Ankara namazaná medem...

Autor

Tak jsme se dozvěděli, že Rozvědčík nejenom podal kompetenční žalobu, ale ještě se u Ústavního soudu domohl předběžného opatření, aby prostě do té Ankary jel, jel a jel. Babiš už oznámil, že rozhodnutí ústavních soudců respektuje. Pod Pepovu bumážku se nepodepsali jen Jan Wintr a Eliška Řepková. Nedovedu si představit, že by se Zeman nebo Klaus snížili ke škemrání, aby někdo jiný za ně vyřešil jejich nedostatek politických schopností a ukazovali tím, že nejsou hodni té nejvyšší politické funkce v zemi. Petr Pavel se chová jako umanuté děcko, ústavní soud promtně potvrdil, že je to tak správně a uložil vládě, žo ho do Ankary prostě musí vzít a basta. A já začínám přemýšlet, proč tak moc potřebuje jet, že kvůli tomu dává všanc svou pečlivě budovanou pověst Chucka Norrise.

Vždyť ta Ankara je propadák už předem, ne? Nikdy před žádným summitem NATO nezaznělo tolik jobovek.

Trump už oznámil a Rutte potvrdil, že Spojené státy seškrtají svůj alianční rozpočet a stáhnou spoustu lidí i techniky. A to nemluvím o tom, že je Trump na evropské spojence velmi naštvaný za jejich přístup k Íránu. Spojené státy jednou v nouzi potřebovaly přítele a nedostalo se jim ho. Jestli si někdo myslí, že to v Ankaře nesehraje svoji roli, je naivní. Trumpa navíc čekají doplňovací volby a nemá nic, co by svým voličům dal. Nepovedla se ani cla, ani válka, ani mír. I zbraně pro Tchajwan Američané škrtli.

Keir Starmer doplatil na to stejné, na co doplatil Petr Fiala – byl častěji v Kyjevě než v Glasgow, a nejenže musel rezignovat, ale před ním rezignoval i britský ministr obrany, protože armáda prý s přidělenými penězi nedokáže plnit své úkoly. Britové jsou sice největší protiruští štváči, ale jen hubou. Ve skutečnosti nemají v provozu jedinou jadernou ponorku. Nejsou náhradní díly, vole! Vojenský rozpočet možná vypadá impozantně, ale nedá se za něj koupit nic, co by skutečně zvýšilo britskou bojeschopnost.

Poláci se zase hádají s Ukrajinci tak moc, že Zelenskému sebrali vyznamenání a v polských médiích se množí úvahy na téma, že Ukrajina je pro Polsko větší nepřítel, než Rusko. Peter Magyar sice rétoricky zatracuje Orbána, kudy chodí, ale vztah Maďarska k Ukrajině se nezměnil ani o milimetr. Peníze nemáme a za nic ručit nebudeme. Petr Fiala také nesplnil své slibované dvě procenta HDP na americké zbraně a Rutte zatím věří Babišovi, že se Česká republika polepší… možná.

V Litvě padla vláda. Zelenského prokletí funguje dokonale. Kdo mu podá ruku, ten má po politické kariéře.

Americké zbraně nebudou. US Army musí neprve doplnit sklady a to nějaký rok potrvá. Rusko v tomto čase dokončuje dobytí Konstatinovky a chystá se k operaci ve Slavjansku a Kramatorsku. Díky vysokým cenám ropy Putin vydělal obrovské peníze a tak nějak se přestalo mluvit o ropných sankcích.

Navíc, Petr Pavel se o Tumpovi vyjadřoval dost nevhodně a Trump to ví. Narozdíl od Bidena, Trump ví, kde leží Česká republika a zná to tady.

Sakra, to tam v Ankaře chtějí začít Třetí světovou válku? Co se tam má stát tak zajímavého a důležitého, že Petr Pavel požádal kolegy z KSČ, Baxu a Šámala, o předběžné opatření? Co se v Ankaře bude rozdělovat, že tam úKolář posílá svého Nývlta a je ochoten obětovat obraz silného prezidenta, který od nikoho pomoc nepotřebuje? Já vím, že tam na summitu bude dost těch, kteří jsou ochotni obětovat nás všechny na zachytávání ruských projektilů našimi těly, aby mohli ještě víc zbrojit a doufat, že jednou Rusa udolají, ale kurňa, realita nějakým válečným přípravám na „matku všech bitev“ moc neodpovídá. I zbrojařské akcie v posledních týdnech klesají dolů.

Všechna veřejně známá fakta svědčí spíš o tom, že v Ankaře budou všichni plakat, pohádají se, nic nedohodnou, politují se, že je zbytek světa nemá rád, shodnou se, že Rusko válku prohraje a musí sednout k jednacímu stolu, pochválí Trumpa za skvělou dohodu s Íránem, pošlou zbrojařům další peníze na obrněný šrot a pojedou zase domů. Buď Rozvědčík ví něco, co my nevíme a nebo je prostě blbej a leze někam, kde se může jedině ztrapnit?

V principu, i kdyby PePa do Ankary nejel, na zahraničním směřování naší země se nezmění vůbec nic. Pořád budeme Dojče Hinterhof, pořád bude sedmdesát procent našeho exportu směřovat přes EU, pořád budou jediné prachy, které dostaneme, ty z Brusele. Pořád budeme dělat, co USA na očích uvidíme a pořád budeme pevně zaraženi v nějaké západní řiti, že nám ani paty nebudou koukat.

