Barbaři zpravidla vyhrávají

Autor
Štítky

Dnešním článkem se chci vrátit ke včerejší diskusi, která poměrně rychle přeskočila z hesla Tálibán na heslo islám. Zaznělo toho docela hodně, tož pojďme si toto téma prokydat více. 

Když jsem dnešní článek připravoval, kouknul jsem se pro zajímavost, kolikrát se zde na Kydech nějaký text se štítkem "islám" objevil. Kupodivu moc ne. Je jich asi deset. Píšu už víc než čtyři roky, napsal jsem tedy víc než tisíc článků pro Kydy, ale jen v deseti z nich se islámu povrchně věnuji.

Vlastně mě to samotného překvapilo.

Imigrace z muslimských zemí je obrovská a hrozí rozkladem všeho, co tady v Evropě máme. Téměř všechny současné války se tak či onak týkají islámu. Ať už jde o Magreb, blízký východ, Perský záliv, Afghanistán, Irák... všude tam vládne islám a sekularismus aby člověk hledal lupou.  Takřka všechny mešity v Západní Evropě či na Balkánu hlásají radikánlí islám. Ve Francii varují před muslimskou komunitou i armádní generálové. No-go zóny jsou realitou, kterou už nepopírá ani majnstrým. Pokud někde dojde na teroristický útok, v devadesáti případech ze sta jde o terorismus islámský. 

A Vidlák za čtyři roky této vyhrocené doby hodí jen deset článků, které se alespoň okrajově věnují islámu. Méně než jedno procento. Přitom o všech těch moderních katastrofách píšu dnes a denně. Nejméně třetina mých článků popisuje migraci, americké války o ropu a vliv na Východě, náš boj v Kábulu za Prahu i náš nový boj v Mali. Tématu se věnuju velmi velmi často. Ale jen zcela výjimečně připisuju tyto události přímo Koránu či muslimské víře. Násobně častěji se zaměřuju na jevy politické a mocenské. 

Víte, já do toho tu víru cpu hrozně nerad. Jednoduše proto, že se o ní těžko mluví. Ono je hrozně jednoduché říci, že korán je zlo, islám je zlo a za všechno může šaríja. Ale víra v Alláha... jak jí mám popsat? Měřit se to nedá, ale díky ní se miliony lidí dávají do pohybu, vousáči v sandálech vítězí nad největší světovou velmocí a miliarda lidí hluboce, trvale a definitivně nenávidí Západ. Tak moc, že k nám sice utíkají, ale nesou nám ten islám, který jim doma ničí život. 

Podle mě to stojí za zamyšlení a to zamyšlení dost hluboké. Já jsem přečetl takřka všechny knihy o islámu, které jsou k mání. Dokonce jsem si i ten korán přečetl a dost pochybuju, že to udělal kdokoliv z těch, kteří v diskusi pronášejí definitivní soudy o islámu. Kamarádím s Petrem Hamplem, který má boj proti islámu přímo na své kohortě. Můj oblíbený autor Frederick Forsyth píše velmi zasvěceně o našich válkách v muslimských zemích, ale ani on není schopen jakkoliv blíže popsat, co se těm Tálibům, Islámskému státu, Al Káidě a dalším fanatikům doopravdy honí v hlavě. Jak to, že je tak snadné je zradikalizovat nejen tam v palestinském utečeneckém táboře, ale i v Amsterdamu? A jestli je tak jednoduché někomu vymýt mozek, proč to neumíme taky? Jestli na to existuje nějaký postup, proč ho už naše elity dávno nepoužily, aby si i z nás udělaly oddané a fanaticky věrné otroky za příslib ráje po smrti? 

Já sám často popisuju zfanatizování jako produkt bídného života i tady v našich západních zemích, ale vím, že to není přesné a dostatečné. Islámští fanatici pohrdající životem je možné rekrutovat i mezi nekonečně bohatými Saúdy a i mezi solidně žijícími muslimy v Paříži. 

Rád jsem četl Terezu Spencerovou, ale jakmile začala psát o svých cestách do Sýrie a Egypta, vlastně to byla óda na muslimský svět, kde jsou lidé zdvořilí, milí, příjemní, kde by se rozdali a život berou inšaláh. A pak ta stejná autorka píše o podřezávačích krků, kteří se nerozpakují dělat vynalézavé masové popravy jako ve středověku, kteří s koránem v ruce a s Alláhem v srdci jdou, kašlou na svoje životy a jsou schopní na armagedon lákat lidi z Evropy. 

