Zachovat tvář

Autor
Štítky

Když americká vojska v roce 2003 vpadly do Iráku, (protože tam Shaddám měl zbraně hromadného ničení - alespoň jak tvrdila CIA) tak si to samozřejmě odbojovali sami. Ale potřebovali mít nějaké krytí, aby to nevypadlo tak zoufale invazně a velmocensky. Proto si pořídili "koalici ochotných", kteří do toho šli s nimi. Nebylo důležité, zda USácký spojenec zvládne něco vybojovat, ale aby vedle té americké vlajky visely ještě nějaké další.

Ke koalici ochotných se tehdy přidala i naše zemička, protože s USA na věčné časy a nikdy jinak. Nicméně EU i Německo tehdy měli názor poněkud jiný. My veřejnost jsme samozřejmě dostali obvyklou dávku keců o mravnosti, solidaritě vůči spojenci, odsudky vůči krvavém diktátorovi a vizí o růžové irácké budoucnosti, ale naše diplomacie s tím měla slušnou kupu práce.

Jak to zaonačit, aby se přijetím příliš nenaštvali Němci a nebo odmítnutím se příliš nenaštvali USáci? Nakonec to vyřešil Hynek Kmoníček, který českou účast diplomaticky formuloval takto:

Česká republika je nejméně ochotným členem koalice ochotných.

S tím se všichni v podstatě spokojili. USák měl svojí vlajku a česky stejně nikdo neumí a Němec věděl, že my budeme první, komu to nebude recht,  kdyby to šlo do háje.

Diplomat je člověk, který vás pošle do prdele takovým způsobem, že se na ten výlet vlastně těšíte. 

Proč to všechno píšu...

Zachování tváře je základní požadavek každého konfliktu. Pokud někoho někam tlačíte a něco po něm chcete (zpravidla něco, co nechce on), tak nestačí to na něj jen vybalit případně to vymáhat. Musíte mu dát takové východisko, aby se nemusel cítit poražen. Musí mít možnost si zachovat tvář. A čím více budete tlačit, tím více bude protivník zahnán do kouta. A čím více někoho utlačujete, tím je odolnější a zoufalejší, až nakonec z toho zoufalství může i vyhrát. Když v lese potkáte bachyni s mladými selaty, vždycky uteče. Protože má kam. Zažeňte ji do kouta a postaví se vám s takovou vervou, že vám ani kvéry k ničemu nebudou. 

Možná je to střídáním generací, ale v posledních letech mám pocit, že právě tento princip našim mladým moderním a dynamickým jinochům nikdo nevysvětlil. Svým způsobem má mládí právo na jednoduché vidění světa a dostatek energie k jeho proměně. Občas to zafunguje. Ale rozhodně to nezafunguje, když protivník nemá východisko. 

Minář dělá svoje demonstrace, chce premiérovu demisi -  požaduje po svém způsobu spravedlnost, ale nedává protivníkovi žádnou možnost ústupu. Pokud mu Andrej ustoupí, ztratí tvář a bude to jeho konec. Ano, přesně tohle Minář chce, ale nevidí, že to Andrej ze své pozice nemůže udělat. Protože prostě nechce skončit chudý a v base. A protože nemá žádnou reálnou možnost ustoupit, tak o ničem podobném ani nepřemýšlí. 

Stejně tak postupuje Kolář s Koněvovou sochou. Tlačí na pilu a pokud se s tím Rusko smíří, tak ztratí tvář. Ano, tohle Kolář chce, ale už z principu tohle Putin nikdy nemůže udělat. Hřib se úplně stejně přidává s koncem války a Novotný si z tlaku na okolí udělal svůj politický model. Ale všichni dohromady nenabízejí rusákovi žádné východisko. Jen totální porážku. Přesně tohle, ale Putin nikdy neudělá ani o tom neuvažuje, ale o to víc uvažuje o tom, jak se pomstít. 

