Vidlácký pohled na lemply

Autor
Štítky

Myškin mi poslal odkaz na několik článků, které by se mohly stát základem další diskuse. Pojďme si na chvíli odpočinout od politiky. 

Bylo toho víc, ale rád bych začal níže uvedenými. Začíná to jako docela dobrá legrace a odpovědi také nejsou úplně k zahození:  

http://dfens-cz.com/republice-vice-lemplu/

https://krabice.wordpress.com/2017/02/06/oda-na-zbytecna-povolani-aneb-jak-prumysl-4-0-hrozi-otroctvim-ve-jmenu-osvobozeni/

 

Pokud bych měl oba články krátce shrnout, ten první se usmívá nad rostoucí neschopností lidstva dělat jakékoliv i jednoduché manuální úkony a utahuje si z lidí pracujících hlavou, že by na to jednou mohli doplatit. Ten druhý se více zamýšlí nad potřebností profesí ať už fyzicky či duševně pracujících. 

Chci říci, že oběma autorům rozumím. Také se pousmívám nad fachidioty, kteří se cítí být kvalifikovaní řídit banku či dělat ekonomy a kteří si zároveň nedovedou doma prošťouchnout ani odpad u umyvadla. V tomto ohledu mám mimořádně spadeno na ekonoma Vladimíra Pikoru a jeho manželku (či co ona je) Markétu Šichtařovou, kteří v mnoha svých článcích dávají tuto svoji "přednost" v obou levých končetinách k dobrému, vysvětlují na tom své ekonomické teorie a v mých očích klesají a klesají. Pokud totiž někdo neumí seřadit za sebou pár jednoduchých a logických úkonů běžné údržby a považuje to za něco mimo svou úroveň, dost pochybuju, že si dokáže dát dohromady sled mnohem méně logických událostí v ekonomice. Dost pravděpodobně na něco zapomene nebo bude něco považovat pod svou ekonomickou úroveň a výsledek bude podle toho vypadat. 

Na druhou stranu, můj moudrý tatínek  mému bratrovi nikdy neradil, aby se učil programovat, protože to považoval za něco zbytečného, nepoužitelného a nedovedl si představit, že by se na tom dalo vydělat. Dodnes s úzkostí sleduje pokles těžby uhlí na Ostravsku a počet propuštěných horníků a nevidí ty tisíce a desetitisíce programátorů, kteří se u nás vynořili, vyučili a tvoří velmi prosperující obor, který vydělává určitě daleko víc než to uhlí. Jsem tedy dalek od toho, abych rozhodoval o tom, které řemeslo je potřebné a které je zbytečné. Myslím, že se nedá jednoznačně říci, že programátor her je zbytný, protože se bez jeho práce obejdeme. Brzy se může ukázat, že se jeho programy dají použít i jinde než v akčních střílečkách. 

Já osobně vidím problém dnešní doby trochu v něčem jiném. Totiž v tom, že hodně programátorů už vlastně programátoři ani nejsou. Znají jeden úzce specializovaný segment svého řemesla a bez mnoha jiných programátorů jsou vyřízeni. Podobné je to s techniky, zemědělci i soustružníky. Znalosti mají čím dále užší profil. Mnoho obráběčů kovů už zná jen tu svojí mašinku na které dělají a postavit je k jiné znamená, že se zase budou učit od začátku. V automobilce je hodně lidí, kteří rozumí válcům,pístům, kolům, ale zkuste je dát na jiné místo...

Být fachidiotem to není jen o tom, že si docent neumí opravit auto. Ale on to neumí už ani automechanik. I en rádoby odborník už zná jen ten svůj jeden grif nebo jeden typ vozů a jinde je vyřízený. Kdo z dnešních programátorů by uměl od začátku naprogramovat programovací jazyk?  Kdo z architektů dnešní procesorů by uměl procesor udělat zcela od základů? Kdo by uměl začít stavět auto od trubek a plechů? 

Většina instalatérů má polyfůzní svářečku na plastové trubky a hořák na pájení měděných trubek. Leckdo umí i nějaké moderní materiály - hliníkové trubky či nerezové, lisování koncovek a tak. Ale běžně už není vidět, že by běžný instalatér uměl řezat závity, vařit ocel někde v rohu, kam nevidí. Leckterý zedník už neumí zaklenout klenbu nebo postavit zeď z lomového kamene. Kováři ještě pořád dělají pěkné kované mříže, ale málokterý umí svařovat kováním tak, aby to doopravdy drželo. 

