Až zase bude někdo orodovat...

Autor

Neodolal jsem další zprávě, která by podle mě neměla zapadnout. Zaregistroval jsem dopis, který napsal vrchní pražský strážmistr svým podřízeným. Pokud ho někdo z vás neviděl, prosím počtěte si:

Fotka uživatele Jiří Vítek.

A pak zase může přijít někdo a divit se, proč tenhle stát pro velkou spoustu lidí není jejich. Ano, jiný stát mít nebudeme, ale pokud se do popředí budou dostávat podobná individua a budou ke své službě vlasti a občanům přistupovat takto, tak prostě žádné loajální občanstvo nečekejme. A klidně si troufám říci, že tohle je ve vedoucích funkcích spíše pravidlo než výjimka. 

Karel Kryl by tohoto pána nazval institucionálním blbcem první kategorie. Nejdůležitější je počet řešených přestupků a pokut. A když nám občani odmítají zlobit a z nepochopitelného důvodu se chovají slušně, musíme najít nové přestupky, aby se statistika dostala do normálu. Tohle samozřejmě nemůže být jenom z jeho hlavy, tohle on nedělá kvůli sobě, ale kvůli nějakému nadřízenému, který bude mít stejně dutou hlavu jako on, jen má ještě víc pravomocí, které mu musel přidělit nějaký politik. Třeba by nějaký čtenář z Prahy mohl zjistit, kdo politicky velí této studnici morálních hodnot, docela bych měl chuť to zveřejnit. 

Vrchní pomahač a chránič městských strážníků bude možná za tuto debilitu odejít. Psát takové pamflety, nechat je uniknout na internet... a pak ještě potvrdit jejich pravost. Když máte diktaturu,tak si holt svého Kim Čung Una vybrat nemůžete, ale že je v naší demokracii možné něco podobného, to bych tedy nečekal. 

Až za mou někdo přijde a řekne mi, že dobrý a poctivý stát začíná ode mě a musím se já sám snažit navzdory všem příkořím, dám mu tohle přečíst. Dokud budeme mít v čele těch, kdo nám mají sloužit takovéhle typy, tak je jakákoliv snaha zbytečná. I kdybychom totiž uposlechli a začali se chovat příkladně, stejně si na nás něco najdou, bo práce je vykazována počtem přestupků a hodnotou pokut. 

Kdybych byl městský strážník a tohle dostal do schránky, tak bych od této chvíle ztratil jakoukoliv motivaci. Možná by mi zůstalo vědomí odpovědnosti vůči mé rodině. Manželka a děti čekají na můj plat, ale rozhodně bych neměl ani nejmenší chuť stát se dobrým a platným strážcem pořádku. Stal bych se nejspíš cynickým vybíratelem pokut přesně dle instrukcí nadřízené gumy a potají bych fandil všem, kdo by měli víc odvahy než já a sekli by s tím. 

