Bezpečnost na vlastní oči

Autor
Štítky

Univerzita Karlova spustila projekt „Česko! A jak dál?“ Má se jednat o diskusní platformu, která má za cíl definovat zásadní celospolečenská témata, problémy a výzvy naší společnosti a země. Viz:

https://fsv.cuni.cz/aktuality/univerzita-karlova-spustila-projekt-cesko-jak-dal

Druhé kolo těchto diskusí proběhlo v našem statutárním městysi na téma „Bezpečnost“ ve středu 20.3.2019, což přilákalo moji pozornost - protože na místo konání, do Měšťanské besedy, to nemám z bytu ani pět minut, šel jsem to tam omrknout.

S bezpečností to brali vážně, mám s podobnými akcemi dlouholeté zkušenosti, a tak policajta v civilu poznám už podle čuchu. Tady jich bylo nejméně dvacet (uniformované na ulici nepočítám). Trochu mě překvapil jeden z těch tajných, když mě ve vstupu do jednacího sálu zastavil s laskavým dotazem, zda u sebe nemám zbraň a chtěl nahlédnout pod moji bundu. Stejně mile jsem mu odpověděl, že všechny své zbraně mám v souladu se zákonem doma v trezoru a respektuji zákon, podle něhož se na veřejné masové akce zbraně nosit nesmějí. A že kdybych ji měl, byla by vzadu za páskem. Proběhlo to přátelsky a s úsměvem. Zda tak byli kontrolováni všichni netuším, ale myslím, že ne. Ten polda měl prostě také profesionální čuch, asi jsem mu nějak smrděl střelným prachem.

Kdo tam všechno byl ?
Hvězdou večera byl samozřejmě premiér Babiš, sekundovali mu ministr vnitra Hamáček, rektor UK Zima, rektor ZČU Holeček, šéf krajských hasičů Pavlas a politolog jménem Nikola Schmidt. Absentoval avizovaný ministr obrany Metnar.
V Malém sále Besedy bylo uprostřed nastavěno 168 židlí (12 řad po 14), kolem stěn cca dvě desítky dalších. Někteří lidé jen postávali, celkový počet lidí v sále jsem odhadl tak asi na dvě stovky. Roztřídil jsem si je následovně:
10 % policisté
10 % organizátoři
10 % PR lidé od Babiše, od Hamáčka, od Zimy, od Holečka… i na ty hezké PR slečny/paní mám po těch letech čuch. Kostýmky a tak. Třeba Šárka Stará ze ZČU by se vám určitě líbila. Jejich mužské protějšky (mladí v oblecích) asi méně.
10 % novináři, fotografové, kameramani
20% místní funkcionáři z kraje i města
Z tohoto výčtu je zřejmé, že „občané z ulice“ se dostavili v množství menším než malém, mým odhadem těch zbývajících cca 80 osob, rozdělených do dvou hlavních skupin – hodně mladí versus hodně staří.

O čem to bylo ?
Račte prominout, ale vlastně o hovně. Moderátor to hned v úvodu pojal ze široka – připomněl bezpečnost potravinovou, zdravotní, ekonomickou, vojenskou, policejní, kybernetickou. A tak se rektoři věnovali „výchově kádrů“ pro potřeby bezpečnosti všeho druhu (a že mají málo peněz, ale s Babišem se to lepší). Hasič o pohromách živelných a nejveselejší byl politolog – ten to pojal až meziplanetárně.
Hamáček mj. zdůraznil, že policisty a hasiče musíme „konkurenceschopně“ zaplatit a že kriminalita klesá. Roste jen v Plzeňském a Ústeckém kraji a na Mladoboleslavsku, kde je to stejně jako na Plzeňsku dáno nárůstem počtu zahraničních dělníků. Řekl, že v česku pracuje půl milionu zahraničních dělníků a že je třeba se připravit na rizika spojená s nimi, pokud přijde ekonomická krize a propouštění. O Plzni uvedl, že je špičkově vybavená pouličními kamerami, k čemuž mě napadlo, že kamery sice pouliční kriminalitu hezky zdokumentují, ale moc asi nezabrání tomu, abyste do Rumuna v noci nedostali přes držku.

