Babo raď

Autor
Štítky

O víkendu jsem byl v západních čechách ve svém rodišti. Popovídal jsem si s tatínkem, dal pusu mamince a slíbil jí, že tu a tam na vidlákových kydech také napíšu něco o ní. To já prý pořád jen táta táta a zapomínám, že to ona mě nosila na rukách a utírala mi zadek. Ona mi vařila, prala, uklízela, ona mi držela palce a mohla se umodlit, kdykoliv mi bylo zle. Má pravdu. Maminko slibuju, že se zaměřím nejen na moudrého otce, ale i na starostlivou mámu.

Byl to hezký víkend. Vypnul jsem mobil, k počítači jsem se ani nepřiblížil, jen jsem byl trochu unavený z dvojího přejezdu republiky. Každopádně, včera jsem se vrátil, pustil počítač a nestačil jsem se divit. 

Asi jako každý z mých čtenářů, sleduji dlouhodobě syrský konflikt. Čtu všechny zasvěcené komentáře Terezy Spencerové a mám u nás ve firmě několik lidí, kteří tam mají kontakty. To víte, jsme Agrofert, máme byznys s hnojivy a v obchodu se surovinami hraje (či spíš hrála) Sýrie důležité místo. A tak jsem si přečetl majnstrým, pokecal po telefonu s kolegy a musím konstatovat, že  to těm našim novinářům a Evropským hodnotářům nepřeju... Je mi jich hodně líto, protože vysvětlovat některé události tohoto víkendu v souladu s doposud zastávanou linií bude zase o něco těžší. Oni to všeobecně mají den ode dne horší. V posledních týdnech musí mít Jakub Janda vysloveně žaludeční vředy. A nebo je na svém místo proto, že správná kurva se nezalekne žádného hnusu a bez mrknutí oka uspokojí klienta, ať je to jakýkoliv slizoň. 

Zkusím to trochu shrnout:

Konflikt v Sýrii trvá už pár let. Na začátku byly demonstrace, pak zprávy o zlém Asadovi a hodném Islámském státu, který pak začal dávat na youtube  videa z hromadných poprav a začal si dělat co chtěl nezávisle na jeho loutkovodičích. K tomu se objevily Al Kajda a další desítky skupinek se samopaly, aby jakožto umírnění lidojedi začali působit a naše evropské emoce a volat po lidských právech. Od té doby jsem strašně citlivý na jakékoliv lidské právo, pokud o něm mluví zafáčovaný hrdlořez se Kalašnikovem v jedné ruce a s hlavou nepřítele v té druhé. 

Pak to toho vstoupil Putin. Do Sýrie se mu nahrnulo moc Čečenců a dalších ruských muslimů bojujících v žoldu Ameriky proti Rusku.  To znamenalo obrat na bojišti, postupné zatlačování džihádu tam, odkud přišel - tedy do Iráku a Turecka. Putin je opravdu neuvěřitelný machr, protože se mu podařilo z Turecka největšího kámoše lidských práv a USA udělat největšího nepřítele lidských práv a zřejmě i USA. A zvládl to i přes Tureckem sestřelený bombardér a zvládl to i přes nesutále se opakující zprávy o útoky syrské armády chlórem, yperitem, sarinem a kdo ví čím. Mimochodem - zprávy o útoku chlórem vydává syrská exilová opozice toho času v Británii skoro každý den. Ale tu a tam se na některou zprávu reaguje jako pravdivou a jiné zase zapadnou nepovšimnuty. Vyvodil jsem z toho jediný závěr - některý chlór je v pořádku a jiný není. 

V současné době je většina džihádistů odsunutá do provincie Idlíb a ti ostatní jsou pod kytičkami. Až na pár nevýznamných bojůvek pod ochranou Izraele v jeho blízkosti už v Asadově Sýrii moc povstalců nezbylo. Tedy kromě Kurdů. To jsou ti, co jich je hodně milionů a pořád nemají svůj stát. Nejsou islamisti, jsou sekulární, ale ještě levicovější než komunisti. A jejich území je jak na potvoru také u Tureckých hranic. Džihádisty na svých územích vystříleli sami, další původní obyvatelstvo vyhnali jinam a celkem slušně se udělali pro sebe.  to víte, islámský stát se Američanům vymknul z kontroly a tak rádi ještě sáhli po Kurdech a začali je zásobovat municí. Dokonce i naše republika tam poslala nějaké zbytečné bedýnky s náboji. Milý dárek... 

Jenže Turkům se Kurdové nelíbí. A tak překročili hranice a začali dobývat kurdská území kolem Afrínu. Kurdové se ovšem nedali a střílejí zpátky. Asi mají od těch Amíků fakt hodně zbraní. A tak máme člena NATO Turekco, které bojuje proti silám, které vycvičil jiný člen NATO USA. Amíci stojí za Kurdy, ale Turkům domluvit už neumějí. Rusko vyzývá ke klidu zbraní a syrský Asad umožní Krudům, aby si proti Turecku přesunuli další bojovníky a výzbroj. 

Mohl by mi prosím Jakub Janda a jemu podobní pisálkové vysvětlit, kdo je tu zlý a kdo je tu hodný? To mi totiž Tereza Spencerová neřekla. Ta to jen popsala a udělala ve mně dojem, že by tam všichniměli táhnout do horoucích pekel a my je měli nechat být, protože to stejně nevyřešíme. Já teď nevím. Potřebuju se přimknout k pravdě a lásce, abych si u svých sousedů napravil reputaci s volbou Zemana. Co si mám nalepit do okna? 

Mám podporovat našeho spojence z NATO Turecko? Nebo mám proti Turecku podporovat našeho spojence z NATO USA? Nebo mám podporovat Asada, který našemu spojenci Kurdům dovolil dozbrojit? A nebo mám podporovat Rusko, které vyzývá k deeskalaci konfliktu? A jak je na tom Izrael, kterého podporuje Zeman? Ti prý sestřelili jakýsi dron, který je samozřejmě Íránský, pak bombardovali pozice Asada v Sýrii, přišli o stíhačku a pro jistotu zavřeli svoje letiště... Já mám pocit, že tahle situace tu nastala naposled za turecké invaze na Kypr... 

Jeden náš spojenec bojuje proti druhému našemu spojenci. Jeden náš nepřítel se snaží situaci uklidnit, druhý náš nepřítel pomáhá našim spojencům dozbrojit, náš třetí spojenec bombarduje našeho nepřítele, aby ochránil další naše džihádistické nepřátele, protože je bude potřebovat proti dalšímu našemu nepříteli v podobě Íránu, se kterým naši evropsští a američtí spojenci uzavřeli dohodu o narovnání vztahů. 

Já si nedělám iluze, že se v tom Jakub Janda orientuje. Nedělám si iluze, že by se v tom orientoval Trump a dokonce mám pocit, že ani Putin se v tom úplně neorientuje. Ale mohl by mi někdo říci, koho mám milovat a  vidět v něm vzor všeho dobra a na koho mám nadávat? Jdu zítra k sousedům na kafe a nerad bych si udělal ostudu. Nemohl by mi nějaký pražský kavárník dodat polopatický návod? Turecko, Kurdové, Asad, USA, Izrael, islamisti v Ghůtě, islamisti v Idlíbu, Irán, Hizbaláh... jen mi je rozdělte na přátele a nepřátele. 

 

Komentáře

Trvalý odkaz

V létě roku 2014 obletěla svět krátká zpráva jednoho Američana na fejsbuku, ve které se snažil podat z pohledu Američana své vysvětlení toho, co se děje na Blízkém Východě. Vypadá to, že se od té doby nic nezměnilo:
--------------------
Clear as mud
Are you confused by what is going on in the Middle East? Let me explain.
We support the Iraqi government in the fight against the Islamic State. We don’t like IS but IS is supported by Saudi Arabia, whom we do like. We don’t like President Assad. We support the fight against him but not IS which is also fighting against him.
We don’t like Iran but Iran supports the Iraqi government against IS. So, some of our friends support our enemies and some of our enemies are our friends and some of our enemies are fighting against our other enemies whom we want to lose but we don’t want our enemies who are fighting our enemies to win.
If the people we want to defeat are defeated, they might be replaced by people we like even less. And all this was started by us invading a country to drive out terrorists who weren’t actually there until we went in to drive them out.
Do you understand now?
---------------------------
Orientační překlad pro ty, kteří nemají angličtinu ve svém repertoáru:

Clear a mud (= idiom, u nás v Brně bychom to přeložili nějak jako "Jasny jak sviňa")
Jste zmatení tím, co se děje na Blízkém Východě? Dovolte, abych to vysvětlil.
Podporujeme iráckou vládu v boji proti Islámskému Státu. Nemáme rádi IS, ale IS je podporováno Saudskou Arábií, kterou rádi máme. Nemáme rádi prezidenta Assada. Podporujeme boj proti němu, ale ne IS, který proti němu také bojuje.
Nemáme rádi Írán, ale Írán podporuje iráckou vládu proti IS. Takže, někteří naši přátelé podporují naše nepřátele a někteří naši nepřátelé jsou našimi přáteli a někteří naši nepřátelé bojují proti našim jiným nepřátelům, u kterých chceme, aby prohráli, ale nechceme, aby naši nepřátelé, kteří bojují s našimi nepřáteli, vyhráli.
Pokud jsou lidé, které chceme porazit, poraženi, mohou být nahrazeni lidmi, které máme rádi ještě méně. A všechno tohle jsme začali my naší invazí do země, abychom vyhnali teroristy, kteří tam ve skutečnosti nebyli, dokud jsme tam nepřišli je vyhnat.
Teď už rozumíte?

Trvalý odkaz

Anebo to má to nejjednodušší vysvětlení a že tam někdo prostě potřebuje chaos, aby ani jedna strana nebyla ta nejsilnější a byla zatažena do permanetního boje proti něčemu a tím neměl nikdo s této oblasti sílu a vůly zajímatse o něco víc než co je u nich doma nebo maximálně u souseda od kterého chodí "bojovníci za něco".

Machiavelli teoriopraxe, popřípadě kardinál Richelié v praxi... Proč by jsi bojoval, když může nepřítel bojovat sám proti sobě a ty být ten "hodnej"co říká co se tam děje...

Trvalý odkaz

Koncem devadesátých let jsem poslouchal starého francouzského profesora a ten vysvětloval, že když Athény vyhráli nad Spartou války Peloponézu, tak je do dvacet let všichni nenáviděli, protož si začali hájit své obchodní cesty a hned řekl, že USA vyhrály studenou válku a začly si hájit obchodní cesty a dopadnou stejně.

Pak si USA zvolily za presidenta Bushe Idiota, s mentalitou člena party třídních tyranů a loutkovodiči kšeftaři se zbraněma. Když se tam objevil někdo kdo věci trochu chápal, tak mu už nemohl říct, že "tohle
nemůžeme udělat, protože Rusové..." protože Rusové měli dost starostí sami se sebou a nic komplikovanějšího BI nechápal a loutkovodičům to bylo jedno, kšeft na prvním místě.

Taky se pokračovali ve vývozu vlastního průmysl do Číny, protože supervelmoc dělá armáda, energetické zdroje, průmyslová základna a monoetnická populace. energeticky jsme závislí na SA, populaci zmlultietničťujeme čím dál víc, tak co se ještě nezbavit průmyslu.

Kdyby USA dělali politiku tím, že si budou házet kostkama, tak by na tom byli dneska líp.

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

http://www.coachfactory-outletonline.eu.com ,Coach Factory Outlet
http://www.coachoutlets.in.net ,Coach Outlet
http://www.coachfactoryoutlet-onlines.us.com ,Coach Outlet Online
http://www.oakleysunglassesoutlet.in.net ,Cheap Oakley Sunglasses
http://www.raybanoutlet.eu.com ,Ray ban outlet
http://www.okelyglass.us.com ,Oakley Sunglasses
http://www.coachoutletoutletonline.us.com ,Coach Outlet Online
http://www.coachoutletstoreonlinesale.us.com ,Coach Outlet Online store
http://www.coach-outlet.in.net ,Coach Outlet
http://www.oakleyoutlet.eu.com ,Oakley Outlet
http://www.coachoutletstoresonline.us.com Shop COACH
http://www.coachoutletsonlinesstore.us.com For Luxury Bags
http://www.coachoutletonlinesale.us.com Enjoy Free Shipping
http://www.coachonlinestores.us.com Shop Select Women's Styles On Sale
http://www.coachoutletonline.us Coach Outlet
http://www.coachoutletstoreofficial.us.com Coach Outlet takes 50% off
http://www.raybansunglassesoutlets.us.org RaybanOutlet
http://www.michaelkorsoutletsonline.us.org US michaelkors
http://www.michaelkorsoutletonlines.us.com michael kors online
http://www.coach-factoryoutletstores.us.com Coach Outlet takes 60% off
http://www.coach--outlet.us.com including handbags
http://www.coachbag.us.com COACH New York in 1941
http://www.tomsoutlet.us.com Toms
http://www.valentinooutletstores.us.com
http://www.valentinooutletonline.us.com
http://www.longchampoutletonline.us.com
http://www.officialcoachstores.com Official Site‎
http://www.coachfactory.us.com Coach Online Factory Outlet Sale
http://www.coachoutletstoreonlineco.us.com Find Coach Outlet Deals‎
http://www.coachfactoryoutletofficial.us.com
http://www.coach-factory.us.com CoachSecret Deals
http://www.coach-factory-outlet.ca Coach Factory store
http://www.coachoutletstores-online.us.com COACH Sale | 50% Off
http://www.coachfactoryoutlet.name Free Shipping Over $59
http://www.coachfactory.name Coach | Centralia Outlet Mall
http://www.coachfactoryonlineco.us.com Coach. Coach was founded in 1941
http://www.michaelkors--outletonline.us.com Michael Kors bags
http://www.michaelkors-outletonline.eu.com Michael Kors Outlet
http://www.oakleysunglassesonlineoutlet.us.com
http://www.oakleyoutlet.com.co Oakley Vault store hours
http://www.redbottomshoe.us.org
http://www.ray-banpascher.com Ray Ban Prescription Frames
http://www.coachfactoryoutletsaleonline.us.com Try an item from Coach Outlet
http://www.coachfactoryoutletcoachoutletonline.us.com
http://www.michaelkorsfactorystores.us.com
http://www.raybanssunglassesonline.us.com
http://www.raybanssunglasses.us.com ray ban sunglasses aviator
http://www.wwwraybansunglasses.us.com ray ban aviators sale
http://www.longchampoutlets.us.org Longchamp Outlet
http://www.spysunglasses.us
http://www.michaelkorsoutletstoreonline.us.com
http://www.michaelkorsmichaelkors.us.com
http://www.longchamp-outlet.ca longchamp
http://www.discountuggboots.us.com
http://www.yeezyboosts350.us.com Yeezy Boost 350
http://www.coachclearance.us.com Coach's high-end bags
http://www.michaelkorss.us.com MICHAEL KORS. Free Shipping
http://www.oakley-outlet.co Shop for Oakley
http://www.wwwcoachoutlet.us.com including handbags
http://www.raybansoutletstores.us.com
http://www.lvlouisvuitton.us.com LV
http://www.valentinoshoe.us.com valentino
http://www.oakleysunglassesshop.us.com Oakley. View Directory Map
http://www.coachfactorystores.com Coach Factory Stores
http://www.coachonlineoutletstores.us.com Coach Outlet Online
http://www.spy-sunglasses.us.com SPY
http://www.raybansunglassestores.us.com Ray-Ban Eyeglasses
http://www.michael--korsoutletonline.com
http://www.raybanoutletonline.co.uk
http://www.coachfactory-outletonline.com COACH Men’s New Arrivals
http://www.giuseppezanottishoes.us.com zanotti shoes
http://www.valentinoshoeswebsites.com valentino outlet
http://www.raybanoutlet.co Ray-Ban RB2132
http://www.ray-ban-sunglasses.net.co Images for ray ban sunglasses
http://www.outletonlineclearance.com coach clearance
http://www.michaelkors-outlet-online.com
http://www.michaelkorsoutletofficialsite.us.com
http://www.michael-korsoutletonline.com
http://www.oakleysunglassessonline.us.com oakley vault online
http://www.michaelkorsdesigner.us.com
http://www.raybansunglassesale.us.com Sunglass Hut Online
http://www.oakleyoutletstores.com Visit Oakley website
http://www.michaelkors-outlet.co michael kors outlet
http://www.oakleyssunglassesoutlet.com cheap real oakley sunglasses
http://www.edhardyoutlet.us.com
http://www.raybanssunglasses.ca Designer Sunglasses
http://www.oakleyoutlet.name oakley clothing outlet
http://www.oakleysunglassesales.us.com Oakley sunglasses
http://www.michaelkors-onlineoutlet.us.com
http://www.coach-purses.us.com COACH Women's Bags
http://www.longchampoutletstores.us.com
http://www.cheapraybanoutletonline.com Shop Ray Ban Sunglasses
http://www.louisvuittons.us.com louis vuitton
http://www.christianlouboutinoutletonline.us.com
http://www.valentinorockstud.us.com Explore the Rockstud shoes
http://www.clshoesoutletonline.com
http://www.truereligionoutletco.us.com true religion
http://www.truereligionoutlet.us.com true religion outlet coupons
http://www.hermesbirkinoutlet.us.com
http://www.hermesbirkin.us.com
http://www.christian-louboutinshoes.us.com christian louboutin
http://www.truereligionoutletonline.in.net
http://www.true-religions.us.com true religion
http://www.valentinooutlets.us.com valentino outlet
http://www.sacamainblanc.com
http://www.louboutinoutlet.us.com
http://www.valentinoshoes.us.com Valentino Garavani
http://www.valentinooutlet.org Valentino Outlet
http://www.valentinoshoesoutlet.us.com Valentino on Sale‎
http://www.valentinorockstudshoes.us.com Rockstud collection
http://www.louboutinshoes.us.com
http://www.valentinoshoes.com.co VALENTINO GARAVANI Rockstud
http://www.jimmychooshoes.us.com Jimmychoo Shoes

Trvalý odkaz

Přesně tak. Než konsolidovaný prosperující stát, který nedělá naší politiku, tak raději zmar, chaos a boj všech proti všem. Prasečina největší.

Po Jandovi zdůvodnění nechtějte. Je to flašinetář a jeho zřizovatal do něj nainstaloval pouze válečky kde se opakuje furt dokola Putin Putin Putin, Zeman Zeman Zeman, Babiš Babiš Babiš.

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

http://www.coachfactory-outletonline.eu.com ,Coach Factory Outlet
http://www.coachoutlets.in.net ,Coach Outlet
http://www.coachfactoryoutlet-onlines.us.com ,Coach Outlet Online
http://www.oakleysunglassesoutlet.in.net ,Cheap Oakley Sunglasses
http://www.raybanoutlet.eu.com ,Ray ban outlet
http://www.okelyglass.us.com ,Oakley Sunglasses
http://www.coachoutletoutletonline.us.com ,Coach Outlet Online
http://www.coachoutletstoreonlinesale.us.com ,Coach Outlet Online store
http://www.coach-outlet.in.net ,Coach Outlet
http://www.oakleyoutlet.eu.com ,Oakley Outlet
http://www.coachoutletstoresonline.us.com Shop COACH
http://www.coachoutletsonlinesstore.us.com For Luxury Bags
http://www.coachoutletonlinesale.us.com Enjoy Free Shipping
http://www.coachonlinestores.us.com Shop Select Women's Styles On Sale
http://www.coachoutletonline.us Coach Outlet
http://www.coachoutletstoreofficial.us.com Coach Outlet takes 50% off
http://www.raybansunglassesoutlets.us.org RaybanOutlet
http://www.michaelkorsoutletsonline.us.org US michaelkors
http://www.michaelkorsoutletonlines.us.com michael kors online
http://www.coach-factoryoutletstores.us.com Coach Outlet takes 60% off
http://www.coach--outlet.us.com including handbags
http://www.coachbag.us.com COACH New York in 1941
http://www.tomsoutlet.us.com Toms
http://www.valentinooutletstores.us.com
http://www.valentinooutletonline.us.com
http://www.longchampoutletonline.us.com
http://www.officialcoachstores.com Official Site‎
http://www.coachfactory.us.com Coach Online Factory Outlet Sale
http://www.coachoutletstoreonlineco.us.com Find Coach Outlet Deals‎
http://www.coachfactoryoutletofficial.us.com
http://www.coach-factory.us.com CoachSecret Deals
http://www.coach-factory-outlet.ca Coach Factory store
http://www.coachoutletstores-online.us.com COACH Sale | 50% Off
http://www.coachfactoryoutlet.name Free Shipping Over $59
http://www.coachfactory.name Coach | Centralia Outlet Mall
http://www.coachfactoryonlineco.us.com Coach. Coach was founded in 1941
http://www.michaelkors--outletonline.us.com Michael Kors bags
http://www.michaelkors-outletonline.eu.com Michael Kors Outlet
http://www.oakleysunglassesonlineoutlet.us.com
http://www.oakleyoutlet.com.co Oakley Vault store hours
http://www.redbottomshoe.us.org
http://www.ray-banpascher.com Ray Ban Prescription Frames
http://www.coachfactoryoutletsaleonline.us.com Try an item from Coach Outlet
http://www.coachfactoryoutletcoachoutletonline.us.com
http://www.michaelkorsfactorystores.us.com
http://www.raybanssunglassesonline.us.com
http://www.raybanssunglasses.us.com ray ban sunglasses aviator
http://www.wwwraybansunglasses.us.com ray ban aviators sale
http://www.longchampoutlets.us.org Longchamp Outlet
http://www.spysunglasses.us
http://www.michaelkorsoutletstoreonline.us.com
http://www.michaelkorsmichaelkors.us.com
http://www.longchamp-outlet.ca longchamp
http://www.discountuggboots.us.com
http://www.yeezyboosts350.us.com Yeezy Boost 350
http://www.coachclearance.us.com Coach's high-end bags
http://www.michaelkorss.us.com MICHAEL KORS. Free Shipping
http://www.oakley-outlet.co Shop for Oakley
http://www.wwwcoachoutlet.us.com including handbags
http://www.raybansoutletstores.us.com
http://www.lvlouisvuitton.us.com LV
http://www.valentinoshoe.us.com valentino
http://www.oakleysunglassesshop.us.com Oakley. View Directory Map
http://www.coachfactorystores.com Coach Factory Stores
http://www.coachonlineoutletstores.us.com Coach Outlet Online
http://www.spy-sunglasses.us.com SPY
http://www.raybansunglassestores.us.com Ray-Ban Eyeglasses
http://www.michael--korsoutletonline.com
http://www.raybanoutletonline.co.uk
http://www.coachfactory-outletonline.com COACH Men’s New Arrivals
http://www.giuseppezanottishoes.us.com zanotti shoes
http://www.valentinoshoeswebsites.com valentino outlet
http://www.raybanoutlet.co Ray-Ban RB2132
http://www.ray-ban-sunglasses.net.co Images for ray ban sunglasses
http://www.outletonlineclearance.com coach clearance
http://www.michaelkors-outlet-online.com
http://www.michaelkorsoutletofficialsite.us.com
http://www.michael-korsoutletonline.com
http://www.oakleysunglassessonline.us.com oakley vault online
http://www.michaelkorsdesigner.us.com
http://www.raybansunglassesale.us.com Sunglass Hut Online
http://www.oakleyoutletstores.com Visit Oakley website
http://www.michaelkors-outlet.co michael kors outlet
http://www.oakleyssunglassesoutlet.com cheap real oakley sunglasses
http://www.edhardyoutlet.us.com
http://www.raybanssunglasses.ca Designer Sunglasses
http://www.oakleyoutlet.name oakley clothing outlet
http://www.oakleysunglassesales.us.com Oakley sunglasses
http://www.michaelkors-onlineoutlet.us.com
http://www.coach-purses.us.com COACH Women's Bags
http://www.longchampoutletstores.us.com
http://www.cheapraybanoutletonline.com Shop Ray Ban Sunglasses
http://www.louisvuittons.us.com louis vuitton
http://www.christianlouboutinoutletonline.us.com
http://www.valentinorockstud.us.com Explore the Rockstud shoes
http://www.clshoesoutletonline.com
http://www.truereligionoutletco.us.com true religion
http://www.truereligionoutlet.us.com true religion outlet coupons
http://www.hermesbirkinoutlet.us.com
http://www.hermesbirkin.us.com
http://www.christian-louboutinshoes.us.com christian louboutin
http://www.truereligionoutletonline.in.net
http://www.true-religions.us.com true religion
http://www.valentinooutlets.us.com valentino outlet
http://www.sacamainblanc.com
http://www.louboutinoutlet.us.com
http://www.valentinoshoes.us.com Valentino Garavani
http://www.valentinooutlet.org Valentino Outlet
http://www.valentinoshoesoutlet.us.com Valentino on Sale‎
http://www.valentinorockstudshoes.us.com Rockstud collection
http://www.louboutinshoes.us.com
http://www.valentinoshoes.com.co VALENTINO GARAVANI Rockstud
http://www.jimmychooshoes.us.com Jimmychoo Shoes

Sanchez should be the Yankees backup catcher starting in 2016.
Warren has been fantastic as a multi-inning middle reliever.
This was no doubt a disappointing season for the Charlotte Hornets, but they are not as far away as people think.

Munster got the ball back, attacking deep into the Saracens side, but were unable to get the final push past the strong defense.
If that happens, Barrett will post historic numbers in the passing game.

"hez scores Arsenals all important first goal against Hull with his hand3The goal stood despite Hull Players demanding it to be disallowedSanchez scored a brace in the early kick-off, including netting in the 34th minute that has caused controversy over whether or not it should have been disallowed."Especially when you keep? hearing about how he is setting fitness records at that age.
"Thierry, Patrick and Freddie Ljungberg have a very good future as managers."Paul Marriott Photography7One of many times the duo have gone face to face during a matchNews Group .
<a href="http://www.electricien-michel.fr/T-shirts-Adidas-T-S4587-(Survetement-A…; alt="survetement adidas condivo">survetement adidas condivo</a>
<a href="http://www.afrochic.fr/C-jordan-james.html&quot; Alt="jordan james">jordan james</a>
<a href="http://www.electricien-michel.fr/Femmes-Ss-Adidas-Chaussures-Superstar-…; alt="adidas superstar blanche">adidas superstar blanche</a>

"Probably, that he was a s**t drummer in Culture Club."And the Birmingham-born player has finally now sealed the switch and is targeting becoming a first team regular next season.

Un Chat responsableLa marque a évidemment conservé son positionnement éthique, avec des chaussettes dont le coton bio vient tout droit d?Inde, et plus précisément d?exploitations bio-équitables.Le Baselworld, salon mondial de l'horlogerie et de la bijouterie, se tient du 24 au 31 mars 2011 à Bale, en Suisse.Le retour dans les ann&eacute;es 1940 ne pourrait en effet pas plaire &agrave; tous les amateurs de mode ; le manteau bleu ciel &eacute;tant quelque peu tomb&eacute; en d&eacute;su&eacute;tude depuis cette &eacute;poque.
<a href=http://www.rosherun99.fr/Chaussures-Nike-Roshe-Run-Mesh-Homme-Sombre-Ve… roshe run</a>
<a href=http://www.rosherun99.fr/Nike-Roshe-Run-Chaussure-pour-Femme-Gris-Amour… roshe run noir blanc</a>

Jordan Brand a puisé son inspiration dans les archives Nike et plus précisément dans la catégorie &lsquo;running&rsquo; pour concevoir le modèle Air Jordan Receiver.la gamme de dureté pour accueillir grande gamme très large.
La théorie se couplait harmonieusement avec la pratique avec une alternance de moments très intenses (frisson de l&rsquo;approche lors de street session) et d&rsquo;autres où l&rsquo;on relachait la pression (shopping).

mheathsmith11th February 20173:14 pmMNU v WAT: Scintillating run from Martial who beats three men as.The Frenchman is expected to be one of a number of players heading for the Old Trafford exit as Jose Mourinho looks to offload fringe players.
"I asked Toby how he was, he said he was in a lot of pain."rinho was furious with Claudio Bravo's challenge on Wayne RooneyHe was five metres away and he doesnt give the penalty and the red card.
<a href="http://www.lookatthis.fr/Nike-Blazer-High-Premium-femmes-l??opard-Gris-…; alt="nike blazer femme solde">nike blazer femme solde</a>
<a href="http://www.sfcrea.fr/C-adidas-easyboost.html&quot; Alt="adidas easyboost">adidas easyboost</a>

"Theyre an absolute privilege to play behind, those boys."Reuters2Brendan Rodgers talks to Scott Brown in trainingBut Brendan Rodgers sees it differently.
<a href="http://www.rovlicensing.com/Main.asp?Featured=nike-sb-t-shirt-grey&quot; Alt="nike sb t shirt grey">nike sb t shirt grey</a>

PA:Press Association7It has not happened for Watford's striking duo this seasonIghalo was only ."Keep up to date with ALL the Chelsea??news, gossip, transfers and goals on our club page plus fixtur."
e gap after a section of the stadium was taken out during the summer ahead of the major redevelopment of White Hart Lane.Keep up-to-date with all the latest transfer news and gossip ahead of the January window with SunSports daily?LIVE blog.
<a href="http://www.guardian-protection.fr/T-shirts-Adidas-T-S4024-(Veste-Adidas…; alt="veste adidas rouge femme">veste adidas rouge femme</a>
<a href="http://www.alishops.fr/Adidas-ZX-630-Couple-Noir-et-Blanc-Adidas-Gazell…; alt="adidas gazelle og pas cher">adidas gazelle og pas cher</a>

This time three years ago Mourinho tried to take advantage of a rift between Rooney and the retiring Sir Alex Ferguson and take him to Chelsea.This weeks?? hot topicsALL CHANGE PLEASE: We expected the international break to spark changes in the dugout and it has not disappointed.
<a href="http://www.rovlicensing.com/Main.asp?Featured=nike-air-max-90-black&quot; Alt="nike air max 90 black">nike air max 90 black</a>

8YvTBlO9/MEGA5The former Leicester manager looked to get over the pain of his shock dismissal by going on a family outingHe was in Rome on Monday enjoying the sunshine with his grandson and son-in-law Alessandro Roja."The comments will not go down well with Blues fans, who will want their squad strengthened ahead of a likely tilt at the Champions League next season."
But its what we want to get out of it ?? a structure and a reasoning and a way of playing and a comfortable way of knowing what were doing.But the Swans have made a poor start to this season.
<a href="http://www.sfcrea.fr/C-adidas-tubular-runner.html&quot; Alt="adidas tubular runner">adidas tubular runner</a>
<a href="http://www.sfcrea.fr/C-adidas-collection.html&quot; Alt="adidas collection">adidas collection</a>

And they now look to have beaten Besiktas and Sporting Lisbon in the race to sign the Nou Camp legend on a free transfer.Ilkay Gundogan is also set to miss Dortmund’s clash with Liverpool through injuryThe news on S.
<a href="http://www.rovlicensing.com/Main.asp?Featured=air-force-basse-rosse&quot; Alt="air force basse rosse">air force basse rosse</a>

Sometimes you have to lose a game to wake up and I am sure we will not allow any more defeats like that one." tackle on Jamie VardyShould Manchester United star Juan Mata have been sent off in the first half against SwanseaReuters7Mata made the most of his reprieve by scoring Man United's third goalPA:Press Association7Henrikh Mkhitaryan opened the scoring for UnitedPlaying against the club where his father made his name, the Dane was beaten by the pace of the shot?as it cannoned off his body and into the net."
Getty Images7Pep Guardiola won the Champions League for first time with Barcelona in 2009Related Sto."Whatever, Shabli boasts an impressive portfolio of top Ukranian players, the top 10 of whom are listed below:3It remains to be seen whether?Yarmolenko, rated at ??18."
<a href="http://www.lookatthis.fr/Nike-Free-Run-3-Femme-Chaussures-Bleu-Blanc-Fr…; alt="free run 3 rose">free run 3 rose</a>
<a href="http://www.justbnb.it/G-star-Arc-3D-Slim-L32-Blu-Abbigliamento-uomo-Jea…; Alt="g star raw negozi milano">g star raw negozi milano</a>

Dyche has asked to take full back Flanagan to help bolster his Premier League new boys.The talented former Portugal under-21 international arrived three years ago with big expectations on his shoulders.
<a href="http://www.rovlicensing.com/Main.asp?Featured=nike-air-max-0-buy&quot; Alt="nike air max 0 buy">nike air max 0 buy</a>

"Again, if the offer arrives and he wants to leave then we will consider it."Getty Images5David Stockdale has been instrumental to Brighton’s Premier League pushPA:Press A.
<a href="http://misspupa.com/default.asp?cheap=superstar-adidas-espa??a&quot; Alt="superstar adidas espa??a">superstar adidas espa??a</a>
"But it is success that makes the empathy, is success that makes the connection become really strong and special."Tottenham have made a move for the 16-year-old but Kop spies have been to see him every week since his debut.
<a href="http://projetosfunceb.com/shopx.aspx?Barato=comprar-zapatillas-adidas-e…; Alt="comprar zapatillas adidas en aliexpress">comprar zapatillas adidas en aliexpress</a>
Hasselbaink said in his programme notes that he wants his side to be a bit cuter in the final third .News Group Newspapers Ltd6Wenger blamed the officiating for the heavy defeat“We really put Bay.
<a href="http://www.luasmaritime.com/samay.asp?cheap=light-blue-adidas-gazelle-w…; Alt="light blue adidas gazelle womens">light blue adidas gazelle womens</a>

Action Images4Mikel has been linked with a surprise move to Old TraffordThe Sun."Able to play all over the attack, he was excellent during the European Championships playing just off a target-man."
"The Algerian kissed the turf, raised his fingers to the heavens and milked the Foxes fans for all they were worth."Dan Gosling may enjoy teaming up with Harry Arter on the Bournemouth pitch but he gets fed up when his pal keeps ringing him up off it every night to play FIFA video games. <a href=http://www.studiomerliniortodonzia.it/cgi-bin/pagmod.asp?shop=new+balan… balance uomo 530</a>
<a href=http://www.studiomerliniortodonzia.it/cgi-bin/pagmod.asp?shop=nuove+pum… puma suola alta</a>
<a href=http://www.studiomerliniortodonzia.it/cgi-bin/pagmod.asp?shop=saucony+b… blu jazz</a>

"on the show for the last three seasons or so, which in turn had seen them build up a strong rapport with supporters.""“We settled these particular bets as losers, as under our betting rules for #PriceItUp, which ."

es in the history of the PremBAD NEWS SHEIKHPep Guardiola says Barca are world&#039;s best team despite City&#039;s summer splurge Nice are looking like a strong side in France now and will be hoping to improve on their 4th place finish last year and push for a Champions League spot.
123 http://www.leclothing.com/The-North-Face-Resolve-2-Jacket-Jackets-water…

In reply to by Admirál (neověřeno)

Trvalý odkaz

rts daily LIVE blogRelated StoriesAD A BIT OF THATGareth Southgate reveals how Adam Lallana is key to his England masterplanslice of luckGareth Southgate&#039;s Euro 96 flop flashback as Pizza Hut hold conference at FA&#039;s headquarters on his big day#AskGarethEngland boss Gareth Southgate answers fans&#039; questions including new pressing style and Adam Lallana&#039;s roleSOUTHGATE SIGNSGareth Southgate finally appointed England boss on £6.
basket ralph lauren enfant http://polo.soldesea7.fr/ralph-lauren-chaussures-mode-style-pas58-Baske…

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.