Pana Stejskala nechávám pěkně pozdravovat a doufám, že za své zásluhy bude co nejdříve po právu odměněn. 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Já bych byl v odsudku autora toho strážnického textu trochu opatrnější. Ačkoliv bych teď asi uměl být i vtipný a vytáhnout nějaký citát ze strážmistra Flanderky, mého oblíbeného dětského hrdiny, připomenu něco jiného.
Bydle (je to správný přechodník?) v centru našeho městyse na pěší zóně, vídám často a pravidelně dvojici městských strážnic (je to správné femininum od strážníka?), kterak procházejí ulicí, živě rozprávějíce bůh ví o čem, v ruce pytlík se zakoupenou svačinou. Ale ono je už 09:30, a do naší ulice se po 09:00 už autem nesmí (což kupodivu těch pár místních obyvatel, co tu ještě zbyli, respektuje, i když to obtěžuje) jak to, tedy, že jich tu několik parkuje? Jedna dodávka "Klatovská pekárna", něco s léky do lékárny..... Celkem pět kusů. A děvčata jdou dál, jako by se nechumelilo.
Takových a podobných příkladů bych za měsíc naskládal desítky. Strážnicím se do konfliktu nechce, samozřejmě, tak raději zahnou za roh.
V noci vidím ze svého balkonu v I. patře ledacos, nějaké představy o nočním klidu jsou pouhou iluzí. Jediné co nevidím vůbec nikdy je městský strážník. To až ráno, když se ta děvčata vypraví na procházku a možná sčítají noční škody - tu vyvrácená dopravní značka, tu rozkopaný odpadkový koš. Celkem drobnosti, ne?
Takže sumasumárum - ne že by se ta městská policie nemohla starat víc a být někdy přísnější.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Drahý Godote, toto se vám vůbec, ale vůbec nepovedlo. To, že platíme místní strážníky se dá vcelku se skřípějícími zuby překonat. Nedá se překonat, že neplné své poslání a věnují se čárkám za přestupky, dokonce to vyhodnocují, což zcela určitě není zákonem danou možností, a v neposlední řadě, že velitel, ač poloviční vysokoškolák, je taková guma, že píše takto pokleslé texty s bonusem, pokleslou češtinou.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Žiji v Praze a nedávno jsem viděl městské strážníky, kterak dokumentují chybné parkování občanů, sami přitom parkujíce na přechodu pro chodce.
Na co se ale strážníci po tomto dopise zaměří?
Na snadnou kořist. Například cyklisté na chodníku.
Pravda, po chodníku se nemá jezdit na kole, není-li tento definován jako cyklostezka. V pražských podmínkách je ale místy nemožné se tomu vyhnout. Někdo sesedne z kola, někdo sice jede, ale krokem, takže naprosto nikoho neohrožuje, někdo jede jako magor, kličkuje mezi chodci a je jen otázkou času, kdy zraní sebe, nebo někoho jiného. Koho budou strážníci pokutovat?
Zákon ovšem upravuje i jízdu po cyklostezkách. Kromě cyklistů tyto komunikace využívají i chodci a bruslaři. Chodci mají po cyklostezce chodit vlevo a bruslař je pro muže zákona chodec. Jednání dle zákona je zde v rozporu se zdravým rozumem. Jako cyklista raději předjíždím lidi, jdoucí stejným směrem, než se proplétat mezi protijdoucími. S bruslaři je to podobné. Když se potkáme proti sobě, blokujeme se. Když dojedu na kole chodce před sebou, nemusím zcela zastavit a když je o to požádám, obvykle mě pustí před sebe.
Tento dopis sice není explicitně o pohybu po cyklostezkách, ale i ty spadají pod jurisdikci městské policie, takže lze oprávněně předpokládat, že vyžadovaný postup může být uplatňován i tam.
Chápu ovšem, že cyklisté, jedoucí čtyřkilometrovou rychlostí po chodníku, popřípadě bruslaři, jedoucí po cyklostezce vpravo, jsou jevem, jehož společenská nebezpečnost je srovnatelná s jízdou po městě stotřicetikilometrovou rychlostí.

Zatím bez slepic

To mi přijde legrační a připomíná mi to název předcházejícího Vidlákova textu "Platí ještě vůbec něco?". Já sice nepsal nic o chodnících a cyklistech, ale o dodržování předpisů obecně, leč to je fuk.
"Pravda, po chodníku se nemá jezdit na kole, není-li tento definován jako cyklostezka" - píšete Vy. Pak ale lehkým tanečním krokem přecházíte k tomu, že porušovat předpisy je normální. Z toho vyvozuji, že předpisy by se měly dodržovat tehdy, když nám osobně vyhovují a naopak porušovat tehdy, když se nám to hodí. To je elementární příklad atmosféry současné doby. Vám jako cyklistovi vyhovuje jezdit po chodnících, já jako chodec tam naopak vidím cyklisty spíše nerad. Tak se dohodněme, že žádné předpisy neplatí, a bude pokoj. Na ambulancích budou mít pak plné ruce práce, naše ulice přestane být pěší zónou atd.
Váš poslední odstavec je poněkud dětinským argumentem, jemuž se dá oponovat třeba tvrzením, že atomová válka by byla ještě horší - a také je to pravda s nulovou argumentační hodnotou.

Zatím bez slepic

Jenomze problem toho co jste napsal je, ze vi kritikou spatne odvedene prace, omlouvate prikaz pokutovat na pocet..., kdyz ty straznice budou dobre odvadet praci klesne pocet prestupku, ale prikaz na pocet tustava... viz text ynteligenta stejskala, takze opravdu jste bud napsal neco co jste myslel jinak nebo.... verim v prvni, ale chce to i sebekritiku, kdy ostatnichapou vase zdsdeleni, ale vi si nechcete priznat ze jejich kritika byla na to co jste napsal ne na to co jste chtel napsat..

