Teď když máme, co Greta chtěla

Pamatujete si ještě, milí spolu kydající (a vážený Vidláku), jak jsme tady před několika měsíci, hlavně na podzim, řešili Gretu? A pochopitelně její fanklub záškoláckých bratrů a sester? I Vidlák cítil potřebu, se k této dívence, o které někteří fujtajksloví lidé říkají, že je psychicky nemocná, vyjádřit. Ostatně psali zde k tomuto fenoménu mnozí, Vidlákův vyhledavač ukazuje mnoho odkazů, a všichni jsme to strašně prožívali a kydali a kydali. Jenom škoda, že jsem tehdy nepoprosil Ládíka, aby napsal nový text na Mládkovu píseň „Láďa jede lodí“, tentokrát pochopitelně „Greta jede lodí“….

Tiskovka střídala tiskovku, svolávaly se kongresy Fridays for future, Greta tam vyháněla novináře, naši novináři se ptali našich hošíků, proč je Greta vyháněla, a hošíci říkali něco o soukromí (fuj taková netransparentnost, mohli jsme se alespoň něco dozvědět o svazáckém hotelovém životě), pak Greta dštila síru a lávu na ctnostné politiky v OSN, kteří jí v rytmu tleskali, jak členové komunistických sjezdů zdravici komsomolců a pionýrů, kteří v rytmu pochodových písní přinášeli pozdravy mládeže. A asi nejen já jsme se zděšením pozorovali, že se nikdo z těch ctnostných diplomatů nezvedl, a nezakřičel „Král je nahý“ a to už si nedovolím pomyslet na situaci, že by někdo mohl zvolat „ Je to blázen, hoďme na ni síť“. Tak statečný nebyl ani jeden z nich.

Shrnuto a sečteno, Vidlák Fridays for future děkoval, že budou jejich sympatizanti nevzdělaní a hloupí, a jeho děti budou mít více šancí v životě, já zde razil (tehdy provokativně) heslo, že Gretina opatření podporuji a mám ji rád, protože až bude zavedeno to, po čem touží, globalismus skončí a EU spolu s tím. Bylo totiž jasné, že tato švédská dívenka vlastně podporuje lokalizaci výroby, soběstačnost v potravinách, a pak už jen tak trochu mimo pozornosti drobná diktátorsko fašistická omezení, jako že když do USA, tak jedině lodí, a náhradní ledvinu nikdy ne letadlem nebo snad automobilem, ale nějakým elektrickým kočárem.

Bylo to divoké jaro, léto a podzim, propaganda s Gretou a Extinction Rebellion nebrala konce. Mimochodem Extinction Rebellion (to jsou ti přilepovači k silnicím) dokonce požadovali v zájmu uskutečnění jejich cílů politické revoluční změny pomocí lidových shromáždění (ať žije kulturní revoluce 2). Všichni aktivisté světa se pustili do zelených údělů, EU (z nedostatku opravdových jiných politických programů) začala pracovat na Zeleném údělu pro Evropu, byli jsme zahrnuti čísly, kolik to bude stát. Po Gretině výstupu v OSN jsem napsal, že je to její konec, což se pak skutečně stalo, začala být upozaďována, mizela, protože byla nahrazována politickými rozhodnutími, která byla stejně hloupá, jako Gretiny názory. Důkaz faktu, že debilita není vázána na fyzickou osobu. Obecně mezi kydajícími převažoval názor, že tohle vše, co chtějí spáchat, nepovede k dobrým koncům a v zásadě bude znamenat cestu zpět.

A pak se to stalo.

Je jedno, jestli budeme měřit v metrech nebo loktech. Stalo se to.

Letadla přestala létat, a to zásadně. Zastavil se turistický ruch, a to zásadně. Možná na dlouhou dobu. Zastavila se výroba v mnoha továrnách, a to především v těch, u kterých jsme si to nedovedli představit. Z hodiny na hodinu byly odstaveny technologie, které nesvědčí životnímu prostředí. Začalo se mluvit zcela vážně o potravinové soběstačnosti, protože Ti, kteří do toho vidí, už vidí, že případ, kdy si státy vzájemně bránily v zasílání zdravotnického materiálu, se bude pravděpodobně za chvíli objevovat v distribuci potravin. Díky omezení dopravy nemá kdo sklízet zeleninu na určitých místech v Evropě, ale i u nás doma. Jsou kritizovány jako idiotské kroky německé vlády, která chce, či už spustila letecký most pro gastarbaitry z východní Evropy, aby jim měl kdo sklidit salát (a stejně to množství otroků nebude stačit). Kritizována nejen pro uhlíkovou stopu, ale hlavně proto, že kvůli ceně nechce na pole povolat např. studenty. Atd. atd.

Koho bůh miluje, toho křížkem navštěvuje. Gretě se její sen splnil. A nám, kteří si to neuměli ani představit, teď nastavuje zrcadlo pravdivosti našich předpovědí. Vyhodnocení je snadné. Byla pravdivá. Naše dnešní prohlášení (a nejenom zde na Vidláckém dvorku), která říkají, že svět už nikdy nebude stejný, jako byl, jsou podložena zkušeností, kterou zažíváme.

A povšimněte si prosím, že tento Gretin svět, po kterém bylo voláno, a který byl požadován a na který se stavěly rozpočty světových institucí, přišel sám, rychle a důsledně. A povšimněte si, že na něj vůbec není reagováno pozitivně ze strany zelených aktivistů tak, jak je malováno v jejich šílených zelených snech. Jediné, co jsme se od nich dozvěděli, byl fakt, že Greta onemocněla koronavirem a sama se z něj vyléčila. Proč ne, když vidí molekuly kysličníku uhličitého prostým okem.

Fridays for Future a Greta dnes mlčí, místo toho, aby vítali společně stav, po kterém volali. Teď jsou totiž vidět následky, které oni prostě odmítali připustit. Hledí  na nás nekonečná tlama nákladů, které koronavir bude stát, miliony pracovních míst, která budou ztracena, možná miliony lidí o hladu, nedostatek léků, pokud bude dotažena válka s Čínou o trhy do konce, atd. atd. Nyní vidíme, jak může vypadat svět, o kterém Greta snila.

A ti, kteří ji tleskali na různých světových fórech, se neodvažují zvednout hlavu, aby se jich někdo náhodou nezeptal, zda si takový Gretin svět pro své voliče uměli představit, a jestli takový chtěli nebo byli pouhými pokrytci. Tak třeba u nás můžeme pozorovat některá politická uskupení, která se Gretou oháněla a dnes volají po obnovení výroby. Ano pokrytci.

Jsou před politiky jenom dvě cesty. Buď to, co se stalo, dotáhnou do konce Gretiných snů, nebo znovu obnoví život, který jsme znali. A protože se volby vždy někde konají nebo blíží, můžeme odhadnout, jaký bude výsledek.

Pokud se ovšem někdo nerozhodne Gretiny sny dotáhnout do konců, statků a hrdel. Pak nás čeká, jak je dnes zřejmé, diktatura. My starší víme, jak ji přežít. Naučili jsme se to. Bojím se o mladé.  Koronavirus na rozdíl od diktatury postihuje ty starší. Diktatura ty mladší, mladí soudruzi z Fridays for future.

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (100 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Léč, doktore, léč
mám poslední leč.
Polk jsem tatarák a špíz
dej mi poslední hryz
vraž do mě ten husí krk
naposled jsem si brk
už mě začíná nadýmat
na výřadu se budu vyjímat.
Tak zapni už tu vývěvu
v kremačce se daj do zpěvu.
Blíž k tobě bože můj
jen k tobě blíž...

Průměrný počet slepic: 3.6 (20 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

No a od nynějška to bude i s právním pomazáním!

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

plíce?

Průměrný počet slepic: 2.9 (9 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Škeble rybničná dýchá žábrami.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Vůbec jste nepochopil, že zelení Gretonoši chtějí POUZE snít, nikoli žít!!!!

