku platit dvakrát (i tomu hajzlovi a musím !!), a ty peníze od BE stejně nikdy neuvidím ...
Drahý podnikatel už stejně sedí někde RÁJI a chechtá se jak nás opět obral.
Tenhle celý systém je udělaný pro ŠMEJDY a nikdo s tím nic nenadělá, jen budou udílet ty KNÍŽECÍ rady. To jsou ty EUpráva a demokracie. Tož asi tak !!!!

Průměrný počet slepic: 4.2 (18 hlasů)

Zajdete na poštu a požádáte o vystavení nového dokladu SIPO bez té platby. Vydají vám nový doklad SIPO.
U platby SIPO z účtu to pokud vím nejde.
https://sipo.cz/pro-zakazniky/

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

Moje žena byla na poště vyjmout BE ze SIPA. Pošťačka jí řekla, že všechna SIPA pro BE jsou od vlády bloknutá, takže nic vyjímat nebude - a stáhla okénko a odešla. Syn ji prozíravě nahrál na video, takže jestliže bude v listopadovém výpisu stržena pro BE další záloha, podám na nebohou, leč drzou a línou pošťačku žalobu, aby mi tu škodu zaplatila ze svého.

Mimochodem, od Innogy nám přišel předpis na výpalné ve výši 67.000 Kč. Nechápu, kde to numero vzali, i když si předepsali zálohu 11.000 (300% proti BE!). Odpověděl jsem jim, že vypouštím vodu z ústředního topení, zavírám hlavní uzávěr plynu, budu topit krbem na dříví a do vyjasnění neodeberu ani cm3 plynu, takže očekávám nový předpis pouze s platbou za plynoměr. Jejich replika mě rozesmála. Mám si prý sám nastavit zálohy v jejich formuláři. Tam jsou zálohy taky pěkně mastné, ale hlavně - nejméně na rok. A protože chci přejít pod ČEZ (po takové nehoráznosti žádný div), žádný rok, ale klasická neurčitá s výpovědí 3 měsíce!

Mimochodem - Innogy jsou staré RWE Transgas (Germáni). Proto ČEZ. Když žumpa, tak aspoň česká!

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Aje To.
Tak potom jsou i politici,vláda šmejdi.
Někdo musí podat trestní oznámení a soudy konat,okamžitě tyto platby převést jinam.

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebo naopak nekonat.
A pak požadovat náhradu za soudní průtahy...nebo aspoň Klausmafiamnestii.

Když sem před víc jak 10 lety psal, že pro nás není nebezpečná Al Kajdá, ale domácí Al Srajdá - tak mi bylo spíláno do renegátů a hňupů.
Dnes bych asi napsal to tak, že je třeba za Prahu bojovat v Praze, jenže já su proti násilí !!! Proto toto nenapíšu !!!

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

...aby se neco hlo od strachu. Tentokrat snad je. Jako na Slovensku, kdyz pred lety se nahle prislo na to, ze v nake konstelaci hvezd a mysli, tam je zakon, podle ktereho kdo neplati koncesionarske poplatky za TV - pricemz bylo na obcanovi aby dokazal ze ji nema, co jde proti zakladnim pravnim zasadam - tak penale cini 5000 (pet tisic) korun denne. Treba po vymene bytu kdy to novy najemnik neprehlasil, dluzil znamy virtualnich 2,5 milionu :) Kdyz slovensky advokat Hagyari v TV Markiza rekl ze zakon ma zohlednovat i tzv. dobre mravy, a "tento zakon nema s dobrymi mravy nic spolecneho, to je statni vypalnictvi", tak se narychlo sesel parlament a zrusili to. Proc asi ? Lekli se, protoze pokus toto vymoct od "dluzniku" by skoncil krvave.

Průměrný počet slepic: 4.9 (38 hlasů)
Trvalý odkaz

AŤ ŽIJÍ A VZKVÉTAJÍ NÁKUPY NA BURZÉÉÉÉ! DLOUHODOBÉ SMLOUVY FŮŮŮŮJ!!! ( Růžolící hoch Lipavský, energetický ešpert Třešňák @comp prostřednictvím naší/vaší televizní společností )
Jak že to je dlouho? Půl roku? Čtyři měsíce?

Jinak, pokud někdo se pustí do obchodů stylem letadlo/Ponziho schema ( kšeftuju za cizí prašule a na cizí úkor ) jinak to dopadnout ani nemohlo. Ani takovej obr jako je Evergland z toho nevykličkoval.

Průměrný počet slepic: 4.6 (32 hlasů)

In reply to by mirek58 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jenomže Písařík z toho vykličkuje. Má dost peněz na kličky takže bude mít i kliku. Na opravdu velkého lumpa je demokratura zpravidla krátká.

Průměrný počet slepic: 4.8 (22 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na Bahamách je pěkně.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Trochu vám závidím, protože já si nějaké vyhrožování (byť míněné jako nadsázka) nemohu dovolit. To by pak stačil jeden udavač a mohl bych přijít o zbraně i zbrojní průkaz.
Chápu vaši osobní nasranost, trochu i z ješitnosti. Potvrzujete totiž moji tezi, že nejcitlivějším místem lidského těla i duše je vlastní peněženka.
Jak tak sleduji co se děje v Brusli, těch nasraných přibývá a přibývat bude. Čerti vědí, kdy se jejich (naše) kvantita přerodí v novou kvalitu.
Jistě, nejsou časy husitské a Češi (a Moravané také tak trošku, i se Slezany) mají zažitou historickou zkušenost, že se nevyplácí předbíhat dobu. Ale i s vědomím tohoto tvrzení, doba se radikalizuje, resp. radikalizují se lidé. Ostatně i místní spory o očkování/neočkování jsou příkladem rostoucích tenzí a to i v prostředí Kydů, jinak celkem přátelském.

P.S.: Dnes, vlastně už včera večer na ČT 2 "Němý Bobeš", záznam z roku 1997. Je tam trochu veselo i s očkováním. Inu - Jára Cimrman, český genius, také předbíhal dobu.

Průměrný počet slepic: 4.7 (44 hlasů)

"Já si nějaké vyhrožování (byť míněné jako nadsázka) nemohu dovolit." Jsem rád, že to někdo nadhodil. Většinu lidí vynucená zdrženlivost ani nenapadne, ostatně k ní nemají důvod, prý máme svobodu slova.

Někteří možná.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vyhrožovat pomstou ve virtuálním prostoru umí každý. Ten kdo bude Písaříka řešit o tom nikde mluvit nebude.

Průměrný počet slepic: 4.8 (15 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

To je sice pravda, ale pro náš problém bezpředmětné.

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

Tak v tom, ze nasranych rychle pribyva s Vami souhlasim, potvrdil mi to Babis svym okazkovym obratem v Bruselu.
Vlk by to asi zduvodnil Prchalem a marketingovymi pruzkumy, ale to je omyl.
Babis vdycky vedel kudy je reka nejsplavnejsi, a kde se v ni usazuje zlato.

Jinak muj typ je, ze Pisarik z toho vyvazne, jinak by prece oligarchove neplatili partajim. A aby v pristich volbach nevyhral mistni Orban (byt zadneho zatim nevidim. Okamura to u me neni), tak to zatahne stat. At formou zebracenek, nebo nejakou dotaci. Zduvodni to argumentem, ze prece starenky, a taky ze par miliard je z hlediska rozpoctu nepodstatnych. Vsak uz maji z toho vseho setreni dve nova ministerstva.
Takze lidove boure zazehnany, pristi volby zachraneny a oligarchove jsou taky spokojeni. Tomu se rika win-wn-win.
A jeste reknou, ze v porovnani s jinymi staty EU mame dluhy nizke, jako to opakoval Babis poslednich par let.

Průměrný počet slepic: 4.9 (16 hlasů)

kapitalizace zisků / socializace ztrát

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Proč tady ta fotka nevisí?

Průměrný počet slepic: 3.1 (21 hlas)
Trvalý odkaz

Největší neštěstí není Písařík, i když ten by zasloužil potrestání podle středověkého práva. Problém je jinde. Systém, který podobné jednání vůbec umožnuje.
Tvrdé jednání proti celé společnosti by přece nemělo vůbec být povoleno, ne jen tolerováno. Pokud se toto nezmění, stále noví Kožení a Písaříci se budou generovat jak na běžícím páse. Je jen malou útěchou, že snad vládní nebo jiná žaloba zastaví toho jednoho konkrétního písaříka.
Ano je to neoliberialismus. Ale kolik podobných systémů zde na zemi již bylo? A všechny skončily stejně.
Problém je jinde a musíme ho vnímat. Kdo vlastně těží z nastalé situace? Sleduj cestu peněz a dozvíš se vše, zní staré přísloví.
Bohužel jsme v postavení kolonie a na skutečné původce naší současné situace(tragédie) nedosáhneme. Ale všeobecný nenápadný odpor vede ke těm správný výsledkům. Heslo z II. war pracuj pomalu, začíná být opět aktuální, pokud pracuji v velké mezinárodní korporaci nebo pro ni v navázené firmě.
Budiž nám Gándhí příkladem a cestou jak na to.
Krmelec Evropy, což nás charakterizuje určitě nebude trvat věčně.

Průměrný počet slepic: 4.7 (53 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nikoli Babiš, nikoli Nečas, nikoli Klaus, nikoli Havel, ale systém který oni zaváděli je příčinou všech těchto záporných jevů ve společnsoti. Kapitalistický systém, ve své dokonané a dokonalé liberální podobě, ve výsledku každý podle svých potřeb. Kdo v takové společnosti vítězí by mělo být jasné každému. Ale není!

Nenadávejte politikům, nadávajte sami sobě - že jste mnozí z vás dosud nepochopili tak jednoduchou věc : nezmění-li se režim, nezmění se nic. Volíte-li mezi nabízenými uskupeními A,B,C,D,E atp. až do aleluja, nevolíte, ale jste po právu za voly. Taky jsem dlouho volil v bláhové naději mezi těmi A,B atd., už to nikdy neudělám.

Je to ale zbytečné, volů kteří si stále myslí že přechytračí systém je stále dost. Konečně, i tady je to vidět.

Průměrný počet slepic: 4.3 (34 hlasů)

Četl jsi toho Bakunina, když zakládal Ligu míru a svobody ?
Víš jak dopadl, jaký měl život ? I po své smrti....dodnes...

Zdegenerovaní maloměšťáci (maloměšťačky prominou) už neskaj ani neví co by měli chtít, natož aby pro to něco sami udělali. Krom keťasení a hádání se před volbama a po nich.
Normálka potrava pro fašouny, v lepším případě socfašouny.
Jak dycky.

Normálně si nahrab co nejvíc a užívej si, včetně zábavy kterou ti poskytují oni - svými kecy a svým chováním.
Pokud teda nechceš nasadit krk, ale svůj - ne cizí krky.

Nenech se otrávit.

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

Žádný systém není proti Písaříkům zcela imunní. Velkozlodějny se děly od vynálezu platebních prostředků. Je toho plná historie.
Na našem území je první obdobná zlodějna (šizení normované mince s dopadem na obyvatele) doloženo již za Keltů.