Zatím bez slepic

Na Vašeho strawmana Vám neskočím.
Netvrdím, že porušovat předpisy je normální, jen uvádím, jak mohou lidé reagovat na danou situaci a předkládám k úvaze stupeň nebezpečnosti jednotlivých porušení pravidel a ještě možnost, že některá pravidla jsou špatná, nikoli proto, že nevyhovují mně, ale proto, že jsou v rozporu se zdravým rozumem.
A nezapomeňte, že i cyklista je někdy chodcem (já osobně jsem opravdu častěji chodcem). Mně jako chodci nevadí cyklista, který jede opatrně a pomalu, prostě tak, aby nikoho neohrozil.

Zatím bez slepic

A Váš další strawman je ta zmínka o jaderné válce. Ta totiž nespadá do kompetence obecní policie. Nebo snad ano?

Zatím bez slepic

Chtěl jsem napsat "argumentační faul", ale napsal jsem "strawman". Jde o reductio ad absurdum.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ví někdo, co je na tom chodníku doopravdy zakázáno? Jako doslovné aktuální znění? Já léta žil v přesvědčením že člověk se po chodníku smí pohybovat víceméně na čemkoliv (brusle, koloběžka, kolo, skateboard atd.), ale nesmí při tom překračovat rychlost chodce. Někdo mi totiž kdysi řekl, že tak to stanovené je. Osobně to vidím jako rozumnější řešení, tedy jet drze krokem po chodníku, než se nechat přejet na silnici. I když osobně preferuji nechodit do centra vůbec, protože je považuji z mnoha důvodů za neobyvatelná. Jsou tam leda tak hordy nepříjemných turistů, předražené restaurace a nepoužitelné obchody a nedá se tam bez rizika pokuty ani dojet ani zaparkovat. Když už opravdu není zbytí (divadla na periferii nebývají), tak holt MHD a pěšky.

Zatím bez slepic

"I když osobně preferuji nechodit do centra vůbec, protože je považuji z mnoha důvodů za neobyvatelná. Jsou tam leda tak hordy nepříjemných turistů, předražené restaurace a nepoužitelné obchody a nedá se tam bez rizika pokuty ani dojet ani zaparkovat. Když už opravdu není zbytí (divadla na periferii nebývají), tak holt MHD a pěšky."
To je přesně ono, ale protože většina lidí se chová spíše opačně, vypadá to v centrech měst tak jak to vypadá. Jeden člověk v jednom autě a pocit, že na pokud možno bezplatné parkovací místo je "lidské právo" na neomezeně dlouhou dobu.
Do centra MHD a pěšky - a byla by polovina popisovaných problémů.

Zatím bez slepic

http://prahounakole.cz/2016/01/zmeny-v-pravidlech-provozu-pro-rok-2016/
Cituji:
Jízda na kole po chodníku

Jízda na kole po chodníku (či stezce pro chodce) již byla místně povolována dokonce i v Praze; značení je vhodné pro lokality, kde má být zdůrazněna preference pěších před cyklisty, a současně není účelné jízdu na kole zakazovat. Většímu rozšíření tohoto opatření bránila nedostatečná specifikace práv a povinností cyklistů v takové situaci, což je nyní napraveno v §40 (2), kde se uvádí, že je-li povolen vjezd cyklistů na chodník, má se cyklista chovat obdobně jako v pěší zóně s povoleným vjezdem jízdních kol (§ 39 odst. 5 a 7). Cyklista tedy může jet po chodníku nejvýše rychlostí 20 km/h a musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit. V případě nutnosti musí cyklista zastavit. Na druhou stranu, chodci musí umožnit vozidlům průjezd.

Je nezbytné doplnit, že jízda na kole po chodníku je i po této změně nadále legální pouze tam, kde je to umožněno dopravními značkami.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Přátelé,
původně jsem byl v pokušení přičinit také několik závažných poznámek, ale včera se mi psaní nějak vymklo a závažné téma zmizelo pod hlušinou legrácek.

Dnes navíc konstatuji, že mimoběžná diskuze pod článkem hrozila málem eskalovat v bratrovražednou válku...
Nejlepším způsobem, jak smířit znesvářené protivníky je nasrat oba - a nechat je, aby vás nacpali do fajfky míru, kterýžto kalumet pak svorně vyhulí.

Mám neodbytný dojem, že diskuze je ve stylu jeden o voze, druhý o koze a žádný o pravé podstatě problému.

A se smutkem konstatuji, že nemám odvahu Mistra Jana z husy nechat se nacpat do fajfky a za zpěvu zbožné písně pozorovat, jak se mi odpařují tělní tekutiny a jak se postupně transformuji v živočišné uhlí.