A tak přemýšlím, co se v té Ankaře má stát tak důležitého, že se to bez lídra pravdy a lásky neobejde. Přemýšlím o tom od chvíle, kdy dva členové KSČ uložili v přímém přenosu třetímu členovi KSČ, aby vzal sebou čtvrtého člena KSČ. Slzička mi ukápla, jak se od roku 1985 vlastně nic nezměnilo. Dokonce se nezměnilo ani to, že už zase ryjeme držkou v zemi, Karle Kryle, zase utíkáme do svého soukromí, naše filmové hvězdy zase podepisují Anticharty a Česká televize mluví o ztroskotancích a samozvancích.

Zítra si probereme, kde se toto rozhodnutí Ústavního soudu zrodilo a co to znamená pro příští prezidentskou volbu za rok a půl.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

To je to, oč tu běží. Poslední rozhodnutí US (ústavní soud, ne náš nejlepší přítel USA) se stalo přelomovým a poslalo nás z právní státu mezi banánové republiky nebo ještě dál. Ono nejde ani tak o to rozhodnutí, jde o zdůvodnění. Protože na tyhle summity vždy jezdil prezident, pojede tam i teď, protože je to dobrým zvykem, vy kluci pitomí.

Ano, nějaká ústava je trošku problém, budeme o tom bádat asi tak do října, ale tady není co řešit. Zvykové právo je zvykové právo a předběžné opatření vydáme hned.

Opozice již slaví vítězství (bohužel, poněkud netuší, že soudruha Pyrrha). Tohle totiž otvírá netušené možnosti v našem právním systému. Ano, pane soudce, sice jsem mu dal po hubě, ale je to zvykové právo, ne násilí. Ne, neznásilnil jsem tuto dívku, jen uplatnil právo první noci dle zvykového práva. Vždyť i ústavnímu soudu stačilo zvykové právo, nějakým ústavním zákonem se nezdržoval a rozhodl. Tak co se budeme zdržovat nějakým trestním zákoníkem, ne?

Mám dojem, že kdybych byl studentem a skládal zkoušku z ústavního práva u některého z těch moudrých soudců a pravil jsem, že přece ústavou teď nebudeme zabývat a dle dobrého zvyku můžeme rozhodnout hned, vyrazí se mnou dveře i s futrama. Protože přece ústava je nejvyšší kánon a nějaký idiotské nápady s dobrým zvykem může jako odpověď dát jenom idiot. Ten samý ale jako ústavní soudce bez uzardění stejný postup obhajuje a považuje jej za správný. Má to celé některé drobné důsledky. Dáme je do jednotlivých bodů

  1. Ústavní soud se stal politickým orgánem, nikoliv justičním. Protože jaksi ráčil přehlédnout, že primárně šlo o spor politický a on se do něj vložil
  2. Důvěry hodnost této instituce je na úrovni kmenové rady, neb se neřídí zákony této země, ale zvykovým právem
  3. Vytvořila se klika opozice – prezident – ústavní soud, která si jde vzájemně na ruku
  4. Tato zjevná aliance zcela zničí důvěryhodnost všech zúčastněných, protože při každé příležitosti jim bude tato věc otloukána o hlavu
  5. Nikoho nebude zajímat konečné rozhodnutí, protože to jen musí zdůvodnit současný lapsus
  6. Rozhodnuto bylo i o kompetencích, jen teď nutno navařit k tomu nějakou omáčku. Protože pravdu má prezident a basta.
  7. V rozporu s ústavou jsme se posunuli k prezidentskému systému, což při případné ne výhře PR prezidenta PP107 bude průšvih, když tam bude někdo nevhodný

Takže ano, PP107 se podívá na summit, udělá se tam menší ostuda a s velkou slávou se pojede zpět.

 Z dlouhodobého hlediska tohle „vítězství“ bude tím největším bičem na všechny vítěze. Protože US měl říct jó kluci, to je těžká otázka, rozhodneme to odpovědně v tom říjnu, sice to bude ex post, ale tady a teď jde o politiku a do toho my nejdeme, to nám nepřísluší.

Ale maximální snaha pomoci PP107 přinesla své ovoce. Tak si to kluci užijte, možná je to naposled….

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

Turek

Ústavní soud předvedl dvě zásadní věci, zaprvé bezbřehou neobjektivitu a zadruhé napadení parlamentního pořádku a posouvání nás k prezidentskému systému.Tyto autoritářské mocenské manýry doufám odsoudí každý, kdo si váží parlamentní demokracie nehledě na politické smýšlení,“ napsal redakci Turek.

Ústavní soud potvrdil, že by neměl existovat,“ zdůraznil.

(to neměl, je zbytečné se na něj obracet, je to jedna banda)

Baxa

Soudci - ještě před vyjádřením vládních poslanců - na brífinku ohradili vůči výtkám některých poslanců o nezávislosti Ústavního soudu. „Svojí činností prokazujeme, že jsme nezávislí a nestranní. Ústavní soud není s nikým ani proti nikomu a nikomu nepatří, maximálně občanům této země – a tak to i zůstane,“ podotkl jeho předseda Josef Baxa.

