Zásadní chyba pražské kavárny

Autor

K prezidentské volbě jsem se nevyjadřoval. Záměrně. Také mě minulo mediální šílenství mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby. Přesto nelze nevnímat, kde tzv. pražská kavárna udělala chybu ve výběru kandidátů. Tak fatální, že je s podivem, jak si jí ta údajně vzdělanější a ušlechtilejší, mladší a bohatší polovina národa mohla nevšimnout.

Protože základní otázkou je, co mají společného Karel Schwarzenberg a Jiří Drahoš?

A nemyslím podporu jistého Miroslava Kalouska, který svým milcům rozdává pravidelně polibky smrti. Nebudu Vás napínat, je to ověnčení tituly.
V době boření mýtu elit si elity vždy zvolí toho nejelitovatějšího kandidáta. Zatímco Schwarzenberg byl ověnčen tituly šlechtickými, ač zrušenými, a chybělo mu vzdělání, Drahoš byl akademickými tituly ověšen jak vánoční stromeček.


Přesto nelze trvale nadávat polovině národa, že je hloupá, buranská, nevzdělaná, neschopná, málo vydělávající a zahleděná do sebe a na druhou stranu jim předvádět kandidáta, který to vše v mediálním obrazu trvale připomíná! Halík a Kocáb ve svém omezeném rozhledu k vyhledání vhodného AntiZemana vybrali echt figurku do jazzu, která po dlouhodobé mediální masáži měla trvale zpečetit vítězství elit pražské kavárny nad hloupým a zaostalým venkovem. No a tak jim venkov buď schválně nebo intuitivně do těch úvah hodil vidle, protože už má dost strašení nedostatky v povaze, s čímž jako první začal jistý Václav Havel. A prováděl svou osvětovou činnost tak intenzivně, až spoustu lidí naštval. 
Pražská kavárna by udělala lépe, kdyby proti Miloši Zemanovi postavila prostého člověka z lidu, za kterým je vidět nějaká solidní práce a ne jen kavárenské plky.
Stavět voličům na odiv figuru, která jim má trvale připomínat intelektuální nedostatečnost, ukazuje na nedostatek inteligence v těch elitách národa, které samy sebe prohlásily za chytřejší a ušlechtilejší část národa. Dokázaly jen, že nejsou nic.
 
Proto nezbývá, než jim vzkázat:
 
"Voliči jsou dostatečně moudří, aby se rozhodli bez nápovědy kdejakého obskurního hejhuly, který se mihne ve zprávách, ať už se jedná o umělce, celebritu, sportovce, zpěváka, pornoherce nebo jinou verbež bez inteligence a životní moudrosti. Vláda elit skončila a cpát lidem kandidáty ověnčené tituly jako trvalou ukázku elitářství je naprostý nesmysl. Lépe by udělali, kdyby vybrali kandidáta, který zmírní obavy podstatné části veřejnosti a stane se tribunem lidu v otevírání nepříjemných témat, o kterých se v akademických nebo politických kruzích v Praze vůbec nemluví. Např. dopadech globalizace na obyčejné obyvatele, řádění exekuční a justiční mafie a vyhazování daní nesmyslných projektech."
 
Až bude pražská kavárna stavět dalšího kandidáta v prezidentské volbě za 5 let, měla by vybrat kandidáta přijatelného pro venkov. Praha a pár velkých měst jim jejich kandidáta sice povznese, ale nezachrání.
Před 5 lety to bylo v Praze a centrech velkých měst samý Karel s čírem, dnes Drahoš. Oběma se podařilo s pomocí jejich zfanatizovaných příznivců vytvořit atmosféru takové totality, kdy se lidé báli nahlas říkat, že volí Zemana. Asi si volbou Drahoše někteří připadali rázem lepší a ušlechtilejší, ale jejich stín se opravdu delším nestal.
 
Volby skončily. Jeden kandidát vyhrál a tábor podporovatelů jeho protikandidáta musí sám nalézt způsob, jak se s tím demokraticky smíří, pokud jsou demokraté. Další šanci dostanou za 5 let.
 
Nezbývá než si přát, abychom za 5 let mohli ve volbách vybírat mezi kandidáty moudrými životní zkušeností, s reálnými pracovními výsledky a který zná a chápe život v chudších oblastech ČR. Ovšem obávám se, že nám bude představen kandidát se zkušenostmi z neziskovek nebo europarlamentu. Nejspíše Jiří Pospíšil. A od toho nechť nás chrání všichni svatí!

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Jen je to vždycky taková chromá kobyla.

Ona to to teda myslím psala o "našich" lidech v Rusku, ale pražská kavárna má stejnej kádrovej problém. Ti normálnější prostě s nima nechtěj jít do party.

Zatím bez slepic

Dryáčnická kampaň pražské kavárny sice utvrdila tvrdé jádro fandů ve svých pozicích, ale prezidentská volba není bitka mezi skalními fanoušky fotbalových klubů. Cílovou skupinou jsou vlažní podporovatelé obou kandidátů a nerozhodnutí. Rozumnou úvahou prezidentského kandidáta je se od těch nejradikálnějších distancovat. Čili kdybych byl Jiřím Drahošem, tak bych v průběhu kampaně prohlásil, že i když s některými názory Pehe, Halíka, ..... souhlasím, nesouhlasím s jejich hodnocením voličů z tábora Miloše Zemana. To by ale Jiří Drahoš musel používat vlastní rozum nebo mít mnohem schopnější volební tým. Když si vybral volební tým ze samých AntiZemanů, nemůže se divit výsledku. Obdobně Miloš Zeman na druhé straně, ale ten si dokázal volební tým ukočírovat sám.

Zatím bez slepic

A ti vlažní příznivci se rozhodují na základě těch nejpovrchnějších věcí, ale i když to zní hloupě, tak ono to tak má bejt.

Jestli se někdo rozhoduje 3 vteřiny podle křivý huby nebo šmatlavých nohou, tak to je v demokracii ve skutečnosti stejně legitimní rozhodování, jako se rozhodovat po hluboké analýze.

Zaprvé tak jako tak, všichni jsme omylní a tak jako tak stejně nikdy nebudeme mít všechny potřebné informace. Demokracie á tu fintu, že při velkých počtech voličů, se ty jednotlivé chyby vynulují.

