Ve jménu civilizace

Autor

Krátký válečný úvodník: 

Novinky včera uspořádaly anketu, zda jejich čtenáři věří americkým informacím, že Rusko v nejbližší době vpadne na Ukrajinu. 75% dotázaných tomu nevěří. Tolik o důvěře ve vždy pravdomluvné médium, které neochvějně stojí na straně dobra a svým čtrenářům vždy přináší výhradně pravdivé a nezkreslené informace. 

 

A teď už dnešní text: 

Jeden kamarád mi nedávno poslal zajímavý textík ze Zvědavce, který bych tu dneska rád parafrázoval a ještě trochu rozvedl. Stojí totiž za úvahu a vysvětluje spoustu věcí, které se kolem nás dějí. Myslím, že to není poprvé, kdy jsem o podobných věcech psal, ale rozhodně nzaškodí, si to trochu zopakovat. 

Pamatujete jak ta britská ministryně zahraničí Trussová řekla při jednání s Lavrovem na plnou hubu před kamerami, že Británie neuznala Voroněžskou oblast za Rusko? Na jednu stranu to byla neuvěřitelná blamáž, protože každý normální Čech se zeměpis učil na druhém stupni základky. Člověk by tak nějak čekal, že ministr zahraničí bude mít pro svojí funkci trochu zeměpisných předpokladů. Že si nebude plést Česko a Čečensko, bude mít alespoň elementární přehled o zemi se kterou jedná. Kdybych já jel do Číny, snažil bych se zjistit si o ní co nejvíc a ideálně bych se pobavil s někým, kdo už tam byl. 

Rusové měli z paní Trussové také docela bžundu, podobně jako všechna alternativní média, my jsme jí tu také dali co proto, ale co když je to celé trochu jinak? Co když tu ani tak nejde andělskou blbost, co když je to prostě jen normální arogance? Tohle se totiž netýká jedné Trussové, tohle se tam na Západě týká skoro každého politika. Přitom tam mají univerzity, mají tam učence, kteří vědí o Východě první poslední. Mají tam odborníky, kteří by soudruhům ministrům vysvětlili všechno potřebné. Člověk by vlastně čekal, že když ministryně zahraničí plácne tak nebetyčnou blbost, tak to bude mít velice neblahý dopad na její kariéru, doma se jí vysmějí a už jí pro jistotu nikam nepošlou.

Ale ono ne. Doma si toho nikdo ani nevšiml. Nikoho to netrápilo. 

Oni prostě tím východem pohrdají. Proč by se něco učili o nějaké barbarské tramtárii, která je určená jen k tomu, aby dodala suroviny, které se tam nespravedlivě nacházejí? Rusové prostě nejsou jako Britové. Nejsou s nimi rovnoprávní. Proč by se Brit měl učit zeměpis nějaké barbarské nížiny? Až tam zavládne britský mír a britský přístup, však oni si to přejmenují. Car Muikuláš mohl být stokrát pokrevným příbuzným s britskou panovnickou linií. Když pak šlo do tuhého, dali od něj ruce pryč. Ani pokrevní linie nic neměnila na tom, že Mikuláš byl pro Brity prostě Rusák. 

Copak nějakého kolonizátora někdy doopravdy zajímalo, co si myslí křovácký náčelník? Copak si byli alespoň na jednu minutu rovni? Ani náhodou. Křovácký náčelník mohl mluvit, dokud se neshromáždilo dost koloniálních vojáků. Do té doby mu nechali pocit, že jedná se sobě rovnými.  Pak přišlo příslušně velké vojsko a  chudák křovák zjistil, že ho nikdo neposlouchá. Indiáni také mluvili a kouřili dýmku míru. Ale jen do doby, než byli přistěhovalci v přesile. Pak přestalo záležet na smlouvách i dohodách, pak prostě začalo platit právo vyspělého bílého muže, který věděl lépe, o čem je svět a věděl lépe, jak má být země uspořádaná. Indián mohl jít do rezervace, nebo v v marném boji ještě zapřemýšlet, kde se stala chyba.  Vždyť si byli rovni. Vždyť spolu kouřili dýmku míru. Vždyť jim bledé tváře naslouchaly. Ne, nenaslouchaly.  Bledé tváře nikdy nenaslouchaly. Jen předstíraly. Šlo to jedním uchem dovnitř a druhým ven. 

Tyhle bledé tváře už tisíc let nepoznaly, jaké to je, když se vám vylodí silnější nepřítel, zabere zemi, znásilní vám ženy a pozabíjí syny. Tohle dělali jenom oni a samozřejmě si to vždycky zdůvodnili. Oni přece nesli civilizaci. Křovácký náčelník to buď pochopil a nebo byl odstraněn. Ale mohl být přijat třeba deseti generály, ba i královnou, nic to neměnilo na tom, že byl podčlověk. Určený buďto k civilizování nebo ke zničení. Ani na minutu se nepředpokládalo, že kultura Zulu bude rovnocenná s tou britskou. 

