Rádio Jerevan

Autor
Štítky

V Arménii padla vláda, začaly demonstrace, je u toho i několik mrtvých a tak se začalo spekulovat, kdo, proč a jak, zda v tom není zase nějaký americký pokus o změnu režimu v blízkosti Ruska a tak. Některé znaky by tomu odpovídaly. Já si to ale protentokrát nemyslím a zatím jsem nenašel důvody, proč by to tak mělo být. 

Arménie je specifický stát mezi civilizacemi. Je křesťanská, ale má svoji vlastní Arménskou církev, která je jedna z nejstarších. Je skoro o tisíc let starší než ta pravoslavná. V Arménii má církev větší slovo než třeba v Polsku. Arménie je na hranicích s muslimským světem a má své bohaté zkušenosti se střetem civilizací. Turecko se u nich vyznamenalo dostatečně svojí genocidou za první světové války. Žádný národ neměl za války tak obrovské ztráty jako Arméni během genocidy. 

Znám se s několika Armény, kteří už třetí generaci žijí u nás. Jakmile došlo na řeč o jejich kořenech, byli velmi zavilí a nenechali si na svoje předky sáhnout. Zároveň si nikdy nedělali žádné iluze o multikulti. Arménie má dále problémy s náhorním Karabachem v Azerbajdžánu, kde žijí Arméni a tak mají přímo před očima všechno to, co se dneska pokouší zavést naše osvícená Evropa do praxe. 

Existence Arménie v oblasti je do značné míry dána Ruskem. Ruská armáda garantuje Arménii, na hranicích s Tureckem jsou ruské jednotky a kdyby to tak nebylo, hned za kopečky je druhá nejsilnější armáda NATO řízená diktátorským Erdoganem, který by si s chutí mohl ukrojit kus území. Hranice Arménie je pěkně horká a všichni Arméni to vědí. V tomto jsou na tom podobně jako Izrael. Nedělají si žádné iluze o papírových dohodách. 

Dále je Arménie národnostně velmi homogenní. V Arménii žije 95 - 97% Arménů. To je podobné číslo jako u nás. Určitě mají také svoji kosmopolitní městkou vrstvu sluníčkářů, kteří mají peníze z Norských fondů. Vliv těchto lidí nebude velký, jen bude hodně slyšet. Arménie má své nepřátele venku za hranicemi, nemá je uvnitř. V Arménii neexistují větší síly, které by chtěly stát rozložit či rozkouskovat. Zahraniční vlivy, které by chtěly Arménii proevropskou nebo proamerickou, ty tam samozřejmě jsou, ale ta země nikam neodpluje a pořád bude obklopená ze třech stran nepřáteli a jediný útěkový koridor pro Armény vede do Ruska. Všichni to tam vědí.  

A konečně... v Arménii od samostatnosti doteď vyhrála všechny volby Republikánská strana Arménie, která vždycky sestavovala vládu. Podle toho, jak se prezentuje, je to něco podobného jako PIS v Polsku. Sepjatost církve a státu, nacionální konzervativismus. K tomu ekonomické problémy.

Mimochodem, to mám od mé ukrajinské maminky... víte jak se Arméni živili za SSSR? Měli svoje zahrádky a ve svém skvělém přírodním klimatu pěstovali karafiáty. Na MDŽ  a devátý květen si koupili dotovanou letenku do Moskvy, Kyjeva, Novosibirsku, Permu, Leningradu, Stalingradu, každý popadl do náruče tu největší otep kytek a v těch velkých městech to prodali s takovou marží, že jim to na zbytek roku v podstatě stačilo. 

