alternativa

Články

Je to vysloveně plýtvání

Autor

Přátelé…, že se majnstrým pustil už i do Jakuba Vágnera, za to, že si dovolil pochybovat o užitečnosti migrace a posteskl si, že se tak nějak vytrácí naše vlastní kořeny i hodnoty, to už víte. Zřejmě také víte, že už o něm i napsali, že je horší než Okamura. Ale on není v poslední době jediný případ. Mediální hon na jakoukoliv odchylku od jediné schválené pravdy prostě nabývá na intenzitě. Svoboda si posypal hlavu popelem a stejně musel s Černochovou na Libavou… jsem dost zvědavý, jak to ustojí rybář Vágner… Nežádoucí začíná být Vojta Dyk i Jiří Strach.

Oni fakt začali u sebe

Autor
Štítky

Jak je to dlouho, co přišli s tím grýndýlem? Je to déle, než si myslíme, protože právě kvůli dnešku kdysi Václav Klaus napsal svojí „kontroverzní“ knížku o modré a nikoliv zelené planetě. Tenkrát ještě nebyla klimatická změna, ale jmenovalo se to globální oteplování. A už tenkrát šlo především o CO2 v atmosféře, které za všechno mohlo. A už tenkrát Klaus věděl, že tahle agenda bude průser. Jestli někdy budu mít možnost s ním udělat rozhovor, tak přesně na tohle se ho zeptám. Jestli tenkrát, když psal svojí knihu, tušil, až kam to celé zajde.

Chcete to jinak?

Autor

Dnes budu pokračovat v tom, co jsem načal včera. Propadem voličských preferencí vládních stran. Včera jsem se na celou věci díval z pohledu Blyštivého Péti a jeho skvadry a tvrdil jsem, že začnou dělat stále větší chyby, neb příliš jasně ukázali celému národu, že jsou blbci. Preference pětikolky budou dále klesat, jejich snahy zachránit situaci budou stále křečovitější a jejich voliči budou odcházet především k Andreji Babišovi, protože se rozhodl být hentou systémovou opozicí.

Před Čingischánem

Autor

Vposledních dnech jsem vedl několik debat na téma Alternativy. Pokaždé, když napíšu nějaký článek, že je vše na dobré cestě, že jsme udělali nějaký pokrok vpřed, že všechno není úplně ztracené, vždycky se najdou tací, kteří to okamžitě začnou zpochybňovat. Alternativa je jen malá hrstka lidí, je to jen fejsbůková sociální bublina, co se jeví větší, než doopravdy je, má naprosto marginální volební podporu a vlastně se jen tak ujišťuje mezi sebou, že příště to bude lepší. Vynechal jsem něco?

Celoevropské řešení

Autor

Včera se prý konalo hento celoevropské řešení ohledně ukrajinského obilí, u kterého se zatím předpokládá, že bude moci bezcelně do EU až někdy do poloviny příštího roku. Ministr zemědělství Nekula si od jednání slibuje především alibi. A protože v EU zpravidla podělají na co sáhnou, tak bych čekal, že výsledek bude ještě horší než jsme doufali. Já bych je tam nepodceňoval, určitě vymyslí něco, co by normálnímu kapitalistovi ani socialistovi vůbec nenaskočilo. Řešení bude sice drahé, ale zato neúčinné.

Šestnáct procent ostatních

Autor

Viděli jste nový průzkum voličských preferencí od SANEPu? Určitě ano, veřejným prostorem to docela zarezonovalo. Hnutí ANO má podle něj 33%, ODS na druhém místě má 13%, Piráti a SPD mají kousek přes 9%, PRO má přes 6% a zbytek by se do sněmovny nedostal. Leckdo už se k tomu vyjadřoval, já osobně jsem k těmto průzkumům spíše skeptický, takže nebudu sčítat procentní body jednotlivých koalic a jásat, že ANO, SPD a PRO mají dohromady skoro padesát procent a Pětikolka má sotva 35%. Do voleb je ještě daleko, dokonce i do případných předčasných.

My se to naučíme

Autor

Ve svém včerejším článku jsem se ptal, jestli máme pravdu. Jestli se skutečně děje to, co popisujeme. Jestli opravdu sledujeme sestupnou spirálu a slepou uličku Západu. Jestli se západní režim skutečně dopracoval do stavu, kdy je jakákoliv korekce nemožná, protože není možné mluvit otevřeně, není možné navrhovat jiná řešení, není přípustná žádná alternativa a ani diskuse nad alternativou. Ptal jsem se, jestli je vůbec možné přinášet ještě jiné recepty na současnou situaci, než jen více víry, že je vše v pořádku.

Tak co Radime, jak to dáváš?

Autor

Ve včerejší diskusi psala Maneca, že se v Brně účastnila mítingu SPD. Že se potkala s předsedou Tomiem Okamurou a místopředsedou Radimem Fialou. Maneca je věrná členka naší komunity a nezapomněla oběma pánům předat kontakt na Vidlákovy kydy. Radim Fiala prý projevil zájem... A tak je dnešní článek pro něj. Co kdyby se doopravdy kouknul... 

Milý Radime

Myslím, že to bylo poprvé

Autor

Jistě si vzpomenete, jak jsem před několika týdny dával jako jeden z prvních blogerů (ne-li úplně první) na sklo článek o pirátském nápadu na podstatné zvýšení daně z nemovitosti. Udělal jsem kolem toho článek ve svém stylu, jako obvykle jsem si nijak nekomplikoval život, veškeré dohledávání jsem nechal na vás čtenářích, tu ironii jsem si při psaní ohromně užil a článek jsem ukončil tím, že není zapotřebí nic dalšího, jen se postarat, aby ten pirátský materiál vyšel na veřejnost.