Ministryně Trussová se prostě nemusí učit zeměpis nějaké Horní Volty s jadernými hlavicemi. Proč by to dělala? Rusko není Británii rovné a i kdyby Putin stokrát jednal s královnou Alžbětou, stejně nikdo v Británii nebude brát vážně, co říká. Když mluvil dávno na bezpečnostní konferenci v Mnichově... co následovalo? Smích. Nějaký Rusák si tu hraje na rovného nám - vyspělému Západu. Ať si kecá... do doby než budeme mít přesilu. Pak ho umravníme a buď se přizpůsobí, nebo se ho zbavíme. 

Dělají to přesně takhle. Situace se už dávno změnila. Británie už není impériem nad kterým slunce nezapadá. Není vládkyní moří, britská Libra už není světová měna. Ale stejně se chovají, jako by to tak bylo. I ta líbodémo Trussová je jako vystřižená z Kiplinga, jakmile jde o Východ. 

To samozřejmě neplatí jen pro  Rusy. Takhle je to i s námi. Jasně Fialo nebo Babiši... přijeď na pokec. Ale stejně tě neslyšíme, protože tě nechceme slyšet. EU je Německo a Francie. Západ je USA a Británie. Dědicem všech pozitiv dějin je Západ. Česko je barbarská země, která bude dělat, co se jí řekne, protože co je správné, to se ví v Londýně a ne v Praze. Je úplně jedno, co náš křovácký prezident či premiér říká. My prostě nemáme co kecat. Oni nám určí, co je pro nás dobré, protože se cítí být synonymem pro civilizaci. Kecat můžeme jen proto, že stejně děláme, co se nám řekne. 

Svým způsobem tohle všichni víme, ale pořád tomu odmítáme uvěřit. Pořád za nimi chodíme, mluvíme s nimi a děláme si iluze o jejich právním státu o jejich civilizačních návycích. A pořád dokolečka dokola naletíme na tu stejnou vějičku - na zdání rovnosti, které skončí ve chvíli, kdy jim to přestane vyhovovat. Z tohoto zdání rovnosti jsme to dotáhli k Mnichovu. Z tohoto zdání rovnosti jsme bránili Británii životy našich kluků a za naše československé peníze, kdy nám naúčtovali úplně všechno. Z tohoto zdání rovnosti jsme otevřeli v roce 89 náš trh a nechali se ojebat chytrými západními smlouvami. Z tohoto zdání rovnosti sem pouštíme jednotky NATO a bojovali jsme za demokracii pod Hindukůšem. Kouříme s nimi kalumety, účastníme se jejich ceremonií, posloucháme jejich potlesk, podepisujeme s nimi smlouvy, ale oni nás neposlouchají ani na minutu a je jim úplně jedno, co si myslíme a jak to tu máme uspořádané. Protože co je dobré, to rozhodují oni.  Churchill po Mnichovu netruchlil pro porušené smlouvy s Československem, ale pro ztracenou výzbroj, kterou si vzal Wehrmacht. Na podlidi sere pes, ale škoda těch tanků a děl. 

Kdy s nimi budeme rovni? Až si před jednáním zjistí, kde jsou České Budějovice. Až si trochu nabiflují naší historii. Až sem přijde na jednání tým lidí, ve kterém bude anglický bohemista. To platí pro nás, Slováky, Ukrajince i Rusy. My jsme pro ně pořád zaostalý východ. Sice v současné chvíli nemají síly na naše podmanění, ale ani na vteřinu se této myšlenky nevzdali. Správné je to, co mají oni. Náš dějinný úkol je v tom to pochopit a přizpůsobit se... nebo nebýt vůbec.  V jejich očích jsme barbaři a náš způsob života pro ně nic neznamená.

Až jednou místo Trussové pošlou do Ruska jednat někoho, kdo vládne dokonalou ruštinou, kdo má přečteného Puškina i Dostojevského, kdo koukal na Repinova plátna,  má rád Prokofjeva a ví, kdo byl Alexandr Něvský a Dimitrij Donský, tak to bude jinak. Samozřejmě že v Británii jsou mraky lidí, kteří znají ruskou kulturu a ruské reálie. Ale proč posílat za divochy člověka, který mezi nimi žil, že? Divoši se mají přizpůsobit a ne konkurovat jinak uspořádanou společností. Divoši mají být kolonie. 

