Svět

Články

První krysy

Autor

Tak jsme se dozvěděli, že Facebook a Instagram zruší všechna omezení na Trumpův účet a náčelník Nastřelené Ucho si zase bude moci psát, co bude chtít. Stejně tak prý někteří donátoři Bidenovy kampaně prý pozastavili dary ve výši asi devadesáti milionů dolarů, dokud Biden neodstoupí. Petr Pavel zase prohlásil v jednom z rozhovorů, že Ukrajina bude ráda, když si udrží území na současné frontové linii. Ukrajinská fanatička, Mariana Bezuglá, obvinila generála Syrského nejen z toho, že žádá politiky o mírové rozhovory, ale že je ochoten i kapitulovat.

Zatímco jsme volili

Autor

Evropští papaláši se pár dní báli o svoje pašalíky, protože volby jim nevěštily nic dobrého, pár dní přemýšleli, co to pro ně znamená a pak zavládlo ulehčení. Vítězná ofenzíva liberalismu se sice zadrhla, ti největší inkvizitoři se už do svých kanceláří nevrátí (že, Kolajo?), ale stále jich je ještě hodně. Je to trochu jak v bitvě u Moskvy. Doposud vítězné voje byly vrženy o nějakých sto kilometrů zpět. Propaganda do bez problémů zdůvodní jako náhodu zapříčiněnou mrazem, ale teď prostě nezbývá, než vykopat zákopy a pokusit se v nich udržet.

Alzheimerová civilizace

Autor
Štítky

Alzheimerová civilizace – litterate.cz

Přátelé, také máte pocit, že se naše EU začíná podobat starci nad hrobem? Svým způsobem je to vlastně docela přesný příměr. Stáří je stav, kdy různé tělesné orgány přestávají stíhat, dodávají méně toho, co by dodávat měly, mozek to přestává zvládat koordinovat, různé vnější nepohodlí, které tělo kdysi snadno zvládlo, je najednou takřka fatální… a nakonec to dojde tak daleko, že orgány začnou vlastně bojovat proti sobě a ničit společné tělo.

Vidíme to stejně

Autor
Štítky

Omlouvám se za delší odmlčení. Byl jsem o víkendu na svatbě mého kamaráda z dětství. Už jsem tu o něm kdysi psal... Vyučený houslař, který se naprostou náhodou a šťastným řízením osudu dostal do rukou uznávaného houslaře českého původu ve Španělsku, který ho doučil, on se potom osamostatnil a dneska ve Španělsku vyrábí špičkové hudební nástroje... samozřejmě jako každého správného umělce světové úrovně ho od hladu dělí tři jídla a zpravidla je dvě jídla pozadu.  

Bral si tu holku z Kolumbie, o které jsem zde již také kdysi psal článek... 

Zrcadlo zahraničí

Autor
Štítky

Naše vaše svobodná a nezávislá média v poslední době nepřestávají psát články na téma čínského a ruského nebezpečí, přičemž média alternativní zase hovoří o americkém nebezpečí. Do toho si vrabci cvrlikají o bruselském neomarxismu, německých tendencích rozdělit migranty, které si sami pozvali, po celé Evropě. 

Vítejte v Euroidlíbu

Autor
Štítky

Minulý víkend shořela v Paříži celá řádka aut. Policejní, ale i civilní. Vítězný oblouk je poškozen a uzavřen pro návštěvníky. Zraněno bylo asi 150 lidí, i nějaká mrtvola se najde... Francie zvažuje výjimečný stav a vláda ustupuje od zvýšení spotřební daně na paliva. Nestačí to. Lidový hněv se ještě nevyčerpal a hnutí žlutých hvězd bude tento víkend pokračovat. Zatímco já budu mít ruce po lokty v břišní dutině prasete, budete moci sledovat v televizi, jak se z Macrona superstár stává Macron blbeček a usurpátor. 

Vítěz koná...

Autor
Štítky

  .... a pak filozofové jeho konání zdůvodňují. Obráceně to nefunguje. Tohle je motto velmocenské politiky celého světa.  

Tímto chci navázat na včerejší článek a diskusi pod ním. Řešilo se tam, jak moc je Putin klamár a jak moc je jeho politika nebezpečná. Vidlácky bych to viděl asi následovně: