Proč budu volit Tomia Okamuru

Autor
Štítky

Stojím o to, aby Vidlákovy kydy nebyly jen o Vidlákových názorech. Nechtěl bych tu mít klub spřízněných duší či sektu kejvalů. Proto chci pustit i následující text od Toma. Vlastně s ním v lecjakých ohledech souhlasím. Jen si nemyslím, že právě osoba Tomia Okamury může být garantem toho, po čem ve svém článku volá. Nicméně přístup na Vidlákův dvorek není lustrován politickým přesvědčením. Tome, je to vaše:

Proč budu volit Tomia Okamuru

Zásadní důvody jsou dvojí – nazval bych je podle pohledu na věc negativní a pozitivní. Negativním myslím, že k tomuto rozhodnutí docházím vylučovací metodou, tj. zvážením ostatních možností. To netřeba dlouze vysvětlovat. Stačí si přečíst prakticky všechny články  zabývající se stavem společnosti a působením všech politických stran, které byly kdy od roku 1989 v parlamentu a ve vládě a hlavně sledovat současné dění. Jsem si jist, že tato (smutná) šaškárna, kdy všichni ztrácejí v hysterickém strachu ze ztráty koryt veškeré zábrany, vyústí v potvrzení toho, že „všetci kradnú“.

To samo o sobě je možná dostatečný argument. Přesto je zde ještě silnější – pozitivní. Je jím program SPD. Jako jediný totiž nabízí demokratické (a ústavní) řešení současného marasmu v podobě přímé demokracie. Samozřejmě, jako bych už slyšel, že u nás nemá tradici, lid je hloupý a nezodpovědný atd., tedy křik elitářů, kteří jsou přesvědčeni o tom, že rozhodovat mají pouze elity volené (jako tenkrát) stále z kandidátky národní fronty. Dosavadní výsledek viz výše.

Drobný problémek je v tom, že tou pravou elitou myslí každý „elitář“ sebe a svoji partu. Nemohu si pomoci, ale tuto argumentaci shledávám poněkud slaboduchou, i když ji lze zaznamenat i u lidí, kteří jistě slaboduší nejsou. Tak třeba pan Ondřej Neff, známý propagátor internetu, který neměl tradici vůbec nikde, se na Neviditelném psu vyjádřil zhruba v tom smyslu, že přímou demokracii mohou používat pouze Švýcaři, nikoliv my, neb v tom nemáme tradici. Mají to tedy Švýcaři v genech? Těžko, když občany Švýcarska tvoří lidé snad všech ras a národností, co jich na světě je. Musí to být tedy ve vzduchu, protože kdokoliv, kdo získá švýcarské občanství, je okamžitě poté bez jakéhokoliv tréninku způsobilý. Nebo si vezměme příklady ze sportu, kdy zimní sporty, třeba lyžování, provozují v zemích (např. Dubaj), kde nemají nejen tradici, ale ani přírodní podmínky. Zkrátka takové uvažování je popřením vývoje a lidského ducha a inteligence, neboť pokud by to tak bylo, člověk by se ani nevzpřímil. Dovolím si zde také citovat pana Lea K. (Past oligarchizace, Kosa Nostra 9.5.2017): „V této souvislosti je příznačný odpor k prvkům přímé demokracie. Argumentem jsou výsledky referend vypsaných vládami, kdy se občané ve své většině nezabývali otázkami referenda, ale vyřizovali si skrze to referendum svůj účet s vládou. Mám-li to říci češtinou, dávali to vládě „sežrat.“ Problém je v tom, že to nebyl zájem veřejnosti. Referendum dala vypsat vláda, ačkoliv veřejností rezonovaly zcela jiné otázky. Demokratický princip veřejnosti se v takovém referendu zcela vytratil. Důvod pro existenci ztratily ty praktiky, které v parlamentní formě vlády zajišťují veřejnou diskusi – jedná se o systém svobody slova, petičního práva, shromažďování a skutečné svobody tisku. To jest nezávislých médií“. Existuje též lidová moudrost, která například (spolu s tetou Kateřinou) praví:“Více děr, více syslů, více hlav, více smyslů.“ Abych to zbytečně neprotahoval, jde zkrátka o účelový argument „elity“ (samozvané), který má za cíl dosažení či udržení (většinou nezaslouženého) privilegia.

A na závěr tolik, že mám za to, že má-li dojít ke změně (z mého pohledu nezbytně nutné), má dostat šanci ten, který na rozdíl od tzv. tradičních ještě (zatím?) nezklamal a nabízí řešení. A pokud se zařadí, bude pro mne příště (nikoliv za dvacet let) nevolitelný. Obávám se ovšem, že tím budou všechny možnosti změny demokratickým způsobem vyčerpány a tento chlív vyčistí až lidu hněv, jak se zpívá v jedné písni hojně slýchané v mládí.

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Okamura a řešení? Leda heslo a na to neskáču.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

protože já ho (pokud se nic nezmění) budu volit také.

Mimo ty důvody, které jste uvedl Vy, Tome, mám já ještě další. Ty jsou pro mě v této době i důležitější, protože se bojuje o budoucí strukturu Evropy:
- opuštění, nebo lépe rozpuštění stávající Evropské unie a návrat k intenzivní bilaterální spolupráci suverenních a svéprávných evropských států
- odmítnutí přijetí Eura a zachování koruny
- nulová tolerance nelegální imigraci
- návrat k věcné racionální spolupráci s Ruskem, zrušení sankcí mezi Evropou a Ruskem
- návrat alespoň ke krátkodobému všeobecnému a povinnému brannému výcviku mladých lidí
- návrat k původní hodnotě pojmu vlastenectví - vlastenectví není nacismus, xenofobie a rasismus
- atd. je toho ještě víc.

Vím, že většinu těchto názorů sdílí i Realisté Petra Robejška. Ale i když si Robejška velmi vážím jako politologa a filosofa, tak mi z té nové strany Realisté vychází nějaký zvláštní pach, který zatím neumím identifikovat.

Okamura má podle mě naopak v genech něco navíc, něco, co zdědil po japonských samurajích. Je to jakási neústupnost a tvrdost při prosazování spravedlnosti... nebo tak nějak, zatím to neumím vystihnout lépe.

A byť souhlasím s Vidlákem, že Okamura nemusí být garantem toho všeho výše napsaného, tak SPD je na naší politické scéně zatím jediný subjekt s takto komplexním a konzistentním balíčkem názorů, které jsou i mými názory.

A ještě něco: Úplně nejvíc by se mi líbila po parlamentních volbách vytvořená vládní koalice Hnutí ANO + SPD (+ popřípadě Realisté). Uvědomuju si, že je to hodně nereálná koalice a že teď hodně čtenářů obrací oči v sloup a kroutí nade mnou hlavou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pred 3 rokmi som trochu obšírnejšie písal o jednom referende:
https://janik.blog.respekt.cz/ecopop/
https://janik.blog.respekt.cz/ecopop-nad-zlato/
Aj Švajčiari občas hlasujú na truc, alebo sa im nepáči minister (Bundesrat), alebo časť návrhu, či spôsob navrhovaného riešenia... a počkajú si na ďaľší... takže pohnútky voličov sú rôzne. Pri "nekorektných" iniciatívach je masáž vlády, médií, kultúry a obchodu obrovská.
Vo Švájci to zdravé jadro vychádza hlavne z nezávislých správnych jednotiek ako sú obce a kantóny, kde sa odhlasuje renovácia školy a či je kvôli tomu treba zvýšiť dane na 2 roky, alebo to financovať inak. Človek sa nemôže vyznať vo všetkom, ale dôveruje odborníkom a politikom rôznych strán, ktorí sa postavia za, alebo proti určitému riešeniu a vysvetľujú príčiny a následky. V novinách a médiách sa tiež dosť diskutuje a ľudia vyjadrujú svoje názory a pripomienky. Hlasovania sa tu tiež zučastňuje len menšina, či už na miestnej úrovni, kde sa počítajú dvihnuté ruky, alebo na spolkovej, kde je možné hlasovať poštovne obálkou.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Možná to bude dotaz přímo na Toma, nebo Manecu. V\padá to, že mají T. Okamuru v krvi.
Proč se vlastně rozpadl původní Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury ?
Na mě to v té době dělalo dojem, že se někdo zvenku postaral o to, aby se hnutí rozložilo.
Na nováčky byli dost vidět a měli publicitu.
Je to dost konspirativní, ale na mě to v té době tak působilo.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I enjoy what you guys tend to be up too. Such clever work and reporting! Keep up the superb works guys I've you guys to blogroll.
Ray Ban Uk Online http://www.rbwashington.top

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

I have been examinating out many of your stories and i can claim clever stuff. I will make sure to bookmark your site.
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti-sale.com

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one? Thanks a lot!
Canada Goose Sale 80 Percent Off http://www.canadagoosesale.net

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Knight's strategy clearly, today is in order to cling to garage, do not give him any chance, and Kevin durant is always one on one with defense. But garage or under heavy defensive search for opportunities, such as face <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> low, he mobilized, use the other fear his circumference ability garage easily obtained two points.

The last 80 seconds inside the first half, durant have missed shots from outside, the basket three players tend to be knights, including Thompson, lebron, therefore, the Treasury rushed into the basket from the very long position, unexpectedly the offensive rebounds within the knight encirclement! Then he / she points ball durant, who finished scores!

And your second half, knight to defensive strategy is apparently shaken, they don't have an excessive amount double again, help, curiously, JR in 1 upon 1 against Arsenal, and directly put your garage was pushed on the ground.

Sure enough, your knight defensive shaken <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> soon after scoring started rising within his Arsenal, outside his or her 3-pointer by continuous, then he was given the means to just like Kevin durant got chance within the first half. After three points from the database is still reach, he this section one bomb beneath the 14 points.

Today is June 1, the time <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> may be the international children's day, it seems in the "primary school" is probably the holiday today.

Small garage finish I rested almost all of the holiday to battle, they are still the contribution on the brilliant stroke, but likewise pass a 3-pointer by means of Kevin durant. The past 3 minutes, garage off in front of schedule, because the video game had no suspense.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.kd11.org>nike kd 11</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving basketball shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>adidas ultra boost</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>air max 270</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock sandals</a> <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock sandals</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax shoes</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>james harden vol 2</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein underwear</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas football cleats</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>curry shoes</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie 3 shoes</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.