A kupodivu - i když je Rus silný - stejně se ho vlastně nebojí. Necítí se být ohroženi ruskou invazí do Malé Británie. Z mého hlediska se to zdá velice krátkozraké. Ale Britové (i Američané) ještě nevědí, jaké to je, opravdu prohrát. Nevědí, jaké to je být převálcován. Nikdy se nemuseli zvedat úplně ze dna. Nikdy nebyli rozprášeni, nevládl jim protektor. Oni jsou civilizace a i když už dávno nejsou impérium, tak pořád mají pocit, že se nemusejí učit křovácký zeměpis. Dojde jim to, až se jim tam jednou doopravdy někdo úspěšně vylodí. Do té doby nebudou dodržovat smlouvy, protože ve jménu civilizace nemusejí. Oni jsou civilizace. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (270 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Brzy nebude kam se před civilizací odstěhovat.

Průměrný počet slepic: 4.8 (43 hlasů)

Sibiř? To nebude dobrý jištění, roztává permafrost.
To raději zůstat zde, při nejhorším na poli vyorat Vesuv, nebo co....
Stejně při orbě škrábeme dno oceánu.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Respekt si nevynutime sypánim popela na hlavu a vzájemným ujištťovaanim,že jsme ubozi Indios!
Proces a cil přemeny republiky na Bananovou republiku se tim jenom každý den vice a vice zabetonuje!
Nakonec nezbude než vzit nohy na remena,ale neni kam,nebo ano?!
Pokud sami občane voliči nezačnou myslet co udělat pak musi i zdejši lidovi komentátoři převzit za tento vývoj,který jim byl přpraven odpovednost a hup do rezervace digi koncentráaku .
Tam si mohou mezi sebou řikat dale léta v kakofonii jen na prvni pohled bezstarostného "komentováni"co chtěj a to bude tak celé!
Námi zvolená vlada, od které se sami nedistancujeme nás utáhne jakoby bandu ničemů na vařené nudli.
NO NI?

Průměrný počet slepic: 3.3 (33 hlasů)

Tak na rovinu - na fin. komisi zastupitelstva města jsem se kdysi snažila něco prosadit, ... před tím mi bylo občas řečeno: "Začni, já se přidám..." Nikdy se nikdo nepřidal.
Fakt je, že zatím žiji, zatím co jiní nikoliv.
Lamentace? Nikoliv, s pár přáteli se snažíme dle svých schopností přece jen něco málo prosadit.
Jenže je to o zastupitelské demokracii a ta je na vyšších postech o ignoraci nižších postů, i lidí bez postů.
Aby se něco změnilo - jako že uspořádat defenestraci?
Přiznávám, nemám potřebné nástroje, na které by vyhazovaní z oken dopadli.
A distancovat se od vlády? To jsme podepsáním, alespoň alektronické petice, učinili.
A vláda? Stejně si koná dle svého (povolení 50 tis. imigrantů ročně).
I kdyby byly demonstrace - stačí i miliony lidí ingorovat.
A rozpoutat občanskou válku? Mladých, kteří si to musí prožít, je více.

Průměrný počet slepic: 4.8 (13 hlasů)

Mladí, kteří si to, co chystá vláda, parlament, ústavní soud,...musí prožít, je více než nás, co již mnohé prožili,...
Bude to hlavně jejich zkušenost.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

Ale matko,proč skáčete na špek,(demomstrace,defenestrace,petice dopisy ,pár přátel ,občanska válka a nakonec tomu daváte korunu.
NECHAM TO MLADÝM!
Přesto,že se tu piše co pět minut o 6 prioritach řizeni ohlupeného davu naletěla jste hned do pasti a to na prvni prioritu vašeho řizeni!!.
Nejen,že "individualita" nezabere na ostatni už podvodnici nereaguji,jeto na vás ušito vy to šibujete do dalši pasti tam,kde na vás čeká věta

Chces ji zdecimovat a porazit svého nepřitele a tim matko těm zločincům jste vy INDOKTRINUJ JEHO DĚTI!
Rouměla jste vy a ostatni,że potřebujete najit a aktivovat ty intelektuály,kteři vědi "vo co de" a opatrovat je solidaritou, než budou zabiti a bohužel se najde hafo dalšich zloduchů,kteři popravě budou nejen lhostejně přihliet ale i radostně tleskat!.
Viz metoda CHUCPE,budu si uřezavat pod sebou větev na které sedim a moje penze mi bude UKRADENA!
Tak matko kde máte něco dalšiho,pokračujte,nebo ne?
,

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

...Nechám to mladým....
to je běh života, víme.
Mi nezbývá, než se připravit a si rovnat kostičky v rovu.

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)

Jeji vzpominky na budoucnost jsou pro obyčejného obyvatele Česka i po 32 letech nepochopitelné!?
Je možné střilet s celým národem o zem a ovčané,kteři se vydali do kapitalismu pro vlnu namoisto toho jsou sami ostřihané ovečky,bude jim zima a pan Sasin vždy nezapomene napsat jejich zvuk Muheeee!