Zadruhé naše osobní existence začala tak, že se naši vlastní rodiče rozhodli jeden pro druhého na základě těch nejpovrchnějších znalostí.

Ony ty povrchní znalosti totiž zas tak povrchní nejsou. Ženskou/chlapa, který se vám líbí poznáte na první pohled. Pak opravíte někdy svůj názor, protože jste přehlídli, že ta kráska má mrchovský pohled nebo okousané nehty, ale to se zase vynuluje s tím, že hlas 18 letého a 80 letého mají stejnou váhu. Někdo volí proto, že nechce křivohubýho, někdo proto, že křivá huba nevypovídá nic o charakteru, někdo proto, že ví, že statisticky ta přeci jenom nějaká korelace je, někdo proto, že ví, že to byl v pubertě mínus, který dotyčný musel překonávat a nějak ho to poznamenalo, ať posílilo nebo zanechalo šrámy. Někdo podle toho, že má sám křivou hubu a zrovna v tohle se poznává, někdo podle toho, že zná jiného křivohubého, který má ovšem zcela opačné názory.

Všechny tahle rozhodnutí jsou ve skutečnosti platná. Kdyby totiž křivá huba nebyla nějak evolučně významná, tak ji ani nevnímáme, jako si nikdo nevybírá partnera podle ne/schopnosti srolovat jazyk do takového okápku nebo hýbat ušima nezávisle.

Zatím bez slepic

Zatím bez slepic

Zatím bez slepic

Zatím bez slepic

To be a core point guard, garage as well as other three split the difference is that she is the team attract and organizer. In different words, he can't end up like novak on the perimeter around expecting <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> someone else to allow him the ball. We take novak into a comparison, everything also - reference counted for all of us each a 3-pointer aids objects, and to period, after statistics, novak found in 2010 hit 3-pointers, 149, 146 is often a teammate's pass and attack; Three-point shots hit your second more this season Ryan - Anderson isn't any exception, he hit <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> throughout 213, has 206 depends on your friend's passing.

The garage He every one of the 3-pointer this season, you'll find 105 of 3 seriously isn't sending (272), to put it differently, is to create chances, nasty sto vote. This trick in the team's star, such because flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, Robert, but often because an individual errs, physical strength ingestion, to the number of that time period few, and the hit ratio is not high. But obviously is usually an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times just isn't assists quantity highest in alliance,<a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> even better compared to lebron James thrown directly into more all 3-pointers, and also the shooting is in a new league all five this sort of not assists free-throw shooting players out on the fifth (41. 8%), equally quality and quantity. Considered together, the three points in order to thrown into space seriously isn't an easy thing, need to have the forty percent three-point shots need to create his own shots, this how tired! Essentially the most precious is, no make any difference when and where, and how to make moves, garage has an increased percentage. It is no wonder how the manager of the a warrior when Bob myers recently told the Associated Media said: "as long because it's garage, to obtain the ball is reasonable. inches.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry basketball shoes</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe bryant shoes</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>adidas ultra boost uncaged</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock shoes</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>nike kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.curryshoes.us>curry shoes</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>adidas porsche design</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.lebron-16.com>lebron 16</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein underwear</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7 Cleats</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>james harden vol 2</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a>

Zatím bez slepic

Throw three points seriously isn't the whole garage regular work, and don't forget, Stephen curry is the actual team in assists along with steals, he averaged 6. 7 assists inside regular season, 14 from the league and the playoffs <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> can be averaging 9. 3 assists as the league the first! Let's imagine images, 40 minutes per game from the Treasury, attack launched a multitude of times, there are always several ball he wasn't inside outside, but the soccer ball inside, attracted a increase... What will happen then? There was a man he is able to tell you the solution, <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> he called clay - Thompson, from the fantastic state warriors, he made in 2010 211 3-pointers, finished third inside the league, and that 211 3-pointers, 68 comes from the assists of Stephen curry.

12-13 time to contrast the garage and ray Allen inside '05 -' 06 : Allen into 269 3-pointers, and he's the Seattle supersonics. Of which year, Allen's 269 connected with 653 three-point shots, photo 41. 2%, as Stephen -- 272 of 600 pictures in his Arsenal, as high as 45. 3%; That 12 months, Alan ball attack develop 3 ratio is a lot less than a quarter, compared along with 38. 6% in data source; That year, Allen's assists the amount 3. 7, less versus Treasury for three facilitates. So the outline, the image of an alternative 3-pointers hand lower the garage outline: he not merely completed the sharpshooter backdrop, his teammates for his or her creation of free-throw prospects into; He will also look for opportunities while doing so, through the ball development, stopped for no assists 3-pointer of shots. Furthermore, he also can go assists, "create" another glass pitcher - clay - Thompson! Not just can catch vote, will likely urgent stopped, can create more opportunities to people, this star, unique! I am <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> afraid, just use "striker" two words happen to be unable to define Stephen curry, also need to be in with some sort of "great" rhetoric.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno running shoes</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.airforce-1.us>air force 1</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Soccer Cleats</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.pgshoes.com>pg shoes</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>soldier 11</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.curryshoes.us>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>nike kyrie 4</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Cristiano Ronaldo CR7</a> <a href=http://www.airmax270.us>nike air max 270</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost adidas</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.nikeairmax270.us.com>nike air max 270</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock shoes</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers camo</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a>

Zatím bez slepic

Half-court completed, the garage 12 details and 4 rebounds 6 assists, Owen 17 rebounds, 2 assists 1 gets the upper hand slightly. But as knight defeat in the second half, even his / her one-on-one hit his items. In this series, OuWenBen needs certain advantages in counterpoint, such as finals last year, because season of Christmas wars, with their strong particular fortunes turned.

But today the warriors on the changes, let knights staggered, also let like one-on-one hit Owen

Whole play, scored 28 points 6 rebounds and 10 assists inside the Treasury, 6 of 11 three-point [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] photos. 24 points and 3 rebounds, 3 assists, Owen has scored 17 points inside first half, he scored seven points inside second half. Facing the big four with the mighty, and only Jordan Owen in one-on-one gain garage have chances, but today's garage to do better.

Tag: [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url]

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Drahoš neuspěl proto, že venkov v něm celkem spolehlivě poznal dunící prázdný sud, loutku na jedno použití, přes ty jeho tituly.