Průměrný počet slepic: 4.5 (23 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

V Číně na to mají dokonalého strašáka...popravy

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

A kolik už u té čínské zdi skončilo jejich papalášů ?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

trolle, snad by Ti mohl stačit odkaz z bakalova hnojometu:
"I nadále však budou kapitálnímu trestu podléhat případy flagrantní korupce, do níž bývají zapleteni státní úředníci."
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cina-omezi-popravy-kulka-za-korupc…
anebo:
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/cinsky-funkcionar-znasiln…
Mimochodem, jak dopadli "vysoce postavení" pedofilové napojení na belgického Marca Dutrouxe?
A proč, v naší "Kuřimské kauze" flastr ve vězení obdrželi pouze bezvýznamní pěšáci?
A PČR se ani nesnažila zjistit, kdo celou tu prasárnu financoval?
Stačilo by přitom skřípnout jistého brněnského divadelního režiséra a jistého plešatého tlustého herce z Brna, kteří byli do případu zapleteni.
Vyvázli bez trestu.
A celá ta špína nakonec vedla k dehonestaci a likvidaci Marie Vodičkové a Klokánků.
A ty si elfe, budeš otvírat svou držku nad Čínou.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

..nenápadný a příliš všeobecný, že...
:-D)))))))

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Zdravím Vidláku,
Pokud tě čtou na ministerstvech (jak hrdě píšeš), tak bych byl opatrnější ve formulacích. I když máš pravdu. On ten Písařík může být něčí “bílý kůň” a pak zatočí s tebou. Nedělejme si iluze, že se “velký kluci neznaj a nepodržej navzájem”.

Průměrný počet slepic: 4.7 (39 hlasů)

"On ten Písařík může být něčí “bílý kůň” a pak zatočí s tebou"
Určitě ne, nedělil se o peníze s těmi správnými hochy, proto dnes čelí vládní žalobě.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

…. tak ta "vládní žaloba" je prachobyčejné trestní oznámení.
Což je samozřejmě jen úsměvné, z toho mraku pršet nebude, a pokud ano, tak někdy po roce 2035.
Výsledek bude ten, že stát nějak pomůže a zaplatí to daňový poplatník. Ne-li ten současný, tedy ten budoucí.

Průměrný počet slepic: 4.9 (35 hlasů)
Trvalý odkaz

Parafrázuji, co jsem někde zaregistroval.
Teď se rozdělují ministerstva, tak by to chtělo i ministerstvo kolonií. Že žádné kolonie nemáme? Nu, však máme i ministerstvo financí.....

Průměrný počet slepic: 4.9 (31 hlas)
Trvalý odkaz

Naprostý souhlas. Musíme přece hledět na PR, abychom si udrželi souhlas "veřejností" respekt. s tušením, jak veřejnost bude tyto aktivity vnímat.
Výsledek je samozřejmě předem nastaven, ztráty platí společnost, zisk bere pseudovlastník.
Zase zde máme systém v celé nahotě.

Průměrný počet slepic: 5 (17 hlasů)

Nějak se to mou vinnou nezařadilo pod Godota.
Omlouváme se.

Průměrný počet slepic: 3.7 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Napsal uživatel Petrpavel (neověřeno) dne Út, 02. 11. 2021, 13:59
Cca před týdnem mě nějak přestalo bavit tady
přesvědčovat přesvědčené, i ty které nepřesvědčí ani rána od babiše, fialy, rakušana, bartoše či vystrčila do hlavy, ať už v podobě nesvobody či zvýšení ceny všeho. Nedává mi to mysl.
Jen bych prosil někoho kdo najde (a pošle sem odkaz), existuje-li, Vidlákovu odpověď na dotaz od kohosi, bohužel pozdněvečerní takže zapadl, který jsem si uložil :

