Až se budoucnost zeptá Vidláka...

Autor
Štítky

Gerdův včerejší text vzbudil dost pozornosti. Došlo mi několik mailů vyzývajících mě (zatím) přátelsky, abych jeho texty už nevydával, bo jsou rasistické, tendenční a navíc snůška polopravd či vyslovených lží. Všem hlásím, že ne mém dvorku můžete nesnášet EU a můžete mít obavy z africké migrace. Ale je dost pravděpodobné, že se u mě brzy s nějakým tím afričanem potkáte a zřejmě i s eurohujerem. A klidně vás postavím ke stejnému pracovnímu stolu. A jakmile nějaký afričan, eurohujer či syrský migrant bude mít chuť něco publikovat na Vidlákových kydech, dostane stejný prostor jako Gerd. Na mém dvorku je dovoleno EU klidně i milovat až za hrob. U mě je dovoleno být s Babišem i proti němu. A i kdyby přišel můj osobní mefisto Okamura, dostal by šťopíček pálenky a krumpáč. Jen znovu prosím všechny diskutující... přemýšlejte o tom, co píšete a jak to může být pochopeno. Dokud dýchám, budeme se domlouvat a nebudeme se prát. 

A když už jsem napsal takový úvod, zkusím napodobit Gerda a napsat, jaký pohled má na stejnou problematiku Vidlák. 

Tak jednak jsem asi větší fatalista. Jako nevěřím na organizovaná spiknutí, stejně tak nevěřím na organizovaná vzepětí kolektivní vůle, která v nouzi nejvyšší udělá správná rozhodnutí. Pokud by to tak bylo, měli bychom tu ještě pořád Římskou říši a její Pax Roma. A kdyby se to lidi naučili alespoň v posledním století, tak tu máme buďto pax Germania, pax SSSR a nebo pax Amerika. Nemáme ani jedno. Lidi kolektivně nejsou o nic chytřejší než jednotlivec a čím vyšší mají funkci v tomto stále složitějším světě, tím víc jsou odtrženi od každodenní reality a tím spíš budou dělat rozhodnutí pitomá, špatná ještě blbější. Nedělám si iluze, že bych třeba já ve své Vidlácké moudrosti zvládl něco víc. I Babiše, představitele velkého byznysu, schopného tvrdé práce a vizionářských rozhodnutí čeká jenom cimrmanovská budoucnost. Nejprve prvek očekávání a pak prvek zklamání.  Malí podnikatelé už svůj prvek zklamání v podobě EET  mají. Ty ostatní to teprve čeká. 

Co se týče migrace, tak migranti k nám jdou proto, že to jde. Nic víc, nic míň. Kdyby to nešlo, tak je tu nemáme. Jednak není Středozemní moře zase tak velké a jednak je převaděčství největší byznys posledních let. A jsou v něm namočení všichni. Někteří se přiživují na ubytovacích kapacitách, jiní mají špatné svědomí, jiní už hromadu z těchto migrantů (hlavně migrantek) zotročili a my všichni jim kolektivně ničíme jejich země. Ano i já... ano i Gerd. Jejich zemědělství nás živí. U nich rostou ty karafiáty a růže co si kupujeme. Tam rostou ty banány, co kupujeme za patnáct korun kilo. Ono to přejede půl zeměkoule a tady to stojí patnáct korun a dá se na tom vydělat. Kolikpak asi dostane tamní zemědělec nebo ještě lépe tamní námezdná síla, co to odřízla ze stromu? 

Tam u nich se těží ten uran, titan, tam se těží diamanty, ropa, zlato, rtuť. Tam dostane havíř pár rupií. Je tam strašná korupce, ale korumpujeme je my z Evropy a Ameriky. To my si tam zajišťujeme kamarády, kteří si tam pak už dělají pořádek po africku. A zdá se, že jsme jim dali dost peněz na to, aby jim vyrostl hřebínek a oni mohli nejen bohatnout z prebend za nerostné bohatství, ale ještě i z migrace a pak ještě dostanou prachy, aby si ty lidi vzali zpátky. Nejdřív si tam zkorumpujeme místní diktátory a pak je ještě mistrujeme, jak si tam lidi musejí ve svobodných demokratických volbách zvolit lépe. 

A lidi jsou na pochodu. Samozřejmě neodcházejí ti jejich chcípáci a neschopní. Do Ameriky se taky nevystěhovávali staří a bezmocní.  Šli tam ti mladí, co sehnali peníze na lodní lístek, co důvěřovali svým rukám, svým schopnostem a své síle. Tihle Afričani a Afghánci jsou stejní. Jen doba se změnila. A jako čekalo na Čechy za velkou louží překvapení, tak podobné překvapení čeká i na ty dnešní migranty. A stejně jako hodně osadníkův prériích pomřelo, tak pomře i hodně těch migrantů. 

Víte já se neděsím migrace jako takové. Ale rozhodně se děsím toho, jak je sice teoreticky přijímají s otevřenou náručí, padají kvůli tomu vlády, nadává se lidem do fašistů i sluníčkářů, ale doopravdy těm migrantům nikdo nepomáhá. Nikdo nestaví nová města pro miliony nových obyvatel. Nikdo ve skutečnosti nemá radost z budoucího pracovního potenciálu, nebo kdyby třeba alespoň z potenciálu pro budoucí kanonefutr do nějaké války proti Rusku. Největší elity tu sedí a čumí jak péra z gauče. Jsou schopni lidi přivézt na lodích, ale nejsou schopní z nich ty lidi udělat. Ani otroky z nich nejsou schopní udělat. Ani vojáky... 

Jediné, co se děje, že tyto migranty ponechávají přirozené entropii. A z ní pak vyleze všechno možné. Nejdřív blbečkové co se nikdy nenaučili pracovat a pak teroristi... A nic víc. Ukažte mi v v posledních letech teroristu, který by si uměl alespoň vyměnit svíčku v motoru. Všechno si musel koupit, všechno mu museli nachystat pod nos. Až bude opravdu nebezpečno, odříznout tyhle blbečky od možností bude strašně snadné. 

Toho se děsím. Že sem přicházejí lidé a nikdo nemá žádnou vizi co s nimi. Nikdo (ani ti vítači) je tu vlastně nechce, ale vyhodit je taky neumí. A tak tu zůstanou a udělají si svůj stát. Taky bychom to také tak udělali v jejich situaci. Jestli jediné, co umíme, je datlovat do blogů, tak to jsme to fakt prohráli už teď. Pokud nejsme schopní stavět sídliště a továrny a nejsme schopní ani střelby na hranicích a když už se neumíme rozhodnout, tak dělat obojí... máme prostě smůlu. Ani milionový zástup nás nezvedl ze židlí. Jediné, co jsme zvládli je hodit hlas Okamurovi nebo TOPce. No to fakt stačit nebude.   

A na druhou stranu... Kde máme ty naše vlastní děti? Kde máme generaci pracovitých studentů, schopných šturmovat na Stalingrad nebo Berlín? Mně je třicet šest a v práci jsem pořád nejmladší. Nikde není pětadvacetiletý inženýrek, který by mi byl schopen vyfouknout mojí práci a znemožnit mě. Kam se všichni poděli? Většina dnešních MBA neumí ani napsat bez chyby svůj životopis. Dnešní finanční poradci si vlastně vystačí jen se sčítáním a odčítáním. Násobení vlastně nepotřebují, protože to nepochopí ani jejich klienti, ani oni. Kdo bude dělat na naše stáří, když ty děti nemáme a pokud máme, tak jsme je vychovali tak, aby odešli do světa, bo tady je to malé a zaprděné? 

Už běží kampaně, že tahle země je pro starý... Jo je... akorát ti staří to nevytrhnou. Ti ještě mohou předat nějaké zkušenosti, ale nikdo je stejně neposlouchá. Koneckonců svět prodělává tak rychlý vývoj, že většina zkušeností je stejně úplně k ničemu. 

Gerd varuje před velkým množstvím lidí, kteří se brzy neuživí. Já říkám, že se uživí ještě hodně dlouho. Ti, co k nám přicházejí vystačí tak s málem, že se nám o tom ani nezdálo. Ze zdrojů, které spotřebovává u nás jednotlivec, z těch oni uživí celou rodinu i s přáteli. Jo, budou katastrofy. I hladomory zase budou.  Ale pokud nebudeme mít vlastní mladou generaci schopnou práce i boje, tak se nás nikdo na náš názor ptát nebude. Prostě nám to vezmou. My jsme si taky na světě vzali všechno co jsme chtěli. Pokud ti druzí neměli mladíky schopné padnout za vlast, tak jsme jim sebrali všechno. I dneska bychom Rusům sebrali jejich Sibiř... ale oni mají i ty mladíky i ty zbraně. My nemáme ani jedno. Naše budoucnost bude jedině tehdy, když budeme mít své vlastní potomky schopné se poprat za svoji budoucnost. Ať už bude jakákoliv a ať to bude s jakýmkoliv protivníkem. Prozatím to prohráváme na všech frontách. Ti roboti ve škodovce nám sice vyrobí auta, ale budoucnost nám nevybojují. Ani ty sofistikované bojové drony made in USA milým amíkům žádnou budoucnost nezařídily. To může jedině pěchota, šikovné ruce a schopné mozky. Pomalu nemáme ani jedno. 

Ti tam v Africe mají alespoň ty lidské zdroje. A to je v této chvíli o jeden zdroj víc než máme my. My se musíme množit a ne udržovat populaci. Pokud se budeme jen udržovat, tak nás přečíslí a vyhrajou. A už ve jménu demokracie, Alláha nebo Hospodina. Pokud má někdo sílu, tak ji dříve nebo později použije. Tentokrát to není o technickém pokroku. tentokrát se síla strojů nepočítá. Byli nachytáni se staženými kalhotami  a ukázalo se, že sice máme hodně nafty, munice,bomb, aut i strojů, ale máme zatraceně málo mužů. Že sice umíme organizovat, manipulovat, obchodovat, umíme zaujímat postoje, ale neumíme pevně stát.  Že sice máme knihovny, internet, wikipédii, ale vůbec nevíme, jak dál.  že sice máme vztahy a moderní společnost, ale už nemáme rodiny. Máme společnou měnu, integrujeme se do velkých celků, ale nenachází společnou řeč ani ve vlastní zemi. Máme sice demokracii a můžeme měnit vládu, ale nemáme žádný cíl. 

A pokud se toto nezmění, jsou všechny naše články zbytečné. 

 

 

 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

Toho se děsím. Že sem přicházejí lidé a nikdo nemá žádnou vizi co s nimi.

----
Ale vědí, vy ji jen nechcete vidět, protože nechcete věřit na spiknutí.

Ta vize je nechat Evropu zamořit Afričany a muslimy a zlikvidovat Evropany. Vy to jen nechcete vidět, protože to je neradostná vize.

Každej imigrant, kterej přijde do Evropy snižuje cenu práce Evropanů a tím okrádá Evropany. Protože Evropané investují do svých dětí neskonale více, také je okrádá o možnost mít více dětí.

-

Datlování do blogů se jmenuje svoboda slova a je to strašně důležité, jinak by proti tomu ministerstvo pravdy nenajímalo pornoherce Jandu a nevedla se nenávistná kampaň proti desinformačním webům.
-

Evropani nemaj děti, protože státy jim hází klacky pod nohy jak můžou. Musíte si uvědomit, že vy jste privilegovaný a jiní taková privilegia nemají.

Vaše stáří žádné nebude. Proč by někdo dělal na vaše stáří, když vás může zabít i s vašimi syny, nechat si váš majetek a z vašich dcer si udělat sexuální otrokyně? Myslete trochu už.

Podívejte se na důchodce ze socialismu. Dělali na své stáří a z důchodových fondů se jim zaplatily vytunelované banky a sami živořej. Skrz solární business ještě přilepšují německým důchodcům. S

ystém dojíždí a sociopatický ministr Pilný dumá, jak by důchodci mohli sekat trávu, aby se uživili. Ten idiot ani neví, že velká část Čech jsou kopce a tlačit v sedmdesáti sekačku do kopce prostě nezvládnete.

Lidi odcházeli na západ ne proto, že by to tu bylo zaprděné, ale protože to tady bylo rozkradené a nebyly příležitosti se uživit a mít ty rodiny a děti. - Jenže vy nevěříte na spiknutí. Sametovou revoluci berete ještě tak jak se oficiálně předkládá a tak názor nezměníte.

Pokud vím, na vesnici máte baráky nějak lacino. Znárodněte zase byty, přidělte je lidem a hned bude víc dětí. Zrušte dávky na migranty a cikány, peníze použijte na prorodinou politiku a hned bude víc bílejch dětí. Vyžeňte neomarxisty ze škol a hned budou vlastenci.

---

Odkud znáte nároky příchozích? Jak víte, že jim stačí málo? Opak je pravdou. Syrská rodina uražně odešla z dvoupokojového bytu, že je to kravín. Čekala německé standarty a zadarmo. Proč se všichni táhnou do Německa a do Švédska? A v Německu ještě do toho skutečného to znamená západního.

Do anglie přijdou černoši z Jamajky a hned chtěk mít standarty jako z gansta filmů a začnou kšeftovat s drogama. Co jste zatím udělal, aby vaše děti nebraly drogy?

-

Tím "My" bychom rusům sebrali Sibiř myslíte koho? Já se neztotožňuji ani s USA, ani s EU, ani s bankéři a dokonce ani s pražskou kavárnou a Sobotkou. Já je vidím jako nepřátele.

Ale jestli to tak cítíte, tak dobře, to jste "vy." "Vy" Angely, Madelainy, Bohuslavové, Dalíci, Obamové, Georgové W. Knížepáni, havloidi, jejich poskoci, Kelneři, Bakalové, Dědkové, Romani, Janoušci, Krejčíři, Kožení, cikáni a migranti. - Na druhé straně jsme "My" normální Evropané, co se chtějí zbavit vás všech, protože jste jen paraziti, kteří jen lžou, kradou, vražděj, urážej nás a dělaj naše životy mizerný a ubohý.

Doopravdy se tam chcete počítat mezi tyhle lidi? Vás se někdo na něco ptá? Vy můžete něco změnit? Jestli ne, tak se tam nepočítejte. Jestli jo, tak vysvětlete, proč to děláte.

"Vy" vrchnost, umíte organizovat a manipulovat. "My" Evropané ne. Nejsme schopni se vás zbavit a nemáte tušení jak moc o to stojíme. Je nám jedno, jestli "vás" vrchnost zlikvidujeme jako šlechtu za francouzský revoluce na gilotýně nebo jestli utečete někam na Seyšely či do Dubaje. Hlavně abyste už byli pryč a bylo zas dobře.

Já k "vám" nepatřím a nikdy nebudu.

In reply to by fotrák (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale ano, přesně tak jsem to i myslel. Pořádně prokádrovat. Soudruh nesoudruh, šup s ním k lékaři.