Pak se osamostatnili a zlatá žíla skončila.  Dalších pětadvacet let vám pořád stejní politici vysvětlují, jak za nic nemůžou a přitom není práce a budoucnost je nejistá. Armáda žere velké peníze, život stojí za houby... V sobě máte ty historické křivdy. Občas to bouchne a jde se do ulic. Možná si USA zapodněcuje... Tentokrát to bylo dost silné, aby se dlouholetý prezident a teď premiér konečně odporoučel. Ale každý kdo přijde po něm bude vědět, že stejně jako v Gruzii, žádný Američan jim nepomůže, Turek jen čeká na zaváhání a prchat se dá jen do Ruska. Tohle je politický program každého arménského politika... Amerika nepomůže, muslimové kolem se nemohou dočkat nového vraždění a jediné nejisté bezpečí je na severu u Putina.  

Arménie nemá žádnou vidinu Ojrosajůzu. Do Německa je daleko a přivydělávat si v Polsku a Rumunsku není tak jednoduché. Naopak je nebezpečně blízko do Sýrie, Iráku, Afghanistánu. Ne, v Arménii žádná pravda a láska nezvítězí. Jen tu a tam jedni Arméni sejmou jiné Armény, kteří byli u moci už moc dlouho. 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

V minulosti měli Arméni největšího nepřítele v Peršanech. Pak v Azerech z Azerbajdžánu, ale největšího v Turcích. 24. dubna se připomíná den arménské genocidy. Málokdo ale ví, že nacisté se inspirovaly v tureckých nápadech, které začaly 25.dubna 2015. Není náhoda, že nacisté zvolili při přípravě židovského holokaustu ten arménský. Základní cíl je stejný a prostředky také (Turci zřídili 25 koncentračních táborů a vymysleli pochody smrti). Když v září 1915 poslal turecký ministr vnitra instrukce na téma, co dělat s Armény, znělo to skoro doslova jako rozkazy, které byly později vydávány jednotkám SS. Turci také spočítali, kolik Arménů se vejde do „dobytčáku“. Bylo jich přesně 90 (stejný počet vězňů vozily dobytčáky i ve Třetí říši). V Syrské poušti jsou komplexy podzemích jeskyní. Turci do nich napřed Armény nahnali, pak u vstupů rozdělali ohně a následný kouř a popel postupně všechny v jeskyních udusily. Byly to primitivní, první plynové komory.
Dnešní Turci nenesou vinu za činy svých předků. Rozhodně ale nesou vinu na tom, že odmítají uznat arménskou genocidu. Tím se turecká vláda dostává na stejnou úroveň jako nacisté za Adolfa Hitlera.
Turecko také odpírá Kurdům právo na vlastní stát. Zatímco pro Kosovo naše politická reprezentace nadšeně horuje, pro Tibet se halí do vlajek (oboje je bezpečné), o právech Kurdů raději mlčí.
Druhou největší armádu v NATO má stát, který inspiroval nacisty při vyhlazování Židů. Turecko je náš spojenec. V EU zase vládne stát, který, aby odčinil vinu nacistů, raději zmasakruje své obyvatelstvo muslimskou invazí. A největší muslimskou komunitu má tureckou. A my sami jsme se stali součástí mocenského bloku, jehož pokrytectví přesahuje i pokrytectví hlásaná UV KSSS v Moskvě.
Tábor humanismu, lidských práv, pravdy a lásky se dávno změnil v jejich pravý opak. A to jsou ty tolik hledané evropské hodnoty.

Trvalý odkaz

Dnešním hlavním nepřítelem Arménců jsou Azerové. Mají spolu letité nevyřízené spory o Náhorní Karabach (sice osídlený a ovládaný Armény, ale patří právně Azerbajdžánu) a Nachičevanskou oblast osídlenou Azery, která je od vlastního Azerbajdžánu oddělena Arménií a sousedí více s Iránem než s Azerbajdžánem.

