Univerzální socha

Autor
Štítky

Vedou se teď spory o sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva kdesi na Praze 6. Která to je? Nejspíš Dejvice, ne? My z venkova se v těch číslech čtvrtí moc neorientujeme.

Jedni nemohou žít v její společnosti, jiní by naopak za ni položili i život. Kydá se hnůj protiruský i proruský, historický i ideologický. Viz třeba zde, však to všichni znáte:

https://www.lidovky.cz/domov/plachta-z-koneva-mela-zmizet-zatim-ale-zustava-sochu-marsala-praha-opatrila-antigraffiti-naterem.A190903_210218_ln_domov_form

Nikdo se dosud nedopídil toho, v čem je skutečně ten zakopaný pes. Musel jsem na to přijít sám.

Sochy se totiž vytvářejí čistě jednoúčelově. Chyba! Každá socha by měla mít už při výběrovém řízení na zhotovení pomníku podmínku, aby se dala „recyklovat“. Podstatu věci bude nejlépe ilustrovat citace z klasického díla Vlastimila Rady a Jaroslava Žáka „Bohatýrská trilogie“, její druhé části „Dobrodružství šesti trampů“ (Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, n.p., Praha 1959).

Hostinský pan Slimák zde dokáže bleskem a obratem ruky svoji hospůdku „V lesní tišince“ přetvořit na „Krčmu u texaského býka“ (Posada del toro texaso). Neotočí jen vývěsní tabuli, ale i všechny lahve na polici (cituji):

Místo žitné, perlové, hořké, borovičky, praděda a lesní víly stály tam láhve whisky, brandy, absintu a old fathera. Místo nápisu „Neračte plivati na podlahu“ objevila se tabulka: „Žádám všechny gentlemany, aby před půlnocí neplýtvali střelivem“. Zmizely obratem i jiné nápisy jako „Plzeňský ležák“, „Ochutnejte Malvín dra Zátky“. „Neračte odhazovati oharky doutníků na zem“ a na jejich místech skvěly se neumělým písmem načmárané cedulky „Zde obdržíte cocktail Old Shatterhanda“, „Nepijte líh na lačný žaludek“, „Prosím pány zálesáky, aby neházeli nože sousedům do polévky, a nade dveřmi místo „Dej bůh štěstí“ octl se nápis „Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole“. Tam kde dosud visel diplom Národní jednoty pošumavské, trčelo několik nožů potupně zaseknutých do vyhlášky, jež vypisovala odměnu na hlavu muže zvaného Kofila Jim, který prováděl rozsáhlé krádeže čokolády v chatách středního Povltaví. Nad ní místo švarcvaldek visela napjatá kůže starého grizzlyho… (konec citace).

Laskavý čtenář si jistě řekne, že něco podobného jsme zažili my, pamětníci, v naší zemi opakovaně a to v celospolečenském měřítku. Ale pozor, teď ta myšlenka hlavní:

„…..sádrová soška Jana Ámose Komenského byla prostým nasazení širáku změněna ve věrný portrét Buffalo- Billa.“

Považuji tuto ideu za geniální. Kdyby byl maršál Koněv vytesán/odlit se zohledněním kriteria ideové recyklace, mohl by se z něj bez problému stát třeba generál Dwight David Eisenhower. Záleželo by jen na sochařově invenci, zda by, v předtuše věcí příštích, dokázal do jeho tváře nenápadně promítnout nejen náznak podoby Ikeovy, třeba už i nějaké asiatské rysy pro další budoucnost. Přítomnost amerického generála právě na náměstí Interbrigády by se jistě podařilo nějak ideologicky zdůvodnit s poukázáním na jeho zárodečný multikulturalismus. Třeba.