Proto jsem se rozhodl alespoň složit Vám hold coby odborníkům na přechodníky - vždycky jsem si přál je ovládat alespoň jako můj předválečný otec, leč mé gymnaziální znalosti končily u věty Koukaje z okna, pršelo.

Obzory mi rozšířil až Mistr Jiří Suchý, milec přechodníků na slovo vzatý (stačí vzpomenout na dialog o slečně v parku na lavičce, která vyňá /vyňá, vyňouc, viňouce/ ze záňadří klavír...atd...

Nebo jeho nesmrelná píseň s Jitkou Molavcovou Pardon, madam, příběh jemné, romanticky, leč značně nehygienicky sexuálně zneužité dámy a jejího psíčka, jemuž vyšleh oko její podvazek...což bylo to nejmenší...

Suchý se coby chlípník - gentleman spisovně kaje:

Pardon, madam,
mne hamba hlavu sklání
že potkavši vás na louce
pardon, madam,
já neměl ani zdání
že jsem vás šťouchl nechcouce !

(Teď se mi přímo vnucuje několik elegantních oslích můstků, vedoucích k jádrům problémů, leč skončilo by to, jak se znám, zauzlenou mimoúrovňovou křižovatkou, takže raději v nejhorším končím.)

Srdečně Váš
Asfaltový holub

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Godote,
přece jenom mi to nedá - jsem sám doma a tak jsem si teď odpoledne otevřel lahev chilského červeného z Lidlu, zvědav, zda tak levné víno se šroubovacím uzávěrem je pitné - kupodivu bylo.

K tomu jsem si jako intelektuální gurmán otevřel vhodnou kněhu - nabídlo se mi dílo jakési Maury - Past na princeznu (z knižnice Harleqin, řada Desiré, tj porno nikoli tvrdé, kdyby se jednalo o vejce, řekl bych o něm v některých pasážích tak nahniličko, leč většinou se tam ctnostně pracuje, řeší závažné filosofické a psychologické problémy, jakož i provádí podrobná instruktáž nasazování prezervativu, nevím, proč to nedávaj jako příbalový leták).

Usnul jsem u toho nevzrušen, ale probudil jsem se odpočat.
V souvislosti s těmi falusy se mi okamžitě vybavily policejní orgány a došlo mi, v čem vidím zásadní problém :

V překvalifikovanosti a malé specializaci!

Za socíku i Cikáni (pokud někdo porevoluční neví, co to je, tak se tak jmenovali zasvobodna Romové) věděli, proč chodí SNBpolicajti po troch:

Jeden vie písať, druhý vie čítať - a ten tretí tých dvoch nebezpečných inteligentov stráží !

Dneska při svém kvíkvé stihnou ještě před třicítkou udělat si bakaláře z ekologie, džendrtetismu nebo politologie, místo aby mistrovi podávali kleště při opravách splachovadel.
A pak jsou na ně kladeny takovéhle nároky... po ulicích chodí jen po dvoch a ten třetí nejinteligentnější je dálkově ovládá přes chytrý telefon....alespoň někdo je na strážnici chytrý.

Ale třeba je "stejskal" jen dosud nedoladěná virtuální mobilní aplikace a jeho podřízení to netuší!

Zatím bez slepic

Vážené kolegyně a kolegové!

Dnešní ráno jsem strávil logickou úvahou, která by si zasloužila týmovou brainstormingovou práci - a kde jinde vybudovat, přátelé, toto pracoviště, chráněné z jedné strany kurníkem, z druhé jen zdánlivě nejneobhospodařovávatelnějšími *) produkty tria germánských übervepříků a jejich osamělého slovanského (slave=otrok) racionálně uvažujícího tuzemského kolegy?

Hnidopich by možná namítl, že to tu skoro nikdo nečte... ale ruku na srdce: Kdo, kromě masochisty mého typu a několika jedinců s naprosto zvrhlým smyslem pro humor čte třeba pindy takového Bohuslava Sobotky?
(Kosířského Vlka nepočítám, na toho mi nesahejte, to je Boží člověk!
Kalouska ani Bělobrádka také nepočítám - ti čtou Sobotkovy výroky mnohem dříve než je on řekne .
A Pehe jejich téze, předtím, než mu je sepíšou,překládá z američtiny.)
Ale k věci:

Podle mého názoru je nejvyšší čas bránit českou kotlinku a její obyvatelstvo (mluvím o tom perspektivnímu, vyměněnému, tomu dosavadnímu, tj. nám, už pomoci není)
proti hybridním hrozbám.

