Minský atentát

Autor

Poněkud stranou za Vrběticemi zůstala bomba odpálená ve stejný den, jen o chvíli dříve... Ruské agentury půl hodiny před vládní tiskovkou o Vrběticích oznámily rozkrytí plánu na převrat v Bělorusku. Ruská FSB prý pochytala pár ptáčků a ti prý začali zpívat. Nepochybuju o tom, že byli "přesvědčeni" k dobré spolupráci a tak se ve stínu Vrbětic začaly objevovat články na toto téma. 

Pokud jsem to správně pochopil, byli zadrženi významní běloruští opozičníci, kteří plánovali Lukašenka sejmout devátého května na oslavách, přičemž by následoval řízený chaos, rozsáhlé zatýkání lukašenkových věrných a následně instalace nového "lepšího" režimu. Podle odposlechů a dalších materiálů opozičníci počítali s "eliminací celého nejvrchnějšího patra moci". 

Na začátek řeknu, že jsem k tomu všemu podobně rezervovaný, jako k Vrběticím. A stejně jako nepopírám, že tenkrát k nám do republiky přijeli Čuk a Gek, stejně tak nepopírám, že Lukašenko má svojí opozici, která ho nesnáší a chtěla by se ho zbavit klidně i za cenu podřízení země režimu CIA. Ale reálně moc nevěřím, že opoziční borci by něco takového opravdu dokázali. Spíš mi to celé přijde jako chvástání po vodce s kaviárem, než reálně připravený komplot na změnu režimu. Pochybuju že v autoritativně řízeném Bělorusku existuje dost vojenských a policejních plukovníků, aby se pokusili převzít moc silou a atentátem. 

Ten atentát mi z toho přijde vlastně ještě za nejreálnější. Zkusit soudruha polodiktátora odpálit, to bych si představit dovedl, ale pokud by byla pravda i to ostatní, museli bychom teď slyšet kvičet běloruskou opozici, protože by v Bělorusku musely probíhat masové, ale skutečně masové zátahy. Lidi by museli sbírat po stovkách a ne tu a tam někoho. Jestli byla situace v Bělorusku skutečně tak daleko, že za čtrnáct dní chtěli rozjet převrat, muselo v tom být angažováno strašně moc lidí. 

Nepochybuju o tom, že oba zadržení opozičníci "perfektně spolupracují s vyšetřovateli" a už řekli všechno co vědí i co nevědí a vyšetřovatelé jsou si dávno jistí, že hoši nezamlčeli vůbec ale vůbec nic. Nepochybuju o tom, že u jejich výslechu nebyl žádný právník, ale zato tam bylo spousta udělátek od svorek s elektřinou až po pentotal sodný. 

Kdyby teď Lukašenko udělal něco podobného jako Erdogan, naše média by nezapomněla zdůraznit, že běloruský diktátor je skutečně diktátor, zrůda, zplozenec pekla a v televizi by se nemluvilo o ničem jiném. Ale ono je ticho po pěšině. Takže troufám si vidlácky tvrdit, vzhledem k tomu, že naše média nijak nereferují o masovém zatýkání na všech běloruských úrovních, že kaše nebude tak horká jak se jeví. 

Tím samozřejmě neříkám, že Lukašenkovi nic nehrozilo... 

Já bych se chtěl zaměřit na něco jiného...

Řekněme, že je to všechno pravda. Že na Lukašenka skutečně plánovali skutečný atentát, měli na to solidní rozpočet od nejmenované tajné služby v zájmu dobra, měli to koordinované a skutečně existovalo reálné nebezpečí, že to udělají. Připusťme, že tu probíhaly nějaké nejasné rejdy, kouřové clony, které měly reálnou šanci uspět i ve státě, kde existuje KGB, kde si prezident nebere servítky, kde mají dost policajtů, vyšetřovatelů a nemusejí se ohlížet na lidská práva. Připusťme, že ve státě, kde existuje trest smrti a kde můžete snadno "umřít přirozenou smrtí ve rvačce" bylo tohohle všechno nachystané. 

