Stav klimatické nouze...

Autor
Štítky

vyhlásili britští poslanci minulý týden po vystoupení švédské školačky Gréty. Doufají, že se k nim přidají další státy a města a prý si dají ambiciózní cíl být do roku 2050 bez emisí. Gréta jejich rozhodnutí přivítala. 

Vidíte? Stačí nechodit do školy, demonstrovat a mít správné příbuzné, co to umí rozmáznout v médiích a můžete i bez vzdělání radit národům, co mají dělat a všichni si k vám chodí pro rozumy. Musíte uznat, že od starých dobrých revolucionářských dob se dost změnilo. Marx měl univerzitní vzdělání, pokud vím Lenin také nebyl úplně bez škol, Trockij ten měl dost nadprůměrné IQ, ale dnešní Greta to zvládne i s autismem a úplně tupá. 

Když si vezmete, že komunistická revoluce i přes solidní vzdělání jejich protagonistů dopadla docela blbě, jak asi dopadnou snahy naší Grety? 

měl bych pád vidláckých postřehů: 

1. Schválně jestli průměrný britský poslanec  (a Greta) vědí, že emise produkují i cementárny, vápenky, cihelny, strojírenské podniky, slévárny, ba dokonce i motorové pily, kravíny, drubežárny, a nebudete tomu věřit, i můj vidlácký dvoreček vypouští slušné dávky CO2. 

2. Stejně tak by mě zajímalo, jestli někomu došlo, že na zemi žije tak 6 miliard lidí, kterým je Greta a její snahy úplně ukradená. Ale ono je to samozřejmě mimo Británii i Evropu a vzhledem k tomu, že Čína je podle ČT a zřejmě i BBC pořád ještě zaostalá země, tak jsou ty mraky lidí v Africe a Asii tak nějak pod rozlišovací úroveň anglosasů. 

3. Čína se stala velmocí díky tomu, že nejdřív všechny číňany přivedla na kraj hladomoru a totální chudoby. Maova revoluce, Druhá světová, Kunomitang a Japonci dohromady zařídili, že průměrný číňan pracuje 16 hodin denně za pár juanů a je to pro něj neskutečný pokrok. Když si Britové zničí hospodářství ve jménu ekologie, dostanou se za pár let do stejné situace. Pak bude průměrný angličan dělat za misku čočky, bude to pro něj pokrok a uvidíte, jak se nám impérium zase pozvedne. 

4. Mezitím bych se přimlouval, aby ten Brexit už konečně dokončili a dělali si svojí krásnou bezemisní společnost sami pod svojí královnou bez nás. 

5. Když s něčím podobným přijdou i Němci, tak za pár let sudetská otázka zmizí sama - nějací bezemisní domorodci bez schopnosti cokoliv stavět budou jen pro smích a ne pro jednání na vládě. 

6. Pořád čekám, kdy přijede nějaká Greta k nám a všimne si, že vidlákovská čistička stojí uprostřed polí a stačilo by pár hadic a nějaká stovka hektarů by mohla být z fleku zavlažovaná. To je můj etalon ekologie. Až se bude běžně něco podobného dělat, pak budu vědět,  že se skutečně něco dělá pro životní prostředí. Do té doby jsou to jen kecy. 

A nakonec - co to ten stav klimatické nouze vlastně je? Zjistil to juž někdo? Zatím to vypadá, že je to jen další PR výkřik bez jakéhokoliv reálného obsahu. A Bůh ochraňuj královnu, jestli se najde dost blbců, aby tomu nějaký reálný obsah dali. 

 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

No, to vzdělání těch soudruhů bych tolik nevsázel. Ekonomické rozhodně nedostačující, převaha ideologie.
S postřehy víceméně souhlas : Ono stačí, že největším skleníkovým plynem je vodní pára. Já bych ji zakázal. A i podle mne je Čína stále zaostalá země :-)

Jinak "stavu klimatické nouze" bych rozuměl tak, že klimatičtí "alarmisté" už neví, co dál. Už došlo na děti, co bude zítra? Skutečné řešení nikde. Nikomu se nechce říct, že jediná cesta, jak skutečně něco snížit, je -6,5 miliardy lidí. I když se prý blíží Maunderovo minimum a to by nás mohlo ochladit, nebo alespoň zakonzervovat na pár století dnešní hodnoty, které jsou pořád v průměrech o několik stupňů níže, než už na Zemi také bávalo.

