Běloruský Šavel

Autor

Tak už to nešlo déle tutlat a poté, co si o tom cvrlikali i vrabci na střeše, naše vždy pravdomluvná média musela pustit informaci o tom, že zadržený Beloruský revolucionář Raman Pratasevič měl v televizi pěkný dlouhý rozhovor na téma odboje proti Lukašenkovi, vměšování cizích států do běloruských věcí a podobně.  

Myslím, že nejhorší na celém videu je to, že novinář/bojovník vypadá dost v pohodě. Dokonce se chvílemi usmívá. Mluví jasně, srozumitelně, hlas se mu netřepe, přiznává se hladce, rychle čistě. Mluví o tom, že teď už Lukašenka chápe, že pochopil v čem udělal chybu, že už nechce dělat hrdinu, naopak chce mít jednou rodinu. Dalo se najít jediné - drobné oděrky na rukách. 

Porovnejte to s Miladou Horákovou. Ta byla dle naší pravdy a lásky v podobné situaci. Podali si jí podobní vyšetřovatelé, vynucovali si na ní podobné přiznání. Akorát ta paní vzdorovala poněkud víc než Raman. Sice jí také donutili přiznat ledacos, ale takhle vzletně a lehce to neříkala. 

Zdá se, že Raman k hladkému přiznání a vyzrazení všeho nepotřeboval měsíce spánkové deprivace, obešlo se to bez mlácení, bez skřipce i palečnic. Stačila pouta na rukou, která se používají vždycky, když se převáží vězeň. Obešlo se to bez hladu a žízně. Stačil týden a kousek a bojovník proti tyranovi už nemá co by dál ještě řekl. 

Zdá se, že stačilo Ramanovi vysvětlit, že nemá šanci. Že se na jeho podporu v EU maximálně semknou, ale jinak už nic. Nikdo nebude ani šturmovat na Minsk a všechny sankce už byly uplatněny dávno předtím, než poslali stíhačku, aby doprovodila jeho letadlo. Že Lukašenkovi jsou  nějaké ojrovýhružky ukradené. 

A pak dali Ramanovi budoucnost. Chtějí po něm, aby se stal Šavelem. Aby se z velkého bijce za demokracii stal velký bijec za Lukašenka. Řekli mu, že pokud se pěkně přizná, pokud nebude dělat potíže a řekne všechno co ví, tak bude mít i šanci se oženit a mít děti. Že prostě ve svém životě udělá přerod a stane se novokřtěncem.  Ze Šavla se stane Pavel. Z bijce křesťanů se stane ten největší misionář. 

Takhle se to dělalo a dělá. Fridrich Paulus se také stal vysokým funkcionářem ve Východním Německu. Moravce také dostali Němci na svojí stranu nikoliv mučením, ale naučnou okružní jízdou po německých úspěších. Z čecha tak udělali kvalitního nácka. Bohuslav ze Švamberka také bojoval proti Žižkovi u Sudoměře, aby se po čase stal vrchním táborským hejtmanem. 

Rozumný diktátor si ze svých nepřátel nedělá mučedníky. To by totiž mohli inspirovat k odporu, mohli by svým příkladem táhnout jiné. Rozumný diktátor si z nepřátel udělá přátele.  A mám pocit, že jsme to právě všichni viděli. 

Raman se bude objevovat v televizi a bude mít šanci na stále delší rozhovory. Pak mu povolí i přímý přenos. Pak ho nechají odpovídat na otázky zahraničních novinářů. A pokaždé po povedeném rozhovoru mu usměvavý vyšetřovatel něco dalšího slíbí. A za rok... možná i dřív bude Raman Lukašenkem omilostněn, stane se redaktorem běloruské státní televize a bude se bít za svou vlast s Lukašenkem v čele. A bude moci žít. Neshnije v base. Bude moci mít tu rodinu, děti, bude vzpomínat na bláznivou dobu svého mládí a postupně si Velkého bratra zamiluje. Zjistí, že Lukašenko je sice samovládce, ale dá se s ním vyjít. Že sice není demokrat, ale drží slovo. Že sice Ramana nenechají vycestovat, ale jinak ho nechají na pokoji. 

A pokud by se to Ramanovi úplně nelíbilo, má druhou alternativu. Shnít v base a mít nad sebou damoklův meč v podobě trestu smrti.  A vědět, že tam za hranicemi na něj za chvíli bude myslet už jen rodina. Že jeho mentoři už si našli jiného Prataseviče, aby bojoval proti Lukašenkovi. Že má jen malou šanci, že ho Lukašenko pustí podobně jako Putin pustil Pussy Riot. Že může tak maximálně držet hladovku jako Navalný, ale bez dalšího smyslu. 