Nejvyšší hybridní hrozbou je umělá inteligence
(přirozená, zdá se, vyhynula).
Jakož i její její deriváty, šířené po Síti sítí nikoli už evolučně zastaralými viry, ale umělými virtuálními spermiemi.

Nejlepší a staletími osvědčenou obranou proti inteligenci je jak známo blbost.
V tomto případě její vyšší level - blbost virtuální!

Ještě lepší než nejlepší (omlouvám se, čeština nemá 4.stupeň přídavných jmen)pak blbost virtuálně-hybridní.

Pokud by někdo namítl, že tuto ekologickou niku bezezbytku vyplňuje jakub Janda plus Sobotkovo sociálnědemokratické ministerstvo (nebo snad již maxisterstvo?) Pravdy, nezbývá mi než nesouhlasit:

Blbosti není nikdy dost ! Vesmír je převážně vyplněn vakuem, do kterého vítězná Blbost může nerušeně expandovat!
Blbost je totiž coby forma antiinformace, pohybující se proti proudu, po proudu i napříč proudu času jedinou alternativou doposud vítězící Entopie!

Jedině spojení Sobotkovy pracovitosti,
Zaorálkovy intelektuální potence ve spojení s jeho nově objeveným smyslem pro černý humor,
jakož i právnického vzdělání aktuálního přecedy úspěšně zavražděné a t.č. ve svou vlastní zombii proměněné ČSSD může zachránit... ne-li už tuto už naši bývalou zemi či tuto planetu, tedy alespoň Vesmír!

Domnívám se, že nikdo z nás není tak malý mešuge, aby nemohl v tomto bohulibém, resp.sobotkulibém počínání pomáhat.
Nemáme tolik Vesmírů, abychom jimi mohli plýtvat !

Váš Asfaltový Holub,
mešuge honoris causa

*) pozn.: Nejneobhospodařovávatelnějšími je údajně nejdelší české slovo.
Splnil jsem si životní sen alespoň jednou jej v praxi použít.

Zatím bez slepic

K obsahu vaší teze nemám nic k doplnění, ale k Vašemu postesknutí, že čeština nemá 4.stupeň, navrhuji použít latinu, tam už je ostatně v české praxi a českém překladu hojně používán. Jedná se o výraz "optimálnější". Pátým stupněm je pak "nejoptimálnější".
Hle, jak blbost bují!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Myšlenka skvělá, ve Vesmíru je místa dosti
Odvolávám se na výrok českého klasika, slavného ortopéda Strosmayera, jehož definice důsledků blbosti zní:
"Kdyby blbost nadnášela, tak se dotyčná osoba (vrchní sestra Huňková) vznáší jako holubička".
Vidíte, milý Asfaltový holube, řešení se naskýtá.

Dejme blbosti křídla a problém bude vyřešen.
Z vesmíru se nebud zdát stav výběru poplatků x snížení počtu přestupků ani panu Stejskalovi tak zlý.
Použije jednoduchou přímou nebo nepřímou úměrnost, k čemuž nemá zapotřebí ani uplatnit svůj titul Bc.

Zatím bez slepic

Bohužel nesdílím váš optimismus:
1) Za ta léta, než se panu bakaláři podařilo udělat si nejprve maturitu a posléze vysokoškolský polotitul v nějakém méně náročném oboru, pravděpodobně zapomněl náročné početní výkony, probírané na ZŠ.

2) Ke zjištění, zda by jej blbost nadnesla až do vesmíru, bychom kromě Archimedova zákona museli znát i konkrétní specifickou váhu (či měrnou hmotnost) jeho blbosti.

Intuice mi říká, že bude podstatně vyšší, než specifická váha vakua, tudíž jej v potřebných výškách neunese..

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Na pátém stupni, tj. na výrazu nejoptimálnější, nevidím z filosofického ba ani psychologického hlediska nic závadového:

Jedná se o prostou extrapolaci mimo meze krajního optmismu - přičemž optimismus je definován jako "nedostatek informací" už ve svém prvním, bazálním stupni.

Naproti tomu bych zákonem ÚPJČ zrušil třetí stupeň přídavného jména blbý!

Vzhledem k tomu, že blbost je schopna růst nade všechny meze, má slovo "nejblbější" podobnou logiku jako třetí stupeň slova nekonečný, tj - "nejnekonečnější".