Mnohem horší je ale druhá strana problému: totiž to, že polovina voličů, vydávající se za elitu národa, volila zjevného nýmanda, politickou nulu, reprezentanta české pravice, která se nehodlá - po těch strašných zkušenostech, které s ní má národ - dobrovolně odebrat na smetiště dějin. Asi by potřebovala pomoct.

Zatím bez slepic

Také výborné doplnění Gerda.
Čmoud to píče jasně,jak Schwarzenberg,tak Drahoš jeho kandidáti a když se tvrdí,že Kalousek ovládá ČT,Bakalové ho doplňují,tak se nedivím této podpoře pro Drahoše.Takže ani za 5 let,nebudou schopni najít lepšího kandidáta.Četl jsem na Akt.profesora Hořejšího,také dobře vyškolen v USA.Já myslím,že zapracovala sázka na jistotu a ne na prázdnou nádobu.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bulbo, dovolil bych si doplnit:
Máte částečnou pravdu, z hlediska zahraničních poradců kavárny zapracovala sázka na to, co ONI považovali za jistotu: Tedy na prázdnou nádobu, do které ONI budou moci průběžně dolévat cokoliv.

Drahošovi rozhodně nechybí inteligence! Nicméně vypadá to, že byl politický panic. Nakolik by se dal coby politická panna přeprogramovat na funkci bordelmamá v další kalouskoidní straně, nevím, nicméně nad sedmdesát procent bych jim šanci dal.

Co se týče Hořejšího - ten PŘÍMO ovladatelný není!
Je ve svých (občas politováníhodně mylných, občas jasnozřivých) názorech dlouhodobě autentický, což může posoudit každý, kdo sledoval (nebo si v archivu vyhledá) jeho články - a hlavně jeho diskuze pod nimi - v blozích Aktuálně.

Politické schopnosti ovšem postrádá - asi v té míře jako je postrádá třeba takový Špidla. (Nebo, když na to přijde, třeba já nebo většina z nás, diskutérů ).
Špidla je nahrazuje pílí a přesvědčením.

Pokud je v něčem Miloš Zeman kopyto, pak v (ne)schopnosti sestavit tým, umět vybrat spolupracovníky nikoli jen na jedno použití. Čímž, bohužel, místo základů ČSSD nasypal hromadu vlhkého písku. Často vlhkého od dost nechutné břečky.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Bulbo, dovolil bych si doplnit:
Máte částečnou pravdu, z hlediska zahraničních poradců kavárny zapracovala sázka na to, co ONI považovali za jistotu: Tedy na prázdnou nádobu, do které ONI budou moci průběžně dolévat cokoliv.

Drahošovi rozhodně nechybí inteligence! Nicméně vypadá to, že byl politický panic. Nakolik by se dal coby politická panna přeprogramovat na funkci bordelmamá v další kalouskoidní straně, nevím, nicméně nad sedmdesát procent bych jim šanci dal.

Co se týče Hořejšího - ten PŘÍMO ovladatelný není!
Je ve svých (občas politováníhodně mylných, občas jasnozřivých) názorech dlouhodobě autentický, což může posoudit každý, kdo sledoval (nebo si v archivu vyhledá) jeho články - a hlavně jeho diskuze pod nimi - v blozích Aktuálně.

Politické schopnosti ovšem postrádá - asi v té míře jako je postrádá třeba takový Špidla. (Nebo, když na to přijde, třeba já nebo většina z nás, diskutérů ).
Špidla je nahrazuje pílí a přesvědčením.

Pokud je v něčem Miloš Zeman kopyto, pak v (ne)schopnosti sestavit tým, umět vybrat spolupracovníky nikoli jen na jedno použití. Čímž, bohužel, místo základů ČSSD nasypal hromadu vlhkého písku. Často vlhkého od dost nechutné břečky.

Zatím bez slepic

Pardón, ruka se zachvěla nad dotekovým displejem a odklepla to podruhé.
Tak chytré, abyste to museli číst dvakrát, to zase není !

Zatím bez slepic

Není třeba omluv, první příspěvek odeslal Asfaltový holub, druhý stejný asi profesor Parkinson. :-) Nic ve zlém.

Zatím bez slepic

Tarasi,
i pro skupinu pražské kavárny platí to, co napsal obzvláštní barbar J. Pehe o Zemanových příznivcích, že budou vymírat. Stejně tak budou vymírat i příznivci pražské kavárny a nové generaci mnohé nápady zastydlých bývalých komunistů z 1968 přijdou naprosto směšné. A někteří z voličů J. Drahoše zmoudří věkem otřískáni realitou doby.
Je také s podivem, že se pražská kavárna nepoučila ze svých mylných prognóz o vymírání voličů KSČM. Mají k dispozici už dost rozborů, aby mohli vědět, že postoje voličů ovlivňují sociální otázky, takže díky chybám pravicových (i levicových) vlád KSČM stále dorůstají noví voliči. Občas se přelijí k jiné straně, ale skupina zůstává pořád stejná.
Do dalších prezidentských voleb vítězný kandidát potřebuje už teď začít dělat sociologické rozbory chování jednotlivých skupin obyvatel při volbách a začít dělat prezidentskou kampaň nenápadně nastolováním otázek, které trápí dost podstatnou část voličů a kterým se nevěnují politici.
Ohledně té síly, která dostala J. Drahoše tak daleko a která se prý nerozplyne, platí, že zmizí jak pára nad hrncem. Za 3 měsíce už nikdo nebude vědět, co J. Drahoš říkal. O tom, jaké postoje zastával, nevíme dodnes.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

"postoje voličů ovlivňují sociální otázky" - jistě, sociální otázka je hlavním rozhodovacím kritériem, jak říkal už Masaryk. On to nikdo neříká, ale pravolevé dělení je zásadní dnes a bylo zásadní i v celé historii. Úkolem pravičáckých médií bylo toto dělení popřít, zlehčit, vygumovat, protože když si lidé uvědomí třídní podstatu za veškerým děním ve společnosti, vznikne pro otrokáře nepříjemná situace, obhájit tu gigantickou nerovnost, na jedné straně kapitalista žijící v přepychu jenom z titulu čerpání renty, na druhé straně zaměstnanec, který ryje držkou v zemi. Logickým dalším krokem je pak snaha vyrovnání podmínek k životu, odstranění nespravedlnosti. A to pak už kapoušům začíná hořet koudel.