Největším překvapením pro mě byl premiér Babiš. Byl naprosto uvolněný, mluvil už celkem slušně česky, a říkal lidem přesně to, co chtěli slyšet – třeba o kvótách a že v tom neustoupíme, a že jsme šestou nejbezpečnější zemí na světě, podle nějakých průzkumů. Nezapřel miliardáře, když se odvolal na I. republiku a její heslo „Hospodářská síla je základem svobody“ – možná tím myslel tu svoji, co já vím? Dál řekl, že velký problém bude voda a že (záměrně cituji): „Další imigrační vlna se nevyhne ani naší zemi!“. Vypustil i několik protibruselských špílců, z nichž vybírám:
- V zabezpečení energetické bezpečnosti budeme spoléhat na jádro („Naše vlastní cesta je rozdílná od hlavního trendu v EU“)
- Jak udržet naši bezpečnost? Opisujme od Izraele
- V Sýrii EU totálně selhala a my můžeme pomoci s řešením, protože tam máme jediné funkční velvyslanectví.
Docela hezky shodil politologa Schmidta, který se rozplýval radostí, že náš ministr zahraničí Petříček chce svolat do Prahy celosvětovou mírovou konferenci. Babiš se smál a řekl, že zajišťovat celosvětový mír asi nebude ambicí ČR, na to že asi nemáme a připomněl čísla: USA mají 2 miliony vojáků, my 20 tisíc, USA mají vojenská rozpočet 740 miliard USD, což je celý náš státní rozpočet a byl i veselý – USA mají sedm letadlových lodí, ani v tom je asi nedoženeme. Problém je podle něj v tom, že velmoci se neumějí dohodnout.
Premiér byl několikrát odměněn potleskem (především starších občanů a místního krajského šéfa ANO pana Volného, sedícího v první řadě), byl velmi přesvědčivý a lidi mu to celkem žrali (já nikoliv, neb vím jak…. však vy víte taky).

Dobrý byl hasič Pavlas, protože mluvil k obyčejným lidem o obyčejných věcech.

Naopak pro obveselení sloužil politolog, protože se vznášel kdesi nad vodami. Hovořil o třech výzvách:
1. Absence globální vlády, protože trend k ní je v rozporu s národní svébytností (podle něj celkem zbytečné)
2. Problém terorismu se zbytečně zveličuje a politizuje, v podstatě je to hrozba náhodná a v porovnání s jinými marginální
3. Dosavadní neschopnost „společensky uchopit přírodní procesy“ (to jsem nepochopil)
Světová integrace podle něj proběhne, vždyť Vršovice ještě před sedmdesáti lety také nebyly součástí Prahy a dneska už jsou. Pro mě mimoň, což můžete posoudit i tady:
https://ego.ihned.cz/c1-66093230-na-asteroidech-se-bude-tezit-to-je-jiste-cesku-nesmi-ujet-vlak-rika-nikola-schmidt-vytvarejici-narodni-strategii-planetarni-obrany

a tady:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/April-Bohuzel-ne-Zkrachovaly-podnikatel-za-vase-penize-bada-o-planetarni-bezpecnosti-A-vyklada-do-novin-jak-musime-rozbit-vztah-k-narodu-a-nechat-vladnout-kosmopolitni-autority-530288

Mimo jiné se svěřil, že díky programu Erasmus má teď přátele po celé Evropě a také že jezdí do Maroka vyhledávat malé firmy, které by se spolu s námi mohly podílet na kosmickém výzkumu. (Zde mě napadá, ač je to urážlivé, že Švejk říká cosi o tom, že už v dávných dobách se lidé nechali obveselovat zrůdama).

Diskuse
Dotazy z pléna byly především dílem staříků, kteří se zhusta dovolávali spravedlnosti v různých svých osobních záležitostech (když už tu měli premiéra).
Veselé to bylo s mladým cizincem (ukázalo se, že Ukrajinec), který v našem statutárním městysi studuje medicínu a stěžoval si, že ačkoliv si platí zdravotní pojištění a má kartičku VZP, v nemocnici ho nechtějí ošetřovat a posílají ho zpět na Ukrajinu. Toho se hned ujal přítomný ředitel plzeňské Fakultní nemocnice Šimánek a vyzpovídal ho. Ukázalo se, že chtěl ošetřovat nikoliv ve státním zdravotnickém zařízení (tam nesmějí nikoho odmítnout), ale na soukromé poliklinice. Babiš to hned vesele komentoval – Tak vidíte, studujete u nás v češtině, tak to máte zadarmo, a chřipku vám tady pan ředitel taky vyléčí, to byste asi mnohde jinde v Evropě neměl a za oceánem už vůbec ne. A Vašek Šimánek hned mazaně řekl premiérovi, že FN Plzeň má za ošetřování cizinců nedobytné pohledávky přes 20 miliónů a ostatní státní zařízení v ČR jsou na tom podobně – neměl by jim to nějak hradit stát?