Co poctivé ovečky nikdy nevěděly a doposud nechtěji pochopit je,že podstatou bohatstvi majitelů velkych peněz je a bude ,že za tim jejich bohatstvim stoji vždy lež a podvod,který kredencuji davu !
Proč vlastně ještě nebyl kapitalismus poražen a jak je možné,že zuboženi domorodci /INDIOS/ národa Švejků vždy znova a znova skoči na špek,plati ze svého majetku biliony,brzo přijdou i o své vily ze socialismu a chudnouci republika má stale dost trottlů(škrtičů),kterři to kouzlo prováději a sami voliči je nejen za to voli,ale svému osudu tj být obrán doslova do naha a z republiky dát vyrobit Banànovou republiku ještě freneticky tleskaji!
Tleskaji tomu,že dostávaji pouze třetinu platů,tleskaji neviditelným metodám,kterými je to prováděno a tyto metody jim jejich "intelektuálové" zdá se nikdy neprozradi!
Je stále vice jasné,že se budou muset mirné slovanské holubiçky naučit jak si dopřat ten blahobyt,který vidi u sousedů a nemohou pochopit jak je to možné!?

CO JIM ZATAJUJI JEJICH INTELEKTUÁLOVÉ?
Proč vzdy sepisuji pouze traktáty s popisem situace,která se zhoršuje a nikdy nedaji na konci svých "oblbováwaků"návrh na nápravu.Hemži se to tady sociology,profesory,docenty a nevim kym ještě!
Vždy to skonči tim,že jsou občané voliči jen blbci a je správné a přrimo do nebe volajici je obrat a hlavně u nich vzbudit pocit,že jsou svou blbosti sami vinni a dobře jim tak!.
Zadluži se sami,přijde exekutor,mali s tredni podnikatelé to neumi a proto je spolkne bohaty koncern a oni se nikdy nedozvi jak se to vlastně bylo a stalo,nebot jsou "sami vinni"
..
A HLE STATEČNA ANNA HLASA:" Naučte se pitomci odporu,hledejte přičiny proč tomu tak je,budete to potřebovat tak nebo tak změnu režimu!"
Ono se to lehce řekne,ale kdo to provede,kde jsou naši fujeři,proč nas tu tzv "naši"intelektálové vodi za nos a piši www.kudyzkrize.cz když o chvili později odstrani diskuzni rubriky pod svými články,aby jsme jim to náhodou my občané tam nevpawlili ohněm pušk pravdy a byla by aspon mela.
Umime to nebo se to budeme muset chtě nechtě naučit,kdo to vi ať zvedne ruku!

Průměrný počet slepic: 1.9 (7 hlasů)

Ked nechapes, o com vidlak pisal, tak si sprav vylet do Polska, a potom do Nemecka. Potom uvidis ten rozdiel za čo ta maju, a ako s tebou jednaju poliaci a ako fritzkovia.

Průměrný počet slepic: 4.6 (27 hlasů)
Trvalý odkaz

...být tak, že spoluobnovíme Československo. Dále už by to asi bylo těžší, zaseté (zejména zvenčí) sváry a nevraživosti, ba i nenávisti, jsou totiž hluboké a plošné....a takřka již zakořeněné. Hlupáci a hlupačky se prostě raději pobíjejí mezi sebou navzájem, než by chtěli a dokázali zmoudřet a přestat být hlupáky (užitečnými idioty), hlupačky prominou.
Chovají se ty kmeny někdy tak, jak kdysi kmeny indiánské. Kdy nakonec může být už také pozdě, kdy sjednocení už nemusí pomoci, třeba ani té rovnosti.

Nerovní uvnitř - dvakrát tak nerovní navenek. Nebo nesvorní. Což je moc a moc o spravedlnosti. Zda je ještě národ či stát společností, nebo už je zas jen tlupou, sumou tlup - to je o spravedlnosti *.
"Poděkujme" mj, i našim politickým stranám, téměř bez rozdílu. Ráz, dva, tři, teď : " Děkujeme, odejděte".
:-D))))

* Pokud ale nevadí střety zájmů, pokud jsou považovány za normální, ba i žádoucí (hlavně mít vilku, bazén, nasysleno atd atd.) , tak na co - proč vůbec vést nějaký dialog o spravedlnosti ? To by bylo jen žvanění. Nebylo by to k ničemu.

Průměrný počet slepic: 4.5 (28 hlasů)

Obnovit Československo, nejlépe v hranicích první republiky. Holt on Stalin nabízel za Zakarpatskou Urajinu Lužici.