(nepatří ani občanům této země, s takovou „nestranností“ si dělá z těchto občanů ještě prdel)

Rajchl

Jindřich Rajchl (za SPD). „Považuji to za nejvážnější exces Ústavního soudu v historii naší země. Soudci, kteří hlasovali pro, by si zasloužili červenou kartu za brutální faul na náš ústavní pořádek,“ komentoval politik.

(červených karet by bylo vícero, např. souhlas ÚS s valorizacemi a ožebračením důchodců - občanů této země. Proč tehdy ČT za ně nestávkovala? Ba co víc, přidali sobě a druhé první dámě i na hadry do skříně)

Klaus

Ještě před rozhodnutím kritizoval podání kompetenční žaloby i bývalý prezident Václav Klaus, podle nějž jde o ústavní převrat. „Je to od prezidenta republiky naprosté překročení Rubikonu. Je to pokus zaútočit na systém parlamentní demokracie touto nepřímou formou. Já s tím jako bývalý prezident, který s těmito věcmi má spoustu zkušeností, zásadně nesouhlasím,“ uvedl Klaus pro IVK, že v Česku neplatí prezidentský systém.

(není prezident jako prezident, tento překračuje Rubikon každou chvíli (nedávno sraz sudeťáků), spíše se ptát – kdy jej nepřekročil!)

Zeman

Rozhodnutí a zejména rychlost jeho přijetí pobouřily řadu lidí včetně prezidenta Miloše Zemana, který upozornil, že Petr Pavel jmenoval většinu aktuálních ústavních soudců. „Ústavní soud je podjatý. Prezident Pavel jmenoval většinu jeho členů a rychlost bezprecedentního rozhodnutí o složení delegace na summit NATO je dalším důkazem této podjatosti. Úkolem Ústavního soudu rozhodně není určovat složení vládních delegací. Obávám se o charakter naší země i o rovnováhu mezi nejvyššími ústavními institucemi,“ reagoval Zeman. (Prostor, Seznam)

(o to se obávám už dlouhý čas, od vstupu do EU. Úkolem tohoto „soudu“ je kontinuita toho, co začal Rychetský, nic víc.)

P.S. Podle advokáta Tomáše Nahodila je předběžné opatření pro vládu závazné. „Nerespektování by v politické rovině mohlo vyústit v hlasování o vyslovení nedůvěry vládě a v rovině právní by se mohlo jednat o trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedl.

(co takhle hlasovat o vyslovení nedůvěry opozici včele s Pavlem za Dozimetr, Kampeličku, Bitcoiny a prošustrování více než bilionu korun za nic, když se dnes a denně ukazuje, že je to jedna partička!)

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Okamžitě vydané předběžné opatřeníí o povinnosti vlády zajistit prezidentovi České republiky Petru Pavlovi s doprovodem účast na blížícím se summitu NATO v turecké Ankaře ukázalo absolutní pokřivenost justice v naší zemi, bezpáteřnost nejvyšších soudců a jejich napojení na zbrojařskou a mediální mafii. Zároveň ukázalo, nakolik nevhodně je vytvořena skladba mocenských stupňů vládní správy a jak ohebná je pravda spojená s výkladem Ústavy.

  Andrej Babiš obratem vyjádřil respekt k předběžnému opatření Ústavního soudu a Petr Pavel s doprovodem bude zařazen do delegace.  Bodyguarda  mu bude pravděpodobně dělat stínový prezident Kolář. Ale protože jsme národem Švejků a mistrů v improvizaci, bude zajímavé sledovat, v jaké roli tam pojedou. Petr Macinka se už vyjádřil, že se hradní uzurpátor moci nezúčastní jím vytoužené neformální večeře a zároveň se dá předpokládat, že u podpisu případných smluv bude premiér, nikoliv hradní dvojka. Jak to nakonec ve skutečnosti bude, netušíme. Ale je jasné, že Pavel se bude snažit dostat na večeři třeba i v převleku, což nemůže skončit jinak než trapasem na mezinárodní scéně.

  Ústavní soud předvedl něco, čemu lze z pohledu běžného občana jen těžko uvěřit. Prostý Čech se většinou soudí i deset let a déle, přičemž spravedlnost se často pečlivě skrývá. Skandální rychlost, se kterou se prezentoval Ústavní soud, tak může dát příklad i ostatním pracovníkům justice a popohnat je v jejich práci. Petr Pavel nemůže mít tu výsadu, aby v jeho případu bylo vydáno tak rychlé rozhodnutí, navíc dle mnohých znalců ústavního práva v rozporu se zněním samotné Ústavy. Zvláště, když jde o válečného štváče napojeného na zbrojařskou lobby a prezentujícího veřejně jiné názory na zahraniční politiku státu, než jaké jsou součástí vládní činnosti a jejího směřování. Upozorňujeme, že veškerou zodpovědnost právě za zahraniční politiku, ekonomické dopady a míru úspěchu v jednání za stát nese vláda a její ministři. Nikoliv tedy prezident a jeho noshledi.

  Bujaré oslavy v táboru věrného eurohujerské hlavě státu jsou předčasné. V tomto případu jde o jisté Pyrhovo vítězství, které může být začátkem rychlého sešupu komunisty, rozvědčíka, obhájce vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roku 1968, přeběhlíka z ČSLA do nejvyšších struktur NATO, dlouhodobě Bruselem připravované figurky na post prezidenta, nynějšího područího Petra Koláře a hlásnou troubu eurounijní liberální politiky, tedy Petra Pavla. Jeho oblíbenost klesá a umíněnost a neochota přijmout jisté principy ho degradují do polohy otravného uplakánka honícího se především za státem uhrazenými zážitky.