Správně pojatý monumentální Jan Žižka na Vítkově/Žižkově by se mohl velmi snadno změnit na maršála Josefa Václava Radeckého z Radče, jen důrazný palcát v ruce vojevůdcově by vystřídala elegenatní maršálská hůl a zmizela by páska přes slepé oko. V mnohém by jistě prospěla rakousko-uherská generálská pokrývka hlavy, jako v Radově/Žákově návodu. Ostatně takový sochař, jakým byl Bohumil Kafka, by si s řešením jistě poradil – jen by musel mít správné zadání.

V našem statutárním městysi stojí na Masarykově náměstí socha T.G.Masaryka, původně dílo sochařů Kotrby, Jíchy a Hrušky. Odhalena byla v roce 1928, odstraněna v červnu 1940. Znovu postavena v roce 1945, odstraněna 1953. Znovu odhalena 1991. Dramatický životopis, a přitom to mohlo být tak jednoduché:

1928 – postaveno jako T.G.Masaryk
1940 – změněno na K.H.Franka
1945 – změněno na T.G.Masaryka
1953 – změněno na …. No, sám nevím, taky nemůžu přijít na všechno. Ale někdo by se našel.
1991 – změněno na T.G.Masaryka

…a to všechno bez jeřábů, stěhování, ukrývání. Pár drobných úprav a bylo by hotovo. Jen na to myslet dopředu.

Někteří autoři soch a pomníků to vzali od podlahy, nedávno se tu o tom zmínil nick ow s odkazem:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pomník_generála_Pattona

Takto pojatý pomník/socha, jak jsem už tehdy poznamenal, může do budoucna sloužit k prakticky jakýmkoliv účelům. Tatar (snad i Avar), Číňan, Arab… dokonce i černoch, všichni se v něm mohou najít. Proč ne?

A tak jsme se dostali od J.A.Komenského a Buffalo Billa až ke žhavé současnosti. Spory o maršála Koněva jsou prostě jen dědictvím našich nevzdělaných, ne zcela multikulturních předků. Málo flexibilních, co myslíte?

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Já vyčítám prezidentovi republiky, že dosud nezřídil nějaké vyznamenání obdobné Ropákovi.
Třeba "PAKO ROKU".
Nebo něco podobného Řádu bílého lva. ŘÁD ČISTOSKVOUCÍHO PAKA ?
Jen bych se prozatím neunáhloval s předčasným hodnocením, mám dojem, že před stupni vítězů bude letos koncem roku pořádná tlačenice!

Zatím bez slepic

Komentar skvelej.

Realita na odplivnuti. Ostatni co me napada je jiste uz ilegalni.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Napadá mě - není někde možno někde na Praze 6 požádat o průkaz politicky spolehlivého protiblbského aktivisty - s úředním razítkem ? Proč se mají furt vyčerpávat opakovaným odhalováním pomníku staří proruští aktivisté?

A další dotaz: Bylo by případné nastříkání starosty narůžovo proruským nebo protiruským činem?
(Od krku nahoru by šlo použít šlehačku obarvenou potravinářským barvivem, aby se mohl oblíznout. Od krku dolů růžový nitrolak ve spreji.
Mohl by se někdo zeptat, zda by mu toto řešení vyhovovalo?)

Zatím bez slepic

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Začínám mít obavy, aby Vidlák nebyl naší vinou vyšetřován za nezdaněnou inzerci pražských malířů a lakýrníků.

Zatím bez slepic

Ještě bych přidala "skvost" od D. Černýho, ty dva, co močí na naši republiku. Asi proto ho má ráda řada politiků a dohazuje mu kšefty. Teď zrovna zase vystavují ve Švédsku "jeho" růžový tank.
https://www.prague.eu/cs/objekt/mista/1867/curajici-postavy

Zatím bez slepic

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nejsme-loutky-Zeman-v-Sr…
***************
Kdyby existovala olympijská disciplina Hod vejcem do větráku, tak bych Bimba nominoval.

Zatím bez slepic

Petříček se snažil Ještěrova slova mírnit:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemanova-bomba-o-Kosovu-M…
Že prý na prezidenta zapůsobila porážka Čechů v kvalifikaci s Kosovem....
Nemyslím si.