Zatím bez slepic

In reply to by Taras (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tarasi,
obzvláště vtipná je tzv. pravicově orientovaná městská chudina, která zásadně volí proti svým zájmům, ale má pocit, že se volbou pravicových stran stane více nóbl. To jsou ty hlasy pro ODS, TOP 09, Schwarzenberga a Drahoše z měst a mezi mladými a důchodci, kteří sice mají malý plat nebo důchod, ale volí pravicově odpovědně stejné strany jako multimiliardáři.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

"vítězný kandidát potřebuje už teď začít dělat sociologické rozbory"

Kdyby to bylo tak jednoduché, máme tu za pět roků tisíce kandidátů a nakonec někdo z agentur jež děla ony výzkumy, blbost žádný výzkum nedělají, dotazníky, bude na špici.
Pan Drahoš je příkladem toho, že ten člověk jež bude úspěšný, musí být přirozenou autoritou - lídrem. Pokud se člověk s přirozenou autoritou nenajde, pak přijde na řadu člověk jež musí "už teď začít dělat sociologické rozbory"

Zatím bez slepic

Věštče,
s tvrzením nemohu souhlasit, protože dle vlka lze na lidskou blbost vsadit s naprostou jistotou a historie se neustále opakuje. Prakticky všechny situace už jsou popsány v historii lidstva a stejně se opakují znovu a znovu, lidé dělají stále stejné chyby.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pražská kavárna, to jsou sociální inženýři krásného nového světa. Je nemožné, aby pražskou kavárnu reprezentoval kandidát, který bude oblíbený na venkově, protože venkované se řídí selským rozumem. Źádný prostý člověk z lidu nebude jako zástupce PK věrohodný a nebude chtít být zástupce PK.

Zatím bez slepic

In reply to by Vlastimil (neověřeno)

Trvalý odkaz

Z hlediska pražské kavárny by muselo jít o rozumovou úvahu, pokud jí jsou ve svém svatém nadšení schopni. Čili záměrně nevybrat kandidáta ze svého středu. A platí výše, že největší radikály a dryáčníky typu Pehe a Halík by musela pražská kavárna zavřít někam do kobky, jako to už podvakrát provedli s Kalouskem. Ten před prezidentskými volbami zmizel z obrazovek a světa, aby se vynořil se zavřením volebních místností. Což je to nejmoudřejší, co mohl udělat - neprovokovat svou existencí. Z něj by si měli vzít příklad další signatáři různých výzev, svému prezidentskému kandidátu škodí a mobilizují proti němu voliče. Kromě nemalého podílu Jiřího Drahoše na prohře mu schody mydlili všichni radikální AntiZemanisté.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dnes jsem se dozvěděl u vlka na Kose, že hlavním faktorem, který zvrátil výsledek prezidentských voleb, byla špinavá kampaň proti Drahošovi.
A je to vysvětlené. Analyticky a (jak jinak) nezaujatě!

Zatím bez slepic

že určitým způsobem rezignoval na svou nestrannost. Volby Drahoš vs. Zeman pominu a tím zároveň i to, že dle jeho názoru nebyl Zeman objektem nenávistné kampaně. Jak ale mohu pominout jeho příklon k takovým pirátům, když před tím tak silně kritizoval "Wilkommenskultur", když tito ji mají de-facto přímo naprogramovanou v jejich genetickém kódu. Piráti, to je přesně ta entita, která je připravena tuto zem jako integrovanou národní jednotku zcela zničit. To je věc, na kterou by mělo být nahlíženo se znepokojením.

Zatím bez slepic

A s přesvědčivostí výkladu proč má být mladá hezká holka radši na slušného, obtloustlého, bledého, uhrovatého, neohrabaného IT génia zamilovaného do své staré, oválené, potrhané mikiny s kapuckou a spoustou užitečných kapes víc, než na vysokýho, atletickýho, dva dny neholenýho frajera se slunečníma brejlema, koženou bundou, motorkou a vlastní garsonkou po babičce, kde visí na zdi kytara a fotky z cest.

Kdyby tu posledních 5 let nebylo házení vajec, aféra Brady, dny neklidu, červené karty, zhanobená prezidentská vlajka, hovno-socha, křik při každé možné příležitosti atd, atd, tak by ta Drahošova čistá kampaň měla větší důvěryhodnost.

Ohánět se vlastní slušnosti je blbá strategie do politického boje, protože pak stačí, aby se rival stáhl do formální slušnosti a vy na něj útočit musíte a tím popíráte sám sebe.

Drahoš mohl zabodovat, kdyby měj větší nadhled než Zeman, jenže kde by ho vzal.

Zatím bez slepic

SaturniNe,
vlk se mýlí, že vynechal zákon akce a reakce. Dryáčnická kampaň anitzemanistů vybudila reakci opačného tábora. Nacisté také prohrávali pravidelně volby, až ubrali na dynamice a stali se přijatelnějšími pro větší skupiny voličů. Pak teprve vyhráli a pak se teprve divili úplně všichni.

Zatím bez slepic

však jsem to hned při dočtení jeho čtyřbodu zaklapl

Zatím bez slepic

Když se zu již objevila poznámka ke Kose, tak mě mrzí jedna věc. Možná jsem to přehlédl, pak mě opravte. Postrádám u Vlka stejně podrobný rozbor některých negativních věcí u ČSSD, namátkou případ Altner a kličkování s placením, jako to dělá se Zemanem.
A v této souvislosti ještě zmíním ono známé zvedání obočí nad tím, že při hypotéce ap. so podrobně zjišťujeme údaje, kdežto zde se rozhodujeme emočně. Myslím, že takové srovnání není zcela košer, již z toho důvodu, že při volbách každý z nás preferuje něco jiného. A stejně nám chladný rozum nepomůže, když nakonec vznikne koalice, kde se moje strana v tichosti vzdá některých částí z programu, které já považoval za důležité.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Za socíku byl modlou Julius Fučík. Měl to být komunistický novinář, který byl zatčen a posléze popraven nacisty. Kniha kterou mě nechat vynést ven na motácích byla povinnou školní četbou a symbolicky se v jeho jménu i odsuzovalo (tuším, že Kundera něco takového popisoval). Po Fučíkovi bylo pojmenováno kde co, myslím, že i Pražské výstaviště.