Trvalý odkaz

Jo, kamarád tam tři roky nazpátek byl. Úžasná země. Byl fascinován autoparkem, kdy na polňačkách (silnicích) potkávali vozy, které by čekal v bohatých zemích s dálnicemi (a u nás se dnes po dálnicích prohánějí SUV 4x4) - prostě symboly společenského statusu (i kdyby na chleba nebylo...) Při hranicích s Tuteckem, Ázerbájdžánem i Íránem to napětí prostě visí ve vzduchu. Moc se nedoporučuje jezdit pomalu a už vůbec ne pak fotit. Ono i to focení je třeba dobře promýšlet, abyste pak horko těžko nemusel vysvětlovat chlapíkům v uniformách, že vás vážně zajímal ten kostel a ne nenápadná kvádrová budova na pozadí přes údolí, o jejíž existenci jste neměli tucha, dokud vás nesebrali.
Také se jednou, hledaje výhled, prošel ve špatně označeném minovém poli. Nebo tam byla jen ta nenápadná cedulka, jíž si nakonec všiml? Kdo ví. Ale jak říkal - úžasná země, úžasní lidé... Jenom ty hranice s okolními musulmany...

Trvalý odkaz

Každé podobné násilí je jen boj o moc a peníze.
Měli jsme to jak na talíři,to co se dělo na Slovensku,smutné je,že je to doprovázeno mrtvými.
O Arménii se i píše v jiných souvislostech,snad země s nejvíce chazarů.

Pane Františku, myslím že to upozornění by mělo být v množném čísle, poněvadž tam jistojistě budou všichni návštěvníci a přispěvatelé tohoto záslužného webu.
A pěkný den přeji.

Trvalý odkaz

a poměrů v Arménii, musím Vidlákovy kydy ocenit tou nejvyšší známkou. Je úžasné, na jak malém prostoru dovede autor, i diskutující, podat dokonalý obrázek. Děkuji !

Trvalý odkaz

Motivy pro rozmajdanování Arménie ze strany svoloče bezpochyby jsou. A nemusí jít o převrat a převzetí moci spřátelenou místní svoločí. Stačí, když bude chaos, neklid, Lepší než konsolidovaný stát, který nám nejde na ruku, je stát v chaosu.

Trvalý odkaz

Trochu si načechrám peří odlišně od tématu a pochválím Vildákovy kydy za to, že jsou rychlejší než MMF
(zde https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/kolik-mela-byt-prumerna-mzda-v-cr) , který si konečně všiml, že Itálie nám nějak neroste a naopak ČR roste přímo raketově, takže má šanci v roce 2022 předhonit Itálii (zde https://www.novinky.cz/ekonomika/470254-mmf-cesko-za-pet-let-predbehne-… ). Sice jsem neuváděl, kdy Itálii předeženeme, ale uváděl jsem, že Itálie, Španělsko, Řecko a Nizozemí se dramaticky propadají a euro jim vůbec nepomohlo, a že je předeženeme. Dluhy Itálie jsou už nesplatitelné a potopí euro. Pokud nebudou jmenované státy nemilosrdně z projektu eura vyhozeny. Takže ty drobné na dovolené nakonec budeme mít stejně, i kdybychom euro přijali.

Nu a i to krácení eurodotací jsme zveřejnili jako první a už se o něm uvažuje.

Pokud tedy chcete neznámé lidi rozlišit na příznivce přijetí eura a jeho odpůrce. Potkáte-li příznivce přijetí eura, prchejte, blbec je nebezpečný ze všech stran!

Bohužel se předpověď naplňuje rychleji, než jsme čekal. Tak než si zásluhy přisvojí některý z ekonomických analytiků nebo poslanců nebo eurobyrokratů, ukažme, že první byly Vidlákovy kydy, maličký prostor, který si informace poskládal výhradně z veřejných zdrojů.

Trvalý odkaz

Rusku jde v první řadě o to, aby žádný ze států bývalého SSSR se už nedostal do NATO. Nejjednodušším způsobem jak toho dosáhnout, je udržovat na území těchto bývalých SSR republik otevřené, zamrazené konflikty. Žádný stát NATO, snad kromě USáka si nedovolí přijmout do organizace někoho, kdo by mohl velmi rychle aktivovat článek 5.
To platí i o Arménii a Azerbajdžánu, ostatně i Gruzii, Ukrech, Moldavsku. Gruzie je tou křesťanskou únikovou cesto, ne Rusko Vidláku, do Ruska se dá až z Gruzie tunelem z Čingvali.
Je to celkem legitimní ruský zájem. Změna není na dohledu, protože Západ si stále myslí, že je něco víc.

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Myslím si, že ke změně dojde, až NATO otevřeně prohlásí, že Finsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Arménie Azerbajdžán, Kazachstán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kyrgyzstán a Tádžikistán, Čína, Mongolsko a KLDR, Japonsko nevstoupí do NATO a nikdy v nich nebudou NATO základny. Pokud budou oba mocenské bloky respektovat jejich neutralitu, budou žít v míru. Pokud ne, vždy tam bude občanská válka.
Pobaltí se vojensky hájit nedá. I Stalin Pobaltí obsadil z důvodu, aby jej neobsadil někdo jiný. Jinak Pobaltí není zajímavé a klidně mohlo zůstat zcela neutrální. Myslím, že Rusům postačí, když v Pobaltí nebude útočná armáda. Jde o můj soukromý odhad, mohu se mýlit.

Trvalý odkaz

Pěkný článek. V podstatě vše odráží objektivní realitu současné situace v Arménii. Nesouhlasím pouze se závěrem ,že není důvod k barevné revoluci. Já si pamatují, že proruský prezident Arménie musel v podobné situaci jako dnes opustit zemí narychlo vrtulníkem. V Moskvě mu udělili politický azyl. Arménie změnila orientaci, ale vnitřní ekonomické problémy v důsledku provázaností ekonomiky na bývaly SSSR je donutili se vrátit ke spolupráci. Z toho důvodu jsem sedl k PC a snažil se najít něco podrobnějšího. Vztahy Arménie a Ázerbájdžánu jsou dlouhodobě těhotné průserem. Bylo to i v období SSSR.
Nalezl jsem článek z roku 2016, který popisuje situací , která zcela jistě se odráží i v dnešní době.
Nejsem autor, ale asi nic lepšího nenajdeme.
Náhorní Karabach je území, které bylo v průběhu historie obýváno jak Armény, tak Azery. Navzdory
tomu, že ve 20. letech většinu obyvatel tvořili Arméni, ústřední výbor KSR rozhodl, že Karabach bude patřit k Ázerbájdžánské SSR. Když sovětská moc slábla, začaly se vztahy mezi Armény a Azery vyhrocovat a docházelo k otevřeným střetům. V roce 1988 začaly deportace Azerů z Arménské SSR, o rok později se Nejvyšší Rada Arménské SSR rozhodla o sloučení Arménie a Náhorního Karabachu. V roce 1991 se rozpadl Sovětský svaz a napjaté vztahy mezi Arménií Ázerbájdžánem vyústily v otevřenou válku, která trvala až do příměří v roce 1994. Vítězná Arménie získala Náhorní Karabach a několik přilehlých ázerbájdžánských okresů, které v rozporu s mezinárodním právem vojensky okupuje dodnes. Navzdory příměří dochází v oblasti k občasným konfliktům.
Arméni jsou indoevropský národ a původními obyvateli Arménské vysočiny a východní části Malé Asie. Ve středověku bylo území kolonizováno Turky a původní Arménské království se stalo součástí Osmanské říše. Koncem 19. století začalo docházet k nepokojům, které byly následovány masakry Arménů. Situace eskalovala během první světové války, během které bylo vyvražděno více než milion Arménů. Většina Arménů des žije v diaspoře, Arménská republika má přibližně tři miliony obyvatel.
