Když potřebuješ pomoc...

Autor
Štítky

... obrať se na chudé lidi. Jen chudí lidé jsou ochotní pomoci. 

Tuto větu vtiskl John Steinbeck do úst své hrdince z románu Hrozny hněvu. A má velkou pravdu. 

Víte, nejsem proti dobročinnosti. Nemám nic proti dárcovství, nemám nic proti pomáhání druhým. Nemám nic proti dobrovolné nezištné práci a nemám nic proti tomu, když někdo vytáhne ze šrajtofle peníze a použije je na nezištný dobročinný účel. V tomto ohledu jsem levičák až za hrob. Když slyším někoho z dobře situované rodiny, jak mluví o tom, že on nikdy nic nedostal a tak taky nikomu nic nedá a přitom mu rodiče prošlapali cestičku a vystudoval zadarmo, otevírá se mi kudla v kapse. Nesnáším, když někdo zapomíná, že startovní podmínky nemáme všichni stejné a leckdo si do života nese hříchy svých předků už po několik generací. Přezíravé pohledy těch chytřejších, vzdělanějších a dravějších mi spolehlivě zrychlí tep a přes můj práh nesmí nikdo, kdo se živí prodejem úvěrů chudině, aby je bylo možné ještě více vyždímat a obrat. Taková práce je pro mě ve stejné kategorii jako otrokář nebo lupič. Bez ohledu na kravatu a límeček. 

Jen v poslední době začínám pochybovat o většině (zdráhám se říct o všech) dobročinných organizací. To se prostě najde nějaký filantropický milionář - třeba takový Kiska a založí bohulibou nadaci. Dobrý anděl například. Zajistí organizační opatření, vytvoří systém, který samozřejmě vždycky (podle jeho slov) funguje efektivně a pak..... Lidi přispějte! Milí trošku lépe situovaní chudáci, přispějte ještě větším chudákům, staňte se dobrými anděly, zaručujeme vám, že se vaše peníze dostanou opravdu k potřebným. 

Podobně ti lépe situovaní chudáci v Evropě a Americe přispívají hůře situovaným chudákům v Africe prostřednictvím tisíců nadací a dobročinných organizací. V čele je vždycky nějaký pracháč, příslušník šlechty či elity, ale vrecko se plní drobnými úlitbami těch tam dole. Slavná velkolepá světová pomoc Billa Gatese, Heleny Houdové, Andreje Kisky a vlastně většiny ostatních se děje přes peněženky běžného západního občana. 

Tu a tam si vzpomene nějaký zpěvák, ale málokterý (jsou takoví) vytáhne z kešeně dolary. Ne, to spíš udělá nějaký dobročinný koncert a pomůže z jeho výtěžku... a kdo zaplatí ten výtěžek? Zase ten běžný malý človíček. Zní to vznešeně, jak pomáhá ten Člověk v tísni... ale Člověk v tísni jako organizace ještě nikomu nepomohl... to pomohli ti, kteří si na stránkách přečetli číslo účtu a poslali nějaký obnos. 

Ti nejbohatší lidi planety, kteří kdyby přišli o polovinu majetku, tak by ten zbytek stejně nikdy neutratili, ti se staví do čela filantropie a pomoci, ale jejich potřebu pomáhat případně jejich špatné svědomí realizují ti, kteří svojí prací přispěli na zisk těchto miliardářů a pak z té almužny ještě zaplatili černouškům školu. 

Ne nejsem proti škole pro černochy, ale začínají mě žrát ty oslavné fanfáry pro ty, kteří vlastně udělali jen to nejjednodušší - zprostředkovali pár kontaktů a zajistili penězovod. Ti, co to udržují v chodu, ti jsou tu jen na placení. 

Proč mám pocit, že už tyhle všechny světové dobroděje vlastně k ničemu nepotřebuju? Díky internetu si mohu potřebného najít úplně sám. Dokonce se nejspíš obejdu bez internetu. V každé ulici se dá někomu pomáhat a platit a platit. Ale není nutné z těch peněz přispívat na politické ambice těch nadačních představitelů. Jsou zbyteční. Už se jim podařilo, že neštěstí a lidské bahno se rozlezlo všude. Jakékoliv dobročinné ambice mohu realizovat o adresu vedle... 

Nechci házet všechny do jednoho pytle, třeba mě v komentářích vyvedete z omylu a představíte mně i ostatním někoho, kdo to dělá jinak... Nicméně zatím mám prostě pocit velkého chucpe posílat peníze Pánkovi, aby si on vybral, komu stojí za to pomoci a komu ne. Doba je taková, že toto rozhodnutí zvládnu udělat sám. A ušetřím tak všechny sekretářky, školitele, zajišťovatele certifikátů i další příživníky, včetně ředitele nebo majitele. 

Věřím že jsou milionáři, kteří třeba fakt pomáhají. Kteří prostě vezmou a ze svého zisku v té Africe něco postaví. Případně kteří ze svého zisku rozdávají polívku. Ale ti se tím zřejmě nepotřebují chlubit a nepotřebují na svojí pomoc peníze těch trochu lépe žijících chudáků. 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

tiše nocí skučel
dobročinný účel

jan vodňanský

Zatím bez slepic

In reply to by fotrák (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Netoužím získávat sympatie, a tak klidně napíšu natvrdo: "Kromě rodiny nikdy nikomu nic, co vyslopveně nemusím".
Svět totiž není spravedlivý, nikdy nebyl a nebude. Někdo smůlu prostě mít musí, s tím se nedá nic dělat.
Pro případ smůly existují pojišťovny (i rodina a kamarádi jsou vlastně jakousi pojišťovnou svého druhu) a pojišťují se zodpovědní lidé. To má své náklady. Nezodpovědní na to serou.
Že se někdo narodil do blbějšího prostředí než já? Co naplat - někdo zase do lepšího.
Nechtěj nést na bedrech tíhu všehomíra - říkával mi nebožtík tatínek. Měl recht.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

..musím iba znovu zopakovať: ..na vás,Godote,by som si naozaj radšej počkal.. a kľudne hóóódne dlho...

Zatím bez slepic

In reply to by tatko (neověřeno)

Trvalý odkaz

Těch pár let, co mám před sebou, už žádné dlouhé čekání nenabízí.

Zatím bez slepic

In reply to by tatko (neověřeno)

Trvalý odkaz

.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Správně.
Když už jste zmínil Kisku,také pěkný vykuk,Přišlé peníze na dobročinnost,nerozdával,ale půjčoval těm potřebným,za lichvářský úrok.

Zatím bez slepic

Nemali by ste mu krivdiť. :) On totiž naozaj aj rozdával a ešte aj rozdáva.. Iba že práve z toho,čo z tých úrokov získal.. Problém je,že ako on,existuje tiež časť ľudí,ktorí toto považujú za šľachetnosť a normálne konanie,ktoré je (netuším ako..) morálne obhájiteľné..

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Plně souhlasím s Vidlákem, paradoxně jsem ovšem znal opravdovou nadaci, která veškeré darované finance předávala potřebným. Asi před deseti lety jsem pracoval pro bavorskou firmu, jejíž prokurista takovou nadaci založil a sám vedl. Šlo o pomoc dětem v Nepálu. Dvakrát ročně tam létal za své a všichni, kdo pro ni pracovali, pracovali zadarmo (byli to zaměstnanci oné firmy a dělali to v rámci své pracovní náplně).

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ja uz si beru letacky o tech "dobrych" neziskovkach jen proto, abych vedel, co je verbez nejvetsi.

Jak zaslechnu o neziskovce v TV, tak se podivam na jejich stranky na sponzory jestli tam je Sorosuv Open neco. Pak USA a IZ ambasady. Pak CT CR a velky banky a korporace jako Lidl a samozrejne spratelene neziskovky jako Clovek v Tisni, protoze si mezi sebou preposilaj penize tam a zpet. - Pak teprve muzu hledat, co neziskovka hlasi, ze dela, ale u vetsiny se tak daleko ani nedostanu.

Kdyz chci vyjimecne delat dobro, tak dam dvacku az pade nejakymu loudicimu bezdomovci, i kdyz vim, ze to prochlasta. Kdyz mrzne, tak i tu pade celkem bez vycitek, jakej jsem vul, protoze kamos, co byl pres rok na ulici mi vysvetloval, ze jidlo problem neni, to se nejak sezene, ale ohrat se je problem.

Dobrocina hovada jako strejda Bono z U2 nositel Order of Liberty (Ukraine) cena net - $700 million a strejda Bob Geldof Honorary Knight Commander of the Order of the British Empire cena net $ 150 Million bych rovnou strilel. Vetsi nadutci se tezko hledaj. Megapica Angelina Joly je sebestredna krava, ale kdyz odrikava cizi text, tak s jejima predimenzovanejma pyskama a kdysi originalnima kozama se na ni dobre koukalo.

Strejdove Bob a Bono maj tu dobrocinnost nejspis jako doplnkovou drogu. Cela dobrocinnost je v podstate o kupovani si dobreho svedomi. Kdyz vidite nekoho, kdo zaplatil lavicku Vaclava Havla, tak si muzete bejt jisti, ze je to pekna svine. Vetsina z nich nekde neco ukradla a vytunelovala a pak jdou, zaplatej padesat klacku aby modla mela svuj sedaci oltarik. (protoze vracet nakradeny, to ne).

Jednou jsem posilal do prdele nejakej dve male slecny co loudily na nejakou dobrocinnost, zenska rakovina nebo co. Posilal jsem je do prdele slusnymi slovy, ale s poznamkou, ze na tohle preci platim dane (ne na Diensbierovy uprchliky a ne na afghanske mise) a at si to jsou vyzadat v parlamentu. Holky to prekvapive docela vytocilo.

Za sociku se po nas chtela taky obcas dobrocinnost, tehdy se tomu rikalo internationalni pomoc. Dcera nejakeho svazackeho funkcionare mela vzdy plno vyslechu, proc nechci atd. ale jelikoz to bylo "dobrovolne" tak jsem jakoby oficialne nemusel. Jindy prisli, rekli ze se vybira a hotovo a tak se zaplatit muselo.

Tahle byla vubec zajimavej pripad. Na nasi stredni nam ji proste vybrali za sefovou skolni SSM a basta. Zadna debata, zadne volby atd. Celkem nam to bylo jedno. Byla to ta funkcionarka "Zadna svine, ale preci jen funkcionarka" kdyby nebyla ve funkci, tak by byla uplne normalni (mozna trosku panovacna, jako kazda druha, co rada doma komanduje). Kdo chce videt jak pusobila, tak at si pusti Lasky jedne plavovlasky, ta funkcionarka co nechava spoluzacky hlasovat o tom, aby ty hezky nestridaly kluky je jak ona.
Po revoluci byla moc mlada a jeste mimo funkce, aby nekde neco vytunelovala, rodice nevim, takze si zalozila ucetni firmu (to minimalni narocne na vynalezavost a dynamiku s jeji VS) a to je posledni, co jsem o ni pred 10+ lety slysel. Manzela si vybrala takovyho ... poslusnyho. No, ale vedle tech bejvalejch svazaku a deti komunistu je to vlastne osvezeni, protoze ma jen firmu, kterou si zalozila a ne nejakou ukradenou tovarnu, jako ti tunelovaci miliardari, co nam v TV kazou moralku.

Ale jeji pristup k dobrocinnosti byl ukazkovy. Vsichni dame trochu, tak pomuzeme tady ubozakovi/ubozakum na druhy strane sveta a tak a jaktoze ty nechces - Zadny starosti, jestli vam nekdo neco dava zadarmo, zadny starosti jestli vasim rodicum nekdo neco zadarmo dal, zadny starosti jestli vy nahodou neco nepotrebujete.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vždy, když jsem požádán o nějaký dar potřebným, žádám o předložení účetních výkazů, a vyhrožuji, že pokud je na účtu 521 (účtují se tam mzdy) je 0 přispěji, jinak je pošlu do prdele. Ještě se nestalo, že by toto někdo splnil.
Další mojí podmínkou je, že do Afriky ani korunu. Za dvacet let vykrmené našimi dary je tu máme na krku a s nataženou rukou.
Ty zločinecké nadační bandy všeho druhu jsou zhouba našeho žití.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Problém je v tom, že většinou pomoc, kterou dokáže poskytnout jedinec, nestačí -- peníze nic moc neřeší. Třeba takový alkoholik bezdomovec -- potřebuje pomoc lékařskou, sociální (oboje v koordinaci) a když se tohle povede tak nějakou vhodnou práci na kterou stačí -- s ohleduplným kolektivem lidí a nadřízených. Ve vyspělých společnostech by to mělo fungovat tak, že každý zaměstnavatel si je toho vědom a nějaké to místo ve firmě má pro lidi, co běžnému tempu (někdy jen dočasně) nestačí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdysi před mnoha lety mi jeden věřící vysvětloval, že anonymní pomoc je hřích, tak se toho držím. Pomohu těm co znám osobně, ale výběrčím odpustků nedávám. Zrovna teď mi přišla tlustá obálka od Lékařů bez studu plná pohlednic a obrázků s černoušky. Ani jsem to nečetl a skončilo to v kotli. A po 25.5.2018 se dotážu na moje osobní informace, jak je zpracovávají a ..... a.... a požádám o výmaz a zapomenutí (bumerangový efekt GDPR).

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Počkat, nejsou právě světoví dobrodějové průkopníky té bláznivé myšlenky "one-soft-society"? Tož mi přijde celkem logické, že se v tom musí viditelně (hlavně viditelně) angažovat a jit nám příkladem. -- Lokální dobročinné organizace u nás -- co znám -- fungují většinou docela dobře; díkybohu alespoń za ně.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Neziskovky muzeme rozdelovat na zlocinne a skutecne.

Skutecna je to, co popisuje Tom. Nekdo vidi nekde problem, rozhodne se pomoci tim, co mu upadne od huby, popripade obetovanim vlastniho luxusu na cizi preziti, vetsinou to dela zadarmo. Proti tomu se neda nic namitat.

Pak jsou zlocinne neziskovky, zlocinne s maskou dobra a prilezitostne zlocinne.

Zlocinne se ani nesnazi predstirat nejakou obecne dobrocinnou cinnost - tam patri vsechny paseracke neziskovky, ktere zcela nepokryte porusuji zakony a jeste se k tomu drze hlasi.

Zlocinne s maskou dobra, to jsou takove ty vydiraci neziskovky jako Nadacni fond proti korupci. Haji se vznesenym ucelem jako boj proti korupci, se kterym se neda nesouhlasit, ale ve skutecnosti je to jen "zlodej krici chytte zlodeje."

http://www.nfpk.cz/spravni-dozorci-rada
Staci se jen podivat kdo tam je. Janecek se svym podivnym zbohatnutim, ktere vysvetluje pohadkou pro neznale a zmatenym blekotanim pro trochu znalejsi a nove namoceny do lithioveho tunelu, davny komunisticky prominent herec Kraus, socialisticky vojak z povolani (prisahajici vernost CSSR a socialistickemu zrizeni) posleze recyklovany na sefa civilni rozvedky, majitel kvalitni autobusove a dopravni firmy, ktery pred par lety z nejasnych duvodu urputne delal soukromou reklamni akci proti CSSD, a pan Bernard, majitel stejnojmeneho pivovaru, ktery podle wikipedie koupil v roce 1991 za 45 milionu ale ve svem clanku o vydelavani prvniho milionu ten prvni milion nejak mlhave preskocil. I kdyz by mu tech 45 milionu pujcila banka, rad bych slysel, jak presne se k necemu takovemu banka ukecava a udelal to stejne.

http://www.forbes.cz/jak-vybudovat-uspesny-pivovar-pet-kroku-k-prvnimu-…

Nejak jim ten niterny odpor ke korupci moc neverim. Zrovna tenhle ne.