Zkrátka vytrácí se komplexní oborové znalosti. Seberte dnešnímu zedníkovi jeho předmíchané směsi, seberte mu pytlovaný hydrát a neporadí si. Seberte programátorovi jeho oblíbený programovací jazyk a je v háji. Seberte technikovi jeho dodavatelské firmy a nebude umět navrhnout prakticky žádné řešení sám. Postavte mladého soustružníka před mechanický soustruh a uvidíte, jak mu jdou nebo nejdou závity. 

Přitom tyto znalosti nejsou ani tak záležitostí náročného studia. Ve škole se to pořád ještě učí. Ještě pořád vám vysvětlují i základy. Není to jen o stále větší oborové složitosti. Je to spíš lenost a pohodlnost. Předci nám prošlapali cestičky, tak proč se namáhat? Proč chápat něco, s čím se málokdy potkáme? A tak máme kolem sebe lidi, kteří mají svůj obor, svojí práci, ale nikdy se nepokusili pochopit to co dělají v celém kontextu. Umějí to svoje, ale nic navíc. Dělají něco, ale v podstatě nevědí co a proč. Je jedno, jedná-li se o instalatéra a nebo programátora. Ti jsou ohrožení každou změnou ekonomiky, protože se nehodí k ničemu jinému než k tomu, co zaniká ve víru změn ve světě. 

Mám kolem sebe lidi ve vedoucích postech, kterým se dá nabulíkovat cokoliv. Rozumějí svým číslům, ale když před nimi otevřu rozvaděč, nevědí o čem je řeč a co je k čemu. Existují vedoucí provozů, kteří nerozumějí ani těm nejzákladnějším procesům, které se v jejich provozu odehrávají. Neznají a mají pocit, že nepotřebují znát.  Ano předchozí režim dosazoval na vedoucí místa  prověřené soudruhy, ale ti pak pěkně naběhli na vysokou školu a museli se svůj obor doučit i po technické stránce. To dnes pominulo. Ekonomové umějí sčítat, ale nepoznají vytlučený čep.  

Změny v ekonomice dopadnou nejdřív na ty, kdo jsou rigidní. ti, co znají jen to své. Každý se dříve nebo později stane v dnešním věku změn zbytečným, ale pokud se člověk snaží porozumět svému oboru, zřejmě si najde i jiné místo. Montér okapů možná bude zbytečný, ale pokud umí ohýbat plech i jinak než do kulata, zřejmě se pro něj najde jiné uplatnění. Pokud umí instalatér svařovat, uplatní se jinde než jen u umyvadel. Pokud autoelektrikář opravdu rozumí slaboproudu, může se uchytit i jinde. 

Ne, neohrožuje nás rozmanitost. Ohrožuje nás pohodlnost. Ohrožuje nás vědomí, že není třeba se učit nic nového a není třeba znát staré postupy, není třeba znát základy. Stačí jen krátké školení na obsluhu míchacího stroje. Stačí umět stisknout tlačítko "MALTA" nebo "BETON". Z čeho se tyto směsi skládají vědět netřeba. Kdo přemýšlí takto, nejspíš na to dojede. Kdo se učí nové věci a ovládá i základy, ten se snadno chytne i jinde a jinak. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