Já sám se netajím tím, že jsem praktikující křesťan, ale lepší označení by bylo, že já opravdu věřím v Boha. Má víra je živá, opravdová s Hospodinem mluvím, svěřuju mu svůj život, občas s ním také zápasím... nechci to tady nějak moc rozpitvávat, ale prostě vím, že víra není foklór. Viděl jsem křesťany, kteří v náboženském vytržení mluvili cizími jazyky, viděl jsem lidi, kteří pro Ježíše obětovali svůj život službě a vzdali se úplně všeho. Viděl jsem, jak se feťák dostal z drog z hodiny na hodinu díky silnému křesťanskému náboženskému zážitku, který mu úplně otočil život. Viděl jsem i hodně malé tiché a pokorné víry, která ale jako kapka za kapkou nakonec rozhlodá kámen. Víra prostě existuje. Špatně se měří, ale nakonec jsou dějiny v podstatě jen dějinami věr a střetnutím mezi nimi. 

V poslední době mám pocit, že se na islám díváme podobně, jako se Římané dívali na barbarské Germány. Jasně, ono je to otužilé, je to bojovné, ale nemá to týmového ducha, není to schopné postavit legii se železnou kázní, nemá to zázemí, akvadukty, opevněná města, ba dokonce to nemá ani zásoby na zimu. Když to přijde kořistit, víc toho zničí než použije. Neplatí tohle stejně i pro muslimy? A nezapomeňme, že Řím tenkrát nevyhrál. 

Z našeho hlediska jsou muslimské státy prdel světa. Mor neštovice, bída, svrab, negramotnost, tmářství. Ale také vysoká porodnost a v podstatě neskutečně tvrdý výcvikový tábor v přežití. Muslimové mají k Darwinovi mnohem blíž než my. Oni to dělají přesně tak, jak to dělá příroda - té nikdy nevadily hromady mrtvol. Příroda jen potřebovala co nejrychlejší reprodukci, což velmi rychle tříbilo geny a nechávalo naživu ty nejkvalitnější. 

My sami sebe označujeme, že jsme na špici vývoje a máme pocit, že vývoj jde jen dopředu. Ale na druhou stranu se umíme masově děsit, jak naše vyspělost ničí planetu. A bez elektriky a kupy vymožeností bychom nepřežili ani týden. Tohle všechno pro muslimy neplatí. Oni jsou schopní vyžít velmi skromně, ale zároveň jsou schopní si vytvořit sounáležitost o které se nám může jen zdát. A jsou schopní se množit tak rychle, že je Amíci nestíhají střílet a já osobně si myslím, že ani atomovka by na tom nic nezměnila. Nemají nic z toho, čemu my říkáme civilizace, ale ani to nepotřebují. Stačí jim bojovnost, rychlá reprodukce a schopnost se sjednotit. 

Germáni také víc bojovali mezi sebou než s Římem. Dokonce se jedni germáni nechávali Římem najímat proti jiným germánům. Ale stejně zvítězili. Ne díky své civilizaci, ale právě naopak. Zvítězili, protože uměli vyžít s málem a i s tím málem měli tolik dětí, že jim to bohatě vynahradilo všechny ztráty z válek i z hladomorů. 

Rozhodně svým článkem nechci říct, že jsem nějaký nadšený z toho, že nám do Evropy jdou muslimové po milionech. Ani se nemíním podvolit. Ale zcela vážně varuji, že taháme za kratší konec páky i se svými raketami, počítači, auty a ústředním topením. Že tohle všechno nám nevynahradí primitivní bojovnost, vojenské ctnosti a víru jdoucí k sebeobětování. I když to vypadá, že islám je středověká zaostalost, oni se od nás učí. Jen se neučí všechno, učí se jen to, co proti nám budou potřebovat. Vojenství je u nich na vyšší úrovni než si myslíme. A to ostatní k naší porážce nepotřebují. Obzvlášť když se sami vzdáváme toho, co nás dostalo na vrchol. Rok od roku jsme pohodlnější, nevzdělanější, nevěrnější a neschopnější se spojit. Rok od roku máme méně víry v budoucnost a prakticky žádnou v posmrtný život, natož pak Ráj. Rok od roku máme méně lidí, co prodělali vojenský výcvik a méně a méně lidí schopných naší zemi bránit. 

Barbaři zpravidla vyhrávají.... 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (115 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

krvesmilstvem…, nevim nevim.