Musíte uznat, že aktéři takového spiknutí museli projevit hodně odvahy, protože samotné peníze nejsou všechno, když můžete velmi snadno skončit s kulkou v týle. Tohle nezachrání hrst dolarů. Tohle je hodně vysoká hra. 

Všimněte si, že to má klasický průběh... Lukašenko si pohrával s myšlenkou opustit ruského medvěda a stát se přítelem Západu. Nevím, proč to dělal, ale svou roli sehrály určitě medové řeči západních velvyslanců a také pocit méněcennosti vedle autoritativního souseda, který má také své manýry, které ne vždycky jsou v zájmu Běloruska. 

Dokud Lukašenko vypadal, že se stane ruskou ztrátou a západním ziskem, nikomu nevadilo, že je diktátor. Naopak. To ho obletovali a poklonkovali mu jak mohli. Pak ale soudruh diktátor usoudil, že Západ je jen navoněná bída, že mu nabízejí poněkud málo, má to příliš mnoho rizik, když ptáčka lapali, pěkně mu zpívali, ale jinak bude lepší bavit se s Putinem, který má fůru požadavků, ale alespoň drží slovo... 

A pak už to mělo klasický průběh. Zase si tady všichni vzpomněli, že je diktátor, že je nepřítel Západu, že falšuje volby a vypadalo to podobně jako za Majdanu na Ukrajině, akorát Lukašenko se nepodělal jak Janukovyč, zároveň měl lepší pozici a tak to celé ustál. I další průběh pokračuje stejně - když to nejde demokratickými prostředky, když nevyšly demonstrace a majdany, tož nastoupí další kalibr - atentát. Fidel by mohl vyprávět, kolikrát to na něj CIA zkoušela. 

Hele vážně si myslíte, že něco takového může nastat jen v Bělorusku nebo na Ukrajině? Fakt si myslíte, že když je někdo ochoten financovat a organizovat státní převrat, je ochoten jít přes mrtvoly, je ochoten vraždit a riskovat občanskou válku a je ochoten zaplatit tolik peněz, že do toho lidi jdou i když jim v případě prozrazení hrozí trest smrti, vážně si myslíte, že se tihle ostří hoši omezují jen tam k hranicím Ruska? 

Fakt si myslíte, že podobné tlaky neexistují i u nás? Když je to u nás navíc mnohem snazší, protože tu není ani trest smrti, ani policejní stát? Myslíte, že jsme skutečně pro Západ jejich souputníci? Nebo jsme jen takoví trochu jiní Rusáci, kteří mají držet hubu a krok, kterým dělají busty v Kongresu, ale jen pokud pěkně poslouchají a dělají co se po nich chce... Myslíte, že když se nežinýrovali v Bělorusku, že u nás by měli nějaké demokratické zábrany? 

Víte, já se pořád zamýšlím nad tím, jaký tlak směřoval na naše politiky, aby spustili akci Vrbětice.  Co když ten tlak byl dost podobný tomu, co mělo nastat v Bělorusku? Ptám se jednoduše proto, že si možná můžeme navolit novou vládu i stokrát vlasteneckého premiéra, ale pokud nebudeme plnit to, co po nás chtějí, co jim brání, aby tu udělali majdan, zařídili odstřelení rebelujícího ministra, nějakou nájemnou vraždičku a tak podobně... 

Pokud připouštíte, že na Lukašenka byl skutečně nachystaný atentát a převrat v popisovaném rozsahu a s popisovanými aktéry, musíte být ochotni si připustit, že totéž by mohlo nastat i u nás. A my nemáme KGB. Máme čučkaře. My nemáme policejní stát. My nejsme schopni ochránit naše Dubčeky i Kriegly před skutečnou hrozbou. Nejsme schopní zařídit, aby se Babiš, Okamura, Fiala, Bartoš, Pekarová a ostatní nemuseli bát o život. 