Je to úplně stejné, jako když chrápete po nedělním obědě na kanapi a zdá se vám sen - a vůbec nemusí být opilecký - o létání. Prostě ve snu létáte.
Vsadím se s vámi o co chcete, že když zažijete - pozor - bez jakékoli přípravy totéž, co probíhalo ve snu, zblijete se jak amina. Prostě nedělní řízek najednou udělá "obušku, z pytle ven".

Průměrný počet slepic: 5 (16 hlasů)

Omlouvám se p. t. Kydačstvu za OT pro Targuse!
Targusi, někdy před týdnem jste dával odkaz na muziku na tubce pro ty, kteří v noci nemohou spát. Je to prostě skvělý až nádherný. Netušil jsem, že u našich bývalých sousedů někdo hraje takhle skvělým způsobem. Fakt paráda. Díky.

Průměrný počet slepic: 2.5 (2 hlasů)

In reply to by Jukan (neověřeno)

Trvalý odkaz

tu řve furt cosik.
Třeba teďka tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=OBAfPWvWamA&list=PLSn1E2xY0exLlwmX7cT5Z…

Já se totiž řídím tím, co mi řekl jeden pikolík kdesi v nějaké ruské prdeli, tuším, že to bylo v Pskově neb ve Velikých Lukách, to je kousek vedle.
Přitáhl mě ve tři ráno dom a ženu vzbudil slovy: "Ira, padnimájsa s kraváti, zděs gasti iz Čechaslavákiji. Čechoslavákija - éto Plzéňskoje pívo, Jáva i Dí Párpl.
Ani jsem mu nezkoušel ty Purply vymlouvat, měli jsme dvojku v žíle. Ale jinak mě odhadl dost přesně.

No, moc toho nezbylo, že jo..., ani ze mě, ani z těch další atributů.
Teda tu kripláckou Jáwu už zase mám, ale to je asi tak všecko...

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

In reply to by Jukan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dimash Kudaibergen - SOS d'un terrien en détresse
https://www.youtube.com/watch?v=JEz1qGS0T1Q&list=RDJEz1qGS0T1Q&start_ra…
Tohle je třeba z Číny, kde vyhrál pěveckou soutěž.
Je to spíš kantilénový zpěvák.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

tohle mne neba.
Víte, proč?
Ten klip s klučinou vidělo už deset mega lidu.
Upřednostňuji - dejme tomu - komornější projekty. I když samozřejmě každý cílí na ta hodně vysoká čísla, o tom žádná. István Cserháti se asi musí otáčet v hrobě, že jeho písničku si poslechlo za necelých šest let 177 lidu.
Ale berte to tak, že nejsem až tak úplně normální.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Přiznám se, že nemám rád "zpěváky" s hlasem jako ženská. Rád si poslechnu třeba skvělou paní Urbanovou ale,promiňte, tyhle kastráty fakt nemusim.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Grétu bychom snad měli z krku, a doufejme, že definitivně. Šílené vize se jí splnily, tak je dobrá už jen jako detektor CO2, když molekuly vidí pouhým okem.
Ovšem čeká nás další katastrofa, a to neúroda a následně hlad. Ohroženo bude asi 250 milionů lidí především ve státech Jemen, Demokratická republika Kongo, Afghánistán, Venezuela, Etiopie, Jižní Súdán, Súdán, Sýrie, Nigérie a Haiti. https://www.kurzy.cz/zpravy/541396-svetu-hrozi-kvuli-pandemii-hladomor-…
Tak se dostane na pořad další bruselská mantra o nutnosti zachraňovat každý život. Kolik Němců, co drželi transparenty Refugee welcome, si odepře dvě jídla denně, aby nakrmili hladovějící? Nebo všechna. A co na to zelení ekologové, když v mnoha státech evidentně vysokou porodností vyčerpali možnosti daného prostoru je všechny uživit?
Koronavirus nám ukázal, že lidé se v některých místech natolik přemnožili, že je daná oblast už neuživí. Co s tím? Pomoci daným zemím nejde, možnosti jsou vyčerpané. A země je už všechny neuživí. Takové situace obvykle vedou k válce. Bude to i tentokrát?