Trvalý odkaz

Mládežnické výkřiky, které kopírují tu jurodivou holčičku, jsou legrační. Vidím to na svých vnucích - studentech, a jejich kamarádech a děvčatech.
Snaží se vydělat při studiu nějaké kačky a za ně si s velkým předstihem koupit skoro zadarmo letenku tam či onam. Ten náš nejstarší třeba v létě zase do USA (pracovat jako plavčík někde u oceánu, snad v Jižní Karolině, pokud se nepletu). Se Singapore Airlines za asi 7000 české měny. Zpáteční. Když mu špitnu něco o uhlíkové stopě, jen pokrčí rameny.
Jeho i ty další dva omlouvá, že jít někam v pátek demonstrovat místo školy je ani nenapadne. Ostatní v jejich okolí jsou na tom podobně.
Něco zajímavého ke klimatu. Je to sice dlouhé, ale stojí za sledování:
https://www.youtube.com/watch?v=0FO7MzORIMQ&feature=youtu.be
Báječný je i Čulík a jeho Britské listy. Cituji z jednoho jeho výplodu
"Češi, zjevně na to kašlou, že za deset let už nebudou moci na této planetě žít".
Žije v Británii, asi už moc dlouho. Třeba je to nakažlivé.

Trvalý odkaz

Já mám celý život slovo "nouze" spojeno s nedostatkem něčeho. Jsou ustálená spojení jako třeba "nouze o kvalifikované pracovníky", "hmotná nouze", "nebyla nouze o překvapení", atd.

Takže "klimatická nouze" znamená nedostatek klimatu? Vyhlašovatelé "klimatické nouze" pociťují nedostatek klimatu a tento pocit se pro ně stal natolik palčivý, že to musí sdělit celému světu?

Není dnes ve skutečnosti opravdovým problémem "duševní nouze" nebo ještě lépe "nouze zdravého rozumu", která postihuje stále více lidí a zejména nastupující generaci? Není tato nouze v krátkodobém čase mnohem nebezpečnější s fatálním dopadem na vývoj současné, především evropské civilizace?

Co nám pomůžou města s pouze elektrickými auty, když v nich pak budou jezdit dekadentní pitomci a ovzduší bude zamořeno možná ještě víc, protože elektrárny budou muset vyrábět víc elektřiny pro ta auta...

Není příznačné, že ke "klimatické nouzi" vyzývá "nenormální" (ve smyslu odchylky od většinového normálu, tedy anomálie) děvče?

Ocitli jsme se v éře diktatury anomálií?

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Druhý význam slova pojmu nouze je skutečně "ohrožení, nebezpečí" (nouzové přistání, nouzový východ). Ale to jen pro upřesnění.

Trvalý odkaz

hloupá a škaredá, protože:
1/ závidíte té mladé švédské soudružce její mládí, chytrost a krásu
2/ máte blbě poslední větu. Na konec nepatří ten prasečí ocásek od Vidláka, nýbrž takové to maličké a kulaté a už nic. Myslím, že se tomu kdysi říkalo tečka, po latinsku punctum.

Možná vykřičník by byl lepší. Je to v podstatě pořád o tom, co napsal František Koukolík v díle Vzpoura deprivantů. Pro silnější povahy bych doporučil něco od Klimova, třeba Rodinné album, nebo Kníže tohoto světa.

Pohled na svět pak získá poněkud jiný rozměr a člověk si pak začne uvědomovat zajímavé souvislosti. U toho Klimova mi vadí jen jeho zjevný antisemitismus. Pomíjí totiž, že jeho tzv. degeneráti se vyskytují v každém národu a v každém z nich se derou do jeho řídících složek. Nutno podotknout, že bohužel úspěšně.

Trvalý odkaz

potebuju mat aspon nejaku zvladnutu agendu.
Prakticke riesenie Brexitu - ergo vole ludu - je narocne az nemozne :D
Hypoteticke riesenie klimatickych zmien - kedykolvek a uspesne :D
Byt poslancom ma asi zasadny negativny vplyv na dusevnu pohodu :D :D :D ... neviem....

Trvalý odkaz

Nobelovka pro Gretu: Tak co, dostane ji naše hrdinná bojovnice nebo nedostane? Já myslel, žepo Obamovi tahle cena už hlouběji jít nemůže...

Trvalý odkaz

Kdepak jsou klimatologové,když to řeší autistka?
Jinak řečeno k vůli zisku,neřeší se dopady výroby na klimatické změny.
Uvedu jen pěstování zemědělských plodin,aby byl co největší výnos,tak se použije co nejvíc chemie.
Podobně je to v živočišné výrobě,samá chemie a pak se nedivme nemocnosti obyvatel.

Trvalý odkaz

Klimatická nouze
bude jen a pouze
nouze z klimatu,
základ rozvratu.
Někoho už z tepla
třeba pepka klepla
jinému zas kosa
žene kapky z nosa.
V afru silné lijáky
potápějí křováky
u nás sucho půdní
bere vodu studni.
Fatru hryže kůrovec
už se dal na jalovec;
v Albionu Greta řádí
královna jí vlasy hladí.
Nastal obrat v kravskou řiť
a ty odpad dobře třiď.

