Sorosovská mýlka

Autor
Štítky

V posledních letech mám stále větší tendenci připustit, že na konspiračních teroiích něco je.  Stále častěji jsme konfrontováni s činností bohatých a mocných (především díky internetu), která našim předkům zůstala utajena. Jen namátkou připomenu naši Madlenku Korbelovou Albrightovou s její angažovaností proti Srbsku, abychom se pak dozvěděli, že je tam politička zaangažovaná nejen humanitárně (jak by řekl Havel), ale i finančeně svým podílem v Kosovském telekomu. 

Nebo takový Joe Biden, který zaháčkoval synka v ukrajinské společnosti nafty a plynu (Burisma, nebo tak nějak se to jmenovalo) tím pádem už se špatně vysvětlovalo nám obyčejným lidem, že jde o navýsost demokratické a idealistické zájmy. 

Stejně tak jsme se dozvěděli, že neziskovky vozí migranty do Evropy a loví je už bezmála na Lybijském pobřeží. Angela Merkelová pozvala syrké migranty (uprchlíky)  a pak je chtěla upíchnout všude jinde mimo Německo. 

V USA se běžně přetřásají kontakty generálů na Afghánskou narkomafii, protože je nepochopitelné, že armáda, která je schopna detekovat jakýkoliv pohyb na zemi a posílat drony i proti svatbám, nedokáže najít maková políčka, která jaksi nemohou nikam utéci. 

 S tím ovšem nemám tak úplně problém. Svět funguje tak, že velký a silný obírá slabšího a dělá to do té doby, než se slabší spojí, ty silné pobijí a pak se znovu vygenerují noví silní, co stále více obírají nové slabší. Takhle to je od doby prvního klacku použitého jako zbraň. Nové je jen to, že vidět do zákulisí je mnohem snazší než kdy jindy. Už nemusíme koukat na záběry BBC, protože kterékoliv místo na světě je monitorováno stovkami mobilních telefonů a youtube. Pokud má člověk zájem nevěřit a prověřovat, není problém najít cokoliv. 

V poslední době ovšem díky přetřásání George Sorose, jeho fondů a neziskovek, začínám mít stále více pocit, že on se ten chlap doopravdy pokoušel o něco podobného jako jsou protokoly Siónských mudrců. Nejde už jen o politiku, ale skutečně o výchovu nových občanů či všeobecně lidí, aby mysleli a jednali, jak chce pan Soros. 

Zřejmě ten chlap není jediný, ale zdá se, že skutečně probíhá polotajná výchova k novému světoobčanství a všeobecnému hlupství. Jakmile se nějaké nezsikovky nakvartýrovaly přes ministerstva do škol, od té doby to jde od desítě k pěti. Děcka nic neumí (už běžně doučuju děti doma - ne že by byly hloupé, ale že je ve škole nic nenaučí).  Stále více má člověk pocit, že výsledkem má být správně volící blbec, který na náměstí bude volat jak se mu vsugeruje a který si nechá nakukat cokoliv, protože nebude schopen rozpoznat pravdu od lži, protože nebude mít žádný všeobecný rozhled. 

Díky tomu se pak ekologie dá dělat tak že zákazem milionu kilometrů brček bojujeme proti milionům kilometrů dálnic a omezením emisí o deset procent bojujeme proti dopravě, která bují rychlostí padesát procent za stejnou dobu. 

Všimněte si, jak často slyšíme o tom, že neexistují věčné pravdy, že existuje jen názor, že umělecké cítění se nedá hodnotit a tak je VanGogh stejně hodnotný jako hovno na talíři, a tahání vlajky z pochvy herečky je stejně umělecké, jako sochy Matyáše Brauna. Dost tomu sami podléháme. Zkuste se chvíli bavit o kráse, estetice, ale třeba i o ekonomii, či o Bohu... za chvíli bude na deset účastníků diskuse patnáct názorů a nebude existovat žádná autorita, která by to rozlouskla. Tento stav netrvá moc dlouho. Je to zhruba čtyřicet let, co postmodernismus zvítězil a dneska má svoje apologety, kněze i inkvizitory. A nejvíc se tento postoj šíří práv v Evropských hodnotách, u Sorose a v kurzech neziskovek o etice. 

Sorosovi a spol. se skutečně podařilo zničit ve společnosti vědomí racionality a skutečnosti. Nic není pravda a zároveň všechno je pravda. Nic se nedá a nesmí hodnotit, protože každý má svůj jiný názor, neexistují objektivní kritéria, neexistuje žádný kánon. Neexistuje už ani víra, neexistují žádná dogmata. Všechno jsou dnes jen doměnky. Nikdo se za nic nepostaví, protože nikdo už nechce a ani nemůže ničemu věřit. 

Chápu, proč to ty světové elity udělaly. V naší společnosti už není žádný odpor. Žádný směr, kterým by bylo možné nastolit alternativu. Všechno je přece špatně, nic není objektivní a nějaká věčná pravda neexistuje. Neexistuje ani morálka, ani soužití, které by bylo hodno ochrany. Všechno je dovoleno a nic není zakázáno. Člověk je atomizován, protože společnost vzniká ze společného a nic společného už není. 

Sorosové a podobní si ale mysleli, že když v člověku zničí vědomí pravdy, racionality a morálky, tak ten pak radostně přijme jejich teze a jejich novou dobu, nová hesla a vybuduje novou společnost. Ale ono se ukazuje něco jiného. Člověk skutečně začal být skeptický ke všemu, ale také k nim. Když se podařilo zničit víru a nastolit skepsi, tak se ji teď už nedaří vyvrátit. Ani ničení školského systému tomu nepomáhá. Když člověk nemá žádnou víru a na všecko se dívá s opatrností a skrz prsty, tak to platí i pro Evropské hodnoty a Open society fund. 

Všiněte si, jak to funguje. Uvedu jen jeden příklad. Když dávali v Brně onu slavnou hru Naše násilí-Vaše  násilí, tak nám naše vzory pravdy a lásky několik týdnů před a několik týdnů po neustále opakovaly, že je to umění, že se člověk kvůli tomu nemá urážet a nesmí se za to stydět, protože to není nic proti morálce, není to nic proti otevřené společnosti, ba naopak nás takový umělecký zážitek pozvedne. A ti, kdo se proti tomu postavili a vygenerovali nějaký čin, ti byli náckové, hlupáci a omezenci. 

Vzápětí ale ti stejní chtěli, aby občané vygenerovali nějaký čin proti Andreji Babišovi. Protože on přece poslal syna na Krym. To je jasný důkaz, v tomto případě je morálka v ohrožení, člověk se musí urazit a stydět se pokud se lidským řetězem postavíte proti Babišovi, tak na tom není nic nacistického, hloupého ani omezeného. 

Není divu že to nevyšlo. Třicet let je manželské soužití zastaralé. Třicet let je normální žít na dluh jako v západních zemích. Třicet let neexistují špinavé peníze, zákony se dělají retroaktivně (třeba Kalousek se stavebním spořením), do ústavy se vpašovávají úpravy, které vyhovují mocným té doby. A pak se ti stejní diví, že ta skepse funguje. Třicet let učili lidi přihlížet zlořádům, které se nevyšetřily a pokud se vyšetřily, tak se promlčely nebo amnestovaly. A teď se diví, že lidé přihlížejí dál. 

Politiků, kteří se korupčně zapletli a nešli za to sedět, těch máme stovky. A ti, kteří jedny proti našemu hněvu chránili se teď diví, že neútočíme na toho druhého, který není od nich. 