  Samotný summit NATO bude velmi pravděpodobně především ukázkou společného protiruského postoje zúčastněných zemí. Podpora kyjevského kokainového krále se zdá být momentálně více intenzivní a Rusové jsou nuceni velmi usilovně zvýšit aktivitu. NATO se již neskrývaně účastní bojů na straně Ukrajiny a je otázkou času, kdy dojde k otevřenému střetu i mimo ukrajinské území. Právě tací lidé, jako je Petr Pavel napojený na české i zahraniční zbrojaře, nás válce přibližují každým dnem. A v Ankaře lidí schopných přemýšlet do důsledků moc asi nebude. Český hradní figurant patří k agresivnímu křídlu válečníků v NATO, naopak Babiš s Macinkou přistupují k problematice 3.světové války na rozdíl od opozice s jejího lídra o něco zdrženlivěji. A právě proto v Ankaře nelze nechat Pavla Českou republiku zastupovat. Budeme doufat, že se do důležitých jednání nebude moci zapojovat.

  Upřímně řečeno, chování Ústavního soudu vzbuzuje pocit, že se právní normy právě zbortily. Z této situace může vyplynout už jen občanská rebelie. Ohýbají li zákony ti nahoře, bude se dole chovat národ podobně. A jediné, k čemu to povede, bude anarchie a dost možná občanská válka. Přiznejme si, že na ni již uzrál čas.

Jindřich Kulhavý-www.inadhled.live-24. 06 2026

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Takový spíš vyfantazírovaný scénář než vtip... Měla jsem na mysli šéfa opozice na Hradě (který je slepý a hluchý ke kauzám svých soukmenovců), tedy spíše impeachment se to zove, ústavní žalobu o zbavení úřadu, tedy něco z říše snů. ​​​​​Jev, jehož pravděpodobnost se blíží nule, asi tak jako že se všechny molekuly vzduchu v místnosti najednou nahrnou do jednoho rohu (to se mi líbilo jako přirovnání :-). Všechno je možné, pokud to není nemožné...

Zatím bez slepic

Nerespektování rozhodnutí ÚV KSČ ústředního výboru komunistických soudců čezka patrně není maření výkonu úředního rozhodnutí. 

Pokud právní systém zákonů mění na zvykové právo, je na čase zrušit nebo změnit ústavu republiky. 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

👍👍👍 lépe bych to nenapsal...

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

– Hlava XXII v praxi – Brněnský Gang patnácti a pátá kolona vedená Pávkem

Petr Hájek se ještě při pondělní Poradě tvrdého jádra nepodvolených klonil spíše k tomu, že Pávek kompetenční žalobu nepodá, ale Hradní strana vsadila na sílu, takže nyní budeme sledovat zdrcující divadlo frašky zvané demokracie v podání nevoleného gangu, který dál ohřeje studenou občanskou válku

Hrad překročil Rubikon – a již není cesty zpět. Podání kompetenční žaloby na vládní rozhodnutí, že Petr Pavel nepojede na summit NATO v Ankaře, není vyhlášením války Babišově vládě vzešlé z posledních všeobecných voleb. To se stalo již v okamžiku, kdy odmítl jmenovat Filipa Turka (MOTO) ministrem zahraničí.

Už v ten okamžik se „právní obec“ rozdělila. Ústavní právníci spojení s Fialovou pětikoalicí (respektive se zdejší Pátou kolonou Bruselu) tvrdili, že tak učinit může. 

Premiér to spolkl, na ústavní soud se neobrátil – a Pavel prosadil svou: Filip Turek se nejen nestal ministrem zahraničí, ale vůbec žádným ministrem. Nezamýšleným důsledkem – v řadě dalších ne-důsledků tohoto svévolného kroku hlavy státu – je, že předseda Motoristů Petr Macinka se ukázal jako mimořádně schopný šéf diplomacie.

Jeho dosavadní působení v Černínském paláci prokazuje, že pro Pátou kolonu to bylo zřejmě nejhorší možné řešení. Macinka má poměrně jasný ideový program, jedná neortodoxně a přesvědčivě. Hlavně však se dal do „čištění“ této instituce, která od Schwarzenberga (TOP 09) přes Petříčka (ČSSD) až k Lipavskému (Piráti) zbudovala tvrz „hlubokého státu“, onu „stohlavou saň“ coby převodní páku cizích zájmů. Jenže obrovský ledovec „deep state“ je pod hladinou. A nyní dojde ke srážce.

Kostky jsou vrženy

Podáním kompetenční žaloby vystupňovala hlavní opoziční Strana HRAD (SH) svou protivládní operaci, kterou započala fakticky v okamžiku vyhlášení volebních výsledků. Když bylo jasné, že Andrej Babiš má k dispozici partnery pro vytvoření koalice – bez ODS či některé jiné součásti vlastizrádné fialové mafie, skupina záškodníků a zbrojních lobbistů kolem Pavla vedená politickým podnikatelem Petrem Kolářem vyhlásila vládě válku.