Myslím, že jedním ze základů položených pro masové šíření tohoto jevu (fachidiotství) v populaci je současný systém výuky.
1/ tzv. projektování - namísto klasické výuky, resp. na úkor hodinové dotace klasické výuky jde tzv. projektová výuka. Ta má sloužit pro návyk dětí pracovat v kolektivu. V praxi to funguje tak, že jeden z určeného kolektivu vygůglí jakýsi text na zadané téma a ostatní to jednoduše "vojedou" za tichého souhlasu (mlčení je souhlas, že ano) pedagogů, kteří potřebují prachy za vykázání této činnosti, nikoli chytré a vzdělané žáky.
2/ nulová přidaná hodnota pro nabytí znalostí dětí z bodu č. 1/ a s tím související jejich nulová snaha v tomto směru.
Pro neznalé příklad - úča mající na starost výuku češtiny kontroluje v rámci hodinové dotace tohoto předmětu vedení tzv. portfólií (česky složka listů papíru velikosti A4, popsaná jakýmisi úkoly z různých předmětů, zadávaných onou češtinářkou, o nichž tato úča tvrdí, že je žáci budou potřebovat při dalším vzdělávání, potažmo zaměstnání(!), přičemž oni dobře vědí od starších žáků a sourozenců, že vůbec nic takového nehrozí). Za sebe dodávám, že v tomto punktu jsem svým potomkům vysvětloval, že vědomosti podobného druhu musejí mít bohužel v hlavě, nikoli v barevné složce, i když jsou hezky roztříděné.
3/ tlak na snížení hodinových dotací všeobecně vzdělávacích předmětů (zeměpis, dějepis, přírodopis, atd.)
4/ nulový tlak na žáky, aby četli delší souvislé texty - např. beletrii, a z toho vyplývající jejich neschopnost porozumět textu delšímu, než tři věty.

Zatím bez slepic

Dovolím si odpověděť, protože z osobní potřeby si "dodělám maturu" v jiném oboru než mám já, protože můj obor má špatné číslo než jaké dovoluje přistoupit ke zkoušce, abych mohl dostat kulaté razítko (rozdílové zkoušky mohu podstoupit v oboru "příbuzné", tedy zase z jiným správným číslem...)

Tak si dovolím tvrdit, že mám možnost porovnat dnešní střední vs devadesátky.
ad4) no u ústní matury dnes není memorování jako za nás, kdy jsme vše museli říci z paměti, ale "povídání si o obsahu knihy" co si vylosují, takže musí sehnat tu knihu a přečíst. Nebo kamaráda co jim udělá výtah na 3-4 A4, aby z něj dostali přehled kde co je v které části knihy a jakým způsobem je v ní vyprávění atd. Takže bych hodnotil, že tlak na čtení je dnes větší, za nás stačil deník...

ad1) učí se znalostně to samé a řekl bych, že rozdíl až takový není. ALE dnes se nevyžaduje tolik znalostí a žáci nemusí z mého pohledu vůbec nic. To souvisí s tím, že je málo žáků a tak se je snaží udržet a to má vliv na snížování kvality taky. Osobně bych to řekl definoval problém školství, že žáci mají samé práva, ale nikdo nechec povinosti, tedy přesněji povinosti nechtějí, protože když žák odejde/bude vyhožen hrozí snížení příspěvku a tím ztráta místa... Takovej začarovanej kruh... Ale fakt ty znalosti chtějí stejné, jenom jaksi u zkoušky nechtějí to stejné minimum...

ad2) viz 1, když po někomu dáš samá práva, ale žádné povinosti co vyroste? Vyčítat ty složky? Za mě v posledním ročníku začala češtinářka učení stylem, že na každou první hodinu v novém týdnu si každý musel přinést připravenou novou maturitní otázku a tu pak celej týden zkoušela a dovysvětlovala. A jsem za to vděčný, protože jsem měl s čeho se učit... Takže toto bych řekl, že je spíše chování učitelky co už zná život a ví, že 17fakan je mistr světa. Ty zaměňuješ tlak na existenci složky za to, že nikdo už netlačí na to, aby se ten obsah naučili. Což je velký rozdíl ;)

ad3) Tlak je, ale proč? Osobně bych i připustil možnost, kdy tlak je spůsoben tím, kdy doufají, že zvýšením opakováním to do těch děcek dostanou a nahrazují tím "učení doma".

K tomu bych přidal, že obecně nesouhlasím s Vidlákem v hodnocení Pikorů. Měl jsem ředitele, co "teoreticky věděl" jak se používá šroubovák, věděl, že by se měla dát podložka a kde podložka proti povolení apod. ALE ruce měl fakt levý, že si zabodl šroubovák do ruky, když sám začal kutit... Co dokázal dokonale, kdy se do 3-4 měsíců naučil základy nějakého jazyka, tak že se fakt domluvil (osobně bych se naučil tak max 300-400 slovíček, ale fakt se nedomluvil...)