Očekával jsem od Ještěra a jeho návštěvy Srbska hodně, vyrazil tam s Foldynou, ohlupovadla zarytě mlčela. A on překonal očekávání. Celé dopoledne jsem se v práci pochechtával.

Tím z části smazal tu obrovskou HANBU, kterou způsobil Čechům ten paznecht Schwarzenberg a tehdejší vláda uznáním Kosova. Já byl tehdá shodou okolností v Novém Sadu. Nemohl jsem se podívat lidem kolem sebe do očí...

Zatím bez slepic

Prý parlamentní zastupitelská demokracie.
A stačilo 18 figur z vlády odvézt na výjezdní zasedání (nic o tom v programu)a 11 bylo PRO, ostatní 7 se jen podělaně zdrželo a toto je závazné uznání pro republiku, co parlament a alespoň ústavní většina tam, netřeba ...........
A nyní už stačí snad jen ten Petříček sám a jede to nastejno.....
A neodvolatelně a prý de iure, jak trousí kníže a kde kdo další.....tak to je panečku teda právo.
A celá ČR a každý z nás jakože demokraticky tím uznal KOSOVO?!
Tak to leda h..., s takovou "demokracií" a právem, ať jdou do americké, či které řiti!
Mrkněte v odkazu dole na ta jména a pamatujte si je.
http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/vlada-uznala-republiku-kosovo.ht…

Zatím bez slepic

Takže když dnes napsal Kalousek, že hlasoval proti, tak lže. Hned má ČT do fejkové soutěže další případ.
Zastupitelská demokracie má holt své kouzlo, ale to má celá vyspělá demokracie. V souvislosti s dnešním datem - G.W. Bush: "Dne 11. září nepřátelé svobody vojensky útočili proti naší zemi..." Když si v 1970 chilští voliči ve svobodných volbách zvolili vládu S. Allenda, tak americký ministr zahraničí H. Kissinger k tomu (pozemková reforma, znárodňování) později podotkl, že " nechápe, jak je možné nečinně sledovat, jak Chille padá pod vládou komunistů díky nezodpovědnosti svého vlastního lidu." Americký prezident Nixon dodal, "že udělá vše, aby zničil ekonomii Chille". A pak přišlo 11. září 1973, přes 3200 mrtvých a ekonomická prosperita, že...
https://m.youtube.com/watch?v=Y_MZdjvo6WE

Zatím bez slepic

Nevím, kde proti tomu Kosovu (uznání) hlasoval, a nemám ani důkaz správnosti, je to jen nalezený odkaz.

Ale když Kalda říká, že hlasoval PROTI, měl by se ho někdo zeptat kdy přesně a kde toto hlasování najdeme, na vládě asi nakonec ne, když se to protlačovalo pokoutně v Teplicích.
Dle té tabulky, je-li správná tam nehlasoval! (To, že 11 bylo PRO a ostatních 7 se zdrželo se píše v dobových zprávách i jinde....)
Ale protože byl tehdy ještě Kalda lidovec, tak asi to byla zdržením na vládě nějaká ta lidovecká mezinárodní politika.

Je to obdoba jako to obhajování zdržení se hlasování na vládě i u humanitární povahy bombardovačky Srbska, jako "já neříkám tak ani tak" a pak se uvidí....
A tehdy byl ještě kníže s Bursíkem na zeleno a ODS to také usilovně tlačila, takže zřejmě samé cizí zájmy....

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Záznam ze zasedání vlády, na němž bylo usnesení č. 635 odhlasováno je na oficiálních zdrojích zde: https://apps.odok.cz/attachment/-/down/KORN97AKEZ1Y
Inkriminované hlasování je shrnuto takto: "48. Návrh na uznání Republiky Kosovo a navázání diplomatických styků č.j. 724/08. Vláda projednala materiál předložený ministrem zahraničních věcí a přijala usnesení č. 635. Z 18 přítomných členů vlády hlasovalo pro 11 a proti nikdo."