Celkový dojem
Vlastně to byl diskusní večer papalášů pro papaláše, protože veřejnost se o té akci ani neměla šanci nějak moc dozvědět. Složení účastníků (viz výše) o tom dost vypovídá. Pro mě byl největším překvapením, jak už jsem napsal, premiér. Bezvadné PR mohlo být jako bejk, jen lidí bylo málo a mediální ohlasy prachbídné, protože nebylo moc o čem psát. Posuďte třeba tady:
https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/cesko-je-bezpecnou-zemi-shoduji-se-politici-akademici-i-odbornici-20190321.html

Byl jsem připravený dělat si čárky, kolikrát padne v souvislosti s bezpečností ČR slovo „Rusko“. Ale bylo to jen jednou, když premiér hovořil o velmocích. A „Putin“ vůbec.

Můj závěr z pohledu PR:
Premiér - jednička
Ministr vnitra – bruselský vlezdoprdelka
Rektoři – no prostě akademici
Hasič – dobrej
Politolog – třídní nepřítel
Ukázalo se, proč socani prosrávají volby a ANO vyhrává. Třeba i tím (A TO NEPŘEHLÉDNĚTE!), že bývalý náš primátor Zrzavecký, který měl problematiku bezpečnosti občanů čtyři roky na starost, tuto oblast totálně zanedbával a tudíž ji ani neuměl využít před volbami. A má ji na starost i teď, když je už „jen“ členem rady města…. a z této akce o bezpečnosti s tak špičkovou účastí odešel v půlce a když byl pak žádán v diskusi, už nebyl k mání. Takže socani budou prostě prohrávat dál….

Anketa
Organizátoři akce připravili také anketu s možností odpovědět z čeho má respondent v oblasti bezpečnosti největší strach:
- z nedostatku vody a problému sucha
- z uprchlíků, kteří by přišli do ČR
- z kybernetických útoků na elektronická zařízení
- z válečného konfliktu
- z okradení a fyzického násilí na ulici
- ze smrtící epidemie
Anketa šla ve třech vlnách:
1. na webu (výsledek – největší obavy z uprchlíků, dále o vodu a z války)
2. v ulicích našeho městyse (voda, ulice, válka)
3. přímo na akci v Besedě (ulice, voda, uprchlíci)
My, kteří víme (z kdysi vlastní zkušenosti), jak krásným je anketa manipulačním nástrojem, vnímáme výsledky anket velmi zdrženlivě.

P.S.: Ale ten politolog, ten byl fakt hustej ☺.

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Škoda že je to do městyse z mého brlohu tak daleko, užil bych si to taky :)
a hláška : "Politolog – třídní" nepřítel nemá chybu, ale to ocení jen ti co pamatujou :) :) :)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

PS - on k tomu nikdo nemá co dodat? To o něčem vypovídá, vůbec obecně sleduju, že to nejpodstatnější jaksi zapadá a plká se o (vidlák promine) píčo..nách. Uvedená akce je excelentním odrazem poměrů v tomto protentokrátě.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlákův server pad
z Moravy bude Čad.
Přes Dyji jdou černé tváře
nad Znojmem je černá záře
pochoduje ebola
ta tu nikdy něbola.
Pochodují stáda koz
každý člověk bude bos
tak to žádá nová doba
koza vytlačuje soba.
Kam se ztrácí Eskymáci?
Rovnováha se kymácí
koule je teď labilní
byla dlouho stabilní.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Asi je ta bezpečnost tak nebezpečná, že i KYDY to zablokovalo.

NO tak ale zase GODOT v přímém přenosu poznal, a hezky nám to zde popsal, o koho bezpečnost šlo i v té Plzni FIRST.

Cílem projektu je prý "formulovat a iniciovat možná řešení a cestu, jak v jednotlivých problémech postupovat dál."

Jo jo projekt vyvolá nové projekty a pak přijdou "nastavovači procesů", jak se bude o problémech , co sami ty jelita stvořili, dál žvanit a formulovat a formulovat a další a další prachy tahat.

Jak slyším, či vidím slovo PROJEKT, mám okamžitě reflex, podmíněný, dávící.

Pro sebe to mám shrnuto dávno. Veškeré to projektování toliko pro vytahování peněz z kapes daňových poplatníků jest.

