Kájo musíš... R.I.P.

Autor
Štítky

Na Karla Gotta mám dvě neosobní zprostředkované vzpomínky. Věřte nebo ne, ale na střední škole mě učil inženýr, který s Gottem pracoval na stejném pracovišti a v mé první práci jsem jezdil s řidičem, který vozil Gottův autobus na koncerty a jiné akce. 

Tož nejprve ta první... Karel Gott se učil elektrikářem a podle jeho vlastních slov mu to moc nešlo. Jeho bývalý kolega vzpomínal, že vlastně ani neví, jak to Goťákovi na pracovišti šlo, ale prý hned od prvních dnů mu nakázali, aby sebou nosil kytaru a místo drátkování rozvaděčů že si má sednout na ponk a zvyšovat jim morálku zpěvem. Prý takto Karel nadělal víc práce - ostatní rádi mákli, udělali elektrikařinu i za něj a ještě byli vzorová brigáda socialistické práce. Na okolních pracovištích ale mistři nadávali - jejich pracovníci chodili místo práce poslouchat, jak ten mladej skvěle zpívá. 

Kolega řidič, co Káju zamlada vozil po koncertech o něm mluvil často, ale dlouho jsem mu to nevěřil. Dokud jednou nepřinesl plné album fotek s Karlem na různých akcích, doma i v Německu. Když jsem se mu omluvil, rozpovídal se znovu. Vytahoval fotky jednu po druhé a jel... Ale leitmotivem jeho vyprávění bylo, že se mu s Mistrem dobře dělalo. I když sám byl jen na to řízení, Božský Kája ho nikdy nepřehlížel, znal ho jménem, ochotně mu podepisoval fotky i desky, nikdy nezapomněl, aby se jídlo z rautu dostalo až do autobusu a vůbec... nikdy kolem sebe moc nenadělal. To jen když se rozsvítily reflektory, tak se z obyčejného a normálního Karla stal opravdu velký zpěvák, lev salónů se šarmem elektrického úhoře.

Ale nejčastěji vzpomínal na to, jak skončil koncert, všichni šli na pozdní večeři a Gott po půlhodině zase začal zpívat a bavil tím svoje hudebníky a techniky, dokud prostě nebyl čas jít spát. 

Můj táta o Gottovi často říkal, že Kája měl nejen krásný hlas, nejen talent, nejen pracovitost a pokoru ve svém zpěváckém řemesle, ale také měl obrovské štěstí na spolupracovníky. "Podívej", říkával mi, "Takový Bohuš Matuš má také nádherný hlas. Je mladší, možná má hlas dokonce lepší než Karel, ale to co zpívá, to se nedá poslouchat". Měl pravdu. U Gotta se sešlo výjimečně úplně všechno a díky tomu se nestal jen známým zpěvákem, ale dotáhl to dál. 

Vlastně, když se to tak vezme... byl to náš poslední vskutku národní umělec. Lidi ho měli rádi, a ti, co jeho hudbu nemuseli, ti mu přiznávali alespoň hlas a tu pracovitost. Byl víc než komunistická strana, protože ta v jeho případě tahala za kratší konec provazu a pan mistr přinášel domů do Československa na daních víc než celá Škodovka. 

Do poslední chvíle si ho také nekoupila žádná politická strana a i když se tu a tam někdo pokusil, nepodařilo se ho ani uštvat za jeho minulost, nebo současnost. Ani za knihu "Jak to vidí Gott", kde pronášel jednu kacířskou myšlenku za druhou. 

Karlovi se podařilo dobře žít i dobře umřít. Stal se slavným, ale nezblbnul z toho. Měl spousty peněz, ale nestal se ani Harpagonem, ani po něm nezůstaly obrovské nesplatitelné dluhy. Bulvár si na něm sice párkrát smlsnul, ale to, co on vyvedl za celý život, to lecjaká moderní celebrita stihne za týden. Mohl mít ženských kolik chtěl (a také jich dost měl) ale soukromí si ochránil, nakonec se dobře oženil, zvládl si pořídit i rodinu a nakonec... umřel doma obklopen svými blízkými. Pustila se do něj jak se říká "dlouhá a těžká nemoc", ale do poslední chvíle si od ní udržel odstup a i když ji neporazil, alespoň jí okázale ignoroval. 

Skončím tuto vzpomínku mou nejoblíbenější hláškou herečky Jany Hlaváčové z Básníků, kde jako zdravotní sestra Karla poslouchá při každé příležitosti, drží mu palce a vzdychá: "Kájo musíš".

PS. Po mnoha a mnoha letech budeme mít jeden opravdu smysluplný státní pohřeb i státní smutek. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

dnes pravdu. Bohužel.
Stará Jahoda soplí, Pinocchiovi je to jedno, je z jiného světa.
Z toho našeho - starého - nenávratně zmizel jeden střípek. Neobyčejně hezký a velice cenný.
Upřímnou soustrast pozůstalým...

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bukovec. Teď je na prvním místě.

Zatím bez slepic

Nevím, neznám, nikdy jsem tam nebyl, nikdy jsme se nepotkali.

Jinak obyvatelům Bukovce se posměšně říká v okolních vesnicích "cmeruni". Cmer je taky vyškvařené sádlo, ale obvykle jsme užívali tento výraz pro tzv. kolomaz, neboli nověji a správněji technický mazací tuk. Takže cmerun je označením, umaštěnce, špinavce, ukoptěnce, patlala, špindíry.
To už ale taky není pravda, Pinocchio už tohle slovo vůbec nezná, o jeho novém objevu - dvounohé kočce, která je prý Polka - pardon - chodila do školy s polským vyučovacím jazykem, ani nemluvě. Ta neumí lautr nic ani polsky, ani po našimu.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Z toho našeho - starého - nenávratně zmizel jeden střípek. Neobyčejně hezký a velice cenný.
Upřímnou soustrast pozůstalým...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Gott se mi nejvíc líbil ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Jinak mi jeho styl, pop, moc neříká, ale respektuji, že měl fenomenální úspěch doma a taky v zahraničí, co o něm vím, oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.

Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...

Karel Gott měl fenomenální úspěch, který už málokterý Čech dokáže. Čest jeho památce.

Zatím bez slepic

In reply to by dexx (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pražská kavárna dělá naprosto vše, aby se definitivně znemožnila a následovala ČSSD. Mnoho příznivců svými výpady vůči Karlu Gottovi nezískají, spíše naopak ztratí podporu lidí, protože i mezi jejich příznivci se najde nejeden, který jeho písničky rád poslouchal.
Karel Gott dokázal, že umí, a hejno slavíků dostával nejen za talent, ale i za to, že se nad lidi nepovyšoval. Ostatně jej zlákal i Bolek Polívka do krátké scény ve filmu Dědictví aneb ..., nebo skupina Kabát do svého klipu Banditi di Praga (závěr klipu s tavením nakradeného zlata).
Zpíval i v Rusku, protože zpíval pro lidi. Zpíval i za komunistů, protože se do takové doby narodil. Jo, mohl emigrovat a žít v Německu, ale zůstal v ČR. Uměl a dokázal uspět v náročném oboru, a nezadat si příliš s žádným režimem. To je taky umění. Pochybuji, že někdo jiný dokáže totéž, co on.
Karel Gott patřil neodmyslitelně k době minulé za socialismu i minulých 30 let, a jeho smrt je symbolickým předělem do nové doby.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Byl to, Gerde, mistr ve svém oboru a podle rozhlasáků, kteří s ním přišli pracovně do styku (já nikoliv, ale moje Labuť ano), mimořádně slušný chlap.
Ta pražská kavárna mě napadla hned, podobně jako vás.
Lidi se jim vyprdnou na nějaké volební sliby a programy, a kopání do modly přinese jen ztráty. Karel Gott je (a zůstane) miláčkem velké části národa a přes to nejede vlak. To podceňují.
Symbol konce jedné éry, ano.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bohužel, si myslím, že se mýlíte, pražská havlerka v Praze nemůže ztratit podporu nikdy.Její současní pražští podporovatelé jsou natolik ideově ukotvení (i když se jedná o vzdělané a inteligentní lidi), že nejsou ochotni svůj názor změnit ani korigovat i když jsou zcela v rozporu se realitou (podle nich tedy ne - oni to neřeší, nepřemýšlí). Jejich argumentem je pak "jsi komouš, putinovec, troll atd". Nic je nedokáže přesvědčit, žádná fakta, čísla, grafy....... nic. Mám osobní zkušenosti.

Zatím bez slepic

Máte pravdu.

Zatím bez slepic

Jsou ve své sociální bublině. Přerozdělují zdroje, čerpají dotace, živí je státní zakázky nebo státní správa, neziskovky, humanitní obory VŠ, práce pro sebe navzájem. Pracují spolu. Chodí spolu do divadel, podniků, na oběd. Berou se mezi sebou. Děti mají ve stejných školách. Cítí se nadřazení ostatním.

"Komunista, putinovec, troll" není argument, jen nálepka. A někde uvnitř to samozřejmě vědí. Je to jejich jediná obrana, protože skutečné argumenty nemají. Brání tak svůj nezasloužený privilegovaný způsob života před realitou a zároveň svou morální integritu. Své životní postoje musí mít každá skupina i jednotlivec zdůvodněné a ukotvené. Tu oporu mají v idejích hejvlismu.

Proto je nikdy nepřesvědčíte.

Zatím bez slepic

Pražskou kavárnu přesvědčí až krize, která omezí tok peněz přitékajících do koryt. Babiš se neměl nechat zbavit Staňka, který pražské kavárně dupal na kuří oka a kdyby měl podporu Hamáčka a Babiše, střet s "umělci" by dlouhodobě ustál a pražskou kavárnu prostřednictvím peněz na jejich platy ovládl. Hamáček udělal hloupost, že křiklounům ustoupil. Už bude ustupovat pořád.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Káju" jsem poprvé viděl a slyšel jako študák, asi v roce 1963, v kavárně Vltava. Mně ten jeho tenor moc nebral, zvlášť ten jeho tembr. Ten mi vadil i u Vondráčkový a ten mi vadí dodnes a hlavně její další věci. To je spodní kategorie..
Tenkrát jeden kolega prones: ten je dobrej, to bude hvězda, no a měl pravdu.Co víc říkat..

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I když ho někdo neposlouchal a nemusí a nemusel, každý věděl, kdo je Gott. Nejen u nás. Ted se o něj budou otírat nýmandi, kteří nedokázali nic... A státní pohřeb... Myslím, že on sám by ho asi ani nechtěl.

Zatím bez slepic

On sam by mozna nechtel statni pohreb, ale lidi to napadlo proto, aby ukazali, jak byl pro ne vynamny a to by ho potesilo.

Zatím bez slepic

Na PL je clanek o petici za opetovne prejmenovani ruzynskeho letiste.
Myslim, ze nazev Gottovo letiste by oproti soucasnemu nazvu nebudilo takove kontroverze.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já byl dnes večer v kině na novém filmu Jiří Suchý- Lehce s životem se prát.

Je to pochopitelně hlavně historie semaforu, dokumenární záběry, restaurované fotografie, televizní klipy, vzpomínky pamětníků.
Také nedávné povídání Gotta se Suchým u Suchého doma.
Gott vzpomínal, jak byl Suchému doporučen coby mladíček do Semaforu, jak pozvání do hvězdného Semaforu považoval za sen a jak vlastně Suchý odstartoval jeho kariéru.

Také jsem ho měl nejvíc rád v semaforských dobách, když ještě nebyl Božský.
Ale machr to byl až do konce, i když většina textů jeho písní nebyl šálek mého čaje.
***
Co se týče nynějších kavárenských komentářů :
Kdyby se Zeman o něm nyní o Gottovi dodatečně vyjádřil kriticky a zapochyboval hlasitě, jestli si zaslouží státní pohřeb, pravděpodobně by bylo rázem vše odpuštěno a pokusili by se pozvat na celebrování mši papeže. (A prezidenta světového svazu včelařů kvůli Včelce Máje, zakladatelce včelího feminismu.)
Gott byl obtížně manipulovatelný. Znal svou cenu, ale nesměšoval svou civilní a hvězdnou roli, pokud to šlo.

Dík za vzpomínku, Vidláku!

Ale

Zatím bez slepic

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Kdyby se Zeman o něm nyní o Gottovi dodatečně vyjádřil kriticky a zapochyboval hlasitě, jestli si zaslouží státní pohřeb, pravděpodobně by bylo rázem vše odpuštěno"
Nebylo by mu odpuštěno ani mrť, ani špendlík. Viděl by jste ty komentáře, jak Zeman špiní Mistra z popudu Putina.

Gott? To co, zpíval, nebylo povětšinou šálkem mého čaje. Gott je hvězdou vyšlou ze zlatých šedesátých, která se svojí pracovitostí, uměním a štěstím na dodavatele textů a melodií dozářila až k dnešnímu dni.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Co myslíte, bude Ivanka prodávat taky jako Dášenka lavičky za takovejch 30litrů?

Zatím bez slepic

tříca je málo, bude k mání za páďo.

Zatím bez slepic

Musím říct, že mě to napadlo podobně - jen místo předražených laviček prostě zasadit lípu. To by nemuselo vadit snad ani Pehům. A třeba po roce zkusit spočítat, kolik je "těch" laviček a kolik je "těch" stromů.

https://www.novinky.cz/kultura/karel-gott/clanek/gottova-lipa-na-rokyca…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nikdy mě nenapadlo, že budu brečet až zemře Karel Gott. Přišlo to samo.

Karel Gott nebyl nikdy státním zaměstnancem, vždy sloužil jen lidu. A tak by neměl mít státní pohřeb, ale všelidový pohřeb.

Nejdůležitější je, jaký pohřeb chce pro něj jeho rodina a lidé této země. Co chtějí nebo nechtějí politici důležité není, to není jejich člověk.

Bývalý hradní protokolarista Forejt už má bolení břicha, protože se porušují hradní a ústavní protokoly vlajkami na půl žerdi, tož hlavně, že jim nevadilo, když se nad Hradem vyvěšovaly velké rudé trencle místo státního symbolu. Na lafetě prý se smí nosit jen ti nejvýznamější prezdenti... bože, ať jdou do háje. Karel Gott by stejně nestál o to, aby za ním pochodovali generálové s černýma páskama na pažích.

Mimochodem, celý den se mi pořád dokola vybavuje ta scéna sestřičky Hlaváčové z Básníků, stejně jako Vidlákovi .. "to musíš zvládnout sám, Kájo!!!".

Zatím bez slepic

Už to někdo dnes řekl jen v té záplavě si nevzpomenu kdo to byl - to nebude státní pohřeb, ale národní. S tím naprosto souhlasím i když mně vlastně došlo teprve dnes co to bylo za člověka a opravdu umělce. Ani ve zlatých šedesátkách, když po něm šílely skoro všechny spolužačky mně nijak zvlášť nebral. A dnes mi přijde, že si ten dík od národa zaslouží za to jak zpíval, za to že byl slušný člověk.

Zatím bez slepic

Řekl to Štěpánek a já s ním souhlasím. Mě bude Karel velice chybět, vlastně už mi chybí právě za svoji skromnost, slušnost a pracovitost.
Měl jsem jej opravdu moc rád. Vidláku dík za vzpomínku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Akorát to Smrtka vzala ze špatného konce.

Zatím bez slepic

paznehty, jo?
Že bych šel do pivnice (pivnice je sklep a sklep znamená obchod) a pohledal, jestli extra pro ni nezbyla nějaká flaška metylu ze "zlatých časů"?