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

no ještě můžeme v zájmu zelené Země dobrovolně vyhynout my a přenechat místo těm chudákům z jihu... No ne? Taková masová evropská sepuka.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

seppuku.
Ne, že bych chtěl poučovat, ale kdo si by si nekopl do učitýlka...

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Že bychom si s nimi vyměnili Evropu za Afriku? Proč ne, ale o to se už pokusili jistí Búrové, a jak dnes dopadli v JAR a Zimbabwe. Kdyby k tomu ale došlo, tak vyměnit všechny, a v Evropě bychom jim do začátku mohli nechat bruselské úředníky, herce, neziskovky typu Jandovy evropské hodnoty, elfa Kartouze i s jeho místními fámulusy, pro zábavu herce, oba Kolář a baviče Novotného z Řeporyjí. Jistě by uvítali i naše senátory, poslance, soudce, globální korporace danící v daňových rájích. A my bychom měli šanci začít znovu a lépe v daňovém ráji, jen v zemi s příznivým klimatem, úrodami několikrát do roka, lvy, kobylkami, tropickými nemocemi, atd. Za ČR bych hlasoval pro výměnu ČR za Venezuelu nebo aspoň Haiti. Venezuelce a Haiťany do Evropy a my na pláže v Karibiku. Wir schaffen das! Refugee welcome!

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Země světa, které jsou nejvíce ohrožené blížícím se státním bankrotem, jsou Řecko a Itálie, JAR v Africe, v Latinské Americe - Brazílie a Argentina. https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapadni-analytik-zeme-evropy-s… Zrovna Argentina včera nezaplatila nějakou splátku dluhu světovým věřitelům. https://www.webnoviny.sk/vofinanciach/argentina-neuhradila-splatku-dlhu…
Počkejme si, až se do průšvihu dostane ještě Španělsko s Francií a pak dojde na aktivaci toho slavného eurovalu. To bude teprve průšvih!
Možná neabsolvujeme světovou válku s tanky, ale virus a finančí problémy se účinkům zbraní vyrovnají.

Průměrný počet slepic: 4.8 (17 hlasů)

Statni bankrot neni zadny velky problem, pokud ovsem po vas MMF nechce platit dluhy. Pak budete muset prodat i ledviny svejch deti.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Záleží na tom, kdo státní bankrot udělá. Když Řecko nebo ČR, budeme muset platit podruhé náklady za obsazení ČSR Hitlerem (Hned v 1939 si ty náklady vyúčtoval Adolf Hitler jednou, ale nám by je Německo a EU klidně nařídilo zaplatit podruhé, zvláště kdyby za nás vyjednávali lidé typu Teličky, Bělobrádka nebo Hermana.). Když státní bankrot udělá třeba Francie, tak se na ni všichni solidárně složí a nám zdraží pitnou vodu. Když státní bankrot udělá USA, tak se to přejde mlčky. Když Čína nebo Rusko, dozvíme se to ihned z řevu oslav pražské kavárny.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Proč to neřeknete pěkně česky: Harakiri :D

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

A protože jste tak nečekaně a šokantně a naprosto netargusovsky projevil pokoru, stejně pokorně a přátelsky poděkuji za opravu. Já fakt otázku přepisu seppuky doteď neřešil. To zdvojené p je asi spíš formalita a záležitost transkripce, vtipný je ten rod. Já skutečně doteď věřil, že je to "ta" sepukka. A ono je to ve skutečnosti "to" seppuku. Myslím, že ta chyba v rodě vychází z věty "spáchal sepuku" či "udělal sepuku", kde to Čechovi vyzní jako skloňování podle vzoru žena, kdežto do město moře kuře stavení se nám seppuku moc zařadit nechce...

Tu Tanzánii berte tak, že jsem jen horko těžko vybral zatáčku, kterou jste přede mnou odhalil. Tak trochu po právnicku, řekl bych ;) A ano, hodlal jsem případně pokračovat jak to rozvinul Gerd. Ale myslím, že obojí jste všichni moc dobře pochopili, protože jsem to pokazil údajnou "obřadností" Takže vlastně chci poděkovat za velkorysost a že do chlapa na zemi už dále nekopete :D)

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

tomu, že jsem vystihl váš únikový manévr, ale nechtěl jsem "kazit hru". Takový dobrák zas nejsem, abych se kořil před "potupeným nepřítelem".
Btw. hláška - už mlčím - je, tuším, z Mrazíka a je u nás doma běžně užívána.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Však jasně ;) Ale potěšilo mě to. Vyložil jsem si to tak, že ač potupen, nejsem nepřítel ;)

Mimochodem, projevil jste navíc jeden z japonských principů, který zásadně ovlivňuje jak život, tak jazyk Japonců. Totiž že vyjádřením pokory - klidně i nespravedlivé - dává druhému šanci zachovat si tvář i přes zjevnou chybu a je zase na něm, aby reagoval odpovídajícím způsobem. Hm, kdybych si jen pamatoval ten link... Bylo to o tom, jak formální prostředky jazyka ovlivňují myšlení a společnost a naopak.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

filmu. Jestli to moc nepletu, možná se to jmenovalo Šógun. Furt tam otravovali s čajovým obřadem.
Nechápu, proč si nekoupili ten náš - pytlíkový Pigi-čaj, nebo tak něco, že jo.

Zatím bez slepic

ale oni, při jejich schopnostech vyhnou za krátký čas taky. My bychom byli jen jakýsi mezistupeň. Celou Afriku s našimi, prý, předky nezachráníme. Tak proč chodit oklikou když můžeme přímo. Akorát, že tohle liberálové a sluníčka nepochopí, přitom potírají Boha , zatímco Darwina hlásají

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

je prý kvůli kobilkám - co kdyby se nažrali těch kobylek, myslím že jich bude dostatek

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Fox (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tikopia je tichomořský ostrov v Melanésii, spadající pod stát Šalomounovy ostrovy, ale obývaný Polynésany. Přebyteční obyvatelé posílání na námořní výpravy do ciziny – což nebylo zcela totožné se sebevraždou, dokonce to bylo nutné i jinak (výměna obyvatelstva, dovoz kamene), efekt byl ale často stejný. https://www.scienceworld.cz/biologie/tikopia-prales-kde-je-vsechno-jedl… Když našli úrodnou zemi, buď vytlačili nebo zabili místní obyvatele, nebo byli sami zabiti. Z ekosystému ostrova mizí. Ostrov Tikopia uživil jen 1200 obyvatel a rodinu mohl zakládat jen nejstarší syn. Když na ostrov udeřil tajfun a poničil políčka, byli přebyteční obyvatelé posláni na moře bez návratu a svobodné ženy se oběsily na stromech - dobrovolně nebo jim pomohli. Rozhodli se vybít vepře, protože spotřebovávali příliš mnoho potravy. Zůstalo jim jediné zvíře - slepice.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Škeble bych neřešil, dlouhodobě je prostě ignoruju ...
Omlouvám se za odchýlení od tématu ... leč vyrazil jsem si dneska večer na procházku a nevěřícně koukal na ten Starlinkový vláček na obloze. Bylo to viditelné jen pár minut, ale nemohu se zbavit dojmu, že ten skutečný průser teprve začíná. Kolem Země máme cca 9000 družic a teď, aby měl každý přístup k vysoce rychlostnímu internetu jich přibude dvanáct tisíc. A to má být jenom začátek, protože je předpoklad, že více mocností bude chtít vlastní sítě družic. Informace o tomto projektu jsou třeba https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/vesmir/spacex-internet-elon-mu…
U mne převažují obavy a žádné nadšení. Jak je to u vás?

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

Opatrná rozvážnost. Ono se málo mluví o tom, že i ten Musk funguje především na penězích od NASA. Bez toho, že jí outsorcuje činnost by zatím jeho ekonomický model nefungoval.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

tchána - blahé paměti.
Takich my už vidželi srač...

Kdo si to neumí přeložit, ať se ozve, já myslím, že to je srozumitelné pro většinu česky mluvících a čtoucích kydačů.

Neboli mám pocit, že budem mít jiné starosti, než řešit připojení na net... Počítejte s tím, že jestli opravdu ti političtí blázni pustí rotačky na tisk peněz takovým způsobem, jak avízují, budeme mít úplně jiné problémy, než prohlížet v chytrofonu Jandovo vztyčený ocas v akci.

Průměrný počet slepic: 4.3 (14 hlasů)

....fotosmog nic nevidím a asi je to lepší. Až jich bude moc, USA si jednu vlastní sestřelí, obviní ruské hackery a čínskou armádu. Pak začne ohňostroj, objeví se pandemie podivných kytek a nastane útěk na venkov....

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)

Den Trifidů?

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Kromě družic máme na oběžné dráze ještě jejich zbytky. A zbytky z vojenských satelitů, o kterých ještě nevíme. Tak bych se toho vláčku na obloze zatím tolik nebál a vypustil ještě mnoho dalších, když je levná ropa. Až jich bude na oběžné dráze ještě větší koncentrace, pár se jich najednou srazí a pak to bude jako štěpná jaderná reakce. Jen se místo atomu budou rozpadat satelity, až těch trosek bude tolik, že už žádný satelit na oběžnou dráhu nepůjde vyslat.
Co se týká internetu, tam už nás dávno sledují na pomalejším internetu. Když si čučkaři chtějí přečíst naše názory, ať si počtou. Budou-li nás sledovat dlouhodobě titíž lidé, možná brzy zjistí, jaká je pražská kavárna reprezentovaná zde scallopem ubohá.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Jen další zbytečný milionkrát vomletý slint.

Co by na to básník Špína, pokleknuv přímo k věci, prohlásil.

"Kulhejte a mějte patnáct let,
žádná ňadra, téměř vyschlou pleť.
Rodiče? Bůh ví. Poroďte nezkušeně
Své dítě v komůrce jak štěně.
Nejslavnějšího milence pak máte rázem,
La Vallièrka je toho důkazem."

Průměrný počet slepic: 3.5 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

nevím jak to napsat a po kterém právníkovi pojmenovat. Už se jich spousta hodlá soudit se státem o náhradu škod, už si proto připravují právní půdu, už se těší na bankrot státu.
Vyvolené skupině lidí co se budou soudit budeme muset zaplatit ty jejich "škody" my všichni. Všimněte si, nejsou to Koronavirové škody, jsou to škody státní, které bude muset zaplatit každý daňový poplatník.
Tak se projeví ta nastupující právní revoluce.
No a přečtěte si dnešního Vlka.

Průměrný počet slepic: 4.7 (23 hlasů)

Je jen otázkou, kdy někoho napadne spustit rotačky naplno a zaplatit právníkům ty jim požadované hromady peněz, ale bezcennými papírky. Bohužel na to doplatíme přitom my všichni.

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

určitě jedou na plné kule.

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

Ne nadarmo se říkalo šéfovi FED Ben Helicopter Bernake. Ten uměl roztočit rotačky do otáček, že by mu je tibetské modlitební mlýnky záviděly.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

pokud jde o možnou úspěšnost ničemných právníků vymoci ze státu odměnu pro sebe a vypotit pro své klienty odškodnění. Ono to zase nebude tak jednoduché. Advokátní kancelář si nejdříve řekne o zálohu, potom zpracuje návrh a potom začne kolotoč podání, rozsudků a odvolání. To všechno bude stát moc peněz, zahltí soudy, (dobře jim tak) a rozhodne o pohledu státu na tu kterou advokátní kancelář, ale také žadatele o náhradu. Jdeme do doby, kdy bude spousta firem bojovat o přežití a rozházet si to se státem nebude moc taktické jednání. Takže jako obvykle, žádná kaše se nejí tak horká, jako se uvaří.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

obyčejné spory se táhnou léta, různé průtahy ze zákona jsou možné... teď se již se s občanským sporem nedostanete desetiletí ani na řadu. Bude se to muset asi řešit jinak.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

na Neviditelném psu, taky doporučuji přečíst.