Stačí kouknout na PARTNERY projektu a je jasno.

https://fsv.cuni.cz/aktuality/univerzita-karlova-spustila-projekt-cesko…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Proto je tu asi málo komentářů.
Pane Hudec, dobře napsaná zpráva z akce. Sice jste už jako Váš krajan Vlk, který si šťouchne i v blogu popisujícím pečení buchet do Zemana, ale Vy alespoň objektivněji do Babiše. Taky Vám přidal na důchodu?
Docela by mne zajímalo koho budete volit. Ale jasně, je to Vaše soukromá záležitost, tak se nebudu zlobit, když neodpovíte. Já budu tentokrát výjimečně volit Babiše, i když jsem jej nikdy dosud nevolil. No přidal mi na důchodu a do Ústí jezdím z Liťáku za 25 Kč na zpáteční jízdenku. Koupil si mne. Více politiků, kteří si nás důchodce budou konkrétními činy chtít koupit. Zatím to žádný politik nedělal. První chytrý je Babiš, důchodců-voličů je nejvíc.

Zatím bez slepic

Mívám rád, když se na jasnou otázku jasně odpoví, nejlépe ano/ano - ne/ne.
Ale v tomto případě to neumím. Koho budu volit v EU volbách vůbec netuším a budu muset postupovat vylučovací metodou. Otázka je, zda mi na konci vůbec někdo zbude.
Nejspíš někoho, kdo by se mohl přidat k Orbánovi, snad i k té francouzské Lepence a k Italům. To asi babišovci nebudou, odhaduji.
Já z Babišova přístupu k důchodům nijak nadšený nejsem. Proč?
Protože jsem si vlastní obezřetností zajistil důchod poměrně slušný, když mi ho přidělili před dvěma roky, tak cca na dvojnásobné úrovni toho průměrného. Babiš ale nastavil s přidáváním důchodů trend "solidarita" na úkor "zásluhovosti". To sice už před lety celkem tvrdě odsoudil Ústavní soud, ale na ten Babiš asi celkem prdí, protože popularitu mu zajistí jen populismus vůči masám. A ti, kteří na důchod mysleli v předstihu, zas tak masoví nejsou. Takže nivelizace, protože (jak známo z minulého režimu) asi "všichni máme stejné žaludky", ten můj "předplacený" náskok se zmenšuje.
A poznámka závěrem - kdybych musel spoléhat na "státní" důchod, musel bych významně změnit životní styl, už teď jako ještě pořád nějak/trochu pracující důchodce, natož za rok či dva, když přestanu pracovat úplně. Naštěstí jsem myslel na zadní kolečka a mám z čeho brát.
Ale na toto téma jsme, myslím, vedli spolu celkem vášnivé diskuse už dávno, není třeba je znovu eskalovat.

Zatím bez slepic

A bordeaux taky!

Zatím bez slepic

Nechodi do duchodu porad jeste ta generace kde jedni byli komunisticti prominenti (a jejich deti) a druzi byli odmalicka dikriminovani jakozto tridni nepratele?

Zatím bez slepic

To myslíte,pane Gogote, asi kolik před důchodem dostával člověk peněz. Jste přesvědčený, že si to každý dobře placený, zasloužil?

Zatím bez slepic

In reply to by Zilvar (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zilvare, každý "dobře placený" si myslí, že Z A S L O U Ž I L I !
Oni míru svého ZASLOUŽENÍ hodnotí pouze množstvím prachů, které od nich odtekly do státní kasy!
Ta vaše otázka jim nedojde, ale já bych spíš řekl, že ji právě svou celoživotní prací ze svých hlav už dávno vytěsnili!

Zatím bez slepic

Přidávání důchodcům nemá nic společného se zásluhami, ale s inflací. Zásluhy se promítají při prvním výpočtu výše důchodu. A inflace skutečně dopadá na všechny stejně, bez ohledu na to jak jsou rozežraní.

Zatím bez slepic

... v kostce diagnóza marnosti
... a ještě o tom, že pro košili bližší kabátu ani tu košili si neužije.
(maminka mi říkávala, že není nad zkušenost na vlastní kůži. Tak až pojedete tím vlakem za pětadvacetvočí, tak si sedněte k okýnku a užívejte to navýšení důchodů, že schramstne s přehledem kontinuálně spravedlivé zdražování vám samozřejmě nedochází. Říká se tomu nula od nuly pojde, nebo od zdi ke zdi.

Zatím bez slepic

jen konstatuji, že předchozí vlády, co mi paměť sahá, na důchodce kašlali. Expertem byl Slabinger, který přidal 40 Kč na měsíc. Po zásluze dopadl, jak dopadl a nejen kvůli těm 40 vočím.