Zatím bez slepic

Carodejnici musite upalit, aby neskodila ze zahrobi. - Ale nevim, jestli to je vedecky overeno na 100 %

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

že jste mi jednou dal šanci psát bez výčitek, že nedržím téma :-)

Asi tu událost prožívají víc ženské, než muži. Je to zvláštní, mě se přitom Karel Gott dlouho jako chlap moc nelíbil. Podle videí byl úplně za mlada ušatý, měl trochu předkus, koukatelný byl jen proto, že byl milý a měl nezvyklý hlas. Až později se ukázalo, že opravdu umí a že je silná osobnost. Opravdu vážit jsem si ho však začala, až když byl ve zralých letech, to už byl světová hvězda. Za celou dlouhou kariéru neudělal žádný skandál, ačkoliv byl bohatý a měl všechno, co by si kdo mohl přát, přesto zůstal pořád skromný. Ale dnes už o něm bylo řečeno snad všechno (i co není pravda), tak o jeho laskavosti za všech okolností, kterou jsem zažila na vlastní kůži:

Jako mladá holka jsem přešla z jednoho zaměstnání do jiného, kde jsem měla v pracovní náplni každý týden jezdit do Phy na Škodaexport. Většinou na Václavák, jednou mě však odtud poslali za roh do Krakowské (nebo ve Smečkách?), kde měl ŠEX v obytném domě asi 2 kanceláře. Tak jsem si to valila tou ulicí a koukala nahoru na čísla domů místo na chodník. A s hlavou zvednutou jsem skoro narazila do člověka, kterému jsem málem vyrazila z rukou zabalený tácek s chlebíčky nebo zákusky. Když jsem se podívala dolů, vidím známý obličej a spustila jsem … jee Karle, kde se tu bereš? Spletla jsem si ho totiž s taky Karlem, bývalým kolegou z býv.kanceláře, kterému jsme i říkali „Goťák“ , protože mu byl hodně podobný.
A co Gott, který si mohl pomyslet max. něco o bláznivé fanynce? Chytl mne za paži, upřímně se rozesmál a trpělivě vyslechl mé vysvětlení s omluvou. Po pár krocích mi ještě zamával 
Tak to bylo mé osobní setkání s Karlem Gottem. Bylo mi ctí.

Média celý den ani nedávají možnost tou událostí nežít a tak vzpomínám.
Bylo mi hodně smutno, když zemřel Karel Kryl a Věra Špinarová, ale K. Gotta mám nějak pod kůži, jako když odejde někdo hodně blízký. Už se objevily hlasy proti státnímu pohřbu, já osobně doufám, že to bude pohřeb spíš národní, důstojnější než průvod s lafetou. Pro mne je Karel Gott jedinou českou osobností, která se o to celým svým životem zasloužila. Nejen skvělý zpěvák, ale přímo etalon lidství. Sbohem Karle.

https://www.youtube.com/watch?v=BibNLUQG_-4

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Duše mnohých musí lkát a naříkat nad nesplněným úkolem.
Ta Gottova nemusí.
Rozdával radost.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

zprávách, které trvají jenom 15 minut a musí se tam vejít Trump, Johnson fotbalová liga i počasí, věnovali Karlovi celé 2 minuty. Fakt s úctou.
Gott myslím sjednocoval národ vlídností a laskavostí, těch co jej pomlouvali nebylo zas tak moc, on nepomlouval nikoho, ani minulý režim. Natož, že by z něj kapala nenávist, jako dnes často z řady českých umělečků neumělců.

Zatím bez slepic

Ria novosti, Lenta.ru a tak. Nebyl jsem tam roky. Všude jsem našel Karla na první stránce mezi hlavními zprávami. Jsou tam třeba odkazy na videa, jak zamlada zpívá v SSSR s místníma zpěvačkama, natáčí ve studiu a pamětníci vzpomínají.
Kde je diskuze, lidi o něm mluví hezky, měli ho rádi.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V době mého dospívání a rané dospělosti byl pro mne K. Gott zpěvák pro staré páprdy. Dnes, když se mi zasteskne po rodičích nebo sestře, kteří již nežijí, pustím si někdy třeba píseň Lady Carneval a jsem zase malá holka sledující rodiče, jak se dávají do pucu, než vyrazí na večerní ples. Písně K. Gotta se prostě staly součástí mé minulosti.
V souvislosti s nedávnou debatou o elitách, je právě K. Gott pro mě skutečná česká elita, záruka nejvyšší kvality po profesionální i lidské stránce (nikdy na nikoho veřejně neplival). Mistře díky a sbohem. Upřímnou soustrast pozůstalým.