Průměrný počet slepic: 4.4 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

...není její, ledaže by její porucha, jak řečeno v článku, způsobovala vize. Ale prd, její vypečení rodiče jí vyškolili a zneužili a za nimi je něco většího než oni, asi minimálně neziskovka napojená na ty "elity" světa. Ten potlesk byl opravdu vrchol pokrytectví. Jednak nebyla první svého druhu, kdo se vyjevil v OSN. Asi před 9 lety to byla jiná školačka a bylo to v Brazílii. Asi byla bez poruchy, protože nebyla žádná reakce, aspoň jsem o ničem neslyšel. Takže teď tam byla Gréta divadelně vyškolená(otec výrobce PR, matka divadelní umělkyně), pro svojí poruchu před kamerami těžko napadnutelná. Jedině Trumph pronesl na její adresu sarkasmus. Takže patrně mlčí její otec. Gréta se svezla na jachtě a asi na účet rodičů přišly nějaké peníze. Ty demonstrace byly z mého pohledu jen potvrzení, že nejsnadněji politicky zneužitelní a zneužívaní jsou mladí bez vědomostí.
Problém fakticky existuje, jako přemnožení druhu, který vykořisťuje planetu a kašle na základní fyzikální zákony, které sám objevil. Kdyby populace byla v rovnováze se zdroji, vypadalo by to jinak. Za tohohle stavu tu nějaká revoluce přinese sociální bouře už protože je tu návyk na komfort. Směrem nahoru přímou úměrou a o šetrnosti a míře ani stopa. Vláček teď poněkud vykolejil, ale bude snaha ho dostat zpátky a pokračovat v postavených kolejích. Na pařížském předměstí se to zase začíná vařit a patrně by se to za současného dlouhodobě setrvávajícího stavu začalo šířit po celé Evropě. Lidé bez zahraničních dovolených, s omezenou kulturou, bez moderních arén s moderními gladiátory. Ono koukat doma na TV a do FB taky nejde pořád. Pivo se (možná) přepije a z bůčku začne bolet žlučník. Taky proto policie v EU nezasahuje proti přistěhovalcům, minimálně aby nezadělala na požár.
Dneska mě osobně připadá koronavirus hlavně jako účinný prostředek na zboření celosvětového ekonomického systému. Všichni čerpají ze státních a vyšších rezerv a moc se nežinýrujou. Bohaté státy to postihne méně, zchudnou většinou samozřejmě ty chudší. A ty, které nemají zahraniční pracovní síly na práce, co stát nedokázal dotovat tak aby o ně měla zájem domácí populace na tom budou také líp. O přenesení výroby jinam už vůbec. Ona je totiž další věc, že v průmyslových oblastech a městech je díky přítomným exhalacím větší nemocnost než jinde. Tak proč si svinit vlastní území, např.
Další věc je, kolik sviňáren se za tohohle stavu schová. Jak jsme byli svědky třeba na Praze 6 a ohledně milé "návštěvy". To, co jsem dneska četl se k tomu tématu z mého pohledu dobře hodí https://cs.gatestoneinstitute.org/ a je o tom stejné ticho jako o té návštěvě. Opravdu bych chtěl aby tu bruselskou rezervaci prospěchářů někdo rozehnal. Ideální by bylo dobré stránky nechat (pokud jsou) a ostatní do základů změnit. Jenže to by chtělo jiné mozky a aby to nebyl jen produkt na tvoření HDP v mezinárodní soutěži.
V tom videu je o přistěhovalcích, o tom jak vlastně funguje právo v EU a k čemu vlastně je. K tomu dnešní vyhodnocení soudu a podpoření právníků ohledně kauzy porušení lidských práv za výjimečného stavu. No to už hlava nebere! Jako by mrtvým záleželo na nějakých právech...
Jak jsem jindy zkonstatoval, že to postihlo celý svět, tak v minulých válkách taky na mrtvých v součtu důsledků nezáleželo, jelikož nás plebsu je mnógo. Nevěřím i přes to utvrzování v médiích to, že za všechno mohou netopýři. Věřím, že původce se nezjistí, ale slyším osočování údajně možných viníků světových problémů, ruští hackeři patrně napadli naše nemocnice a Čína patrně zatajovala víc než ostatní ohledně nákazy.
Dnešní stav předkoronavirového světa":
1. USA zasahují kam to jen jde a z mnohého obviňují RF a Čínu...a asi se zákulisně paktuje s Turky. Kam čert nemůže, tam strčí Turka....
2. Turecko vydírá EU a nestydí se i použít v náznaku armádu. Další moloch NATO je podvodná vojenská organizace, kterou si s evropskými státy hřeje na prsou hada. Patrně proto, že má USA největší hlasovací právo a takové páky, že na nesouhlasící členy se nestydí použít sankce, jako v čase před útokem na Afganistán použila na Francii - včetně vyvolání hysterické reakce veřejného mínění(viz. R.Moore- Kde domov můj)
3. Putin prodává Turecku (které se stará o dovoz islámských teroristů z ISILu na střední východ, k řeckým hranicím a na libanonské pobřeží, odkud je lodě států NATO eskortují do EU) moderní prostředky PO S400, pravděpodobně jako úplatek, aby od něj mělo distanc. Jiný důvod nemohu najít.
4. EU nastavuje druhou tvář, aby místo facky dostalo direkt
5. A v ČR jsou lidská práva cennější než život. A bordel, že členové vládní opozice na Praze 6 zasahují do mezinárodní politiky a vítězí nad sochami. Opozice si cintá kravaty, čím víc se zlepšuje stav nákazy tím víc sliní. Na jednu stranu poukazuje na nedostatečnosti vládních podpor a na druhou se jí nelíbí, že vláda nemá snahu šetřit. To fakt rozum zůstává stát.
Pokud to někdo bude chtít číst, upozorňuji, že je to jen MŮJ zjednodušený pohled na situaci a omlouvám se za délku příspěvku. HAJHOU.

