budoucnost

Články

Na nás ještě museli použít inteligenci

Autor

Krátký registrační úvodník: 

Nejlépe to celé zhodnotil Havran57, když se u mě hlásil o registraci a parafrázoval u toho slavnou hlášku z Marečku podejte mi pero: "stejné chyby stejné známky". V našem případě pak platí: Společná registrace - společná cela.  

Já chci dneska jen říci, že registrovaného uživatele od neregistrovaného poznáte snadno - jeho jméno je uvedeno tučným písmem. 

Vždyť my ten středověk vlastně potřebujeme

Autor

Krátký vládní úvodník: 

Prezident Zeman "ustoupil"  a Fialovi jmenuje kompletní vládu i s Lipavským. Zároveň novopečený premiér při tiskovce řekl, že bude se Zemanem spolupracovat a že Ještěrovy výhrady k Lipavskému trvají. Ale že teda vládu jmenuje, aby si za všechno mohl Fiala sám. 

A já přemýšlím, proč Zeman "ustoupil".

Když se daří tak se daří

Autor

Krátký pučistický úvodník:

Před několika dny jsem si tady zaspekuloval, jestli to nápadné mlčení k Zemanově hospitalizaci náhodou není rafinovaný a vpravdě zemanovský trik, díky kterému starý Ještěr ještě naposled ovládne pole a pootočí kolem dějin. Že smyslem celé této frašky je vyprovokovat Zastrčila k neuváženému kroku ohledně aktivace článku 66 ústavy.  Nejprve mlžení, potom ujištění Prostrčila, že prezident není schopen vykonávat úřad, pak svolání parlamentu a pak Zeman v přímém přenosu, kterak vyzývá státní orgány, aby konaly, že se tu odehrává převrat...

Kuřecí barometr

Autor

Krátký nemocniční úvodník... 

Hele já si fakt nemyslím, že by se o Zemana nestarali, že by něco zanedbali nebo tak. Nebo si myslíte, že i Ivana Zemanová je hyena? Neřekl bych. 

Já si teď velmi divoce zaspekuluju. Velmi divoce. Tak divoce, že tomu vlastně ani nevěřím, jen mě to napadlo...

Budoucnost odlišná od té volební

Autor
Štítky

Dnes začnu jednou osobní vzpomínkou... s Petrem Hamplem jsem se poznal zhruba před tři čtvrtě rokem u mě na zabijačce. Povídali jsme si dlouho do noci, Petr mi nasvítil úhel pohledu, který jsem do té doby neznal a předložil přede mě celou řadu slušně zpracovaných důkazů nad naší neradostnou budoucností.  Mluvil o tom, kterak jde všechno do háje, jak se přijímají rozhodnutí na vrcholové úrovni, mluvil o připosranosti elit - i těch globálních. 

Přímo z Vidlákova dvorku VII. Můj politický program

Autor
Štítky

Neukázal jsem vám celý svůj prostor.  Ještě jsem nemluvil o pěstování rajčat a jejich zpracování na kečup a protlak. Nemluvil jsem o použití krmné řepy, nemluvil jsem o zavařování okurek, nezabýval jsem se kořenovou zeleninou, bylinkami, koprem, jahodami.  Neřešil jsem slepice. To všechno se na naší zahrádku bez problémů vejde.