Unilaterální myšlení

Autor
Štítky

V dnešní době je módou používat cizí slova, tak jsem neodolal, i když bych mohl použít krásné české slovo jednostranný. Proč jednostranné myšlení? Zaujala mě krátká zpráva o tom, jak uprchlíci opět útočili na nějakou hranici prostředky, které mají za účel učinit útok důraznějším a které mají rovněž za úkol způsobit újmu na zdraví těch, na které je útočeno.

https://zpravy.idnes.cz/ceuta-maroko-spanelsko-enklava-migranti-fdo-/zahranicni.aspx?c=A180822_120548_zahranicni_jj

Člověk, který je vystaven útoku a to ať již zbraní, či beze zbraně, má dle mého názoru jednoznačné PRÁVO se bránit. Pokud je jeho úkolem ještě obrana jemu svěřeného majetku, je to dokonce povinnost. V případě pohraničníka je to pak prakticky povinnost na druhou, protože útokem na jeho osobu, neprobíhá útok pouze na jednotlivce, ale na stát. Pomineme-li ten paskvil, který představuje to, co ze současných států zbylo, zbývá nám tu jeden termín vůči státu nadřazené hierarchie a to je vlast a ještě jeden termín ještě nadřazenější hierarchie a to je rodina. Vlast a rodina jsou něco, co se brání, za co se bojuje a za co se, když není zbytí i pokládá život. Samozřejmě, když necháme pokládání života na nepříteli, je to vítané vylepšení, protože naše mrtvola bude vlasti i rodině absolutně k prdu.

Musím napsat, že jsem překvapen a ač neosvícen, připadám si jako jedna postava často zmiňovaná v knihách pana Pratchetta, která se jmenovala Wen Věčněžasnoucí. Při každé výše uvedené zprávě si také připadám věčně-žasnoucí, protože mě překvapuje, že se ještě nenašel někdo, kdo má koule. Na místě výše uvedených poleptaných celníků by tam totiž v mém případě byl jeden, možná dva, protože by byli poleptaní maximálně ti, kteří by to stihli v první vlně. K žádné druhé by nedošlo, protože na druhé straně už by zkrátka nezůstal nikdo, kdo by byl útoku na mou zemi schopen. Chápu, že toto jednostranné myšlení bude pro leckoho neuchopitelné, nicméně já osobně chápu hranici mé země v některých směrech jako unilaterální. I když je to hranice luk a lesů, krajiny, kterou mám rád, je to hranice mé vlasti a vlastně v širším slova smyslu i mé rodiny. Čechy, Moravany, Slezany nemusím třeba milovat, ale i kdybych se o některých z nich vyjádřil, že jsou to pěkní parchanti, pořád jsou to tak nějak moji parchanti. Jak vidíte, považuji svou zemi a lidi v ní žijící a to bez ohledu na to, jací jsou, za své. Ta pomyslná čára, která je dělí od zbytku světa, pak představuje, samozřejmě za přesně definovaných okolností, zlomový bod mého jednostranného myšlení a jednostranného vnímání světa. Není to čára na mapě. Je to hráz, zeď, dosaďte si dle libosti. Když na mně někdo bude zpoza této zdi házet granáty a bude mít tu blbou smůlu, že mě nezabije, tak zkrátka zemře. To je velmi jednoduché a jednostranné myšlení. A já skutečně žasnu, že k němu neustále nedochází.

Vždyť již v roce 1883 nám jistý Hiram Stevens Maxim zanechal vynález, který by nám měl spoustu věcí usnadnit. V kontextu tohoto článku kupříkladu hlídání vlastních hranic. Jestli má někdo s hlídáním toho, co jeho jest problém, nemá ve své práci co dělat. Ano, chápu. Máme tady politiky, neziskovky, spoustu různých dobroserů a je jasné, že pokud by se našel někdo, kdo by vydal rozkaz „zahajte palbu dle uvážení“, byl by ukřižován. Jenže ten nejzásadnější problém je v tom, že to, co začalo poklidně, se začíná měnit ve válku. A já si pokládám otázku: „Jak dlouho ještě nebudou mít evropští chlapi koule“. Jinak mi totiž hlava nebere fakt, že někdo se dokáže koukat na své zmrzačené „kamarády ve zbrani“ a neudělá naprosto nic. A to zcela opomíjím vše, co jsem napsal výše.

To, co dnes a denně vidíme, není útok na nějakou pomyslnou čáru na mapě. To je útok na naše domovy, na náš způsob života, na naše vnímání světa. Napsal bych i na naše hodnoty, ale mám dojem, že hodnoty se již dávno proměnily v hovnoty, takže tady bych se nerad pouštěl na tenký led. Nicméně já sám osobně stále považuji svou vlast, svůj domov, svou rodinu, svůj způsob vnímání světa i konečně svou víru za něco, co nelze jen tak nechat na pospas. Aby mi po tom někdo jen tak šlapal a beztrestně to ničil, nepovažuji za správné a jsem hotov to kdykoli bránit.

To, co vidím na druhé straně hranice, považuji za nepřátele. Je mi zcela lhostejné, kdo jsou, odkud přišli, co chtějí, nebo co zažili. Pro mě je podstatné, že jsou tam, kde nemají co dělat a že chtějí překročit hranici, ke které by se neměli ani přiblížit. Pořád si máme brát z někoho příklad. Dobrá. Já si jej beru od těch, kteří mají s hlídáním hranic své zkušenosti – od Izraelců:

https://www.youtube.com/watch?v=UDBXUI9XhH0

https://www.youtube.com/watch?v=2NALxxDi234

Oni moc dobře vědí, co jim tam leze.

Uznávám, že já na těch hranicích nejsem. Bude-li ale třeba, budu tam. A rozkaz, o kterém jsem se zmiňoval, klidně vydám, nebo klidně vyplním, to už záleží na tom, kde budu. Stačí jen říci, protože tady je to sakra moje. A jak mi někdo poleze na moje, tak dostane svoje.

Vezmeme-li v úvahu tu skvadru škodičů, kteří pochází z domácího hnízda. Já se svou definicí, kdo je a kdo není nepřítel, dokáži zacházet celkem operativně a za pochodu.

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

princip, se kterým se bílý muž s regulérní bílou manželkou a dětmi, pocházejícími z téhož manželského lože, v dnešním světě setkává.

Zákony tu nejsou od toho, aby bránily trestné činnosti a ochraňovaly lidi, kteří se snaží tyto dodržovat. Zákony jsou zde proto, aby postupně a hlavně úspěšně rozložily zbytky původní society a umožnily celospolečenské změny napříč všemi oblastmi života.
Komu to bude ku prospěchu, nechť si čtenář laskavě domyslí sám.

Tedy co by se asi tak mohlo stát, pokud by hypotetický L. C., anebo nějaký moravský Vidlák nastoupil službu za tučný peníz a jistou penzičku za výsluhu let u nějakého pochybného spolku mamlasů podobnému AČR, nebo PČR, kteří by mu zcela neodpovědně vtiskli do dlaně zbraň (jakoukoli)?
L. C. nebo Vidlák či jiný jeho spolustrážce hranic by byl napaden a zbraň by podle svého nejlepšího vědomí a svědomí použil, či by tuto zbraň použít přikázal.
V tu ránu by byl postaven mimo službu a následně vykopnut bez nároku na odstupné podle zákoníku práce, nemluvě o penzičce za výsluhu let, případně by byl vsazen do báně (po rusku do ťjurmy), v níž by očekával mastný flastřík odnětí svobody za útok na lidské právo narušitele hranic, či útočníka, s odůvodněním, že porušil jeho nezcizitelné lidské právo jít si, kam se mu zachce, zasouložit si, s kým se mu zachce, podříznout si, koho se mu zachce.
Pokud si čtenář myslí, že Targus je idiot, nechť jukne na vlkovu Kosu, co je tam psáno o tak vysoké šajbě, jako je prezident Trump a jeho neuhlídané šesté hodině.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/08/26/trump-si-neohlidal-sesto…
Tedy bajku o tom, jak jsou loveni jeho spolupracovníci, kterým jsou stanovovány takřka doživotní pobyty v nápravně výchovných zařízeních, pokud si zatraceně rychle nevzpomenou na něco, co by mohli prásknout na svého šéfíka či kámoše Donalda.
A pokud si čtenář myslí, že USA nejsou Německá Jůnyje, nechť zváží, proč asi tak Frontex funguje jako ta nejlevnější cestovka pro připrchlíky, když by s jejich činností mohla zamést každá jedna vláda ve Středomoří, proč španělští hraničáři nechají na sebe házet nehašené vápno a chcanky, proč angličtí, francouzští, švédští i němečtí fízlové drží hubu, krok i řadu, když už měli nesčetně možností pořádně si zastřílet do našich přišedších přátel a vysvětlit jim takto, že my, Němečtí junyjonysti, nejsme zvědaví na jejich rozmanité obohacovačky.
Oni to prostě neudělají, protože jsou to poslušní zaměstnanci, kteří takové věci jednoduše NIKDY nedělají, páč potom by neměli rentičku a kamarády, kteří se postarají, až půjdou do civilu.
Furt si myslíte, že Targus je idiot?
Tak se zkuste zamyslet, proč jsou čeští Švejci v Afghu, proč čeští Švejci čuměli s rukama v kapsách na Křišťálovou noc v Kosovu, proč čeští Švejci krmili v Bosně naftou auta přepravující bosenské a chorvatské paramilitární jednotky.
Mě osobně nenapadá jiné vysvětlení, že jejich služba nemá vůbec nic společného s obranou čehokoli.

Zatím bez slepic

Pane Targus.
Jasné jak facka,kterou by měl někdo dostat v USA,jestli si nárokují a prosazují světového hegemona,tak by rychle domluvily všem,že něco dělají špatně.Už to nejde přehlédnout,okecat,že je to všechno v režii USA.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano ano, jenze videli jsme co je USA. V podstate jsou prvni okupovanou zemi vlastnich vladcu. Prumysl jim vyvezli do Ciny, co jen to jde se snazi zamorit vlastni zem imigranty a jsou plni nenavisti ke skutecnym americanum (bez privlasku jako afro, hispano, sino atd), totiz tem bilym.

Vsechno je to v rezii US deepstate.

Zatím bez slepic

Targusi,
zákony jsou tvořeny a navrhovány politiky, kteří jsou vybíráni těmi nejbohatšími spoluobčany (viz např. spojení Sobotka - Kalousek. Co mají dva tak rozdílní politici společného? Bakalu. A hned jejich spolupráce dává smysl.). Takže zákony jsou šity na míru těm nejbohatším lidem na ochranu jejich majetku, života, zdraví a jejich rodin. Na ně se zákony nevztahují, jejich právníci jim vždy umožní vyklouznout. Naproti tomu na ostatní obyvatele zákony dopadají se vší přísností.
Co se týká armády, nemýlíte se. Jde jen o prodlouženou ruku těch nejbohatších.
Imigrace - mezinárodní organizace se rozhodly ke dvěma věcem:

1. Co nejrychleji vytvořit celoplanetární stát za pomoci islámu.
Ten plán se nikdy nepovede a vznikne latinskoamerická kultura založená na křesťanství (Jižní, Střední a Severní Amerika), pomalu mizející muslimská kultura (smrtelnou ránu jí dá nedostatek potravin, které si v poušti už nevypěstují), a asijské kultury (odmítají dobrodiní multikulturního obohacení, tak přežijí imigrační snahy bez problému, protože si imigranty domů prostě nepustí). Rasy, které vymřou jsou běloši, černoši (ve většině agresivní, nepracovití a s nízkým IQ (průměr 64) nemají proti Číňanům s vyšším IQ (průměr 105) žádnou šanci, budou jim maximálně sloužit.), a Arabové (kromě ropy nemají vůbec nic a veškeré objevy vydávané za pokrok muslimské kultury učinili na troskách kultury byzantské, západořímské, aj. nebo jsou výsledkem odštěpeneckých islámských proudů. Saúdy prosazovaný wahhábismus vymyslel leda pár vět výkladů ke Koránu, jinak nic.).

2. Imigrace má za cíl rozložit evropské sociální a zdravotní systémy a zlevnit tak cenu práce evropských obyvatel. Sociální a zdravotní systémy dlouhodobě to dobrodiní imigrace neutáhnou a skončí. Takže nějaké spoření na důchod nemá smysl, nějaká budoucí vláda je stejně ukradne (znárodní) a důchody nebudou žádné. Vše bude jen pro bohaté, kteří budou mít na placení ochranek. Pro nás ostatní nastane vláda mafie a kriminálních gangů, které poskytnou ochranu výměnou za loajalitu a výpalné.

Imigrační vlna vede ve všech směrech vývoje k tak hnusným koncům, že si je Merkelová s Macronem nedovedou představit. Evropská civilizace už v podstatě skončila a evropský blahobyt a sociální systém, který tak láká imigranty, taky. A to nemluvím o LGBT komunitě, právech feministek, kterým zbývá už jen pár posledních let, než je příchozí imigranti zlikvidují, protože nepatří do jejich žebříčku hodnot nebo náboženství.
Budoucnost má samozásobitelský systém a rodinný klan. Evropské státy přestávají bránit své obyvatele. Je jen otázkou času, kdy obyvatelé přestanou respektovat stát, který jim nepřináší žádné výhody, ale jen samé povinnosti. Odhaduji, že do dvou generací (50 let) bude Evropa zcela jiná a současné státní celky taky.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Do padesati let by mi to bylo celkem jedno. Co me trapis spis jsou pristi dva az pet let.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Pokud uvažujeme o migrantech s nízkým IQ,tak co asi ví o světě o Evropě.
Jasně se ukazuje,že jsou navádění,přemlouvání,naslibováno modré z nebe.
Proč ale toto činí Merkelová nejvíc,nejdéle,Macron a další,jaké je jejich spojení a očekávání s touto migrační vlnou.
Takže se ani nemůžeme divit nápadům z Bruselu,když tomu vlastně vládne Merkelová,Macron.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,

je zcela jasné, že migrace je řízený proces. Je podporována z USA, papežem, hlavními politiky EU, OSN. A kdo je všechny řídí? Brusel nebo Macron + Merkelová to opravdu nejsou. Migraci nám řídí administrativa USA z Washingtonu D.C. Cílem je rozložit EU a zlikvidovat její sociální a zdravotní systém. Až se rozpadne EU a sociální a zdravotní systém budou zprivatizovány, celá imigrace skončí jak mávnutím kouzelného proutku. Cílů bude dosaženo.
Dalším cílem je vznik společné evropské armády, kdy hlavní počet vojáků budou tvořit uvědoměle zapálení muslimové a budou pochodovat na Moskvu, aby tam byli pohřbeni. Putin by měl začít kopat zákopy, pak je využijí jako masové hroby vojáků evropské armády. Pokud v nich budou i sluníčkáři a jejich potomci, možná se civilizace vzpamatuje, ale oni budou spíše v zázemí ideologicky motivovat zbytek obyvatel.
Udržujme si pevné zdraví a nespoléhejme na důchodový systém. I když jsme do důchodového systému odvedl já i zaměstnavatel velmi slušné částky peněz, stejně budu mít důchod mizivý, protože prostředky padnou na africké a muslimské ekonomické imigranty.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Musím napsat, že jsem překvapen a ač neosvícen, připadám si jako jedna postava často zmiňovaná v knihách pana Pratchetta, která se jmenovala Wen Věčněžasnoucí. Při každé výše uvedené zprávě si také připadám věčně-žasnoucí, protože mě překvapuje, že se ještě nenašel někdo, kdo má koule. Na místě výše uvedených poleptaných celníků by tam totiž v mém případě byl jeden, možná dva, protože by byli poleptaní maximálně ti, kteří by to stihli v první vlně.