Skutečně jsem chtěl popíchnou Čmouda, když se tak spravedlivě rozhorlil. Nic jiného, dokonce ani konspiraci v to nehledejte. Pevně věřím, že to Čmoud i tak bere a není útlocitný suchar.

tak já vlastně vaši poznámku vůbec nechápu. Není k věci.

Veškerý téma obejdete a shodíte to po straně. Tak co z toho mám vyvodit? Je to na vás moc komplikované a nepříjemné a nevíte si s tím rady? - Jinak byste mi řekl, že je to přeci takhle a takhle. Vytasil byste se s nějakou statistikou, osobníma zkušenostma, nějakým rozborem k věci nebo alespoň jiným vysvětlením těch samých faktů.

Protože to potřebujete shodit, tak vám to je nějak nepříjemné, čili vás no nějak ohrožuje. To nejsem já ten problém, já vám o tom jen vyprávím. Když já zítra přestanu existovat, ten svět, ve kterým jsme, ten bude pořád ten samý.

Já se můžu mýlit, ale ten svět tam je sám o sobě a vy si to můžete jít ověřit sám. Vždyť vám stačí si pustit ČT a je tam úplně jiná verze světa. Určitě hezčí. Otázka je, jestli je pravdivá.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Naprosto perfektní,pěkně od srdce řečeno.
Všechny naše slabiny,využívá někdo jiný.
Když to řeknu po svém,byly jsme zařazeni do určité pracovní linky,budeme chtít vypadnout nahradí nás jiní.
Proto musí z té linky vypadnou více států najednou a vytvořit lepší pracovní linku.
Kolem těch utečenců,bylo někde napsáno,že to organizuje a platí Soros,právě přes ty neziskovky.
Prý jsou to Izraelské peníze,kteří chtějí vylidnit BV a pak ho okupovat.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je škoda to cpát jen do komentářů... Čmoude, zkuste to ještě trochu ucelit, přečísnout a pošlete mi to. Dáme to jako článek. Tohle by stálo za samostatnou diskusi. 

Trvalý odkaz

Zdravím Vidláka,
článek jako obvykle vysoce nadstandartních kvalit...začínám uvažovat o tom, že na pouhého ministra zemedelství by vás bylo škoda :-)

Diskuze zajímavá (přesněji - ono ani tak o diskuzi nejde, jde spíše o "vynášení karet", na opravdovou diskuzi "nejsou lidi" )
S Vaším rozhodnutím necenzurovat a netřídit blogy podle toho, zda s zaměřením souzníte či naopak, bezvýhradně souhlasím. Má to - jako každá věc - své klady a zápory, zaplaťpánbu nejsme Česká televize ani letošní Zlatí slavíci.

Trvalý odkaz

Nejsem ochoten závodit s primitivy, kdo udělá víc dětí. Maximálně jsem ochoten jejich úsilí tolerovat, ale ať nám sem nelezou. Je nás to moc. 134 lidí na jednom kilometru. Jinde v Evropě je to ještě horší.

Však s nimi závodit nemusíme... Máme kvalitní poporodní péči, skoro všichni se dožijí dospělosti. Nepotřebujeme v průměru pět dětí na jednu ženu. Docela dobře by stačilo 2.1 dětí a ne 1.4, co máme teď. V tom Afghanistánu sice mají impozantní porodnost, ale hodně jich nepřežije dětství.... V těch osmnácti, kdy je to důležité a jsou schopni pracovat a bojovat jich je možná na jednu ženu tak tři, spíš ani to ne. 

Ale sakra my tady nemáme ani prostou reprodukci. Není nikdo, kdo to po nás vezme. Tedy je, ale bohužel jen z jiných kulturních kruhů. My si to bohatství, baráky a průmysl do hrobu nevezmeme, všechno tu zůstane pro ně, protože ti naši to neubrání a nejspíš ani žádní naši nebudou. Tedy kromě Vidláka a jeho rodiny. Já to hodlám dotáhnout alespoň na dvacet vnoučat... Až budu jednat s nějakým afghánským náčelníkem, tak to bude jako rovný s rovným.... :-)

Nemůžu rozporovat čmouda, ale co jsi napsal ty je trochu víc než nepravda...

Afgánistán 1960 měl 8,99 obyvatel, dnes má 34,65 milionu, přestože zdravotní péče a válkjy udělali svoje. Za komančů byla porodnost větší jak pouze přirozená obnova, ale mezi 1945-1989 to stačilo početně pouze na nahrazení odsunutých němců.

Souhlasím, že nemáme ani prostou reprodukci, ale co se týká afgánu, egypta atd. prosím, google dá nápovědu, že fakt nepíšeš občas pravdu...

https://www.google.de/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_pop…

(A jenom dodán, že křivka ukazuje stejný růst po celou dobu, to že na konci je velké číslo, je jenom důsledek exponeciální rovnice, ani omylem to není lepší zdravotní péče, tedy když nepočítám dobu kdy tam bylo SSSR vojsko)

Kdybych to vzal čistě polopatě. V Iráku bych statistikám celkem věřil, ale v Afghánu moc ne. Graf je krásný, ale čísla jsou vycucaná z prstu. Když vidím, jaký je tam bordel, tak si to sčítání lidu moc neumím představit.  Zpravidla to také dělají tak, že se sečtou lidi ve městech, kde se to dá udělat. Tam někde v horách mezi Paštuny, kteří nikomu nedovolí podívat se na jejich ženy, kde je všechno haram, tam pochybuju, že někdo kdy sečetl relevantní data.  Je podobné, jako se u nás na vzorku tisícovky obyvatel dohadovat jak dopadnou volby. 

Takže se sečtou lidi za Kábul a Kandahár, udělá se procentní přírůstek a ten se pak aplikuje na celou zemi podle posledního nepřesného čísla z roku raz dva. A samozřejmě do Kábulu přicházejí lidi z venkova za prací a přibývá jich tam o dost rychleji než jen porodností. A málo platné,kdybychom měli za každou generaci tři dospělé potomky na každou ženu, byli bychom na tom stejně jako v tom Afghánu i Iráku. To přece není daleko od mých čísel nebo jo? Zhruba samozřejmě. Jak vidno, není nutné mít deset dětí na ženu. Stačí tři a přírůstek je raketový. Ale my nemáme ani ty dva, ani na tu obnovu. 

Nejde mi ani tak o to, že jich je tak hodně, spíš o to, že nás je málo. Míň než potřebujeme.  Kdybychom tu měli pořád deset milionů čechů bez nějakého dohánění Afghánské porodnosti, tak máme každý rok asi 60 tisíc rekrutů a při dvouleté prezenční službě je to zhruba sto dvacet tisíc vojáků. P

No můžeme se hádat, jestli byl nárůst z 8 mega na 30 nebo "jenom" 20mega. Ale já čistě rozporoval, že úmrtnost dětí se ani náznakem nerovná porodnosti v ČR 2,1 apod. nízkých číslech.

Co se týká války a potřebných počtů lidí, zde je to spíše otázka jaký typ války bychom vedli a pak se může počítat potřeba vojáků. Od stylu "muž proti muži" a budem jenom v obraně, kdy technicka a výcvik bude rozdíl jako dnes, tak kdy stejně silný protivník musí mít statisticky přesilu 1:4 s emůžeme dostat v romto boji, že utáhnem i 1:10-16?
Když bychom, ale zahodili "civilizovanost" a použili bilogické zbraně, chemické, špinavé bomby a kapacity a techniku bychom měli i na jaderné, pak jsme se ubráníme i vyšším počtům...

Takže počítat celková čísla, kdy se vyvozuje kolik by nám stačilo na obranu atd. nelze, když se neřekne jaký typ války a jaký je rozdíol v technice, výcviku a odhodlanosti.

Proto nemůžu souhlasit s předchozím, ale ani tímto příspěvkem. Jasně, osobně si myslím, že musí být porodnost 2.4-2.6 na ženu a republiku v rozvoji a obnově infrastruktury už teď začít stavět ne na 40, ale 50 mega (což se neděje viz D1 a 2 pruhy, protože ministr je autobus a lidi letadla...). Ale tato vidina "nelze" srovnávat 1:1 s obranou, která závisí v 90procentech na něčem jiném...

P.S. doporučuju i články o tom kolik vojáků ze 100procent má na kontě 90procent ztrát nepřítele... Kdy ve Vietnamu se chlubila armáda USA myslím dle jejich slov až 15procenty těch co fakt střílí na nepřítele a ne do vzduchu... (irák už byl myslím na 40procentech?, ale zde nebyla všeobecnáý mobilizace a pěchota neměla tolik procent podílu na boji...). Což naznačuje, že dobrej výcvik, by dokázal poměr bránících vs útočících taky pěkně zamíchat...

Assi,

odhad máte dobrý protože poměr vojáků v prvosledových jednotkách izraelské armády je také 10-15%. Proto mají vojenskou službu i pro ženy, protože pořád ještě zbývá 85% pozic v armádě, kde do styku s nepřítelem obvykle nepřijdou.
Irák a těch 40% je možné jen za předpokladu, že logistiku nedělají vojáci, ale najaté firmy, které se do bilance bojujících nezapočtou. Když budou šikovní, lze dosáhnout i 100% prvosledových.

Dobrý Vidláku, ale bojím se, že jako rovný s rovným to nebude. Všechny ty ženy afghánskýho náčelníka budou mít taky kvalitní poporodní péči, Vaše děti (a bohužel i moje i s vnoučaty) jim ji budou muset zajistit.

Trvalý odkaz

Vidláku, musím Vás upozornit, že fatalismus není v souladu s naukou církve. Raději tedy předstírat spiknutí iluminátů, zednářů či alespoň biskupů, což už dnes není nic proti ničemu.

Holube, díky za odkaz na pěkný článek.

Trvalý odkaz

Sice to není dnes o cirkvi,ale něco přidám.
Úpadek cirkve je k vůli dostupnosti jakýkoliv informací.
Ze svého pohledu vesničana,byl ve vesnici farář nejschopnější,inteligentní.Opravdu měli vědomosti,ovocnářské,polních rostlin,živočišného chovu.
Také někteří věděli dost i z lékařské vědy.V současnosti to snad ani není v jejích výuce.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Máte pravdu, že oni někteří jsou dnes i dost hogofogo, neúměrně svým schopnostem. Ale to samé je i v politice. Já bych na to šel obecně takhle: Každý by se musel nejprve vyučit, udělat si nějaký ten soustružnický výcvik nebo něco podobného a teprve pak na další školy a pak sedavé zaměstnání intelektuála. A když by jim to nešlo - prostě neměli by výsledky - tak šup k soustruhu nebo jinam, kde by byli ještě užiteční.

Církve jsou v krizi, protože úplně ztratily cíl a tak jen mechanicky udržují směr o kterém jim vyprávěli dědové, že byl ten správný. Průměrný farář sice mluví o věčném životě, ale nevěří tomu, protože se na to nijak nepřipravuje a nic pro to ve svém životě nedělá. Být v církvi znamená nežít pro sebe, ale pro Boha a to už v podstatě taky nikdo nedělá. Být církevním pracovníkem už není ani úděl, ani služba, ani oběť, ale jen práce na osm hodin jako každá jiná. Vzdělání upadlo stejně jako v ostatních oborech, farář už není ten nejvzdělanější ani v obci, ani ve farnosti a dokonce v té farnosti zaujímá spíše podprůměrné místo. Není důraz ani na práci, ani na zbožnost a  tak zbyly jen vnější rituály a strach o dobré bydlo... Rychle nějaký ten majetek, aby se to doklepalo do důchodu, protože lidi nám tu hru na církev už nevěří a mrchy nechtějí na tu prázdnotu přispívat... 

Vidláku, tak jsem si tuhle, po víc než šedesáti letech, kdy mě křtili čeští bratři, říkal, že bych mohl zajít do stánku, abych nechal v kolektivu tu lásku v sobě jaksi nakynout. Zatím k tomu nedošlo, oni bratři o nedělích vstávají dřív, než já mnohdy uléhám. A po těchto vašich slovech patrně zůstanu u sladkého spočinutí pod duchnou. Snad mi to bratr předseda spolku odpustí, vždyť je rodákem z obce mých předků po matce a navíc mým souputníkem středním vzděláváním.

Také jsem si u nás všiml určitého utažení šroubů za poslední roky. To je dáno i tím, že církve začínají hospodařit na svém. Služba a oběť to určitě je. Už jen tím, že farář je vázán a musí dělat, co je mu nařízeno shora, přičemž se v případě nesouhlasu nikam moc odvolávat nemůže. Běžný občan má dnes určitě víc svobody a práva se také dovolá snáz. Celkově to se vzděláním nebude zas tak hrozné - jen je třeba mít trochu štěstí, případně trochu hledat ten správný kostel. Na pár rozumbradů jsem už taky narazil. Většinou je to spíš dar, než vzdělání, čím kněz dokáže zaujmout a co musí mít.

Trvalý odkaz

Zejtra budou v trafice literárky, jak vidno, držej prs na tepu doby.
Což souvisí s témtem blogu, takže si zatapetuju:
"

LtN 2017 12
Úhlavním tématem tohoto vydání jsou signály civilizačního zlomu, k němuž jsme dospěli, aniž víme jak. Stojíme na prahu budoucnosti, již bude charakterizovat životní způsob bezkontaktního individualismu.

Bez fyzického kontaktu se budou lidé spojovat jen přes digitální sítě a děti se budou rodit jen ze zkumavky, protože bez sexu to jinak nebude možné. V několika textech se Literárky věnují kampani MeToo, jelikož právě ona se stává spouštěčem těchto změn. K jádru současných posunů se vyjadřuje v rozhovoru převzatém z týdeníku Der Spiegel také německá psycholožka Sandra Konradová. Český psycholog Václav Mertin nahlíží problém z hlediska školní sexuální výchovy ...
****
Ještěže nás nahraděj připrchlíci, jinak by byla země pustá a jen duch lidské blbosti by se vznášel nad vodami.

Přemýšlím nad rozšířením bezpohlavní výchovy i do oblasti práv zvířat.
Vidlákova pastelková slepice pod právě se líhnoucími řádky mne osvítila - začnu bojem proti sexuálnímu zneužívání slepic kohouty!

Domnívám se, že pomocí genových manipulací (zde by se jistě prosadila genderlibá výjimka) by se daly bojové vypěstovat slepice - feministky !
Osobně bych navrhl několik genových dárkyň pro mezdruhové křížení ...

netuším, jestli lze ze slepic vypěstovat feministky, ale jisté je, že většina feministek jsou už dnes slepice.

Podle mě jsou kampaně jako je MeToo jen výsledkem toho, že se civilizace bílého nuže nudí a neví, co roupama dělat, protože už dlouho nebyla v oblasti bílého muže opravdová velká válka a války v počítačových hrách už nestačí zahnat nudu.

netuším, jestli lze ze slepic vypěstovat feministky, ale jisté je, že většina feministek jsou už dnes slepice.

Podle mě jsou kampaně jako je MeToo jen výsledkem toho, že se civilizace bílého nuže nudí a neví, co roupama dělat, protože už dlouho nebyla v oblasti bílého muže opravdová velká válka a války v počítačových hrách už nestačí zahnat nudu.

Trvalý odkaz

Kdyby se celé lidstvo seřadilo do šiku na vzálenost 1 metr od sebe, zabere čtverec necelých 100 x 100 km. Opravdu si myslíte, že je nás na planetě tak moc?

Zdroje nejsou problém. Energie bude brzy k dispozici neomezené množstí, protože technologie jdou dopředu závratným tempem. Potraviny lze už dnes pěstovat vertikálně, čili na patrech bez klasické půdy. V tomto smyslu už dnes existují potravinově víceméně soběstačné výškové budovy.

Jediný důvod, proč existuje nesoulad mezi přírodou a lidstvem, je existence privilegované vrstvy lidí, kteří ovládají vše a zejména peněžní systém. Tito privilegovaní vytvářejí umělý nedostatek.

Až bude dohodou lidí na planetě Zemi zrušeno soukromé vlastnictví, ustanou veškeré konflikty, protože už nebude o co bojovat.

V nedaleké budoucnosti bude díky robotizaci neomezený přístup k věcem, které si dnes musíme kupovat.

Omezeně disponibilní spotřební předměty (typicky například jachty) lze zpřístupnit systémem sdílených služeb.

Konečným cílem by mělo být soužití lidí v menších komunitách bez centrálního řízení. Rozhodování o podstatných věcech v takové komunitě musí být jednomyslné, tak jak to chodilo a ještě dodnes chodí u některých indiánských kmenů.

Věřím, že lidstvo má šanci dospět do takové nějaké úrovně rovnoprávné, bezkonfliktní a spolupracující společnosti.

Vlastimile,
pokud tedy technologie a nové objevy posunou možnosti planety Země uživit např. 100 mld. lidí, co se bude dít, když lidí bude 200 mld? Takové technologie budou potřebovat nějakou formu centrální vlády a většího množství osob se stejným cílem. Je lhostejné, kde je konečná hranice počtu obyvatel, jednou bude dosažena.