Překabátěný sovětský rozvědčík v uniformě generála NATO byl k tomu ideálním „materiálem“. Poslušný, hloupý, zvyklý plnit rozkazy, ale „pěkně vypadající“. Od toho okamžiku ho posílají na všemožné „adresy“ – jak domácí, tak zahraniční – v nichž podle pokynů vedení SH vede opozici, která jinak zmírá na úbytě ve sněmovně. S pomocí miliardářských korporátních médií v čele s ČT a ČRo (plus „chvilkový milionářský“ Minář) se pokoušejí vyvolávat jednu krizi za druhou.

Výsledky jsou však zatím chabé. Není to vidět pouze proto, že mediální štít vytváří virtuální realitu, v níž dominují různá shromáždění a demonstrace – nyní i komická „stávka-nestávka“ svazáků v černém. Vláda si toho v podstatě vůbec nemusí všímat. Lze dokonce říci, že dalším nezamýšleným důsledkem těchto hysterických „rozvědčíkových operací“ je větší stabilita vládní koalice i utužení jejího voličského elektorátu, což před podzimními komunálními a senátními volbami není bezvýznamné.

Jenže „karta“ kompetenční žaloby“ je něco úplně jiného. To je teprve onen „výstřel z Aurory“. Až do této chvíle byla možnost, že se ještě něco vynoří. Že v krizích vždy nejistý a „oboupohlavní“ Andrej Babiš začne své koaliční partnery „umravňovat“ ve snaze získat body s nějakou částí Páté kolony (pořád ještě neví, že je to nemožné). Podáním žaloby jsou však kostky vrženy – a není cesty zpět. Pro nikoho. Zatím pořád ještě „studená“ občanská válka se začala ohřívat.

Gang patnácti

SH vytáhla svou patrně nejsilnější zbraň – ústavní soud. Chce ji vyzkoušet před dalšími bitvami, jejichž jediným smyslem je co nejvíce poničit krajinu, na níž SH a spol. vůbec nezáleží: zemi zvanou Česká republika (už jí říkají jen Czechia, Česko, aby bylo zřejmé, že jde jen o okrajovou kolonii Berlína zvaného Brusel). Mají za úkol zbavit ji posledních zbytků samostatnosti. A připojit k válečnému spolku šílenců, kteří zahájili přípravu na Drang nach Osten číslo dvě.

Proto je tak důležité, aby mluvící hlava SH jela na summit NATO v Ankaře. Nebezpečí, že by vláda deklarovala ČR jako „vlažnou“ součást NATO, jež nemá na válce zájem, je pro Pátou kolonu nepřijatelná. Zvlášť když tam bude zámořský buldozer, jenž rovněž viditelně nechce (a nebude) válčit s jadernou velmocí Východu. Pavel má za úkol demonstrovat, že navzdory změně vlády je v ČR síla připravená na válečném úsilí spolupracovat. Jen se jí musí dostat pomoci.

Právě k tomu má sloužit výrok brněnského Gangu patnácti – oněch nevolených, Pavlem najmenovaných „strejců a tet“, který jeho případnou účast v Ankaře má legitimizovat. Předvést, že HS nebojuje sama, ale že na její straně jsou různé významné instituce „hlubokého státu“ připravené vládu vzešlou z voleb sabotovat... Předběžnost

Instituce tvářící se jako soud je nepochybně s SH již dlouho dohodnutá, jak bude výsledek vypadat. Vláda se sice pokusila dostat hradní Stranu do časové tísně, ale brněnští černokněžníci nejsou ničím omezeni. Nad nimi již není nikdo, kdo by mohl jejich svévolné „nálezy“ korigovat. Je úplně jedno, co veřejnost vyjádřila ve volbách. Oni jsou najmenovaný Pavlův štáb, který dostal své trafiky k nějakému účelu. Aplikace bruselských metod pro kariérní zájemce par excelans...

Boj? Boj! Ale…

Pokud by vláda – ve skutečnosti tedy Andrej Babiš, která má „ve sboru“ většinu – dala najevo, že boj o zachování „vůle lidu“ vyjádřené ve volbách přijímá, pak by „předběžné opatření“ Gangu patnácti ignorovala – a Pavla do Ankary nevzala. Co by následovalo?

Vlastně nic. Na takovýto případ není vymyšlena žádná sankce. V krajním případě by musela vládní rozhodnutí posvětit sněmovna. Tam má koalice přesvědčivou většinu. Za normálních okolností by tím všechno skončilo. Kromě samozřejmě nepříčetného řevu „svazáků v černém“ z ČT, Čro...

Jenže my nežijeme v normálních poměrech. Naše suverenita prakticky neexistuje. A aby ji nebylo možné například nějakým volebním výsledkem začít obnovovat, k tomu slouží právě ústavní soud a fantastický ústavní „článek 9“ o takzvaném „materiálním jádru“ ústavy… Jinými slovy – ústavní soud, Pávek, Strana Hrad, Česká televize, Český rozhlas, senát a další instituce prolezlé „hlubokým státem“ jsou… Brusel. Ten by tedy nepochybně okamžitě zahájil trestní výpravu. Babišovi by oznámil, že je ve střetu zájmů, „zmrazil“ by nemravné platby z různých již odsouhlasených „fondů“ (z peněz, které jsme tam poslali) jako to udělal Viktoru Orbánovi… a tak dále.