Samotné usnesení zde: https://apps.odok.cz/attachment/-/down/KORN97AKESCA
Příloha k němu pak zde: https://apps.odok.cz/attachment/-/down/KORN97AKEU6K

Pokud někdo tvrdí, že na příslušném hlasování hlasoval proti, pak lže. Pokud někdo tvrdí, že "byl proti", tak to zapomněl podpořit svým hlasováním, neb se hlasování zdržel, ale explicitně lhát nemusí. Jen manipuluje. Každopádně věřím, že bojovníci proti desinformacím odvedou svou práci.

Zatím bez slepic

Stando.e, děkuji za odkaz. V Echu24 píší: "Jako člen vlády, která Kosovo uznala, jsem hlasoval proti.".
https://www.echo24.cz/a/Sia8Y/klaus-chvali-zemana-za-kosovo-podle-topol…

Zatím bez slepic

Pak tedy Kalousek lže, pokud nelžou novináři a mělo by to být slyšet. Třeba na Hlídacím psovi...

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Majko, Topolánek po vstupu do NATO spoluzakládal občanské sdružení (dnes spolek) Jagello, který je "hlavním českým subjektem veřejné diplomacie v oblasti bezpečnostní politiky a členství ČR v NATO", takže se nic jiného od něho čekat. Poněkud pikantní je, že jako senátor nebo premiér dostával na své sdružení dotace od státu nebo města, např. 2008 Ostrava 1,1 mil.
https://www.ostrava.cz//uloziste/zastupitelstvo/materialy_ZM/vo1014/z20…

Zatím bez slepic

Ještě dodám, Ještěr ví, co a jak říká, a hlavě, nebývá to samoúčelné plácání.

Z Kosova nepřijedou na zasedání V4. Hrozná škoda.

Vyplave na veřejnost Petříčkův záměr přijmout Kosovo k Interpolu.

S Ještěrem to holt mají Hoši složitější.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V porovnání s mnohými zdejšími jsem ještě jinoch. Sice ošklivej, hloupej a starej, ale jinoch. A přesto jsem se za ty roky prožité na naší Kouli naučil jednu poměrně jednoduchou pravdu: Nemáme žádná práva. Máme jen to, co si sami uhájíme, či nám jiní o vlastní vůli přiznají. Žádný zákon, žádná smlouva, nic netrvá věčně. Často se nikdo neobtěžuje ani s tím škrtnutím pera.
Všichni se tváří, jako by náš svět - naše relativní bohatství, naše relativní bezpečí, bylo samozřejmé. Ale ono samozřejmé není. Je to vykoupeno obětmi, které si ani neumíme představit, že bychom někdy měli přinést. Je to vykoupeno prací, kterou si ani nedokážeme představit. Je to vykoupeno sny, o nichž snící věděli, že je sami nikdy neprožijí.

Pokud mi někdo říká: "Protože smlouva..." či "Protože na papíře...", "protože zákon...", jen se musím sarkasticky ušklíbnout. Takových už bylo... (Jen nikde netvrdím, že se na ty chvíle těším...)

Zatím bez slepic

Přesně. Lidé dělají ze smluv cáry papíru, ze soch těží kovy, tedy pokud jsou kovové. Jinak si s nimi přitopí, pokud jsou dřevěné,...
Tedy on i barák je vlastně jakousi sochou a pyromani či zločinci jej s klidem zapálí,...

Zatím bez slepic

Standa.e, máte kliku, že jste jinoch a ještě k tomu už moudrý:-) Na smlouvu, stejně tak jako třeba na lásku, musí být dva, co ji chtějí udržet.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kechlibar pro ty, co se zajímají:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sjednocene-Nemecko-Navr…
Průser se k nám nehrne z Ruska, průser se k nám hrne z Německa, tam by měli ti komunistobijci hledat nebezpečí vzniku krajně levicové diktatury. Koalice rudá - rudá - zelená splňuje všechny předpoklady. Mají sice jiné cíle, než komunisti, ale metody jsou stejné. A hlavně: Jsou za něma nekonečné peníze a mainstrém.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Welcome to Urvashi call girls in Gurgaon, we offer you best high profile escorts in Gurgaon service at ☎ 8586890809 Vip, high profile independent housewife.

