Vidlák a.a.

Vše, co jsem kdy v životě dostal cenného, to jsem dostal nezaslouženě, nebo zadarmo. Mám grunt, dobrou ženu a pět dětí. Mám slušnou práci od šesti do dvou bez přesčasů. Můj šéf mě má rád. Mám dobré a shovívavé sousedy i věrné kamarády. Ve Vidlákově je bezpečno a všichni se známe jménem.  

Můžu jíst každý den maso, mám plnou ledničku i mrazák, zásoby ve sklepě a vlastní studnu. Umím zabít a zpracovat všechno domácí zvířectvo, kuřetem počínaje, prasetem konče. Mám dost volného času na knížky i televizi a každý den se mohu hodinku jen tak poflakovat. Už ve třiceti jsem si mohl říci, že se všechna moje přání vyplnila. 

Nic z toho jsem si nezasloužil. A protože jsem si to nezasloužil, o to víc si toho vážím. Svým životem jsem bohatší než lecjaký miliardář. Jsem král z Nemanic, Robinson na svém ostrově pokladů, Romeo co přežil i s Julií.

Jsem potomek evangelíků, kteří raději opustili vlast, než aby zapřeli víru a z Boží milosti jsem dostal víc než budu kdy moci zaplatit. Proto píšu. Je to malá splátka, ale snad poslouží.   

Články

Jihoamerická severní amerika

Autor

Krátký dopisní úvodník: 

Přátelé, včera v diskusi zaplál nápad napsat otevřený dopis Putinovi, že v této zemičce žijí také lidé, kteří se na ukrajinskou krizi dívají jinak než vláda, majnstrým a US protektor.

Pohrávám si s myšlenkou, že bych se toho ujal. Mluvil jsem o statečnosti a teď se nemohu zbavit pocitu v zátylku, že bych to fakt udělat měl. Kydy už dneska mají slušný dosah a mohly by se pokusit zatřást tou hradbou euroatlantických hodnot vedoucích k válce. A také uvidíme, jak si v Alternativě stojíme mezi ostatními. 

Vážený pane prezidente - upraveno a opět upraveno

Autor
Štítky

8.00 - V textu jsem upravil pár formulací. Prosím zamyslete se ještě nad názvem petice. Měl by být krátký a co nejvíce obsažný

18.00 - zapracoval jsem do textu připomínky, které mi přišly rozumné. Prosím ozvěte se mi někdo, komu mohu poslat text na korekturu. 

 

Vážený pane prezidente Ruské federace, 

Vlastně by se mi to také líbilo

Autor
Štítky

Minulý týden jsem se bavil s jedním svým kolegou - dodavatelem technologií z Brna. Už jsem tu o něm psal, je to ten chlapík, co napůl patří  společnost vyrábějící zařízení pro skladování obilovin s obratem cca 150milionů korun ročně (ale nízkou marží) a ve svém volném čase sedá na traktor a obdělává sedmdesát hektarů po dědečkovi. Je výjimečný v tom, že těch 70ha vlastní a takřka nic si nepronajímá. Díky tomu si nemusí platit nájem a je finančně odolnější, když přijde nějaký hubený rok. 

Pojďme si připustit...

Autor

V minulých týdnech jsem velmi často komentoval situaci na Ukrajině a myslím, že jsme tamní reálie prokydali ze všech stran. Všichni vidíme tu neustálou eskalaci napětí. Člověk by si skoro řekl, že když už tam navezli tolik zbraní, tak je také použijí. Prostě to nemůže dobře dopadnout a pokud z tohoto mračna nezaprší, tak to bude vlastně obrovské štěstí. 

Kdybych byl Putin...

Autor
Štítky

... a opravdu bych chtěl udělat to, co mu vnucují západní novináři i politici - totiž obnovit sovětské impérium a získat do špinavých drápů Ukrajinu, tak....

A o tom bude dnešní článek. 

Víte, mně se hrozně líbí ten dialektický rozpor. V jeden den si v jednom médiu můžete přečíst o tom, jak se Rusko rozpadá, jak nezvládají inflaci, jak se všechno Putinovi vymyká z rukou, jak jsou na něj lidé naštvaní... a vzápětí si přečtete o ruských zlatých rezervách a po zuby ozbrojené armádě vybavené nejmodernějšími zbraněmi...

Lufthonza

Autor

Hele, já jsem o tom vlastně psát nechtěl, protože mě nějaký Farský odlétající na fulbrajtovo stipendium přijde tak příznačná věc, že na tom není co komentovat. Už těsně po volbách jsem psal vícero článků na téma, jak tu ti noví budou bačovat, jak rozvrtají všechno co alespoň trochu fungovalo a velmi brzy se ukáže, je to jeden arogantní hajzl vedle druhého.  

Fuck the EU

Autor

Chtěl bych ještě chvíli pokračovat v úvahách o současném evropském geopolitickém kolbišti, kde se nám potýkají Rusko a USA někde v prostoru Ukrajiny. Mám tam půlku rodiny, tak mi tamní situace fakt není lhostejná. V poslední době se hodně tlačí na pilu, na Ukrajinu se posílají zbraně i zahraniční vojáci a i přes jednání na nejvyšší úrovni není vidět žádný pokrok, který by situaci uklidnil. 

Přepřahání vagonů

Autor

Nedávno jsem psal článek ve kterém jsem se zamýšlel nad nutností vyskočit z rozjetého EU vlaku dějin, protože už tak nějak všichni tuší, že koleje brzy skončí a nastane náraz, jaký tu už dlouho nebyl. Poukazoval jsem na to, že varovné signály už dávno nepřicházejí jen od starých hloupých, ošklivých xenofobních čecháčků, co nikdy nebyli ani v Praze, ale stále častěji to můžeme slyšet i od bývalých ojrohujerů... Keller, Zahradil, Vondra a další... Já sám sleduju celou řadu fejsbůkových profilů a zírám kolik pravdoláskařů se začíná děsit toho, co volili. 

Na nás ještě museli použít inteligenci

Autor

Krátký registrační úvodník: 

Nejlépe to celé zhodnotil Havran57, když se u mě hlásil o registraci a parafrázoval u toho slavnou hlášku z Marečku podejte mi pero: "stejné chyby stejné známky". V našem případě pak platí: Společná registrace - společná cela.  

Já chci dneska jen říci, že registrovaného uživatele od neregistrovaného poznáte snadno - jeho jméno je uvedeno tučným písmem.