budoucnost

Články

Významná šance

Autor

https://www.litterate.cz/vyznamna-sance/

 

V uplynulých týdnech jsem se poměrně hodně snažil burcovat Alternativu, aby se sjednotila. Napsal jsem na toto téma celou řadu článků, nastínil různé možnosti… ale také jsem sám za sebe odmítl dělat z Kydů jedenapadesátou politickou stranu, která by těm ostatním jen užrala pár hlasů, ale jinak k ničemu nebyla.

Strhnou lavinu?

Autor

Strhnou lavinu? – litterate.cz

Boris Johnson končí.Můj Ralph Wiggum britské politiky, který válečným štváčstvím zakrýval skandály mezi svými nohsledy, odstupuje. Neodstupuje kvůli podpoře války, neodstupuje kvůli šíleným cenám energií, které hrozí Británii uvrhnout do pořádného průseru, neodstupuje kvůli arogantnímu vystupování vůči nastupujícím mocnostem Asie. Odstupuje kvůli chlastání, fetování a šukání. Promiňte mi tu jadrnost, ale potřebuju, aby to vyznělo.

Vždycky jde o budoucnost

Autor
Štítky

Krátký olympijský úvodník: 

Viděli jste zahájení her? Ceremoniál jako prase. Velkolepé, obrovské, dobře organizované. Já myslím, že Sitting Pingovi je úplně jedno, že si vedle něj nesedne Biden nebo Fiala. Je mu úplně jedno, co plkají novináři, je mu úplně ganz ukradené, jestli tam hledají hnidy a řeší lidská práva místo sportu. 

Na nás ještě museli použít inteligenci

Autor

Krátký registrační úvodník: 

Nejlépe to celé zhodnotil Havran57, když se u mě hlásil o registraci a parafrázoval u toho slavnou hlášku z Marečku podejte mi pero: "stejné chyby stejné známky". V našem případě pak platí: Společná registrace - společná cela.  

Já chci dneska jen říci, že registrovaného uživatele od neregistrovaného poznáte snadno - jeho jméno je uvedeno tučným písmem. 

Vždyť my ten středověk vlastně potřebujeme

Autor

Krátký vládní úvodník: 

Prezident Zeman "ustoupil"  a Fialovi jmenuje kompletní vládu i s Lipavským. Zároveň novopečený premiér při tiskovce řekl, že bude se Zemanem spolupracovat a že Ještěrovy výhrady k Lipavskému trvají. Ale že teda vládu jmenuje, aby si za všechno mohl Fiala sám. 

A já přemýšlím, proč Zeman "ustoupil".

Když se daří tak se daří

Autor

Krátký pučistický úvodník:

Před několika dny jsem si tady zaspekuloval, jestli to nápadné mlčení k Zemanově hospitalizaci náhodou není rafinovaný a vpravdě zemanovský trik, díky kterému starý Ještěr ještě naposled ovládne pole a pootočí kolem dějin. Že smyslem celé této frašky je vyprovokovat Zastrčila k neuváženému kroku ohledně aktivace článku 66 ústavy.  Nejprve mlžení, potom ujištění Prostrčila, že prezident není schopen vykonávat úřad, pak svolání parlamentu a pak Zeman v přímém přenosu, kterak vyzývá státní orgány, aby konaly, že se tu odehrává převrat...

Kuřecí barometr

Autor

Krátký nemocniční úvodník... 

Hele já si fakt nemyslím, že by se o Zemana nestarali, že by něco zanedbali nebo tak. Nebo si myslíte, že i Ivana Zemanová je hyena? Neřekl bych. 

Já si teď velmi divoce zaspekuluju. Velmi divoce. Tak divoce, že tomu vlastně ani nevěřím, jen mě to napadlo...