Proto takovou vzpouru nelze od vlády očekávat – a pravděpodobně ani chtít. Vedla by totiž dříve či později k jejímu pádu. A k předčasným volbám, které by si tentokrát už pohlídali mnohem lépe. Rumunský scénář má rovněž v rukou ústavní soud.

Existuje však vedle toho nesčetně menších a malých typů reakcí, jimiž se lze mafiánům alespoň trochu bránit. Podle toho, jaké vláda začne využívat uvidíme, zda a jaké má tvůrčí schopnosti. Pro blízká setkání s uměle vytvářenými krizemi HS a celé Páté kolony to může být dobrý trénink.

Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena.

Petr Hájek             https://cz24.news/…em/

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

😁 Petr Macinka: „Soudruha prezidenta doakreditujeme zítra"   (0:54)

(nečt24)

                                                      https://t.me/…784

 

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Ten tiskový brífink Macinky k rozhodnutí ÚS je excelentní, klobouk dolů před jeho schopnostmi takto reagovat na tendenční přihlouplé otázky.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

ale i - a především- i o hlubokou, tedy spíše nízkou (IQ) část národa, která -rovna užitečným idioutů- si sama rtovná cestu k záhubě. Až ji nebude třeba.

Bez ní by to měli mnohem těžší.

Takže díky, milí sousedé.

Jak napsal-myslím, že Sartre - zlo jsou ti druzí.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Znáte lidi s vysokým IQ? tak to to je většina těch, kteří zvolily nejen profesionálního kolaboranta arm.gen.v.v.Ing.AM, ale také minulou většinu parlamentu a senátu. A také sice menší část současného parlamentu, ale ještě větším počtem hlasů než minule.

já si na ty IQváče dávám pozor. 

Znám lidi s neradostný IQ, ale dal bych za ně ruku do ohně. Za mnohé radostným IQ bych ještě přiložil otep větví.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Mě by se strašně líbilo, kdyby Macinka nenápadně zařídil setkání Trumpa s prezidentčíkem (úplně náhodou před kamerama a plným sálem). Trump by samozřejmě věděl, co o něm PePa prohlásil a tak by mu vyprášil kožich, že by se prezidentčík až do příštích voleb zamkl na Hradě a ani by nevycházel. I tu motorku by radši prodal, tak by se bál vystrčit nos. To by byla nádhera, kdyby to přenášely televizní štáby celého světa. 

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

- kdyby na něj z Trumpa vypadl nějaký z jeho "bonmotů", on se s tím moc ne..(páře). Nedávno řekl Meloniové, že už není jeho kamarádka a Italové se mohli zbláznit. Rozmáznout před světem Pávkovo vyjádření o odpudivé bytosti Trumpa a nepodání ruky by bylo namístě.

Donald Trump nejprve uvedl, že italská premiérka „žebrala“ o společnou fotografii a on jí vyhověl jen z lítosti, protože se necítil povinen s ní mluvit. Trump poté uvedl, že Meloniová se s ním a Spojenými státy snaží znovu usmířit, aby si vylepšila klesající popularitu. Italská premiérka byla podle svých slov ze způsobu jednání spojence šokována a uvedla, že Itálie nikdy o nic nežebrá. V reakci na Trumpova slova následně italský ministr zahraničí Antonio Tajani zrušil plánovanou pracovní cestu do Miami a ministryně odmítly účast na oslavách 4. července na americké ambasádě v Římě. 

🤡

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Teď když tam bude i PEPA  je jisté že tito dva váleční štváči  si podají ruku. Možná že nakonec snaha rozvědčíka Pávka o jeho vytoužené cestě do Ankary  se mu vymstí a bude to jeho konec dle viz níže satirického ale pravdivého obrázku.

Budu s vami az do konce

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

že nějaké volby, nějaký parlament, vláda jsou vlastně úplně k ničemu a pro srandu králíkům.

Nějaký Rychetský, Baxa a ten spolek v Brně, ÚS, si nakonec stejně prosadí svou anebo vůli svých loutkovodičů.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Není pravda že volby jsou k ničemu, jen je třeba se jich zúčastnit a volit podle zdravého rozumu. Při prezidentských volbách, hodně lidí říkalo, že k nim nepůjdou, protože prezident podle našich zákonů, je jen kladečem věnců. Marně jsem jim vysvětloval že i ta malá práva která prezident má, v součinnosti s jinými politiky, nám mohou nadělat mnoho problémů. Doufám, že je to poučení pro příště. 

Všimněte si jak voleb do všemožných institucí, využívala nynější opozice. Obsadili vše co má sebemenší vliv a teď i když jedny parlamentní volby prohrají stejně většinou prosadí co chtějí.

 

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

.... že pan prezident žádal o cestu v doprovodu 35 lidí. Opravdu jde o jeho účast? Co tam budou ti druzí dělat? Nákupy? A tak vláda může povolit prezidenta a jednoho doprovázejícího. 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

delegace zbrojařů...

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Byť na mieste Babiša tak ich proste nevezmem. Tým, že tam tak veľmi chcú, ide o riadnu špinavosť. Nejaké veľké svinstvo. Nič dobré pre nás, bežných ľudí.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Aha 🤔tak tady by situaci mohla vyřešit správná dávka projímadla 🤣✌️

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Vláda a její koalice hrubě podcenila jednu podstatnou věc.
A tou je reinkarnace Chucka Norrise do PePy.
A s  Chuckem není radno si nikterak zahrávat - nikdy a s nikým to nikdy nedopadlo dobře což je všeobecně známo.