Trvalý odkaz

K tematu CO2 se vyjadril nejlepe MUDr Petr Kubac na svem blogu.

http://petr-kubac.blog.cz/1903/rostliny-nas-jednou-zabiji

Postizena Greta je to same co "Viki je mi dvanact let" "Lala Myslikova" "Student Smid" "Kuciak a jeho mila" a jejich pramati "Johanka z Arcu". Loutka, kterou nekdo taha.

Jeji matka je nejaka svedska kavarna, a rodiny pritel je nejakej sef eko-neziskovky. (Ten to vsechno ridi a to by bylo, aby na tom nejaky korporace a banksteri nevydelaly)

Proste podvod za podvod.

Soudruh Stalin by je bud nechal zastrelit (aby uz nezadychavali planetu CO2) nebo je poslal do gulagu, kde by vedli velice low-carbon zivot s mizivou uhlikovou stopou a planeta by se usmivala do vesmiru blahem.

Trvalý odkaz

Já si původně myslel, že je Greta debilní a proto ji v takovém tom inluzním dění všichni berou ze soucitem mezi sebe. Až později jsem pochopil, že je jen autistka, což je sice i chlup lepší než debilita, leč pořád to zní hrozivě.
Už se těším na dobu, kdy bude třeba předseda vlády mít Downův syndrom a my budeme s napětím čekat jak se staneme lídry Evropy.

Předesílám, že na uměle vytvořenou mediální osobnost té dívenky, kterou považuji za jednu z perspektivních loutek, se dívám spíše se smutkem.
ALE:
To, že je, pokud skutečně je autistka - podle jeího chování zjevně lehká autistka - naprosto nevypovídá o její inteligenci!!!

Prosím všechny diskutující, aby si dali tu práci a zjistili si alespoń základní informace o autismu - a hlavně o jeho lehčích formách.

Mezi autisty (lehčími i těžkými) jsou lidé v rozmezí od idiotů až - a to není výjimka(!) - lidi s vysoce nadprůměrnou inteligencí či prokazatelnou genialitou.
(Postpubertální kandidátka na nobelovku zjevně nepatří ani k jednomu z těchto pólů, její IQ bych odhadl na lehký nadprůměr.)

Mám malého synka a jak to tak s dětmi i bývá, je zlobivý. Je zlobivý i u lékařky a jak to tak i u lékařů bývá, označují zlobení zkratkovitě za autismus. Nezbylo, než se s tím termínem seznámit, tudíž vím, že za autistu je možné ve své podstatě označit každé dítě, neb každé malé dítě od přirozenosti i zlobí.

Jsou dva okamžiky jež mne zarazily.
První, vskutku jsem ji podle vzhledu v prvopočátku pokládal za debilní, a pokládal události kolen za jistý folkór poplatný inkluzní době..
Druhé, že dospělí lidé naslouchají člověku dítěti, bez jakékoli rozumové zralosti a zkušenosti.

Nedávno jsem shlédl film o Rose Luxemburgové. Tak takhle si představuji její budoucnost a snad i konec.

Druhé, že dospělí lidé naslouchají člověku dítěti, bez jakékoli rozumové zralosti a zkušenosti.

- dospělí lidé - Ty nejvetsi hyeny z Davosu a parlamentu. Ty hyeny, ktere nezajima nic a nikdo, jenom jejich mamon. Ty ze ji poslouchaji? Kdepak. Ti neposlouchaji nikoho. Ti ji maji proto, protoze jim by uz nikdo neveril. Ale vedi ze "pravda vychazi z ust blaznu a deti" a protoze z nich necychazi ta pravda, co chteji slyset, tak si jedno dite/blazna vyrobili sami a vycvicili ho k hlasani jejich nazoru.

Malá holčička by na ovlivňování emocí (tedy debilizaci společnosti) působila ješte víc, proto šestnáctiletá Greta nosí copánky, kostkované košilky s upnutým límečkem, šaty ala ústavní chovanka.
V pátek byla v Událostích, komentářích na ČT24 česká mluvčí Gretina hnutí. Deváťačka Anna Mesgerová, Gretin styl, ulízané vlasy, velké černé brýle, upnutý svetřík s vykukujícím upnutým bílým límečkem. Prostě to je model nevinnost s mluvou podobnou rozvážné vědkyni kombinované s racionální političkou. Nevím, jestli má problémy s nedoslýchavostí, ale v uchu měla sluchátko.

