To bude mrtvol

Autor
Štítky

Ve Venezuele začíná být rušno. Leckteré země EU už uznaly za prezidenta nikým nezvoleného amerického mopslíka Guaida. Takhle vypadají ty správné evropské hodnoty. Prostě si vybereme někoho, kdo se nám zamlouvá, vůbec se nemusí obtěžovat s kandidaturou a bojovat o hlasy voličů. Postačí, když bude říkat ty správné věty a bude za sebou cítit americkou moc. K čemu volby že? 

Samozřejmě jsem zapomněl, že volby byly zmanipulované, opozice se nedostala ke slovu a Guaidó je jediný pravý a správný zachránce a jen hlupák, rasista a xenofob by to mohl vidět jinak. Takže milí xenofobové a rasisté, můžete  v přímém přenosu sledovat, jak to bude vypadat u nás, až si zvolíme někoho, kdo nebude vyhovovat jedině spravedlivým kritériím matičky EU. Dost možná i tanky přijedou, aby nám v Praze vysvětlili už podruhé, kdo je tu pánem.

Na druhou stranu si nehodlám protiřečit... Ten Maduro bude z hospodářského hlediska idiot první kategorie. A moc poslouchal svoje utopické levicové intelektuály, které už nechtěli ani na Kubě. Dostat zemi s největšími zásobami ropy na úroveň Zimbabwe, na to musíte mít talent od Boha. Navíc ten Maduro je tam od roku 2013... za tu dobu stihl Lenin udělat VŘSR, podepsat mír s Německem, převzít hospodářství, zbankrotovat, spustit NEP, nechat se postřelit a umřít. I ten velký Uljanov se stihl poučit ze svých chyb a pozměnit svůj marxixmus leninismus podle reality. 

Navíc, když máte inflaci jako řemen, nedostatek základního zboží, lidi mají hlad a chcete k tomu tvrdit, že jste vyhráli volby sedmdesáti procenty hlasů, to je možné jen v jižní americe. 

Kdyby se do toho tam nikdo nepletl, tak došlo na palácový převrat, novým prezidentem by byl nějaký generál a jelo by se dál... Ale jakmile se do toho začne montovat zbytek světa, stojí to za to... 

Nemám žádnou vysokou školu diplomacie a ze svého dvorku nevystrčím nos, ale mám takový zasunutý vidlácký pocit v zádech, že tam ve stratosféře mezinárodních vztahů sedí vedle sebe samý debil nebo blbeček. 

Co se asi stane, když jste prezidentem rozložené země, kde je bída, hlad a drží vás jen armáda - a oni vám pošlou ultimátum, že buďto uděláte volby a nebo si prostě podpoří někoho, kdo se jim hodí? Úplně se vidím, jak v ponuré atmosféře povolím a ukážu, že jsem zbabělec a slaboch. To mě ti mí generálové určitě podpoří. Jakmile se ukáže, že nejsem pevný v kramflecích, budou všichni pryč a já skončím s rozpáraným břichem někde ve stoce. 

Maduro prostě tváří v tvář takovému ultimátu nemůže udělat nic jiného, než ho odmítnout. Tím se dostává do stejné role jako Bašár Asad, který také nepovolil a naopak v sobě aktivoval všechny pudy sebezáchovy, včetně těch nízkých, protože věděl, že buďto vyhraje a nebo chcípne i s celou rodinou, kamarády, přáteli a příbuznými. 

Maduro je na tom úplně stejně. Jde mu o život. V regionu, kde je mučení nejvymakanější na světě a úcta k lidskému životu je ještě nižší než v té Arábii. Nevím, jestli má možnost ještě zdrhnout, ale pokud zůstane, musí zvítězit a nebo ho velmi vynalézavě zabijou. Stejně tak jeho generalita.  Oni to ultimátum prostě odmítnout museli, protože by jinak už byli mrtví. 

A tak bude válka... Buď s opozicí, nebo s intervenčními silami a nebo s obojím. Nic bych za to ale nedal, že to bude výhradně válka občanská, koneckonců proč by si Trump kazil renomé mrtvými americkými vojáky, když tam stačí jen dodat nějaké zbraně a dolary.