 Škoda, že té reinkarnaci se nedalo včas zabránit. 
Teda dalo by se, kdyby se včas chtělo a udělalo se to.

*

Ostatně by se nic takového nemuselo řešit kdyby jsme pořád nemuseli lézt do nějakých cizích a nepřátelských řítí.

Nikdy nám to nic dobrého v historii nepřineslo a beztak ani nepřinese.

Všichni ti naši ,,spojenci" kterým jsme pořád lezli do prdelí se na nás vždy vysrali.

Ale jak říká klasik - je to marné, marné a marné ....

 

Jsme zkrátka úplně blbý, neustále něčím zblblý národ kterému už asi není pomoci.

*

A zvlášť to tvrdím po tom, jak jsem si jen tak letmo přečetl diskuze na Seznamu a Novinkách...

 

EU, NATO, Delenda est!

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Malá slovní hříčka, kapku vulgární. Oni se nevysrali na nás. Oni nás vysrali. Asi jsme svědili jak hemouši 💩

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Důvod návštěvy, mimo špinavých obchodů…….je možné, že  si s odpudivou bytostí chce zahrát KÁMEN, NŮŽKY, PAPÍR 🤔 Aby ji nemusel podat ruku😂

 

Jinak dnes jsem zaregistrovala fajny hlod. Babiš by prý měl odvolat z funkce Macinku, bo Macinka zmínil že prej tu máme puč✌️

Od zítřka to pojede imrvere….

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

fajna ostravština...🤣

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

F

 

C

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

proč tak moc potřebuje jet, že kvůli tomu dává všanc svou pečlivě budovanou pověst Chucka Norrise.  ...............

Obávám se, Vidláku, že mnoho občanů mu bude tleskat a přát vládě, a hlavně Babišovi a Motoristům, že je ÚS tak pěkně nakopl. 

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Praha, rok 2028

X

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Není to špatné, ale chybí mi tam ti další za ním, jak to měl Gottwald. 

Chybička se vloudí, měl jsem na mysli Stalinů pomník nazývaný také Fronta na maso.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Ono by stacilo dat v cele toho stalinova pomniku PePu s motorkou a teleobjektivem 🙂

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Z virtuálniho muzea Petra Pavla - památník č.2

 

T

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

jeste dokomponovat tam tu motorku.... Treba na schody?

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Izak Laengsfeld

Trvalý odkaz

motorka a fotoaparát bohužel až zítra.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Vidím dobře 👁️👁️, že Dementašvihli šmátrá Foltýnovi v poklopci?🤔

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Sif

Trvalý odkaz

Zrovna jsem se chtěla opýtať, kdo jsou ti poslední dva, proč a kdeže má ta ženská levou ruku.... Na ošklivého Foltýna je to příliš mladý a hezký člověk, udělali by z nich vrstevníky.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Prezident hodil kámen do našeho politického rybníka a na hladině se zákonitě vytvořily vlny.
Všechna média zareagovala podle svého zadání a kdyby byl covid, tak je po něm. I válka šla stranou.
Ukazuje se v plné nahotě, že u nás stále vládne síla, která se dříve schovávala uvnitř KSČ.
https://degener.cz/to-je-frmol/

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

trefil jste hřebík na hlavičku. Poslední dobou si říkám, že se vlastně od r.89 nic nezměnilo. Jen kulisy a lidé ve funkcích a asi to tak bude v naší společnosti napořád. 

Asi už začínám chápat Vidláka. Asi je lepší mít svou Vidlákovnu, kde se schází lidé třeba i s rozdílnými názory (což je pochopitelné, každý jsme originál), ale jsou navzájem schopni být spolu bez nenávisti. Ta mě přijde v dnešní společnosti až chorobná. Otázka je jestli se to dá ještě vyléčit nebo ty metastázy nenávisti jsou už smrtelné 😞

Moje generace totiž pomalu odchází a dnešní mladí lidé si budou muset svou zkušenost prožít sami a znovu, protože narozdil od nás nemají žádné srovnání.

A to je nejdůležitější: srovnání. 

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Ryzil

Trvalý odkaz

A co je to za sortu lidí, kteří jsou u moci za každého režimu? Jsou to lidé s dobrým čichem na to, kde je zrovna moc a vláda, se schopností včas poznat, odkud fouká vítr a kterým směrem. Jsou to korouhvičky. Je to poznat i v jejich rodinách: děda byl demokrat, syn byl komunista, vnuk je opět demokrat. A jejich děti? Kdo ví. Jedno je jisté. Znovu budou v těch správných stranách a funkcích. A znovu budou ostatním určovat, co je správné. .................................

Říká se to mu evoluční (v tomto případě politická) přizůsobivost. Kdo je zásadový a pevně se drží svých hodnot, málokdy vyhrává. Nedávno byli kanonizováni dva noví mučedníci, kněží, kteří se drželi své víry a nakonec skončili mučednickou smrtí. Spoléhali na Všemohoucího Pána Boha, který jim nijak nepomohl. 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

 Jeden davny (pry)  americky vtip, pridal jsem k nemu jedno slovo, hadejte jake:

"Jaky je rozdil mezi prejetym skunkem a prejetym (ustavnim) pravnikem?   Pred tim prejetym skunkem jsou videt stopy brzdne drahy..."