Zatím bez slepic

<a href= “http://www.speedycoursework.co.uk/buy-coursework”>buy custom coursework</a>

writing help from our experts. The best UK and US writers. Our experts are competent and skillful.

Zatím bez slepic

generic ivermectin for humans <a href=" https://ivermectinon.com/# ">ivermectin for humans</a> - ivermectin 1 cream 45gm

Zatím bez slepic

best male ed pills <a href=" http://pillgtr.com/# ">ed meds pills drugs</a> - medicine for erectile

Zatím bez slepic

propecia proscar <a href=" http://propeciaizi.online# ">finasteride 1mg</a> - where to buy propecia

Zatím bez slepic

ivermectin 18mg <a href=" https://ivermectinizi.com/# ">ivermectin for humans where to buy</a> - ivermectin pill cost

Zatím bez slepic

male dysfunction <a href=" https://canadarxmgz.com/# ">blue pill from canada</a> - prescription drugs

Zatím bez slepic

cialis 5mg tablets <a href=" http://cialismgz.com/# ">cialis pills</a> - howard stern commercial cialis

Zatím bez slepic

errectile dysfunction <a href=" http://canadarxmgz.online# ">canadian pharmacies that ship to us</a> - best ed medications

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ani bych všechny nenazval lemply.
Pokrok nejde zastavit,co stačilo dědovi umět po celý život,to už tátovi nestačilo.
Takže v současnosti,buď se budu učit,přispůsobovat novým trendům,nebo ustrnu a jsem pak označen za lempla.

Zatím bez slepic

Pokrok sice nejde zastavit, ale jsou i slepé uličky a katastrofy se dějí pravidelně. Nedávno jsem koukal na film Tisícročná včela, jak tam holky oraly pole, když už neměly ani koně a napadlo mě, jestli bych byl já schopen obdělat pole bez traktůrku a koně, jak bych zjišťoval data osevu a sklizně, sháněl osev a zvířata na chov atd.

Zatím bez slepic

Zdravím, pane zemědělče, :-)
myslím, že Vidlákovi vůbec nešlo o kritizování nějakého pokrokou, který je vskutku příšerně rychlý napříč obory, ale o popsání přílišné specializace bez vytvoření "podezdívky", chcete-li základny pro onu nástavbu, kterou se dotyčný živí.
Je asi neefektivní chtít po čerstvě vyučeném instalatérovi, aby uměl svařovat "za rohem" podle zrcátka "flaškama", neboli autogenem. Mimochodem cena provozu takových "flašek" je docela šílená.
Spíše bych viděl Vidlákovo postesknutí v absenci chápání logických souvislostí, a tudíž užívání mozkové hmoty mimo přesně specifikovanou oblast - pochopitelně totéž platí i pro užívání končetin, jak dolních, tak horních.
Maličký náhled v mém oboru:

Přijel jsem do servisu.
"Nejde mi nezávislé topení," hlásím technikovi a přilehlému šmírákovi.
"Hmm, tak to přistavte k elektrodílně," odvětí technik (správná odpověď).
"Ale tady to nemá zásuvku ke kompu," hlásí špindíra v montérkách při pohledu pod spojkový pedál (správná odpověď).
"No, nemá," potvrzuju.
"Co teď?" ptá se oleják. "Mám to hledat, kde to má zásuvku?" (Správná otázka).
"Jo, hledej," vece modrý plášť (správná odpověď).
"Ne, nehledej," odpovím. "Tohle je auto, které ještě umí jezdit bez kompu, tak jsem ty dráty vyrval., páč mi překážely při vyvařování kabiny."
"Vy jste vyvařoval kabinu?" diví se šokovaná kancelářská myš. "To jako, že je to tak staré, že to je zhnilé?"
"Vy nepoužíváte komp? A jak to auto opravujete?" diví se šokovaná vazelína.
"Opravuju jen to, co je potřeba," šokuju Bílého Límečka. "Po vás teď chci, abyste mi vytáhli topení ven, rozdělali ho a vyměnili žhavicí kolík, zkontrolovali plech na spalovací komoře a vůli ložisek na dmychadle," znemožňuju dál tohle povedené duo. "Nemíním tu přijet s topením minimálně další tři roky, jste drazí," dorážím je.
"A jak to můžete vědět, co je špatně?" blekotá mechoš trhající si zděšením vlasy z hlavy.
"Možná proto, že nečumím do kompu, ale pod ruce, když s nima omylem něco dělám," odpovím.

Zatím bez slepic

Pane Targus,
S tou praxí máte pravdu a je to u všech oborů.
Víte sám,že dnešní podnikatelé chtějí jen hotového zaměstnance a ve Vašem oboru dálkového řidiče je praxe nutná.
Vzpomenu si jak i Čésádé,hned tak nepustilo řidiče za volat autobusu.
Jak popisujete zkušenost v servisu a diagnostikou,mám také podobnou zkušenost.
Diagnostika vykázala několik chyb a nakonec jsem zjistil doma,děravou tlakovou hadici sání.
Za své praxe,jsem přišel do styku jen s nezávislým topením v tatrách.

Zatím bez slepic

Zcela správně.
V rámci pofidérních úspor se snažíme nahradit zkušenost a logické uvažování dvounožce nepřemýšlející a hodně chybující technikou. Tedy alespoň v oblasti diagnostiky.
Zásadní problém je, že která chyba není naprogramovaná, pro mašinku neexistuje. Aspoň do doby, než se rozmůže "samozchytřovací" elektronika. Už taková existuje, ovšem nikoli v oblasti diagnostiky. Tam je problém s dodávkou informací - čím novější přístroj, tím více čidel a údajů - a jejich SPRÁVNOU interpretací. Což klade další a vyšší nároky jak na dvounohou obsluhu, tak na peněženku majitele takového chytrého - "smartovního" auta.

Ad topení - pověstný "bufík" se liší oproti modernímu topení pouze ve velikosti a výkonnosti jednotlivých podskupin. Tzv. řídící jednotku lze k němu vytvořit pomocí termostatu, dvou relé, která budou přepínat chod čerpadla nafty a dmychadla. Sestavu obohatíme pouze kvůli bezpečnosti a trvanlivosti hlídačem plamene (třetí, případně čtvrté relé podle počtu funkcí hlídače) a je hotovo. Zůstane pouze rozdíl ve velikosti, účinnosti (spotřebě) a spolehlivosti.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

S programátory spolupracuju velice často a skutečně to nejsou tvorové líní jen proto, že ovládají "jen" určitou část toho, co se označuje souhrnným slovem "programování". Každý má nějaké základy Asembleru, Céčka, většinou po nějakém zaškolení umí chápat kód a architekturu nového jazyka, ale to se po něm nechce. Chce se po něm, aby byl ve svém úzkém segmentu ODBORNÍK. A toho dosáhne jen tak, že se bude specializovat a plně věnovat jen tomu jednomu. Bude znát všechny triky, zákoutí, best-practice i výkonové problémy, pojede na vlně trendů. A to ale znamená po práci takřka denně zasednout k internetu/knize a studovat. Kde má brát čas, aby se zdokonaloval ve stejně rychle se rozvíjejících dalších větvích oboru "programování"? Prostě to není v lidských silách. Složitost a rozsah rostou den ode dne, přestože den má pořád jen 24 hodin.
Analogie s lékařem je nasnadě. I ten se musí specializovat, těžko si někdo z vás nechá operovat nohu od kardiochirurga. Třeba by nějaké obecné znalosti z hlavy vyškrábnul, ale ten výsledek by asi nebyl tím nejlepším možným, co přirozeně chcete. A přesně tak je to i u programování. Zákazník chce nejlepší řešení od zkušeného a věci znalého tvůrce. Nechce, aby mu to zpytlíkoval někdo jen na základě nějaké obecné znalosti a fungovalo to jen "tak nějak zhruba", případně to padalo, protože si tvůrce naběhl na limity jazyka a prostředí, které detailně nezná.
Tahle odvětví (a nejde jen o lékařství, programování aj.) často začínají přirozeně narážet na konečnost možností lidského organismu. Géniové třeba obsáhnou o něco víc, ale majoritou je přece průměr, a tak je právě jediným řešením specializace.