" Napsal uživatel Ďuro Trulo (neověřeno) dne Po, 25. 10. 2021, 20:07
zaprodanost
Milý vidláku!
Poctivě čtu všechny kopky hnoje na vidlích a zaregistroval jsem, že všechna témata kydáš alternativně, pouze jedno majstrémově. Můžeš hádat které, ale jsem přesvědčen, že víš!!!
Abys získal renomé pravdivosti, jednoznačnosti a přesnosti, máš od páníšků dovoleno kritizovat (mnohdy výstižně) všechno kromě kovidu.
Kovid naopak musíš prezentovat opatrně, odborně a odporně. Neboli odpírači jsou buď hlupáci nebo křiváci. Ani jedno není pravda!!
Kovid sice je infekční nemoc, ale politické hrátky s ní jsou poslední pokus totálně zotročit lidstvo.
Odpověz na jedinou otázku pravdivě. Proč se kovid neléčí přímo v ordinacích obvoďáků jako každá infekce třeba ivermectinem nebo isoprinosinem či oxidem chlořičitým???? Snaž se argumentovat logicky, věcně a pravdivě (lež poznám, mám 7 semestrů socialistické chemie, poslední byla biochemie). Už se těším na ty odporné kydy, smrdící majstrémovými vylhanostmi.
Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký, též řádně nasratý valašský staříček"

Děkuji.

Průměrný počet slepic: 3 (30 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

svět je jednoduchý.
Proto, že jednoduchá je většina lidí kteří jej obývají.
Pár lumpů to ví. Využívá toho.
Pár naivů to taky ví. Dělají chytré, znalé situace a při tom jen nahrávají těm lumpům.

Průměrný počet slepic: 4 (15 hlasů)

Jako když Bismark poslal jediným zásahem Hooda ke dnu. Díky za tento dotaz, jsem plný očekávání odpovědi.

Průměrný počet slepic: 3.8 (17 hlasů)

In reply to by George Beurling (neověřeno)

Trvalý odkaz

Potopení Hooda první Bismarckovou salvou je jednou z moderních pohádek, která je tak zajímavá že jí budou jistě věřit i další generace. Ve skutečnosti to schytal Hood vícekrát než přišla šťastná trefa.

Průměrný počet slepic: 4 (15 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

No já se o pohádce "potopen po první ráně" dozvěděl až teď - ale vlastně se ani nedivím, že se to říká. Tak krásnou první salvu, jakou tehdá bismark předvedl, to se jen tak nevidí...

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

In reply to by Zapadlo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vy jste typickým příkladem “nešvaru” při mnoha diskuzích na netu. Neschopnost porozumět napsanému textu. Kde ve svém příspěvku píšu “... první Bismarkovou salvou...”? KDE JE TO NAPSANÝ???? Odpovím za vás, nikde.
Hood skutečně ikasoval dva zásahy, které způsobily požár a zabily mnoho mužů. Tyto zásahy by nikdy nebyly důvodem k potopení Hoodu. Dokonce ani nezpůsobily vyřazení některého děla z provozu. Pak ale JEDEN JEDINÝ GRANÁT ze salvy šesti děl (pět granátů mimo) zasáhl muniční sklad, který způsobil mohutný výbuch a roztržení lodě na dvě části. Rozdíl mezi zásahem a potopením Hoodu byly 2 minuty !!!!!

https://www.valka.cz/694-Operace-Rheinubung-a-potopeni-Bismarcku-3?utm_…

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

U střelby na velkou vzdálenost to není ani cílem, protože se jedná o tzv. nepřímou palbu, střelba dle azimutu a dálky. Lodní dělostřelectvo (a nejen lodní) se zastřelovalo. Němci používali tzv. rámování a Angličané tzv. žebřík. První salvu nestřílí všechny děla, pouze tři. První střílí za cíl, druhé na cíl a třetí před cíl (to je rámování). U žebříku se střílí před cíl. Po dopadu granátů se počítala oprava a následovala salva ze všech hlavní. Hood byl zasažený třetí salvou přímo do skladiště munice