Uvědomují si tihle všichni, že svým tlakem jen zodolňují své soupeře a pokud budou tlačit příliš, nejspíš se dočkají nějaké skutečné formy boje? Protože své požadavky nastavují tak nekompromisně a robustně, že z toho není žádná cesta ven. Jistě, Rusko má i jiné priorty než tři lokální politiky, ale podívejte... stačila pohádka o agentovi s ricinem a už je to vidět. Pro Putina je z jeho hlediska lepší nechat tyhle tři zabít i za cenu mezinárodního skandálu, než být od nich poražen. Ricinový agent je jen pohádka, ale mohla by se zhmotnit v nějaké opravdové tajné operaci. 

Uvědomují si tihle tři (a s nimi o mozí další) proti čemu vlastně jdou? Myslím, že naši tři pražáci už o tom pomalu přemýšlejí. Třeba jim to dojde a prostě se s Rusy domluví na nějakém kompromisu, který budou moci obě strany prezentovat jako výhru. Je to od nich docela furiantské postavit se před medvědí doupě a házet kameny dovnitř, aniž by měli jakoukoliv možnost se doopravdy bránit, kdyby medvěda naštvali. 

A co Minář? Uvědomuje si, proti jaké síle a jakým možnostem stojí? Je si jistý, že nebude převálcován? Může si být jistý, že jeho stoupenci za ním budou skutečně stát, kdyby si teď pro něj došel nějaký Šlachta a strčil ho do vyšetřovací vazby, protože se našel soudce, který podepsal vazbu... Pár míčů na kontě to jejich hnutí má, to by bylo, aby se nenašly nesrovnalosti v účetnictví. Z toho už je jen krůček k obvinění z defraudace či něčeho podobného. 

Jistě, nakonec se nic nenajde, ale po dvou letech ve vazbě je to vlastně už jedno. Nečas se také znovu nestal premiérem. 

Babiš má také poněkud jiné priority než jednoho zrzka v hnědé košili, ale pokud se bude cítit přitlačen ke zdi, kdo ví, co by mohl zkusit. 

Takže milí kavárníci... zkuste ve vašem boji nabídnout protivníkovi nějaké použitelné východisko... třeba dosáhnete víc. Jenže... to byste zase ztratili tvář vy. Chudák Drahoš musel být proti Zemanovi úplně ve všem a za každou cenu, protože kdyby řekl jedinou větu podle starého ještěra, ztratil by své kavárnické voliče. A po Drahošovi to musejí dělat stejně všichni ti, kteří chtějí nějaký hlas z Prahy. Proto neuspějí. Nenabízejí žádné východisko, jen jinou formu vyhlazení. Neměli by se divit, že se protivník brání a bude to dělat stále vehementněji. Nemá kam ustoupit. Každý ústupek bude vykládán jako slabost. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (96 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

čmárat co chce a jak chce. Na přístupu těchto lidiček k plnění zadaných úkolů se nezmění nic.
Proč?
Protože prachy, o jakých se lopatám ani nesní. Že to jsou trapné malované papírky, neva, bo jedině spřátelení soudruzi ještě dokážou přinutit ostatní, aby je brali.
Protože jsou blbí, jak tři dny starý policajt. Ti (3 + 1) šášové.
Protože úkolem těchto (3 + 1) mamlasů je vyvolání střetu. Za každou cenu.
Bo pátý reaktor.
Bo zkapalněný plyn.
Bo Putina je třeba testovat neúnavně ve dne v noci.
Bo peníze, peniaze a peněži.
A ch*j s vámi, vas mnógo.
A měřítko jedné lidské mrtvoly vůbec není na programu dne.

Průměrný počet slepic: 4.9 (38 hlasů)
Trvalý odkaz

Znovu, mezinárodní i politické konflikty probíhají jinak než konflikt Vency s vidlákem na vesnici. Tím trpí nejen tento vidlákům článek.

Nemluvě vůbec o tom, jestli cílem konfliktů je dát někomu východisko, což je další chyba ve vidlákově úvaze.

Další chyba je, že si vidlák myslí, že Minář, sluníčkáři a další mají za cíl bojovat proti někomu. Není schopen ani pochopit, že jsou to jen žoldnéřká armáda, a když jim Babiš nebo Zeman pořádně zaplatí, klidně od půlnoci budou řvát za jejich zájmy. A když jim zaplatí vidlák víc než Soroš, budou klidně bojovat za vidláka a jeho kydy. Jsou jen námezdná armáda, a jejich cíl není něco vybojovat - jen poslouchají rozkazy.

A tak bych mohl pokračovat dál a dál.

Vůbec celý ten článek je úplně mimo. Připadá mi, jako kdyby se někdo díval na pornofilm, katastrofálně nepochopil role a cíle účastníků - a ptal se, kdy se aktéři vezmou a kdy bude svatba.

Takže jednoslepice, ať mají paranoici, co v jednoslepicích hledají útoky sluníčkářských agentů radost, a mají jak rozvíjet svůj psychotický blud o původu jednoslepic.

Průměrný počet slepic: 1.8 (49 hlasů)

Pak jistě víte, jak VŽDY dopadli ti, kdo začali platit. Přišli o všechno.
Protože jakmile zaplatíte jednou, jste ztracen - budou chodit zovu a znovu a zvyšovat částku. Až skončíte jako bezďák pod mostem, protože Vás oberou i o poslední frfnik.

Politik, který byť jen jedinkrát zaplatí, musí počítat s tím, že právě ta jediná platba bude použita jako prostředek vydírání a jeho likvidace. A přesně toho chtějí tihle političtí racketeeři dosáhnout v případě Babiše. Zemana, vlády, Ruska, Putina, Číny atd.

Ergo: Na omylu jste Vy, nikoli Vidlák. Jen si mohl dovolit napsat to ve zkratce, protože ví, že si to zdejší kydačstvo několikrát přehází svými osobními vidlemi a pak se vykydne. Pokud jste jeho text přečetl, pak byste musel vědět, že tam je dost polopaticky popsáno, proč jim Babiš, Putin... nemohou, ba dokonce nesmí, ustoupit.

Průměrný počet slepic: 4.7 (41 hlas)

Putin nesmí ustoupit. Znamená to, že ti tři musí zemřít? Ostatně myslím že Vy jste to předpokládal od začátku, ještě než vypukl ricin.
P.s. netvrdím, že by jich byla škoda.

Průměrný počet slepic: 1.8 (11 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Stačí na ně vytáhnout ve vhodnou chvíli vhodné kompro; každý má svou "třináctou komnatu".
Na Novotného ani žádná kompra nikdo nemusí vyrábět, protože ten si vystačí sám. V jeho případě je spíš děsivé, co všechno jsou ochotni tolerovat jeho voliči.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

VŠECH TŘÍ PLUS JEDNOHO je děsivé, co si to elektorát vybral.
Nedivím se, že se ozývají hlasy, aby Prágl vyhlásil samostatnou republiku.

Průměrný počet slepic: 4.5 (15 hlasů)

Pak se Minář Kolář servou s Novotným, jestli úřední jazyk bude němčina nebo hebrejština. Pak se tam vecpe Mádl a bude prosazovat angličtinu s českým přízvukem.

Pak zbouraj ruskou ambasádu a nechaj tam postavit Westijnghousem jadernej reaktor. Tím budou všechny pražské problémy vyřešen asi na 1 000 000 let dopředu a uprostřed Čech bude krásná přírodní rezervace a Čechy budou tvarem připomínat prstýnek.

Průměrný počet slepic: 4.8 (9 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Falešné dilema. "Znamená to, že ti tři musí zemřít?" je argumentační klam.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

"Další chyba je, že si vidlák myslí, že Minář, sluníčkáři a další mají za cíl bojovat proti někomu. Není schopen ani pochopit, že jsou to jen žoldnéřká armáda,"

To myslíš vážně? Chápeš, že žoldnéži mají cíl proti někomu bojovat, že tato věta je úplná blbost?

Jasně, ty jsi chtěl napsat "Minář si neurčuje cíl sám, ale jako žoldnéř někdo kdo platí", ale o tom to je, napsat něco co dává smysl, ale u té věty si sám mohl poznat, že je hodně mimo, kdo si něco myslí, ale píše něco jinýho :D

Nezlob se, ale říkat vidlákovi necápeš, ale sám psát něco co je nesmysl, co si sám umést před vlastním prahem :D

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Zkuste to jak ten hloupej Honza co vařil sekyrku. Začal ideologicky vo tem, že sekyrková polívka je žvanec k pohledání, eště gdyby voda a hrnec byl. A paňmámo trochu mouky by bylo? A sůl, co? Byla by taky sůl? Hmm, už to bude skoro hotový, eště by to chtělo trochu mastku. "Nedám", no ale dejte paňmámo aby byla sekerka dobře uvařená. "Tak jo, ale jen špetku". FňFň , no už to je dobrý, ochutnejte. "Jó dobrý a gdy bude ta sekyrka", no přece na svatýho dyndy.

Jak si zachovat tvář abych nevypadal jako osel co se stará o osly. Připadá mi, že to je jak vaření té sekyrky. Jíst se nedá, žvanit kolem ní se dá pořád, ale je potřeba k temu ta blbá selka, kerá dodá ten zbytek.

A ty anonyme, vyliž si.

Průměrný počet slepic: 4.4 (24 hlasů)
Trvalý odkaz

jak se nám pilný čtenář briskně přesunul do kategorie i píšících!
Tomu říkám vývoj!

A jen drobnost k tématu článku, ponechat protivníkovi otevřenou ústupovou cestu.
To z logických důvodů je nemyslitelné.
Ona totiž "stará" současná opozice prošla, prolezla všemi možnými i nemožnými cestičkami a lidi si pamatují.
Tedy zbývá jen frontální útok na opevnění.
No a "nová" opozice té zase zbylo jen bohapusté lhaní. Protože u nich, vědomosti jsou na záporné hodnotě.
Holt produkt nového školství.
Při připuštění jiné strategie by totiž museli exemplárně nakopat do zadku kmotry a to nejde, protože ti, drží jejich partajní party nad vodou na komunální úrovni.

Silně mi to připomíná praktikovanou strategii Spojenců na Západní frontě.
( Právě mám rozečteného R.Neillandse)

Průměrný počet slepic: 5 (24 hlasů)

In reply to by mirek58 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já rychle z kategorie píších zmizím. Už bylo jen nesnesitelné, že jednoslepice nebyly považovány za zasloužené hodnocení za některé články, ale hledali se agenti. Za chvíli za jednoslepice bude moci Brusel nebo Putin.

Jestli někdo chce opravdu důkladně nepochopit situace, zjednoduší si ji na mač dvou stran - někdo a opozice. Tím si to celé zatemní hned od začátku, a začne přemýšlet v matrixu.

Česká republika není stát, který by byl nezávislý, samostatný a svéprávný. Spíše se tu scházejí zájmy mnoha zahraničních, nadnárodních i jiných mocných skupin. To, co vnímáte jako politiky, je víceméně banda bílých koní různých zájmů a skupin. Plus pár ojedinělých politiků, co (sem tam) dokonce chtějí pracovat pro stát, ale jsou v nepatrné menšíně.

Těmto politikům, ať ve vedení nebo v opozici nejde o to něco vyhrát, ale být placen a mít výhody. Dokonce pro opozici je často nevýhodné vyhrát, protože se daleko snáze kritizuje a dělá problémy, než stát ve vedoucí funkci odpovědnou za hlavní dění. V závětří je mnohdy lépe.

Minář a řada opozice není - jak se vidlák mylně domnívá - tažen cílem něco vyhrát. Natož aby někomu dával šanci zachovat si tvář.

Cílem drtivé většiny opozice i Mináře je "vázat na sebe většinu bojových sil a pozornosti". Jestli je považujete za blbé kretény až to bolí, ale přitom jim věnujete pozornost, rozebíráte jejich činy - a uniká vám co má být skryto - pak vyhrávají a dělají svou práci. Pak chytře a lstivě vyhrávají, a za kretény jste ve skutečnosti vy, co neprohlédli o co tu skutečně go. Pak plní to, za co jsou placeni. Pokud zdržují a ztěžují některé akce politikům - aniž by cokoli jiného dokázali, pak jejich chlebodárci jsou plně spokojeni a štědře je platí.