Podobne pusobi Transaparency International, Lekari bez Hranic (s jejich sefem-gubernatorem okupovaneho Kosova) Novinari bez hranic a dalsi a dalsi.

No a posledni neziskovky to jsou takove ty co obcas ujedou. Treba slavny Cerveny Kriz se nijak moc verejme nehlasi k tomu, ze skrze nej byla take organizovana komunisticka revoluce v Rusku a pokus o ni v Nemecku. Cerveny kriz se podoba ostychave slusnacce, ktera se jednou nechala domanipulovat na grupac a tam se utrhla ze retezu a zkurvila se na vsechny zpusoby az tim sokovala i ostrilene veterany. Kdyz se pak probrala nasledny den ze sexualniho opojeni, tak se snazila na vsechno co nejrychleji zapomenout a namluvit si, ze se to nestalo.

http://www.wildboar.net/multilingual/easterneuropean/russian/literature…

When Thompson arrived in Russia, he made it clear, that he was not your typical Red Cross representative. According to Hermann Hagedorn, Thompson's biographer:

He deliberately created the kind of setting, which would be expected of an American magnate: established himself in a suite in the Hotel de l'Europe, bought a French limousine, went dutifully to receptions and teas and evinced an interest in objects of art. Society and the diplomats, noting that here was a man of parts and power, began to flock about him. He was entertained at the embassies, at the houses of Kerensky's ministers. It was discovered, that he was a collector and those with antiques to sell fluttered around him offering him miniatures, Dresden china, tapestries, even a palace or two. (Hermann Hagedorn: The Magnate: William Boyce Thompson and His Time, published by Reynal & Hitchcock, New York, 1935, pp. 192-93)

When Thompson attended the opera, he was given the imperial box. People on the street called him the American Tsar. And it is not surprising, that according to George Kennan, "He was viewed by the Kerensky authorities as the 'real' ambassador of the United States." (George F. Kennan: Russia Leaves the War: Soviet-American Relations, 1917-1920 published by Princeton University Press in Princeton, NJ, 1956, p. 60)

It is now a matter of record, that Thompson syndicated the purchase on Wall Street of Russian bonds in the amount of ten million roubles. (Hagedorn, p. 192) In addition, he gave over two million roubles to Aleksandr Kerensky for propaganda purposes inside Russia and with J.P. Morgan gave the rouble equivalent of one million dollars to the Bolsheviks for the spreading of revolutionary propaganda outside of Russia, particularly in Germany and Austria. (Sutton: Revolution, pp. 83, 91.) It was the agitation made possible by this funding, that led to the abortive German Spartacus Revolt of 1918. (See article "W.B. Thompson, Red Cross Donor, Believes Party Misrepresented" in the Washington Post of Feb. 2, 1918) A photograph of the cablegram from Morgan to Thompson advising, that the money had been transferred to the National City Bank branch in Petrograd, is included in this book.

Zatím bez slepic

Oficiálně zbohatnul na vývoji nějakého SW pro burzy, který urychloval reakční čas na změny tam probíhající. Ve skutečnosti je mnohem zajímavější jeho rodinné pozadí. Jeho tatík patřil blahé paměti k operativcům STB. A to dokonce k těm nejlepším, protože infiltroval až mezi špičky NATO. Že se takové místo dá zúročit i s informacemi, ke kterým tam přijdete, netřeba dodávat.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Když se podíváte na rozpočty NGO jako Člověk v plísni, či Evropské hovnoty (opravdu netuším jak jinak tyto parazity pojmenovat), musíte nabýt dojmu, že jde o organizace vysoce ziskové, ovšem pouze pro pár zainteresovaných. Pár drobečků pak pravděpodobně doputuje do nějaké destinace, ovšem jaká ta destinace je, je otázkou. Kdyby do toho někdo příliš šťoural, zjistil by nakonec třeba, že ač levák, sebevraždu dokáže spáchat ze samé radosti i pravou rukou, jak to zjistil šéf auditor NATO Yves Chandelon, když se snažil přijít na kloub tomu, kdo sakra vlastně financuje ten prokletý ISIL.

V podstatě souhlasím s tím, co napsal přispěvatel přede mnou o dělení těch neziskovek. Bohužel skutečných, co chtějí skutečně pomáhat, je jako šafránu a těch zločinných je jako máku.

Pokud jde o to, nejsem proti tomu, pomoci komukoli, kdo tu pomoc skutečně potřebuje. Párkrát jsem to v životě udělal a bezpochyby to ještě udělám. Dokonce jsem se ocitl i na místě někoho, kdo tu pomoc sám opravdu potřeboval. Pokud ovšem slyším o shora uvedených organizacích, sahám - slovy klasika - po pistoli.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlák v článku zmínil i Kisku a jeho nadaci Dobrý anděl (resp. po slovensky Dobrý anjel). Na základě zběžných infomací si o panu Kiskovi nemám důvod myslet nic moc dobrého a ani netuším, jaký je jeho vztak k nadaci Dobrý anděl, která působí v ČR.
Mně k zasílání pravidelných příspěvků přimělo toto info na webu
https://www.dobryandel.cz/financovani/

=============== citace z uvedeného linku ===============
V roce 2011, ještě před založením DOBRÉHO ANDĚLA, se Petr Sýkora a Jan Černý zavázali, že na jeho provoz během prvních 5 let věnují 25 milionů korun. Tyto peníze pocházejí z prodeje společnosti PAPIRIUS, kterou Petr s Honzou založili v roce 1993 a následně prodali v roce 2006 americké společnosti Office DEPOT.

Od léta 2014 se k Petrovi s Honzou postupně přidávají další filantropové - financující partneři DOBRÉHO ANDĚLA. Díky nim je možné zachovat jeden z klíčových principů - „Do posledního haléře®“. Měsíční příspěvky Dobrých andělů jsou rozděleny rodinám vždy celé – ve stoprocentní výši. Dodržování všech finančních pravidel fungování systému DOBRÝ ANDĚL, která jsou zakotvena v etickém kodexu, je pravidelně auditováno nezávislým auditorem (viz výroční zprávy níže).

Zakladatelé nadace, členové Správní rady, Dozorčí rady i jejich rodinní příslušníci vykonávají činnost ZDARMA, bez nároku na jakýkoliv honorář.

================== konec citace ====================

Posílal jsme tam pár peněz měsíčně, pokud jsem pracoval, posílám je tam i nadále, i když jsem už v penzi.
Na webu mají vyvěšeno, kolik se ten který měsíc vybralo a jak se s danou částkou naložilo
https://www.dobryandel.cz/pomoc-v-cislech/
Nijak jseme to neověřoval, ale nemám důvod tomu nevěřit.

Dopisy s žádostí o příspěvek od jiných neziskovek či "neziskovek" vesměs hážu do koše, pouliční prodavače "blbinek" na pomoc "(doplňte si sami)" zdvořile odmítám.
Že by snad někdo cizí někdy v budoucnu pomohl mně nepředpokládám a ani s tím nepočítám a je možné, že těch mých "pár peněz měsíčně" mi jednou bude chybět. Věřící nejsem a ani si nepotřebuju "dobročinností" nic kompenzovat, ale zatím mi možnost aspoń trošku pomoci lidem, kteří neměli to štěstí jako já a moji blízcí, pořád ještě přijde jako správná věc.
Tož tak s tou dobročinností a neziskovkami.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Priznám sa,že sa mi nad dnešným článkom uvažuje tak nejak ťažko.. Ja sám ( presnejšie nie sám,ale s celou rodinou) totiž vlastne pracujem tak nejak podobne,ako tie nadácie,neziskovky či "filantropický" jednotlivci,o ktorých sa tu dnes diskutuje. "Pomáham" a beriem za to plat. Normálne by som pomoc za nejakú odplatu (mzdu) pomocou nenazýval.Pomoc je podľa mňa nejaká nezištne poskytnutá služba.Dokonca ani pár drobných bezdomovcovi by som nenazval pomocou - to je skôr almužna (preto radšej bezdomovcom platím za Notabene - to je normálna mzda a ocenenie ich práce a snaženia..).Ako veľa iných (a inde) zamestnancov,aj ja si myslím,že som za svoju prácu mizerne odmeňovaný.V mojom prípade je ale takéto tvrdenie dosť objektívne,potvrdzujú ho aj moji nadriadení vo všetkých stupňoch,čo obyčajne býva naopak..V takejto situácii sa bežne núkajú dve riešenia - nájsť si iné zamestnanie s lepším ohodnotením,alebo pracovať úmerne odmeňovaniu. V mojej profesii však znížiť produktivitu adekvátne mzde nie dosť dobre ide -poznáte to,keď je výsledkom vašej práce nejaký ucelený produkt,každý šlendrián v dielčej časti procesu sa vypomstí iba vám..Tiež (až v prvom rade) vzhľadom na druh môjho "produktu",na takýto prístup "nemám žalúdok".. Meniť prácu tiež nechcem,z mnohých dôvodov,keď jedným z najhlavnejších je presvedčenie,že má zmysel..
Čo to má spoločné s dnešným článkom? Ja osobne nepochybujem,že to,čo robím je užitočné napriek tomu,že systém (obor v ktorom pracujem) má obrovskú mieru chybovosti,nedostatkov, iste aj v mnohých prípadoch "obsahuje" ľudí,ktorí ho zneužívaju na iné ciele ..dokonca si trúfam povedať,že jeho prevažná väčšina je iba jeho príveskom a príťažou.. Napriek tomu všetkému svoju prácu považujem za potrebnú a vďaka veľkému previsu toho čo odovzdávam nad tým čo prijímam (mzdou) ju tiež považujem trochu za pomoc.
Keď vás niekde zraneného vyhrabú spod trosiek zrútenej (zbombardovanej) budovy,je pre vás v tom momente obväz,liek,prikrývka to najdôležitejšie na svete.. a neriešite či ten obväz,ktorý vám zachránil život je to jediné čo sa kúpilo hoc za milión korún z nejakej zbierky ( a ostatné strovili "náklady" nejakej nadácie),ani či ten obväz,ktorý vám zachránil život, do vašej krajiny vlastne doviezol agent pracujúci proti nej,či sa s tým obväzom,ktorý vám zachránil život ( a snehobielym úsmevom), predtým vyfotila nejaká vychrtnutá "stáááár"..
Tak neviem.. ..fakt ťažká téma

Zatím bez slepic

In reply to by tatko (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nevím, ale když mě vyhrabují z trosek, tak je to nějká přírodní katastrofa a na toto vybírá stát daně, trénuje hasiče, vojáky, policajty, zdravotníky.
Tak nechápu proč ta "neziskovka" musí existovat, aby mě vyhrabala? To snad dělají lidé ze záchraného systému...
Aby mi dala deku? To dá taky člen záchraného systému a pak se "by měla postarat sociální služba"...

U nás či na slovensku, že to nefunguje? Myslíte si, že řešením je místo opravení systému je do něho lít další peníze přes neziskovku a tak napsat, že když se rokradlo 5mega, že přes neziskovku další 5 se nerozkrade?

Nebo, žetoto v africe není? Myslíte, že řešením je dávat "rentu" místo pomoct vytvořením systému, aby naši pomoc nepotřebovali a když se pak stane něco u nás, oni nám pomůžou obnovit systém, ALE nebudou dávat ty almužna, jako teď děláme my "západ"...

Pro mě je co jsi napsal přesná hra na city co má odůvodnit, že se musí tento systém zachovat protože by někdo trpěl, al e v důsledku je právě ten systém co obhajuješ ten problém...

Zatím bez slepic

Pokiaľ z môjho príspevku cítiť obhajobu,potom to mala byť obhajoba mojej práce.. Rozhodne nie celého systému,ktorého som iba koncovým článkom,ktorý si to vlastne všetko odmaká a prakticky tvorí celý "produkt" toho kolosu,pričom náklady na mňa a náklady na zbytok kolosu sú 1:1000000. S tým obväzom to mala byť paralela - tiež je to produkt,koncový výsledok nejakého podobného kolosu.. V mojom prípade je ten kolos štátny,v prípade toho obväzu povedzme neziskovka.Efektivita povedzme rovnaká. Ja neziskovky nijak nechcem obhajovať,je to fakt iba zbytočná duplicita,pokiaľ ich výrazne platí opäť štát. To som riešiť nechcel.. Tá dilema spočíva u mňa v tom,či takéto systémy ignorovať,hoci na konci môže byť ( a aj často je) konkrétna pomoc,alebo nie?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jo, někoho vyhrabat z rozbombardované budovy atd má jistě smysl pro toho dotyčného zasypaného, velmi pravděpodobně to má smysl i pro jeho rodinu a pro přítomné záchranáře - protože taková je lidská přirozenost, pomáhat tomu, kdo je poblíž, když je ve sračkách.

Úplně běžný lidi to dělají ve vyjímečnejch situacích, vůči úplně cizím lidem a nečekají za to vůbec nic a nemají z toho pocit nadřazenosti vůči všem a všemu a nedávají nikomu morální lekce.

Je to podobná práce, jako práce doktora nebo zdravotního personálu (zvlášť špitály a záchranky). Pomáhají lidem, je to psychicky náročné, někdy fyzicky vyčerpávající. Stejně tak hasiči, stejně tak policie, protože všichni policajti netrávěj čas svalováním vražd na Kájínka, buzerací řidičů a řešením detektivních rébusů. - Taky někdy odroděj dítě, taky někdy vyháněj dealery od škol, taky zatýkají vraždící psychopaty kdy i jim jde o život, taky někdy chytěj feťáka, co skopal slepce, tahaj z ledový vody kluky, co se topili, když z vlastní blbosti lezli na tenkej led, drže za ruku umírajícím při automobilový nehodě, ukacávaj sebevrahy, aby neskočili atd atd.

Tak nějak všichni chápeme ten smysl tam a nikomu nijak nevadí, že se nám tahaj peníze z kapsy právě na to, ale čekáme, že to tahání peněz tedy bude dělat stát, podle nějakejch veřejně projednanejch pravidel a že za to dotyční poslanci budou zodpovědní.

Pochybuju, že většině lidí vadí, že vláda pošle speciálem českou záchranářskou jednotku vyhrabávat zasypané po zemětřesení někam do Mexika, Nepálu nebo dokonce i bohatší Itálie.

Celý to je totiž o poměrech, vzájemnosti a dobrovolnosti.

Většinu lidí nebude srát somrování o drobečky, co jim upadnou od huby a co by je nedali hladovějícím, ale jestli oni sami žiju z těch drobečků, tak to už je jiná. - To pak somrování o drobečky začíná být zvlášť perverzní urážlivé ponižování protože to znamená "Tvý problémy mně nazajímají, ty nemáš takovou cenu jako ti, pro které somruju charitu, vlastně pro mně ani nejsi dost člověk, abych se tebou zabýval."

V Pološeru říkal bezdomovec: ano dávaj se peníze na cizí bezdomovce a na náše bezdomovce se kašle, protože, co jinýho je uprchlík, než cizí bezdomovec. Jestli se má vyhodit miliarda z okna, proč ne na naše bezdomovce, ale na cizí?

Proč na bezdomovce, co přeci jen často chlastají a ne na děti, co nemají ani na oběd a jsou v tom, ve vší evidenci, nevinně? Ty budou taky vděčné za jídlo.