Zatím bez slepic

že výsledky evropské - dobrá, tedy euroatlantické lékařské školy v léčbě příčin většiny nemocí (nejen civilizačních a nejen chronických) jsou mírně řečeno tristní.

Zatím bez slepic

No moje zkušenost je opačná, většina boje z programátorem je, že chcu aby naprogramoval jak potřebuji já, ale ten člověk bojuje vždy za to co chce čistě on. Vždy to končí, že to nejde a on pak slyší, pak nic nezaplatíme a najednou to jde...
To neznamená, že jsou nahovno jenom programátoři, dneska se podobně bude hádat i elektrikář, prostě buď věichni ví, že něco nejde nebo je to moc práce a myšlení. A to vše fakt bolí, nejvíc to myšlení...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Všechno si přeci vygůglím, ne? To je odpověď na dnešní složitou dobu a nové informace. Jenže to je možné jen v přetechnizovaném světě plném moderních sítí. Něco divočiny je vytlačeno na okraj společnosti, a tak nutnost spoléhat se sám na sebe a své znalosti bude vyčleněna jen pro pár podivínů žijících v divočině na okraji civilizace, primitivní kmeny a astronauty. Daní za specializaci budou havárie jako v Černobylu.
Dnešní doba je tak zahlcena nutností umět vyhledat informace, až studentům chybí ty nejelementárnější znalosti, aby dokázali poznat, že našli to, co opravdu hledali. Prostě bez nějakého logického základu nepoznají, co hledají.
Na druhou stranu je doba opravdu natolik složitá, že jeden člověk nemůže obsáhnout celé lidské poznání, a musí se je naučit vždy pro konkrétní situaci. Jenže pak by měl být schopen na základě poskytnutých informací postavit třeba dům nebo zorat pole. Nebo zasadit strom.
Přetechnizovaný člověk se jednou může probudit do světa, kdy veškerá technika zkolabuje. Např. elektromagnetický impulz po výbuchu supernovy zničí veškerou techniku. A lidé mohou zkusit přežít, přičemž min. 50% se to nepovede (poměr dán výzkumem vysazení vlků do Yellowstonu a vliv na jelení populaci).
Takže v našich životech bude důležité umět změnit své chování podle změněné situace a nových podmínek. Přežít!

Zatím bez slepic

Dotáhnu-li vaše poslední dva odstavce k logickému závěru, pak nejvýznamnější pro přežití nebudou znalosti, ale schopnost ovládat zbraně a mít dostatek munice.

Zatím bez slepic

Zbraně ano, ovšem nikoli ty "chytré" na elektriku. :-)))

Zatím bez slepic

Ano, i kolimátor bude k hovnu, když do něj nebudou baterky.

Zatím bez slepic

Po celý středověk byla dávána přednost bezpečí před pohodlím. Proto hrady stály na strmých místech a měly malá okénka jako střílny, kterými se však neprotáhl člověk. Bylo to nepohodlné pro každodenní život, ale přesto obětovali pohodlí vyšší míře bezpečí. Takže ano, zbraně, které člověk dovede ovládat a popř. opravit.
Klasická otázka. Dokáže horší šermíř zabít lepšího šermíře? Ale ano, pokud ten horší šermíř má v ruce meč a lepší šermíř ne.

Zatím bez slepic

má další souvislost. Vysvětloval jsem a vysvětluji (doufám, že ne marně) svým dětem a budu vysvětlovat svým vnukům, že "moudro" "Nač se něco učit, ukládat do hlavy nějaká data, když si to v případě potřeby můžu vygůglit" je blbost.

Pokud se s někým budu o něčem bavit, přít se, a budu chtít říct něco k tématu, nemužu říct, počkejte, já si to jdu vygůglit.

Pokud se mnou někdo bude chtít manipulovat, věšet mi na nos bulíky, má to snadné. Pokud bych náhodou při gůglování narazil na informaci, která "bulíky" vyvrací, je už většinou pozdě.

Veškeré tvořivé myšlení, činnost, je založena na tom, že pracuji s informacemi uloženými ve své hlavě a že si je spojujuji a vyvodím z nich informaci novou. Často ty největší objevy vnikly spojením dvoučí více zdánlivě nesouvisejících informací.

Podmínku je, mít ty informace v hlavě.