Kdybyste chtěli radu jak poznat, že se někdo ve svých úvahách katastrofálně mýlí, je to tehdy, když sdělí přímo nebo mezi řádky to, co vidlák napsal ve svém článku minule: "Musím říci, že se i Davidovy svodky příliš nelíbí. Ne snad, že bych apriori odmítal jeho informace, ale ten tón...". Jakmile někdo toto napíše, pak pravdivost posuzuje podle barvu kravaty a šiku jeho bot. Hodnotí emoce a temperament člověka. Ale ve svých úvahách je vždy takový člověk vedle jak ta jedle. Zajímá ho herecký talent člověka, nikoli jeho informace. Od takového člověka nemůžete čekat správné úvahy.

Průměrný počet slepic: 2.9 (50 hlasů)

žeru mesiáše, kterým jde o moje dobro.
(Dobrý, poučný je film -Až na krev-)
Obzvláště když se navlečou do hnědi.
Chlapci, tohle nějak nevyšlo, paměť ještě aspoň trošku funguje.

Průměrný počet slepic: 4.7 (25 hlasů)

Nemizte z kategorie píšících. Vaše vlny na dosud klidném rybníce jsou obohacením.

Průměrný počet slepic: 3.1 (18 hlasů)

In reply to by Pozorovatel (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ježíšmarjá Švejku, vy dobytku, zmizte mi z očí.

Průměrný počet slepic: 3.9 (11 hlasů)

Můžete zde se všemi podiskutovat, čím konkrétně v reakci v tomto vláknu s 11150, nesouhlasíte. Zvládl byste to?

Takhle jste na úrovni šaška Novotného a možná, i pod ní.

Průměrný počet slepic: 3.6 (7 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ne můj.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak si vygooglujte nějakou stránku s argumentačními fauly a o logickém rozboru a pak si to porovnejte s 11150ovým textem.

Je to tak jednoduché.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

CO KONKRÉTNĚ???????

Zatím bez slepic

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak se, Čmoude, předveďte! 11150 šel s kůží na trh. Vy zatím ne.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

Agent 11150 jde na trh tak leda s teplou vodou. Po přečtení několika jeho vstupů jsem došel k poznatku, že tento autor je jak shnilá cibule: čpí; a když loupeš, aby ses dobral podstaty, zbude ti prázdno.

Nejhodnotnější, co s jeho vstupy lze provést, je - přeskakovat.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

In reply to by Alef Nula (neověřeno)

Trvalý odkaz

S čím KONKRÉTNĚ, co napsal on, nesouhlasíte???

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

je argumentačně velmi dobrý.

Ano, charakteristiku politických výpalníků jste vystihl přesně. I to, že to jsou žoldáci - tu na jedno, tu na víceré použití; podle prokázaných schopností.
Jenže...
Co s nimi?
Reálný život, vč. politiky, moc možností nenabízí.
- Bojovat proti nim argumenty a prokazatelnými pozitivními výsledky svého konání nemá smysl. Vždy uhnou, pozmění téma/otázku/reakci nebo Vaše argumenty prostě odignorují a jedou si dál pokyny z lepíků (viz. diskuse na netu, pod články a blogy, v parlamentu, při politických vystoupeních, v TV...)
- Můžete je zkusit ignorovat a doufat, že nesáhnou k násilí.
- Můžete je zkusit potopit legální cestou - neprůkazné účetnictví např.
- Můžete si založit vlastní komunikační platfromu a jejím prostřednictvím je rozebrat, usvědčit ze škůdcovství a přesvědčit lidi o jejich škodičství.
- V případě, že začnou škodit moc, pak proti nim MUSÍTE zasáhnout silou. A jste v hajzlu, protože okamžitě "vstanou noví bojovníci" a nadto proti Vám vyjednou tanky a těžké dělostřelectvo Vaší konkurence.

Nic moc možnosti, že...
Zničte mi tu úvahu svými argumenty a dalšími možnostmi, jak téhle sebrance sebrat vítr z plachet.
Ve středověku to bylo snadné - byli by prohlášeni za "zemské škůdce" (jimiž skutečně jsou) a kdokoli byl oprávněn je zajmout a dodat k soudu nebo rovnou zabít.
Jenže dnes je postih takového "zemského škůdce" mnohem obtížnější až nemožný.
Takže přivítám Vaše protiargumenty.