Zatím bez slepic

omyl, vy nekonstatujete, vy budete tak činit z důvodů zcela nevýznamných až podřadných (a mě osobně urážejících)! V tom je pudl mého a vašeho Andyho.

Zatím bez slepic

Já s panem Lacem souhlasím, i když neadoruju Babiše, ale faktem je, že tohle bylo do dlouhých letech první slušné zvýšení, samozřejmě to neznamená "spravedlivý" důchod, ale i kdyby jen na pokrytí části inflace, pro mnoho lidí je to důležité. Patřím mezi ty, kteří mají rovněž dost dobrý důchod - ne sice díky výši předchozích příjmů, jak víte u učitelů byla příjmová úroveň ubohá, ale protože jsem více let přesluhovala, na výměře důchodu se to projevilo - zase na druhé straně - protože o školství byl mizivý zájem, měla jsem tuhle možnost, takže nyní žiju bez starostí, ale mnoho lidí tuhle možnost nemělo. Myslím, i když je tahle úprava potlačení zásluhovosti - to vyšší zvednutí pevné složky je asi nutné, vyžít byť i z průměrného důchodu se dá dost těžko, zvláště při nájmech ve větších městech. Jinak jaký byl přínos oné " konference " - myslím že nulový, Babišovi jako miliardáři nevěřím ani slovo, ten je jak korouhvička, politology by měli vyházet a měli by se jít živit rukama, to je přece profese naprosto k ničemu. stejně ta celosvětová "hra" se začíná nějak divně točit, nikdo neodhadne, co se z toho vyvrbí. no jako stará bába musím ale taky říct, hlavně ne válka.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlákův blog nebyl dopoledne dostupný. A potvrzuji ho i podruhé, protože Babiš si důchodce naklonil penězi, o které, jak známo, jde až v první řadě. Ale já jsem důchodce tvrdohlavej a k volbám stejně nepůjdu, protože není koho a Andrej je kapouš a má to vyhraný. Důvodem ale asi není jenom jeho PR abtajlung, ale to, že působí na pozorovatele naprosto přirozeným, přátelským dojmem - a to je v politice deviza jako hrom. Vzpomeňme na Slávka a Nagye.

Zatím bez slepic

co neudělal. Nezkrotil úředníky, zavedl sice kontrolní hlášení a EET, ale to poslední nekontroluje, takže si z něj živnostníci dělají srandu. Ale samozřejmě oproti vládám ODS je zřejmý posun k lepšímu.

Zatím bez slepic

Ten rok je až až na to, aby ukázal kde stojí! Třeba tak, že zavede ekvivalentní daňový metr na hlavní dojiče našeho státu, jako to udělal našim živnostníkům s EET, nebo se postavil čelem k policii a armádě, nikoli jako k trdlům potřebující nějaký vrtulníky pro boj v Tramtárii za Prahu, ale jako k státním složkám, co bez problému "Prahu" a celou "čáru" ochrání a neposerou se z prvního narušení naší hranice, apod.
Z tohohle pohledu je mi těch Andy-Lacovo 40,-Kč/25,- Kč/900,- Kč u prdele!

Zatím bez slepic

v evropských volbách jde jen o to, změnit poměr mezi normálností a nenormálností. A tady si myslím, že Japoncovo zástupci (ať si o nich myslím cokoli) ten poměr rozhodně pomohou změnit. Nehledejme v tom zas takovou vědu ... proto byste euroskeptiky měl ve volbách podpořit!

Zatím bez slepic

tak ještě jednou. Czexit s referendem prý nepřichází v úvahu, takže jedinou cestou je se nechat z EU vyhodit. Na to je třeba ovšem v EP mnoho euroskeptiků tahajících za stejný provaz. Navíc ti euroskeptici musí být rekrutováni z xenofobů, rasistů, fašistů = či jak jsou současní nepříznivci EU nazýváni těmi hlasateli jedniné pravdy. V těch volbách, které jsou vám jedno, jde POUZE o to, jim do toho nenormálního EP navolit co nejvíce euroskeptiků. To by měl být pro nás jediný cíl současných eurovoleb! Věřit někomu "dobrý den" je skoro jedno, LC! Japonec se do EP nehlásí a svoje poslance v EP neuhlídá, ti si pomůžou sami bez něho! Ten, když nebude tím stálým personálním idiotem jako dosud, by měl případný zisk z voleb do EP směnit ve větší vliv v našem parlamentu ... tam bych pak nechal na každém z vás, zdali mu to jeho "dobrý den" uvěříte. Jak jsem napsal, evropské volby jsou pro mě celkem jednoduché, takže?