Soros se zmýlil. možná se mu podařilo úspěšně vystoupit proti víře, proti optimismu a podařilo se mu nastolit všeobecnou skepsi ke všemu. Ale ono to platí i něj. A dojíždí dneska přesně na tu zbraň se kterou zacházel. 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Váš optimismus, že: "Soros dojíždí dneska přesně na tu zbraň, se kterou zacházel..." bych fakt chtěl mít. Kdybyste jen trochu tušil, nikdy byste tohle nenapsal. Tak fajn, že Madly, Angely, Joe a všechny ty generály s celou tou jejich CIA si můžeme rozkličkovat pomocí tubek, mobilů a z neoficiálních zdrojů, přesto je nám to asi tak (houby?) platné, jako mouše chycené do pavučiny, co cítí podle chvění vláken, že se blíží její konec. Páté kolony, Babiš a to divadlo kolem něho, Václaváky, vagíny s vlajkami atd. atd. jsou pouhou kostí předhozenou takovým, jako jste vy, co mají potřebu se z toho neštěstí vypsat, neboť to plíživé je již sorosismem pevně osazeno v podzemních silech a připraveno k výstřelu. Takže za mě, žádná Sorosovská mýlka, ale tvrdá každodenní realita utahující se smyčky kolem krku mého národa - vlasti!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Až tak?

Středně opoždění vidláci si takových hajzlů všimnou mezi posledníma. A voni se nezeptaj, jaktože takoví zločinci tady můžou kalit vodu a běhají si na svobodě jakoby im to tady říkalo pane. Ani ho nezajímá odkud na to bere., páč je taky zvyklej na dotáce. Zajímá ho jen literární zápletka aby se neřeklo, že vo tem nic neví. No a gdyž už vo tem ví, co pak?

Zatím bez slepic

Fajn, a co dělají ti, co to věděli už dávno?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já si myslím, že panu Vidlákovi je to jasné dávno, jenom je slušný a myslím také, že nechce příliš vyhraněným názorem popouzet ostatní, nechává prostor. Já jsem byla velmi dlouho blbá až skoro ojromilka, teprve před několika lety mě můj syn tak trochu začal otvírat oči a přece jsem ještě říkala, nemůžu uvěřit, že kolaps tří věží mohla zosnovat samotná vláda proti vlastním lidem - nejenom, že tisíce techniků dokládají, jak je nemožné to shodit takovým strojem, jak je nemožné, když se najdou "pasy teroristů" a lítaly tam tisíce papírů, aby shořel letecký motor, jak je nemožné, aby začátečník letěl takovým strojem a tak nízko velikou rychlostí - ale pak vidíte, co následovala a že to byla ta nutná roznětka k agresi /a to skutečné agresi, ne té ruské/. Vidlák píše správně o školství, sice jsem učila na střední škole, ale plně potvrzuji, že to je řízený proces rozkladu - už jenom to, že "každý" musí mít maturitu a skoro každý vysokou školu - ve třídě plné lajdáků a ne příliš chytrých děti jsem se podivila, že devadesát procent chce studovat VŠ, to jsem se se zlou potázala, málem si stěžovali, jak je znevažuju, oni mají přeci "právo". Pokud by byl opravdu výběr na VŠ, právo neprávo by se nedostali, ale dnes je všechny ještě lákají na výhody. Dalo by se pokračovat do nekonečna, včetně Kalergiho plánu. Tak to vidím já, sice stará bába, ale čas to potvrzuje

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak to je zajímavé zjištění. Já zase vím, že synové v této zemi naopak potřebují sami otevírat oči - většinou staršími, co už hodně prožili. Synům i dcerám je buď všechno jedno (těch je málo), nebo sledují mainstreamová media - ČTV, ČRo, Novinky(nevzdělanci), nebo absolvovali nebo studují na VŠ (ti ví všechno nejlíp a anglicky).

Zatím bez slepic

No bylo to opravdu tak, musím podotknout, že syn už není nejmladší /44/ a asi je chytřejší než já

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Žádný skutečný rechnik nic uvedeného nedokládá :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

prasat ročně mu je málo, tak se rozhodl, že bude závidět těch pár ušmudlaných miliónků soudružce Magdičce a soudruhům jenerálům, kteří za nás a naši Ojrovlast nasazují životy a prolévají krev (bohužel ne vlastní) v dalekých a nepřátelských zemích. A ještě mu vadí těch pár mizerných metráků pitomého háčka pro vlastní potřebu, které si soudruzi přátelé nechávají posílat do Ojropy.
Na tohle musím upozornit nějaké soudruhy neziskovkáře od soudruha Ďördě, aby se všichni dozvěděli, jak je život v manželství škodlivý, že potom hententi manželé závidějí našim soudruhům poctivě nashromážděné miliónky doláčů.
To se nehodí, tohleto...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak píše Anonym,jen potvrzuji,Soros a CIA jedno jest,který jim dělá pokladníka,takže je více na očích všem.
Také si myslím,že dojedou na to s čím zachází,jenže,bude to ještě trvat déle.Pokud to nedokáží odsoudit soudy,občané,pak můžou přijít Boží mlýny v jakékoliv podobě.Jak píše Vidlák o sionských mudrcích,to je jasný plán,ovládnout celý svět a můžeme jen pozorovat tu jejich drzost na každém kroku v domnění že uč to mají pevně v rukou.Stačí si všimnout,prezidenti,nebo premiéři vlád v Evropě,sionista vedle sionisty.
Můj názor,Babiš je dvojče Porošenka.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Existuje jedna konspirační teorie, která říká, že pravý György Schwartz umřel někdy na konci 2. světové války ve 14 nebo 15 letech a byl nahrazen mimozemšťanem, který žil v Maďarsku nějaký rok po válce pro zdání kontinuity a pak v roce 1946 odešel do Anglie, pak USA jako George Soros. Jako důkaz jeho mimozemského původu je používán fakt, že zatímco jeho vrstevníci jsou už dávno na hřbitovech, on stále ještě rozvíjí své teorie otevřené společnosti dle Karla Raimunda Poppera. Klíčovou myšlenkou Popperova učení je teze, že pravdivost vědecké teorie nelze dokazovat, ale jen empiricky testovat. A Soros nyní empiricky testuje, jak moc jsou obyvatelé Evropy blbí. Zatím se ukazuje, že nějaká část hodně moc. Kromě toho prosazuje všeobjímající a dusící dobro lidských hodnot potlačováním rozlišností a nehodících se názorů.
Nevím, jak moc je teorie o mimozemském původu Sorose pravdivá, ale některé její úhelné kameny je obtížné vysvětlit jednodušším způsobem.
Na Sorosův dovoz imigrantů z Afriky mám svůj názor, považuji je za budoucí základ Evropské armády podřízené Bruselu, bez vazeb na místní populaci a ochotné plnit jakýkoliv rozkaz z Bruselu, třeba pochod na Moskvu. A kromě toho vymění místní populaci za novou a promísí kontinenty, aby vznikla celosvětová vláda OSN s jednotným názorem, jednotnými normami a pod jedním vůdcem. Taková drobná obměna ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer. Doufám, že Sorose všichni prokouknou a jeho návaznost na myšlenky Adolfa Hitlera nebude realizována. Sorosovskou verzi Třetí říše s nadvládou vyvolené skupiny bruselských eurosob opravdu nechci zažít, naši předci se s obtížemi zbavili Hitlera, abychom se podřídili novému sjednocovateli lidstva s šílenými plány.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Doufám, že Sorose všichni prokouknou a jeho návaznost na myšlenky Adolfa Hitlera nebude realizována.

- Trochu naivní ne? Vždyť tyhle svý triky dělá už nějakejch 40-50-60 let a nic. Kdo prokoukl sametovou revoluci? Vždyť půlka lidí volila Drahoše. - Po Praze bloudí vrčící havloidi, štěkaj a ceněj zuby na každýho, kdo jim Miláška se srdíčkem zpochybní. U nás je mýtus a uctívání Havla alfa a omega režimu, hlavní pilíř, na kterém to všechno stojí, modla sorosových poskoků a stejně je spousta lidí, co se nemůžou vyrovnat s myšlenkou, jaká to byla integrální svině od samého počátku a pořád na něm hledaj něco dobrého. - aly jeho hry byly zábavný, ale měl rád holky, ale on nebyl takovej od počátku, myslel to dobře... to až moc ho zkazila. - Je to ubohoučký.

Jestli nejsou schopný prokouknout a odepsat ani Havla, o kterým ví každej všechno, protože už všechno sami na sebe vykecali do médií, tak jak maj prokouknout Sorose.

Americká běloška Molly Titbit psala jak nenávidí bílé, až ji zabil nějakej barevnej imigrant. Marii Ladenburger znásilnil afgánskej, ve skutečnosti iránskej, imigrant (dětskej, ale ne skutečně) Hussein Khavari…. a její fotřík euroouřada Clemens Ladenburger dál vykřikoval, jak se má pomáhat uprchlíkům. - Co čekáte od nich čekáte. Tihle radši chcípnou a nechaj pochcípat svý děti, než by opustili poučky ze sorosovských školení.

Zatím bez slepic

Četl jsem příběh od jednoho cestovatele po Amazonii (asi 30. nebo 40. léta minulého století), kdy náčelník nabízel za mačetu svého syna s odpovědí, že dětí si nadělá, kolik chce, ale mačetu ani jednu. Mollyin otec hrdě pokračuje v podpoře hispánské komunity v USA bez ohledu na to, že jeho dceru zabil mexický imigrant. No a Clemens Landenburger přeci požádal, aby kondolující místo květin posílali příspěvky na imigranty. Dceru má ještě jednu. Co mají oba otcové společného? Oba jsou věřící křesťané protestantského vyznání. Muslim by měl povinnost odčinit vraždu krevní mstou.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak znáte ten příběh o Lotovi a jeho dcerách, když si pro pocestné přišel dav, ne? Co udělal Lot? Nabídl davu své dcery.

Zatím bez slepic

pak je znásilnil a stejně jako soudruh Freud to svedl na ně, že to ony.

Zatím bez slepic

pak je znásilnil a stejně jako soudruh Freud to svedl na ně, že to ony.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak můžeme chtít po uvědomělých soudruzích učitelích a soudružkách učitelkách nějakou výuku, když toho sami moc nevědí, a navíc jsou ještě mnozí zcela zmateni?
Zrovna onehdy jela moje zmatená Stará a hloupá Jahoda (slovo "škaredá" jsem musel vymazat, páč mi čumí přes rameno a nechtěla mi zalít kafe) na vánoční trhy do Vídně. Klidně jsem ji pustil, jen co jsem se v místní nóbl restauraci, mezi přáteli nazývané "U špinavca", dozvěděl, jaká tam pojede squadra.

Všemu velela soudružka, která za dobu trvání zájezdu několikrát prohlásila, že - cituji: "se to tu musí probarvit". Mimochodem je prapůvodně za socíku "vystudovaná" kuchařka. No nic, prostě dnes prý má jakýsi magorský diplom.
Dále pak byla značná část osazenstva odvlečena v době, kdy "nevhodné kusy" obědvají, do "zelenýho mekáče", protože "žádný normální a moderní člověk přeci nechce mít ve střevech hřbitov".
Jak chutnalo ostatním, to naštěstí nevím, ale je fakt, že můj malý velký milovník sýrů (Pinocchio), který se taky dal nachytat a odsvištěl do Ojrociziny, namísto aby leštil výfuky na své další veteránské motorce, pak po zbytek dne marně po Vídni hledal nějaký odpadkový koš, aby do něj NENÁPADNĚ umístil zakoupenou lahůdku za šest éček, riskovav tak smrt hladem.
Stará Jahoda ten veganský zázrak spásla, páč kdyby ne, tak by umřela žalem z toho, kolik prachů vyhodila do odpadkáče. Dále pak zkazila celý zájezd, protože v autobusu neustále pokládala zcela nevhodné dotazy, kde byl ten sýr, když platila hříšné prachy za "čízburgr".
Z celého zájezdu pak oba mí spolubydlící zaznamenali kromě nějakých pitomých památek zejména skutečnost, že v celé Vídni není jediná lavička pro pocestné (asi tam ještě nedorazila móda budovat lavičky Vény Veškrny). To bylo vysvětleno chytrou, mladou a krásnou soudružkou učitelkou tak, že do Vídně jezdí především uvědomělí tůristé, kteří chtějí obdivovat památky a konzumovat zákusky za pět éček (Stará Jahoda z té ceny málem spadla na chodník), nikoli se povalovat po lavičkách dávat bomby do košů.

Zatím bez slepic

podle mého názoru musíš mít Targusi naprosto úžasnou ženu. Kdybych si dovolil jen zlomek Tvých pindů napsat o své spolubydlící, tak jsem hladový po zbytek života, :-)

Zatím bez slepic

In reply to by Franta Jouda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Franta Jouda
Jak se to říká,co se zlobívá,to se rádo mívá.
Nebo se říká o ženách,kdo ji souží,po něm touží,kdo ji hladí,toho zradí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V posledních letech mám stále větší tendenci připustit, že na konspiračních teoriích něco je.

- Vždy mi ten název konspirační teorie byl divnej. Za Hitlera žádné konspirační teorie nebyly. Sotva by se v tehdejším filmovém týdeníku nějakej pán z gestapa vysmíval někomu kdo věří na konspirační teorie, že se nám tu prej potloukaj paragáni z Anglie.

Za Stalina se taky nikdo nesmál myšlence, že by proti nám západ kul nějaký pikle.

To, že náckové vozej lidi do Osvětimi se taky veřejně nezesměšňovalo jako konspirační teorie stejně jako gulagy v SSSR. Radši se o tom vůbec nemluvilo a jen se tvrdilo, jak je s tím všechno v pořádku.

V 70-80 letech jsme měli socialistické fámy a ani jednu konspirační teorii.

Ještě na počátku 90 let se o Dolejšího zprávě o 17 listopadu radši vůbec nemluvilo, než by se to zesměšňovalo jako konspirační teorie. StB vyrazila do ulic, aby sbírala noviny, ve kterých to vyšlo.

Už jen to slovo teorie znamená, že je to potenciální vysvětlení, jako Darwinova teorie a tak. Když jsem hledal vysvětlení kde se to vzalo, tak jsem padl na to, že s tím měla začít CIA aby zakryla pravdu o zavraždění Kennedyho. Kennedyho smrt byla tak plná podivností, že se myšlenka na nějakou levotu v pozadí přímo vnucuje. Jenže prý to není pravda, protože ten výraz se měl objevit už před tím, dokonce snad koncem 19 století, kdy jakési médium Madam Blavatská měla mít paranormální schopnosti, co předváděla a jedno z možných vysvětlení, čili teorií, byla konspirační teorie, čili teorie o konspiraci, tedy že má spoustu pomocníků, kteří ji zjišťují fakta o lidech v městečku, který má v blízké době navštívit a ona těmi fakty pak oslňuje.

Tam to krásně sedí. Vysvětlením takhle bez sledování a věcných důkazů se říká teorie a že někdo na pomezí salónního kouzelnictví a paranormálu nějak fixluje je velice logické a Derren Brown nedělá nic jiného, než všechno paranormálno vyvrací.

Ještě u smrti Kennedyho se název konspirační teorie docela hodí, protože na to, kdo zabil Kennedyho se nikdy skutečně nepřišlo a všechna fakta nebyla vysvětlena. Zato pomřelo na podivných nehod dost svědků, nějakým podivným způsobem zmizelo to inkriminované políčko filmu, na kterém je vidět, jak jeho hlava dostala zásah. Je plno pochybností, jak to Lee Harvey Oswald mohl celý udělat, jak se mohl trefit s takovou puškou, na takovou vzdálenost, s takovým úhlem. Nikdo nevysvětlil výstřely slyšené z druhé strany. Co se věcnosti týče, tak je oficiální zpráva zrovna taková teorie jako každá jiná.

Jenže najednou se děje něco, co dělá, že konspirační teorie je už dopředu hloupá, pomatená a nesmyslná. - Najednou už nejde o to, co říkáte, jak je to logické, jak to vysvětluje známá fakta. Najednou se někdo označí za konspiračního teoretika a kouká se na něj jak na blázna, který si myslí, že mu ufoni v noci choděj dělat rýhy do stolu v kuchyni nebo mu přehazovat fotky v krabici pod polštářem.

Viděl jsem jednou debatu, kde byli hosty taky Dienstbier jr. a Stropnický jr. Seděli tam hájili ty svoje oficiální názory a když pak někdo dal nějaký vysvětlení, které už bylo alternativní, tak najednou otevřeli pusy, nevěřícně se smáli a tvářili se vyjeveně, že "To je přeci konspirační teorie." a jakože jak to mohl dotyčnej vůbec říct. - Tím ovšem jejich argumentace skončila. Konspirační teorii poznali, ale víc, než že je špatná prostě nevěděli. Kdyby vytáhli nějaký rovnice, fotky nebo i jen prohlášení ve stylu "Já jsem tam byla na vlastní oči to viděl" "Fyzika přeci funguje takhle a tohle se to spočítá..." tak jim třeba nevěřím taky, ale mám si co jít ověřit a konec konců i tihle dva teplí šašci mohou mít někdy pravdu.

Ale když oni nemaj žádnej další argument, tak spíš jakoby tu konspirační teorii jen potvrzovali. Tohle vysvětlení mají nejradši takoví Jasánci (z Černých Baronů) a Palachové (co se pak pateticky upálí, když se jim jejich víra rozpadne před očima) - lidi pro které je oficiální vysvětlení pravda vždycky, lidé, co si nechtějí namáhat vlastní hlavu, když to říká paní učitelka, televize, velitel, tajemník a jakákoliv jiná momentální autorita, tak to tak je. Můžete jim říkat, co chcete oni o tom přemýšlet nebudou, protože jednak toho málo znají a tak se to nemá ani kde zachytit, i kdyby mělo, je to na ně moc komplikovaný a jestě maj radost, že můžou mít nad váma snadno navrch, protože vás mohou zesměšňovat označením konspirační teoretik a bavit se o jednoduché nálepce místo o komplikovaném obsahu. Nikdy se nepohnou, nikdy se nezamyslej, nikdy si to nebudou komplikovat.

Tihle lidé jsou základ každého režimu. Jen na nich záleží jeho stabilita a všechny barevné revoluce bez jediný vyjímky jsou cílené přesně na tyhle lidi, aby změnili jejich názor. Rok 1968 mám zlomyslně rád, protože přesně tahle sorta lidí si rozbila hubu. Lidi co dostávali od režimu dvacet let po hubě, ti o iluze nepřišli, lidi co byli zažraný komunisti, ti byli rádi, že je rusové přišli zachránit, ale tyhle opory režimu, jimž se do tý doby nic nedělo a tak bylo vše v pořádku, najednou viděli, jak to je doopravdy a byl to šok jejich života.

Ruskej tank v ulici, s bílým pruhem, byl jak ztopořenej penis trčící jim před obličejem. Najednou bylo po námluvách, dárečkách a lichocení. Po dvaceti letech tetelení se uprostřed stáda. Najednou byli ta kurva oni, to s nima se najednou nikdo nesral, to oni dostali facáka, když se nepodřídili, to jim se to rvalo do držky, až se dusili a do prdele, až jim ji natrhli. To oni pak byli celý sedmdesátý léta přešlí jak po znásilnění a měli z toho bebítko, který nestálo v předchozích letech za povšimnutí - když bylo u jiných.

Na západě jim tohle chybí. 68 byl vítezstvím neomarxistického hnisu, co se z vředů na univerzitách vyvalil do společnosti a žádné všeobecné rozbití huby se nekonalo. Tihle se jen vždy přestěhují to čtvrti s méně barevnejma, podlejzaj jim, aby nedošlo i na ně a dál si věřej režimu. I toho Macrona volili jen proto, že si chtěli udržet iluzi, že je všechno v pořádku. Všechny ostatní strany je už zklamaly, Marine le Pen…. o né, taková svatokrádež, té přeci jen já dobrý věřit nebudu a volit ji nebudu, ta strašná rasistka, podle který i barevnej může spáchat zločin... tu nikdy.... ach, ale ano Macron mi tu potvrzuje, mé názory... tomu to hodim i přes tu podivně přeoperovanou stařenu po boku.

Prostě chtěj věřit režimu a nevěřit na konspirace. Jsou jak z Cimrmana, kdy se pod Rakouskem ještě trochu úpělo, ale dalo se to vydržet. Oni překračujou africký bezdomovce na schodech svého domu, vánoce slaví tak napůl tajně, dítě jim chodí ze školy s arabskou mimikou a slovama, občas jim zakuklený arabky řeknou ať od nich vypadnou (myšleno z náměstí kde vyrůstal jejich dědeček a který si arabové mezitím zabrali pro sebe), hokynář za rohem dostal dvacet let natvrdo, protože zastřelil legálně drženou zbraní jednoho s arabskejch, ozbrojenejch lupičů, kamarádčina dcera si vzala muslima a teď chodí ven jen v doprovodu tchýně a švagrovejch, kolegův brácha se dostal do vězení za ukradený auto a vrátil se jako muslim a s nikým nechce mluvit. Ale problém to nějak závažnej není, jen si musíte hlídat na ulici, aby vám neukradli mobil. To jo, to je otravný.

Jo konspirace, že by tohle někdo organizoval. Ha ha ha. Jste přeci blázen, kdo by to dělal, nic se neděje. Poslouchejte všichni, jakej to je magor.

Pro tyhle lidi je pojem "konspirační teorie" prostě požehnání. Je to to šidítko, který je uklidní.

Zatím bez slepic

Že je pojem "konspirační teorie" dnes především nálepka dehostenující opozičního diskutéra, je nezpochybnitelné. Stejně jako jeho úloha sebešidítka. Na stranu druhou by mnohé z nich skutečně jen obtížně prošly Occamovou břitvou a samy nesou znaky diskusních faulů (důkaz neexistencí, odkaz na jakési obecné vědce atp.), přičemž se spíše podobají - někdy více, jindy méně, cílené hysterii.

Zatím bez slepic

Jenže Occamova břitva je jenom orientační pomůcka.

"Nejjednodušší řešení bývá to správné." - neříká ve skutečnosti vůbec nic. "Bývá" znamená ve skutečnosti "většinou bývá" a "menšinou nebývá" a jak je ve vašem konkrétním případě stejně musíte zjišťovat.

Když máte posuzovat různé hypozézy, tak si máte vybrat tu s nejmenším počtem předpokladů. - Jenže to co je předpoklad pro vás, už není předpoklad pro technika, co zná přesně tepelnou vodivost železa a změny nosnosti kovů.

Důkaz neexistencí je důkaz jako každý jiný, když je řádně proveden. Neviditelná letadla "vidíte" tak, že "nevidíte" co je za nima a co byste vidět měli. Ale vy jste to asi viděl jinak.

Odkaz na jakési obecné vědce - oni by se asi dali dohledat. Je to na stejné úrovni jako pokoutní vědci z provinčních univerzit, kteří podporují oficiální verze. Na rozdíl od státu občan lambda nemůže jen tak chtít vyjádření nejlepších vědců z Harvardu či Yale, protože můžou dobře vědět, proč nemaj nic říkat.

Nikdo nebude vymejšlet konspirační teorie, když všehno bude jasně a úplně vysvětleno.

Nejde ani tak o to, že se na nějakou teorii věří, to vždycky někdo. Jde o to, jak moc lidem se to oficiální vysvětlení nezdá.