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

ĎT: Proč se kovid neléčí přímo v ordinacích obvoďáků jako každá infekce třeba ivermectinem nebo isoprinosinem či oxidem chlořičitým????
***
Ivermectin&spol., jen schvalen*(!) pro léčbu hospitalizovaných v oprávněných případech nebo pro klinické studie. Ještě třebas Isoprinosin je volně prodejný např. v Polsku, nicméně, "zfetovat" se samoléčbou není příliš chytré...tím se dostávám k tomu hlavnímu: obvodní lékař má na základě (dlouhodobého) vaše zdravotního stavu možnost rozhodnout o další léčbě popř. vyšetření. Má základní technické vybavení, které mu pomůže třebas zjistit, zda má pacientovi nasadit antibiotika, ale není to laboratoř atd. apod.
Přihlášky ke studiu Lékařských fakult jsou v roce 2022 opět možné-jako už desetiletí v minulosti. Doufám, že tak učiníte, když máte takové vlastní vstupní požadavky+znalosti!?

*SÚKL schvaluje léky a jejich užití, kdo co může předepisovat (morfin je v jiném režimu než Aulin), takže váš dotaz směruje chybným směrem, "dáváte ránu pěstí prodavačce, namísto statní očkovací mašinérii":-)

Průměrný počet slepic: 3.3 (18 hlasů)

Se léčilo po telefonu, neexistovalo jít do ordinace!
Ale mimo EU, třeba v severní Makedonii sestřenice k lékaři šla. Naordinoval ji ivermektin, vitamíny D a C a zinek a ještě něco. Žije a je naočkovaná čínskou vakcínou opět po domluvě s lékařem.
Před dvěma lety, když jsem viděla tamní nemocnici, o které teta řekla, že v šedesátých letech byla v Trutnově nemocnice na lepší úrovni, bych si tam nenechala ošetřit ani koleno.
Dnes si to už nemyslím.
A to prosím se severní Makedonie částečně vylidnila a je tam hodně starých lidí, mladí jsou za prací venku.

Mimochodem tu nákazu tam dotáhl zdravotní personál, který zdrhl z Itálie a měli vytrasovanou lékařku, která už byla nakažená, ale nějaká karanténa ji nic neříkala. A vesele ji roznesla po okolí....

A jak je to s tím virem tedy, vytvořili ho, nevytvořili ho, vytvořili ho, nevytvořili ho....my nic, my jsme jen zkoumali https://www.hlavnespravy.sk/financovali-sme-to-v-usa-prehovorili-o-povo…

Průměrný počet slepic: 4.1 (15 hlasů)

Evix: Se léčilo po telefonu, neexistovalo jít do ordinace!
***
Zjevně neznáte reálie toho, co praktik může: jeden absolutně školní a triviální příklad: manželka má cca 2000 pacientů, při 20 pracovních dnech to dělá 100 pacientů denně, přitom si uvědomte, že ti z 1. v měsíci, by museli čekat celý měsíc, až zase se dostanou znovu na řadu. OK? Ikdyby bylo jen 50 pacientů denně, situace je podobná...
Když byla chřipková(!) epidemie, platili stejné podminky: pro ochranu personálu, pacientů v čekarnách, tak pro samotné nemocné (cesty mhd apod.). To, že lidé s příznaky, neměli chodit do ordinací, kromě výše uvedeného, souvisí také s bežným provozem ordinace,,kde kromě kovidu, řeší např. předoperační vyšetření, jiné (dlouhodobé) nemoci, kde se lidé vracejí pro výsledky atd. apod.
V Číně, nebo v Italii, v prvni vlně, kde nebylo jasné, jak nakažlivý ten virus je, "schytali" medici a sestry velké dávky viru, takže to nepřezili...od jedné lékařky manžel, také lékař, je už rok v nemocnici po kovidu a je malá šance se vratit...lidově řečeno: pokud máte kovid, pak ho máte pro sebe a nejbližší okolí, ale pokud by přišlo 20 lidí s kovidem z 50 a každý den, pak to riziko je neuměrné a zbytečné.
Ivermectin, opakuji po x-té je schválen, ale jen pro klinické studie a hospitalizované. Má to své důvody. Jak jsem včera odkazoval, tak Indie např. už zrušila schváleni Ivermectinu (mohli ho použivat) jednoduše pro neúčinnost. To není podle všeho vhodny lék pro masové použití proti kovidu. Tím je skutečně zatím a pouze vakcína (bez ohledu na byznys a politické tlaky) typu Sputnik, Johnson nebo Pfizer.

