Gott ex machina

Autor
Štítky

Myslel jsem, že na Kydech bude mít Kare Gott jediný článek. Kydy se přece jenom zaměřují jiným směrem než na životopisy nebo hanopisy slavných. Tušil jsem sice, že Gottův skon bude mít větší dosah než jen ve velkolepém pohřbu a vzpomínání druhořadých celebrit. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že o pouhý den později už tento podstatně zvětšený dosah budu popisovat.

Zkrátka a dobře, Mistr nám ještě ani nevychladl, ale už se leje špína na všech úrovních. Babiš předevčírem ještě s vládou schválil státní pohřeb, ale protože nám ta lepší, důstojnější, morálnější a pražská část ulice začala křičet, včera už to odvolal a prý bude "jen" pohřeb se státními poctami.  

Bývalý protokolář Forejt už stačil národ informovat o všech prohřešcích proti protokolu - vlajkách na půl žerdi, chybách ve státním pohřbu a podobně.  

Šafr se vyjádřil, že Gott (teď když se už nemůže bránit) byl vlastně škůdcem a státní pohřeb si nezaslouží, protože by to bylo zneuctění všech těch, kteří pro republiku něco udělali. Vlastně má pravdu... Gott by měl pohřeb stejný jako ti, kteří humanitárně bombardovali a podepisovali dopisy vyzývající k útoku na Irák a po něm by stejný pohřeb měli další podobní kolaboranti politici. 

Abych nezapomněl na Halíka. Ten už stihl napsat i příslušný dopis o tom, jak by pohřeb u Svatého Víta byl nevkusný a oslavoval by normalizační hvězdu zábavního průmyslu.  

A přidávají se další a další. 

Vidlácky bych si dovolil říci, že Gott se v očích všech těch dnešních mravokárců provinil v podstatě jen tím, že po revoluci před nimi pokorně neklekl na kolena, nesypal si patřičně popel na hlavu a neměl potřebu si k nim chodit pro radu, pro koho smí a pro koho nesmí zpívat. Stejně tak nikde neposkakoval a nebil se v prsa, jak dal peníze Lanďákovi, podporoval Kubišovou a další. A jeho třetím hříchem bylo, že se nesnažil režim za každou cenu provokovat a hrát si na symbol protikomunistického odboje a dostávat za to zahraniční podporu. 

Troufám si také tvrdit, že Gott si vzal z podpisu Anticharty víc poučení než všichni ti Svěrákové, Smoljakové a další pražští kavárníci. Gott už totiž až dodnes držel politickou hubu. Nebo snad někdo víte, koho volil? Politicky se neangažoval, nechtěl být spojen se žádnou stranou, zřejmě mu stačilo se politicky znemožnit jen jednou.  A už navždy dělal to, co uměl nejlíp... zpíval. 

Ti další si sice nasypali popel na hlavu, ale jinak se nezměnili ani o fous. Tak jak tenkrát stáli na správné straně i kdyby měli udat vlastní babičku, tak to dělají i dneska. Tak jak se tenkrát cítili nad plebsem, tak se nad něj povyšují i dnes. A z mně neznámého důvodu mají pocit, že herecká nebo zpěvácká pocta je automaticky povyšuje na arbitra morálky. 

Na rozdíl od Kluse, Šídla či Holubové mi Karel Gott nikdy nevysvětloval, co si mám a musím myslet. 

Dále bych rád podotknul, že když děláte dobře to v čem jste dobří, tak se to projeví... Karel Gott byl zpěvák a dělal to dobře. Proto by většina národa klidně zamhouřila oči nad protokolárními prohřešky které propírá pan Forejt. Ostatně Masaryka také zvolili víckrát než mu ústava dovolila a všichni to rádi přešli. Proto většinu lidí nijak neurážejí státní vlajky na půl žerdi a proto jim nevadil Babišův návrh na státní pohřeb. 

Karel Gott je hodně jasně svítící reflektor v jehož světle bude velmi podrobně vidět ledacos z charakterů dnešních mocipánů a okupantů veřejného prostoru. Tentokrát totiž všichni sedí v první řadě a tentokrát český volič nejenže neodpustí, ale také nezapomene. Jeden z mých oblíbených blogerů to vyjádřil mnohem jadrněji... ukáže se, kdo je zmrd ať už má jakoukoliv slupku. 

Jak asi bude nazíráno na Babiše, který nejprve halasně řešil státní pohřeb, aby po chvíli couvnul a zachraňovala to Ivanka Gottová? Jakpak Zaorálek a další, kteří se teď bijí v prsa, jak to PRVNÍ navrhli... 

Jak bude nazíráno na novinářské i herecké hvězdičky, které neměly odvahu Karlovi rušit koncerty pískotem (vynesli by je v zubech), když prý byl takový pokleslý charakter a troufají si až teď, kdy se nemůže bránit? 

A Halíkovi doufám někdo rozbije hubu, přečte v Bibli něco o lásce k bližnímu i k nepřátelům. 

Jak bude nazíráno na Forejta (protokoláře s  děvkami a fetem), že promeškal vzácnou příležitost mlčet? 

Mimochodem, všimněte si... Zeman kondoloval rodině, nechal stáhnout vlajky... a... ticho. Neříká už nic. Není blbej. Gott je opravdu tuze jasný reflektor a snadno ukáže něco, co národ nechce vidět. 

Nakonec bude mít Mistr národní pohřeb na Žofíně.  A aby se neukázalo, že jeho skon bude mít větší politický dosah než celý jeho předchozí život. Gott má, řečeno politicky, nejvíc voličů. V očích národa asi tak stokrát víc než všichni politici dohromady.

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

navíc uměl.
A to ti obsírači jeho lakýrek, to jsou také tvrdí profesionálové, ovšem tolik jako Gott neumějí.
Tak holt musej použít berličku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Bratře Vidláku, pravdu díš, pravdu, díš ..., Tvá slova do kamene tesat a byl bych tuze rád, kdyby se prorocky naplnila, beze zbytku, nekompromisně!
Slovo znechucení, byl jen slabý odvar mého včerejšího pocitu nad těma nýmandama co se chtěli uboze blýsknout na někom komu nesahají ani po kotníky. Pro mne osobně nestojí za to více je komentovat. Jen v koutku duše doufám, že nebudu sám, kdo si ten jejich hnus zapamatuje a těm politicky aktivním, nebo i těm co se zkoušejí angažovat, to dají jako já při jakýchkoliv volbách sežrat i s přílohou za vše ostatní čím nás oblažili. A ty rádoby umělce, ty bude stačit jen ignorovat. Prázdné sály a divadla je blbě uživí. Dotace snad nebudou navěky!

Zatím bez slepic

Jen v koutku duše doufám, že nebudu sám kdo si ten jejich hnus zapamatuje. Také doufám.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Gott má, řečeno politicky, nejvíc voličů."

Hm... tak to je zajímavá myšlenka. On asi jako jedna z mála osobností, ne-li vůbec jediná, opravdu sjednocovala a sjednocuje národ.

Vlastně mě napadá, že účast národa na Mistrově pohřbu by mohla být velmi vážnou konkurencí chystané statisícové demonstrace milionu chvilek nenávisti, která by měla proběhnout kolem 17. listopadu.
A ještě mě napadá, že tento podzim může být pro mnoho lidí psychologicky nezvládnutelný. Představte si přes fejzbůkovou bublinu zlanařeného chvilkového demonstranta, který je ale zároveň upřímným fanouškem Mistra Gotta. Tento demonstrant teď za týden půjde na jeho celonárodní pohřeb, který se ale koná zejména díky Babišovi a který plně podpořil Zeman. No a tento člověk, který dojede z Ostravy a bude se loučit spolu s desetitisíci a možná i statisíci lidmi s Mistrem, by se měl účastnit o měsíc později demonstrace proti těm, kteří tento pohřeb umožnili. .... Tak já bych řekla, že se na to už vyprdne.

K tomu Babišovi, Vidláku:
Myslím, že se mýlíš, že mu křivdíš. Protože v momentě, kdy do éteru zbrkle vyrukoval se státním pohřbem, si vůbec neuvědomil zapeklité protokoly tohoto speciálního sousloví. Jsem přesvědčená, že měl od začátku ve skutečnosti na mysli národní pohřeb se státními poctami. Má Gotta fakt rád.

To Zaorálek to chňapl jako marketingovou příležitost a sebral se země pár % preferencí pro ČSSD.

Zatím bez slepic

že Babiš má Gotta fakt rád? Co když ho Zaorálek měl raději?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak Babiše výrazně nesnáším, zde ho budu obhajovat.
On, podle mého soudu, jen velmi rychle vytvořil možnost jakéhosi státního pohřbu, ovšem s tím, že konečné rozhodnutí je na rodině, což se také stalo. Zrovna za tohle bych mu psí hlavu nenasazoval.
Že to bylo (nejspíš) populistické a politicky-marketingově motivované? To je sice možné, ale na celé věci to, myslím, nic nemění.
Vím, že neplatí "co by kdyby", ale kdyby nejednal tak jak jednal, ocitl by se nejspíš zase v palbě kritiky z opačného důvodu.
Domnívám se.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dá se říci, že Babiš leckomu vypálil rybník. Byl rychlý jako každý správný obchodník. Jistě to bylo populistické (to slovo je již notně zprofanované) a politicko-marketingově motivované. Jinak by to ani nešlo. Ale také to šlo z jeho vnitřního přesvědčení. Něco takového by udělal každý slušný člověk, který by měl tu moc.
Je jedno co Babiš udělá, žumpou bude vždy kritizován a hanoben. Má to jistou výhodu v tom, že se to stalo únavným stereotypem. Gottův pohřeb a podzim s plánovanými demonstracemi ukáží mnoho o české společnosti.

Zatím bez slepic

Přesně, udělal možná vědomě co dělá Zeman, řekne něco co vyvolá konflikt, protože to řekl Zeman, teď Babiš. Protože to Babiš řekl, tak se k té věci každej vyhraňuje a má kecy, nakonec to skončí tak, že si někteří jako Blbobrádek uvědomí, že přestřelili a začínají mít výmluvy "vytrženo s kontextu", další dál střílí.
Viz neblbý členové trikolo, kteří viděli vzedmutí skoro všech, včetně těch co nemaj rádi Babiše proti kecům na Gotta navrhli populisticky, jako to udělal Babiš, přejmenování letiště, prostě se vyhranili, že oni nejsou proti Gottovi a opovrhují těmi co na něj nadávají :D

Je to spíše zajímavá sonda do hlav těch co nám říkají co je správné, protože nám ukazují, jak moc jsou blbý/koupení, že bojují raděj proti někomu koho nemají rádi i když má pravdu :D Jinak řečenoi nedokáží odhadnout, kdy mají mlčet, viz Smetana vs přejmenovaný manžel misky, který pochoipil, že jsou hranice, kdy bude za blba, narozdíl od Smetany...

Zatím bez slepic

protože dlouhodobě tu píšu, že Andrej Babiš je o parník nejlepší český premiér za posledních 30 let, na dotaz Vidláka jsem už dávno napsal, že jako špičkový manažer svoje problémy vyřeší, tedy pokud jej nezradí zdraví.
Pokud jde o kauzu státní pohřeb, pusťte si video, ve které pan Babiš říká jak se o skonu KG dozvěděla jaký měl osobní vztah k němu.
Dobrá, mohlo to být hrané, potom by byl kromě špičkového manažera a politika také výborný herec, ale obraťte ten pohled. Pokud by to co řekl byla 100% pravda, řekl by to jinak?
V té kauze, stejně jak ve všem co Andrej Babiš kdy udělal se zase odráží nenávist opozice, která VŽDY, ať udělá Andrej Babiš cokoliv, řekne, že je to špatně. COKOLIV. Také proto, mimo jiné, taky ANO 2011 stoupají, nebo stabilně drží preference a proto ani Rezek a ostatní ničemové s tím nic nenadělají.
Ale něco se pomalu láme. Viz aféra nejnověji s Klimešem https://www.mediar.cz/v-reportazi-168-hodin-chybelo-vyjadreni-agrofertu… a také s Xaverem https://www.youtube.com/watch?v=42nbRf6P2YI&t=146s.

Zatím bez slepic

Souhlas s tím, že se něco láme a osobně mylsím, že "klavárna" překročila čáru, kdy lidi mlčeli, šlo to mimo ně, protože kavárna vlasntě dokázala co chtěla, lidi přestávají bát za své názory :D
Jenomže si nejak neuvědomila co říkají každé volby, jejich názor není názorem 99,9procent populace, pouze tou agresivitou donutila a nutí stále větší část národa nemlčet a hlavně nestydět se za to, že nemám názor kavárny

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ale nakonec to bude takhle nejlepší. Myslím tím formu pohřbu K.G. (Sakra, ty iniciály mi někoho připomínají, ale tak jsem to fakt nemyslel.)
Ať si říká kdo chce, co chce, bude to prostě národní pohřeb a basta! Jo, a zaznamenali jste prohlášení Bělobrádka? To je taky síla! Ale jen ať
se ti "kluci" takhle odkopávají. Nedělal jsem si o nich žádné iluze, ale teď se jich zbaví i mnoho dalších lidí, kteří je měli...
Ještě chci upozornit na další odkazy, které nám K.G. zanechal a nikdo se o nich kromě Aeronetu nezmiňuje. Jsou to jeho "spiklenecké teorie"
a vize, které zveřejnil již v červnu 2001 a které ocenil spolek Sisyfos "Bludným balvanem" a odsoudil je taky Jakub Janda z Evropských
hodnot. Než abych je nepřesně a neúplně reprodukoval, odkazuji vás raději přímo na Aeronet, tam to všechno najdete...
Ale neodpustím si ještě připomenutí textu jedné písně, kterou K.G. zpíval a který je jeho prosbou pro tyto smutné a rozvířené dny:
"Čas běží jako bláznivý,
já nechytím ho, ani vy,
pak ale přijde ona chvíle,
kdy život promění se v let.
Já nechci růži na rakev,
já nechci pláč, já chci jen zpěv
a do hrobu mi dejte píseň
a zpívejte mně naposled
Ave Maria..."
A ví se už, kde bude Karel Gott pohřben? Doufám, že na Vyšehradě...

Zatím bez slepic

Ty výroky různých Bělobrádků a jiných sudetokamarádů by bylo dobré sepsat a vylepit někde na Praze 5
nebo u KrKavčích hor

Zatím bez slepic

In reply to by Tony (neověřeno)

Trvalý odkaz

Závist, touha po moci, zviditelňování se, já chci a můžu, já jsem nejlepší jsou jejich vlastnosti, těch ubožáků.
Četl jsem Senekovo pojednání může li být moudrý uražen. Nemůže. Hňup nemůže dát více než to hovno, které je v něm.
Zlu je třeba bránit vždy, ve všem a všude !!! Výrok našeho 1. prezidenta. Oko za oko !!! Nelítostně !!!
Co si kdo zaslouží, o co si řekne, to má dostat !!! Nelítostně !!!
Humanita vede společnost do absolutní záhuby !!! Nic nezapomenout, nic neprominout !!! Nelítostně !!!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Halíka okomentoval ůžasně lakonicky Kotrba:
Není nad křesťanskou lásku, jdoucí až za hrob.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já být vdovou, volím rodinný pohřeb, bez estrády davů celebrit. Už dopředu vidím sochu typu Ronaldo nebo Špinarová. Problém bude jen s jejím umístěním, to budou pražské spory - jestli vedle koně nebo nad. Měla by být v Plzni. Nebo deska na rodném domě.

Zatím bez slepic

Gott už sochu má... stovky a tisíce. Jeho písně vyryly o dost hlubší brázdu v dějinách než by to dokázalo jakékoliv kamenické kladivo nebo huť. Pochybuju, že by u nás někdo dokázal udělat Mistrovi sochu, která by byla alespoň z poloviny tak dobrá, jako když zpívá, že končí bál a to ho nebaví...

Zatím bez slepic

Vidláku,

to jste napsal pěkně, hlubokou brázdu, protože jeho písně dávaly lidem radost padesát let. Gottovo dílo i chování bylo laskavé stejně tak, jako jsou laskavé (plus další plusy) vaše texty. Je mi potěšením, že existují "lidští lidé".
Děkuji vám.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

lesklá, bronzová, tak hezká...
na ní pájena libá slova.
Černý havran do ní klová
a každá babička ji leští,
ať z Berlína, anebo z Pešti.
Na zemi plane věčný plamen
ne státní, s tím je amen,
ale soukromá svíčka.
Za ní jsou vlhká víčka
a tichá melodie,
ukrytá jako lesní Dyje;
k nebi stupá vzpomínka
z kapsy trčí svačinka
tak už do vlaku nastup,
bo takových je zástup.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Přihodím na rakev růži
nejsem tu ve své kůži
musím ji házet vysoko,
jindy se háže hluboko.
Místo saka mám bundu,
no nedělám si jundu
vždyť je to smutná chvíle,
není to nikdy milé.
Vepředu stojí blízcí
za nimi nějací řízci
nejspíš to bude ochranka.
Co muž, to černá vázanka
ženy třímají kabelky
ramena mají výstelky
situace je vážná
na nebi husa tažná.

Zatím bez slepic

Při úvaze o státním pohřbu výstižný výrok: "Potíž je v tom, že se prezidentem může stát každý, kdežto Gottem nikoli. "

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jasně teď vidíme kdo rozděluje národ.
Snad 90% obyvatel by souhlasilo aby měl Gott státní pohřeb.
Když vím,že Gott jak charakterově,tak odborně převyšoval Havla o několik řádů.
Bělobrádkovi ta nemoc už zasáhla mozek.
Halík,zástupce pekla u nás,musel takto vyrukovat,protože Gott do pekla nepůjde,Gott bude zpívat v andělském sboru.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vaše nenávist vůči Havlovi musela někudy ven, žít s utkvělou myšlenkou antihavel holt není lehké. Ale Gotta jste k tomu zneužívat nemusel.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nenávist?
Vždyť je to obyčejná obranná reakce organismu. Na zvěčnělého a věčně živého rádoby dramatika a cizím dopuštěním prezidenta ji mám taky. A taky na tu žumpu, co je tak trefně označována jako havloidé, pravda & láska, elita národa,....

Zatím bez slepic

Chlape,vy ocividne potrebujete odbornou lekarskou pomoc. Jak tancim na Gottove hrobu? Fakt to myslite vazne?
K zbliti muze byt slabsim jedincum pokrytectvi havloidni kafarny.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vaclav Havel je podle meho uzasny zjev ceske inteligence, ktery se - podobne jako Masaryk - shodou historickych okolnosti (a navzdory vetsine ceskeho naroda) dostal do cela statu, kteremu vahou sve osobnosti vydobil obrovsky respekt v demokratickem svete. Nu a po Havlovi - stejne jako po Masarykovi - to zase rychle opadlo.

Mejte se pekne a jdete za stestim. .

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Mě konkrétně to u Havla odpadlo 25.11.1989 na Letné, asi jsem příliš avangarda. " uzasny zjev ceske inteligence", "obrovsky respekt v demokratickem svete" - to mi připomíná knihu J. Hellera: Batšeba: "Kam na ta krásná slova chodíš Davide?" David: "Vymýšlím si je".
Ale jinak dobré, za mainstreem je třeba bojovat do poslední klávesy, sám by to nedal, vždyť má na to jen ČT, ČRo atd ......
Jako v každé španělské písni musí být "corasón" tak v PAL koméntáři musí být něco o "hýkání", už jste to použil?
Hezký den

Zatím bez slepic

Co to z odpustenim zvanite o CRo nebo CT? Psal jsem jasne a zretelne o evropskem maisntremu, coz byly v listopadu 1989 (a dodnes jsou) staty evropske unie.

Hykani necham na Vas, nemam nejmensi tuseni, jak se Vam to vylihlo v hlave.

Zatím bez slepic

Já přeci píši o tom, že na tomto lehce kanapově-disidentním fóru vystupujete tak, jako by jste před 89 hájil názory z Rudého práva (tj. tehdejšího mainstreemu) proti disidentům. Není Vám to hloupé? Zastávat se silnějších proti slabším? Nebylo to v pohádkách naopak?
Je měsíc z tvarohu?

Zatím bez slepic

Vy jste po me zmince o evropskem mainstreamu zacal - ve stylu standardnich whataboutistu - psat neco o CT a hykani.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

který jen chce vyvolat hromadnou hádku, zaplevelit tuto diskusi a odvést tak pozornost od podstaty. Doporučuji nereagovat, zasklít!

Zatím bez slepic

ale nic nezmenite na otazce, proc tolik lidi na tomto foru ma potrebu vyuzit smrt Gotta k utoku na Havla.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já vám v podstatě Scallope rozumím. Včera jsem se nechal unést a rozhořčeně jsem reagoval na výblitky od Věštce, alespoň tak se mi jeho reakce na úmrtí Karla Gotta jevili. Scallope se neměl divit tomu, že jsem tak reagoval, Karel Gott není pro mě nějaká modla , ale mám jej rád a tak jsem jej bránil. Jsem takový. Vás proto také chápu, máte Havla rád a dnes by jsme neměli jej zmiňovat ač si myslím to samé co autor a také Havla nemusím. Chápu proto, že jej bráníte. Nechme to na někdy jindy. Ale dovolte, aby jsme zde kritizovali kavárnu, která se opravdu chová jako sedlina. vložím sem jeden příspěvek pod článkem pana Jírovce na Nové Republice(mimochodem doporučuji) o Karlovi Gottovi a pod který se klidně a rád podepíšu.
Děkuji Gottovi za podpis anticharty. Dnes má jeho podpis mnohem větší cenu než tehdy. Oceňuji také jeho statečnost, že se nepoddal dnešním novinářským a politickým sviním.
A dodávám, také části kulturní fronty.

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ne Scallope, ale Věštec

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

kam diskuzi posouvate (s tim podpisem anticharty) - Vas nazor je jiste specificky. Ale budiz :-) Pro mne debata na toto tema neni vhodna doba (jeste neni ani pohrbeny), ale treba se toho chytne nekdo jiny.

Pri pohrbu Havla by bylo nesmyslne utocit na Gotta a ted to plati naopak. Udela to jen frustrovany clovek s zivotnim programem antihavel.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ukazuje to, že statistika 85 % pro státní/národní pohřeb je věrohodná.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jsem rád, že i havloidi už přiznávají, že se Havel dostal do čela státu nedemokraticky, proto vůli většiny národa. - Proto ho většina lidí nemá ráda, protože to byl podvodník.

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Scallupe, buď máte dobrého dodavatele, a prozraďte, co berete, nebo jste zbloudivší trollí duše, popřípadě placený Hamáčkův pátrač po vadných zdrojích ...
Cpát piedestal zrovínka pod karikaturu čehokoli ( myšlen reprezentant cizích rozvědek VH ) - vedle persony, jež od sebekázně ( jo pane, Masaryk nebyl kavárenský povaleč ) , disciplíny přes vytrvalost, píli, vzdělání, pevné morální zásady, schopnost zorientovat se a rozhodnout, dokázala skutečně vrátit nejen Čechám samostatnost, je buď provokace, nebo následek lobotomické příhody ...

Zatím bez slepic

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak Havel, tak i Gott měli v očích pokoru.
Jak se kdo z nich choval po dobu svých dnů zde na zemi
je jen a jen jejich vizitkou.
Je na každém jednotlivci,
který z nich je komu milejší.
A že je to dnes tak zřetelně vidět?
To není nenávist.
To je fakt, že si dovolíme mít rádi,
koho chceme.

Zatím bez slepic

Ale proc nenavist k jendomu ventilovat na hrobu druheho? Kde se to v tech lidech (a na tomto foru jich je hodne) bere?

Zatím bez slepic

Ale scallope, otevřete srdce, zkuste to zjistit v několika mých komentářích. Přece Vám nikdo Havla vzít nemůže, nám zase třeba toho Gotta.
A že Gott dokázal sedět u jednoho stolu bez pohrdání s kýmkoliv? To můžeme dokázat i my, domluvit se nejitřit bolest,.... To by byla přínosná vizitka pro budoucnost.
To můžeme zvládnout :-)

Zatím bez slepic

Ted nevim, jetsli to z Vasi strany neni jen hrane neporozumeni. Ptal jsem se, proc tolik diskutujicich na tomto foru - tedy vas vidlaku - ma snahu na hrobu Karla Gotte ventilovat nenavist k Vaclavu Havlovi. Vuci nim nijak v diskuzi nevystupujete, tak jim asi nejak rozumite. Proto se ptam Vas.

Jinak se shodneme, tento vodopad nenavisti vuci Havlovi by si Gott nejspis nepral a jitrilo by to bolest rodine, kdyby to cetla. tim spise se ptam, proc to tolik vidlaku dela.

Zatím bez slepic

Podsouváš svoje výmysli, když čtu tak porovnávají chování havel vs gott, protože kavárna vytáhla jméno havel.
Otázka tedy je, co se zde o havlovy napsalo pravda nebo ne, protože tvoje otázka přímo podsouvá "oni nenávidí" a automaticky hned předjímá jako fatk "on byl dokonalej, a jsou to pomluvy" :D

A ta poslední veda "shodneme se o nanavisti" :D Hele, opet podsouvas svoje domenky ze pry druhej a znovu vyzadujes souhlas s tímto hodnocením, ale nejak si preskocil, ze bys mel vysvetlit "hele v tom ci onom nemas pravdu, havel to neudelal", takze se myslis v hoidnocení na zaklade nepravdivve informace, ale ty to bohorovne prskocis a rovnou pozadujes souhlas a stavis to do pozice, ze pri nesouhlasu je druhej spatnej a rovnou si i sam klades otazku, ktere znovu hodnoti jhako fakt "oni ho nenavidi bezduvodne" :D

Co debatovat ferove, misto diskusnich faulu, ze kterých se sklkádá celá tvoje odpověd?

Zatím bez slepic

ale jinak je to horsi. Reaguje na mne vic a vic lidi, pritom jsem polozil jednoduchy dotaz: proc smrt Gotta vede tolik lidi k prezentaci programu antihavel? V tom je tohle forum specificke, jinde jsem tuhle spojitost nezaznamenal.

Zatím bez slepic

Protože se porovnání těch dvou úmrtí přímo vnucuje a tady je svoboda slova.

Havel vedle Gotta bude vždy vypadat špatně.

Běžte za Emmou Smetana, když chcete oslavu Havla. Tady jste špatně.

Zatím bez slepic

Když jste " jinde tuhle spojitost nezaznamenal ",tak byste asi měl jinam odejít a tady se zbytečně netrápit.

Zatím bez slepic

"... jinde jsem tuhle spojitost nezaznamenal".
Ano, vrať se na Jandovo pornohodnoty, tam Tě tahle "spojitost" opravdu rajcovat nebude.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.