Zatím bez slepic

s Anonymem naposto souhlasím, já volím Tomia bez uzardění

Zatím bez slepic

Přála bych si, aby tentokrát lidi k volbám do EU přišli a nezůstávali doma. Jedině tak by se tam mohli dostat lidé jako je David, či Konečná. Myslím si, že Davidův vztah k SPD bude stejný, jako je teď vztah Kellera k ČSSD.

Zatím bez slepic

Volby by měly být aspoň třikrát do roka,pokaždé by něco přidal,sice na ze svého z erárního to jde lépe.
Když to nedopadne pro pokladnu dobře,zvýší daně.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Oprávněně, i když to tak z dálky nevypadá. Zajímavý by byl údaj, kolik máme v Česku kebabů. To by trochu napovědělo, jak moc už jsme promoření.

Vůbec se mi nelíbí Babišův kapitulační, odevzdaný postoj, i když má asi pravdu, že se invazi neubráníme. Jako premiér by měl lidem nechat trochu naděje.

Zatím bez slepic

Migracni vlne se neubranime mi zni jako zradim vas a ani vas branit nebudu. Ja to preziju a na vas chcipaky kaslu, v nejhorsim pripade mam prachy a barak kdekoliv jinde na svete na duchod.

Az budete asimilovani, nebo se ubranite prijdu a budu zase delat business s kymkoliv.

Zatím bez slepic

Opravuji, v citaci je ze se nam migracni vlna nevyhne, coz neni neubranime, ale zni to velmi podobne.

Pokud budeme chtit tak se i tato vlna nasi zemi vyhne. A ubranime se.

Zatím bez slepic

No je zvlastni, ze za komunistu nas zadny migracni vlny neohrozovaly. Co asi delali soudruzi jinak.

Zatím bez slepic

Anonym.
Slyšel jste za komunistů něco o Sorosovi a jeho neziskovky,snad u nás jen charta 77 komunisté je drželi pod krkem.

Zatím bez slepic

nebyli jsme na té správné straně demokracie a lidských práv a tehdy se ještě neorganizovala hromadná migrace podle Kalergiho plánu, i když jak Němci tak Francouzi si tam natahali už tehdy muslimského obyvatelstva hafo

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já si nemohu pomoci, ale na Andym mě fascinuje to, jak vždy dokáže hřímat o něčem, aby nakonec členové jeho partaje udělali pravý opak. V tomto kontextu bych se docela chytil té noticky, kdy se jen tak mezi řečí zmínil, že další migrační vlna se nám již nevyhne a zeptal bych se PROČ? To totiž evokuje jeho neochvějné hřímání o tom, že ČR žádný pakt o globální migraci se podepisovat nebude, aby „SE TO“ nakonec podepsalo fakticky jednohlasně.

Zatím žiji v zemi, která je 6. nejbezpečnější na světě. To je celkem fajn a celkem i oceňuji snahu učit se od Izraelců, kteří mají s bezpečností bezprecedentní zkušenosti. Na druhou stranu bych byl rád, aby to vydrželo a docela nerad se dožil situace, kdy to tady bude vypadat jako na Golanských výšinách, nebo v pásmu Gazy. Tahat s sebou kamkoli půjdu pod mantlem útočnou pušku (v té době pravděpodobně již striktně ilegální) a pár třicítek zásobníků nabitých loveckým střelivem, se mi opravdu příliš nechce.

Zatím bez slepic

In reply to by L.C. (z Kosy) (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano není třeba se podepisovat, za nás se podepíše zase nějaký ten zástupce.
Ono jak psala Tereza S. vměšovat se do nějakého vměšování, či tady to toku globálních či lokálních vln i migračních není sranda.
Andy jen pípl, že prostě, co se nám vyhnout nemá, to se nevyhne. Asi je smířený.
On už halal certifikát má, tak holt bude obchodovat v mezích možností......

Jen mne nepřestane fascinovat ta ochota i v protestních volbách volit ty ochotné, kde šéf sám už hlásí, že se nám to tak jako tak nevyhne....

Zatím bez slepic

že v podstatě není koho volit.

Své vlastní diktátory a v podstatě katy si sice můžeme zvolit rádoby svobodně, ale i tato pochybná svoboda je však svobodou značně iluzorní. Konečně nevolíme, pouze vybíráme mezi dvěma, či vícero „předžvejkanými“ zly. To je jako kdybych si měl svobodně zvolit mezi popravou zastřelením a pověšením. Obojí je obzvláště z mého pohledu tak nějak totálně na pendrek, protože to bude mít za následek ukončení mé existence. Kupodivu na ní celkem lpím a podobný druh volby se mi pranic nelíbí.

