Prezidentské volby

Články

Pane prezidente... já chci jen kousek štěstí

Autor

Tož se nám to blíží. Prezidentská volba je na spadnutí. Kandidáti jsou jasní, nejvyšší správní soud zřejmě žádné překvapení nespustí, tož tedy máme uzavřenou devítku kandidátů. Bezděky mě napadá replika z Pána prstenů - devět prstenů mužům, každý je k smrti odsouzen... Zkrátka a dobře o většině kandidátů jsme to věděli dlouho dopředu a jediným překvapením je náš chlap z gulama - Mirek Topolánek, jehož největší přednost si jistě všichni pamatujeme z fotek v Berlusconiho vile. 

Gulášová volba

Autor

Když dělám zabijačku, sejde se mi na ní vždycky fůra lidí. Staří kamarádi, kamarádi kamarádů, nové tváře, hosté ze vzdálené ciziny, chlapi, ženský, matky, dcerušky, dokonce i vegetariáni. Jeden můj kamarád má jaterní chorobu, kterou si uhnal návštěvou Michelinských restaurací... Když si to tak vezmu, dneska je asi v módě, že každý něco nejí. Ten nejí maso, ten nejí jen vepřové, ten se nemůže ani podívat na vnitřnosti, další z rituálních důvodů nejí krev, pak tu a tam někdo nepije kořalku, jiný zase víno a někdo nemá rád coca-colu.

Vítězství na stříbrném podnose

Autor

V české politice nemám žádnou srdcovou záležitost. Nejsem fanda žádné strany, nemám vlastně žádného oblíbeného politika či kandidáta a jak se tak dívám, vlastně už nemám oblíbenou ani politickou orientaci. Považoval jsem se vždycky za levičáka, ale když vidím, jak se u nás krade všechno, co není přišroubované a jakékoliv přerozdělování peněz dává prachy na úplně nesmyslné projekty, které nikomu a ničemu nepomohou, tak bych byl nejraději, aby si každý jel za své a úředníkům zbylo co nejméně. Ale když pak zase vidím Kalouska, tak se děsím, co by z takového programu uměl udělat.