Chvála Sokolovské nemocnice

Autor

Kdomě čtete pravidelně, tak víte, že jsem původem ze Západních Čech. Každé ráno jsem se mohl přímo z okna koukat do malebné Sokolovské pánve na velkolom Družba a Jiří. Do Vidlákova na druhé straně republiky jsem se dostal náhodou a tam mezi uhlím a lázeňstvím mám zbytek své rodiny. Můj poslední výlet mimo domov směřoval právě tam. Mám totiž maminku v nemocnici. Potřebovala vyměnit vlastní koleno za titanové. Tož tak ji v té nemocnici navštívíme. 

Samozřejmě to není tak jednoduché. Z Vidlákova je to daleko, potřeboval jsem, aby nás za ní pustili mimo obvyklou návštěvní dobu. Ukázalo se, že to nebude problém.  V neděli dopoledne se celá moje rodina nahrnula do nemocničního pokoje. Personál velmi milý,pavilon krásně zrekonstruovaný, pokoje po třech, televize je samozřejmostí, postele vypadají jako v Německu, jídla je dost a dokonce je i slušný výběr. Maminka spokojená, zákrok dopadl dobře, koleno funguje. ale o tom psát nechci...  

To hlavní překvapení mě čekalo před vchodem. Moderní krásné parkoviště, sice se závorou, ale prvních pět hodin stání zdarma. Zdarma. Kdysi, před Kosou, jsem psal o svém zážitku s parkováním v nemocnicích na Britský listech. Zde odkaz.

Zkrátka každý se všude snaží narejžovat co to dá. Parkování před nemocnicemi je slušný byznys a nikoho vlastně nezajímá, že jste nemocní a děláte svým autem službu pro zdravotnictví, když se dovezete sami. Vyškovskou nemocnici bych doporučil jedině svému nepříteli.  Znojemskou nemocnici znám jen ze dvou porodů své manželky, ale těch pár hodin stání mě tam vyšlo na pěkné stokoruny. Manželka tam občas bere děti na vyšetření a parkování je vlastně ta nejdražší položka. Nikoho nezajímá, zda vezete chlapa s úrazem nebo ženu s prasklou plodovou vodou. Nikoho netrápí, že máte podezření na infarkt. Zaplať parkování lůzo.  

Tož mi tedy dovolte, abych řekl, že v nemocnici v Sokolově sedí ve vedení normální lidi, kteří chápou situaci svých pacientů, neboli klientů, jak se dneska říká a jsou schopni udělat nejen parkoviště, ale i lidský přístup na něm. Sokolov má v českém folklóru dost hroznou pověst, ale pro jeho nemocnici by to rozhodně platit nemělo. Ukazuje se, že to jde i v dnešním kapitalismu a znovu se potvrzuje známé úsloví, že všechno je o lidech a ne procesech. Parkoviště je jen začátek, ale celkem bych se odvážil předpokládat, že když mají takový přístup venku před areálem, budou mít podobný i uvnitř na operačním sále. 

Přeji řediteli Sokolovské nemocnice dlouhé pevné zdraví a pokud má chuť, tak povýšení na vyšší posty v dalších větších nemocnicích, aby tam mohl zavést něco podobného. Pokud je mezi čtenáři někdo, kdo onoho ředitele zná, tak ho ode mě pěkně pozdravujte. 

Komentáře

Trvalý odkaz

Pohled na web této nemocnice potvrdí, že jejím "hlavním partnerem" je Sokolovská uhelná miliardáře uhlobarona Štěpánka.
Slova "miliardář" a "uhlobaron" mají v naší zemi nehezký zvuk, ale z doslechu vím, že tento sokolovský miliardář a uhlobaron se v rámci regionu chová nadmíru slušně a podporuje kde co, jak vidno i nemocnici. Možná v tom to je, ale nevím to jistě.

Trvalý odkaz

U nás v Praze placené parkování u zdravotnických zařízení, obvykle v ceně 50 Kč za hodinu, vítám. Je to totiž jediná jakž tak záruka, že blízko vůbec zaparkujete. Obvykle je první půlhodina zdarma. Že českého doktora pod hodinu a půl obvykle nevyřídíte, to už by bylo na jinou diskusi. Ale pamatuju časy, kdy bývalo v daných místech parkování zdarma a to šance na zaparkování před doktorem nebyla vůbec.

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.