Po pádu socialismu proběhla médii zpráva, že měl nějak Němcům kývnout na spolupráci, válku nakonec přežít a dostat se do latinské Ameriky. Nevím, jak moc to o jeho kolaboraci byla pravda, je fakt, že i v té jeho knížce jsou věci, které nesedí, ale mýtus tehdy padl a od patetických proklamací v jeho jménu byl pokoj jednou provždy.

Dneska je hlavní oficiální mýtus režimu a jeho ztělesnění, pražské kavárny, mýtus Václava Havla a Sametové revoluce. V televizi říct něco proti, to je jako říct "Tfuj kolalokově limonádě" když měl Limonádový Joe zrovna navrch a všichni pili kolaloku.

Médii se mihla zpráva, že se Babiš omluvil Emmě Smetanové, za poznámku o tom, že by spíš měla bádat o tom, jak se její matka Pajerová, proměnila během pochodu z Albertova na Národní třídu ze svazácké funkcionářky v revolucionářku. Problém je, že ona doopravdy byla svazáckou funkcionářkou a normální studenti tam byli jí a jí podobnými nakomandovaný. Pak z ní byla najednou studentská vůdkyně.

Celá oficiální verze nevydrží bližší zkoumání a je jak kostým Mikuláše, ve kterém kromě malých dětí, všichni vidí přestrojené teenagery ze sousedství. Co chvíli padnete na nějaký nesmysl nebo protimluv a ať věříte čemu chcete, oficiální verze prostě možná není. Babiš to musí vědět, když ne jinak tak proto, že jedna z těch jeho političek byla přímo školenej rozvědčík a tak tak měla inforace z první ruky.

Že by si Babiš byl schopen svůj názor obhájit, o tom není pochyb. Argumentů by měl dost a dost. To, že se jí i tak omluvil znamená, že na něj museli zatlačit nějak jinak. "bububu Čapí hnízdo" už má, tak to mohlo být něco dalšího, ne třeba většího, ale ve špatnej moment, poslední stéblo, co to zváhne. Bambitka třeba i na jednu ránu, sama o sobě nijak nebezpečná, ale ne, když máte plný ruce. Každopádně Babiš ustoupil a omluvil se. Taky bylo před prezidentskou volbou a každý detajl počítal a to není moment na boření mýtů.

S Havlem to je to samé, taky tam nic moc nesedí, protože jeho mýtus je s mýtem Sametové revoluce propleten a pád jednoho strhne i druhý.

Spousta lidí na oficiální verzi nevěří od samého začátku, protože měli pod nosem nějaký diskreditující detajl a prostě jim to nešlo.

Spousta lidí na to ještě věřit chce. Nejde jen o ty, co z toho mají prospěch. Jsou lidi, kteří neměli rádi komunisty, měli špatný kádrový profil nebo jen neměli protekce, najednou se dělalo něco proti komunistům, tak přispěchali jak čtyřletý dítě, co nese aspoň jednu briketičku, když rodina vyklízí sklep a teď nechtějí si přiznat, že hráli roli užitečných idiotů.

Na malý vesnici, kde se všichni znají a každej tam na každého všechno ví, by se mu rychle vysmáli v hospodě, že věří tomu, že by ten místní velkej komunista měl najedou syna antikomunistu a nakonec jim zůstalo za prstama místní skladiště, pila nebo přidružená výroba.

Ve velkejch městech nevíte nic. Kdo vyleze na pódium, ten může kecat, co chce, pravděpodobnost, že někdo ví, co dělal on či jeho fotr před dvaceti či padesáti lety, je mizivá. Lidi si nepamatujou ani, co viděli ve filmu. Momentálně mluví v TV nějaká Andrea Sedláčková, co natočila film s Kaiserem. On tam hraje bejvalýho disidenta, jakoby člověka, co je pro přesvědčení ochoten se vzdát všeho. Působí to směšně, pro ty, co si Kaisera pamatují ze seriálu Major Zeman a jak byl za socíku všude vidět.

Sama režisérka má taky takovej lehce záhadnej životopis. Byla na FAMU a podle věku se dostala na tu školu pro děti prominentů hned napoprvé. V roce 89 pak utekla do Paříže a dostala azyl akorát 17 listopadu 89 a hned příští rok se dostala na supervýběrovou filmovou školu FEMIS. Takže přijímačky musela dělat pár měsíců po získání azylu. Jak skládala přijímačky v cizím jazyce, co jim tam předvedla že si ji vybrali mezi těma stovkama místních, z čeho žila, kde brala peníze na školné, proč se teda po revoluci nevrátila zpět na FAMU - která byla už tou dobou samej revolucionář a tedy blízká jejímu srdci. To už tam vysvětlený není, i když by to bylo poučné čtení tak jako tak.

Osud ji zřejmě miloval, jen kdyby pořád nehlásala, jak je kdeco v jejích filmech opsané od života (a to je teda vidět, jak dobře popisuje vztahy, žádný vycucanosti z prstu jako Ordinace v Růžové zahradě), protože člověk pak pomyslí na tatínka její hlavní postavy, důstojníka StB, se kterým má hrdinka samozřejmě špatné vztahy a kterého tam hrál Mrkvička, a který zcela bez disidentů tuneloval.

To pak začne člověk dumat, co vlastně dělal její skutečný tatík a jestli ten milující osud nebyl ve skutečnosti sám tatínek, co ji napřed dostal na extra-protekční školu a pak, když už věděl, co se chystá, ji z té školy radši uklidil až do Francie.

Takovýhle záhady na vesnici nemáte. Staříci nad pivem si pamatujou, co bylo před čtyřiceti lety líp, než co je dneska za den. Jestli něco nechápali tehdá, tak jim to za těch 40 let měl čas mezitím někdo jinej vysvětlit.

V Praze, Hradci či Plzni, když někdo cinkal klíčema na náměstí, tak měl pocit solidarity a sounáležitosti s úplně cizíma lidma okolo, jako kdyby spolu zachraňovali lidi před povodní. Kdo jako hrdina Kolji viděl v davu cinkat i estébáky už ho zas neměl, ale neměl to moc komu říct. Kdo viděl na náměstí nadšeně cinkat dávné soudruhy taky ne. Mohl to říct tak leda rodině a dost.

Kdo viděl Donutila cenzurovat komu se dá mikrofon, či řvát (bez mikrofonu) studenty osobně zmlácené toho 17, na pana mluvčího na tribuně, že jeden či druhý detajl, co právě mluvčí říká, není pravda, a mluvčí, co si do mikrofonu jen mele svoje dál, tak už taky přestal všemu věřit. Komu to říct, když většina lidí, nezná ty věci okolo a neví, co všechno z toho detajlu vyplývá.