Teď už chybí jen hezká mrtvá demonstrantka a palcové titulky. Pak nějaké to střílení do davu a už to nepůjde vzít zpátky. Ani ten Guaidó už pak nebude moci couvnout.  Také mu půjde o kejhák. Ale než na ty hlavouské krky dojde, umře hodně pěšáků a ještě víc civilistů, žen a dětí. 

Pamatujte si přátelé moji, až se bude něco podobného řešit tady, seďte doma, zabedněte okna a počkejte, až se velmoci domluví, kterého protektora sem nainstalují. Za žádnou cenu nedemonstrujte, nevycházejte na ničí podporu, ani proti nikomu. Možná to bude ponižující, ale zůstanete naživu. Žádný protektor nevydrží věčně. Lépe žít o hladu než zdobit šibenici...

Venezuelci jsou den za dnem  blíže variantě, že jich hodně moc umře, zničí si všechno, co tam ještě mají a na konci toho všeho bude stejně nějaký protektor. Americký, Ruský, Čínský. Ostatně snad si nemyslíte, že Bašár Asad za své přežití nebude muset Rusku a Íránu pořádně zaplatit.

Kdybych měl teď dát venezuelanům nějakou radu, tak by bylo nejlepší, kdyby pokud možno ve stejnou chvíli zatřelili jak Guaida tak i Madura a s ulehčením přijali prvního generála, který by se zrovna motal okolo prezidentského paláce.  

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

tím, že je nechá blbnout na všech dvou základnách a nenechá přes Sýrii natáhnout žádné trubky z Orientu do Ojropy, takže Dojčeři musejí vzít zavděk Nodrdstrímem - dvojkou. Vyřešený problém.

To Venezuela je jiný oříšek.
Madurovi nechce nikdo vrátit státní zlato, které si Venezuela uschovala v zahraničí, sankce už taky fičí řádnou dobu, Klín klínem vyrážel už Chavez, bych řekl. To se pak buduje socík hodně špatně.
Maduro už svou šanci propásl. Když se začalo mluvit o jeho opozičním soupeři, měl ho ihned uklidit, jedno kam. Prostě emerický soudruh by zmizel z oběhu. Teď už je pozdě.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"že prezident z nějakého důvodu nevykonává svou funkci nebo není."
Ale di, na to jsi přišel sám, nebo jsi měl večer s ČT?

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Maduro ako oficialne zvoleny prezident asi ma pravo ziadat vratenie toho zlata od UK kde ho maju ulozene?
Existuju nejake dokazy o tom, ze ho chce Maduro spreneverit?
Na margo zlata a to nielen ceskeho - ak by Cesko poziadalo o vratenie vyvezeneho pokladu dostalo by ho?

Zatím bez slepic

Tak muzeme se podivat do historie, zlato odvezen za prvni republiky bylo z části vydáno Hitlerovskýmu německu, protože jsme byli jeho součástí=logické :D A pak další část byla vydána až v osumdesátkách, protože se dokončilo splácení reparací z první světové (myslím, protoze druhá světová taky byla splacena někdy za komancu) a nebyl "důvod" zadržovat ho jako zálohu, když nezaplatíme závazky...
Samozrejme, reparace nemecku za prvni svetovou z 1/2 odpustili, ale ČSR nechali zaplatit 100%, taky logické :D

Zatím bez slepic

Kdy ze nam to soudruzi z Ameriky vraceli zlaty poklad? Jo az v 70 letech a jeste si z toho odebrali. - Hmmmm. Tak za 30 let to je doma.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vzrušující zprávy z Francie: Marine le Pen je novou prezidentkou země! Po tom, co Macronův režim vrhl tuto zemi do politické krize, paní Le Pen v pátek složila přísahu pro prezidentský úřad na náměstí Place de la Concorde před skupinou Gilets Jaunes (žluté vesty), které byly speciálně pro tuto příležitost - s televizními kamerami - přizvány.
Paní Le Pen uvedla, že jedná v souladu s článkem 7 Ústavy páté republiky a oznámila, že Emmanuel Macron již není ve funkci. Jistě, vláda a státní správa, policie a ozbrojené síly nadále fungují normálně, pan Macron nadále pracuje jako obvykle v Elysejském paláci, zatímco paní Le Pen je kvůli finančním nesrovnalostem vyšetřována. Ale protože byla oficiálně uznána Ruskem, Čínou i jinými státy, nyní se stala legitimní prezidentkou Francie.
Samozřejmě, je tento fiktivní scénář směšný. Ale není to tak směšné, jako uznání Juana Guaidoa coby prezidenta Venezuely, což bylo rozhodnuto Evropským parlamentem týden po uznání ze strany prezidenta USA Donalda Trumpa a dnes také skoro všemi rektálními alpinisty (F,GB,D,CZ!! ...) v Evropě.
Ve skutečnosti, rozhodnutí o uznání Juana Guaidoa je ještě absurdnější než by bylo uznání Marine Le Pen, protože na rozdíl od ní Juan Guaido nikdy nebyl kandidátem pro prezidentské volby v jeho zemi, natož pak do této funkce zvolen a až do doby několika týdnů o něm nikdo, ani ve Venezuele, mikdy neslyšel.
Všichni tito 'slovutní členové vlád a parlamentů' uvádí, že Juan Guaido je legitimní prezident „v souladu s článkem 233 Venezuelské ústavy ".
Naopak, článek 233 je přesně to, co Juan Guaido porušil, když 23.ledna na veřejném náměstí v Caracasu předvedl svůj trik, když se prohlásil za prezidenta.
Ústavy většiny zemí obsahují články, jako je článek 233 Ústavy bolívarovské republiky Venezuela. Je o tom, co se stane, pokud prezident republiky selže nebo nemůže vykonávat své povinnosti.
Tento článek uvádí šest okolnosti, za kterých může být jeho funkční období zkráceno: pokud zemře, pokud odstoupí, když je zbaven na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu země svého úřadu, když je Národním shromážděním a Nejvyšším soudem potvrzena formální lékařská procedura a je prohlášen fyzicky nebo duševně nezpůsobilým, když se vzdá své funkce, nebo je-li obviněn referendem,
Žádná z těchto podmínek není splněna: prezident Maduro neodstoupil, není mrtvý nebo nezpůsobilý, nebyl obviněn ani soudy, ani lidmi. Ještě horší je, že článek 233 uvádí, kdo se ujme moci, když se prezidentský úřad uvolní - což není tento případ - a hádejte kdo to je? Uvádí, že je to viceprezident, v tomto případě paní Delcy Rodriguezová, nikoli předseda národního shromáždění (Guaido).
Jedinou okolností, za které se předseda Národního shromáždění ujme úřadu je, že prezident úřad vůbec nenastoupí. Vzhledem k tomu, že Maduro je od roku 2013 prezidentem, nelze tvrdit, že tomu tak není. Dne 10. ledna složil přísahu před prezidentem Nejvyššího soudu na své druhé funkční období.
Maduro oponenti tvrdí, že uvedení do úřadu 10. ledna bylo neplatné. Na podporu tohoto tvrzení je citováno že: „Zvolený kandidát se ujme funkce jako prezident republiky dne 10. ledna přísahou před Národním shromážděním."
Kdybyste vzali toto prohlášení vážně, možná byste si mysleli, že inaugurace Madura je skutečně neplatná. Ale nepoctivost tohoto lze snadno dokázat. Stačí totiž citovat následující větu téhož článku 231, v němž se uvádí: „V případě, že osoba, která byla zvolena prezidentem republiky nemůže složit přísahu před Národním shromážděním z jakéhokoli důvodu, musí složit přísahu před Nejvyšším soudem". Což se i stalo.
Forma inaugurace, kterou nepřátelé Madury z bývalé evropské koloniální vlády Venezuely (Španělsko) považují za neústavní je ve skutečnosti výslovně stanovena v ústavě!
Rozhodně nepatřím do fanklubu prezidenta Madura, ale když se všude (OSN, USA, EU) tak hlásítě hlásá celosvětový právní řád a poté se zničí jeho legálnost ve Venezuele...

Zatím bez slepic

rewero.
Naprosto souhlasím.
Takto se chová koloniální mocnost ve své kolonii
Když to schválí v USA,tak může být i ve Francii prezidentkou M-Le Pen.
Takto se zasahuje do záležitostí cizího státu,kdežto USA hledá hackeři,kteří ovlivňovali Americké volby.
Jak už jsem napsal,USA nedovolí změnu ve Venezueli,to by se jim rozsypala celá Střední a Jižní Amerika.
Také víme,že je několik tisíc mrtvých netrápí a jak od Madly i ty mrtvé děti jsou jen počty.

Zatím bez slepic

No a právě tohle je ten (hlavní) důvod, proč se i lidé jako já (kdysi v šerém dávnověku novinář) odklánějí od médií hlavního proudu a končí někde na hnoji u vidláků, u vlků na Vlčtejnech nebo u bavorů na jejich hradech u vody.
Samozřejmě si nejsem úplně jistý, zda ten stručný rozbor ustanovení venezuelské ústavy v podání rewera je naprosto přesný, ale nikde jinde jsem na nic podobného nenarazil a tudíž mu jistou důvěru dávám. Sám (jako většina ostatních) venezuelskou ústavu zkoumat nehodlám.
V médiích jsem se zatím dočetl v podstatě jen to (očištěno od epitet a adjektiv), že Maduro je ničema a ten "Kdesevzaltusevzal" má svatozář. Na takové informace jim celkem seru.

A proto (viz výše) už někde přicházejí o práci.

Zatím bez slepic

Tady je venezuelská ústava:
https://www.oas.org/juridico/mla/sp/ven/sp_ven-int-const.html

s přeložením ze španělštiny těch několika málo řádků čl. 231-233 jistě rád pomůže gooogle translator :))

Zatím bez slepic

za argument.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

připomíná Hilšera.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

i podle amerického gusta.
Klidně může zůstat v zemi
obývané opicemi
či jinými živočichy
může to být koutek tichý
nebo čísi střelnice,
ať si žijí v panice.
Až nebude ropa jiná
strejda Sam si zavzpomíná...
Až nakonec přijde čas
vytěžit i Caracas.

Zatím bez slepic

Jsou totiž stráášně nespolehliví. Stejně jako Eskymáci při odběru sněhu nebo Egypťani při nákupu písku.
Vidíte, pane Targusi, že se nějaká perla najde každý den :-)))

Zatím bez slepic

"transportní náklady na přepravu" - ropy do Ruska. Pro jistotu ještě jednou: ROPY do RUSKA. Ale nečekám, že by to vořech dokázal pochopit. Vždyť to stěží dokáže přečíst. Ale baví krásně :-)))

Zatím bez slepic

To je sólokapr. Zatím jsem dnes nenašel nic, čím bych to trumfnul. Ani jsem o tom nikde v mainstrému a na jiných webech nenašel jedinou zmínku. Přitom to asi nebude tak nepatrná záležitost, 2100 propuštěných novinářů, co se mají naučit programovat...
Asi se bojí, že by se u nás v redakcích nezávislých, demokratických, vyvážených, seriózních, objektivních sdělovadel lekli.
Budu šířit.

Zatím bez slepic

Super clanek. Hned je to unorove pracovni rano veselejsi.

Neni Kubac ten doktor, mam pocit, ze jsem tyhle stranky uz videl.

Zatím bez slepic

Metalurg či jen polda?
A kdo vezme Fendrycha?
Co si dají do břicha?
Slyším, jak jim v břuše kručí
komu padnou do náručí?
Bude jim to u řiti,
hlavně ať je na žití.

Zatím bez slepic

Jsem syn (pokrokového, liberální demokracii, prozápadní orientaci a atlantické ukotvení hájícího, fejkňus potírajícího) novináře a umírám hlady :-))) ... to je jen taková vzpomínka na demonstraci utiskovaných lékárníků ...

Zatím bez slepic

Zatím to jen bublá v hloubi českého mediálního hrnce/hrnečku, ale v novinářských kruzích vládne děs z něčeho takového už dlouho. Jen v ČT a ČRo jsou v klidu ze zcela známých důvodů.

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

sedí doma, svetry pářů
potom budou motat vlnu.
Mají teďka hlavu plnu
existenčních starostí;
proč psali ty blbosti?
Co teď s náma bude?
A kdo ještě pude?