Průměrný počet slepic: 3.8 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

Životní styl, který Evropa v poslední době zavedla se dá charakterizovat populárním heslem odvaž se, nevaž se. Zabýváme se okrajovými jevy jako je LGTB a nevadí nám neštěstí exekucí, bezdomovectví a upadání do bídy. Ztratili jsme pud sebezáchovy, zrušili jsme vojenskou službu a nahradili ji armádou za žold, za peníze a pocty. U Kábulu válčíme za Prahu tak dlouho až odtud utečeme. Lžeme si, ideologie zvítězila nad rozumem.
Přitom máme na čem stavět a co rozvíjet. Ale raději malým dětem budeme vysvětlovat že je mnoho pohlaví a oni si mohou vybrat takové, jaké se jim bude líbit. Stále je ale v nás síla, jak je vidět z pomoci při přírodní katastrofě. Jen tu sílu uvolnit a nechat působit potřebným směrem. Neshodneme se na ničem, očkováním počínaje a důchody konče. Vypadá to, že nevíme kudy kam, kam dál.
Muslimský svět je stále ještě mladý a má v sobě vnitřní sílu. Cítí, že má budoucnost před sebou a věří, že ji získá. Taková víra dává obrovskou sílu. Když se pravověrný muslim podívá na evropskou realitu, tak vidí obrovské materiální bohatství a stejně velkou morální bídu a nihilismus. Nelze se mu divit, že ho to dráždí a podněcuje.
Není to o víře v boha, je to o stavu společnosti. Náboženské války by nic nevyřešili, dnes ani v minulosti. Jen tekla krev.
Jak z toho? Kdo na to umí odpovědět? A existuje ještě odpověď?

Průměrný počet slepic: 4.7 (58 hlasů)

"strejda" má pravdu mnohém, možná ve všem, ale ptám se : pamatujete na dobu před třiceti, padesáti léty? Vedli jsme tehdy takové dalekosáhlé a pesimistické úvahy? Svět o kterém píše "strejda" v prvním odstaci byl schován za železnou oponou, svět z druhého odstavce byl ještě dál a, navíc, byl nám ve své valné většině pozitivně nakloněn. Starosti nám dělaly špatně dostupné magnetofony, anglofonní hudba, moře v Karibiku apod. Ceny byly stálé, jak se zpívá v písničce, příjmy naprosté většiny se zvyšovaly, práce, i když mnohdy zbytečná, byla, nezaměstnaní, bezdomovci a lidé v insolvenci nebyli. Musíme čekat na katastrofu aby se na pár dnů uvolnilo to lepší co je v nás.
No nic, aby Čmoudovi nepraskla žilka nechám marného porovnávání. Každý nechť si raději porovná sám jaká byla a jaká je jeho víra v lepší příští, v mír, ve směřování tehdy ještě státu tehdy a teď.
Opakuji : zajímají mě jen zažité dojmy, ne ty vyčtené a odposlouchané dnešními -cátníky a padesátníky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (46 hlasů)

Petřepavle, velice dobře si dobu před 60 lety a i bližší léta pamatuji. Byla to jiná doba, v mnohém jednodušší a prostší. Byla to ale doba plná nadějí na zlepšení, doba touhy po pokroku, po novém. Věřilo se, že bude stále lépe a život bude pestřejší a lepší. To vše dnes zmizelo, Netěšíme se, že bude lépe, ale bojíme se, že bude hůř. Tehdy jsme stoupali vzhůru a věřili, že naše cesta nemá konce - a nahoře je nebe, dnes sestupujeme stále níž a níž - a dole je jen peklo.
Platí to ale pouze pro naši euroatlantickou civilizaci. Číňané to vidí jinak, nejen Číňané. Celá Asie a také Latinská Amerika. Co si myslí černá Afrika nevím. Možná se chystá na cestu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (64 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

ano v padesátých a šedesátých létech jsme doufali že bude lépe, že i tehdejší politický systém
se změní, zlepší (=byl mizerný ale zlepšoval se v letech šedesátých ve srovnání s těmi padesátými).

Průměrný počet slepic: 4.9 (30 hlasů)

Někdo věří pohádkám politiků a pohádkářům z farmaprůmyslu, jiný vědcům a svému rozumu. Kolaboranti s režimem v roce 1939, 1969 i 1989 se taky holedbali svou pravdou.
https://www.nasrestart.cz/videoaktuality/3492-rozhovor-s-dr-sonou-pekov…

Průměrný počet slepic: 4.3 (13 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jak to vidí Latinská Amerika? Ještě tak před třemi léty jsem zkoušel s nimi komunikovat. Včetně Venezuely. (Na Kubě je cenzura.) Bylo to ale hodně obtížné. Jejich chápání je někde na úrovni 5. třídy. Většinou nejsou schopni pochopit, co člověk říká. V US jsem udělal jeden pokus a bylo to podobné.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by yoker (neověřeno)

Trvalý odkaz

A není to tím, že ty nechápeš je a oni tebe?