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

Samozřejmě bych chtěl obnovit Československo. Jenomže to není reálné, například si neumím představit, že by si Slováci zase nechali diktovat z Prahy, co mají dělat. Mimochodem, to byl podle mne jeden z hlavních důvodů rozbití našeho státu, slovenští šibalové nebyli blbí a viděli, že by jim ti pražští šibalové ukradli i nos mezi očima a na ně by nic nezbylo. Za úplně hlavní důvod ovšem považuji Německo, jeho odvěkou ostpolitik.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

On systém Federálního shromáždění a jejich dvou komor nebyl vůbec špatný. To se vůbec nedá porovnat s tím, co je dnes, jak u nás, tak na Slovensku. Na druhou stranu, co prováděl Havel, škoda mluvit. Co slíbili Dubčekovi. Rozděleníbylo taky o nás bez nás. To že to rozesírali všichni okolo, je jasné. A dovedu si představit, i jugoslávský scénář, kdyby to nedopadlo. Čarnogurský teď mele úplně jinak.

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

Německo jako hlavní důvod rozpadu Československa? To by chtělo bližší vysvětlení.

Průměrný počet slepic: 2.7 (12 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ostpolitik. Naučte se konečně číst to, co je napsáno a neprezentujte to, na co zrovna myslíte.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Proto nikdy nevstoupíš do stejné řeky.
Ne proto, že by se to nemělo zkoušet.

Kanál - ten ano, ten povíceru stejný je. Pokud např. neprobíhá zrovna povodeň, nebo velké sucho - tehdy se mění i kanál.
Také zasypat kanál někdo může.

Průměrný počet slepic: 3.9 (8 hlasů)

Opravte mě, jestli se pletu:
Prvotní návrh na rozdělení přece padl ze slovenské strany a Klaus s tím fakticky nemohl nic dělat. Šly řeči, že Slovensko na čehúny doplácí a že kde by dávno byli, nebýt ve společném státě.
A dávali za vinu Havlovi, že zastavil ZŤS Martin a pozastavil rozvoj BAZ-TAZ, kde v tom druhém závodě tehdy dělali naprosto výjimečně nepovedené TAZ Š1203 s motorem převrtaným na 1.5, co byl snad horší, než původní jedenáctistovka.
Sametový rozchod to byl jen zvenčí. Zevnitř podle mě probíhaly tuhé boje, pamětníci ještě žijí. Klíčovými zmrdy byli Mečiar a Čarnogurský, byť ten druhý na zmrda vůbec nevypadal.
V Rumunsku by člověka typu Mečiara střelili hned po diktátorském páru, bez soudu a nechali ho sežrat toulavým psům.
Ten člověk uškodil Slovensku víc, než si sami naši bratři připouštějí, nechali se oblbnout tím jeho hurá-národoveckým stylem a později zase "neublížil som"...O tom neublížení by se kurva dalo diskutovat na dlouhých stránkách.
Štěstí měli Slováci v tom, že jsou sice horké hlavy (přimíchaná uherská krev), ale zároveň bylo Slovensko docela pobožné, tam věšení a střílení nepadalo v úvahu, fráteři by tomu zabránili celou vahou toho respektu, kterou k nim občanstvo tenkrát mělo.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Aliance nezávislých států? Federace je přece jedním z mnoha způsobů. Novotný to možná myslel dobře, ale bohužel neměl Slováky v lásce, čertví proč. Ale i tak je to životaschopné, jak vidíme na RF, které je sice "pravou" federací, ale obsahuje i plně autonomní oblasti a funguje to.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

szačí se jen kouknout, na historii, co na Slovensku bylo po první připojení a jak vyrostli do odpojení no a po válce jak by smet. Co se tzam vybudovalo a co tam šlo peněz. V podstatě je to jako s Ukradinou. Taky tam rusi budovali a budovali až.....jen se koukněte a zapátrejte... iba krapítko. JInak v podstatě jsou u krošama stejní, čekají nebo si nárokují, že se jim musí pomáhat a vůbec se jim nelíbí, že by museli taky makat. Ti co se to naučili tak jsou rychle od to... bohužel.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

i ten bratislavský hrad je zcela nově vybudovaný. Já když tam byla poprvé, tam to byly 2apůl obvodové zdi - uprostřed tráva na ktré kluci z nedalekého učiliště čutali mičudou... - začátek padesátek...A ta podzámecká ulice ... jejda , než to celé zrekonstruovali. Kolik to muselo stýát peněz ani nepočítám. Pak měly být peníze na údržbu u nás. tss...

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

... ve kterém bude anglický bohemista... Proboha Vidlaku, jak znam nasi smulu, tak to bude Jan Čulík  :D

Průměrný počet slepic: 4.9 (64 hlasů)

Napsal jste to i za mne. Čulík mne napadl okamžitě - bohužel.

Průměrný počet slepic: 4.8 (25 hlasů)

In reply to by Vega (neověřeno)

Trvalý odkaz

horší rodilého Brita.
Poturčenec horší Turka. Papežštější než papež. V těch příslovích je moudrost.

Taky mne okamžitě napadl Čulda. Asi to není o kvalifikaci, ale o osobním přístupu. Poslat Čulíka, by byl z britské strany vrchol arogance.

Kdo si vzpomene, že ČR se obdobného faux pas v zahraničí už dopustila? Je to už delší doba, ale přece. To když byl velvyslancem v Rusku, jmenován jeden z hlavních hejvlistických pražských jestřábů, nechvalně proslulý, Péťa Kolář...

Průměrný počet slepic: 5 (22 hlasů)

Clovek ktery nenavidi rodnou zem a chce byt tim civilizovanym britem, ktery vsem vysvetli jaci jsou mali krovaci.

Průměrný počet slepic: 4.6 (23 hlasů)

In reply to by Prox (neověřeno)

Trvalý odkaz

Poturčenec horší Turka...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jmenuje se Igor Lukeš tuším. A hlásná trouba všech zmrdů, ČT se ho na "zahraničně-politické otázky" dovolává jako prvního. Podobně jako se ke všemu vyjadřuje Kalousek, jenže Kalousek není tvrdě protičeský zmrd a poturčenec horší turka, jako je Lukeš.
Někdy si toho zkurvysyna v TV poslechněte, mně docela stačilo, jak se vyjadřoval asi tak před 18-20 měsíci na adresu "českých lyžařů" a dovolenkářů v Itálii. Větší svini, působící v USA a mluvící bohužel česky, aby člověk pohledal. Je to tvor bez jakékoli sebereflexe, hledící se zavděčit páníčkům, co ho platí (jakási obskurní univerzita).
Mít Rusové v USA člověka typu toho Lukeše a mluvit takto o Rusech, no tak už po první takové tirádě zmizí a bude nafurt zmizelej.
Zalitý v rohu základů nějakého baráku, na který chodí chcát psi. Takový tvor za víc nestojí - i zalitej v betonu škodí, zhoršuje pevnost bloku...

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidlák napsal: "Pamatujete jak ta britská ministryně zahraničí Trussová řekla při jednání s Lavrovem na plnou hubu před kamerami, že Británie neuznala Voroněžskou oblast za Rusko?"

Já si na to nepamatuju, protože jsem to neviděl, jen o tom psali v parlamentních listech, kde si ale může každý psát co chce.
Jinde jsem zase četl (The Moscow Times), že to prohlásila při jednání za zavřenými dveřmi.
Tam ale nebývají kamery.
Na YT je tisková konference, ale tam jsem to taky nenašel. Pokud to mělo být tam.
Neví někdo přesně, kde to je?

Průměrný počet slepic: 2.9 (28 hlasů)

Pro Pamětníka: Když si dáte do vyhledávače "Trussová, Voroněž", vyběhne vám toho hafo, např.:

https://www.youtube.com/watch?v=moWycnXZ9eQ

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britska-ministryne-neni…

Průměrný počet slepic: 4.8 (17 hlasů)

Vidlák psal, že to řekla na plnou hubu před kamerami... ale podle těch zdrojů co jste mi poslala, tak to bylo mimo kamery

Průměrný počet slepic: 2.8 (11 hlasů)

Ad Pamětník - já tedy nevím, byla u toho řada svědků vč. velvyslankyně VB ("která ji na omyl taktně upozornila") a někdo z účastníků to profláknul. Paní ministryně tou "moudrostí" odpovídala na otázku ministra Lavrova, takže je to i v kontextu. Už fakt, že žádné médium (nejen u nás) její výrok nezpochybňuje, svědčí o mnohém.

Že tam Vidlák napsal "před kamerami" mohlo být určitou setrvačností, jak dnes často píšeme ve frázích. Ostatně gró Vidlákova blogu není v tom, zda něco řekla, nebo ne, ale v tom, že podobně se tito lidé běžně vyjadřují, aniž by často měli základní znalosti (nebo trochu studu). Jestli je to od nich arogance, nebo blbost... nejspíš obojí. Vidlák to rozebral dobře. Mne to nevzrušuje, jen mne to utvrdilo v tom, že politici jsou otrlí a nejspíš hloupější, než běžní občané. A nejen naši politici. Vy, když si říkáte Pamětník určitě "pamatujete" i jiné příklady, nebo snad ne? Ke kolika z nich jste dostal videozáznam?

