DPD

Autor
Štítky

Už nějakou dobu tvrdím, že klasická fráze z devadesátých let, že stát je špatný hospodář plný byrokracie, zakotvený v minulosti a neschopný efektivního rozhodování, narozdíl od soukromých firem, které jsou naopak výkvětem efektivity, tak tato fráze že je již dávno překonanou záležitostí. 

Od mého nástupu do Andyho velkokorporace jsem totiž zjistil, že mezi státem a firmou v podstatě není co do efektivity žádný rozdíl. Potvrdila mi to většina kolegů, ať už pracovali v jakémkoliv byznysu - u Babiše či konkurence, v ČEZu nebo Telefonice, v Seznamu nebo Jablotronu. Byrokracie bují úplně všude a nikdy v dějinách neexistovalo tolik směrnic o každé blbosti, které jsou tak složité, že první tři stránky jsou jen vysvětlivky pojmů. 

V posledních třech týdnech jsem udělal další zkušenost, která mi to potvrzuje. 

Měl jsem doma zedníky. Předělával se poslední kousek bytu a leitmotivem byla výměna elektriky. Dědeček kdysi měl na baráku geniálního zedníka, ale elektrikář byl debil a spolu s dědečkem do zdí zaomítali vodiče z první republiky jejichž izolace nebyla gumová, ale hliník byl opředen hedvábím.  Kupoval jsem proto nové kabely, instalační krabičky, vypínače a další součástky. 

Práci si samozřejmě dělám sám, ale materiál jsem kupoval přes internet, protože je o dost lacinější než v místním elektru, kde se zaměřují víc na televize než zásuvky. Objednal jsem, přišlo mi potvrzení o odeslání zásilkovou službou a další den ráno SMS, že mi budou doručovat zásilku mezi dvanáctou a jednou hodinou odpoledne. 

Ve dvanáct jsem byl doma a kluci zednický mi řekli, že před hodinou zastavilo auto od DPD, řidič se vyklonil a zařval: "Mám tady někde vykládat zásilku, nevíte o tom něco?" Oni nic nevěděli a tak se řidič sebral a odjel. Žádný telefonát, nic. 

No nic, říkám si. Přece se tam dá dovolat a domluvit se lépe. Ale omyl vážení. Na řidiče už žádný kontakt neexistuje.  Aby nebyl rušen za volantem, zavolat se mu nedá. Ale dá se zavolat na infolinku, kde sedí přetížená baba před zhroucením, protože tam na ní všichni řvou. Po pěti minutách čekání na lince jsem se jí dovolal, vysvětlil situaci a dostal od ní číslo na řidiče. Ale špatné. Bylo na úplně jiného řidiče. 

Dobrá, volám znovu, zase čekám pět minut na lince a pak dostanu jiné číslo. Zase špatné. Už značně naštvaný volám potřetí a po tentokrát deseti minutách se dozvím, že řidič už je zpátky na depu. Ale že dají na depo příkaz, aby mi druhý den řidič předem zavolal. 

Nezavolal přátelé. Nikdo mi nevolal. Já jsem ten balík už nutně potřeboval, proto jsem držel manželku doma celý den, dokud balíček nedojel. Samozřejmě zase zcela mimo avízovanou dobu dodání. Z auta vylezl odredovaný klouček smrdící cigaretovým kouřem  tak, že to v průjezdu bylo cítit ještě po třech hodinách, co jsem přišel z práce.  Je fakt že takovou pakárnu by normální člověk asi nevydržel. 

Tak že mi dovolte malé shrnutí... Firma DPD jako firma s celorepublikovou působností nemá žádnou možnost někam zatelefonovat a domluvit se s někým, kdo ve skutečnosti dělá onu rozvážkovou práci. Je možné pouze komunikovat s webovým rozhraním, ve kterém se krásně zobrazují papírově krásné myšlenky, které ale s realitou rozvozu nemají nic společného. Nebo vás přepojí na přetíženou operátorku někde v Praze (Indii) která se dívá do stejného rozhraní jako vy. Ale spolehlivě vám příjde dotazník, jak jste byli spokojeni se službou. 

