Hrochochodovy tipy

Články

Tip na dobrou knížku - Liao I -Wu     Hovory se spodinou

Autor

Minule jsem zabrousil nad Sachalin, dnes se posuneme  ještě o kousek dál a podíváme se na zoubek soudruhům Číňanům, vlastně nejen soudruhům, ale i vykořisťovatelským živlům, jako je třeba bývalý velkostatkář, nebo opat kláštera.

Liao I -Wu     Hovory se spodinou

Liao je novinář, kterého práce na filmu o událostech na Náměstí nebeského klidu přivedla nakonec i nedobrovolně do vězení. Tam začal pracovat na téhle  knize, kde ve dvaceti pěti kapitolách formou rozhovoru představí nejrůznější bizardní povolání, osobnosti a jejich střet s kulturní revolucí a státní mocí.

Tip na dobrou knížku

Autor

Dobrý den, nedávno jsem na Kydech neprozřetelně napsal, že bych uvítal nějaký tip na dobrou knížku. Vidlák mi odepsal, že mám možnost. Takhle jsem to úplně nemyslel, ale řekl jsem si, že to zkusím, že knížku, která mě zaujala třeba ocení i někdo jiný. Když ne, maximálně se ztrapním, o co jde. Tak tedy dnes je tu první (a možná poslední, co já vím) Hrochochodův tip.

Jestli je to dobrý tip nebo ne, už musíte posoudit sami, ale nejdřív si ji musíte přečíst. Doporučuju nějakou veřejnou knihovnu, není to novinka, ale tak nějak zapadla…..Takže: