vláda

Články

Jihoamerická severní amerika

Autor

Krátký dopisní úvodník: 

Přátelé, včera v diskusi zaplál nápad napsat otevřený dopis Putinovi, že v této zemičce žijí také lidé, kteří se na ukrajinskou krizi dívají jinak než vláda, majnstrým a US protektor.

Pohrávám si s myšlenkou, že bych se toho ujal. Mluvil jsem o statečnosti a teď se nemohu zbavit pocitu v zátylku, že bych to fakt udělat měl. Kydy už dneska mají slušný dosah a mohly by se pokusit zatřást tou hradbou euroatlantických hodnot vedoucích k válce. A také uvidíme, jak si v Alternativě stojíme mezi ostatními. 

Ne každý, kdo mi říká Pane, Pane...

Autor

Tak jsem se včera dozvěděl, že máme křesťanskou vládu. Vzhledem k tomu, jak moc jsme ateistická země, tak se nám ke katolíkům hlásí sedm členů vlády, dokonce i ten Bartoš jakožto ultraliberál se hlásí k husitům a náš skvělý ministr zahraničí se hlásí ke starokatolíkům (a Hamásu). Na to, že polovina lidí při sčítání ani nevyplní kolonku o náboženském přesvědčení se dá vlastně říci, že volby vyhrál Dominik Duka, aniž by si toho někdo všiml. 

On to nepochopil

Autor

Dnes by měla být prezidentem jmenovaná nová vláda. Vsadím se, že se Ještěr neudrží a svůj proslov patřičně Fialovi okoření, vyjmenuje všechny výhrady, které vůči Modroptákovi a ostatním má, upozorní na bezprecedentní situaci a přidá pár štiplavých poznámek o tom, jak ve volební kampani všichni věděli přesně co mají dělat a co Babiš dělá blbě a teď nevědí vůbec nic. Klasika. 

Ještěrův úkrok stranou

Autor

Možná vás to překvapí, ale já osobně jsem očekával, že Zeman Lipavského nejmenuje, pak že dojde na tu kompetenční žalobu a Rychetského spravedlivý ústavní soud jednou provždy určí, že o složení vlády se nerozhoduje na Hradě. Že výsledkem několikaměsíčního rozhodování bude nález, který z českého prezidenta definitivně udělá kladeče věnců a podepisovače listin, které mu přistrčí jiní. 

Měl jsem v hlavě článek, který jsem chtěl samozřejmě doladit až podle skutečného výsledku, ale jeho leitmotivem mělo být, že mi to nevadí a naopak, že to vítám. 

Stále v nedohlednu

Autor

Tušené se stalo skutkem - prezident Zeman včera zveřejnil, že jmenuje novou vládu s výjimkou piráta Lipavského, kterýžto kandidát nemá dostatečnou kvalifikaci, má výhrady proti V4, má výhrady proti Izraeli a chce u nás uspořádat sudetský sjezd.  Moje spekulace, že se o Lipavského nejedná tak vzala za své a dál se jí nebudu zabývat. Média spekulovala správněji. 

Jen se pojďte všichni ušpinit

Autor
Štítky

Jedna z věcí, která mi v posledních dnech zvedá náladu, je Zeman. Jak si sedí ve svém teráriu jako opravdový Ještěr a před ním se střídají chudáčci králíčci, které on zpoza velkého bytelného stolu školí. Ty oficiální hradní fotky jsou nádhera. Prosím nenašel by se tady na Kydech někdo, kdo by uměl udělat nějakou pěknou koláž a dosadit do té kukaně opravdového varana komodského nejlépe i s nějakou tou infralampou nad hlavou? 

Můžeme si tu demokracii vůbec dovolit?

Autor
Štítky

Ještě že jsme Češi... v posledních týdnech to tu začíná vypadat jako občanská válka. Naštěstí jsme národ Švejků a tak je to občanská válka hlavně na hubě.  Ale když se podíváte jak se všechna ta rétorika vyhrocuje, tak už prostě nejsme jeden národ. Dokonce už asi nejsme ani národy dva. Jeden městský a druhý vesnický. V posledním roce se vynořilo tolik dělících rovin, že z toho všichni ti globální prediktoři musejí být přímo nadšení. 

Fialový kompromis

Autor
Štítky

Dnes budu pokračovat v úvahách nad novou vznikající vládou. Vládou pěti stran vedenou Petrem Fialou. Vládou stran, které ještě donedávna soupeřily a spojil je až silný společný nepřítel v podobě hnutí ANO. Vládou, která přebírá zemi v dost mizerné chvíli, kdy na jedné straně máme rekordní zadlužení, na druhé straně jsme rozhádaní s tou větší (a dneska už i silnější) půlkou světa.

Přátelské varování

Autor

Dovedete si představit, jaký vliv na očkovací kampaň by měl Zeman, kdyby i po třetí dávce a aplikaci patřičných léčiv na té nejvyšší úrovní medicíny stejně zemřel na koronavirus? Inu, i tohle se může stát. Ještěr má za sebou poměrně dlouhou hospitalizaci a má přesně všechny ty problémy, které má koronavirus rád a pomáhá mu to k výrobě kvalitního zápalu plic. Ale nechme toho, covid má i smysl pro absurdno a mráz kopřivu nespálí. 

Připraveni převzít okamžitě odpovědnost za vládu v zemi

Autor
Štítky

Tohle řekl předevčírem Petr Fiala - náš budoucí premiér, když se sešel s lídry své velké koalice. Pak naklusal za Zemanem, který v klidu seděl v křesle a vypadal na fotce úplně normálne. 

 Zeman má údajně výhradyk jednomu jménu (piráta), ale jinak je vše v nejlepším pořádku. Fiala se stane premiérem příští pátek, pak se bude chvíli šolíchat vláda a pak už to prostě bude. Možná...