Ještě jednou k volbám...

Autor
Štítky

...aneb co zůstalo stejné a co jsem přehodnotil.

Dnes bych rád navázal na svůj nedělní článek. Chtěl bych ještě chvíli hodnotit volební víkend a podívat se na volby z trochu většího odstupu. Zároveň jsem si ledacos přečetl - především komentáře vás čtenářů a uvědomil jsem si některé další skutečnosti, které mi v sobotu večer ještě nedocvakly. Některá svá prohlášení budu muset trochu poopravit. 

Na prvním místě bych chtěl říci, že jsem Babišovo utrpěné vítězství považoval za větší problém, než jaký skutečně má. Babiš ve volbách přidal jen málo hlasů, ale vítězství obhajoval, což znamená, že během uplynulých čtyř let politika hnutí ANO v krajích (i v republice) leckoho z bývalých příznivců naštvala a ti volili někoho jiného. Anošéf je ale dokázal nahradit jinými voliči a dokonce ten počet dokázal ještě navýšit. Navíc, volební účast byla větší než posledně a ne menší. K tomu si připočítejme voliče ohrožené koronavirem, kteří k volbám normálně chodí, ale tentokrát zůstali doma... Když to vezmu kolem a kolem, vyšší volební účast zmobilizovala nejen babišovy odpůrce, ale i jeho příznivce. A jeho kmenoví (skalní) voliči se nedostavili v plné kapacitě. Připočítejme atmosféru kolem koronaviru, kdy Babiš nic neudělal dobře už od března a vyjde vám, že ANO není na sestupné trajektorii. Zdaleka ne. 

Babiš si sice nemusí úplně dělat vrásky se svými voliči, ale o to větší průser je i pro něj propad socanů a komunistů. Je reálné, aby u nás hnutí ANO přelezlo nějakých 45% ve sněmovních volbách? To by mu zřejmě na poslaneckou většinu stačilo. Ale znamená to o třetinu víc voličů než posledně a ono není moc kde brát a to nepochybuji o tom, že Petříček zařídil značný přeliv voličstva z ČSSD do ANO. A kdo nevolil ANO, ten volil Okamuru. U Komunistů to bude dost podobné, akorát bych si myslel, že tam voliči více házeli právě našemu polojaponci.  Vlastně se můžeme dočkat situace, kdy Babiš bude zachraňovat své koaliční partnery před konečným pádem ani ne tak kvůli nim, ale kvůli sobě. 

Babiš má také plné ruce peněz se své nesouměřitelné státní sekery. Nepochybuji o tom, že testuje už teď, kdo by se dal koupit a jeho kandidáti už mají uši červené od telefonování, protože pokud nechá své soupeře sjednotit, bude mít problém. Každý kraj, kde upeče koalici s Piráty nebo Starosty má teď cenu zlata. Prachy vzal čert, ty se natisknou kykoliv a pak se klidně inflačně znehodnotí. 

Stejně tak si myslím, že Bartoš dostane brzy velmi zajímavou, neodolatelnou nabídku, která bude přesahovat všechny myslitelné meze, protože Piráti jsou zřejmě jedinou stranou, která sice Babiše nemiluje, ale zároveň ještě nejsou tak daleko, aby ho nenáviděli do morku kostí. 

Plán B našeho Veĺkého Bociána bude jednoduchý - zmobilizovat, udělat cokoliv, zvýšit důchody, dát přídavky, udržet zaměstnanost, udělat kurcarbajty a máknout tím nejvelkolepějším způsobem, aby pokud možno vyhrál příští volby sám. Při současné koronavirové situaci nebude problém s penězi, protože nemocnice se utěšeně plní a přitom se plní tak nějak plánovaně, takže se vždycky dají udělat skutečně účinná opatření a epidemii zastavit za pět minut dvanáct. Pak se udělá další státní sekera - ještě větší než ta první, sáhne se do šrajtofle, podojí se firmy z koncernu a to všechno dohromady udělá největší slevy na daních, největší sociální dávky a nejohromnější volební kampaň v našich dějinách. 

Bude zapotřebí sehnat voliče od Okamury -. takže se vůči EU zřejmě přitvrdí. Pochybuju taky, že by z USA přijel nějaký armádní vrtulník. Ostatně tam za měsíc mají také volby a pak se bude moci stát úplně cokoliv. 

A co ti druzí? 

SOC DEM právě zjistila, jaké to je, když se chtěl zalíbit těm, kteří ji stejně volit nebudou. Ale o to víc se budou držet u koryt, takže koalice zůstane až do hořkého konce. A ještě jsem ani nedokončil větu o tom, že v těch nejhorších chvílích si je ČSSD vždycky dokázala ještě zhoršit a už na mě vykoukl článek, že Petříček chce šéfovat pražské ČSSD. Chtěl jsem o ČSSD ještě napsat pár vět, ale už je to zcela zbytečné. 

Vojta Filip prý dá fukci k dispozici, ale nevěřím na nějakou změnu. Ani kdyby se stal předsedou Skála, tak se podle mě nic nestane. Komunisti už nejsou protestní strana. Pozici největšího hajzla, který může za všechny potíže těch mladých a krásných získal Okamura. K němu se budou obracet všichni nespokojení s Babišem i s demoblokem. Komunisti už s tím podle mě nemohou nic udělat. 

Piráti jsou podle mě další verze Věcí veřejných, Strany zelených a jim podobných. Jen měli (a ještě pořád trochu mají) tu výhodu, že neskončili ve vládě. V opozici jsou poměrně neviditelní a celorepublikově existují dvě až tři jména... Bartoš, Ferjenčík a Hřib. Běžný člověk si možná tu a tam vzpomene na nějaké další jméno, ale jinak jako by nebyli. Hřib už se uvedl... dobře, to je jeden. Ale teď se takových Hřibů objeví plná republika. Plná republika Vítů Bártů, Karolín Peake a podobně. 

Babiš by měl být vlastně rád, že Piráti uspěli. Zviditelní to spousty další pirátských jmen o kterých jsme doteď buďto neslyšeli vůbec a nebo je známe jako politické turisty odjinud. A všechno podělají. 

Úplně si představuju tu novou koalici u nás v Jihomoravském kraji. Hejtmanem bude zřejmě lidovec Grolich - doteď starosta malé obce do tisíce obyvatel, zdatný marketér. Nechci říci, že je zelený fanatik, ale nemá k tomu daleko. Lidovce u nás volí dost zemědělců. Ti teď zjistí, jaké to je, když je začne řádně popotahovat Životní prostředí. Místní Piráti, to bude podobné jako Žít Brno. Vlastně si přeju, aby taková koalice chvíli vydržela a ukázala voličům, co si doopravdy zvolili. Dejte tomu tři měsíce a Babišovci budou ještě rádi, že jsou v opozici a naopak tam, kde se s Piráty spolčí, tam z toho budou mít těžkou hlavu. 

Jinde v republice to nebude jiné a Babiš paradoxně nakonec bude mít problém tam, kde bude mít hejtmany. Ani Babiš nemá vždycky šťastnou ruku, kde brát lidi. Jermanová by mohla vyprávět. Vlastně takový Šimek - zcela neviditelný jihomoravský doslouživší hejtman si zaslouží odměnu, protože kdo nic nedělá, nic nezkazí... narozdíl od té Jermanové. 

K tomu si připočítejme tradiční voličskou vlastnost - vyvažování. Když teď někde přidají, příště tam uberou. 

Když to vezmu kolem a kolem, Babiš dostal akorátní štulec na to, aby zmobilizoval všechno, co v něm zbylo. To dobré i to špatné, to laskavé i to žulově tvrdé. Všechny své, kradené i erární peníze.  Dostal akorátní facku, aby si mohl uvědomit, kdo ho drží tam, kde je. Také dostal trochu strach a dostal příležitost si udělat obrázek o svých přátelích (žádní nejsou) i nepřátelích. Zazvolnil mu budíček, aby si včas najal lidi, dal dohromady strategii, vyhrnul si rukávy a pustil se do největšího boje svého života. 

A pokud mu nedošlo, že nikoho kromě voličů nemá, pokud mu nedošlo, o co hraje, pokud zůstane v klidu a nic neudělá, tak k čertu s ním. Přijde někdo další. 

Ale kdybych si teď musel vybrat, vsadil bych si spíš na to tykání s Orbánem, než na parlamentní porážku.  

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.4 (76 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Jihomoravský kraj
Bez vítězného ANO vznikne podle všeho koalice v Jihomoravském kraji. Tam se na spolupráci dohodli zástupci lidovců, Pirátů, ODS s podporou Svobodných a Starostové pro jižní Moravu. Už v pondělí si přitom rozdělili resorty a místa v radě kraje. Původně měli mít v radě lidovci, Piráti a občanští demokraté po třech zástupcích a Starostové dva. KDU-ČSL nakonec bude mít jen dva posty, ODS čtyři. Novinářům to řekli zástupci stran. Koaliční smlouvu podepíší pravděpodo

Průměrný počet slepic: 1.4 (31 hlas)

In reply to by Andrej (neověřeno)

Trvalý odkaz

Za 30 let ze všech vyšlo jenom hovno.

Průměrný počet slepic: 4.8 (47 hlasů)

Kalousko-Drábkovské hovno bylo jak hovnocuc cholerového řídkého průjmu, kterým se chystali pokropit vesnici.

Andrejova hovna jsou vcelku sympatické tvrdé bobky, co se dají zaorat.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

In reply to by Andrej (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proc opakujes co napsal Vidlak? Nemas i vlastni myslenky? Boze, to uzt na pozici elfu nejsou schopni najit nic jineho nez tvora co umi jenom jist, vymesovat a spat? Kruci, Zda se, ze nejenom Andrej ma personalni problemy ;)

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)

víš co. Začíná to na p.

Průměrný počet slepic: 3.3 (6 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Držte piču.

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

In reply to by Andrej (neověřeno)

Trvalý odkaz

...že mi to čím dál více připomíná knihu George Orwell, "1984".

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

když nevím, co bude zítra.

Průměrný počet slepic: 4.6 (17 hlasů)

... co bude zítra, stačí, když otočí Šipku času. ... Má to ale drobnou nevýhodu, protože pak nebude vědět, co dělal včera.

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)

Zítra bude hned ráno káva u Hardyho s kamarádem z mládí, kterého jsem neviděl skoro půl století. Jsem zvědav.
Potom dám do trouby pomalu péct kančí kolínka. Bude to premiéra.
Jsem zvědav.

Průměrný počet slepic: 4.2 (15 hlasů)

z křišťálového pekáče.

Průměrný počet slepic: 4.2 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

ale : lidi, jak mě je to buřt kdo vyhraje (když Okamura to určitě nebude) příští sněmovní volby...

Průměrný počet slepic: 3.4 (13 hlasů)

Co bych udělal, kdybych byl Babišem a nechtěl prohrát volby? Pozval Kellnera, jakožto nového majitele Novy, na soukromou schůzku. Nabídl, že zruším, nebo téměř zruším, koncesionářské poplatky. A požadoval totální spolupráci při příštích volbách, nejlépe s Trikolórou v koalici, což by mohlo Kellnerovi vyhovovat. A přislíbil i budoucí dohody všeho druhu.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

Eta.
Jenže,za zády Kellnera je černý stín Klause st.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale o tom to je. po tom už se nebude psát Klaus ml. ale Klasus st. Co mi vyhovuje.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Klíčovou větou je tato:
Ostatně tam (v USA) za měsíc mají také volby a pak se bude moci stát úplně cokoliv.
Nechme si hodnocení na dobu potom. Jsme poslušná kolonie, která může být postavena před dilema odhadnout vítěznou stranu. Že to neumíme je obecně známo.

Průměrný počet slepic: 4.8 (31 hlas)
Trvalý odkaz

Tak, tak. Cokoli.
Také jsme zvědav, jak se ti, co mají hlavu křečovitě otočenou k americké vlajce s předpokládanou turbulentní situací popasujou.
Posledně, když zvolili Trumpa místo Hilar, z toho byla docela pěkná komédie.

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)
Trvalý odkaz

Je otázkou, jak se do hodnocení voleb promítají naše osobní přání a preference. Babiš je navázaný na dotační tok z EU a ten hned neskončí.
Ve vládě přitvrdí vůči ČSSD a dočkáme se razantní kritiky jejich ministrů Hamáčka, Petříčka, Maláčové, Zaorálka, Tomana. V samotné ČSSD k žádnému procitnutí nedojde a jejich strategií bude Více Evropy, aby přilákali proevropské voliče, kteří stejně volí piráty. Lakmusovým papírkem budoucího vývoje v ČSSD se stane, zda Petříček bude šéfovat v pražské organizaci. Troufl bych si tvrdit, že ano, protože tam má Poche pořád ještě dlouhé prsty. ČSSD tak v dalších volbách prohraje, a to úplně. Strana se příliš vzdálila od svých tradičních voličů, nové nepřitáhla, zůstalo jen pár skalních. Současné vedení ČSSD není schopno radikálního názorového obratu, a všechny lidi, kteří by jim mohli přitáhnout odešlé voliče, si vyštvali. Podle mého názoru je ČSSD na nevratné trajektorii do bezvýznamna a čeká se jen, až příští rok prohraje volby.Voliči dali ČSSD několikrát šanci a masově ji podpořili ve volbách. Už ztratili trpělivost s jejím vedením a odešli jinam. Navždy.
Stejný pád čeká KSČM a pohrobky si rozdělí ANO s SPD.
Protože jsou a budou hospodářské problémy, klíčovou otázkou se stane, jak z nich Babiš obviní ODS s TOP09. To podle mého názoru ovlivní volby v příštím roce také.
Ale zadlužováním si hlavu lámat nemusíme, ECB a EU vedou příznivci moderní monetární teorie (a FED taky) https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4130235/moderni-menova-teorie-anebo… .
Příští rok bude ve znamení razantního růstu dluhů států a všechna kritéria pro přijetí EU vezmou definitivně za své. Příznivci přijetí eura dostanou smrtelnou ránu jejich idejím, euro jako měna překročilo svůj vrchol a čeká je jen pokles, zadlužování a inflace. Tím stoupne i tlak EU na společné evropské dluhopisy. Nové členy EU zatím přijímat nebude, protože na to nemá, a tím se současná rozloha EU stane trvalou. Přístupové hovory se povedou, to ano, ale nic dalšího.
Babiš právě zjistil, že jediný, na koho se může spolehnout, jsou jeho voliči. Vidí dost jasně na příkladu Orbána, že když má na své straně své voliče, s kritikou z Bruselu si může vytřít pozadí. Babiš se bude muset rozhodnout, zda bude mít na své straně EU nebo své voliče.Uvidíme podle kritiky Petříčka (a tma je dost co kritizovat), co to bude.
Nějaký velký třesk nebo úspěch nějaké nové strany ve volbách v příštím roce čekat nemůžeme. Preference voličů jsou dané, ale osobně tipuji, že hodně trpasličích stran nepřeleze hranici 5% a tak se bude poměrně dost hlasů přerozdělovat vítězům. Díky tomu může Babišovi stačit i jeho 25 - 30% a mít nakonec nějakých 35 - 40% poslanců. Osobně to odhaduji pro Babiše na 30% a 40% poslanců ve sněmovně příští rok. Když 5% nepřelezou ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, TOP09, Trikolóra, Strana Zelených, Bursíkův LES, apod. nějakých odhadem 25% voličských hlasů se může přerozdělovat. Možná se nám politická scéna pročistí a rozhodovat se bude mezi Babišem a piráty, když hodně trpaslíků zmizí. Uvidíme, jaký názorový obrat pak Babiš udělá po volbách. Spojí se s piráty, ODS nebo SPD? Babišovu srdci je nejbližší ODS. Pak piráti, a naposledy SPD. Kam se přikloní vláda ukáže volební výsledek ODS a SPD. Nejspíše se ale rýsuje vláda ANO s piráty, kterým bude jinak hrozit vláda ANO s SPD. ODS kvůli profesoru Fialovi nepřekročí svůj stín a zůstane na současných procentech.
EU čekají příští rok vážné hospodářské problémy, takže žádnou baštou idejí a lídrem světa se nestane. Pomalu směřuje k rozpadu a hospodářskému krachu. A možná válce, minimálně občanské, která EU naprosto rozloží.Další dovoz imigrantů situaci už jen zhorší.
To je můj soukromý odhad, situace se může ještě mnohokrát změnit, ale současné trendy ne. Jen některé budou mít vlivem dalších událostí větší váhu a jiné budou skoro nevýrazné.

Průměrný počet slepic: 4.7 (44 hlasů)

Jenom malá, ale podstatná námitka : ANO nikdy nepůjde do vlády s SPD, strach z EU, NATO a CIA to Andrejovi nedovolí...

Průměrný počet slepic: 4.4 (18 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

staci ke stesti i ticha podpora

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Andrej neměl povolení na SPD minule a nebude ho mít zase. Pokud si někdo myslí, že by mu to prošlo, tak se podívejte, jak dopadl Salvini. A to je hrdá Itálie. Co pak náš malý český protektorát.

Navíc, Okamura není taková hvězda, aby Babišovi stál za hřích. Nedokázal kolem sebe sdružit dostatek osobností, které by byly atraktivní pro voliče. A jeho sekernický způsob sestavování kandidátek a nemalý počet odchodů z poslaneckého klubu také o něčem svědčí. Zdá se mi, že Okamura svoji příležitost nevyužil a už zůstane v parlamentu jen na ozdobu.

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děkuji, také si myslím, že s SPD bude Babiš koalovat až v poslední řadě. Odhaduji, že pokud se pidistrany nedostanou do Poslanecké sněmovny, zůstanou nám jen 4 strany: ANO, ODS, Piráti, SPD. A vítěz Babiš půjde do koalic následovně:

1. Piráti
2. ODS
3. tichá podpora SPD
4. SPD ve vládě

Pokud ovšem uspěje nějaká pidistrana (TOP09, ČSSD, KDU-ČSL,Trikolóra, KSČM, Strana Zelených), Babiš ji zkorumpuje a na jedno volební období vymění vítězství za vládní fleky. Po celé období budou krást jako straky, aby se zajistili na dobu, kdy skončí ve vládě a zbytek života stráví v tropech na pláži.
Babiš se bude ohlížet na CIA (co jen mu na návštěvě v Langley ukázali?), trochu na EU kvůli dotacím Agrofertu. A jestli EU Babiše příliš přitlačí, rozejde se s ní úplně. EK je na to neobratná dostatečně. Nepodceňujme schopnosti Ursuly von der Leyen. Zlikvidovala Bundeswehr hůř než Rudá armáda s USA a Velkou Británií dohromady, dokonale likviduje i EU.
Ale určitě ne na NATO, na to se neohlíží ani Turek Erdogan (jmenujme nějakého jeho souseda, se kterým má ještě dobré vztahy, napadá mě jen Bulharsko). NATO je mrtvé a nikoho nezajímá, když Babišovi stačí sledovat CIA, a pokud by zapomněl, pak BIS Koudelka připomene.

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co znám piráty. Osobně jsou proti Babišovi daleko víc, než třeba ODS. Na členské úrovni i ve vedení. Jejich ideologie chaosu je v přímém rozporu s racionalitou. Je to u nich i generační. Navíc, Bartoš chtěl být minule primátorem Prahy a dolezl za Babišem. Ten se mu vysmál...

Babišovi a Okamurovi pak vezme cenná procenta Trikolóra. Která se nedostane do parlamentu. Nebo s odřenýma ušima. Úplně stejně, jak odčerpal hlasy pro senátory Babišovi Bohbot, Rozumní a jiní, kteří se do senátu nedostali.

ČSSD je v pádu na dno. Má kmotry, ti nemají vizi. Nic jej nedokáže zastavit. Nový dorost, kmotři z Práglu, co zprivatizovali stranu, mezi sebe nikoho nepustí. Jde o koryta, tedy o peníze. Tito hoši málokoho z regionů, osloví. Je to v malém rozpor namyšlená Praha versus republika. Zde by mohl přispět jedině Hašek, ale toho se už jednou zbavili... Za indikační symptom považuji, že do ČSSD netepe korporátní tisk a ČT. Za Zemana nebo Paroubka strašili komunisty, ale v praktické rovině útočili hlavně na ČSSD. (Protože jednak jsou to už "naši" a stejně nám ODS, TOP, Starosty a piráty neohrozí.)
---------------
Piráti.
Zaznívá zde názor, že piráti jsou kometa, která zazáří a zhasne. Jenže. Před tím, než se prosadili Piráti, byla silná strana Zelených. Než ji vedení zlikvidovalo, jako dnes ČSSD. Dnes jsou v naprosté nevýznamnosti. Co znám lidi, voliči od zelených přešli právě k pirátům. Oni jsou jejich pokračovatelé. Před nimi byly VV, sponzorované Bakalou. A TOP, kde "kníže měl k lidem blíže". Před nimi ODA... A někoho to překvapí, úplně na začátku "luxovali" tyhle hlasy Lidovci...

STŘEDOVÝ nekonformní volič a mladý PRVOVOLIČ tíhne právě do této oblasti. Chce se odlišit, být originální, nevolit dinosaury. O zásluhách nebo o prasárnách v politice neví nic. A hlavně PRVOVOLIČ nebo volič do 30ti let! Neví nic o tunelech a privatizacích, církevní zlodějině, jak řádil Kalousek ve vládě, kdy způsoby k masovou nezaměstnanost a rekordní sekyru, jak odpustil daně nejbohatším, o jeho zlodějských aférách, o tom, jak pravice za Kalouska a předtím Klause, 2x dostala republiku ekonomicky na kolena. To je tak dávno!... (Rozhodují emoce, ne racionalita a tudíž vnější atributy "kmene". Když něco vyniká, nestojí v řadě, je neformální. Geniální tah byl Trautenberg s čírem. Pak Feriho řepa, o Bartošových dredech nemluvě. Modernita x dinosauři.)
Když se zeptáte kterékoliv studentské aktivistky z Amnesty International (pracující za směšnou částku nebo zadarmo!), která k nám lifruje migranty z Afriky a spí s nima (dalo by to ne na článek, ale roční seriál) nebo průměrného voliče pirátů do 30 let na to, kdo je Soroś nebo Assange, neodpoví vám. Ta jména nikdy neslyšeli. Oni nevědí, co dělá v Norsku Barnavernet. Že ve Francii denně shoří 2 - 3 kostely. Že třeba ve Švédsku se na ulici střílí, jsou tam desítky no go zón, domorodci jsou ve škole, na ulici i jinde, terorizováni migranty, jde tam o zdraví i o život. Že ve Švédsku pravidelně hoří celé čtvrti. (Stačilo si zadat do vyhledávače např. Rosengard nebo Rinkeby. Pak kliknout na obrázky. Ještě před rokem. 40% obrázků natvrdo hořící čtvrti, zbytek čmoudů, somálské ženské s houfy děcek, usmívající se v hábitech. Rozflákaná infrastruktura. Něco mezi Chánovem a Mogadišem. Zkusil jsem to dnes a je to pryč). Jak ve Francii zabili a zmrzačili státní policajti demonstrující žluté vesty a příznivce. Nevědí nic o válkách a teroru islámských gangů, třeba v Dijonu nebo Oslu. O nejnovějších vraždách domorodců ve Francii, "mladíky". O situaci v USA. Co USA podporují v Sýrii, co na Majdanu, co kdysi v Jugoslávii. Věří, ze v Sýrii opozice je demokratická, například. Nenávidí Rusko (dnes už na povel i Čínu). Věří že Rusko se chystá napadnout Evropu a svět, USA se jen brání. Když jim ukážete mapu s US a ruskými základnami v cizích zemích, graf výdajů na zbrojení nebo stav stávajících armád, kde má Francie početní výzbroj armády srovnatelný s ruským a USA polovinu planetárních výdajů na zbrojení (+- před 4 roky), nevědí, co říct. Je to šok. Pak třeba řeknou, že Rusko účelově způsobilo hladomor na Ukrajině. (Nerozlišují Rusko od SSSR, stejně, jako účelově náš mainstream.) Můžete namítnout, že Rusové proti komunistům bojovali v krvavé občanské válce, kde komunisty podporoval Západ. Že z národností na vzniku SSSR nejvíc tratili. Že historicky nebyla žádná Ukrajina. Že tento komunistický výtvor obývali na východě, kde byl hlad, právě Rusové. Že UK řídili komisaři z Kyjeva a ne z Moskvy. Že ti po odeznění hladomoru v oblasti usazovali obyvatele ze západu UK. Neuvěří vám. Nikdy o tom neslyšeli. Ani absolventi filosofické fakulty nebo sociálních studií. V jejich prostředí se jiný názor nevyskytuje. Ani není tolerován. Svoboda slova je, když oni mohou říct svůj názor. Je zcela legitimní, když druzí názor říci nemohou, protože ten je špatný.
Znají dobře jazyky, mohou si vše vygooglit. Ani je to nenapadne.

Ze sociologického hlediska je jev vysvětlitelný, ale necháme to být. Důležité je, že tito lidé, voliči do 30 ti let i ti starší, volí Piráty. Horizontální rozvrstvení západní společnosti (tedy bez ohledu na státy a národní společenství) a trendy, udávané neziskovkami ve školství, budou pokračovat. Poptávka po straně jako Piráti nikdy nezanikne.

Z toho všeho vyplývá, že piráti nejsou kometa, která zhasne. Mohou se politicky znemožnit a udělají to.

/// Jde pouze o to, aby škody, co napáchají, byly co nejmenší a hlavně, nebyly nezvratné!! ///

Víme, že Kalousek nebo ODS, škody napáchali, ale návrat není možný. (A to naštěstí nestihli zprivatizovat školství, zdravotnictví a důchody. Tedy, slovy J. Kellera, budoucnost.) Pokud např. Piráti udělají z ČR (a Evropy celkově) Nové Somálsko, středoevropský způsob života se svobodou, věděním, hygienou, životní úrovní a bezpečnými ulicemi, se nikdy nevrátí...

----------------------

Úvahy na téma, kdo co získá a s kým půjde, po dalších ČR volbách, jsou poněkud předčasné. Odvíjet se to vše bude od situace po volbách v USA. Stejně, jako změny musely přijít nejdříve v SSSR, aby byl možný větší pohyb v satelitech.

Biden a demokraté používají (možná spíš tolerují?) levicové rasistické BLM a levicovou Antifu, včetně bílé městské sympatizující chudiny, útočící na druhé lidi, stejně jako svého času v Německu Hitler jednotky SA. Tato levicová uskupení tolerují nejbohatší US koncerny. V naději, že je po volbách, kdy pomohou proti Trumpovi, ukočírují. V případě vítězství Bidena USA už nebudou stejné. Je ale hodně variant vývoje. Co bude, dnes nikdo neví. Snad jen, že se zvýší diskriminace bílého (a žlutého) obyvatelstva. Hodně levicových uskupení mluví o vyvlastnění bohatých kapitalistů, černí rasisté pouze o vyvlastnění bělošského obyvatelstva. Podpora radikálních komunistů, kteří chtějí skoncovat s kapitalismem, od kapitalistů, je dnešní velký US paradox. Stejně jako v Evropě jsou zastánci homosexuálů i zastánci neomezené islámské migrace, přičemž se to navzájem vylučuje. (Na BLM a podobná uskupení, dává peníze i Soroś a další velcí hráči. Faktem je, že řádění bojůvek postihuje jen US střední třídu, ne koncerny, s jejich politicky korektní, rétorikou )

Trump celou dobu vlády jen ustupoval, neměl sílu ve vlastní straně. Teď se situace polarizuje a protistrana něco udělat bude muset. Pokud Trump zvítězí a jeho strana neudělá nic, zvýší se pnutí. V případě násilného převratu se dá čekat anarchie a společenská i fyzická decimace příznivců protistrany. Ať státem podporovaná nebo jen tolerovaná. (Zde vzpomeňme, na svého času kampaň, proti úspěšnému Paroubkovi a ČSSD, kdy modré bojůvky mládežníků (nejenom) na mítincích strany fyzicky napadali účastníky mítinků i vystupující na tribuně. Předcházela tomu vyhrocená kampaň proti komunistům ve státní TV a tisku. /Každý ovšem věděl, že skutečným cílem je ČSSD, Komančové nemohli
volebně nikoho ohrozit./ Kdy ODS "mobilizovala", sdělovadla používala válečnou rétoriku a strašila koncem světa, pokud nevyhraje ODS se satelity. Násilníky demokratický tisk a TV, omlouvali. Že násilí je ve společenském zájmu, levice si to zaslouží... Policie ČR nekonala, násilníci usvědčení vrstevníky, nebyli potrestáni. Tak to bylo snadné. A v USA je dnes situace daleko polarizovanější, tábory nesmiřitelnější a je tam tradice jednoduchých řešení.) O armádě se nepíše. Na či je straně. Důstojníků je dnes mnoho černochů, kteří udělali vojenskou školu díky diskriminaci ostatního US obyvatelstva...

Nedá se nic předvídat. Až několik měsíců po US volbách napoví. Dnes to vypadá, že společenský pohyb po těchto US volbách bude větší než po jakýchkoliv jiných z minulých 100 let.
A volby v ČR budou na vývoj v USA reagovat...

Průměrný počet slepic: 4.9 (47 hlasů)

Ještě jeden fakt z voleb. Lidé, volící emocemi, snadněji ovlivnitelní sdělovadly, včetně hodně mladších, nepamatujících důsledky voleb minulých, volili Piráty. O nichž byla řeč výše. Zde stačí rétorika, vymezování se k ostatním, kritika k ostatním, pohotové reakce. Vnější atributy odlišnosti od zkostnatělých, třeba neformální oblékání, mluva. Nebo dredy. Prostě nezapadnout, BÝT VIDĚT. Hodně lidem to splývá se skutečnou prací. A u voličů příslušnost ke skupině na emočním základě. (Je to u Pirátů nakousnuto výše.)

Modrá Milka neudělala za ty dlouhé roky v parlamentu pro normální lidi nic. Nenavrhla zákon, neumí spolupracovat, oslovit běžné lidi, neprosadila nic, co by lidem ulehčilo život. Nevzala si třeba pod patronát znevýhodněné rodiny, invalidy, lidi ohrožené exekucí, rozvoj venkova. Nic. Ruka nahoře za privatizaci, cizí vojenské základny nebo církevní restituce, se nepočítá. Zato je často zděšena, mluví ráda o morálce (v tunelářské ODS), demonstrativně před kamerami opouští sál kvůli "svědomí", její afektovanost (kompenzující intelektovou neschopnost) je pověstná. Přesto měla úspěch. Na Praze I nebydlí vzorek průměrných občanů ČR. Mají jiné životní zájmy. Přesto její úspěch o něčem svědčí.

Hodně lidí na tyto projevy slyší. Mají totiž obdobnou strukturu osobnosti a tudíž takovým lidem "rozumí". Zde nerozhoduje skutečná práce, pouze emoce a osobnostní rysy. U Milky snad až na hraně patologie...
A u Novotného? Nebo odkrvovače Langa?

V přímém kontrastu s tímhle byla např. volební kampaň Japonce, kde vyzdvihovali své návrhy zákonů, jak chtějí ulehčit a zjednodušit život lidem, před čím je brání a své
úspěchy. Racionální kampaň. Logika, ne emoce. Část voličského spektra tohle nemá nejmenší šanci ovlivnit.

Závěr?
Tím chci říct, že v "demokratických volbách" je ve výhodě klan Limonádového Joea. A ani nemusí dobře střílet. Mají totiž prozíravě v rodině "talenty všeho druhu"...

Průměrný počet slepic: 5 (38 hlasů)

minimalne pet velkokapacitnich drubezaren ....

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vidím, že se budu muset naučit jíst vajíčka :-)

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Dexxi vy mě štvete... tak pěkný komentář - to mohl být krásný článek pro všechny. Ale za pět slepic to každopádně je.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Pane Vidláku, jsou to pouze jednotlivě řazené myšlenky a postřehy. Psané narychlo. Článek by musel být strukturovanější a jazykově vypilovanějsí. Každopádně děkuji.
Docela by mne zajímalo, jaký postřeh nebo postřehy, vás zaujaly? Stručně, stačí pár řádků odpovědi...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Proč se se slečnama s AI vůbec bavíte?

Vy tu máte spíš psát. co se má říkat jim a o nich, aby je ten neomarxismus přestal bavit co nejrychleji.

Měl byste tu psát jak je naprosto demolujete a v nejlepší variantě ještě při tom vypadáte jako dobrák. :-/

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Vztah voličů ku změně voličského kádru ČSSD nejlépe ukazuje zářivý Dienstbierův "úspěch". A ten blb se ještě vymlouvá na "špatnou značku" ČSSD. No - má vlastně pravdu, ale tu značku posral on a jemu podobní.

Průměrný počet slepic: 4.8 (27 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Měl kandidovat za TOP, názorově by byl "u svých", značka top.

Průměrný počet slepic: 4.8 (18 hlasů)

Vy dnes máte jeden trefný postřeh za druhým :-)

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

že po prohře na Kladně, ve druhém kole plně podporuje pirátku Šípovou.
Už má chlapec od socdemáků nakročeno.

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebylo prozíravé jo vzít do ČSSD. Stejně jako mnohé další.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Ti mají sice dost příznivců, ale i odpůrců. Ti v nich vidí Antifu, ke které se Bartoš hlásí, stejně jako k satanismu. Jejich drzost a neomalenost jim další popularitu nezíská. Je to převážně strana mladých, řekl bych studentů, to jen do doby, než se začnou živit sami a tedy dostanou rozum. Souhlasím, že víc uvidíme po volbách v Americe. Ty by mohly zamíchat s celým světem.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

Když se začnou živit sami ajťáctvím a neziskovkářstvím, tak je to nepřejde.

Přejde jer to, až ji nabijou hubu.