Ber to jinak, rodiče se vrátili z dovolené v USA někdy v 2000, vykládali co tam vše zažili (provázel je rodinej známej co tam žil 30let, teď už je bohužel mrtví), vykládali co zažili a jaké to tam je, já poslouchal a nějak si přebral co říkali, pak sem tam jel sám a pobyl 4,5měsíce; vše co řekli v roce 2000 jsem najednou viděl úplně jinak, když to přeženu, když řekli "toto bylo červené", tak jsi viděl jiný obsah "naivní/hloupý/špatný/bez znalostí" v roce 2000 a jiný po tom pobytu za 4,5 měsíce, kdy jsi tam makal a poznal ten stát "na svou kůži"...

Yoker, osobně bych řekl, oni nemají pohled 5 letého, jenom si nevzájem nerozumíte a hádám, že oni mají pohled na komunikaci stejnou, že ty seš pro ně, taky 5 letej obsahově tím co píšeš...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Dám trochu jinej příklad, jedna američanka dělá videa o tom jak žije v Čr, a popisovala rozdíl "lékarny u nás vs USA" a hlavní co nechápala, že si nemůže koupit "oblbováky volně jako v USA", že u nás, buď předpis nebo má smůlu...

Z tvého (Asi) pohledu 5 leté dítě co nechápe, že doktor je vystudovanej, ten ti dá to pravé vs její pohled, že to chce a proč by měla být omezená a poslouchat doktora.

Jiná kultura, jinak vyrostli, jinak zadrátované myšlení v hlavě, a vystihuje to i to co vidlák nechápe, pohled druhé strany, protože, když tam nebude 1 rok žít, aby poznal život tam v tom kulturním prostředí jiné společnosti, tak jenom vidíš obal, ale nikdy vnitřek a podle toho obalu pak soudíš blbě "je to 5 letý dítě nebo je to super vzdělanej člověk" a přitom v reálu to může být naopak...

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

....Dále : cenzura, poklonkování sovětskému systému, rozkrádačky ze společného coby folklor, strach z papalášů, strach z SNB, strach z VB, strach z BSP, strach z BFLMPSVZ...
No a taky existovali lidé druhé, třetí kategorie. Co nesměli dát děti studovat, nesměli dělat svou profesi, nesměli vycestovat...
My byli taky např. odposloucháváni, nejen udáváni...jak se ukázalo později.

Technická.
Troufám si tvrdit, že významným hybatelem ve směru svržení režimu vlády KSČ byla právě že touha lidí po tom videorekoredéru, po dovolené v Itálii, po Mercedesu, po vile....paradoxní je, že to byli údajně " socialističtí lidé".
Mi by stačilo kdyby povolili drobné živnosti a utli cenzuru a zrušili doložkový rasismus....a policejní stát napřímili švýcarským směrem (opravdu tvrdá prevence a úperzekuce skutečných kriminálních činů). Což by ale zřejmě jen jejich pád oddálilo.

To nemá cenu - idealizovat si jakýkoliv režim. To je o ničem. Takhle jestli přemýšlejí muslimové, tak se taky nikam nepohnou.

Průměrný počet slepic: 2.8 (12 hlasů)

O tom nemá smysl debatovat, vytahovat své čistě osobní zkušenosti, to je pak propaganda. Takovým způsobem se za socialismu dělaly filmy o Západu, takovým způsobem se dnes dělají filmy o ČSSR, o Rusku, o Číně.
Ruku na srdce : lhali nám, vezmeme-li v potaz dnešní zkušenost s režimem, komunisti o Západu až tolik? Lžou nám o bývalém socialismu u nás, o Rusku, Maďarsku a Číně média dnes ?
Idealizovat si nějaký režim, to ne, ale vzít si dobré zkušenosti s ním k vylepšení jakéhokoli je potřeba.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

Petrpavel : " ...Opakuji : zajímají mě jen zažité dojmy, ne ty vyčtené a odposlouchané dnešními -cátníky a padesátníky....."
Patrpavel, o několik hodin později: "...O tom nemá smysl debatovat, vytahovat své čistě osobní zkušenosti, to je pak propaganda...."

No lhali nám o více věcech, například i o tom, že jsou komunisty - přitom šlo o zcela běžné byrokraty či příživníky, kteří sami ani ve svých Základních organizacích nežili po komunisticku. Báli se toho, žili víceméně životem petite bourgeoise, tedy i ten jejich třídní boj (nepopírám, že některé statky by měly zvostat veřejnými) byl v něčem naprosto absurdní. To by musili pověsit i tu svou věrchušku (což někdy udělali, ale z jiných důvodů - to byl ne třídní boj, ale jen boj o koryta), kdyby ho vedli skutečně. Ta ale možná již po pseudokomunisticku žila (my ostatním sliby, ostatní nám zboží a služby).