Průměrný počet slepic: 4.8 (26 hlasů)

přijmout onen "sporný a nedemokratický" zákon, který nedávno moskevští soudruzi sprostě opsali od washingtonských soudruhů, že ano...

Průměrný počet slepic: 5 (20 hlasů)

dovolili hodně! Opisovat od Usákova. To potvrdí každý lidskoprávník! :)

Průměrný počet slepic: 4.5 (14 hlasů)

financovaným ze zahraničí?
Fujfujfuj, ošklivý zákon! Ale jen ten ruský...

Zatím jsem nezkoumal, jestli má RF nějakou obdobu "Patriot Act" a jeho dodatků (doufám, že má).
Budu se muset pozajímat.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

V Rusku těch neziskovek měli 500 000. Kdyby v každé pracoval jeden člověk, tak už to je půlmilionová ideologická armáda.

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Myslím, že v tomto případě neměl Targus namysli zákon FARA, ale podobným mechanismem opsaný zákon o ochraně pomníků. Však si zkuste přestříkat Pattona na růžovo, uvidíme, jak bude PAL zdůvodňovat, že usáci mají nemlich stejný zákon a my vás okamžitě vydáme, ani nebudeme stavět cisterny letadlu do cesty.

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

Tak ten ruskej je samozřejmě fuj. Nejméně 5x.

Myslím, že chvilkisté by vydali, i kdyby USA ani o vydání nepožádaly.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

na mysli zákon na potírání organizací financovaných ze zahraničí.
Na pomníky seru, bo já mám svůj pomník naprosto jistý a nezbouratelný.

Lidská blbost je nebetyčná a věčná.

No uznejte, přátelé, kdo z vás to má...

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

No, zmátlo mě to "nedávno". Ten zákon o zahraničních agentech je přeci jen už staršího data, tak sorry.

Zatím bez slepic

ano,máte pravdu,v tomto konkrétním případě ONO ÚPLNĚ POSTAČILO přijmout onen "sporný a nedemokratický" zákon,a s tímto konkrétním případem by šlo pohnout.Byl by to dobrý začátek a dobrý precedens.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Já nevím, ale přiznám se, že mně to celé přijde spíš jen jako sofistikovanější verze scllopových bublinek či sasinových potřeb. Vím, že vyjádření souhlasu je i argumentačně obtížnější než v opačném případě, ale o opaku mě přesvědčí až když se dočtu i "Jo, Vidláku, tentokrát na komru, posílám pětslepic a souhlasím." Ale obávám se, že to nepoznám, protože budu 11150 (kterýžto nick považuji stejně jen za sarkasmus vůči nám zde) přeskakovat stejně automaticky, jako u škebloně a sassina.
Osobně prostě necítím potřebu opájet se tím, jak jsem velkomyslný, demokratický a jak mě obohacuje něco, co má jen trochu hlavu a patu ale není to nutně z košíku mých představ. Zatím ten pocit obohacení z 11150 nemám.

Průměrný počet slepic: 4 (18 hlasů)

ale dnes "tříjednička" argumentuje a její/jeho argumenty mají hlavu a patu.
Tak počkám, jestli zareaguje.

Sasina čtu; pečlivě. Bývá někdy nesrozumitelný, ale nepíše nesmysly. Ty jeho/naše potřeby jsou přesně to, co bychom měli alespoň v pudu sebezáchovy dokázat zformulovat. A začít fofrem testovat, kdo z politického spektra na ně zareaguje a jak.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

Jaké mají hlavu a patu?

On argumentuje "vy neuznáváte hjodnocení 1 slepicu"

Ale reálně mi říkáme "hned po vidání dají 1x lepicu bez čtení"

Občane, prosím pro mě, jakou to má hlavu a patu, pro mě je to podsunutí lži druhé osobě a na té lži dokazování, že ta osoba je debil, prosím o vysvetlení jakou to má hlavu a patu, kromě trolení a lhaní?

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

vyzobl jen ty slepice, tak pak je mi líto. Na ty fakt kašlu.
Pro mne je tam důležitější ta polemika o politických zlodácích atd. A v té "tříjednička" prostě skutečně argumentuje a jeho/její příspěvky mají hlavu a patu.