Nijak přátelé, ale věřím, že firma pro výzkum veřejného mínění celý dotazník vyhodnotí tak, aby menežment dostal své prémie. 

Pak jsem mluvil s kamarádem co dělá v DHL a tam je to stejné. To víte, zákazníci volali řidičům, ti pak reagovali a upravovali trasy, které bezchybně navrhl počítač podle algoritmu z Německa. Manažeři to neradi viděli a tak upravili řidičům podmínky k práci a ti už teď nemohou nikomu volat a nedá se dovolat jim. 

Dneska mi do práce ovšem vezla zásilku PPL a ti normálně zavolali a domluvili jsme se hned. Zdá se, že korporátní blbismus tam ještě na někoho zapomněl. 

Stejné je to všude. V okresním Albertu je sice všechno mega, giga a super, ale už skoro žádné pokladní. Na součástky k čemukoliv čekám asi tak, jak na ně kdysi čekal můj táta v dílně za komančů. Náhradní dily nejsou skladem, všechno se vozí, ale nikde nic není. Platí to pro trakotry i čističky obilí. 

Všichni máme splněné ISO 9001 a na každém pracovišti je tlustý šanon směrnic,  ale nic nefunguje. Jezdí k nám i jinam auditoři z ČIA a dalších firem, ale nikdy nejdou do provozu, bo technickými detaily se oni nezabývají. Kontrolují kvalitu, ale definici, co je kvalita si musíme udělat sami a oni jen zkontrolují, zda jsme se nezapomněli někam podepsat a zda jsme podpisy odškrtali závazky, které jsme si dali někdy před půl rokem. 

Včera mi přijel dream team borců měnit velké čerpadlo na dusičnan amonný. Staří chlapi, neděláme spolu poprvé. Renomovaná firma opět s celorepublikovou působností, která má papíry na svařování tlakového potrubí z nerezu a osvědčení pro práci s amoniakem. Dnes měli nového vedoucího, protože vedoucí ve firmě nikdy nevydržel ani rok. Vedoucí mi po nainstalování podává olejovou mazničku, abychom si ji namontovali na svorkovnici elektromotoru, že tam to zaručeně patří, protože kam jinam že? Vskutku dírka pro kabelovou svorku měla zhruba správnou velikost. Té pravé dírky na převodovce si samozřejmě ani nevšiml. Vsadím se, že má splněné všechny certifikáty a školení... ale jinak je to debil. 

Pamatuju si, když jsem chodil do školy, tak jsme říkávali učitelům, že budeme jednou sedět v kancelářích, pracovat s excelovými tabulkami a bude nás to dobře živit. Znalosti nepotřebujeme. Zdá se, že se to mé generaci opravdu splnilo. Sedí v kancelářích, mají otevřený excel a píší do něj normy a směrnice o něčem, o čem nemají ani ánung. Znalosti skutečně nepotřebují. 

Ale ve většině provozů už to vypadá jako za komančů - nic nikde není k sehnání, nikdo nic nedělá, nikde se ničeho nedovoláte, nikdo není za nic odpovědný a jakýkoliv pokus o iniciativu je včas zaražen nějakou směrnicí nebo auditorem. Tedy jeden rozdíl by tu byl. Tenkrát se všichni flákali. Dneska na tuhle mizérii všichni makají u svých excelů o sto šest. 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Všeobjímající a všerdousící.
Moje žena byla teď o prázdninách nucena poprvé vlézt do služební aplikace jakési superdrahé píčoviny, které se bránila zuby nehty od prvního září loňského roku.
Teď dostala nůž na krk - buď, anebo. Nějak se proklikala k ředitelovo slintům a zjistila, že má milion neotevřených zpráv a dva miliony trestných bodů za laxní přístup k drahé píč... éééé, aplikaci pana manažéra roku. Prozatím v letošním roce nezapočítávané z důvodu zkušebního provozu. Nevím jestli ji za rok zastřelí...
A hned jí tam začaly proudit důležité zprávy od výše postavených soudruhů a soudružek.
A mně se hned vzpomnělo (to je krásný polonizmus, že ano) na jednoho starého havíře, který vždy komentoval wybryki (žerty, ale i excesy, nebo špatné nápady) nefárajícího panstva větou:
O, chuju, chuju, jakiź ty ładny...

Zatím bez slepic

Jestli je to ten edupage, tak ten tak superdrahý není . Bakaláři jsou dost dražší. A dost věcí má OK, nad některými letošními novinkami spíš kroutím hlavou.
KAŽDOPÁDNĚ: hrozně důležité jsou podmínky k tomu aby nebyl pro kantora zátěží. A pominu-li otázku vybavennosti počítači s přístupem na síť - teprve až se zavedením tohoto jsem si uvědomil, jak ta použitá technologie dokáže ohnout chod školy/organizace. U nás se to zatím snažíme ohýbat aby škola fungovala "po staru", protože je stále po ruce debil (já), co stráví hodiny hledáním řešení ohnutím systému (Chápu ale lepší polovičku.). Ale mnohem jednodušší by bylo přizpůsobit školu tomu, co si uměli představit programátoři. Problém je (logicky) vždycky cokoliv nestandardního.
Připomělo mi to článek co jsem kdysi četl, že si snad v Pentagonu dělali analýzu toho, proč najednou jejich protivníci v afghu jsou úspěšnější - a dospěli k tomu, že jsou ty americké oprrace mnohem předvídatelnější a mají jedno společné - ta předvídatelnost vzniká tím, že jsou zpracovávány pro breafingy v powerpointu.
Jednoduše, použité prostředky ovlivňují naše chování. A zpětně i myšlení.

Zatím bez slepic

je to něco jiného, nějaké propojení navíc, celkem to nechápu.
Hlavní důvod a účel je, aby všichni neustále matlali a patlali na chytrých kecafonech.
Soukromý a zcela nevhodný názor starého, blbého a hnusného pitomce:
Školy fungovaly i před érou kompů a edjůpejdžů. Tudíž je podle mne každá koruna vložená do takových udělátek korunou vyhozenou.
Čímž vůbec nechci tvrdit, že mládež by se neměla seznamovat s kompy, potažmo digitálním světem, to jistě ne. Ale nevidím nic pozitivního, aby kantoři proklofali na smartfounech čas původně určený k přípravám na výuku a opravám domácích úkolů.

Zatím bez slepic

Tý vole!!!!!!!!!
Tak jsem se po 45 letech dozvěděl, jaké kořeny má naše rčení - to je/byl ale výbrk!
Díky moc, furt je co se učit.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak jsi krasně popsal poslední větou i našu firmu :D

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

tu na vychode sice nic nie je ... a hlavne je daleko vsade :D, hlavne na zapad :D :D :D, ale DPD funguje ako oci. Zavolaju... sice tvrdia ze pridu za 15 minut ale su pred barakom do 5-tich. Rovnako UPS.
Mozno zavisi od lokalizacie.
Inak korporatizacia je desna choroba vsetkych vacsich spolocnosti. Normy sa nevymyslaju preto aby nieco fungovalo. Ale aby ti excelisti mali napln prace :D
System nulovych zasob tusim vymysleli v Toyote - len v Japonsku to moze ako tak fungovat.
U nas nikoliv :D. A Jednodnovy strajk v Madarsku (vyroba motorov pre Audi) zastavil vyrobu aut v Nemecku :D :D :D Zludovela hlaska - Kde soudruzi z DDR udelali chybu - sa zrejme upravi na - Kde manazeri v systeme smernic udelali chybu - :D. Toz tak.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

posílám krátce do piče. Dopravce jsem zrušil už před cca 2 lety, když mi jeden zapadl na pozemku a musel ho tahat traktor. Ke mě nesmí.

Zatím bez slepic

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ládiku, nejdřív si okolo sídla vytvoříte bažiny, a pak si necháte přivézt balíček!

Zatím bez slepic

je mokro vždycky. Koleje nadělala i pošťačka, když mě jela sčítat, tu jsem vyhodil též, čuměla jak puk. Mám zpevněný příjezd, ale někteří exoti jezdí vedle.

Zatím bez slepic

že Hindúkuše tam je kousek na severu, jinak tam bude Karakoram (vede tam přece KKH) a Kuen-Lun.

Zatím bez slepic

Blog je ukrutně alarmistický, jak nakonec vyplývá z životního stylu autorky. Jednoduchá nabízená řešení nejsou ani jednoduchá, ani řešení a v současném kapitalismu ani finančně průchodná.
Závěr je ovšem pravdivý. Společnost založená na trvalém geometrickém růstu hospodářství není udržitelná. Kapitalismus založený na potřebě zisku ale ničeho jiného není schopen. Žádné parametrické úpravy to nespraví. Předchozí civilizace se nechovaly o nic mravněji, proto také postupně zanikaly, jen se to dřív netýkalo celé planety. Žádný politik nemá odvahu prosazovat nerůstovou ekonomiku a izolovaně to ani nejde. Takže ten pesimistický odhad obyvatelnosti Země pro lidi ("tak nám zbývá cca 20 – 30 let, kdy ještě na této planetě půjde žít") může být docela přesný.

Zatím bez slepic

Jen chybí dovětek a zdůvodnění :
"Proč ten neudržitelný kapitalismus vyhrál nad socialismem ?!

Zatím bez slepic

A je nutné postavit civilizaci na úplně jiný základ ! Možná by nám poradili Indiáni.

Zatím bez slepic

nejprimitivnějšího pudu zajišťujícího přežití jedince. Hrabat pod sebe, hamtat. Což v socíku nejde, páč tam se myslí na ty méně schopné, méně hamtající. Ti se méně okrádají, což vede v důsledku k prohře socíku.

To je samozřejmě jen teorie, praxe je poněkud jiná. Třeba tvrdé hospodářské sankce vůči zemím socprc. Tak velké, že bez ruských surovinových zdrojů neskončil za sedmdesát let, nýbrž za sedmdesát dní.
Kapitalizmus se vyčerpává až po nárazu na hranice své expanze, nikoli v průběhu.expandování do volného prostoru. Proto rozborka zemí socprc, proto globalizace, proto jsme v prdeli právě teď a nikoli předtím nebo potom.

Zatím bez slepic

Kapitál se chová podle jasného pravidla. Dosáhnout co nejvyššího zisku. Proto globalizace.
Politika, tedy správa zemí, by potřebovala stejný princip. Jasně vytyčené pravidlo, které musí všichni zúčastnění respektovat.
Tuto myšlenku použili tvůrci Návštěvníků - CML -centrální mozek lidstva. Docela se mi líbila.
Na tomto principu se ale lidé nikdy neshodnou. Vždycky bude víc těch, kteří budou chtít se systémem vydrbat, než těch, kteří se podřídí a budou ho respektovat.
Nezbývá, než to nechat přirozenému vývoji. Ono to nějak dopadne.

Zatím bez slepic

Však Michalce nikdo nebrání, aby začala u sebe. Ostatně ve svém článku k tomu vyzývala. Může se zbavit počítače, laptopu, mobilu, může si nastavit termostat na patnáct stupňů, protože takhle se žilo za první republiky. Může se odpojit od sítě a dát si na střechu solární článek. Může si najít svého venkovského vidláka a tam zcela bez chemie chodit celý den sehnutá na sluníčku a odstraňovat z brambor mandelinky, protože takhle se to skutečně dělalo a člověk si tím vydělal na stravu, bydlení v ratejně a jednou do roka na boty. Koneckonců znám několik lidí, co to takhle dělají. Ale jejich život není žádná legrace. Je to dřina, dřina a dřina.
Michalka spíš vypadá, že chce, aby se začalo někde hodně daleko od ní, aby si v teplém bytečku u klávesnice mohla psát žvásty o tom, jak si ostatní vozí prdel v autě místo aby vidlemi vydělávali na její psaní o globálním oteplování.
Michalka by měla říci i to druhé, jak asi bude vypadat její život bez drahých zbytečných krámů, jak se jí bude žít, když se všechno bude zase nosit na zádech a nikam nepůjde dojet. Jaké to bude, až bude nosit vodu od kašny v kýblu a její záchod bude díra v zemi bez sifonu a tedy se smradem. Až bude prát nikoliv v tříkilowattové automatce, ale v neckách.
Copak se stane s její městskou subkulturou a její profesí městské socioložky, když města budou bez proudu a bez zásobování?
Ale to všechno není nutné... vypněte v Praze na tři noci elektriku. Ne nafurt. Jen na noc. Aby nešlo osvětlení, aby nešla televize a rádio, aby nelednily ledničky a aby byla hnusná tmavá tma. Všechny tyhle socioložky rázem zjistí, jak vypadá skutečný dotek skutečné ryí a nefalšované přírody a zřejmě i zjistí, k čemu jsou ty zbytečné manuální profese a k čemu jsou chlapi. Dokonce ti muži ani nebudou muset být neohrožení... postačí, když se budou bát o trochu míň než naše Michalka

Zatím bez slepic

blokáda Leningradu. 900 dní bez elektřiny v 3milionovém městě.

Zatím bez slepic

Co bez elektriny. Bez jidla a topeni. - K jidlu taky kousek vasi zmrzle sestricky, v mrazaku (=za oknem)

Zatím bez slepic

tak by Den trifidů byl ještě optimistickou vizí. Totéž pro pitnou vodu Ale nedělám si iluze ani o Plzni ani Ostravě. Šance bych dával středně velké vesnici s vlastním felčarem, učitelem a knihovnou (google nepoběží), přiměřeným zemědělským prostorem okolo, náčelníkem s koulema a obyvatelstvem s nadprůměrnou (pro prostor ČR) disciplínou a odhodláním. A s dostatečnou zásobou zbraní a střeliva pochopitelně.

Zatím bez slepic

je nějaká moderně feministická konstrukce nebo důkaz fatálního nezvládnutí gramatických základů mateřštiny?

Zatím bez slepic

"Oba tvary jsou možné. Záleží na kontextu a významu, ve kterém chcete slovo použít. Pokud jde o lidské nebo zvířecí údy, používá se v 7. pádě koncovka -ma: nohama."
Tedy:

Roztoužená dívka s dlouhýma nohama ležela mezi nohami stolu.
Takže:

Zatímco klasická židle má mezi nohami trnož, dáma mezi nohama obvykle trnož nemívá.
Výjimkou může být dáma s oběma nohami dřevěnejma.
Ta pak může mít mezi rovnejmi nohami (mimo jiné ) i trnož!

Zatím bez slepic

To je fakt, nejblíže "trnoži" byly starověké kréťanky, panny, které měly kotníky k sobě spoutané zlatým řetízkem.
Pochopitelně ty z movitých vrstev.
Řetízek pak po svatbě roztrhl manžel.
Odtud tradice šperků u kotníků.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I would like to introduce you to a question-and-answer forum for programmers, with all the areas you can research such as windows, android, java, python, c... the website: https://stackanswers.net/search/java

Zatím bez slepic

S nenadšením a s nelibostí to hodím SPD. Smutné, ale ta ostatní eurovolební svoloč je o rády horší. Jak hluboko jsem klesl.

Zatím bez slepic

Tomio Okamura - SPD
8 hod ·

Předsednictvo SPD jednomyslně schválilo lídrem kandidátky do voleb do Evropského parlamentu člena SPD, lékaře, pedagoga a bývalého ministra zdravotnictví MUDr. Ivana Davida, CSc. Z posledního místa kandidátní listiny podpoří ostatní kandidáty a zdůrazní význam těchto voleb předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, Tomio Okamura.
Klíčové volby do Evropského parlamentu se uskutečni 24. a 25. května 2019. Přijďte k volbám a podpořte spolu s námi svobodu a suverenitu České republiky!