Když za Johna vláda při povodních rozhodla, že "suší budou dávat na mokré", tak to bylo hodně sprostý. Strhávali 1200 každýmu. Takže člověk, kterej má vlastní barák nebo dokonce firmu u vody, dostával prachy i od těch, kteří mají holé prdele, bydlí v pronájmu a na firmu se nikdy nezmůžou.

Přitom světe div se, existují pojištění, bydlíte u vody, no tak si snad zaplatíte pojistku proti stoleté vodě, zvlášť, když to je zátopové pásmo, kde by se ani stavět nemělo. (Pojišťovny stejně pak zdraží pojištění všem)

Co udělat národní sbírku na můj barák? Já žádnej nemám a chtěl bych.

Co všechny ostatní katastrofy, co se na lidi sesypou, ale tak nějak jednotlivě a nemediálně? Nemusí vás vyplavit rovnou Labe či Vltava, stačí horskej potok při jarním tání. Sklep plnej vody, vzlínající voda omítkou, padající omítka, hnijící dřevo, plesnivějící nábytek. Kde jsi státe, proč nedáváš? Jo, nebylo to v TV, aha.

Co Bangladéšani, s jejich záplavama dělaj na nás sbírky, protože my tu máme 5 měsíců zimu a musíme dělat zásoby jídla a topiva, abychom to vůbec přežili? Záplavy maj v Holandsku také a připravujou se na to. Žádný sbírky na holanďany se přeci nikdy nedělají. Proč to jde v Holandsku a ne v Bangladéši?

Co Saudská Arábie? Plyn a ropa jim tam prýští ze země skoro za nic. Říkají si "No to je hrozné, ti Evropané, ti tam mají takovou zimu, dokonce sníh, my jim budeme dávat ropu zadara, aby se mohli chudáci ohřát. - Hovno, musíme za ni draze platit. Jestli nám sem pošlou nějaký prachy, tak jedině aby udělali z místních psychopatů ještě větší, kteří nás nakonec vyvražděj a nechaj si, co jsme staletí budovali.

Co černoši, maj tam doly na diamanty, posílají nám nějaké, protože tady se nenacházejí?

- Když v Africe byli angláni, francouzi, belgičani, holanďani a němci, tak ty země řekněme to přísně: koloniálně vysávali, ale taky jim tam stavěli silnice, doly, továrny, elektrárny atd. Věci, co tam do té doby nebyly a vydělávali na tom, ti kolonizátoři, i tak. Takže afričani museli poskytovat nějakou protislužbu a ta je teď jako kde?

Jaktože teď se tam má něco dávat zadara a nic za to nechtít? Proč se jim tam mají dneska stavět zadarmo školy nebo vodovody a nic za to nechtít.

Já bych šel studovat hned, svět se mění, potřebuju si taky doplnit vzdělání třeba v IT, ale nikdo mi to nezaplatí. Tři kohoutky mám rozesraný, budu muset zaplatit instalatéra a přijde mi to normální a ne, že sháním nějakýho cizince ze superbohaté Bruneie, aby přispěl.

A co se dětí týče, jestli v Africe někdo namrdá 7 dětí, tak ať si je živí sám a jestli ne, tak mu pomřou hlady. Díky tomu pak začne myslet dopředu, tady to bylo taky tak.

Kterej afričan se stará, jestli já mám tolik dětí, kolik bych chtěl a jestli by mi neměl přidat. Kdybych měl 7 dětí, tak je taky neuživim a sebere mi je sociálka a žádná Angelina ani Bungundu nepřijede.

Jestli se nějakej syřan stará, jak sehnat dost peněz pro mou známou, který sebrala dítě sociálka, protože nemá prachy na to, aby se postarala o jedno jediný. Mohli by třeba prodat mobily a tablety. Kdyby jen tisícovka syřanů prodala své mobily, tak se jistě sejde miliónek či dva a má známá bude mít na bydlení, rekvalifikaci a hledání normální práce.

Nějak to nikoho nenapadlo.

To je ta disproporce, totální nevzájemnost a vynucenost (často podvodem na soucit), co jsou problém.

A užitečnost práce. Jestli v cizině suplujete místní záchranáře, tak jste stejně užitečnej, jako místní armáda, policie, hasiči a doktoři, ale ti, stejně jako ti naši, přeci dělají úplně stejně užitečnou práci, jako třeba uklízečky či v supermarketech doplňovači zboží do regálů.

Už vás napadlo, jak by svět vypadal bez uklízeček? To by se do 14 dnů zhroutila civilizace. Přestalo by se operovat v nemocnicích, přestaly by fungovat restaurace, v supermarketech by se za chvíli chodilo po zaschlý špíně a brzy by tam řádily myši, krysy a hmyz. Divadla by byla plná papírků a odpadků, ulice, advokátní kanceláře, banky všechno.

Když se dneska zruší všechny neziskovky, tak pokud to nebude v televizi, tak většina lidí ani nic nepozná. Když zrušíte uklízečky, popeláře, zametače ulic tak to pocítíme všichni, velice rychle a velice tvrdě. Po špíně přijdou nemoce - úplavice, tyfus, cholera, žloutenka atd, a protože i v nemocnicích bude špína tak nebude ani kde je léčit.

Všichni do jednoho to pocítíme tak, že to nepůjde přehlédnout.