Andy má všechno na háku, protože s jeho miliardami se zkrátka pak jen přesune o zemi, či kontinent dál a tady na to hodí bobek. Na téhle zemi mu záleží zhruba stejně, či ještě méně, jako nám na pytlíku brambůrků, které jsme právě dojedli. Zkrátka jej odhodíme do koše a okamžitě na něj zapomeneme.

Bohužel nevidím nikoho, komu bych to dokázal v následujících volbách hodit. Vše tam je v podstatě jedna parta, která si z nás dělá dobrý den. Na oko se škorpí skoro do krve a na pozadí se dohadují, jak to tady co nejvíce využít, použít a odhodit.

Zatím bez slepic

by se dalo věřit, kdyby nebyl v pachtu s Okamurou, kterému naopak nevěřím ani dobrý den. Nikoli kvůli médiím, podotýkám.

Zatím bez slepic

In reply to by L.C. (z Kosy) (neověřeno)

Trvalý odkaz

I ten pan David jistě myslí na pana Davida nejdříve, je to naprosto logické, jen to nikdo z kandidátů veřejně ne a ne a nepřizná. O peníze, co z pobytu v EU hře na parlament jsou, jde až v první řadě.
Jak jsem již dříve psala 21 dobře placených figur z ČR nemá vliv "skrz" Europarlament v podstatě na NIC.
A volič, může tak akorát jásavě volit v květnu "Jasánky" EU a nebo to profláklé (furt do zblbnutí) menší zlo.
A to díky pokrytectví či naivitě voliče a jeho skákáním na stejný špek furt dokola.
Čím více voličů, tím větší prý zájem o pobyt v ústavu, tedy v EU.
A čím méně, tím snadněji kde kdo ke korytu přijde, pokud 5 % (ve zkratce) .....přeleze.
Nevolila jsem, že do EU chci, a tedy logicky nebudu v květnu volit nikoho z korytářů, i kdyby slibovali změnu na počkání.
Jediná změna, o kterou měničům jde jistě, je aby pro změnu oni pobírali, co dosud pobírá jiný.

Zatím bez slepic

I nevolbou volíte. Dovolíte účast těm, kteří by se do EU nikdy nedostali, kdyby lidé volby nebojkotovali.

Zatím bez slepic

Ano, čekala jsem, kdy na mne někdo přijde s tímto už obvyklým argumentem.

UVĚDOMUJI si to a přece vědomě do EU nevolím, byla bych sama sobě odporná, volit do něčeho, s čím bytostně nesouhlasím.

I ten Vás jednoduchý fakt, vychází z mylného předpokladu, že ti, co k volbám nejdou, by volili zrovna jako Vy......
Co Vy víte, kterým by volbou dovolili účast.... Dle této Vaší logiky pak i ten, co volí a strefí volební lístek pod 5 % ,dovolí účast těm......

Referendum o vstupu jsem NEBOJKOTOVALA a demokraticky jsem byla přehlasována.

Takže za "nebojkot" a jeho důsledky v květnových volbách jsou odpovědní spíše ti, co byli pro vstup do EU.
To těch zbylých XY procent tehdy pro vstup, co nejdou volit, ( nad těch 17 % obvyklých platných hlasů), mají možná máslo na hlavě, a možná už také nechtějí jen volit ta menší zla.....
Až bude další referendum, volbu bojkotovat nebudu.
To, že se do EU parlamentu dostanou ti, nebo oni a platně tedy legálně a legitimně je k zastupování všech NAVOLENO i při účasti třeba jen jejich rodinných příslušníků, mi tedy za vinu dávat opravdu nelze.

Viz L.C. - píše mi z duše!

Zatím bez slepic

Majko,
sice rozumím Vám i L.C., ale přesně to odrazení lidí, kteří by volili proti, je cílem všech těch, kdo ovládají europarlament. Když už z Vás neudělají Jasánky, postačí jim Vaše trvalá neutralita. Ve volbách do EP si klidně zvolí kandidáta i 10 hlasy, když všichni budou mlčet a nezúčastní se voleb.
Máte právo naložit se svým hlasem dle Vašeho uvážení, ale daleko lepší je občas hodit vidle do soukolí dobře namazaného stroje normalizace.

Zatím bez slepic

Jsem k srmti unavený. K smrti unavený z toho, že bych měl znovu a znovu volit nějaké iluzorní menší zlo, ze kterého nakonec vypučí zlo stejné, ne-li horší, než to, kterému jsem se chtěl původně vyhnout.