Hnutí SPD je jediná politická síla důsledně hájící zájmy České republiky. Nekandidujeme proto, aby naši poslanci v Evropském parlamentu kolaborovali s elitami Evropské unie. Kandidujeme v těchto volbách, abychom zastavili diktát neomarxistických globalistů ovládajících současnou Evropskou unii. A nejsme sami! Ve spolupráci s vlasteneckými politickými stranami naší frakce Evropa národů a svobody (ENF) v čele s Matteo Salvinim, Marine Le Pen, Geertem Wildersem a vládními rakouskými Svobodnými jsme připraveni budovat novou formu spolupráce národních států Evropy. Spolupráci, která bude respektovat a chránit naší suverenitu, svobodu, kulturu a tradiční společenské hodnoty.

V Evropském parlamentu řekneme jasné:

NE likvidaci národních států a národů a vzniku jednoho multikulturního státu EU. Současná EU je nereformovatelná a stávající forma evropské integrace musí skončit

NE dalšímu omezování práv občanů, včetně práva vlastnit zbraň

NE novým regulacím a nesmyslným omezením podnikatelských aktivit

NE podpoře imigrace

NE toleranci k islamizaci Evropy

NE pozitivní diskriminaci menšin a podpoře politických neziskových organizací

NE přijetí eura Českou republikou

NE evropské armádě vedené Bruselskou elitou

NE předávání další moci z úrovně států do rukou EU

V Evropském parlamentu budeme prosazovat:

PODPOŘÍME zrušení Lisabonské smlouvy a novou spolupráci národních států na základě svobody a suverenity

PODPOŘÍME společný trh a svobodný pohyb občanů národních států Evropy

PODPOŘÍME společné projekty dopravní a energetické infrastruktury

PODPOŘÍME společné vědecké projekty a vědeckou spolupráci

PODPOŘÍME spolupráci v boji s teroristy a mezinárodním zločinem

PODPOŘÍME právo občanů členských zemí rozhodovat v referendu o všech zásadních otázkách včetně vystoupení z EU.

PODPOŘÍME postupné rušení zbytečných byrokratických orgánů EU

PODPOŘÍME sociální projekty pro pracující rodiny v národních státech Evropy. Musí skončit demografická genocida evropských národů a jejich nahrazování imigranty

Zatím bez slepic

bohužel - nic z toho se v tom "parlamentu" nebude řešit. Poslanci EU parlamentu nemají "zákonodárnou pravomoc", nemohou ani dělat pozměňovací návrhy. Můžou buď něco schválit, nebo neschválit. Stávající převaha levicových a "vítačských" stran možná nebude tak velká, ale bude stejně, takže se většinou odmává to, co komise navrhne.
Tyhlety bejkárny se tvoří mimo EU parlament a ten se většinou dá nějakými kličkami obejít (třeba že se komise usnese, že se něco upeče v radě ministrů nějakými jejich náměstky, nebo v nějakém parlamentním výboru). Komise EU má spoustu možností, jak pro ně důležité vysírky protlačit jinudy.
No a kdo bude za ČR v komisi?

Zatím bez slepic

In reply to by PivoJ (neověřeno)

Trvalý odkaz

Člověk by si měl dávat dosažitelné cíle. S Bruselem moc nehneme. Osobně jsem každopádně přesvědčený, že i Andy potřebuje dostat zprávu, že ti voliči jej doma neudržují dost daleko od tepláků jenom za koblihu. Prostě mu "nevýhra" také neuškodí.

Zatím bez slepic

Přesně! Je jasné, že EP není velká páka, ale pokud poslanci dají většinově nesouhlas s činností EK, tak to není zas tak málo.

Věřím tomu, že Ježibabiš má od odborníků spočtené na co má ve volbách do EP hrát, ale bylo by dobré mu ukázat, že co s týče politiky vůči EU, není to co převádí to pravé.

Zatím bez slepic

In reply to by PivoJ (neověřeno)

Trvalý odkaz

Aha, tak fajn. Bohužel je to všechno na nic, k volbám je úplně zbytečné chodit, protože EP je stejně neschopný cokoliv ovlivnit.

Takže necháme toho 28(/27)-hlavého diktátora prznit naši evropskou kulturu až do samého konce?

Především, každý nový evropský komisař, který je navržený svou vládou, je po té grilován a schvalován parlamentem. Nehledě na to, že tentokrát například Itálie, Maďarsko, Polsko, Rakousko a možná i další země můžou už navrhnout "lepší" evropské komisaře, tak dobře zvolený parlament nemusí nakonec schválit nějaké případné zelené liberální multikulturní pako.
Mimochodem, jedním ze špicn-kadidátů navržených na šéfa Evropské komise je i náš Jan Zahradil z ODS.

A ještě bych přidala dva citáty Edmunda Burkeho (1729 – 1797)
(Edmund Burke byl britský politik, politický teoretik a filozof anglo-irského původu. Bývá považován za zakladatele konzervatismu.):

„K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“

„Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl.“

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Perfektní.
No,ještě to drží pohromadě,možná několik tisíc těch starších odborníků,řemeslníků.
Co přijde až ti starší odejdou a mládež bez praxe,umu ale i snahy něco dokázat,skončí všechno ve skladu.
Už to pozorujeme,trochu to zachraňují,prakticky ve všech profesích Ukrajinci

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

To jeste netusite to nejkrasnejsi. Ta baba na telefonu muze klidne delat pro tri takovyhle firmy najednou. Plus pro vasi pojistovnu a cestovku a v pauzach muze jeste volat sama nekam a nabizet treba obrazkove knizky pro deti nebo odpovidat na pisemnou striznost klidne i na ni samotnou. Nekdy si sama sobe odpovida z firmy do firmy. - Protoze starej socikovej system, kdy si firma delala vsechno sama jsou davno pryc. Co jde, to se dava subdodavatelum, ktery to udelaj lacinejc a bez starosti pro firmu.

Subdodavatel jen dostane skripta procedur a pozadavku a at se stara a skoli svy zamestnance.

Vy volate babe do firmy, nejen, ze ona je vlastne u subdodavatele, ale i ten ridic je od subododavatele. Zase jinyho. Baba se musi proklikat spravnym programem, aby to cislo nasla, splete is PDP s PPD a mate jiny cislo. Nekdy vam ho da schvalne, protoze toho ma plny zuby a kdyz zavolate znova, abyste ji vynadali, tak padnete na nekoho jinyho. Jejim cilem je se vas zbavit co nejdriv, protoze to ma samozrejme na cas. Programy mefungujou, pocitac zamrza, baba spravne hlasi co se ma udelat, ale na druhym konci to nikdo nebere.

Kdyz si bude stezovat hodne klientu, tak se to bude resit. Korporace jsou parni valce co funguji na velky cisla.

Problem a chyba co baba pochopi asi tak za 2 dny co je tam, firme zabere tak 5 let. Nahoru se to hlasi, ale nejsou tam stari panove, ale nizsi manazeri tak 23-28 let, kteri hned nejdou bojovat s vyssimi manazery, aby se nejaka pitomost prestala delat. Proste to trva.

Navic neco zmenit, na to se musej predelat vsechny programy - cimz se vetsinou totalne zkurvi to, na ktery uz si zamestnanci zvykli a konecne neco delali po pameti. Takze to je zas pomalejsi. Protoze stejne jako u Microsoftu, takrka kazdej ajtak si dava za cest prehazet aspon tlacitka a schovat je nekam jinam. Taky IT nejsou zas tak rychli, ti co program vymejsleli uz tam davno nejsou, novi hledaj kde to doprdele dela chybu. Samozrejme, vsechno funguje jinak na Exploreru ci google Chromu atd.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

outsourcing pekne a prehladne :D
a co sa tyka IT - zakladny problem je absencia spatnej kompatibility. Cize pod 10-kou nespustite program beziaci na Win98. A najviac ma rozosmutnelo, ked rovnaky trend nabrali aj opensource OS ako napr FreeBSD. Ergo vynutene inovacie novym HW, novym SW a kedse povodny programator nie je k mani, tak sa to nejak uplaca s nasobkom chybovych stavov. A novy program je logicky horsi ako povodny. Ide to cele do plynu... :/