Vám se některá kritika nelíbí...a tak ji nazvete propagandou.
Naopak se vám vychvalování téhož pozdává - a tak souhlasně mlčíte nebo přizvukujete.
To je ale také celkem běžný úkaz. Z toho si nic nedělejte, možná to dokonce jednou přejde.
-------------
Otázkou ale je, že " dobré" pro jendoho, může být " zlým" pro jiné. No a tak se to má vydiskutovat, což ale s propagand...eh, s pamětníky , kteří chtějí stále vidět jednobarevně, není dost dobře :-D možné. Je to zdlouhavé, je to nanicovaté.... a někdy i dost nudné. Čmoud či Antičmoud - jedna obnošená vesta.

Průměrný počet slepic: 2.3 (7 hlasů)

Lenze za komunistov mohol relativne dobre zit aj 'slusny blbec' ... za demokratov je slusny blbec otlkany zo vsetkych stran, aby si clovek mohol dobre zit, musi mat z pekla stastie, alebo byt svinou

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)

nebyla ideální. Bylo samozřejmě myšleno jako kritika hodnocení společnosti podle SVÉ peněženky a SVÉHO majetku. Tolik vysvětlené pro vás.
Kdo chce pochopil, kdo nechce šťourá.
Ale co, je to diskuse.

Průměrný počet slepic: 4 (5 hlasů)

Já tu říkám pořád, že co je "pro jedny dobré může být pro jiné zlé".

Jenže místní komouše to strašně sere, protože to znamená, že byli ty svině, co žili na úkor jiných.

Oni potřebujou dokázat, že to bylo pro všechny pořád jen a jen dobré.

Budou z nich skvelí muslimové.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

Muslimové potřebují osobnosti, které dokáží být fanatikem, ne hlupáky co vidí že kadý režim má dobré a zlé vlastnosti a jsou kritičt k oběma režimům a nedejbože je porovnávají a přemýšlí, s takových nebudou dobří nasledovníci Aláha...

Čmoude, Aláh potřebuje vygumovance jako ty co pak kromě řvaní jak děláš teĎ ty dostanou moc i "vychovávat" , aby jsme pochopili, my blůbci z mozkem, že jediná správná informace je ta co říkáš a když ji spochybnujeme, tak jdeme proti Aláhovi a zasloužíme trest...

Bojím se doby, kdy islám ovládne náš stát, protože lidi jako ty najednou dostanou moc vysvětlovat druhým "jedinou pravud" :(

Zatím bez slepic

No nemyslím, stejně jako ČSR mělo za prdelí sovětský svaz co poslal obilí/ocel atd., tak muslimové dneska mají za sebou čínu a znovu rusa takže by tam hladomor nebyl, už teď Egypt krmí rus a ne USA, jak tomu bylo před 30 lety...

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

A já si pamatuji, že se na Afriku vybíralo už v 70.letech. Byli jsme nuceni donést peněžní prostředky na černoušky.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

No podnikání bylo povolené od cca 78/79? Takže jsi požadoval nco co jsi měl :D Doložky měli být zrušené na sjezdu 1990=oficiální informacez návrhůl zjezdu a navrhnul Jakeš, protože už bylo deviz dost...

A zrušit cenzuru? Tu když zrušíš, tak ničíš stát, podívej se do USA, tam byla vždy a dneska u nás je taky, ,cenzura je základ státu, protože jinak ti vzdělává ideologicky občany nepřítel ;)
V tomto jediném chceš něco co fungující stát nikdy nesmí dopustit, jinak padne...

Zatím bez slepic

Pro třídní nepřítelé byl minulej režim o holém přežití a každej to nepřežil.

To neví jen sociopatácké prasátko, co se naučilo vytrvale se dívat jinam.

Váš muslimskej ekvivalent petřepavle, je nějakej vymaštěnej imám, kterej vykládá, jak je islám nejlepší, protože má dost manželek, který může mlátit, má dost dětí, který může mlátit, všichni v okolí se ho bojej a sem tam si zaletí někam do Pákistánu, oženit se s nějakou šestiletou.

Pak plnej nabubřelosti vykládá svá moudra a každý musí poslouchat, protože jinak by dostal na hubu. Za komunistů jste taky dostal na hubu, když jste neřikal to jediný dovolený.

Ale to vy nemůžete vědět, protože vás nikdy nic nedovoleného nenapadlo a jestli, tak jste to už dávno zapomněl.

Kaviárovej levičák může pořád žvanit a žvanit. Je sám popřením vlastních keců.

Nebo jste snad už založil komunu a žijete si tam podle komunistickejch principů.

Sotva, že. To by vás totiž něco stálo doopravdy a tak moc ten komunismus rád nemáte.

Jako všichni komouši.

Umíte jen brát.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

In reply to by strejda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud se budou již malé děti místo seznamování se s kulturními významy jednotlivých náboženství indoktrinovat nějakým výlučným, de facto rasistickým např. starověkým věroučným konceptem, tak je jakákoliv snaha o změnu myšlení dospělých zbytečná. No a tady je to skutečně na islamském kulturním okruhu, ale nejen na něm (dokonce UNICEF argumentuje při obhajobě práv dítěte údajnými výroky údajného Mohammeda, ve svém oficialním dokumentu...to je příšerné, taková zbahnělá propaganda podlézavých forem).
Kdo má pod svou mocí školy, má pod svou mocí i budoucnost.
Proto např. i ty nedělní školy či školy jezuitské...ale i další, o těch ale raději nezmiňujeme se, tady je to o tenkém ledu antisemitismu.

Hitlerismus měl v sobě také vnitřní sílu, včetně kultu mládí. Pak se mu to naštěstí celé posralo.

Gorkij pak tvrdil, že jak svět byl poháněn kupředu hladem a láskou, tak teď je to i poznání. A že se touha poznávat stala již člověku pudem.
Není dobré potlačovat pudy - jednak to ubírá tolik vzácnou energii, jednak je to nutné nějak kompenzovat, no a v neposlední řadě může dojít k takovému nahromadění frustračního náboje, že se pak vybíjí různě, včetně toho, že vysoce nekulturně.
Náboženský pud...tož to nevím. Spíše se tvrdí, že nějaké centrum religiozity - je v mozku. nebo ještě jinak - spirituality. Dá se prý i podněcovat zvenčí (např. God Helmet...či užívání drog...). Také asi může dojít k duševním škodám, když by pud nebyl uspokojován, po nějakou delší dobu. I takový mandaladalaman jistě se nějak sebeuspokojuje, byť tomu neříká " náboženství", " religiozita", " spiritualismus"....kdoví co za výrazy pro popis svých vnitřních pnutí používá.

No a mluvit mezi sebou i ven - k ostatním (a ostatní k nám). Cože je pro atheistu ale velmi nebezpečné, zřejmě proto nejvíce drží huby atheisté. Ty nesnášejí všici vyznavači např. starověkých exkluzivistických věroučných konceptů, společný nepřítel by je mohl jednou sjednotit, proto není bezpečné být atheistou (nebo náboženským synkretikem, etickým univerzalistou). Studie McKinsay tvrdí, že na světě bude atheistů ubývat, což je velký paradox.
Atheista v ilegalitě ? Společný hon na atheisty ?
Svět je divné místo.

Průměrný počet slepic: 3.4 (8 hlasů)

Veriaci ateistov moc nemusia, pretoze za prve - ich viera ich uci, ze ateista skodi sam sebe, a preto s ateistom sucitit a 'zachranit ho', ale hlavne, a to predovsetkym, ateista si mysli, ze tym, ze je ateistom, je roumnejsi, a dava svoje pohrdanie a vysmech veriacemu tak najavo, ze si vykoleduje prinajlepsom znechutenie a zamknute usi u posluchaca

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Nemáš pravdu, je jedno zda ateista nebo věřící, důležitá je osobnost, která dané osobě řekne, že sežrala šalamounovo lejno a ten pak věří, že hlásá svatou pravdu a nepochybuje ;)
A netýká se to jenom víry v boha,a le i vpolitickej systém, podívej se na čmouda,který po slově "komunismus" má pěnu u huby, a jsou zase jiní, co u slova kapitalismus taky jenom řvou s pěnou u pusy, ale zase není to , že pravdu má nějaký fanatický zastánce systému, prostě jsou to jenom vymaštěnci co potřebují nějaké ukotvení v prostoru, buď se jim něco stalo v minulosti a ten extrémní postoj jim dává možnost zachovat si rozum nebo jsou slabé osobnosti co potřebují vedení, ž jsou nesamostatní, tak potřebují ukotvení ve víře/systému/druhu stravy, ale dost často pak extrémně prosazují "spráývný názor" bez sebereflexe a jsou za kretény...

