volby

Články

Víc Babiš než Babiš

Autor
Štítky

Měl jsem o víkendu další zabijačku a tentokrát jsem měl na čumendě jednu příjemnou partu lidí z Brna. Dobře situovaní, všechno vysokoškoláci, tvoří dohromady firmu, které nechybí ani zakázky ani cash-flow. Taková ta horní hranice střední třídy - už si zajistili rodiny, jejich děti studují nebo budou studovat, zřejmě pak od rodičů ještě dostanou i nějaký ten startovací byt... a stále ještě trocha peněz zbude. Nezbude jich dost, aby měli ambice budovat korporaci, ale zbude jim dost na různou charitu, občanskou angažovanost i dobročinnost podle svých představ. 

Přátelské varování

Autor

Dovedete si představit, jaký vliv na očkovací kampaň by měl Zeman, kdyby i po třetí dávce a aplikaci patřičných léčiv na té nejvyšší úrovní medicíny stejně zemřel na koronavirus? Inu, i tohle se může stát. Ještěr má za sebou poměrně dlouhou hospitalizaci a má přesně všechny ty problémy, které má koronavirus rád a pomáhá mu to k výrobě kvalitního zápalu plic. Ale nechme toho, covid má i smysl pro absurdno a mráz kopřivu nespálí. 

Odsouzen vládnout

Autor

Tak nám dneska začne ustavující schůze sněmovny. Nově zvolení poslanci by si měli zvolit orgány sněmovny, udělat všechny ty serepetičky vyplývající z ústavy a jednacího řádu a na konci toho všeho by měl Babiš podat demisi. Už dopředu se mluvilo o tom, že celý ten čas od voleb doteď byl vlastně jen takový oddechový prostor, protože všechno důležité se stane až teď. 

V příštích volbách...

Autor
Štítky

Krátký apokalyptický úvodník: 

A nepostarám se o něj já, nýbrž Targus. Pro čtenáře, kteří ho neznají, tak Targus je řidič kamionu, co v poslední době křižuje republiku s cisternou na zkapalněný plyn.  Tohle mi včera večer poslal: 

Dnes odpoledne jsem dostal příkaz formou služební SMS. Okamžitě natankovat do plna nádrže na chcanky, neboli adBlue, protože výroba tohoto "nápoje" se, stejně jako v případě hnojiv, kvůli drahé energii zastavila.

Průšvih spočívá v tom, že:

Antibabiš

Autor
Štítky

Před pondělkem přidám ještě jeden povolební článek. Popovídal jsem si s mým bratrem Masterem, který mě upozornil na pár zajímavých věcí o které bych se s vámi rád podělil. Jejich leitmotivem je nadpis tohoto článku. 

Čím déle se nad věcí zamýšlím, tím více docházím k tomu, že jsme všichni podcenili to co Andrejko sám říkal. Program Antibabiš. Když teď pročítám fejsbůk, kde figuruji i v jiné bublině než alternativy, tak jsem si nemohl nevšimnout těch oslavných ód, že Babiš je jde konečně od válu.

Kdo by to byl řekl...

Autor
Štítky

Takže máme sečteno a podtrženo.

SPOLU 27,7

ANO 27,2

(PIR)STAN 15,6

SPD 9,5

 

Nejhorší je, když se všecko moje sýčkování vyplní v podstatě naráz. Posuďte sami: 

1. Riziko malých stran se ukázalo velké. Malé strany se do sněmovny nedostaly, ale spolehlivě alternativě ubraly 10% hlasů, které se rozdělily v podstatě napůl s výhodou pro demoblok. Sázka na KSČM se minimálně čtenářům Kydů nijak nevyplatila. 

Tak je hotovo

Autor
Štítky

Je 14.00 a já pouštím nový článek, který budu postupně doplňovat jak budou chodit údaje. A protože jsem na chatě v Beskydech a je tu mizerný signál, zřejmě nebudu tak operativní jak jsem původně doufal. Každopádně jsem v tom s vámi a budu napjatě sledovat výsledky. 

Co je možné říci hned...

Účast byla zřejmě vyšší než obvykle, protože i ve Vidlákově jsem zažil nebývalou frontu a do volební urny se obálka těžko cpala, jak byla plná. To samé hlásila i všechna média. 

Řežby klanů, čekání na Godota a boj o přežití

Štítky

Blíží se finále řežby klanů. Třicet let se každé čtyři roky v neokoloniální gubernii odehrává velecirkus žvanění o vzdušných zlatých zámcích zvyšování životní úrovně a dohánění takzvaně vyspělých států.  Občanstvo v emočním vytržení sleduje, který z plejády provařených zločinců a lhářů se ujme pomyslného kormidla vládní agendy. Nejkrásnější studie atmosféry předvolebních rejů je nepřekonatelná povídka Jaroslava Haška s názvem Obecní volby.

Věci jsou tak jak jsou

Autor
Štítky

Dnešek jsem si zabral pro sebe, protože podle mě má dneska naposled smysl k volbám něco říkat. Proto tento článek bude abnormálně dlouhý. Zítra vyjde text pana Václava Fischera, ale doufám, že večer už pustím nějaký článek s prvními povolebními dojmy. Dneska má podle mě naposled smysl probrat aktuální předvolební situaci a také se pokusit o nějakou predikci výsledků. Zítra si pak řekneme, jak moc jsem byl mimo a kdo ze čtenářů se trefil nejlépe.