Jenže když nejste pod tribunou, ale na kraji náměstí nebo na jiném náměstí, tak už to neslyšíte vůbec, i kdybyste chápali, co ti kluci vlastně říkají.

Co si počít s historkou, někoho, kdo viděl, jak si ještě před revolucí Havel posílal estébáky, co ho měli hlídat, pro cigára. Co s jeho vlastním popisem, jak si do toho strašného vězení nechává posílat doutníčky, tvrdé sparty a jídlo jak z tuzexu. Když to neměli lidi ani venku. Co s bezzubým ex-vězněm, co se směje, že Havel nemusel pracovat a jen si psal, když oni manuálně dřeli.

Co s tím, když sama ČT ukáže bachaře, co bezelstně ukazuje Havlovu celu a říká, jak mu tam vodil Dientsbiera na pokec.

Když padnou tyhle dva mýty a vřed se konečně prořízne, tak při příštích volbách půjde o kdeco, jen pražská kavárna bude pasé, jako je pasé nějaká VŘSR v dnešním Rusku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Horác-Hogofogo: "Fuj!"
šerif: "Řekl jste 'fuj', cizinče?"
Horác-Hogofogo: "Ano, fuj."
Goodman: "Fuj, Kolalokově limonádě?"
Horác-Hogofogo: "Ano, fuj, Kolalokově limonádě."
Goodman: "Šílenec."
šerif: "Anarchista!"

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano, to je přesně ono. Ještě jak se jmenoval ten nealkoholický bar tam někde je?

Zatím bez slepic

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kolaloka Saloon

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Mnoho komentátorů se předhání v tom, jaký moment vyhrál M. Zemanovi druhé kolo prezidentské volby. Aniž by se zamysleli nad tím, že věc je mnohem složitější, a tak popisují průběh volby metodou slepců popisujících slona. Ten, který nahmatal chobot, jej popisuje jako hadici. Další nahmatal břicho a tvrdí, že slon je ohromný sud. Třetí nohy a tvrdí, že slon jsou 4 sloupy. pravdu mají všichni a nikdo, popsali pravdivě jen část skutečnosti stejně jako čeští komentátoři.
Voliči dostali na výběr dva kandidáty. Z nich měli vybrat toho přijatelnějšího. A už zde se promítly osobní preference a komplexní hodnocení osoby kandidáta. Komentátoři tvrdí, že voličům nevadilo lhaní Miloše Zemana. Vadilo, ale méně než beznázorovost Jiřího Drahoše. Takže vše, co komentátoři napsali o Miloši Zemanovi nebo Jiřím Drahošovi je většinou pravdivá část komplexního obrazu kandidáta. A pak nastala situace, kdy některé věci vadily na kandidátovi méně než jiné. Voliči prostě jen nesdíleli všechny obavy a hodnocení těch kazatelů vyšší morálky. Někomu vadilo Zemanovo chování při překladu názvu Pussy Riot. A někomu to nepřišlo důležité.
Miloš Zeman vyhrál právem. Kdyby tolik voličů nezůstalo doma (skoro 1/3), jeho vítězství nad J. Drahošem by bylo mnohem vyšší.
Demokratická volba byla jako proslulé odhadování váhy býka pohledem. Průměr hodnocení expertů se od reality lišil mnohem více než průměr hodnocení všech zúčastněných, který byl s odchylkou do 1 kg. Všichni napsali svůj odhad podle svého uvážení a zohlednili v něm všechny své životní zkušenosti v nejlepší míře.
Podobně při volbě voliči podle svých zkušeností a sociální situace vybrali, který kandidát jim vadí méně než ten druhý. Je chybou kandidátů a expertů, že se nepokusili více porozumět všem voličům. Ve voličích žádná chyba není.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gerde,
musím mrknout, kolik mám v mrazáku slepic...
Ta proslulá metafora se slepci ohledávajícími slona sedí.

Ještě bych doplnil další optický klam - i pro mnohé vidoucí:
Velmi sugestivně působí argument "poslední, tudíž (???) rozhodující kapky.

Přičemž jsme ochotni přehlédnout, že měsíc či rok už postupně z JINÝCH kapek nakapal (bez ždibíčku) celý kýbl.
A každá z těch kapek se podílí na onom finálním přetečení kýblu úplně stejně jako ta poslední.

Zatím bez slepic

Dobrá úvaha, jen bych metaforu poslední kapky u užuž se přelévající sklenice doplnil, že prezidentská volba je po dlouhé době jediná, kde je kandidát sám za sebe bez stranických aparátů a i volič je sám za sebe bez prostředníků. Tak není náhoda, že prezidentské volby dopadají pro komentátory a technology poslanecké moci jinak, než očekávali. Třeba Eliška Wagnerová se rozčilovala jednou v TV u Moravců, jaká je hloupost dávat voličům právo přímé volby nebo referenda. Inu, elitáři!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Já bych přidal ještě něco,volič je vyléčený ze slibů,co se projevilo u volby prezidenta.
Když se ohlédnu na sliby,tak jich Drahoš měl více a nesplnitelných,nebo nevhodných,nepřijatelných.
Pak bych uvažoval,že Zeman je víc levicoví,kdežto Drahoš se hlásil k pravici.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
ještě bych doplnil, že si Drahošovy sliby v mnohém i protiřečily, nemohl by splnit dva sliby, aniž by použil řešení chytré horákyně.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dobrý den diskutéři. Vzhledem k tomu, že zřejmě zbytečně mlátíte prázdnou slámu tak si Vám dovoluji nadhodit jedno téma, které mě momentálně tak trochu zaměstnává.
Chodím díky jedné agentuře na brigádu. Z agentury se nedávno ozvala nějaká pracovnice s tím, že potřebuje dokument o přiznání nároku na důchod. Ten požadovaný dokument jsem samozřejmě zaslal. Pak již následovala korespondence a o tu se chci s Vámi zde podělit.
Dobrý den ,
mohu Vás poprosit o informaci za jakým účelem je nám tento dokument zaslán?
Odpověď:
Dobrý den,
tento dokument byl od Vás někým vyžádán s tím, že při nějaké kontrole bylo zjištěno, že se tento dokument u Vás nenachází. Jestli jej nepotřebujete, tak jej vyhoďte a víc k tomu nemám co dodat, jen věřte, že nejsem aktivní idiot a takovou věc bych svévolně a tudíž i zbytečně nedělal.
Mějte se pěkně.
S pozdravem....
Reakce na moji odpověď od šéfky.
Dobrý den...
zřejmě Vás kontaktovala naše nová kolegyně, která zpracovávala Vaši složku do systému. Kolegyně se Vás pouze zeptala na důvod zaslání,neboť nevěděla o co se jedná. Věřím tedy, že nebylo ani do budoucna nebude potřeba využívat expresivní výrazy podobné tomu, který jste využil v předchozí konverzaci.
Dokument o přiznání důchodu od Vás potřebujeme kvůli odvodu zdravotního pojištění. Již jsme si jej tudíž vytiskli a založili k Vašim dokumentům.
Děkujeme . Ing....
Tak tady zatím korespondence končí. Zatím, dal jsem si dva dny klidu. Nedokázal bych takovou odpověď přejít jen tak a zbytečně bych paní ing. poslal někam. Takže , aby jste měli co řešit rozhodl jsem se Vám zde předložit tuto korespondenci s tím, že snad se někdo z Vás chytne a pomůže mi napsat odpověď, která tu slepici odkáže do patřičných míst a přitom jí nikterak nezavdá na možnost traumatu ze zbytečně strávených dní při honbě za titulem.