Průměrný počet slepic: 4 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Vakcinace podle národnosti
Lékař: "Chcete vakcínu?" Angličan: "Ne."
Lékař: "Ale gentlemani se očkují." Angličan: "No tak jo."
Lékař: "Chcete vakcínu?" Němec: "Ne."
Lékař: "Je to rozkaz!" Němec: "V tom případě ano."
Lékař: Chcete vakcínu ?" Skot: "Ne."
Lékař: "Je to zadarmo!" Skot: "V tom případě bych si vzal dvě!"
Lékař: "Chcete vakcínu?" Američan: "Ne."
Lékař: "Ale váš soused ji má." Američan: "Fakt? Tak jo."
Lékař: "Chcete vakcínu?" Rus: "Ne."
Lékař: "Ale působí to jako vodka...!" Rus "Davaj vsjo!"
Lékař: "Chcete vakcínu?" Francouz: "Ne."
Lékař: "Ale gentlemani se očkují..." Francouz: "No a?"
Lékař: "Je to rozkaz!" Francouz: "Na to kašlu."
Lékař: "Ale váš soused ji má!" Francouz: "Co je mi potom?"
Lékař: "Počkejte, vy jste Francouz, že jo? Tak to na ni vlastně nemáte nárok"
Francouz: "Jak, nemám nárok? Koukněte mi ji píchnout!"
Lékař: "Chcete vakcínu?" Čech: "Ne. A nemusíte se namáhat, i když s tím Anglánem, Němčourem, Amíkem a ostatníma to bylo fakt dobrý, slyšel jsem ty vaše frky."
Lékař (šeptá): "Víte já jim píchnul ruskou vakcínu. Ale mám tu ještě jednu americkou, je jen pro lékaře, vlastně bych vám ji vůbec neměl nabízet, je to dokonce trestný. Ta tedy není zadarmo jako ta ruská, stojí 900 Kč.."
Čech (vytahuje z peněženky 1000 Kč a šeptá): "Tady máte, pane doktore. To je v pořádku."
evropané v kostce :-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (60 hlasů)

Hm dobrý, ale tenhle fór pamatuje ještě Helenku když dostala svého prvního a jediného slavíka.

Průměrný počet slepic: 2.2 (14 hlasů)

Kdo viděl dnešní zaplněné hlediště ve Wimbledonu ví, kdo neviděl ať se podívá zítra :
https://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/3493-britania-hlasi-navrat-k-b…
https://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/3495-porucik-columbo-vyresil-r…

Průměrný počet slepic: 3.4 (10 hlasů)

že jsou důkladně proočkovaní, především ti staří. Tak už si konečně přiznejte užitečnost očkování
jako jediné zbraně proti kovidu.
Nemusíte to tu vyhlašovat, když jste pořád tvrdili něco jiného, ale mohli by jste si to přiznat aspoň pro sebe....

Průměrný počet slepic: 2.1 (23 hlasů)

mít váhu (správně hmotnost) jako člověk a ne jak hovado, neboli Vidlákovo prase.
Není nadváha, není cukrovka, nejsou dýchací potíže, není imunita v prdeli, není funus.
Doporučuje jedenáct lékařů z deseti.

Průměrný počet slepic: 4.2 (27 hlasů)

další zabijáky, jako jsou uzeniny a vůbec vše s prodlouženou trvanlivostí=plné chemie.
Pro snížení váhy (u mne 8 kg po infarktu) a pak její udržení doporučuji spolehlivý prostředek
(a je zdarma): v noci nejíst, mít 12-14 hodin pausu bez jídla, třeba od 6 večer do 8 ráno.
V poledne se můžete nacpat jak chcete, dobrým jídlem uvařeným z dobrých surovin.
Ale i přesto jsem neměl protilátky proti kovidu (test, nějaká studie), až teprve po proočkování je to OK.

Průměrný počet slepic: 2.7 (12 hlasů)

věk lidského života bez zásahu lékařů a řezačů hlav všeho druhu (tedy nejen muslimských) nedosahuje ani čtyřicítky. Takže tu máte dost dlouhý přesčas.
Já už taky, samozřejmě.
Kromě toho cukrovka je taky z dlouhodobého stresu. O dědičnosti nevím nic, možná nějaké predispozice, ale dědičnost asi moc ne...

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Ale nervy. Avšak téma bylo islám. Asi k tomu napíšu článek, nemám však dar snadného psaní, jako Vidlak, tak to bude chvilku trvat.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

Mezi vakcínami proti Covidu1í jsou obrovské rozdíly a v Británii byla převážně použita vakcína Astra Zeneca, zatímco v ČR jede Pfizer. Obě vakcíny jsou založeny na jiném principu. Jedna opičím adenoviru, druhá na messengeru RNA. Proto situace v Británii není srovnatelná se situací v ČR.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

způsoby (vakciny takové či makové, prodělání nemoci, zdravý životní styl, ...)
Důležité je aby velká většina populace ji měla, pak se s kovidem stane to co se stalo po několika letech
s hroznou "španělskou chřipkou", stane se z něj chřipka na kterou už jsme zvyklí

Průměrný počet slepic: 2.6 (11 hlasů)

...kteří prodělali onemocnění covid, že ti když se nechají naočkovat, tak může dojít u nich k vážným nežádoucím účinkům. To by bylo nebezpečné z hlediska funkčnosti zdravotnickcýh systémů (nakaženost a proočkovanost lidí ze sektoru zdravotnictví), kdyby se tato eventualita realizovala.
Že by mohlo dojít k přílišné imunitní reakci, snad až k cytokinové bouři. Pokud by se nakazili znova.
Snad je to jen fáma.