Osobně bych si myslel, že Raman si po pár školeních myslel, že hrát si na hrdinu je vlastně hrozně cool a in. Myslel, si, že mu nic nehrozí. Myslel si, že je t vlastně jen taková hra. Teď zjistil, že to moc legrační není a rozhodl se, že si na hrdinu hrát nebude. Že má větší šanci s Lukašenkem než proti němu. 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (104 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Až už nebudou normální lidi, přindou si pro blboně. Opíchají je, nastřelí jim občanky do uší a pošlou do koncentráku. Komu nestačilo třicet let pochopit v jakém lágru žije, chuj s ním. Hotové..

Přestaňte lajkovat, přestaňte vkládat www, há, tééé, tééé, pééééé, a napište si na papír svoje potřeby. A až pude kolem vás nějakej navoněnej harpagondechuj z kantýny, tak mu to nakopejte do držky. Hotové

A než zas budete kokoti ohrnovat nos, přečtěte si to ještě jednou nebo lépe furt to čtěte, gdyž furt musíte cosi číst. Hotové

Naočkované zrůdy dostanou certifikát F1 za poplatek. Muheeeee

Průměrný počet slepic: 2.7 (42 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

jen tak plkat, než třeba řídit auto, ale zase proč by to měly odnášet kydy? Hotové.

Průměrný počet slepic: 4.5 (20 hlasů)

Gdyž se nepíše o potřebách, chodí se kolem nich s kloboukem výběrčího daní a s cizáckou jehlou za zády v přesvědčení že Babiš někomu dává práci a proto že může nařizovat lidem, tak k čemu to je to demokretůrování normálním lidem ku prospěchu nevím. Řeknu to ale takhle, pššššš, pracují na tom aby už nebyli normální. Nikomu to neříkej. Heh

Průměrný počet slepic: 2.2 (17 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

<a href=http://buypriligyhop.com/>where can i buy priligy</a>

Zatím bez slepic

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

https://prednisonebuyon.com/ - prednisolone eye drops side effects

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

T

Průměrný počet slepic: 1.3 (16 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale to se tady všeobecně ví.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

A

Průměrný počet slepic: 1 (12 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak co ještě o sobě nakonec prozradíš? (Kromě toho, že si pleteš světové strany teda.)

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Scallop se nám přiznal, že se narodil jako lokaj a je podřízený východním imperátorům. Tedy lokaj několika pánů. Hezký příklad pravdy a lásky!

Průměrný počet slepic: 4.8 (23 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

J

Průměrný počet slepic: 1.4 (10 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale to nemluvíte pravdu scallope, protože zde každou chvíli adorujete jakýkoliv nesmysl z Bruselu a Washingtonu D.C. A nevidím tu kromě party elfů nikoho, kdo by si dělal nějaké iluze o Putinovi nebo Lukašenkovi. Nevidím příliš velký rozdíl mezi tím, když Lukašenko chytí Prataseviče nebo USA honí Snowdena či Assangeho.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

15 let natvrdo, přinutí každého k zamyšlení a změně výraziva.
Jen je zde háček, nesměj hošíka pustit ze řetězu. Jinak to dopadne jako s tou Číchanovskou, když jí bylo ouvej, slibovala, slibovala.
A že by hošík po pouhým tejdnu změnil názor?
Utopie.
Jen nechce bejt mučedníkem.

Průměrný počet slepic: 4.9 (35 hlasů)

Oni nežijí v realitě!
Dokud nedojde k reálnému maléru (v tomto případě vyzvednutí mlaďase z letadla rovnou na letišti a následující), tak to je pro ně jen virtuální dobrodružství, o němž se domnívají, že se jich vlastně vůbec netýká.
PC gameska, která se přece dá donekonečna restartovat a je taaak zábavná a adrenalinová.
Taková "zážitková politika". Poplkají "anonymně" na sítích, zbuntují pár tisíc lidí (které v životě neviděli a neuvidí), překecají je k provedení státního převratu (za který nehodlají nést žádnou osobní odpovědnost), nechají se virtuálně poplácat po ramenou a... A pak se nestačí divit, když si pro ně přijdou VELMI REÁLNÍ strejdové od tajných služeb a chovají se k nim ošklivě.

On ten názor mohl skutečně změnit, protože ti nepříjemní strejdové jsou SKUTEČNÍ a dali mu jasně najevo, že to UŽ OPRAVDU NENÍ "gameska".
Takže se podělal a nejspíš i plakal, protože narazil na REALITU, která vůbec nevypadá tak, jako scény a postavičky z písíčka. Najednou není anonymním nickem s líbivým avatarem, ale špatně vychovaným usmrkancem v cimře bez oken, ze které nevedou tajné dveře.