Zatím bez slepic

Vážená paní Ing. ...,
odeslal jsem Vám dokument o přiznání nároku na důchod, který si ode mě Vaše společnost prostřednictvím Vaší pracovnice vyžádala. Protože jsem byl na pochybách o správnosti Vašeho požadavku, rovnou jsem načrtl několik možných budoucích scénářů vývoje, abychom ušetřili čas, kterého již nemám nazbyt.
Uraženým bych se mohl cítit spíše já, že po mně chcete dokumenty osobní povahy, aniž byste byli schopni rozumným vysvětlením objasnit, proč je požadujete. Přesto jsem splnil požadavek Vaší pracovnice a situaci vyhodnotil jako chybné laické posouzení mého zdravotního stavu Vaší společností a kvůli úspoře času Vám sdělil, že se mě lékařská diagnóza idiot opravdu netýká.
Protože vzhledem k předchozímu mylnému posouzení asi ve Vašem oddělení nevíte, co výraz idiot znamená, objasním Vám to, aby na Vaší straně opět nedošlo k omylu. Výraz idiot je zavedený lékařský termín pro člověka postiženého těžkou mentální retardací (též slabomyslností či oligofrenií), tj. s narušenými psychickými funkcemi a silně omezenými možnostmi vzdělávání, což jste zřejmě vzhledem k mému věku mohli mylně přisoudit mé osobě. Pouze jsem Vám oznámil, že daná lékařská diagnóza se mě netýká bez vedlejších úmyslů, které mně mylně přisuzujete.
Proto se domnívám, že expresivní zabarvení některému z mnou použitých neutrálních slov dalo až Vaše mylné vyhodnocení situace popsané v předchozí komunikaci.
Pokud jste expresivním výrazem myslela některé jiné mnou použité neutrální slovo, věřte, že jsem použil pouze slova bez metaforického užití v jejich pravém významu. Jakékoliv narážky jsem vzhledem k inteligenci pracovnic Vašeho oddělení neměl na mysli. Psal jsem pouze jazykem a slovy přizpůsobenými mé předchozí komunikaci s nimi.
Neměl jsem použít výraz idiot v souvislosti s mojí osobou, za což se hluboce omlouvám osobě výrazem dotčené, ale výše jsem již objasnil, že jsem měl na mysli pouze lékařskou diagnózu, jak již nyní z předchozích vět víte.
Budete-li ode mě nadále vyžadovat dokumenty osobní povahy s osobními údaji, věřím, že příště poskytnete přesnější vysvětlení pro jejich vyžádání, protože se Vaším postupem , odůvodněním jednání Vašeho oddělení a způsobem komunikace cítím diskriminován v oblasti věku a zdravotního stavu.
S pozdravem
Hnidopich

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

pane Gerde, vynikající odpověď, jen si nejsem zcela jistá, zda ona dáma vůbec pochopí, co jí chce odesilatel sdělit.

Zatím bez slepic

In reply to by Jitka (neověřeno)

Trvalý odkaz

Také pochybuji, ale možná by po několikerém přečtení personalistka pochopila, že se Hnidopich za použití výrazu idiot omluvil nikoliv jí, ale vlastně sobě. :-) Až by jí to někdy později došlo, těžko by si mohla stěžovat. I když podle kampaně MeToo některým dámám v Americe došlo až za 30 let, co se jim vlastně stalo na návštěvě, kam dobrovolně přišly a odkud dobrovolně odešly. Takže personalistka by možná někdy v důchodu pochopila, o co šlo. :-)

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

P.S.
Jak jistě víte, vážená paní inženýrko, označení "hnidopich"se užívá pro chválihodnou a v naší vlasti bohužel málo rozšířenou duševní vlastnost detekovat sebemenší problém, byť měl velikost hnidy, tj. 0,397 až 0,578 milimetru.

Žádný problém není dle mého přesvědčení tak malý, aby nevyžadoval řešení - byť by řešení vyžadovalo jakkoli vysoké duševní, časové a finanční úsilí.

Obrátil jsem se proto na svého psychiatra ve snaze dosáhnout úředního potvrzení, že nejsem idiot.

Vysvětlil mi, že zcela jistě idiot nejsem, což jednoznačně vyplývá z mé schopnosti se syntakticky bezchybně vyjádřit - dokonce s použitím počítače!

Ujistil mne, že i Vy, jako personalistka, jste s tímto faktem bezpochyby obeznámena a že z mé strany mohlo vyznít urážlivě, že jsem o tomto aspektu Vaší kompetence pochyboval.

Upozornil mne nicméně, že při rozrušení může běžně docházet k přechodnému snížení aktuálního intelektu o třicet bodů.
Což při mém odhadovaném intelektu - IQ cca 90 - činí cca 60.

Ani pro zkušeného diagnostika není lehké rychle rozeznat tento krátkodobý výkyv od trvalého stavu.