A platí to i naopak... jestli naši demokratičtí bratři mají demokratické a lidskoprávní zábrany vyhrožovat našim politkům, jestliže se naši politici podělají strachy bezdůvodně, pak by to mohlo platit i u toho Lukašenka. Pokud ale naopak platí, že tam v Minsku se někdy chystala hodně krvavá operace, pak se podobně krvavá operace může chystat i tady a je zcela reálné, že kterýkoliv premiér to pochopí, protože je lepší lízat americkou řiť než být mrtvý a obětovat se pro stát plný lidí, kteří za svojí vládou stejně nestojí a stát nebudou. 

Nepochybuji o tom, že se zítra v diskusi objeví celá řada odkazů, které nám nabídnou všechno, co je v současné době o běloruském puči k dispozici. Stejně tak nepochybuji, že referenti budou všechno zpochybňovat.  Závěr si pak udělejte sami. Ale pokud si připustíte, že Lukašenka chtěli zabít protože se CIA angažovala, musíte být ochotni si to připustit i u nás. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (109 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

V Rusku zatkli Bělorusy, prý chtěli zabít Lukašenka. „Má to českou linku,“ zní z Dumy
2021-04-18
Echo24
Granátometem na Lukašenka. „Na mou vraždu bylo vyčleněno 10 milionů dolarů, 1 milion pro snipera“
2021-04-24
Běloruský prezident Alexander Lukašenko v sobotu řekl, že organizátoři atentátu vyčlenili na jeho likvidaci 10 milionů dolarů. Ozbrojenci měli prý zaútočit na jeho venkovské sídlo. Jeden milion dolarů měl pak obdržet ostřelovač, který měl akci dokončit, uvedla agentura TASS....

Průměrný počet slepic: 2.9 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Neboli není důvod vůbec o něčem takovém uvažovat.
Proč?
Protože u nás je již vše podstatné rozkradeno.
Protože na každého vládního šaška - pardon - exponenta si vedou soudruzi složku. A na opoziční šašky, jak by smet. A pokud by úplnou náhodou na někoho složtička nebyla, tak se vyrobí. A nacpe se do ní kopec hnoje a vůbec nevadí, že hnůj je vylhaný.
Ohnojených politiků jsme tu už pár měli.
No všechno tohle v BY nefunguje.
Rozkradlo se málo - skoro nic, složky na šašky taky nejsou, hnojometčíci nejsou vyškoleni, poučeni a zaplaceni.
Takže zbývá je prásknout do stolu - pardon - do prezidenta a v nastalém chaosu lehce zaimprovizovat. Že by solidní chaos byl, o tom netřeba pochybovat. Nu a soudruzi Ušáci by rádi poskytli své know how, oni to mají secvičené na tři doby.

Průměrný počet slepic: 4.7 (58 hlasů)

rozkradení zdrojů. To až v druhé řadě. První a nejdůležitější úkol byl dostat vojenskou základnu hnUSAků do co největší blízkosti Moskvy.

Průměrný počet slepic: 4.9 (18 hlasů)

"anomálií" Běloruska nelze nesouhlasit. Z Orši na Krásnuju plóščaď to je cca 500 km, no neber to.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

A za jak dlouho doletí taková malá termonukleární raketka na Krasnuju ploščaď ? Jde jen o to zkrátit reaktivní dobu ruské protiraketové obrany na minimum. Aby podobné raketky, tentokrát z ruské strany nestihly být vyslány směrem k Fašingtonu na Bílou chatrč. A vo vo vo to gou.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Válka začne raketovými útoky z raketových torpédoborců třídy Arleigh Burke na Kaliningradskou oblast a Krym. To je podstata toho, proč tyto torpédoborce podnikají klamavé útoky na tyto regiony. Rozjednou se proti nim a zastaví se na kraji teritoriálních vod. Znovu a znovu. Stačí se podívat na zprávy z médií - torpédoborce Ross, Donald Cook a další jsou u těchto oblastí pečené vařené. Po bombardování bude následovat pozemní útok. Přes Bělorusko by měli Rusové možnost příjít vojenským posádkám v Kaliningradu na pomoc. Když bude Bělorusko v rukou Američanů, nebudou mít Rusové žádnou možnost svým posádkám v Kaliningradu pomoci.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

žádný hlupák. Jeho Poseidony už jsou možná dávno připraveny v Mexickém zálivu a na západním pobřeží. Jen se už ,,potom" nikdy nedozvíme, jaká je šířka Stalinova průplavu mezi Kanadou a Mexikem. Buď budeme mít starosti jiné, nebo žádné....

