válka

Články

Kdyby na tu válku přece jen došlo...

Autor
Štítky

Jak jsem psal předevčírem, válka se odkládá. Možná poletí nějaký tomahawk, ale těžko se ještě může stát něco, co by změnilo situaci tam dole na zemi. Ale odkopalo se hodně lidí. Pár Trumpvých tweetů a hned víme, kdo je tu válečný štváč. Ale kdyby náhodou na tu válku ještě došlo, mám tu pár poznámek: 

Žádná válka nebude

Autor
Štítky

Chtěl bych nás tímto článkem vrátit zase trochu na zem. V poslední době se v komentářích pod články objevilo přehršel odkazů poukazujících na nebezpečí konfrontace s Ruskem, pokusy o rozpoutání války a další jevy, které doprovází rozpad každého impéria po materiální i ideologické stránce.  Málem by měl člověk pocit, že je válka na spadnutí

Jak dlouho ještě?

Autor
Štítky

Nechci být alarmista. Nevidím bubáka za každým keřem, pokud jsem někdy skeptický, snažím se, aby to bylo spíše optimistické. Nevěřím konspiračním teoriím a ani náhodou si nemyslím, že by náš svět ovládala banda Iluminátů, světové židovstvo, nadnárodní korporace nebo banky. Ani ten Soros pro mě není žádný mefisto, rozhodně ne větší, než třeba Miroslav Kalousek, který kdyby měl ty miliardy, nejspíš by byl ještě mnohem nebezpečnější. Neděsím se ani Putina, ani Merkelové.

Protože uran 235

Autor

Severní Korea vystřelila balistickou raketu přes Japonsko. Takovou tu velkou věc, která uletí tisíce kilometrů daleko, stovky kilometrů vysoko a unese atomovku. Raktea přeletěla přes suverénní stát a dopadla za ním do moře. Místo dopadu není důležité,ale určitě je to potvrzení Kimovských řečí o tom, co všechno už dovede trefit. Není to poprvé. Raketa přes Japonsko už letěla.