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Blbost se holt trestá -TA NAŠE!

K tomuhle nemuselo nikdy dojít -kdybychom byli moudřejší a nenechali si psát ústavu cizinci.

A nejen ústavu. Co takto Národní banka - koho poslouchá -prý nezávislá -ona?! 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

tak s ní souvisí kapitalismus a nadvláda oligarchů. . To jsme komunistům nevěřili. 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Neřekl bych, že nevěřili. Spíš prostě nevěděli, oni ti komouši byli ve své propagandě hodně hloupatí a nevěrohodní, takže většina lidí jim prostě nevěřila vůbec nic, i já. Kdyby byli trošku chytří, tak s celu tou školní mašinérií nás místo buzerování s láskou ke KSČ a CCCP mohli opravdu něco naučit o tom jak ten kapitalismus dopravdy funguje. Jasně, asi by to nezaujalo každého, ale určitě by ty pravdivé informace sem tam v lidech někde padly na úrodnou půdu. Neinformovanost lidí nemusela být tak masová.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz


Le Pen varuje před „každodenním barbarstvím“: Sedmnáctiletý mladík umlácen vrstevníky k smrti.


Nyní se  ve Francii diskutuje o vraždě mladého muže: sedmnáctiletý Louis byl zbit skupinou vrstevníků a později zemřel na následky zranění hlavy. Policie hovoří o „výjimečné brutalitě“.

Sedmnáctiletý Francouz jménem Louis byl v pátek večer kolem 19. hodiny ubit k smrti skupinou pěti lidí, informovaly regionální noviny L'Indépendant . K útoku došlo na staveništi v Narbonne v regionu Occitanie v jižní Francii. Předpokládá se, že šlo o víc než jen o rvačku; šlo o úmyslný útok z léčky.
Video incidentu natočili a zveřejnili sami pachatelé. Koluje na platformách včetně X a ukazuje muže, jak brutálně mlátí pěstí do hlavy teenagera ležícího na zemi. 

Těžce zraněného Louise  našli hasiči až v sobotu ráno v 9 hodin , nereagujícího a v bezvědomí. Byl pokrytý modřinami kolem očí a obličeje a krvácel z úst a nosu. Během pokusu o záchranu byl nejprve uveden do umělého kómatu. O několik dní později na následky zranění v nemocnici zemřel.
Pět podezřelých bylo identifikováno a zatčeno prostřednictvím sociálních médií. Tři z nich jsou nezletilí, dalším dvěma je 19 let. Údajně nemají téměř žádné předchozí odsouzení a někteří pocházejí z jiných měst. Jejich vzhled naznačuje možný migrační původ z Afriky nebo Blízkého východu. Všichni podezřelí byli v úterý předvedeni před soudce a jsou ve vazbě. Vyšetřování bylo původně vedeno pro podezření z pokusu o vraždu, ale obvinění bylo od té doby změněno na vraždu. Pachatelům hrozí doživotní vězení. Na zatčené se vztahuje presumpce neviny.
Případ šokoval Francii. „Je to případ vzácné brutality,“ prohlásil policejní komisař na tiskové konferenci. Narbonne není na „takto opovrženíhodný zločin zvyklý,“ uvádí L'Indépendant . Noviny uvádějí, že šlo o akt pomsty. Oběť byla na žádost své rodiny z neznámých důvodů umístěna do domova pro mládež.

Marine Le Penová označila lynčování za „srdcervoucí“. Řekla, že tento čin podněcuje „obrovský hněv mezi francouzským lidem“. Toto „každodenní barbarství“ nesmí být „již bagatelizováno, relativizováno ani zatajováno“.

Politicky motivované laxní stíhání, dodala, vyslalo signál, že pachatelé zůstanou i nadále nepotrestáni.

Zdroj s fotkou oběti: mohl by to být i váš syn
https://apollo-news.net/alltaegliche-barbarei-17-jaehriger-auf-baustelle-von-gruppe-zu-tode-gepruegelt/
 

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Marine Le Penová označila lynčování za „srdcervoucí“. Řekla, že tento čin podněcuje „obrovský hněv mezi francouzským lidem“. Toto „každodenní barbarství“ nesmí být „již bagatelizováno, relativizováno ani zatajováno“. Politicky motivované laxní stíhání, dodala, vyslalo signál, že pachatelé zůstanou i nadále nepotrestáni.  .............................

I kdyby Le Penová byla zvolena za prezidentku, tak nakonec nic nezmění. 

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Myslím, že ide niekoho dôležitého, koho vezme so sebou. Osobne si myslím, že ten jeho obrovský hradný rozpočet je vlastne plat nejakým trojpísmenkovým panákom okolo neho. A tí tam musia ísť prečo? Aby čo zistili, zabezpečili?
A aby náhodou nechcel ísť vlastným lietadlom. To by potom to s vládnou delegáciou mohlo nedoletieť. Kurnik toto sa mi vôbec nepáči. To znie ako nejaká riadna svinárňa.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Mňa zaujíma, čo to znamená teraz. Rozoberte ten deep-state, čo má okolo seba. Kto za koho kope, pre koho pracuje. 35 ľudí? Toľko snáď nejde ani za vládu. Čo padne atomka na Prahu a treba potom Čechy riadiť z Ankary?

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)