Zatím bez slepic

a nosit informace v hlavě, natož se tímto způsobem vzdělávat je 200 roků překonaná Marie Terezie. Nebudeme přeci děti učit "otrocky opakovat". Důsledky tohoto třeskutého pokroku popsala za mořem žijící učitelka v BL v době, kdy ještě stálo za to je číst z jiného důvodu než pro pobavení. Děti neumí malou(!) násobilku, učitelé jsou hodnoceni podle lajků rodiče si zoufají a doučovatelé mají žně, protože nejsou (tedy tehdy ještě nebyli, kdo ví jak je to dneska) svázaní pokrokovými metodikami výuky a násobilku do dětí dostanou zastaralými primitivními metodami. No a děti, které jsou zastaralých metod uchráněny, si na 8x7 berou kalkulačku, v horším případě gugl. Ale hlavně, že umí napsat esej. Když to tak půjde dál, bude brzy "nevhodná" i říkánka jedna dva tři čtyři pět cos to Janku cos to sněd, protože na guglu lze přece snadno najít, které číslo následuje po trojce a děti lze snadno ochránit od traumatu z nutnosti opakovat stále stejnou řadu (bez možnosti vyjádření vlastního názoru).

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

The term “jacket” may seem straightforward, but it actually encompasses a vast variety of different styles and designs. As such, choosing the <a href="https://www.topcelebsjackets.com/product-category/Men/Clothing-Men/Coat… Bomber Jacket</a>, from topcelebsjackets.com may help you to get the best for your personality.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

https://www.voltimum.es/tema-foro/watch-love-2015-hd-full-movie-free
https://www.voltimum.es/tema-foro/watch-the-call-of-the-wild-2020-hd-0
https://www.voltimum.es/tema-foro/watch-contagion-2011-hd-full-movie-fr…
https://www.voltimum.es/tema-foro/watch-one-piece-stampede-2019-hd-full
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-joker-2019-full-onli…
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-one-piece-stampede-2…
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-parasite-2019-full
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-jumanji-the-next-lev…
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-frozen-ii-2019-full
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-little-women-2019-fu…
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-love-2015-full-online
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-captain-america-the
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-contagion-2011-full
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-the-call-of-the-wild
https://www.voltimum.es/tema-foro/123movieshdwatch-angrezi-medium-2020
https://www.articleblock.com/coronavirus-united-kingdom-covid-19-update…
https://articlepedia.xyz/coronavirus-united-kingdom-covid-19-update-08-…
https://netflix.cookpad-blog.jp/articles/653549
https://ameblo.jp/waxwec5/entry-12690230112.html
https://dcm.shivtr.com/forum_threads/3557865
http://www.shadowville.com/board/general-discussions/tyijryiyiyri
https://www.dancehalldatabase.com/forum/Dancehall-Reggae/rtujhteeut/fe9…
https://inharmonydance.ca/forum/rtuyhetutut?send_to=%2Fforum
https://torgi.gov.ru/forum/posts/list/0/160215.page#197055
http://forum.ppr.pl/viewtopic.php?p=1591971&sid=16c1cf3b2f82208b3bfcf2d…
http://www.themiddleclassalliance.com/forums/showthread.php?72918-rtujt…
https://master-land.net/Thread-rtuhtejuteutu
http://scoot.net/stolen/index.html?scoot=155745
https://www.mychemicalromance.com/news/rtyuhetutu-3744736

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

buying viagra online legally <a href=" https://viagracnd.online# ">viagra free sample pack vifklzh</a> - what is better viagra or cialis or levitra??
http://viagracnd.com/# branded viagra
buy viagra australia online qxknjtu [url=https://viagracnd.online#]viagra 20 mg sajwqfk[/url] purchase viagra no prescription

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

We have worked for many general contractors, school regions, municipalities, and even companies over the years. From small repairs to large expansions, Elite Fencing Systems can help you meet all your commercial fencing needs.https://www.elitefencingsystems.ca/services/commercial-fencing-solution…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

jacket industry is leading in winter season but not every website have the worth quality to buy so here i am telling you about the website from where you can get your desire accordingly. buy now and get to many discounts.
https://www.instylejackets.com/product/black-faux-shearling-leather-coa…

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.