Přesně, Standoe, nechtěl jsem to úplným laikům komplikovat.
Pro zájemce doporučuji vynikající a čtivé knihy Olivera Sackse, třeba Antropoložka na Marsu.

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nejsem znalec, leč literatura uvádí:
....Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra.....
....Porucha byla nazývána autistická psychopatie až do roku 1981, kdy ji britská psychiatrička Lorna Wingová začala nazývat Aspergerův syndrom.

Trvalý odkaz

Já vám lidičky nevím, že vás takovýhle ptákoviny ještě vzrušujou.
Vždyť jde jen o jedno, zviditelnění poslance a v tomto případě jde o nejvhodnější téma.
Nic se nevyřeší, za to se kolem něj vede spousta keců.
Nic to nestojí (tedy poslance) a slávy přibývá.

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

Treba ji tam chytnou nejaky pakistanci, soupnou ji do bordelu a celej system se zacykli, protoze najedou nebudou vedet, jestli je OK ji ublizovat, kdyz je bila nebo je potreba ji chranit, kdyz uz vlastne zachranila planetu.

Trvalý odkaz

Předvedou nám jak jsou zodpovědní, a je trošku třeba ten Brexit dát ze scény.
Dokáží o celoplanetárních problémech celé hodiny, dny a měsíce zapáleně hovořit, média i psát a lidi i nás zaměstnat a odpoutat tak pozornost od "banálních" věcí, jako že Irán si dovolil označit příslušníky vojsk USA za teroristy, že se Qídova sametovka po americku zadrhla, že Japonci chtějí od Ruska Kurilské ostrovy.

Možná bude mít i náš prezident druhou šanci napravit tu svoji přiznanou chybu s tím bombardováním, USA už je na výpravě na Irán...............ale obávám se, že se bude zase raději mýlit.....
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/504110-napeti…

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Byla kdysi jedna povidka o malomestkem novinari za sociku, co psal o svetovych problemech a jak by se mely resit. Pak se neco stalo a nakonec zacal psat o rozkopane ulici u nich v mestecku.

Trvalý odkaz

KVĚTEN 1945 - ZABÍJENÍ PO ČESKU?

Je tady opět výročí květnových událostí 1945 a podle českých masmédií to vypadá, že Československo osvobodili Američané, Prahu Vlasovci z ROA a český ksindl se mstil v Protektorátu na nebohých Němcích, kteří vůbec za nic nemohli.
Takže, jak to bylo doopravdy? Historické fakta a vzpomínky květnových dnů 1945 hovoří poněkud jinak, než veřejno-právní hlásné trouby a mnozí politici.

http://pohranicnik.blogspot.com/2017/05/kveten-1945-zabijeni-po-cesku.h…

Jágr si měl jít nejdřív pro požehnání do Jeruzalema a měl klid.
Státnici,vládcové,už nechodí do Říma pro požehnání,ale do Jeruzalema.

Trvalý odkaz

Matka operní pěnice
otec herec Svante
v hlavě trošičku křivice
kde jste, Hegele, Kante?

V pátek nepůjdu do školy
půjdu vylepšit klima
aktovku dám do tomboly
pátky teď budou prima.

Projedu celou Entropu
zaseju svoje sémě
znamení dám si na klopu
mí debilové, ke mě!

Trvalý odkaz

"Jako odpověď na eskalující varování rozmísťují Spojené státy v regionu útočnou skupinu letadlové lodi USS Abraham Lincoln a k americkému Centrálnímu velitelství vysílají bombardovací úkolové uskupení, aby daly jasný vzkaz íránskému režimu, že jakýkoli útok na zájmy Spojených států nebo našich spojenců se setká s neutuchající silou,“ přečetl americký bezpečnostní poradce John Bolton...
********************
Jednoznačným zájmem spojených států je neexistence států, jakými jsou kupříkladu Rusko či Irán (mluvím o STÁTECH, nikoli o jejich územích nebo jejich obyvatelích: ...Z nich by jistě byla (po válce) alespoń část dočasně a část trvale zužitkovatelná v zájmu Spojených států či jejich zbylých spojenců.

- Neutuchající existence stále se rozšiřující řady států (a kolaterálně na jejich území se nacházejících pozemšťanů) je tedy sama o sobě útokem na legitimní zájmy USA!
A nemůžeme se tedy divit, když své zájmy na neexistenci těchto států (a pohříchu i lidských bytostí na jejich území dosud dočasně živých) budou Spojené státy neutuchající silou hájit.

A to nejen silou svou! Ale i silou , zbraněmi, penězi a krví svých dočasných spojenců.
((Kupříkladu společnými demokratizačními vyčišťovacími operacemi tureckých, českých a řeckých nerozborných spolubojovníků v NATO, žáno, taťuldo Spejble))

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.