Zatím bez slepic

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Occamova břitva není o nejjednodušším řešení.
Hypotéza je předpoklad
Nejde o důkaz neexistencí (???) ale důkaz neexistence.
Dohledat je třeba výrok těch vědců, ale jejich existencí vůbec je třeba začít
Neexistuje nejspíš žádná událost, u které není možné vymyslet konspirační teorii.
Oficiální verze se vždyck nezdá těm, kteří jí věřit "prostě nechtějí".

Zatím bez slepic

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak každý jsme v zajetí určitého vzorce uvažování (a schopný totalista ideololog se nesnaží ovládnout jednotlivé myšlenky, ale právě tyto vzorce). Vzpomínám si svého času, jak Miloš Hubáček vydal revidovanou verzi Pacifiku v plamenech, kde docela ve velkém rozehrál otázku "USA o útoku na Pearl Harbor vědělo a úmyslně nechalo Japonce zaútočit". Tehdy to bylo vnímáno jako něco nepředstavitelného, dnes by se to nazvalo právě konspirační teorií. V té době, mladému jinochovi, mi to přišlo neuvěřitelné. Byl jsem plný idealismu. Duše nezkažená. S odstupem ale chápu, že pokud "zpřísahání", tak právě takto - "přehlédnout", "špatně vyhodnotit", nechat věci plynout směrem, který mi vyhovuje. Nakonec, Jamamoto byl produktem amerického vzdělávání a jeho plán i predikce budoucnosti nebyly v žádném rozporu s americkou zkušeností. Pokud zpřísahání tak v tom smyslu, že USA svými sankcemi Japonsko v podstatě dotlačili do kouta a donutili je k volbě - buď se podvolíme, nebo zaútočíme a pokud zaútočíme, musíme zaútočit co nejdříve.
Co tím chci říct - na oblíbeném příkladu dvojčat: skutečně nevěřím na demoliční čety z řad agentů CIA. A byť nejsem odborník přes chování kovů za extrémních podmínek, pro něž nebyly konstruovány, držím se zhruba stejné argumentační roviny, jaké se drží Vlk. Totiž, že ve hře je tolik soukromých peněz (pojišťovny) a tolik zainteresovaných osob, že takto provést útok pod falešnou vlajkou je odsouzeno k prozrazení. Pokud tedy nejste tak extrémně vysoký hráč, že spoléháte na to, že kdyby se prokázala podobná obludnost, tak to systém - byť nesouhlasící - sám ututlá, protože by její provalení znamenalo rozval státu.
Úplně jiná situace ale nastává, pokud se budeme bavit o tom, zda měly jednotlivé složky administrativy dost informací, zda byla šance je vyhodnotit včas na patřičné úrovni patřičně zodpovědně a zda nepřijetí podobného rizika za možné je dáno úmyslem (tedy "Necháme arabáše zaútočit, ať nám dají záminku"), nebo zajetím sebe sama v určitých myšlenkových vzorcích. Z toho, co zatím o dané věci vím, mi vychází, že velkou roli sehrála i kombinace "politických ohledů" a řevnivosti mezi jednotlivými zpravodajskými / bezpečnostními složkami.

Posledním z důvodů, proč se zdráhám přijmout teorii o demoličních četách CIA je skutečnost, že si nejsem úplně jistý, zda něco tak obludného a pompézního skutečně ta zlá CIA a USA potřebovali. A jsem přesvědčený, že důsledků (např. podpora přijetí Patriot Act) bylo lze - v případě spiknutí - dosáhnout jednodušší cestou. Ale všimněme si, že třeba k agresím kdekoliv ve světě USA vlastně žádnou záminku ani nepotřebují. Tedy - jsem ochotný debatovat o tom, zda administrativa USA cynicky nezneužila možností, které jim podobný útok dal, ale na grandiozní spiknutí proti vlastním občanům v podobě demoličních čet CIA věřit nehodlám.

Třeba mne ale jednou archivy vyvedou z omylu. Ostatně, když náckové odkryli v Katyni masový hrob, také jim nikdo nevěřil, že za to oni fakt nemůžou...

Důkaz neexistencí: neexistence důkazu boží existence neznamená, že Bůh neexistuje. Stejně jako neexistence důkazu že není neznamená, že je. Když"nevidím" na obloze, co bych vidět měl, ještě to neznamená, že tam letí neviditelné letadlo, byť samozřejmě tato možnost má větší míru pravděpodobnosti je větší, než že to je špagetové monstrum pohlcující radarové paprsky. Jinak samozřejmě principu, že absence informace je sama o sobě informací, z níž se dají vyvozovat závěry, rozumím. Podstatou je ale, jaké závěry z toho vyvodím. Když spojenecké svazy sypaly z pumovnic staniolové proužky, vznikala na německých radarech právě takováto okna - za nimiž mohly být další svazy bombardérů... ale také za nimi nemuselo letět nic a vy posíláte stihače do prázdna.

Že nejlepším bojem proti konspiracím je jasnost a otevřenost, to souhlasím. Zkušenost mi ovšem říká, že s rostoucí měrou složitostí takových informací bude vždy dost lidí, kterým se bude zdát srozumitelnější zpřísahání sionskyých mudrců.

Zatím bez slepic

Totiž, že ve hře je tolik soukromých peněz (pojišťovny) a tolik zainteresovaných osob, že takto provést útok pod falešnou vlajkou je odsouzeno k prozrazení.

- Jak soukromých peněz? Copak Vlk ví, komu přesně ty pojišťovny patří? Jak si to Vlk představuje? Že si někdo otevře s dědictvím po tatínkovi jednu pojišťovací kancelář a po letech se vypracuje a má vlastní velkou pojišťovnu, která je naprosto samostatná? Něco jako Baťa? Že pan bankéř s panem pojišťovákem na sebe koukají přes plot, jak v satelitním městečku a v podstatě se neznají?

Pojišťovny jsou zakládané bankami, tedy bankéři. Vlk si někdy dohledával, kdo má jaký kontrolní balík akcií v jaký pojišťovací firmě a jak to do sebe zapadá? Vlk má nějaký povědomí, kde jsou jaký skrytý dohody a vlastnictví?

Tak to nefunguje.

Viděl jste film Den před krizí? Když nejvyšší zaměstnanci banky zjistí, že mají problém, tak tam uprostřed noci přiletí helikoptérou nejvyšší šéf. Rozhoduje, jak se to udělá, co se jak prodá a jak zlikviduje a taky kdo vyletí s jakým odstupným a jakmile řekne něco trochu důrazněji, všichni ho poslechnou na slovo. Má na ně páky. On je vrchní šéf, v bance skoro není, ale ve skutečnosti je taky jen zaměstnanec a majitel banky tam není ani vidět.

Banku zase nakonec kontroluje jen jeden člověk a ty velké banky kontrolují ty malé přes podíly kapitálu a přes své lidi v dozorčích radách. Světe div se, banky dávají peníze politikům, generálům, vysokým úředníkům. Šéf nějaký ofociální organizace má mezi podřízenejma, co dělaj normální práci, taky pár lidí, kterejm si může říct o nějakou levotu. Ostatní o tom nebudou vědět nic. Nebo budou tušit, že tohle tam si zaonačil ten a ten, ale nemaj důkazy, štouraly už viděli zmizet či podivně umřít a dělaj jakože nic.

Kdyby to bylo, jak si Vlk představuje, tak jaktože se nikdy nevyšetřovaly ty podivné finanční operace týkající se útoku? Víte, co se stalo? Najednou se zvětšily objemy budoucích prodejů na letecké společnosti a podobně. To na burze uzavřete obchod, ve kterým říkáte, že toho a toho dne prodáte tolik a tolik akcií za takovou a takovou cenu. - Vy ty akcie ale musíte mezitím koupit. To znamená, že když ty akcie mezitím poklesnou, vy jste vydělal. Když stoupnou, tak prodělal. Když víte, že se něco nepěkného leteckému průmyslu stane, tak uzavřete tenhle obchod. Ten obchod se evidentně udál, protože že je najednou nárůst objemů prodejů, to se nedá ani utajit, ani přehlídnout - ale jen těm od fochu. Ostatní to ani nezaregistrujou ani nevěděj, co to znamená.

Ale policie a FBI a nějaké ty bankovní kontrolní orgány to poznat musej. Měli by to vyšetřovat a bylo okolo toho jedno velký oficiální ticho. Zametlo se to pod koberec, v novinách o tom nic a dneska to vypadá, že to snad ani nebylo.

Tady si myslím, že Vlk dělal absolutní chybu a nemá ponětí, jak to funguje.

------

Úplně jiná situace ale nastává, pokud se budeme bavit o tom, zda měly jednotlivé složky administrativy dost informací, zda byla šance je vyhodnotit včas na patřičné úrovni patřičně zodpovědně....

- To si pište, že měli.

Když bylo po útocích, tak kde si myslíte, že byla Bin Ládinova rodina? Správně v USA. Přijeli za nima tajný služby, odvezli je k letadlu, naložili do letadla a poslali domů. - Chápete to? Tohle by si nedovolil nikdo z tajnejch služeb sám o sobě, kdyby se z toho měl odpovídat před nadřízenejma. To by je naopak sebrali, prohledali jim všechno od sklepa po půdu a tělesný otvory a seděli by zavřený bez vší elektroniky, dokud by se vše nevysvětlilo.

Nejaký chudáky posbíraný na ulici držej v Guantanámu až dodnes. 16 let! Famílie organizátora se zatím válí v luxusu.

Samotnýho Bin Ládina naháněli léta a nic, když ho amatérští novináři byli schoni najít do pár měsíců, tak aby ho pak nenašly tajný služby se jejich vybavením. Ještě v Afgánistánu jim několikrát "vyklouzl" jakoby se snad problížil někde za kamenem. Přitom to jela kolona aut 4x4, co se nedala přehlídnout.

Nakonec prý umřel, ale mrtvolu hodili do moře, takže jo vlastně nikdo neviděl a tu jednotku, co ho jakoby zabila, poslali do první linie, kde všichni padli. Jako na potvoru. Je to jak s Hitlerem, co taky po válce záhadně zmizel a "jeho" kostičky taky vlastně nejsou jeho.

----------

Jo, Patriot act by si mohli zavýst i jinak, ale oni taky potřebovali zaútočit na Irák.

Zatím bez slepic

Jen k poslednímu bodu - hlavním důvodem útoku byly nakonec (lživě) zbraně hromadného ničení. Mimochodem, tato lež se provalila poměrně záhy. Ke zbytku (možná zbytečně emotivnímu) - všimněte si, že rozlišuji variantu "Do dvojčat naběhne demoliční parta a přichystá řízený odstřel" a variantu "využijeme cizí čin ve svůj prospěch".

Zatím bez slepic

Posledním z důvodů, proč se zdráhám přijmout teorii o demoličních četách CIA je skutečnost, že si nejsem úplně jistý, zda něco tak obludného a pompézního skutečně ta zlá CIA a USA potřebovali.

-
1) Tak to vysvětlete bez demoličních čet, ale zato s fungující fyzikou.

2) Ta CIA ve skutečnosti znamená tak 20-30 lidí. To není nic, co se nedá udržet pod kontrolou. Ostatní jen tušej a radši se neptaj.

3) To jestli to potřebovali nebo ne, to je přeci vedlejší. Jde o to, co si MYSLELI, že potřebují. - O pár let dřív byl útok dodávkou plnou výbušnin na základy toho samého mrakodrapu a prošlo to takřka bez povšimnutí, přitom to znamenalo přesně to samé. Co potřebovali bylo pobouření.

Za první světové to bylo potopení Lusitanie Německem, kterou tam američani přímo navedli, Pearl Harbour bylo vmanévrování do situace, kdy se Japonci mohli jen podřídit nebo zaútočit.

Incident v Tonkinském zálivu dle wikipedie vlastně napůl ani nebyl:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Incident_v_Tonkinském_zálivu

Za výbuch lodi USS Maine španělé taky nemohli, ale dost to tak vypadalo a výbuch byl veliký:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Španělsko-americká_válka

Myslím, že tak jako tak museli udělat něco viditelného a věděli to... a využili toho, co věděli, že se stejně připravuje.

Mimochodem, viděl jste filmy, co se o tom natočily? Jeden příběh o tom co se děli na palubě 4 letadla, jak hrdinně bojovali, druhý o chlapečkovi, jehoš tatík tam zůstal a co řeší nějakej rébus, třetí o statečnejch hasičích, co zůstali zasypaní a vyhrabali je. - Nic vám není divné? - Nikde nic jako celkovej pohled, rozhodný generálové, telefonující šéfové FBI, prezidentská kancelář s prezidentem sypajícím rozkazy, všichni ti šéfové co náhodou nebyli v práci... do tohohle se nikdo radši nepouštěl. Jen obyčejní lidé.

Zatím bez slepic

K Tonkinskému zálivu - to je právě typický false flag - s něčím jako je pád dvojčat zcela nesouměřitelný. USS Maine na mě pro změnu působí jako reprezentant záminek skupiny Sarajevo - tedy využití příležitosti (podobná byla i následná reakce administrativy v podobě nesplnitelných ultimát) a minimálně "máloudělání" pro zabránění neštěstí, protože jeho odehrání se má "vyšší hodnotu". Zda šlo v případě Maine o nešťastnou náhodu, nedbalost, úmysl jedné nebo false flag druhé strany je však zatím nerozhodnutelné. Každopádně společným prvkem je, že jde o akt provedený "druhou stranou".

Oproti variantě "během víkendu nastoupila demoliční četa s trhavinami" je zde mnohem menší okruh zapojených lidí (složky na nižších stupních vidí jen část obrazu) a prakticky vždy lze "selhání" ukrýt za "chybné vyhodnocení", "omyl v úsudku", "nešťastnou náhodu", "Nikdo v civilizovaném světě nepočítal s tak jasným porušením práva...".

Otázku mechaniky zhroucení budov nedokáži rozhodnout - a obávám se, že ani vy - a už vůbec ne na základě různých linků či reportáží či televizních dokumentů - vzato do důsledku, právě ty dokumenty mohou být jenom kouřovou clonou, stejně jako prostým bulvárem stejně jako mohou mít pravdu.

Poznámka k bulváru: Všiml jste si, jak prudce upadla obecně během posledních cca 10-15 let úroveň dokumentů s kvantitativním rozvojem TV a s tím související potřebou všechny ty stejné stanice naplnit divácky atraktivním obsahem?

Faktem je, že až do pádu dvojčat jsme se s podobnými důsledky podobného typu havárie na podobném typu konstrukce nesetkali. A co si matně vzpomínám (nejsem schopen zpětně dokladovat), měla být právě ona stohovatelnost jednou z konstrukčních vlastností stavby. Zda k ní bylo přistoupeno kromě udávaných výhod (vysoká nosnost a pružnost při nízké hmotě nosné konstrukce) i z důvodů bezpečnostních (v případě pádu neohrožuje široké okolí) posoudit nedokáži.

V zásadě ale chci říct, že mám důvody, pro něž zůstávám k teorii "demoličních čet" spíše skeptický a že si dokonce UMÍM představit její využití jako zástěrky - předhozené "kosti", jíž se pochybovači o úloze americké administrativy chopí, aby se tím zároveň okázale diskreditovali v očích veřejnosti a tím s sebou vzali do hrobu z posměšků i tu část, která může být nepohodlně pravdivá. Jednoduše se odvede pozornost do "absurdna" a pochybnost se sama zneváží.