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Anonym (neověřeno) dne St, 27. 02. 2019, 16:48

Zatím bez slepic

Já jsem ji dnes poprve slyšela mluvit v tom rozhovoru se smetanou na DVTV a její projev je velmi příjemný.

Jak jsem pochopila, tak je profesí advokátka, která si velmi váží Kiska a chtěla by opravdu, ale opravdu slušné a spravedlivé Slovensko, tak jak si to přál lid na náměstích po zabití Kuciaka.

Zatím bez slepic

Čie záujmy v skutočnosti pretláča kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová? Ešte do roku 2017 pôsobila v mimovládke, ktorú financovala Nadáca otvorenej spoločnosti Georga Sorosa a americká ambasáda. Budeme mať v prezidentskom paláci iba ďalšiu bábku kopajúcu za záujmy USA a za záujmy liberálneho oligarchu?

https://www.hlavnespravy.sk/cie-zaujmy-bude-pretlacat-caputova-posobila…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

s těma balíčkovejma dopravcema je to dnes těžký, moc neplatěj,
tak pro ně jezdí každej kdo ještě nepřišel o řidičák na osobák (na menší dodávku nepotřebujete C-čko)
a najímaj si prej řidiče i na krátkodobý výpomoci, a podle toho to pak vypadá. Horšej se oproti minulosti, a to dost zřetelně.
Já mám zkušenosti z reálu opačný - DPD zatím v pohodě, ale PPL mne zrovna dnes lehce naštvali -
v pondělí jsem si objednal z Gearbestu svítidlo do chodby s čidlem pohybu za pár stovek. Bylo to z evropskýho skladu,
takže prej rychle. Ale že to bude až tak rychlý jsem fakt nečekal, dnes ráno v 7:45 mi (bez jakýhokoliv předchozího oznámení) volá PPL, že má pro mne balíček. Byl jsem už v práci, tak jsem to nemohl převzít, domluvili jsme se tedy, že mi to nechá v Karlíně v nějakým Parcel shopu, a vyzvednu si večer - ok, no problem. No a sotva jsem položil telefon, tak mi cinkla SMS od automatu PPL, že mi dnes mezi 8.00 a 10.00 budou prej doručovat ten balíček, grr. Takže asi tak kdysi slavná a spolehlivá PPL - kdyby to třeba cinklo aspoň den dopředu, i na dispečinku už to drhne. Je to asi furt o lidech, a když lidi nezaplatíte, začne se tam hromadit co zbyde - nespolehliví, přelétaví, atd atd...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Myslím, že tenhle komentář patří mezi důležité texty popisující vývoj té naší liberální demokracie v plné nahotě: https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-terezy-spencerove-odebirat-evr…

Každopádně to bude mít zajímavé kontace i ve směru do Německa ve vztahu k odsunu - zbavovat občanství náhle lze. Tedy mělo by, kdybychom už dávno nebyli hospodářským protektorátem.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No jo no Harabin nesmí projít, tato paní advokátka je prý mimo jiné prý i občanská aktivistka, podporuje ji kde kdo z pravých demokratů i naše média ji tlačí vpřed, bude všude, možná i v konzervách.
Pro ni už odstoupil i celkem suchar Mistrík.
Tato blondýnka je pokrokovější, mladší, kam se hrabal Drahoš u nás, když tahle otevře pusu tak mele a mele, k nezastavení, no prostě ambiciozní děvče IN!
Něčím mi silně připomíná tu Ditu Charanzovou od AB, že by stejná výcviková škola?
https://zemavek.sk/zuzana-caputova-dobry-anjel-v-ruzovom/

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.