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/sikanderpur/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://www.singledate.in/blog/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/sushant-lok-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/sikanderpur-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/sohna-road-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/mg-road-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/iffco-chowk-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-phase-3-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-phase-2-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-phase-1-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://aqualuxdp.ca/
https://www.torontoplumbinggroup.com/

Call girls in Gurgaon , call girls Gurgaon , Gurgaon call girls , Call girl in Gurgaon , call girl Gurgaon , Gurgaon call girl , Escorts in Gurgaon , Gurgaon Escorts , Escort in Gurgaon , Gurgaon Escort , Call girls service in Gurgaon , call girls service Gurgaon , Gurgaon call girls service , Call girls services in Gurgaon , call girls services Gurgaon , Gurgaon call girls services , Independent Call girls in Gurgaon , Independent call girls Gurgaon , Gurgaon Independent call girls , Independent Call girl in Gurgaon , Independent call girl Gurgaon , Gurgaon Independent call girl , Independent Escorts in Gurgaon , Gurgaon Independent Escorts , Independent Escort in Gurgaon , Gurgaon Independent Escort , Independent Call girls service in Gurgaon , Independent call girls service Gurgaon , Gurgaon Independent call girls service , Independent Call girls services in Gurgaon , Independent call girls services Gurgaon , Gurgaon Independent call girls services , Housewives Call girls in Gurgaon , Housewives call girls Gurgaon , Gurgaon Housewives call girls , Housewives Call girl in Gurgaon , Housewives call girl Gurgaon , Gurgaon Housewives call girl , Housewives Escorts in Gurgaon , Gurgaon Housewives Escorts , Housewives Escort in Gurgaon , Gurgaon Housewives Escort , Housewives Call girls service in Gurgaon , Housewives call girls service Gurgaon , Gurgaon Housewives call girls service , Housewives Call girls services in Gurgaon , Housewives call girls services Gurgaon , Gurgaon Housewives call girls services , High profile Call girls in Gurgaon , High profile call girls Gurgaon , Gurgaon High profile call girls , High profile Call girl in Gurgaon , High profile call girl Gurgaon , Gurgaon High profile call girl , High profile Escorts in Gurgaon , Gurgaon High profile Escorts , High profile Escort in Gurgaon , Gurgaon High profile Escort , High profile Call girls service in Gurgaon , High profile call girls service Gurgaon , Gurgaon High profile call girls service , High profile Call girls services in Gurgaon , High profile call girls services Gurgaon , Gurgaon High profile call girls services , VIP Call girls in Gurgaon , VIP call girls Gurgaon , Gurgaon VIP call girls , VIP Call girl in Gurgaon , VIP call girl Gurgaon , Gurgaon VIP call girl , VIP Escorts in Gurgaon , Gurgaon VIP Escorts , VIP Escort in Gurgaon , Gurgaon VIP Escort , VIP Call girls service in Gurgaon , VIP call girls service Gurgaon , Gurgaon VIP call girls service , VIP Call girls services in Gurgaon , VIP call girls services Gurgaon , Gurgaon VIP call girls services , College Call girls in Gurgaon , College call girls Gurgaon , Gurgaon College call girls , College Call girl in Gurgaon , College call girl Gurgaon , Gurgaon College call girl , College Escorts in Gurgaon , Gurgaon College Escorts , College Escort in Gurgaon , Gurgaon College Escort , College Call girls service in Gurgaon , College call girls service Gurgaon , Gurgaon College call girls service , College Call girls services in Gurgaon , College call girls services Gurgaon , Gurgaon College call girls services

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.