"Důvěra, je mechanismus k redukci sociální komlexity":-) (c) Niklas Luhmann

Průměrný počet slepic: 3 (12 hlasů)

In reply to by petr w. (neověřeno)

Trvalý odkaz

....jde o chřipku.
Kolik jí neléčených lidí skončilo v nemocnici " s covidem" , kolik jich zemřelo " na covid" - zajímá se o to ?
Neměla by jet na trivialní školení do Makedonie , místo posílání lidí do karantény (zjišťuje si, zda např. "karantenou" nebude prostor bytu 2 + 1 se třemi a více lidmi, anebo to bere hákem...???).

Odměny za zvládání covidové krize obdržela včas ?
-----------------------------------------------------------------------
"Doktorku praktičku si seženu jinou, život ne." (já)

Průměrný počet slepic: 3.6 (7 hlasů)

JCh: Tedy z pohledu např. vaší manželky praktičky......jde o chřipku.
pw: ne, jde o analogický postup: jako se postupovalo při epidemii chřipky, tak se postupovalo při pandemii SARS-kovid.

JCh: Kolik jí neléčených lidí skončilo v nemocnici " s covidem" , kolik jich zemřelo " na covid" - zajímá se o toor
pw: ano, samozřejmě. Zpětně se to dozví přes info od pacientů, z nemocnic nebo od přibuzných.

JCh: Neměla by jet na trivialní školení do Makedonie , místo posílání lidí do karantény (zjišťuje si, zda např. "karantenou" nebude prostor bytu 2 + 1 se třemi a více lidmi, anebo to bere hákem...???).
pw: jak jsem vás upozorňoval, pláčete na špatném hrobě=karanténu nařizuje "hygiena", nikoli PL. PL může doporučit a projednat s lidmi, kteří CHTĚJÍ dodržovat hygienická opatření, jak to mají udělat (viz např. germicidni (UV) lampa atd. apod.), aby druhé nenakazili...a nebylo jich málo. Řekl bych většina, protože mají mozek v hlavě...nicméně, Gaussova křivka a znáte to...

JCh: Odměny za zvládání covidové krize obdržela včas ?
pw: nevím, zda včas, ale protože splnila požadavky, které kladly pojišťovny, tak jednotlivé pojištovny přeposlaly odměny jenž v součtu činilo onu odměnu

Průměrný počet slepic: 1.8 (5 hlasů)

In reply to by petr w. (neověřeno)

Trvalý odkaz

petr w. - představte si, že mi praktik v červenci dal kopu papíru pro chirurga a ten z jednoho vyčetl, že je to předoperační vyšetření. Žádné vyšetření jsem od něj neměla, on pouze vytiskl můj chorobopis.
Joo, to když jsem byla za komančů na předoperačním vyšetření, tak tam bylo EKG, vyšetřoval mě internista a až po jeho zprávě mě byli ochotni na gynekologii operovat.
A o té Makedonii, kde to roznesla doktorka medicíny, na fb mi to psala kamarádka, která má sestru lékařku. A tam to netutlali, ono to už v Itálii jelo naplno, nesměli vycházet z domu a i u nás byly v tv záběry, kterak Italové řvou z oken na své sousedy. Proto ti zdravotníci z Balkánu prchali z domovů důchodců, protože už nákaza likvidovala staré lidi. A na základě útěku těchto pracovníků z domovů důchodců, museli ty lidi přemístit do nemocnic, kde bylo brzo přeplněno.
Bylo to loni v březnu, je to stále dohledatelné na netu.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.