Pro Rusko je Arménie jediným zcela spolehlivým partnerem na Kavkaze a nachází se zde ruská vojenská základna.
Azeři jsou považováni za turkický národ, ale ve skutečnosti jsou potomky kavkazských Albánců, Peršanů a Turků. Většina z nich žije na území Íránu, asi deset milionů v Ázerbájdžánu, zbytek v diaspoře. Azeři tvoří v Íránu nejvýznamnější národnostní menšinu, která zahrnuje čtvrtinu íránských občanů. Podobně jako Arméni mají i Azeři zájem na existenci Velkého Ázerbájdžánu, který by zahrnoval i Azery obývané území Íránu. Vzhledem k tomu má Írán blíže k Arménii než k etnicky a nábožensky příbuznějšímu Ázerbájdžánu. V Ázerbajdžánu se rovněž nachází izraelská vojenská základna, která v zemi sídlí právě pro případ války s Íránem. Ázerbájdžán má tradičně velmi dobré vztahy s Tureckem, které je členem NATO.
Z těchto důvodů je zcela jasné rozdělení Kavkazu do bloků Arménie+Rusko+Írán+spojenci a Ázerbájdžán+Turecko+Izrael+NATO.
Vzhledem k rostoucímu napětí mezi Ruskem a Tureckem se dalo očekávat, že mezi oběma zeměmi dojde k vojenskému střetu. Jelikož mocnosti dnes obvykle nebojují přímo (viz Sýrie, kde už dávno nejde jen o občanskou válku, ale o válku mocností, které podporují ty svoje), se jako pravděpodobné bojiště nabízel právě Náhorní Karabach. Zatímco v době minulé války měla navrch Arménie, dnes jsou možnosti obou zemí přibližně vyrovnané.
Turecko je připraveno podporovat Ázerbájdžán až do konce, Rusko vyzývá k zastavení palby.
Je zřejmé, že v zájmu Arménie je zachovat status quo, což uznává i ázerbájdžánský prezident Aliyev.
Za zmínění stojí, že v týdnu před vypuknutím konfliktu byl Aliyev v USA, kde se setkal s vysokými představiteli státu a zástupci židovských organizací. Předmětem jednání měly být vztahy mezi Ázerbájdžánem, USA a Izraelem.
Je proto vysoce pravděpodobné, že původcem nejnovější agrese na Kavkaze je Ázerbájdžán, jenž chce s podporou Turecka (a s tichým souhlasem USA a Izraele) získat zpět území Náhorního Karabachu, které mu de iure náleží.
Pokud to myslí vážně, čemuž indicie napovídají, potom bude pro Arménii nezbytná podpora Ruska a ideálně i Íránu. Rusko s vysokou pravděpodobností zasáhne ve prospěch Arménie.
Tolik výňatek z článku.
Asi v roce 2002 vydal Putin svůj životopis formou rozhovoru s trojici novinářů. Zde objasňoval své názory a
a plány. V odpovědi na problém Čečenska se podrobně věnoval prstenci muslimských států. Je si vědom od
samého začátku nebezpečí, které hrozí Rusku na Kavkaze. Možná zde je odpověď na Gerdovu otázku kde
dojde k další eskalaci napětí.