Dokud je na ně každej hodnej jako se zdá Dexx a ještě je poslouchá a baví se s níma jako rovnej s rovným, tak to s nima nehne.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Už jsem to sem vkládal včera, ale myslím si, že by úvahy o transformaci levice neměly zapadnout. Situace je jak se zdá nazrálá.

Vyvadil:
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/nazor-cssd-kscm-spd-…
Nesouhlasím. Spojení SPD, Soc. dem., a KSČM je blouznivost. Zajímavější by bylo, kdyby SPD začala budovat na úspěších Davida a Foldyny konzervativní sociálně zaměřenou stranu.

Průměrný počet slepic: 4.3 (26 hlasů)

"kdyby SPD začala budovat na úspěších Davida a Foldyny konzervativní sociálně zaměřenou stranu" Takže vlastně normální sociálně demokratickou stranu v původním slova smyslu. A souhlasím s vámi, spojovat se výše jmenovanými je jako chtít přibrat jezinky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)
Trvalý odkaz

stejně jako před ní ODA. A bude to rychlé, protože krysy začnou opouštět loď. Nedivil bych se, kdyby Hamáček přestoupil k ANO. Být na místě Andyho, tak mu dám nabídku, která se neodmítá.
Zaujala mě reakce mladého Dienstbiera, který prohlásil, že za jeho porážku může špatná známka ČSSD. Ten chlap nemá ani špetku sebereflexe. To on byl tím, jehož špatná značka pohřbila ČSSD.
Andymu hodně pokazilo reputaci, jak po úspěšném zvládnutí nástupu koronavirové krize vyměkl před tlakem médií a opozice a rozvolňoval mnohem více, než bylo záhodno. To mu určitě odsálo hodně voličů. Nějak jsme ale pozapomněli, že za tím stál soudce Městského soudu v Praze Štěpán Výborný, bratr tehdejšího předsedy KDU-ČSL, který zrušil protikoronovirová opatření Ministerstva zdravotnictví. Myslím, že ty stovky mrtvých kterou už jsou a ty tisíce, které brzdy přijdou, jdou hodně na vrub Štěpána Výborného. Souhlasím s Okamurou, že úředníci, politici, státní zástupci a soudci by měli za svá rozhodnutí nést důsledky. Myslím, že už to tady zaznělo - žádný systém, ve kterém chybí negativní zpětná vazby, není stabilní. A to je náš případ. Štěpán Výborný šel na ruku opozici, ve které byl čelní figurou jeho bratr, zapříčinil tím smrt řady lidí, ale neponese za své rozhodnutí žádné následky.

Průměrný počet slepic: 4.6 (40 hlasů)

Dientsbier není hrobařem ČSSD sám. Zdatně mu pomáhají Poche, petříček, Chvojka, Maláčová a celý Aspen Institut.

Průměrný počet slepic: 4.5 (26 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

se stal odklon od typickeho, pracujiciho volice socialni strany a podpora ruznych proevropskych a smirovacich spolku, ktere sidli napr. na Al-Hamajdove ministerstvu vnitra

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud jediný petříček s malým "p" byl záměrem, pak je to od vás vtipné.

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Malý Péťa si velké P nezaslouží, protože to má Poche. Takže jen petříček.

Průměrný počet slepic: 4.1 (11 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

... se ukazuje, že liberálové nejsou žádnou levicí, protože v principu být ani nemůžou. Takže pokud se nějaká levicová strana na ně začne orientovat, dopadne jak ČSSD. Prostě tzv. třetí cesta je leda cestou někam, kde slunce nesvítí. Blairizace sociálnědemokratické politiky byla ve skutečnosti kopáním vlastního hrobu.

Průměrný počet slepic: 4 (13 hlasů)

Liberálové jsou přejmenovaní trockisti. Takže levicí jsou. Podpora od ultrabohatých banksterů je trockistům vlastní. Každý kdo má mozek ví, kdože byl Trockého švagr ví hned, o co jde.

Nevím, co myslíte Blairizací. Blair byl v Labour party, ale rozhodli se nerozesrat fungující ekonomiku ideologickejma blbinama. (Podobně jako v Číně) Blbinz dělal jinde.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Třetí cesta" je termín prosazovaný právě v doby Blairovy vlády. A je to právě to, co přineslo pád sociálních demokratů nejen u nás.
http://www.sds.cz/docs/prectete/epubl/hwe_tcvc.htm
https://www.kosmas.cz/knihy/101679/treti-cesta/

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)

Já mluvím o tom, co dělal. Ne o tom, jak to vysvětloval svým spolustraníkům, novinářům a komentátorům.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Soud ve čtvrtek zrušil s účinností od 27. dubna čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která v souvislosti s koronavirovou pandemií omezila volný pohyb a maloobchod.
Podle rozsudku jsou nezákonná, protože je nepřijala vláda podle krizového zákona. Soudní senát tak vyhověl žalobě experta na zdravotnické právo Ondřeje Dostála, který opatření kritizoval jako svévolná, chaotická a nesrozumitelná. Rozhodnutí pražského městského soudu je pravomocné, ministerstvo si může podat kasační stížnost.

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.