Trvalý odkaz

http://www.michael-kors-outlet.org.uk/, http://www.rosherun-shoes.us/, http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/, http://www.coachoutletonlinemall.com/, http://ravens.nfl-jerseys.org/, http://www.converses-outlet.com/, http://www.jackets-thenorthface.com/, http://www.burberrys-handbags.com.co/, http://www.michaelkors.so/, http://www.north-face-jackets.org.uk/, http://www.oakleysunglasses-lrc.com/, http://patriots.nfl-jerseys.org/, http://www.nikerosherun.com.de/, http://www.chrome-heartoutlet.com/, http://www.skechers-shoesoutlet.com/, http://chargers.nfl-jerseys.org/, http://www.tommyhilfigers.co.nl/, http://www.chiflatironhair.us.com/, http://bucks.nba-jersey.com/, http://clippers.nba-jersey.com/, http://www.rayban-sunglasses.fr/, http://www.beatsbydrdrephone.com/, http://www.stone-islandestore.com/, http://azcardinals.nfl-jerseys.org/, http://www.nike-rosherun.co.nl/, http://suns.nba-jersey.com/, http://www.dsquared2s.com/, http://www.hermesbagsoutlet.com/, http://www.outlet-michaelkors.us.org/, http://www.rolexwatch-outlet.com/, http://www.soccershoes.us.com/, http://giants.nfl-jerseys.org/, http://www.nhl-jerseys.com/, http://www.nikeair-max.ca/, http://www.bottega-venetasoutlet.com/, http://buccaneers.nfl-jerseys.org/, http://www.nike-shoes.co/, http://www.oakleysoutlet.com.co/, http://www.the-northface.ca/, http://www.nfljerseys-sale.com/, http://www.oakleys-sunglass.com.co/, http://www.beatsheadphone.in.net/, http://www.barbour-jackets.us.com/, http://bills.nfl-jerseys.org/, http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/, http://www.adidas-shoes.es/, http://www.hollister.com.se/, http://www.raybans-outlet.net.co/, http://www.coach-outlet.net.in/, http://pistons.nba-jersey.com/, http://www.newbalance-canada.ca/, http://www.polo-ralphlaurens.us.com/, http://www.pulseraspandora.com.es/, http://www.ferragamo.net.co/, http://www.pradas.com.de/, http://www.montrespaschers.fr/, http://www.celinefactory.com/, http://www.outlet-michaelkors.com/, http://www.cheapnhljerseys.us.com/, http://www.rayban-wear.co.uk/, http://www.burberoutlet.co.uk/, http://www.barbours-factory.com/, http://www.australia-oakleysunglasses.com/, http://www.barboursjackets.com/, http://www.swarovskis-sale.co.uk/, http://www.thenorth-face.com.co/, http://www.timberland-shoes.com.co/, http://www.oakley-sbocco.it/, http://www.michaelkorsoutlet.online/, http://www.nike-mercurial.com/, http://www.giuseppezanotti.com.co/, http://www.cheappandora-charms.co.uk/, http://coach.euro-us.net/, http://www.vans-shoesoutlet.co.uk/, http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/, http://www.watches-omega.com/, http://www.tommyhilfigers.de/, http://49ers.nfl-jerseys.org/, http://www.adidasshoes.com.se/, http://www.cheap-watches.in.net/, http://www.mcm-backpacks.com.co/, http://www.nike-maxshoes.fr/, http://www.adidassuper-star.de/, http://www.coach-outlets.net.co/, http://pelicans.nba-jersey.com/, http://nuggets.nba-jersey.com/, http://mavericks.nba-jersey.com/, http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/, http://www.coachblackfriday.com/, http://www.ralphlauren-canada.ca/, http://www.hollister-outlet.com/, http://www.iphone-cases.net/, http://www.cheap-iphonecases.com/, http://warriors.nba-jersey.com/, http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/, http://www.bottega-bags.com/, http://coachoutlet.euro-us.net/, http://www.burbagsoutlet.com/, http://www.oakleys-online.com.co/, http://www.raybans-outlet.cc/, http://www.michael-korsbags.com.co/, http://www.mcm-handbags.com.co/, http://packers.nfl-jerseys.org/, http://www.nike-shoesoutlet.us.org/, http://www.reeboks.com.de/, http://www.ray-bans.net.co/, http://www.fidgetspinner.us.com/, http://www.replica-handbags.com.co/, http://www.christian-louboutins.us.com/, http://www.raybans-outlet.com.co/, http://www.newbalanceschuhe.com.de/, http://celtics.nba-jersey.com/, http://www.horlogesrolexs.co.nl/, http://raiders.nfl-jerseys.org/, http://www.outlet-true-religion.com/, http://www.montblancpences.com/, http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/, http://www.coachfactory.cc/, http://www.raybans.com.de/, http://www.ralphs-laurenspolos.com/, http://www.canada-michaelkors.ca/, http://rayban.black-friday.vip/, http://www.mizuno-running.net/, http://www.outletonline-michael-kors.co.uk/, http://browns.nfl-jerseys.org/, http://www.zcoachoutlet.com/, http://www.vibram--fivefingers.com/, http://www.burberry-storevip.com/, http://www.puma-shoes.de/, http://www.longchamps-bags.us.com/, http://www.jewelrys-swarovski.com/, http://www.salomonshoes.com.de/, http://www.designer-handbags.store/, http://www.jerseys-store.com/, http://www.oakley-outlet.fr/, http://www.hugo-boss.com.co/, http://www.ferragamos.us.com/, http://www.hollister-clothings-store.com/, http://www.juicy-coutureoutlet.com/, http://michaelkors.euro-us.net/, http://www.rolex-watches.us.com/, http://www.outlet-mkors.com/, http://www.converse-schuhe.com.de/, http://www.calvin-klein.com.co/, http://www.outletonline-ralphlauren.com/, http://www.airmax2015.net/, http://www.woolrich-jackets.com/, http://www.nike-airmaxsc.co.uk/, http://www.raybans-cher.fr/, http://www.adidas-schuheonline.de/, http://www.retrojordan-shoes.com/, http://www.nike-store.com.de/, http://www.raybanoutlet.ca/, http://hornets.nba-jersey.com/, http://www.omegas-relojes.es/, http://timberwolves.nba-jersey.com/, http://www.under-armouroutlet.com/, http://www.oakleys.com.de/, http://www.airmax-90.com/, http://www.soccershoes-outlet.com/, http://www.ralph-lauren-polos.us.org/, http://www.watch-rolex.co.uk/, http://www.vansshoes-outlet.com/, http://seahawks.nfl-jerseys.org/, http://www.outlet-toryburch.com/, http://www.babylisspros.com/, http://www.cheapomega-watches.com/, http://www.birkenstockshoes.com.de/, http://www.tommy-hilfigers.com.co/, http://www.outlet-burberry-bags.com/, http://www.bcbg-canada.ca/, http://www.ralphlaurens.com.de/, http://redskins.nfl-jerseys.org/, http://www.outlet-toryburchshoes.com/, http://www.christian-louboutin.jp.net/, http://www.burberrys-outletstore.com/, http://www.armani-outlet.com/, http://www.cc-beanies.us.com/, http://www.nike-paschers.fr/, http://eagles.nfl-jerseys.org/, http://www.cheap-michaelkors.com.co/, http://jazz.nba-jersey.com/, http://raptors.nba-jersey.com/, http://www.marcjacobs-outlet.com/, http://www.raybansasses.com/, http://www.burberryoutlet-sale.net.co/, http://www.coach-factory.com.co/, http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/, http://www.supra-footwear.net/, http://www.nikeshoes-canada.ca/, http://www.polos-ralphlauren.com.co/, http://lakers.nba-jersey.com/, http://www.raybans.org.es/, http://www.adidas-shoes.ca/, http://www.burberbags.co.uk/, http://www.nike-shoes.com.se/, http://www.rolex-watchescanada.ca/, http://www.barbour.in.net/, http://www.michaelkors.co.nl/, http://www.ralphlauren.mex.com/, http://www.beatsbydre.com.co/, http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/, http://vikings.nfl-jerseys.org/, http://pacers.nba-jersey.com/, http://www.timberlandboots-outlet.com/, http://www.rayban-sunglasses.co/, http://www.truereligions.net/, http://www.ralph-laurens-outlet.com/, http://www.poloralphlauren.com.de/, http://www.coachfactory.shop/, http://www.marc-jacobs.us.com/, http://www.michael-korsukpurse.co.uk/, http://www.cheap-juicycouture.com/, http://www.longchamp-outlet.com.co/, http://bulls.nba-jersey.com/, http://oakley.black-friday.vip/, http://www.northfacejackets.fr/, http://www.raybans-outlet.co.nl/, http://chiefs.nfl-jerseys.org/, http://www.tracksuits.com.co/, http://www.the-northfacejackets.net.co/, http://www.nike-free-runs.de/, http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/, http://colts.nfl-jerseys.org/, http://www.jordan.com.de/, http://www.cheapshoes.net.co/, http://www.softballbats-sale.com/, http://www.kate-spades.net/, http://www.jimmychoos-shoes.com/, http://heat.nba-jersey.com/, http://www.nike-airmaxs.fr/, http://www.hermesoutlet.shop/, http://www.hollisterclothingcanada.ca/, http://www.converse-shoes.net/, http://www.oakleys-frames.com/, http://rams.nfl-jerseys.org/, http://www.converse-shoes-outlet.com/, http://www.michael-kors.net.co/, http://www.ralphlauren-au.com/, http://www.versace-outletonline.com/, http://www.oakleys.org.es/, http://www.adidas-shoes.co.nl/, http://www.outlets-polo.com/, http://www.uhren-stores.de/, http://www.christian-louboutin-shoes.com/, http://www.coachoutlet-online.com.co/, http://bengals.nfl-jerseys.org/, http://www.nikeairforce.com.de/, http://www.nike-free5.com/, http://www.the-northface.com.de/, http://www.coach-factoryoutlet.net.co/, http://www.ray-bansoutlet.com.co/, http://www.michael-kors-bags.us.org/, http://www.coachoutlet-usa.com/, http://www.birkenstocks.com.de/, http://www.chiflatiron-hair.com/, http://www.mcmbackpacks.com.co/, http://www.birkenstock.net.in/, http://www.crystals-swarovskis.com/, http://www.ferragamos.co.uk/, http://www.air-maxschoenen.co.nl/, http://www.mcm-handbags.org/, http://www.long-champ-outlet.com/, http://www.true-religions.com/, http://www.air-huaracheshoes.co.uk/, http://www.vansschuhe.com.de/, http://www.timberland-boots.com.co/, http://www.hollister-clothings.us.com/, http://www.nike-factory.com.co/, http://www.pandora-jewelry.top/, http://www.nike-free-runs.com/, http://www.swarovskijewellery-au.com/, http://www.coach-outlet.store/, http://longchamp.black-friday.vip/, http://www.co-aol.com/, http://www.cheap-jerseys.mex.com/, http://www.airjordans-shoes.com/, http://jets.nfl-jerseys.org/, http://www.louboutinshoes.jp.net/, http://www.skechers-outlet.com/, http://www.north-face.com.co/, http://saints.nfl-jerseys.org/, http://www.nba-jersey.com/, http://www.michaelkors.com.de/, http://magic.nba-jersey.com/, http://www.outlet-pumashoes.com/, http://www.coach-outletonline.ca/, http://falcons.nfl-jerseys.org/, http://www.michael-kors.cc/, http://www.nike-skos.com/, http://www.katespades.com.co/, http://www.thomas-sabos.com.de/, http://www.mk-com.com/, http://titans.nfl-jerseys.org/, http://www.cheap-nike-shoes.com/, http://www.australia-michaelkors.com/, http://dolphins.nfl-jerseys.org/, http://www.airmax.com.se/, http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/, http://www.jordan-retros.com/, http://www.soccers-shoes.us.com/, http://www.fendi-outlet.in.net/, http://www.skechers-canada.ca/, http://trailblazers.nba-jersey.com/, http://www.nba-shoes.com/, http://www.nfl-jerseys.org/, http://michaelkors.black-friday.vip/, http://www.burberryoutletonline.com.de/, http://hawks.nba-jersey.com/, http://www.tommy-hilfigers.de/, http://www.new-balanceoutlet.org/, http://www.mlb-jerseys.org/, http://www.pandorajewellery-au.com/, http://kings.nba-jersey.com/, http://www.eccoshoesoutlet.com/, http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/, http://www.lacosteoutlet.com.co/, http://www.nikeairmax-australia.com/, http://www.michaelkorsoutlet.se/, http://www.north-faceoutletjacket.com/, http://www.philipp-pleins.com/, http://www.jimmychoo-shoes.com/, http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/, http://www.hogans.com.de/, http://www.tommyhilfigerca.ca/, http://www.polosoutlet-store.com/, http://www.philipppleins.com/, http://jaguars.nfl-jerseys.org/, http://cavaliers.nba-jersey.com/, http://cowboys.nfl-jerseys.org/, http://www.burberbags.com/, http://www.swarovski-canada.ca/, http://www.tommy-hilfigers.net.co/, http://www.michael-kors.com.es/, http://www.hoodies-factory.com/, http://rockets.nba-jersey.com/, http://www.outlet-ralphlaurens.com/, http://spurs.nba-jersey.com/, http://www.new-balanceshoes.es/, http://www.raybansbocco.it/, http://www.nikeairmax.com.de/, http://www.oakley-sunglassessale.com.co/, http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/, http://www.dsquared2-outlet.com/, http://www.true-religionsoutlet.com/, http://www.versaceoutlet.us.com/, http://texans.nfl-jerseys.org/, http://www.outlet-rayban.co.uk/, http://www.nike-shoesoutlet.com/, http://www.rosherun-shoes.co.uk/, http://www.nike-airmax.com.de/, http://www.raybans-glasses.com.co/, http://www.cheap-baseballbats.us/, http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/, http://wizards.nba-jersey.com/, http://www.the-northface-online.com/, http://thunder.nba-jersey.com/, http://broncos.nfl-jerseys.org/, http://www.swarovskionlineshop.com.de/, http://www.outlet-pradabags.com/, http://www.michaels-korsoutlet.com/, http://www.instylers.us/, http://www.beats-by-dre.com.co/, http://www.pandora-jewelry.com.de/, http://www.asicsoutlet.com.co/, http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/, http://www.christian-louboutins.com/, http://www.ed-hardy.us.com/, http://www.burberrys-outletonline.in.net/, http://www.eyeglassesinsale.com/, http://76ers.nba-jersey.com/, http://www.nike-airmax.com.co/, http://www.clothes-outlet-store.com/, http://www.barbours.us.com/, http://www.outlet-michaelkors-online.com/, http://www.nikeshoes.org.es/, http://www.levis-jeansoutlet.com/, http://www.hermes-birkinoutlet.com/, http://www.mbt-outlet.com/, http://www.jeans-truereligion.com/, http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/, http://www.nikerosherun.com.co/, http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/, http://www.oakleys-outlets.net/, http://www.nikeair-max.es/, http://www.outlet-pradas.com/, http://www.long-champ.com.de/, http://knicks.nba-jersey.com/, http://www.prada-shoes.us.org/, http://www.michael-korsoutletonline.com.co/, http://bears.nfl-jerseys.org/, http://www.burberry-outlets.ca/, http://grizzlies.nba-jersey.com/, http://www.salvatore-ferragamos.com/, http://www.bcbg-dresses.net/, http://www.pandora-charmscanada.ca/, http://www.fred-perry.org.uk/, http://www.kate-spadebags.com/, http://www.nike-rosherun.com.es/, http://www.outletburberrybags.com/, http://steelers.nfl-jerseys.org/, http://lions.nfl-jerseys.org/, http://www.oakleysunglasses-canada.ca/, http://www.new-balanceshoes.com/, http://www.cheap-jerseys.com.co/, http://www.supra-footwears.com/, http://www.fitflop-outlet.com/, http://www.long-champhandbags.com/, http://www.air-huarache-shoes.co.uk/, http://www.okglassesale.com/, http://www.airjordanshoes.com.co/, http://www.scarpe-hoganshoes.it/, http://www.givenchy.com.co/, http://www.rolexwatchesforsale.us.com/, http://www.adidas-store.net/, http://www.hoganshoes.org.uk/, http://www.reebok-shoes.co.uk/, http://www.long-champ.com.co/, http://www.nike-shoes.co.nl/, http://www.christianlouboutin-shoes.ca/, http://www.lonchamp.us.com/, http://www.outlet-pradahandbags.com/, http://www.hollister-store.com.co.co/, http://www.timberlandspaschere.fr/, http://www.salvatoreferragamo.us.com/, http://www.coachsoutletonline.in.net/, http://www.jerseys.net.in/, http://www.oakleys-sunglasses.com.co/, http://nets.nba-jersey.com/, http://www.basketballshoes.com.co/, http://www.ok-em.com/, http://www.air-yeezyshoes.com/, http://www.airmax-shoes.com/, http://www.fredperrypolos.co.uk/, http://www.danskoshoes.in.net/, http://www.ralphlauren-polos.com.co/, http://www.sunglasses-oakleys.com.co/, http://www.michaelkors-ins.com/, http://www.nike-shoes.cc/, http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/, http://www.giuseppes-zanottishoes.com/, http://www.handbagsoutlet.in.net/, http://www.cheap-jordans.com.co/, http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/, http://panthers.nfl-jerseys.org/, http://www.nike-shoes.com.co/, http://www.asicsoutlet.net/, http://www.oakley-outletonline.com.co/, http://www.adidas-shoesoutlet.com/, http://www.outlet-true-religion.us.org/, http://www.nike-huarache.co.nl/, http://www.nikeshoes.de/, http://www.nike-shoesstore.com/, http://www.mcm-bagsoutlet.com/, http://www.oakestore.com/, http://www.hollisteronlineshop.com.de/