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

vědoma jen část dosud myslících, respektive myšlení schopných, jestřábů z Pentagonu. Senilní stařík, který dočasně obývá Bílou chatrč a jeho militantní viceprezidentka si taková rizika nejsou schopni ani představit. Natož uvědomit. Uvědomění znamená mít schopnost myslet. A tu ti jmenovaní už úplně ztratili.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Myslím si, že CIA řídí i výši vaši výplaty. A Výplaty sou politika. To věděl i poslední harpagondechuj. Nechá blboňa se nažrat a ten začne bejt aktivní ve všech směrech, páč má nacpané to JÁ. A tak je to se všema, kromě těch keří udržují drsnou vnitřní čistotu.

Všimněte si, že ochránci lidských práv se zastanou gdejaké myši nebo krávy, ale gdyž vám pude o krk, nebudou páky. Takže si dál povídejte komu to hodíte a pak na to zas nadávejte, komu ste to hodili.

Jen normální člověk volí rovnou svoje potřeby a požaduje je jich plnění. Ale vy to nejste. hotové.

Průměrný počet slepic: 3 (25 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

No a podle statistik a zkušeností vím, že blboni budou kokokoktat dál. To je demosgráca jak vyšitá. Hotové.

Důchodci sou jen kokoti, zůstalo jim jen to co jm něgdo nechal, nebo dal nebo nezdanil a ták. A to by měli bejt ti stařešinové. No umíte si to něgdo z kokotů představit? Muheeeeee

Průměrný počet slepic: 1.7 (20 hlasů)

No a proč si to důchodci nebránili, když byl čas?

Jo oni byli líní myslet.

To je pak těžký.

Průměrný počet slepic: 1.9 (21 hlas)

Nepamatujete si, kde skončili vaše důchodové fondy?

Pročpak jste nedělali větší virvál?

Vnitřní rozpolcenost zda řvát proti krádežím nebo si taky honem běžet něco ukrást?

Průměrný počet slepic: 2.9 (18 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Naučili se o mrtvých mluvit jen hezky a uvěřili učení že budoucnost patří dětem. A ty děti budou od mala študovat svoje pohlaví a mačkání čudlíků na cizáckejch mašinkách aby si vygooooglili majetky co je budou živit. Jim bude stačit očkovací průkazka a být přijati do správných organizací, keré ty staré vlastníky země ujistí, že moc v zemi patří dětem a jejich vychovatelům harpagondechujíčkům. Že mají sedět doma nebo ve špitále a o majetky se nemaj starat, páč je převzaly děti režimu s diplomy za vynikající prorežimní práci. A tak si tu demosgrácu o názorových průjmech a jejich volení udržíme pro další děti.

Průměrný počet slepic: 3.3 (6 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

A co dělat s blbečkama, co čuměj jinejm, druhejm do talířa a zloděje oligarchický, parlamentní na kerý neviděj, volej. No a jak by to definoval psychopat David. Asi takhle, že blboň po tmě , hledajíc cestu na hajzl, sejde k sousedce a

Průměrný počet slepic: 2.1 (21 hlas)
Trvalý odkaz

marně přemejšlím, kdo by vynakládal peníz, aby nás zbavil pomstychtivého staříka. Vážně ho neberou už ani kamarádi, jestli mu nějací zbyli.

Ani ti chlapci okolo aktualne.cz by pak něměli na koho tůze inteligentně nasazovat ... předstíraje, že nebojují proti legrčnímu bezmocnému stínu, ale jakémusi magickému zlu.

Průměrný počet slepic: 1.5 (34 hlasů)