IQ v rozmezí 52 až 67 bylo ještě nedávno, v dobách předkorektních, označováno odborným termínem "debilita".

Protože nemůže vzhledem ke stupni mého rozhořčení vyloučit, že jsem se v tomto pásmu přechodně octnul, prosím Vás o opravení slova "idiot" v mém mailu ze dne
(....) na slovo "debil".

Dále mne můj psychiatr ubezpečil, že pokud moje IQ trvale dosahuje alespoň hodnoty 80, bohatě to postačuje na studium a uplatnění v profesi "politolog".

A jak jistě víte, vážená paní inženýrko, bakalář politologie je dnes titul mnohem více uznávaný než Váš prostý titul Ing, zvláště byl-li snad získán v temných dobách totality!!

S pozdravem
Hnidopich

Zatím bez slepic

Drahá paní inženýrko Kudláčková,

Mnohokrát děkuji za dopis plný upřímné snahy pomoci s mými komunikačními schopnostmi.

Hluboce se omlouvám, za svoji chybu, nenapadlo mě, že dotyčná, vysoce vážená pracovnice, s Vámi bude konzultovat neznámá slovíčka, když s Vámi nekonzultovala účel neznámých dokumentů.

Byl jsem tak nepředvídavý. Prosím pochvalte ji za mně slovy, která v této situaci normálně používáte.

Ještě jednou se upřímně omlouvám, že jsem vás šokoval, pocházím z předinkluzivních škol a těžce se přizpůsobuji výzvám a nárokům moderní doby.

S veškerým obdivem, úctou a okouzlením z pokroku

Hnidopich

Zatím bez slepic

Děkuji všem za reakci na moji komunikaci s pracovní agenturou. Obávám se ale, že vše je tak trochu nepoužitelné z důvodu který se nacházel už při zadání. to jest z obavy o duševní zdraví paní Ing.
Přiznám se, že odpověď již mám od včerejška v konceptu. Odpověď je plná ironie a lítosti nad výrazem idiot použitým ve vztahu k sobě samému. Koncept je velice podoben tomu co zde napsal Gerd. Je jasné, že nejspíše nepublikovatelné.
Čmoude, Vy si zahráváte s inteligencí paní ing. No byla by prča, kdyby za takovou odpověď poděkovala, ale co když? Ale ať tak, nebo tak, paní ing. se u Vás dobře nezapsala a jak se říká ve filmu Marečku podejte mi pero," nepotěšill jste mě a ani já Vás tedy nepotěším", takže jaké slitování i když výsledek boje je jasně dán. Já sice obhájím svoje ego hnidopicha ale paní ing. bude triumfovat v nějakém navýšení zdanění mého příjmu z brigády nebo dokonce penalizace za nějaké nesplnění podmínek uvedených ve smlouvě. Když zamítnu možnou pomstichtivost paní ing. tak mi stále zůstává pocit a vědomí toho, že už nikdy nebudu shánět pracovní příležitost přes tuto agenturu. Ale nakonec uznejte sami, že nechat to být by byla velká škoda. Tak ještě jednou díky a já Vám dám vědět co jsem napsal a jak to dopadlo. Tím jsem chtěl tak nějak volně přejít k novým tématům a už tu Kavárnu nechat v jejich zármutku samotnou.
Hnidopich

Zatím bez slepic

Osobně bych to, Hnidopichu, asi neřešil... Nedávno jsem se stal málem dlužníkem za nezaplacené zálohy na plyn v předepsané nesmyslné výši, ačkoliv jsem postupoval přesně podle pokynů dodavatele samotného poté, co sám uznal, že žádají nesmysl a navíc proti zněnní smlouvy. Nebyl jsem milý poprvé, po té výzvě už vůbec ne... Ale na stranu druhou si říkám, že je vždycky lepší, když se ten v kanceláři zbytečně zeptá, než aby byl zticha a za pár let jsem se divil... U mě to prý byla také nová pracovní síla. Tak jestli nejde o univerzální výmluvu, snažím se projevit alespoň špetku empatie k tomu človíčku na druhé straně. Ta nadřízená ve vašem případě si s těmi expresivními výrazy samozřejmě trochu naběhla, ale není další rozvrtávání lejna jen malicherným kverulanstvím na místě, kde je zbytečné?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Děkuji Hnidopichovi, že se mu úspěšně podařilo nasypat do námi mlácené prázdné slámy několi putýnek plnotučného zrní.

Touto dobou už musí být zásluhou našeho bohulibého intelektuálního úsilí ze slámy řezanková drť a z přisypaného obilí jemné obilné vločky.

Teď to jen vzájemně rozseparovat...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V pimprlové komedii stalo se,
že usedla vosa králi na nose.

Král se namích a bouch pěstí do stolu:
"Zavolejte na tu vosu Škrholu!"

Škrhola si řek, že vosu prožene
Sukovicú mohutně se ožene.

A jak tak ta vosa sedí na nose,
bóchne ju - a v tu ránu je po vose.

A zbývá jen, abychom k tomu dodali:
V tu ránu je po vose - a po králi.

Chtěl bych radit - nijak vás však nenutím:
Malé věci řešte ruky mávnutím.

Nedopadnete tak, jak Škrhola,
- nebudou vás považovat...
.....zááá cíísaře pána a jého ródinu!

Zatím bez slepic

In reply to by /Jiří Suchý/ (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já vím, ale co s tím egem?

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

A jde teď o peníze nebo o ego?

Nevím jestli to byl Konfucius, kdo přišel s tím, že není hanbou, když slabý nebojuje se silnějším nebo jak to přesně bylo řečený, ale tak něco to bylo.

Když je starost o prachy, tak jde ego stranou. Berte to tak, že má u vás otevřený účet a když se jednou objeví příležitost, tak jí ho srovnáte nebo vám to už bude jedno.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pánové,

nerada vám přerušuju vaše sobotní intelektuální tajtrlíkování, protože rozprava o slepicích je téma zcela relevantní pro Vidlákův dvorek.

Ale chtěla bych vás upozornit, že krásná, chytrá a drzá blogerka Lucie Provazníková napsala další článek a je to opět pěkný nářez:

„Ultrapravičák“ Zeman a proč si čtvrtina národa plete EU směřující k totalitě s jakousi pokrokovou modlou"
http://www.lucieprovaznikova.cz/2018/02/03/ultrapravicak-zeman-a-proc-s…

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.