Trvalý odkaz

<a href="http://viagraeoverseas.ru/">healthy man viagra</a> <a href="http://tadalafil20mgebestprice.ru/">non prescription tadalafil</a> <a href="http://buycialiswithouteprescription.ru/">cialis without prescription</a> <a href="http://viagraecanadiense.ru/">pharmatie canadienne viagra generique</a> <a href="http://canadianpharmacynoeprescription.ru/">canadian pharmacy no prescription</a> <a href="http://medsfromeindia.ru/">generic cialis from india</a> <a href="http://canadianehealth.ru/">Canadian Pharmacy Online</a> <a href="http://genericacialis20mg.ru/">generic cialis online</a> <a href="http://healthymanviagraereviews.ru/">healthmen</a&gt; <a href="http://maxiforteonline.ru/">maxifort zimax mexico</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://extrasuperiviagra.ru/">viagra super active 100mg pills</a> <a href="http://overnightipharmacy.ru/">pharmacy rx one viagra</a> <a href="http://pharmaciaonlineiusa.ru/">cialis from usa pharmacy</a> <a href="http://canadianidrug.ru/">canada pharmacy 24 hour drug store</a> <a href="http://bestgenericviagraireview.ru/">generic viagra 100mg next day</a> <a href="http://viagrapricesiusa.ru/">viagra usa pharmacy</a> <a href="http://viagraihomedelivery.ru/">generic viagra overnight delivery</a> <a href="http://mycanadianpharmacyicorp.ru/">canadian pharmacy viagra</a> <a href="http://levitrafromicanada.ru/">levitra 20mg tablets mfg gsk</a> <a href="http://genericicialisfromindia.ru/">generic cialis from india</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://canadianipharmacies.ru/">Canadian Pharmacies</a> <a href="http://primateneimistcanada.ru/">primateneimistcanada.ru</a&gt; <a href="http://levitra20mgibestprice.ru/">generic levitra 20mg</a> <a href="http://accessrxprescriptionidrugs.ru/">buy prednisone online without a script</a> <a href="http://viagra6freeisample.ru/">viagra and cialis sample pack</a> <a href="http://medicationswithoutiprescription.ru/">rayhhealthcare online order medication</a> <a href="http://kwikimed.ru/">online pharmacy</a> <a href="http://usaviagraiprices.ru/">viagra online purchase usa</a> <a href="http://overnightcialisidelivery.ru/">cialis online overnight shipping</a> <a href="http://overnightcialisiinus.ru/">overnight cialis in us</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://viagraioverseas.ru/">generic viagra</a> <a href="http://tadalafil20mgibestprice.ru/">tadalafil best price 20 mg</a> <a href="http://buycialiswithoutiprescription.ru/">cialis no prescription needed</a> <a href="http://viagraicanadiense.ru/">next day pills com viagra online canada</a> <a href="http://canadianpharmacynoiprescription.ru/">mexican pharmacy no prescription needed</a> <a href="http://medsfromiindia.ru/">rhine inc india tadalafil</a> <a href="http://canadianihealth.ru/">canadian pharmacy online no script</a> <a href="http://genericicialis20mg.ru/">genericicialis20mg.ru</a&gt; <a href="http://healthymanviagraireviews.ru/">healthy man complaints</a> <a href="http:// maxifortionline.ru/">maxifort zimax mexico</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://cialisonlinecheapest.net/">cheapest cialis</a> <a href="http://healthymaleviagra.net/">healthy man</a> <a href="http://healthymanviagraoffer.net/">healthy man radio commercial</a> <a href="http://lowestpriceviagra100mg.net/">lowest cost viagra 100mg</a> <a href="http://northwestpharmacycanada.net/">canadian online pharmacies</a> <a href="http://rhineinccialis.net/">rhinc inc</a> <a href="http://rhineincindia.com/">rhine inc viagra</a> <a href="http://thecanadianhealthandcaremall.net/">is canadian health care mall legitimate</a> <a href="http://torontodrugstore.net/">canadian online pharmacy</a> <a href="http://viagra100mgbestprice.net/">pfizer viagra price</a>

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

<a href="http://extrasuperiviagra.ru/">buy viagra super active online</a> <a href="http://overnightipharmacy.ru/">no prescription pharmacy</a> <a href="http://pharmaciaonlineiusa.ru/">discount pharmacy in us online</a> <a href="http://canadianidrug.ru/">combivent without prescription drugs</a> <a href="http://bestgenericviagraireview.ru/">brand viagra overnight delivery</a> <a href="http://viagrapricesiusa.ru/">viagra order online usa</a> <a href="http://viagraihomedelivery.ru/">cialis overnight delivery us</a> <a href="http://mycanadianpharmacyicorp.ru/">canada pharmacy 24h</a> <a href="http://levitrafromicanada.ru/">levitra coupon free trial</a> <a href="http://genericicialisfromindia.ru/">genericicialisfromindia.ru</a&gt;

Trvalý odkaz

<a href="http://canadianipharmacies.ru/">Canadian Pharmacy</a> <a href="http://primateneimistcanada.ru/">Order primatene mist inhaler online</a> <a href="http://levitra20mgibestprice.ru/">levitra 20mg best price</a> <a href="http://accessrxprescriptionidrugs.ru/">real viagra online without prescription</a> <a href="http://viagra6freeisample.ru/">free viagra samples before buying</a> <a href="http://medicationswithoutiprescription.ru/">rayhhealthcare online order medication</a> <a href="http://kwikimed.ru/">canada pharmacy 24h</a> <a href="http://usaviagraiprices.ru/">cheapviagrausa</a&gt; <a href="http://overnightcialisidelivery.ru/">order cialis online</a> <a href="http://overnightcialisiinus.ru/">cialis for sale in usa</a>

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

<a href="http://viagraioverseas.ru/">viagra samples</a> <a href="http://tadalafil20mgibestprice.ru/">20 mg tadalafil best price</a> <a href="http://buycialiswithoutiprescription.ru/">buy cialis</a> <a href="http://viagraicanadiense.ru/">canadian pharmacy generic viagra</a> <a href="http://canadianpharmacynoiprescription.ru/">canadian pharmacy no prescription</a> <a href="http://medsfromiindia.ru/">india drugs without scripts</a> <a href="http://canadianihealth.ru/">Canadian Online Pharmacy Without Prescription</a> <a href="http://genericicialis20mg.ru/">trusted site for generic cialis</a> <a href="http://healthymanviagraireviews.ru/">canadian health care mall</a> <a href="http:// maxifortionline.ru/">maxifort zimax 100 mg</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://canadianipharmacies.ru/">canadian pharmacy</a> <a href="http://primateneimistcanada.ru/">primatene mist canada</a> <a href="http://levitra20mgibestprice.ru/">bayer generic generic levitra 100mg</a> <a href="http://accessrxprescriptionidrugs.ru/">no prescription pharmacy</a> <a href="http://viagra6freeisample.ru/">free viagra sample pack online</a> <a href="http://medicationswithoutiprescription.ru/">rayhhealthcare online order medication</a> <a href="http://kwikimed.ru/">kwikmed coupon viagra</a> <a href="http://usaviagraiprices.ru/">viagra brand online usa</a> <a href="http://overnightcialisidelivery.ru/">cialis overnight delivery</a> <a href="http://overnightcialisiinus.ru/">cialis online usa</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://cialisonlinecheapest.net/">cialis for sale cheap</a> <a href="http://healthymaleviagra.net/">complaints about healthy man viagra</a> <a href="http://healthymanviagraoffer.net/">healthy men viagra</a> <a href="http://lowestpriceviagra100mg.net/">cheap generic viagra lowest prices</a> <a href="http://northwestpharmacycanada.net/">northwest pharmacy canada</a> <a href="http://rhineinccialis.net/">rhine inc cialis</a> <a href="http://rhineincindia.com/">rhine inc in india</a> <a href="http://thecanadianhealthandcaremall.net/">canadian pharmacy no scripts</a> <a href="http://torontodrugstore.net/">official canadian pharmacy</a> <a href="http://viagra100mgbestprice.net/">best online viagra</a>

Trvalý odkaz

<a href="http://buyingnizagaraonline.com/">buy nizagara online</a> <a href="http://canadianprednisone.com/">buy prednisone online</a> <a href="http://lowestpriceviagra100mg.com/">best price 100mg generic viagra</a> <a href="http://onlineviagraprescription.com/">viagra online no prescription</a> <a href="http://viagra100mgbestprice.com/">best price viagra 100mg costco</a> <a href="http://overnightviagradelivery.com/">cialis viagra overnight delivery</a> <a href="http://canadianpharmacyuk.com/">canadian pharmacy 24h</a> <a href="http://viagrasamplesfrompfizer.com/">viagra canada free sample</a> <a href="http://pfizerbrandviagra.com/">discount brand viagra by pfizer</a> <a href="http://rosaimpexpvtltd.com/">rosa impex pvt india ltd</a>

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

<a href="http://viagracanadianpharmacyonline.com/">cheap viagra online canadian pharmacy</a> <a href="http://viagrawithoutprescriptions.net/">viagra no prescription</a> <a href="http://canadian-health-care-mall.com/">canadian health and care pharmacy</a> <a href="http://www.canadianpharmacyonlinenoscript.com/">canadian pharmacy online no script</a> <a href="http://viagra100mgbestprice.com/">best price for generic viagra</a> <a href="http://onlinepharmacywithoutaprescription.ru/">paxil canada pharmacy no perscription</a> <a href="http://canadianhealthcaremallus.ru/">canadian health and care mall</a> <a href="http://canadianhealthandcaremallscam.com/">Canadian Health Care Mall Pharmacy</a> <a href="http://canadianpharmacyonlinewithoutscript.com/">canadian pharmacy no prescription</a> <a href="http://northwestpharmacycanadaprescriptions.com/">canadian pharmacy no prescription</a>

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.