A to poslední je pro mě nejvážnější argument, proč zaujímat k podobně "lákavým tématům" rezervovaný postoj - protože tím, že se na ně nadšeně skočí, se vlastně zneváží obecně každá k mainstraimu kritická názorová platforma a sami zůstáváme obtížně sjednotitelní, protože se vždy rozbijeme na "chemtraills, vykaděné rakovině a sionistických spiknutích".

Prostě si, Čmoude, myslím, že v některých věcech by bylo dobré zachovávat určitou vnitřní disciplínu a chladnou hlavu. Protože jinak konáme ve skutečnosti v prospěch těch, kteří jsou nositeli "jediné, demokratické a liberální pravdy."

Zatím bez slepic

Otázku mechaniky zhroucení budov nedokáži rozhodnout - a obávám se, že ani vy -

- Ale já žiju v reálném světě, kde platí fyzikální zákony a normální normální budovy nepadaj samy od sebe a kovy nevedou teplo tak, jak by podle oficiální teorie teplo vést musely.

Copak jste viděl, že by po pádu dvojčat zavládla po světě panika, protože jakýkoliv mrakodrap
kde bude hořet, se zhroutí? - Protože teplo vyvinutá na roztavení kovu se ani z veškerého kerosenu letadel vyvinout nemohlo a bylo oznámeno, že bylo ze všeho hořlavého materiálu, co v těch kancelářích byl - a tak jsou přeci v nebezpečí všechny mrakodrapy.

Já to nedělám na základě linků, ale mých znalostí fyziky. Když kovář strčí železnou tyč do výhně, tak je kovatelný jen ten kousek, co byl ve výhni a nic víc. Buší do toho chvilku a pak to tam musí nacpat znova. Na konci je ta tyč horká, ale opracovávat se nedá. Když je je dlouhá udržíte ji i v ruce, když krátká jako pohrabáč, musíte si vzít něco izolujícího.

Padající podlady ve skutečnosti působili jen na ty podlahy pod sebou. Ne na nosníky, protože ta síla na ně byla pořád stejná. Ty nosníky muselo zničit něco jiného.... a to se nikdy nedozvíme, protože byly co nejrychleji roztaveny, aby je nikdo nemohl třeba za deset let nechat přezkoumat.

Jelikož žiji v zemi, kde se nám už třicet let denně vykládá, jaká všechna alotria jsou tajné služby schopné zafixlovat, tak mi podobná alotria a fixlování od cizí tajné služby nepřijdou vůbec podivná.

To je rozdíl mezi námi. Vy to máte obráceně.

Ty televizní dokumenty sotva budou sebeobviňující fake news, protože jsou každej o něčem jiným. Podívejte se na naše fake news a trolloelfy- ti melou všichni to samý, kdežto proti jim je plejáda různejch názorů. - Vnitřní disciplínu jí zachovávám, když mi to nesedí, tak mi to nesedí. Jestli se mýlím v mém odhadu chováni oceli.... sem s výpočtama, jestli u Pentagonu fungovaly kamery - sem se záznama, jestli se nekšeftovalo s cennejma papírama, sem se zápisama objemů prodejů, jestli ve WTC umřeli nějací židé, sem se jménama.

Nevím, co s tím má společného chemtrails a vykaděná rakovina. Vykaděná rakovina snad není konspirační teorie a chemtrail můžou být pravdivé či nepravdivé, nezávisle na tom, jak to je s dvojčatama.

Všimněte si: Ti co nevěří na konspirační teorie na ně nevěří jako celek, nevěří na žádnou. Těm co doopravdy přemýšlí, těm to vyjde tak, že na některé věří a na některé ne. U ani u těch, kterým věří, tam jsou věci, kterým věří a jiným kterým nevěří. Evidentně myslí víc a přesněji.

Zatím bez slepic

Při pádu WTC nebyla fyzika porušena ani na 0,1 sekundy. Nevím, jaké máš znalosti fyziky, i pokud skutečné, pak jsi nejspíš "hodnotil" na základě konspiračních videí. To ovšem není správně. Nicméně s tím se musíš poprat ty. Ostatně jako s dalšími drobnostmi, které se prokmitly tvými příspěvky, a přitom nejsou správné

https://www.eurabia.cz/Articles/488-59-lzi-dokumentu-fahrenheit-9-11.as…

Zatím bez slepic

"Chemtrail" a "vykaděná rakovina" jsou pro mě symbolem... Jak to jen říct... Telefonátu Igora z Oravy do vysílání Slobodného vysielača. Jednoduše, největší slabina alternativy je, že se stává útočištěm i pro, řekněme, podivíny. V důsledku čehož mnoho lidí raději nechce být s něčím takovým - do jisté míry opodstatněně - spojována. Na stranu druhou nemám recept, jak jinak tuhle dehostenující nálepku strhnout, než určitou vnitřní sebedisciplínou.
Jinak aby bylo jasné - právě proto, že nejsem ani já ani ty schopen podložit své závěry důkazy, jsem k podobným tvrzením rezervovaný. Můžu říct - "Mně to nedává smysl proto a proto". A tak to říkám. Ty děláš totéž. OK. To je v pořádku a od toho Vidlácký dvorek je. Můžu se mýlit já. Můžeš se mýlit ty. Můžeme se mýlit oba. Pravdou zůstává, že americká administrativa udělala všechno pro to, aby lidé hledali alternativní vysvětlení.

Zatím bez slepic

Oba pánové,sluší se poděkovat,výborně popsané.
Nejsem odborník na demolice,ač jsem dělal několik menších ze stroji.
Můj názor je tento,té konstrukci se muselo pomoci,aby se takto bortila.
V žádném případě při normální demolici,se to nakloní na některou stranu,proto to mělo padat na oslabenou stranu.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

I když se mi ty pády věží a budovy číslo 7 vůbec nezdají, ale protože tam vidím nějakou tu procentní šanci, že to někdo může spočítat, tak jsem to nechal stranou.

Ale můj dojem:
Ty baráky byly vysoký 400 metrů, dejme tomu, že od ohně dolů to bylo 300. Dovedete si představit kolejnici dlouhou jak 3 fotbalový hřiště, jejíž jeden konec je rozpálenej doběla a vy na druhej konec nemůžete sáhnout holou rukou?

Ty nosníky ani nemohly bejt roztavený doběla, protože by se zhroutily daleko dřív a poklesly by a ty kusy budov nad nárazem by musely spadnout, nejspíš se sesunout... v celku. Ten jejich pancake efekt mohl nasrážet podlahy k sobě, ale s těma nosníkama dole by neměl ani hnout.

Dokud mi někdo nespočítá, jak se mohlo stát s nosníkama to, co jsme všichni viděli v TV, tak si ponechám svůj dojem. Plus ty vodopády jisker, co se sypaly z děr v mrakodrapu.

Plus ta budova číslo 7 která spadla aniž by do ní něco narazilo, jen proto, že na ní napadalo pár rozpálených trosek... jako na všechny ostatní okolo.

Plus BBC hlásila pád budovy číslo 7 - když ta budova stála ještě za reportérkou. (na 3,56 m)

https://www.youtube.com/watch?v=f0HPqd8dPeE

BBC to o ž let později vysvětluje takhle.
http://www.bbc.co.uk/blogs/theeditors/2007/02/part_of_the_conspiracy.ht…

Další úplně divná věc je, že letadlo, co vletělo do Pentagonu bylo nafilmovaný jednou jedinou bezpečnostní kamerou, která byla víceméně za rohem. To maj v Pentagonu takovej bordel, že jim tam ani nefungujou bezpečnostní kamery? Kam se hrabe agent W4C.

Zatím bez slepic

Pane Čmoud.
Podle mne stačili tak do pěti osob,aby to správně uložili.
Ti co to tam nosilo,tak vůbec nemuseli vědět co nosí,třeba balíky papíru pro tiskárny.