P. S. Příbuzní bydleli v domě, kde žila matka druhé dcery KG. Obyčejná holka, co žila jen s matkou a jedním skokem do postele s KG si asi splnila sen. Gott se ale k tomu postavil čelem, navštěvoval je, s dcerou byl v kontaktu, finančně je zaopatřil. I v tomhle byl frajer.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nebylo mi dnes lehko a pár slz proběhlo také.
Bylo mi ctí, že jsem mohl žít s Vámi Mistře ve stejné době.
Řečeno slovy básníka z nejmilejších:
"Až v katedrálách budou plouti ryby, tento básník vyvolán bude jménem."
Díky Vidláku za možnost se vyjádřit. IK

Zatím bez slepic

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Až v katedrálách budou plouti ryby, tento básník vyvolán bude jménem."
Krásné, zní to jako hudba. Dík.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Čtu tohle fórum krátce, a docela rád, na rozdíl od jiných mě to zatím připadá jako fórum, které si zachovalo "selský rozum" :D Ačkoliv poslouchám od puberty rock, zlaté časy a tak (a dneska bláznivej důchodce poslouchá metalový kapely :D), a ten textový styl mi nic neříkal, je mi od dob, kdy jsem se kamarádovi pokoušel dělat texty do bigbítu jasné, co to bylo za průser! Jsem Pražák a korektorem v pražském rozhlasu byl nedávný kandidát na prezidenta Hannig! Totální komunistický zaprodaný debil. A to mě pár textů s kapelou pustili v rozhlase a jeden v televizi. To jen na okraj. Dneska nemůžu uvěřit, že v tuhle hodinu píšu plky, nejsou ostatně první.....večer jsem sledoval, jaké kanály a co budou dávat. ČT už od Ukrajiny z principu neberu a narazil jsem na Slováky! Dávali "Kdyby tisíc klarinetů". Jak jim mám za zlé jisté historické události, zatleskal jsem tomu výběru. Proč slzy plaček na hrobě, když se to dá oslavit "po řecku", což je v podstatě veselá vzpomínka na zesnulého. Geniální nadčasovej a v podstatě protiválečnej film naší kinematografie. Svěží a plnej nápadů přesahujících svojí dobu. Jak jsem spíš rocker, šly mě slzy do očí nad tou upřímností, kterou naše doba bohužel nemá a ani mít nebude! Dokonce i narážka na nezávislé médium tam byla! Na příčinu, která dneska podle mně tak rozděluje obyvatelstvo! Asi jsem sentimentální pražskej prduch, ale současně jsem se smál a slzel nad tou upřímností, nápady a nadějemi té doby a měl vztek z toho pokrytectví , co si dneska říká demokracie(z dovozu). Myslím, že podle toho, co jsem slyšel od řemeslníků, kteří u něj dělali, by se KAREL na Slováky vůbec nezlobil, protože to byl hodnej člověk, kterej se díky tomu, co uměl, na rozdíl od jedné "ikony svobody"(která mě nesmírně zklamala), nemusel špinit politickými proklamacemi(např. ohledně těch "dámských přirození"), které M. Zeman správně přeložil. Kdo to sledoval, ví o co jde....

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Odešel Božský Kája.
Upřimnou soustrast jeho rodině a všem jeho obdivovatelům.
Jeho hlas,jeho píle přesáhla hranice mnoha států,proto nejsem proti tomu,aby měl státní pohřeb,protože se ho určitě zúčastní mnoho jeho přiznivců i ze zahraničí včetně nějaké vládní.delegace.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

teď bude Zlatá slepice a Zlatý kokot.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nevím přesně, co měla hérečka Holubová za přání,
ale řekla bych, že
někteří si na Pieroty pouze a jen hrají,
jiní Pierotův odkaz naplňují do posledního písmene.
Gott s úsměvem.