Průměrný počet slepic: 4.7 (38 hlasů)

Jojo, je to tak. Viz ti dva naši, co jezdili po Kurdistánu a psali odtud svoje pozitivní zážitky, až si toho Turci všimli. Nebo ta holka, co sedí v Pákistánu za pašování drog.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

pokud je pravda, co píše AgoraVox: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/agoravox-protasevic-byl-obetov… nebo originál https://www.agoravox.fr/actualites/international/article/protassevitch-…. Pak by byl přesvědčivý i pro Lukašenkovu opozici.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

než zatkla?
No, to by taky nemuselo být až tak šílené, jak to na první pohled vypadá. "Demokratické opozice" už několikrát prokázaly, jak si tu "demokracii" představují; na Ukraruině, kterou má Bělorusko za zadkem, zejména. Takže pokud se s nimi v něčem nepohodl, mohlo mu jít o holý život a jestliže za takových okolností dostal nabídku na záchranu života výměnou za informace, těžko ji mohl odmítnout.

Docela to dává smysl. To by i vysvětlovalo, proč "demokratický západ" tak vříská po jeho propuštění.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

Otec už byl jako agent zcela nepoužitelný, protože profláknutý, do Ruska ho vrátit nemohli, protože by tam mohl vybreptat něco o Británii, takže co s ním.
No, a Julča se prostě přimotala ve špatnou dobu na špatné místo.

Různé weby sice tvrdí, že loni poslali bývalým sousdům v Salisbury pohled k Vánocům, že Julčina ségra prodává jejím jménem auto a bývalý Julčin přítul že prodává jejím jménem byt v Moskvě. Ale nic ověřeného a ověřitelného.
Takže je nejspíš už dávno zblajzli žraloci ke sváče,

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

se odmítl povolit mučení a přiznat se. A nepopravili ho.

Příběh pro nás nemá dobrý konec, pak se stal lokajem a generálním tajemníkem. Ale nebyl Čurdou, jako třeba Čurda.

Přemýšlím, jak by byl napsán článek Čurdovi...

Průměrný počet slepic: 2.9 (12 hlasů)

tento o Pratasevičovi.
Není mezi nimi rozdíl.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

tento o Pratasevičovi.
Není mezi nimi rozdíl.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pratasevič si vybral svoji cestu. Byl šikovný a schopný, ale nebyl žádným hrdinou. Když se mu jeho práce sesypala pochopil, že jeho cesta je jiná. Chlapsky se přiznal a pověděl co ví. Patrně to vše o něm věděli a bylo bezpředmětné zapírat. Snad si někdo nemyslí, že běloruské tajné služby nemají mezi emigranty dost svých agentů.
Ovšem udělal medvědí službu sponzorům mezi které patří i naše vlast. 50 milionů do toho dala. Ještě včera kdekdo blábolil, že Prataseviše vyvlékli z letadla, ale pravda je, že vyšel volně a svobodně. Ještě pár dní bude kdekdo blábolit o tom, jak ho mučili. Pak na něj zapomenou, stejně jako na Savčenkovou. Mouřenín splnil úkol, mouřenín může jít. Najdeme si jiného.
My jsme ricinového vraha neobvinili, a o tom co si myslí Skripal nevíme zcela nic. Mučí ho? Patrně ano, jinak by ho mohli nechat promluvit. To jde i se změněnou identitou. Ostatně jeho dcera změněnou identitu nepotřebuje a přesto nesmí být svobodná.

Průměrný počet slepic: 4.7 (35 hlasů)
Trvalý odkaz

v hierarchii protistátních struktur.
Protože z toho, co zatím pustilo Bělorusko, to vypadá, že byl na "dělnické" pozici a ví vcelku kulový. Samozřejmě to může být i taktika, z neposedného chlapečka vytáhli agenti i to, co nevěděl, a teď budou po troškách pouštět, co řekl a sledovat, která z potrefených husí se ozve. ČR už skočila na špek a kejhá velmi hlasitě.

Docela by mě zajímalo, komu všemu u nás teď cvakají půlky jak zuby na klíček. Bo ČR se v protiběloruských aktivitách veze fest. Financuje protistátní "neziskovky", poskytuje jim území ČR a technické prostředky, hostí minimálně desítky osob - protistátních agentů. A slouží jako mouřenín těm, již se nechtějí tou špínou sami umazat. To jsme to dopracovali...

Průměrný počet slepic: 4.8 (42 hlasů)

Neziskovkáři vědí, že jim nic nehrozí, není od koho.