Průměrný počet slepic: 3.8 (8 hlasů)

ze svého okolí, že Ti, co neprodělali covid byli po očkování mRNA přípravky OK, ti druzí měli dosti značnou negativní odezvu na imunitním systému. Jak to bude u obou skupin očkovaných dál, ví asi jedině Pán Bůh. Ale snad to katastrofální s fatálními následky nebude. Nikomu nepřeji nic zlého.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by JanDrda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jsem moc zvědavý, jaké zdravotní potíže očkovaní vykáží, až si na podzim z rozhodnutí ministra Adama vojtěcha budou muset dojít pro třetí dávku Pfizera. Kdo měl potíže už při druhé dávce, tu třetí nemusí zvládnout.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Někdo věří pohádkám politiků a pohádkářům z farmaprůmyslu, jiný vědcům a svému rozumu. Kolaboranti s režimem v roce 1939, 1969 i 1989 se taky holedbali svou pravdou.
https://www.nasrestart.cz/videoaktuality/3492-rozhovor-s-dr-sonou-pekov

Mimochodem Milane V. : ano, rok 1949 tam taky patří. Své "svazáky" má každý nový režim, jenomže oni tehdy i něco užitečného p

Průměrný počet slepic: 3.8 (12 hlasů)

kdyby nezlikvidovali miliony řemeslníků, živnostníků a rolníků
a kdyby se nebáli že by v dalších volbách mohli přijít o moc,
tak bych řekl OK, byla to reakce na hroznou válku.
Ale co vyváděli, na to rád nevzpomínám,
i když na časy kdy jsem byl mladý vzpomínám rád.

Průměrný počet slepic: 2.5 (12 hlasů)

odpojte se od elektřiny dodávané z jimi vybudovaných zdrojů, vystěhujte statisíce rodin z paneláků jimi postavených, nejezděte po "jejich" silnicích v autech z "jejich" zaprodané továrny.... stůjte za svými názory ne svými řečmi, ale svými postoji. Platí pro 1949 stejně jako pro 2021 (stačí se nechat zabetonovat doma kvůli covidu).

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

něco vytvořili. To nebyli žádní funkcionáři a pouliční důvěrníci, to byli lidi co ještě uměli tvrdě pracovat.
V rámci inteligence do výroby šel táta k soustruhu, brácha nemohl na gympl musel do učení, ...
Já když jsem se oženil tak jsem bydlel v podkroví, 12 m2, přitom ten rodinný dům s dílnou nám patřil, jen ho půlku užívali jiní.
Moje děti už každé bydlí ve svém domě se zahradou, doba se změnila, nenaříkám si ale vím že by to mohlo být mnohem lepší....

Průměrný počet slepic: 2.6 (10 hlasů)

No a nasi 'zobraci', co dali prvorodeneho hned po zakladke za murara, aby bolo doma z coho zit, mohli za tych zlych komunistov neostat domkarmi, co drzkou v zemi ryju a cukor si len na vianoce dovolia, dat dve deti na vysoku skolu, mama sa ucitelkou stala, a druhy ujo inzinierom ... kebyze komunisti take strasne pomery nezaviedli, sme dodnes sukromne hospodariacimi zobrakmi

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

a nepřizná kvalitu většiny prvorepublikových domů, buď to neví nebo se mu to hodí, tedy to co mu ve škole nalili do hlavy. I když vylepšené filmaři celkem slušně je to vidět v "Byl jednou jeden dům". POKUD TO NEBYLO HORNÍCH 10 TISÍC, TAK TO BYLA BÍDA A .... .

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

V akci Z? Ti zlikvidovaní řemeslníci? Bez toho by dnes vesnice vypadaly jako ty dnes tolik kritizované (ne)slavné satelity, kde není žádný obchod, kde se bez auta nikdo neobejde. A které ničí původní vesnice.
Ne JZD, která jsou většinou stále funkční, bo nikdo nechtěl znovu hospodařit. A přitom možnosti byly už v 68 roce, nikdo ale znovu hospodařit nechtěl až na výjimky. A po roce 89 se mohl Havel snažit jak chtěl, lidi nedonutil.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.