Trvalý odkaz

A tím jsou trubky. Ne v pivní v hospodě, ale z Kaspiku.
Zvlášť dnes,když zahraniční politika "jistých zemí" prodělala up grade v tom smyslu, že rozesírají nejen státy, na jejichž území vedou ty roury do země - myslím jako dolů do hlíny (Iráq), ale i ty státy, přes které se dají někam ty roury nasměrovat, nejlépe pak smysluplně (Sýrie).
Proto si nemyslím, že můžem být tak úplně na pohodu.
Když už nikdo, tak Azeři emerycké zbraně odebírají.
A jedna věc je s někým "jako" kámošit (RF - proč ne, když pomáhá platit útratu), a druhá věc je kasovat tranzitní poplatky za ropu a zemní plyn. To jsou dvě naprosto rozdílné činnosti.

Co když se Ivan nasere a lehne na Gruzii? Nebylo k tomu před 10 lety nádherně nakročeno?
Btw. vůbec nechápu, proč to tehdy Putin neudělal. Aspoň na chvilku. Tedy z jeho hlediska, pochopitelně. Asi si myslel, že cena ropy vyšplhá až na ten nedaleký Ararat.

Do Putina nevidíme, ale možná si myslel, že už by to bylo moc okaté gesto, které by nastartovalo konflikt velmocí, na který v té době nebyl připraven. Ale pokud bude Vidlák ochoten přečíst poštu, poslal jsme mu článeček přesně k problému budoucího konfliktu. Nějaká Arménie nebo Azerbajdžán zajímá jestřáby v Bílém domě jako lejno Bílého Tesáka. Připravují nás na konflikt bez záminky. Když jsme kvůli kočce, kterou Skřípalovým utratil britský veterinář, a dvěma morčatům vypověděli 3 ruské diplomaty, měl by se Putin modlit, aby královská smečka nedostala vzteklinu. To bychom vypověděli všechny ruské diplomaty!

Trvalý odkaz

We provide custom made essay producing expert services and you will assume remarkable papers only sent inside a well timed method.

https://yandex.ru/collections/card/5b4f7d97bfe06a008bbf3b93/
https://yandex.ru/collections/card/5b4d7981467d08007454c7dc/
https://yandex.ru/collections/card/5b4f0cb42be607008037762b/

Little bit of groundwork likewise whats the right essay creating assistance a a serious conflict that serdice from our essay ultimate the whats producing essay service outstanding perform.

Trvalý odkaz

Critique of your most helpful British isles based mostly crafting establishments | Editors' and pupils comments | Purchased essays illustrations.

https://yandex.ru/collections/card/5b4dcdf84f59ff00b21fd7c9/
https://yandex.ru/collections/card/5b4ced81bec8f200afcded5e/
https://yandex.ru/collections/card/5b4f2e83bfe06a0089a157f7/

Pay for Essays via the web & hand in authentic Zero plagiarized give good results, Bonus, Savings, Cheap overnight shipping and delivery.

Trvalý odkaz

I have gathered students' feed-back on totally different composing solutions and formed my conclusions | There are actually some products and services to count on.

https://yandex.ru/collections/user/jacmunlacver/
https://yandex.ru/collections/user/haemultita/
https://yandex.ru/collections/user/compmilpodep/

Hunting for well-written personalized essays | Actually purchase essays and ignore about educational concerns! Do you need to perform endeavor all on your own.

Trvalý odkaz

Pupils have an abundance of essays and investigate papers to write down, | Based on individuals throughout the market place, choosing papers serves as a mandatory.

http://maps.google.no/url?q=http://topfish.pro/kupit-fishhungry-v-zales…
https://images.google.pn/url?q=http://topfish.pro/kupit-fishhungry-v-tr…
https://google.bj/url?q=http://topfish.pro/kupit-fishhungry-v-minske

Very best Via internet Essay Producing Company,Early Childhood Training Grasp Thesis Compose my paper at some point.

Trvalý odkaz

Good Afternoon

I am writing to introduce B2B niche-relevant emailing lists.

https://wowitloveithaveit.com has contact details for businesses operating across 6,000 niches including jewellery stores, vape shops, gas stations, fashion boutiques, manufacturers, wholesalers and many more.

If you sell and market to other businesses, then these B2B lists will help you to reach your target audience in a click of a button.

Simply go to https://wowitloveithaveit.com, find your niche using a keyword search, preview a sample and check out. All businesses data lists are delivered instantly upon checkout. You will also receive free lifetime updates directly to your inbox.

All B2B data lists are currently on offer which will be ending in one week.

Thank you for your time!

Trvalý odkaz

Hi, it's Evie!

Almost everyone is using voice search with their Siri/Google/Alexa to ask for services and products now, and next year, it'll be EVERYONE of your clients. Imagine what you are missing out on.

Just now, I can only find vidlakovykydy.cz on text search after going through a few pages (that's hurting your business), competitors on top are winning all the traffic and business!

Answer all your clients' questions on your website and earn their business! Find out how easy it is here: https://goo.gl/6h8hfW

Get your voice search optimized content: https://goo.gl/tQh8J7
Starts at $20, regular SEO content starts at $10

Cheers,
Evie

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.