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Alice (neověřeno)

Trvalý odkaz

Koneckonců Zacharovová taky. Každá jiná ženaká na jejím místě už by prskala smíchy nad hloupostí protistrany, kamery nekamery.
To je baba, jak brus. Sympatická, výřečná, vzdělaná a zdá se, že i docela hezká na to, kolik jí je.
Furt tvrdím, že VVP si lidi umí vybrat. Šojgu nebude taky žádný pitomec, když ho VVP už před tolika lety pověřil kompletní reorganizací armády - a to v podmínkách RF a hlavně toho prostředí zcela jistě není sranda.
Rusové mají ministra obrany Šojgu - koho máme my a v čem by je šlo srovnávat?
Vrchní velitel ozbrojených sil je president Putin. My máme Zemana. V čem jsou tihle dva srovnatelní?
Vykoná ten náš "velitel" aspoň přehlídku těch pár desítek vojáků Hradní stráže?
Není toho schopen ani vlastní, ani cizí silou a nepozná ani hodnostní označení, neboť je sám nevoják, nesměl by Hradní stráži ani zavelet "pohov"...
Ostuda nad ostudu. Žijeme jen z historie a krademe, co ještě z té minulosti zbylo. Vlastenec je dneska málem sprosté slovo, zavánějící málem nějakou podvratnou, podzemní činností.
Tahle země je ztracená a ještě generace mých dětí a vnuků, bude tento rozjebaný bordel ztěžka dávat dokupy. Pokud to vůbec ještě půjde.
Zatracená paměť.
Někdy si tak trochu přeju, abych na všecky ty pozitivní věci, od momentu, co jsem začal brát rozum až do konce devadesátek, zapomněl.
Nejde to, snažím se na to nemyslet, ale nejde to. Furt musím srovnávat dnešek s dřívějškem a výsledky těchto komparací jsou čím dál horší.
Odevšad se valí jen negativismus a blbý zprávy, psaný negativistickým stylem (bohužel to čpí i z těchto stránek, ale to je asi záměr pana domácího - kvůli čtenosti), když už se objeví nějaké pozitivní zprávy, tak jde o píčoviny, nebo úsměvné hoaxy.
Například - jak někde do díry spadlo hříbě a hasiči ho 3 hodiny tahali ven a tím ho zachránili. Nebo jak čínský smrad hodil petardu do kanálu, dekl s ním vyletěl tři metry do luftu a k tomu deset dalších, ale vůbec nikomu se nic nestalo. Pozitivní zpráva, jak cyp.
Napsat třeba, kolik zásob zemního plynu a ropy máme jako ČR a jak dlouho s tím vydržíme, to nikoho ani nenapadne.
Nebo například, jak je chráněna ČR proti blackoutům, kterými se furt vyhrožuje. Aspoň jedna jediná, pozitivní zpráva kdyby se našla, která by říkala: "Máme jako stát taková a taková opatření, takže blackout nám nehrozí na 99%. A to 1% by musela být sakra prudká a velká sluneční erupce, co by na vvn naindukovala třeba dalších 100kV na metr délky vedení. To ale má podle výzkumů odborníků z Běchovic a Řeže pravděpodobnost asi 10 na minus dvanáctou, takže můžeme být naprosto v klidu, blackout a rozpady sítí nehrozí, nepanikařte.
Problém je i v tom, že kdyby takovouto pozitivní zprávu někdo sepsal, lidi by jí už nevěřili - po tom všem, co mediální mrdky za ty dva roku už předvedly. Použiju těch 99% - tolik nájemných psáčů by bylo nutno eliminovat - představte si pod tím, co chcete - aby se v médiích něco pohnulo k lepšímu. Obávám se ale, že fakulty žurnalistiky dnes produkují cosi, co nám v budoucnu ještě pěkně zavaří. Jestli si někdo myslí, že dnešní fakulty vyprodukují aspoň 30% kvalitních lidí typu Markéta Dobiášová, tak je na těžkém omylu. Padají tam odsud odpadky ala Lipavský, které nechali za nějakým účelem projít a jsou za ten úpadek zodpovědní ne studenti, ale politicky dosazované vedení fakult.
Osobní, doslovná zpověď paní redaktorky Markéty Dobiášové z konference Covidkon, lze najít například zde - a není to její první podobné vyjádření.
VELMI doporučuji, poslechnout si celé vyjádření velmi pozorně, zvláště pak těm zkurveným provládním trollům, bezhlavě píšícím sem i jinam:
https://www.youtube.com/watch?v=v9HiSzkLF-w

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

Já jen k těm médiím. Markéta Dobiášová - není to ta, o které nedávno psali, že ji vyhodili ze Seznamu, která prý má za sebou angažmá ve všech zprofanovaných pořadech ČT, na Primě, psala do Reflexu, apod? Do té zprávy o vyhazovu jsem o ní nikdy neslyšela. Názor na ni ještě nemám. Ostatně prý teď nastoupila k Veselovskému aspol. Nevím. Mluví dobře, určitě se vyzná a nejspíš má pravdu alespoň v tom, co jsem vydržela poslouchat. Zapomněla však na přehlcení informacemi (ale možná to později zmínila). Navíc jsme krmeni poloinformacemi, kterým mediáci dají jim vyhovující význam, takže lidi, kteří politiku sledují jen okrajově pak neví, čemu věřit.

Já už léta tvrdím, že sešup u nás začal televizní stávkou v 2010. Tehdy si VPT ukradli lidé, kteří tam jsou dodnes, berou mezi sebe jen jim podobné, v podstatě chod státu ovládají oni. To díky nim zdivočela i jiná média do té doby ještě ctící alespoň základní pravidla etiky, když ne profesní, tak lidské.

Česká televize a média obecně by měla kultivovat a ne na potvrzení své "pravdy" citovat v pořadech ty nejsprostější nadávky ze sociálních sítí jen proto, že potvrzují lži, které oni trochu kultivovaněji vypustili do éteru. Tohle je podle mne spouštěč toho marasmu ve kterém žijeme, kdy se lidi ani nezastydí, bezostyšně lžou, kdy nemají úctu vůbec k ničemu a ideologie je jim hlavním motorem a vnitřním pocitem. Obrací se význam slov a hodnot, mizí i slušné lidské vztahy. Vzor máme v médiích.

Nevidím z toho východisko. Rok 2000 byl kardinální chyba a nevěřím, že se ji ještě někdy podaří napravit. Dojedeme na to všichni. Rozbiti do marginálních skupinek, v nichž každý bude razit jen to své - trollové jsou jen předvoj, hlavně, že to sype.

"Paradigmatem kapitalismu je individuum, tj. jednotlivec před společenstvím, paradigmatem socialismu je společenství před jednotlivcem" . To jsem někde četla.
Tak teď, když máme co jsme chtěli... za peníze ztrácíme sami sebe. Dobrou noc. Omluva, že jsem se tak rozepsala.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

Ani Novinky, ani seznam, ani vladimíra frantu s 10 tisíci odběrateli nelze považovat za spolehlivý a ověřený zdroj. Zkuste to znovu a lépe.

Průměrný počet slepic: 3 (14 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

nemám čas nic hledat, odkázala jsem jen na to, co jsem našla na první pokus. Já tomu věřím (nepřesvědčuji Vás, je to Vaše věc), už i proto, že žádná média to nijak nezpochybňují. Naopak prý někdo z britských politiků vysvětloval, že to nebylo míněno tak, jak to vyznělo. Takže jednoznačně - stalo se! Prostě to bylo jasné fó pá, a že to Vidlák zmínil jako ukázku myšlení a "přehledu" těch, kteří se považují za nadřazené, je na místě. A nakonec - fakt si nedovedete představit ten řev z (nejen) našich médií, kdyby to šlo nějak vyvrátit, nebo alespoň zpochybnit?

Průměrný počet slepic: 4.1 (9 hlasů)

In reply to by Alice (neověřeno)

Trvalý odkaz

Málo. Odpadní video kde nějaký 'nikdo' jehož pravdomluvnost není ověřena moudře promlouvá bez jakéhokoli ozdrojování nelze považovat za zdroj, je to názor.
"Já tomu věřím - Takže jednoznačně - stalo se!" je obecný problém, nejen zde ve vidlákově.
Zmínku chápu, ukázka myšlení je to perfektní, nicméně chápu i Pamětníkovo požadavek po zdroji. JPP není použitelné.
Dovedu si představit lepší reakci než řev. Ticho.

Průměrný počet slepic: 1.5 (8 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

To, co píšete se dá odpovědět na cokoliv. Nepotvrzuje ani nevyvrací to ale absolutně nic, max. tak vaši neochvějnou zaťatost.
Jo a nemáte náhodou na klábosnici přeházená písmenka? To soudím podle toho, že ani jednou se vám nepovedlo napsat mé jméno správně. Ale do třetice se příště už možná zadaří :-)

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Alice (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdo je zaťatý?

Průměrný počet slepic: 1 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

.... se jmenuje....Sadiq Khan (česky Sadik Chán). Z čehož vyvozuji, že dlouho už to, Vidláku, trvat nebude. Už se vylodili....

 

 

Průměrný počet slepic: 4.9 (44 hlasů)

jistěže vědí, někteří to dokonce vítají a většina z nich to bere jako normální.

Zvláštní jev, přičemž z té původní domorodé většiny se postupně stává menšina.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

On ten dotyčný už je starostou Londýna druhé volební období, odhaduji tedy nejmíň 5 let :-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (17 hlasů)

... a tak už to bude napořád. Politické směřování není důležité, podstatná je víra. Ta jejich...

Průměrný počet slepic: 4.4 (22 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.