Okamura je kariéristický zmetek, který půjde pro funkci třeba přes mrtvoly. Jeho kauz bylo již příliš a navíc znám osobně lidi, kteří měli tu nečest s ním pracovat a říci mi, co je skutečně zač. Ten jen využívá nálad a hysterie ve společnosti k navyšování vlastních preferencí líbivými bláboly. V okamžiku, kdy by byl skutečně u vesla, zažili bychom tak obrovský názorový veletoč, až by se nám z toho všem zatočila hlava.

Nemyslím si, že pan David je takový. Jenže nakonec zůstane sám. Co změnil za dobu svého pobytu v EU parlamentu pan prof. Keller. Názory nemá špatné, ale občas má také problémy s hlasováním. Pohříchu i proto, že ďábel je leckdy skryt v detailu a při schvalování nevinné pitomosti najednou upisujete duši čertu.

Chcete vědět, jak to vidím já? Omluvte prosím mou frančtinu. Jsme v hajzlu, v hajzlu a třiatřicetkrát v hajzlu. A to proto, že u koryt a to naprosto všude, jsou sociopati a deprivanti, kteří se neštítí jakékoli špinavosti. Naše možnost o něčem rozhodnout je nulová. Nemáme naději ovlivnit, co se stane. Volební hlas je absurdní vějička, která nemá cenu rozšlápnutého švába. Můžeme se jen pokusit se připravit na to, co přijde a pak.... . To je již otázka na zcela jinou debatu.

Zatím bez slepic

Žádná volba není volba mezi dobrém a zlem. Ani ta do EP.

Keller byl to nejlepší, co ČSSD kdy do voleb poslala. Ale to za ním...

Zatím bez slepic

Omlouvám se za ty rozjitřené emoce, ale abych pravdu řekl, jsem nasranej. Nelze napsat naštvaný, nebo rozzlobený, protože i kdybych si vybavil toho nejnasranějšího člověka, kterého jsem v životě potkal, vynásobil to 1000x, tak v porovnání se mnou je on tak maximálně mírně rozladěný.

Jako by nestačilo, co dělají s mou vlastí, s mým domovem. Ještě tady chtějí pod tlakem nacpat vyznavače jakési pochybné ideologie, představované pedofilním a násilnickým psychopatem, který by v každé rozumné slušné společnosti visel na první větvi. Ne, to jim nestačí, ještě si vytváří jakési pochybné legie pochopů, kteří se mi snaží vnutit, co si mám myslet, co mám říkat a že když s něčím nesouhlasím, mám držet hubu a dělat, že se mi to líbí. Jenže mě se to nelíbí.
Nelíbí se mi nepřátelé vnější i vnitřní, nelíbí se mi adorace gaunerů a vrahů, nelíbí se mi lži a manipulace, nelíbí se mi, že ze mě někdo dělá blbce a ještě se mi u toho drze směje do ksichtu. Nelíbí se mi toho vážně ale kurva hodně.

A co se mi na tom nelíbí nejvíc je nejen to, že s tím nemohu vůbec nic dělat, že mi to ke všemu ničí život a znemožňuje mi to vychutnávat a užívat si věci, které se mi naopak líbí.

Vážně, já žádnou volbu nevidím. Vidím jen zmar, šalbu a klam.

Zatím bez slepic

Pokud lidé přestanou házet vidle do předem připravené akce eurojednoty eurosvazáků, nic se nikdy nezmění. Nemáme moc práv a šancí něco změnit, ale volby jsou jednou z nich. Před volbami se vždy ptám, kdo nejblíže reprezentuje mé zájmy. Pak dostane můj hlas jako to menší zlo, ale nemá jej jistý navěky. Pokud volit nepůjdu, dávám tím hlas tomu současnému mně nevyhovujícímu stavu.
Berte to jako pokus o zrušení Senátu. Zrušit se může pouze sám. Tak se postupně musí volit lidé, kteří jej budou chtít zrušit. Až jich bude většina, třeba jej zruší. A třeba ne.

Zatím bez slepic

In reply to by L.C. (z Kosy) (neověřeno)

Trvalý odkaz

Spojitost volby do EP a naší politickou scénou je dle mého názoru malá, Když to hodím kandidátce SPD do EP, neznamená to, že to ode mně dostanou i doma.

Volbou I. Davida nemůžu nic zkazit.

Ostatně z těch, co jsou připraveni říkat ne, už jsou tu jen komunisti. Ostatní? Znamenají pokračování nastoupené cesty.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.