Zatím bez slepic

Je to dost kategorické vyjádření.
Doslovně : „Naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci,“

Zatím bez slepic

Aha. Dočká se děvčica, dočká. Jde o to, jak bude odcházet, bojovnice.
Co se k nám "ven" dostalo, Karel Gott to dokázal s nóblesou.
Sice se rval za život, ale nebojoval přitom ani s onou Holubovou.
Taková srdce nehasnou a živí radost v nás.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdo chce prejmenovat letiste.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No, mám taky dva (tři) zážitky s božským Kájou.

Jdu okolo televize a nějaká, a jistě obdivovatelka, všechny kárala jak se navážejí do Karlika za jeho podpis anticharty. Všichni byli sviňáci jen Kája to podepsal s noblesou. Určitě měl u podpisu zkřížený prsty.

Jednou jedu po dálnici jež vede v blízkosti obchodního centra kde měl vystupovat božský Karlík, tudíž jsem osobně viděl ten dav chtivců. Čekali, protože nějaký hajzl před Kájou vytvořil zácpu na dálnici a on chudák trpělivě v ní čekal až se zácpa uvolní a bude moci přinést tu krásu na pódium.
Sice mi přišlo divné, že profík nepočítá se zácpou, ale u Káji to bylo jen takové milé zdrženíčko.

Jo, a velice dobře si pamatuji jak ho komouši ukecali aby se vrátil z emigrace, protože prachy, o ty šlo i komoušům. Je vidět i na této drobnosti, že to byl charakter každým coulem, takový zásadový, ale miloučký božský Kája.

Už aby bylo o čtrnáct dní víc a my měli klid na tu svoji práci.

Zatím bez slepic

Ve všem co jste napsal jste lhal, Kdo lže ten krade a do pekla se hrabe.
Včera jsem sledoval několik rozhovorů s Karlem Gottem. Ten příběh proč se vrátil byl velice zajímavý. Né, že by jej komouši přesvědčili, prostě mu nabídli slušné chování a neomezování jeho činnosti. Ten příkaz se ke Karlovi takto chovat dokonce přišel podle Gotta z Moskvy. Doslova zněl "Nevyhánějte od Vás takové lidi jako je Karel Gott" Takže si hovno soudruhu pamatujete.
Jo a dnes bych tu antichartu snad podepsal taky, už kvůli takovým svazákům jako jsi vy HŇUPE.
No a chtěl bych Vás vidět jak čumíte z dálnice na ty zástupy. Prostě jste lhář.
Už chápu, že jsou lidi na takový zmetky jako jste vy nasraný a nejraději by vzali vidle, já tedy s vidlemi neumím , ale co vím, že by Vás hodně nasralo by bylo přejmenovat letiště Václava Chrchly na letište Karla Gotta a proto podepíšu jakoukoliv petici, kde to bude takto formulováno.

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

Chlape to máte ale hroší kůži.

"Né, že by jej komouši přesvědčili, prostě mu nabídli slušné chování a neomezování jeho činnosti. Ten příkaz se ke Karlovi takto chovat dokonce přišel podle Gotta z Moskvy. Doslova zněl "Nevyhánějte od Vás takové lidi jako je Karel Gott" Takže si hovno soudruhu pamatujete."

Tak nabídli mu slušné chování příkazem z Moskvy?

Zesměšnit se ve dvou větách hned za sebou je mistrovský výkon.

Komu ještě nabídli slušné chování a neomezování jeho činnosti? I těm co byli odvlečeni do Ruska, vyštvání do emigrace, znemožněna jejich práce vyhazovem? Jedna vlaštovka jaro nedělá. Prostě byl to takovej slušnej hajzlíček, malilinkatej ale náš. Proto jste na něj hrdí. Je pro vás takovej připosranec vzorem.

Zatím bez slepic

Hajzlíček jste vy, ale ne malej, velkej.
Je zbytečné s vámi diskutovat , řídím se slovy Wericha, dvě minuty a dost, pak místo jednoho blbce by tu byli dva. No uznejte, že stačí jen ten jeden, co blbečku?

Zatím bez slepic

ale něco v životě dokázat, to už každý nedokáže. Takže kdo se ztrapňuje víc? "Kdo z vás je bez viny, hoď první kamenem..." Věštče, vy musíte být svatý muž!
Co víc dodat?
Čest Mistrově památce!

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.