Zatím bez slepic

Co chceš počítat? Proč mluvíš o oceli rozpálené doběla? Máš znalosti fyziky, tak snad víš, jak "funguje" modul pružnosti a pevnosti v závislosti na teplotě. Ty nosníky jen změkly, tím je váha horních pater rozevřela a vše níže užbylo dáno i potenciální energií změněnou v kinetickou.
Budova 7 byla propojena technickým podlažím s WTC a přenesly se do ní výbuchy plynu ap.
Ohledně Pentagonu se mi nejvíc líbilo tvrzení konspirátorů, že do něj žádné letadlo nenarazilo, protože : 1, do díry v Pentagonu by se žádné letadlo nevešlo, 2, před Pentagonem nabyly nalezeny žádné trosky letadla. Už vám zatajili, že ta malá díra byla díra vyražená tlakovou vlnou NA DRUHÉ STRANĚ BUDOVY PENTAGONU (do dvora) a že v místě, kde to letadlo vletělo, se budova v dilatační spáře sesula. A za 2. když pak byly zveřeněny oficiální fotky trosek letadla, ti samí konspirátoři, co tvrdili, že to nebylo letadlo ale raketa, najednou vymyslělo, že to teda jako bylo letadlo, ale ne to, co uvádí oficiální zdroje, ale úplně jiné.
A co se té kamery týče : ta kamera snímala obrázky v sekvencích asi po 1 sekundě, Tak když znáš tu fyziku, tak si spočítej, že to letadlo se na ní vůbec nemuselo objevit.
Vsadím se, že nikdo v okolí Pentagonu nepochybuje, že tam narazilo letadlo. Jen na druhém konci světa a v Kanadě.

Zatím bez slepic

In reply to by Sartre (neověřeno)

Trvalý odkaz

bla bla bla elfe, běž radši píchat víly

Zatím bez slepic

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na každou otázku existuje nejméně jedna jednoduchá, snadno vysvětlitelná, logicky bezvadná a všeobecně přijatelná odpověď, která je ale úplně vadná. Jako s těmi policajty, kteří vysvětlují skutečnost, že ze čtyř chladících věží elektrárny nad třemi je oblak páry, ale nad čtvrtou ne, jasnou odpovědí: ty tři jsou fáze, čtvrtá je nulák. A když se to druhého dne prohodí, vysvětlují to tím, že je to střídavým proudem...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

K těm konspiračním teoriím se raději nebudu vyjadřovat, ale co se týče makových políček v Afghanistánu, už od 2002 je známa "konspirační teorie", že je tam nikdo, tedy ani USA, nelikviduje naprosto cíleně, bez ohledu na "ne/zapojení US generálů" - za 1. proto, že to nikdy nebylo cílem a záměrem vstupu do Afghanistánu, za 2. a především proto, že to je stále ještě jeden z mála způsobů obživy Afghánců. Takže jsou to jen pochopitelně "přimhouřená oka" :-)

Zatím bez slepic

In reply to by Sartre (neověřeno)

Trvalý odkaz

Srovnávat divadelní hru s počinama Babiše je kouzelné :-)
Na dluh žijeme od Velké francouzské revoluce, nikoli 30 let.
Špinavé peníze existují a vždy existovaly.
Nic kolem stavebního spoření nebylo retroaktivní (mimochodem, stavební spoření je další státní zvýhodnění pro bohaté)
Do Ústavy se dá s ohledem na potřební 3/5 těžko něco vpašovat.
Pokud se nějaký zlořád vyšetřil, už není možné ho promlčet :-)

Ale souhlasím, že v lidech je skepse. Teda spíš touha "moci mít svůj rozum", i kdyby "jiný", hlavně svůj :-))) Ke všemu někde moci říct svůj názor. Internet tomu velmi napomáhá. Píši o negativní nápomoci.

Zatím bez slepic

In reply to by Sartre (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Stále častěji jsme konfrontováni s činností bohatých a mocných (především díky internetu), která našim předkům zůstala utajena."

Řekněme, že jsme stále častěji konfrontováni s informacemi o činnostech mocných a bohatých, především díky internetu. Dovolím si zpochybnit, že se vždy jedná o pravdivé informace. Ve většině je to přesně naopak, že to jsou informace přímo vylhané, v lepším případě pospojované nesouvisející nebo chybějící související, v nejlepším případě pak nepochopené.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ty konspirační teorie jsou vůbec velmi zajímavý fenomén.

Představme si, že by zítra Babiš předstoupil před lid a sdělil: s tím EET jsme to posrali, lidé jsou nasraní, moc víc se nevybralo, narovnání podnikatelského prostředí se nekonalo, závažné chyby jsme opravovali průběžně a teď si dámě velkou opravu zákonem. Asi neopravíme opět všechno, tak to budeme ladit po několik roků.
Tento hodnotící text považuji za skutečnou odžitou realitu.
Co od politiků slyšíme: vše je v pořádku, drobné nespravedlnosti, (ta babička na trhu) odstraníme, o narovnání podnikatelského prostředí se ji nemluví, zato se vyzdvihne neověřitelný údaj o zlepšeném výběru daní. Co je ve svém důsledku konspirační teorie?

Co je nakonec smyslem státu? Vybrat co nejvíce daní aby bylo na páchání ještě většího dobra. Doložitelně jsou v Evropě cygoší již od 14 století. V každém státě se chovají naprosto stejně, nikde nezačlenili se, jen serou místní. Máme na tu pak..... dál utrácet daně protože stát má k tomu agendu? Ještě víc vybírat, aby již se to začlenění povedlo? Nebo si říct, nepodporujme je, nikam to nevede, přistupujme k nim jako ke každému a buď to pochopí, nebo si najdou jiný stát, jenž na to bude mít agendu a lýi.

Je vidět, že realita se jaksi prostému lidu nedá sdělit, tudíž si lžeme ve státním zájmu a vytváříme na vlastní konspirační teorie, konspirační teorie konspiračních teorií.

Zatím bez slepic

Pane věštec.
Souhlasím a podepisuji Váš příspěvek.Každé zdražení,říkají tomu inflace,každopádně přinese i více na daních,
U EET se chlubil Babiš,že to přinese 18 mld, na DPH,někde prošlo,že to bylo sotva 3 mld.ale chlubit se musí.

Zatím bez slepic

Nikdo není schopen doložit - skutečně doložit - jedinou Kč, že byla vybrána díky EET. Ani to prostě nejde. Nějaký přínos se ale dá předpokládat a nejspíš byl.

Zatím bez slepic

In reply to by Sartre (neověřeno)

Trvalý odkaz

.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Na Štěpána, kde se vzal tu se vzal, objevil se v právy čas na Kydech rádoby "mesiáš"
Objevil se zas, aby nám zjevil v krystalické podobě svou absolutní čistou pravdu, abychom
netápali, nebloudili a neztratili se v temnotách "konspiračních" teorií.
Naslouchejme mu tiše a pokorně v upřímné víře, že až přijde čas zase opustí nás.

Zatím bez slepic

In reply to by Vahy (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vahy.
Kdo hledá,tak najde.
Také hledá posluchače pro svoji pravdu,ale kdo umí číst mezi řádky,tak má smůlu.

Zatím bez slepic

Nejsem... Nemám žádný youtube kanál a i když o mně na internetu pár záznamů existuje, jsou pod mým občanským jménem. Podle indicií z mých článků se to dá vystopovat a leckdo to už udělal, ale každý Vidák na youtube i na fejsbůku je někdo jiný. 

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Potřebujete tu informaci k životu? Podle mého názoru je majitel zdejších stránek tenhle člověk: http://www.galeriekincova.cz/ARTIST/Vidlak.htm... nebo že by tenhle: https://www.youtube.com/watch?v=yBRe5JLWTaw ? V každém případě bude nejspíš buď z věhlasného rodu Vidláků ze Slavkova, nebo z proslulého rodu Vidláků z Radslavic, po nichž zdědil dávnou rodovou moudrost a selský rozum, vážený pohraničníku :-)))

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.