Průměrný počet slepic: 4.8 (22 hlasů)

Houby omlouvat se za délku příspěvku ... Do kamene tesat by se měl !! Díky.

Průměrný počet slepic: 4 (3 hlasů)

Robertíku,
je zde ještě jeden důvod, proč USA tolik rozmlouvaly Turecku nákup S-400. A kvůli tomu jim odmítly dodat nové stíhačky F-35, i když už Turci zaplatili zálohu 1 mld. USD (a už ji neuvidí). Tím důvodem je, že systém S-400 obsahuje účinný radar a sběr dat, která se posílají do řídícího centra. Rusové si určitě ponechali zadní vrátka, aby S-400 nemohl být použit proti nim. Ale taky by mohli získat data z letů F-35 v Turecku a odhalit všechny jejich slabiny. Je to ekvivalent obsazení pole šachovnice pěšcem, aby je nemohl obsadit protivník. užijme si tu hru. USA budují vojenské základny a prodávají zbraně, Rusové prodávají zbraně.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

...že UK odešla v "pravý" čas, jakoby něco tušila. Jestli je to náhoda, tak na poslední cca půlrok je těch náhod na mně nějak moc.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

Korunáč tam dovádí bez ohledu na brexit.
Došli gastarbeiteři, bo utekli před korunáčem a ekonomickým propadem.

A to hlavní ostrované furt ještě nepobrali - ostrovy je neuživí. Ne v tom počtu, jaký tam momentálně bydlí, a ne v té kvalitě, objemu a sortimentu, na jaké jsou zvyklí.
Business Insider tvrdí, že 80% potravin (suroviny a hotové potravinářské výrobky) spotřebovaných v UK, je z dovozu.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.