Vláda platí, protože výpalné se platit musí.
Tajné služby v tom jedou s nima - jak jsme viděli v případě Vrbětic. Ty pracují pro cizinu a ne pro nás.
Novináři jsou v tom s nima, ti napíšou, co se jim přikáže, to jsme viděli v případě Vrbětice. Samy kydy existují, protože mainstream spoustu věcí aktivně ignoruje.
Populaci to nezajímá. Ta se spontánně bouří tak leda proti respirátorům. Že někde někdo z neziskovky dělá nějakou levotu za prachy z jeho daní, to je v řádu věcí a bylo to tu i za komančů. V zemi kde většinu lidí nezajímá ani to, že revoluci proti komunistům dělala StB a další tajné službz, můžou všechny svině klidně spát.

K Bělorusku se nevzhlíží, ani se tam nikdy nejezdilo na dovolenou k moři.

Koho by se kdo měl bát?

Průměrný počet slepic: 4.3 (22 hlasů)

do vnitřních záležitostí cizího státu, financuje protistátní aktivity a poskytuje své území a technické vybavení pro pobyt, výcvik a působení organizací nepřátelských Bělorusku a že někteří z těchto "demokratů" byli odloveni, je zde dost českých nejen politiků, kteří by si měli dělat důvodné starosti.

Populaci to ani zajímat nemusí. Od toho, aby se zajímali, jsou tu jiní. A ti se samozřejmě zajímají. A až bude potřeba, použijí to, co vyzajímali, proti nám. Protože s těmi, co "aktivistují", to odskáčeme i my.

Ad dovolená - jestli to možná nebude tím, že Bělorusko je VNITROZEMSKÝ stát a moře jaksi postrádá.

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

Dělaj to od sametu a komunisti to dělali taky.

Copak jsme za komunistů nepodporovali "národně osvobozenecká hnutí," neškolili jejich dorost, neverbovali mezi studentama od nich agenty, nedodávali jim zbraně? Komu se co stalo? Nic.

No a kdo to teda je, že se o ně bude zajímat? Havlovi nikdo nic neudělal, Klausovi nikdo nic neudělal. Kalousek si běhá vesele po světě. Knížepán si klidně pospává a slintá a nikomu se nic nestane. - Jo a jestli něco proti nám použijí nějaké tajné služby nebo diplomacie... no super. Jen že to neudělali už dávno. Já bych nad ztrátou Havla, Kalouska a třeba Vystrčila neplakal. - Jen se jaksi nic neděje.

No a co. My jsme taky VNITROZEMSKÝ stát a jezdí se nám na dovolenou. Rakousko to samé. Švýcarsko, to samé.

Průměrný počet slepic: 3.1 (14 hlasů)

nebo do nich náhodou na dovolené najede náklaďák..
Možností je mnoho. Dokonce ce nemusí ani vycestovat. Stačí aby si naši novináři včas nevšimli agenta s ricinem v kufříku. A je dobře, že jim cvaká.

Průměrný počet slepic: 4.9 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Říká se, že poturčenec je horší Turka. Ale vždy mě udiví, jak moc se najde lidí, co jsou ve své svaté nenávisti ochotni obětovat své spoluobčany a ještě to vydávají za etalon pravdy a lásky.Lokai a užiteční idioti to jsou.

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)

Pohrobci komunistů tady předvádějí obětování spoluobčanů dnes a denně - jen té jejich pravdě a lásce se říkalo socialismus/komunismus, kdy všichni všechno mají dohromady a všichni žijí blaze - na účet těch obětovanejch. (a ti zamordovaní, okradení, šikanovaní ne, že nepočítají, ono je to dokonce uráží, že jim je připomenete). Poturčenci jsou ještě pyšní, že jsou bezohledný svině a sami sebe dávají za příklad k následování.

Mám vám je tady začít jmenovat nebo si už vzpomínáte?

Vy nevidíte zdejší lokaje?

Jednou vezmete za vlastní svatou nenávist (a třídní nenávist se vyučovala na školách i praktikovala v životě) tak si to od vás někdo odkouká.

Pak si vymění ideologii, protože je to stejně jen nálepka a ta nová ideologie ještě nabírá lidi a jsou tam volná místa u koryt, ale opíše od vás schéma chování.

Doopravdy by vás to nemělo udivovat.

Jestli něco promíjíte komunistům, tak se pak nedivte, že se vám to pak vrací z jiné strany. Fanatický komunisti i fanatičtí pravdoláskaři jsou ten samej typ lidí. Až tu bude islám, tak y nich budou fanatičtí muslimové.

Tady máte k osvěžení proč to tak je:
http://web.archive.org/web/20200816172629/http://petr-kubac.blog.cz/1704

Průměrný počet slepic: 1.9 (24 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.