Zatím bez slepic

Zatímco optimismus má svou vědeckou a pregnantní definici, tj.
"OPTIMISMUS JE NEDOSTATEK INFORMACÍ"

přesnou definici slova optimista bohužel neznám.
Naproti tomu empiricky rozlišit pesimistu od optimisty lze kupodivu snadno.

Pesimista říká: Je tak zle, že horší už to být nemůže.

Optimista říká: ALE MŮŽE !!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pryc-s-nim-Starosta-CSSD-u…

Možná nezbude, než abychom se Stejskalovi omluvili - prý je ten dopis podvrh..., alespoň jak on říká.

Možné to je, ostatně co u nás a přilehlé planetě není ?

Na druhé straně pokračuje plodná diskuze pod vedením pana starosty o tom, kdo je v policii blbý a kdo blbější.

Eh, kletě!...

Zatím bez slepic

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

..a kopírujeme, co jsme nezkopírovali...
AŤ JE TO VŠECHNO POROMADĚ...
*************************

Napsal uživatel Ass (neověřeno) dne Út, 01. 08. 2017, 18:19

In reply to Zpět k vrchnímu strážmistrovi Stejskalovi aneb zvrhlý podvrh? by Asfaltový holub (neověřeno)

holube a jak vysvetlis…

holube a jak vysvetlis rozhovor se stejskalem na novinkach kde rika zemsi za nim stoji a vysvetlujeho? zazrak nebo tvoje informace jsouncelkove zvlastni?

Odpovědět

Napsal uživatel Asfaltový holub (neověřeno) dne Út, 01. 08. 2017, 19:13

In reply to holube a jak vysvetlis… by Ass (neověřeno)

Vysvětlení je (s)prosté !

Assi,
ten článek na novinkách jsem si přečetl také - a pocítil jsem příval radosti, že v této zemi nejsem coby mešuge zdaleka sám, množíme se exponenciálně!

Kopíruji úvod článku z PL, 1.8. 2017, 13:44 :
„Dopis ředitele městské policie na Praze 1 Bc. Miroslava Stejskala jeho podřízeným se stal během prázdnin velkým tématem českých médií. Prakticky všichni občané na sociálních sítích odsoudili tento dopis. Upřímně řečeno styl a tón dopisu i některé v něm použité formulace k tomu přímo vybízely," píše Petrus (ČSSD).

Dodejme ovšem, že zmíněný dopis městská policie po několika desítkách hodin dementovala v prohlášení, které zaslala ParlamentnímListům.cz. „Městská policie hl. m. Prahy se důrazně distancuje od uvedeného dopisu, který je falzifikátem. Na jeho vytvoření se Bc. Miroslav Stejskal nepodílel a autor dopisu není pražské městské policii znám,“ zmínila vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová s tím, že policie zvažuje právní řešení celé záležitosti vůči autorovi podvrhu."

Z hlediska moderní fyziky je vysvětlení prosté - jedná se o průnik dvou paralelních vesmírů, v každém je jedna Praha a v každém je nejméně jeden Stejskal, charakterově i inteligenčně zcela odlišní.

V každém sídlí několik úředních blbců, leč v každém z vesmírů je tím blbcem někdo jinýa v každém z nich jim dělá PR různě schopný odborník a hovoří za ně různě schopný/á mluvčí.

Teď bych se s Vámi docela s chutí šel ožrat, ale bohužel nelze zjistit, zda se nacházíme oba v jednom a tomtéž Vesmíru.

Vámi navrhovaný zázrak také přichází v úvahu, ale nemám poruce žádného religionistu, aby nám osvětlil, který z cca 10 000 údajně k dnešnímu dni registrovaných bohů s lokálními i globálními působnostmi za tohle, bohajeho, může.

Zkusil bych Haška, před lety jsem slyšel skandování, že Hašek je Bůh a teď prý nemá angažmá.
Karel Gott mit uns!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

cash loans charlotte nc
<a href="http://paydayonlineexpress.com">pay day loans</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

payday loans direct lenders only
<a href="http://paydayonlineexpress.com">cash advance</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

small loan with bad credit
<a href="http://paydayonlineexpress.com">pay day loans</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

personal loans for people with bad credit
<a href="http://paydayonlineexpress.com">cash advance</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

where can i get a personal loan with no credit
<a href="http://paydayonlineexpress.com">loans for bad credit</a>

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.