Zatím bez slepic

Tak však vám v tom nijak nebráním. Já prostě, když narazím na první "potřeby" či "blboňě", jedoduše končím. Jak psal Vidlák dříve - někdy je méně více, i kdyby někde v jádru byla velká myšlenka. Vlastně by té velké myšlence prospělo, kdyby nebyla někde v jádru.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Já to přelítnu, ale kdyby měl Sassin záblesky normální komunikace, tak by se dalo posoudit, jestli má či nemá cenu v tom chaosu hledat nějakej smysl.

Jestli to píše tak, že se to ani nedá určit, tak i když si to vyložím, že tam nějaké moudro je, tak je to jen a jen můj výklad a tak můžou rovnou bádat o světě kolem nás a vykládat si ho po svým.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

za hodnocení sasina +1, také ho čtu pečlivě. Prostě baví. V té hromadě vypatlanštiny nebo slangu nebo co to je, se ukrývají zrnka zlata. Často hluboko, ale jsou tam. Zatímco u spousty ostatních kydačů vidím jejich produkty jako obrovské načančané hory vaty (v horším případě sraček) o kterých se domnívají, že čím více tím lépe (zřejmě), sasin jde na dřeň a hlavně nabízí řešení nikoli jen slova.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

je hulvát jako Targus, arogantní jako Čmoud a má tendenci vrážet klín do průběžně pulírované myšlenkové jednoty našeho pracujícího, těžce kydajícího lidu.

U mně má jedno malé (bez)významné plus:
Není blbej!

Chybí mu, pravda, můj smířlivě pokorný cynismus.
Při vší skromnosti - kosmetickou impregnaci vlastního peří asfaltem holt neovládá každý!

Průměrný počet slepic: 4.8 (8 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

poklesl.
Nejmíň o jeden levl, abych byl prudce současný.
Pronášíte moudra, která jsem JÁÁÁÁÁÁ pronesl už při prvním zjevení hen tohto oného. Prostě škebloň to tu nedával, tak pan řídící (nikoli učitel, alebrž důstojník) sem poslal větší ráži (kalibr).
To je přece normální, ne? Když furt otravujou s výplatou, musejí předložit odvedenou práci...

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Holube, když člověk potkává lidi s Vaším rozhledem, vzděláním a argumentačními kvalitami, tak s arogancí svádí urputné boje. Naštěstí je svět i mimo Kydy a tak se zase rychle vrací k svému skromnému já.

Anna2 tu nedávno psala, že na právech se prej bere v prváku logika, je to pravda? Bylo to i za vašich časů?

Byl byste nám ochoten sepsat, co jste si z logiky všechno zapamatoval, co vás to naučilo, k čemu vám to v životě bylo a tak nějak svými slovy pojednat svá názory na logiku?

Můžete přihodit pojednání o argumentačních faulech v před-elfovském stylu. Jak už jsem podotkl jinde, já bych to napsal sám, ale zkoušku z toho nemám a správné české termíny neznám. Tak do toho.

(PS. Nebojte. Kant je na tom asi 20 x hůř než vy. Zatímco vy jste v podstatě v normě, on je schopen dosahovat až halíkovských kvalit.)

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Z kterých diskuzních příspěvků (mimo svých) máte pocit obohacení a čím Vás obohatily? Třeba z Targusových ?

Průměrný počet slepic: 2.3 (7 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

samozřejmost.
Kde byste beze mne byli a kam byste dospěli, kdybych vás průběžně všechny nezásoboval svými báječnými ideami, nápady a moudry.
Ku příkladu vy byste dodnes nevěděl, že existuje reverzní kladivo.
Tomu říkám obohacení, že ano. Vůbec nechápu, jak jste mohl bez tak důležité informace přežívat a nezemřít.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak když už se ptáte - třeba z vašich? Uvedu příklad - z mých vlastních příspěvků třeba být obohacen nemohu, neb píšu něco, co již mám. Tedy významná část vašeho předchozího postu, jíž jste se snažil vyjádřit mou nabubřelost, je prostě šum.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.