Tak co je vlastně důležité? A užitečnejch povolání je spousta. Všechny ty, za který jsou lidi ochotný dát ty peníze sami od sebe. - Proto třeba divadelní herci, kteří musí být dotovaní, aby vůbec přežili, mají důležitost blízkou nule.

Ale když ono to tak pěkně zní, že děláte dobročinnost a pomáháte (platíte, protože hvězdy a bohatci si platí lidi jako vy, kteří dělají to náročné a ještě ty profesionální somráky, co si z nasomrovaného nechávají 5-90%).

Uklízečka pěkně nezní vůbec, ale je to každodenní dřina, ne na tejden, ale na léta. Mladý pindy z recepce kontolujou její výkonnost a nikdo ji nepřijde poplácat po zádech a poptat se, jestli ji z toho ohýbání třeba nebolí v kříži nebo jestli to není moc náročné jezdit domu pozdě v noci?

Spousta lidí ani nevnímá její přítomnost. Pracuje se často přes agentury, takže ty si berou část jejich mzdy a vždycky je tam za ni připravená náhrada. Dneska to uklidíte a zejtra je to tam zas.

Jestli vás platěj pracháči, abyste někde někoho zachraňoval zasypaný a uklízečku ti samí pracháči, aby někde utírala špínu nebo čistila hajzly, je to úplně to samý. Pracháč potřebuje mít čisto, tak si to koupí a potřebuje vypadat humanitárně, tak si to koupí. - Náklady se připočtou k ostatním.

A co se týče almužny, když já dám jednou za čas nějakýmu bezdomovci padesátku, tak to možná je sice almužna, ale ono to je v poměru k mejm příjmům možná víc než jim dá Angelina.

A ty bezdomovecký noviny mě nezajímají a většinu lidí také ne. Jinak by je neprodávali bezdomovci, aby bylo vidět, že to je na "dobrou věc" ale prodávali by se normálně v trafice a kdyby byli kameloti tak potřebný, tak prodávaj i jiný noviny a časopisy. Dřív si lidi vydělávali prodejem Večerní Prahy, známe to všichni pořád ještě i z filmu. Večerní Praha se prodávala přes kameloty, protože u stánku by si ji nikdo na cestě domů už nekupoval. Za chvíli budou zprávy v televizi. Ale když v metru někdo vykřikuje, že se stala bouračka a jsou tři mrtví, tak se u něj na vteřinu zastavíte a za padík (dneska by to bylo bůra či pětku) máte v metru co číst. Byla to normální práce a nikdo se netetelil, že někomu pomohl.

Když máte internet v mobilu, tak si přelítnete zprávy v mobilu, jsou tam dřív než v TV a pak se stejně jdete podívat na FB, co novýho vaši známí.

Kupovat si noviny u bezdomovců je almužna, která se chce tvářit, že není.

Minulej tejden jsem dal bezdomovci prachy i když mi přímo řekl, že to je na krabičák. Dal jsem mu dvacku i když si říkal jen o sedm korun a byl jsem rozhodnutej, že mu je dám ještě před tím, než otevřel pusu, jen jsem viděl, že to zkusí, a bylo mi celkem i jedno jak. Tak nějak mi byl sympatickej, měl jsem v kapse dost drobnejch. Morálku o tom, co by si měl za to koupit nemám veškerou žádnou. Je dospělej, tak ať si to rozhodne sám.

Nebyl agresivní, nebyl drzej, nesnažil se mě přechcat, nehrál to na city a jestli tak správně. Bral jsem to jako bych koupil známýmu pivo nebo kamarádce kafe.

Jindy je odmítám. Však si řeknou jiným.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ked vidim niekoho kto realne pomoc potrebuje OK
ked vidim niekoho kto realne nieco robi pre druhych tak pomozem tiez
ale tiez mam odpor voci organizaciam o ktorych nikto nic nevie

ad "uzernik" Kisska
z dnesneho pohladu su uroky naozaj vysoke ale vtedy take boli aj v beznych bankach (to bol stav ekonomiky). On teda nepytal peniaze(uroky) nad ramec vtedajsej spolocnosti, preto je nefer oznacit ho za uzernika. Na druhej strane to nebola charita ale normalny (teda nie zlodejsky) biznis
Sice som ho volil, ale nepaci sa mi jeho servilna politika voci USA, ktoru mu diktuju jeho poradcovia. Mal by viac zastavat slovenske zaujmy

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hello there,

My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at vidlakovykydy.cz promoted as a resource on our blog alychidesigns.com ?

We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
.
If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

Thanks,
Aly

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hello there,

My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at vidlakovykydy.cz promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well
.
If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know.

Thanks,
Aly

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hi

I had visited your store last month, and I saw a verry nice item i wanne buy.
But I have a question, today I wanted to order it, but can not find the item anymore in your store.
it looks like the first picture on this site http://bit.ly/FotoProduct8293
Mail me if you are going to sell it again.
I hope soon so that I can place an order.
I'll wait.

greetings

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Hi

I have a question, i see a lot of products on this site, I have made a screenshot of some products, https://screenshot.photos/product7456 that you also sell in your store. But there items are 46% cheaper, well my question is what is the difference between your webshop, is it the quality or something else, I hope you can answer my question.

Greetings
Chastity Brummitt

"Sent from my Android"

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.