- Celnici maj nejakyho sefa, kterej jim muze zkrouhnout premie, muze na ne vytahnout nejake preslapy, muze je vyhodit, muze je nahlasit nejake vnitrni kontrole, muze je prasknout mediim a oni je ustvou jako Fica s Kalinakem. -Pateticke Tvaruzkouve se budou suggestivne ptat, jestli se jim to libilo, bit cernochy, prohrabe se jijich minulost u rodicu a zacne se o tom, jak byl tata u Franka ci komunistu (republikanu). Bude se utocit na jejich manzelku, deti pratele, podrizene. Takzdej jejich pocin bude skandalizovat jako u Zemana a Trumpa. Pri kazdem utoku na ne se bude snazit to zamest pod koberec a vesele se culit, jak se to nastvalo.

Takhle se to dela. Stat totiz nekonci za celniky/pohranicniky ale proti nim a tak to je u policie, v justici, skolstvi, v mediich a vsude jinde. Na Samkovou utoci advokatni komora, na reditelku skoly Sabatova, na Zemana cela kulturni fronta.

Co budete delat, az vase deti budou ve skole a nejaka neomarxistka bude vymejvat hlavy a rikat jim, ze imgranti jsou hodni, potrebujou pomoct, maj pravo na lepsi mobil bez ony a vas tatinek je deti strasne zlej rasista a podivejte se deti, tohle je Osvetim, tam rasisti vrazdili a jaktoze se Honzicku, Pepicku, Kacenko nestydis podivej se tady Kadiza se k nam pristehovala teprve pred tydnem, skoro neumi cesky, ale jak je chytra, ona na tvyho tatinka klidne plivne a ty porad nic nechapes.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vy se v podstatě shodnete, o tom není žádných pochyb. Jsem si toho vědom i já.Vy se v podstatě shodnete, o tom není žádných pochyb. Jsem si toho vědom i já. Text jsem psal víceméně proto, abych upustil trochu páry, protože se musím přiznat, že tato situace mě poněkud rozlaďuje. Kdybych to chtěl napsat pěkně od plic, napsal bych, že už mě začíná pěkně srát. Opravdu. Nemyslím si, že bych byl jediný a tak je nutno se zamyslet, kolik lidí je přinejmenším stejně rozladěno, jako jsem já, či kolik jich je ještě rozladěnějších.
O tom, že stát zcela rezignoval na vlastní funkce, jsem zde tuším již psal. Z toho plyne i následující, že takový stát je jeho občanu absolutně k ničemu, či spíše na škodu, protože opravdu již jen těžce škodí. Vznikají-li, či budou-li vznikat paralelní struktury vůči němu antagonistické, je otázka spíše desítek (možná dokonce jednotek) měsíců než desítek let. Doba se zrychluje a dobroseři tlačí na pilu se stále silnější vervou. Osobně jsem se bavil s několika vojáky a to jak bývalými, tak i současnými a dívají se na to přibližně stejně jako já. A stejně tak si uvědomují (k mému velkému potěšení), že pro Bakalu tady doopravdy nejsou. Spíše v momentě, až se něco doopravdy posere, tak budou chránit vlastní. To znamená své rodiny a pak možná tu komunitu, která je kolem. Otázka je, kde bych mohl být já, protože já byl vždy spíše sólový hráč. Nicméně za daných okolností mi začlenění do nějaké rozumné hierarchie nebude činit problémy. Dokonce si troufnu sebevědomě tvrdit, že tam nebudu zase až tak na ozdobu, byť u žádné silové složky státu jsem nikdy nebyl a těžko kdy budu.
Ono i s těmi policajty to není až tak jednoznačné. Množství sebevražd kupříkladu mezi francouzskými policisty láme absolutně všechny rekordy, takže nejen, že si uvědomují, co se děje, ale mají i nějaké svědomí. Že nikoho z nich nenapadlo, vzít pár grázlů s sebou, je pro mě překvapením. Pro ně svým způsobem jejich ostudou.
Osobně sám sebe považuji za těžký anachronismus, protože mé názory se diametrálně rozcházejí s názory soudobou společností protežovanými. Těžko tedy přikládat mým názorům jakoukoli váhu. Závěrečná otázka spíše zní jinak. Může dnes jedinec něco opravdu změnit?

Zatím bez slepic

Zaprve ty sebevrazdy nemusi byt tak uplne sebevrazdy.

Zadruhe neni tak uplne jasne koho by kdo mel jak brat sebou a pod jakou vlajkou.

na vetrelce to nema cenu protoze budete v TV jako pravicovy extremista, co se vloudil do policie, na politiky to nema cenu. I Breivikuv brutalni utok nic nezmenil na rozdil od americkeho McVeigham kde mistni statni blbci pochopili, ze je lepsi nejit na sektu nabozenskejch pomatencu jak na nacistickej bunker na normandsky plazi.

Jiste, mozna to nejakymu rodicovi blesklo hlavou, ale sotva si to jen pripusti.

Zatím bez slepic

netrhne se ze zelených mozků ani jeden, na to dám krk.
Ti, kteří nejsou úplně zelení, už totiž budou dávno pryč.
A ti ostatní budou čumět jak puci úplně stejně, jako banda neschopných blbců v civilu. Beze zbraní, bez vědomostí, bez potřebných zručností, s kompy vypnutými odkudsi z kavárny či z Pentagonu, v tu chvíli to bude úplně jedno.

Zatím bez slepic

že i ti současní vojáci, se kterými jsem měl možnost se bavit, už tam asi dlouho nezůstanou. Rada, které se mi v podstatě od všech dostala, souzní s tou, kterou jste navrhl v jedom ze svých příspěvků zde v diskusi. Přinejmenším jedna z nich je zbytečná, protože různým užitečným "vercajkem" jsem obklopený od děcka. No a k tomu samozřejmě ten pohyb se zátěží patří tak nějak z principu ;-).

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dobrý den, s Vašimi argumenty mám trochu problém je přijmout. Proč by chtěl kapitál rozložit například zdravotní systém, když z toho současného má pohádkové zisky (ať legálně či nelegálně). Co by se stalo, pokud by současné státní zdravotní pojištění zrušeno. Pokud by si kapitál nechal peníze teď placené na zdravotním pojištění, tak zaměstnanci by podstatně méně chodili k doktorům a v mnoha případech by prostě umřeli. Nenažrané zdravotnictví by zvyšovalo ceny a tahalo prachy z těch co na to mají. Okruh těch co na to mají by se snižoval až k rozpadu zdarotní péče tak jak ji známe dnes. Ostatně ani v USA kde taková není to nevede k tomu, že by ve výrobě byly více konkurenčněschopné než zbytek světa. Naopak zákonem dané zdravotní pojištění je pro ty co dojí nemocnice (a celý zdravotní systém) naprosto geniální.
Obdobně u sociálního pojištění, jeho zrušení by ve střednědobém a dlouhodobém horizontu společnosti spíše prospělo. V současnosti vede k přerozdělování peněz od těch, co vydělají a jsou schopni akumulace (právě pro důchod či lépe pro své rodiče na důchodu) k těm co peníze ze systému jen odebírají. Ačkoli se vám to třeba nebude líbit, tak kapitál přímo miluje skupiny obyvatel, které nepracují, ale dostávají jen tolik peněz (přerozdělené státem přes daně pojištění atd. ) kolik v daném cyklu utratí a nic neušetří (například naši hnědočeši).
Rozpadem soc a zdr systému si nepomohou v ničem, možná spíše naopak.

Zatím bez slepic

In reply to by Josefka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Josefko - v americe bez zdravotniho systemu je to daleko vetsi kseft pro pojistovny. Proto

Zatím bez slepic

dochtory, pokud mají prachy na to, aby mohli vylézt ze státního nebo městského špitálu a jít do privátu, kde se dělá za keš a kde bezďáci bez pojistky nemají šanci ani na kávovou lžičku Há dvě Ó.

Zatím bez slepic

Podle vseho maji narok na peci pro zivot ohrozujici pripady, takze je nemocnice bude operovat pri infarktu, ale nechaji je jit s opuchlou rukou.

Jenze tam doktori tvrde plati studia a pojistovny. Nejhorsi jsou nasi doktori, kterejm se zaplati studium a utecou. To by melo bejt osetreny zakonem.

Zatím bez slepic

In reply to by Josefka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud jsem měl možnost mluvit se známými, kteří se ulakomili na blahobyt za Velkou Louží, většina z nich si zde stále platí minimální pojištění, aby mohli, až bude zle po zdravotní stránce, domů.
Pozor - v této množině jsou i kusy, které mají hrazeno Jů Es zdravko v maximální výši.
A se zuby lítají dom úplně všici. I když si tu někteří zuby platí plně keš, pořád to vychází i s letenkou levněji.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ty zuby potvrzuji. Moje spolužačka, v jůes od konce devadesátek, lítá dom pravidelne dvakrát do roka, hlavně kvůlivá kontrole a opravě chrupu. Se zpáteční letenkou, pobytem zde (i když u rodiny) a platbou za zubáka ji to vyjde furt levnějc, než kdyby to absolvovala "na místě". Bydlí v Kalifornii.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ok, ale neřešil jsem zdravotní systém v USA, který má jistě svá specifiká, ale že státní či soukromý zdravotní systém neznamená ještě jak se promítne do konkurenceschopnosti státu a že pro kapitál je jistě výhodné mít "své jisté" ze státního zdravotního pojištění. Jinými slovy, tam kde je již státní zdravotní pojištění zavedeno, je malá pravděpodobnost, že ho kapitál bude chtít rušit - dle mého názoru. Co se týká zdravotního pojištění v USA, je to takový unikát, že se dá těžko srovnávat s jinými státy (ve všech ohledech).

Zatím bez slepic

půjde dlouhodobě tam, kam míří USA - to jest do kopru. A kapitálu je to celkem šumák. USA a jejich systém dávají jasně najevo, co je pro kapitál lepší.
Stran rušení státního pojištění si dovolím připomenout, že takovéhoto druhu už moc není. I v ČR je pojištění zdraví na úrovni soukromého podnikání - byť naštěstí prozatím se státním dohledem. A Julínek s maxitrpajzlem Cikrtem dělali co mohli, aby ho rozvrátili.
A jak se rozvrací státní zdravotnictví, o tom by mohli pokecat třeba soudruzi v Polsku, ale zejména na Ukradině. Tam je to úplně v pérdeli, jak pravil jistý horal v roli průvodce hraběte Tölökö z Teleke.

Zatím bez slepic

Kapitál je dnes globální a není vázán na nějakou zemi. Daní a vydělává tam, kde je to nejvýhodnější a díky své schopnosti korumpovat politiky si přizpůsobuje zákony sobě na míru. Musí jen postupovat v menších krocích, aby se obyvatelstvo nevzbouřilo. Vždy se najde dostatek užitečných idiotů, kteří konají proti svým zájmům. V dnešní době je nejlepším příkladem pravicově orientovaná městská chudina. Sice žijí z výplaty do výplaty, ale volí odpovědně ty nejbohatší. A ti je okradou.

Zatím bez slepic

In reply to by Josefka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ze soukromého zdravotního systému lze čerpat více peněz a nekontrolovaně, protože ceny jsou pouze záležitostí pacienta, jeho pojišťovny (ta bude v soukromém systému hradit jen část léčby) a lékaře. A protože za zdraví musí každý zaplatit, co si lékař řekne, nebo umřít, je soukromý zdravotní systém pro lékaře výdělečnější než veřejný. Ovšem v soukromém systému si i lékař hradí svá studia a ne zrovna málo.
Totéž sociální systém. Penzijní fondy budou zprivatizovány (a vykradeny).
Ve své úvaze jste, Josefko, nevzala v úvahu, že v soukromém systému nejsou ceny nijak regulovány a osud jednotlivce nikoho ze zodpovědných nedojme. Chcete-li vidět, jak to funguje v praxi, podívejte se na USA. Tam je soukromý systém ve zdravotnictví a penzích. Asi 20% Američanů je mimo tyto systémy a jsou v pořádku jen do prvního problému. Pak je pro ně každý zdravotní problém fatální až smrtelný.
Jenže ty veřejné systémy je nutné nějak nafutrovat penězi a nejbohatší musí přispívat větší část (částečně úměrně jejich bohatství) než u systému každý za své, kde platí na hlavu méně. Teď ti bohatí platí více než by platili v soukromém systému. Peníze přerozdělované státem a vysávané přes romskou populaci jsou možné získat jen z důvodu, že někdo ty peníze do systému vloží. A nejbohatší už je nechtějí vkládat, chtějí více a více bohatství. Tak proto. Vše ostatní o nutnosti snížit cenu práce v celosvětové konkurenci jsou jen kecy na oblbnutí pravicově orientované chudiny. A jak je vidět, pořád to ještě funguje a v ČR je nejméně 20-30% lidí, kteří v parlamentních volbách volí proti svým zájmům.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

A ta dělá vše pro to, aby prosperovala na úkor 10.500.000 těch zbylých. Když přijde krize, stát velkoburžoazii pomůže na úkor té zbylé většiny.
Stát velkoburžoazie má svoje mocenské složky, které jemu slouží. Koho například za 30 let z řad velkoburžoazie odsoudila buržoazní česká justice? A teď nemám na mysli malé ryby jako Rath.

Zatím bez slepic

Nikoho, možná jen Krejčíře. Kdo to měl nahnuté, ujel do jiné země.

Zatím bez slepic

dokáže každý.
Kdo z nich bude mít ony pověstné koule to zmáčknout?
Kdo bude mít ony koule, když ví, že za to půjde do basy a už z ní nevyleze, páč ho tam hnědáci sejmou už ve vyšetřovačce, anebo rovnou v Cé Pé Zetce?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Migrace od r. 2015 je pro mne názornou ukázkou, jak funguje tento systém (slovník politiků, médií, neziskovek, jejich souhra atd). Obdobně jako dětská říkanka " leze, leze po železe, nedá pokoj, až tam vleze". V prosinci, po podpisu globálního paktu o migraci, odpadne z beder politiků starost o ochranu hranic, protože, simsalabam, z nelegální migrace bude migrace legální, ekonomická, za prací a bude zase "klid na práci". A současná situace v Chemnitzu zse pěkně ukazuje, jak může jedinec nebo tisíce jedinců něco změnit a k čemu slouží vodní děla...

Zatím bez slepic

těm dolním deseti a půl mio zbyde pouze hlasování nohama.
Takže angličtina, ruština, čínština, úpolové sporty, střelba z čehokoli a každý víkend pochodové cvičení s povinnou zátěží 15 kg.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.