Zatím bez slepic

Vy si děláte srandu, ale ona už opravdu vládne panika:

https://blisty.cz/art/94398-regulujme-bezodkladne-socialni-site-jde-o-p…

Vím, že nepotřebujete vysvětlování, nicméně to je asi tak, jako když dáváte někomu trvale a dlouhodobě infuzi, ale ono se vám to najednou ucpe a vy zjistíte, že dotyčný už je napojený na úplně jinou infuzi s úplně jiným roztokem.

Měl bych pro dotyčnou Anču Aplbaumovou jedno varování:

Závodčí neustále vybízel hostinského, aby s ním držel krok, obviňuje ho, že málo pije, což byla očividná křivda, neboť ten stál již sotva na nohou a chtěl stále hrát ferbla a tvrdil, že v noci slyšel od východu dělostřelbu, načež závodčí škytal: "Jenom žádnou paniku. Od toho jsou tady in-instrukce."
………
Možná si dala o panáka víc, kdo ví...

Zatím bez slepic

je za dveřmi.

Zatím bez slepic

Také jsem na ten výkřik Aplbaumové na Blistech narazil, ale připadal mi tak zmatený, vyděšený, že jsem to sem ani nedal.

V souvislosti s Vidlákem vloženým odkazem to začíná dávat smysl.

Ano, pro Aplbaumovou platí plně a bez výjimky závodčího: "Jenom žádnou paniku. Od toho jsou tady in-instrukce." Měla by se kravka podle toho chovat, česká média to zvládají bezchybně.

Zatím bez slepic

Pokud to neuděláme, v dlouhodobější perspektivě už nebude ani žádná veřejná sféra a nebudou ani žádné funkční demokracie.
---
Jen v te Venezuele jo.

Zatím bez slepic

Psaní (nebo opisování) (nebo přepisování nadiktovaného - Ulfkotte) je už neuživí, takže se budou živit hlídáním a kontrolou toho, co napíšou jiní.

Zatím bez slepic

Vidím, že Vidlák pravidelně pročesává internet, co se o něm kde šustne.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Adorace Banderovců je vnitřní záležitostí Ukrajiny.
J. Guiado by měl být prozatimní prezident a chceme nové volby ve Venezuele.
Dvě volné citace ministra Petříčka, ale i postoj naší vlády, za který se konečně ti "praví demokraté" nemusí stydět.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Máme problém za humny. https://youtu.be/H-lpHvtsSd0 Jak to teď budou komunikovat naše media, když již 12 týdnů ignorují to, co se ve Francii děje?
Je to docela pro sluníčkáři průser. To by ani ta problematická smlouva nemusela platit a pomohlo by to možná i hnutím, která jsou proti nadvládě Bruselu, Macrona a skopčáků. Bude to ještě zajímavé

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ukázat lépe, jak má vypadat zásadový postoj ministra, asi nelze.

Zatím bez slepic

Tak to je pro mě překvapení - myslím tím kandidátku KSČM.

Konečná v čele kandidátky je ok, ale myslela jsem, že na dalších místech bude Kohlíček a Maštálka a tím pádem budu mít koho volit. Ti tři mají totiž dlouhodobě jasné názory v oblasti zahraniční politiky, které jsou mi blízké.

Ale KSČM nasadila na druhé a třetí místo jakési dva mladé kolíky, zjevně bez zkušeností v politice, kteří na mě působí jako novodobí konzervativní komunističtí revolucionáři vracející se k ideálům komunismu.

Podle mě je budoucí směr mezinárodní a mezi-národní politiky EU mnohem důležitější než oprášení boje proti vykořiťovatelům. Takže KSČM
zřejmě volit nedudu, i když.... zajímavá je 4. pozice -Roman Blaško - fotograf, redaktor.
Mám uložený hodně zajímavý článek od toho člověka:
https://www.krajskelisty.cz/plzensky-kraj/okres-plzen-mesto/7682-ukraji…

Ostatní kandidátky:
- ODS - ? (vadí mi Vrecionová)
- Piráti - pro mě nevolitelní
- STAN - pro mě nevolitelní
- ČSSD - chytře (neprovokativně) postavená kandidátka, ale volit je nebudu
- KDU-ČSL - pro mě nevolitelní

Uvidíme, koho nasadí Okamura a Babiš.

Zatím bez slepic

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hlavne aby prosel Niedermayer.
.
.
.
.
.
.
.
.

Delam si srandu.

Zatím bez slepic

Však on někde jinde, když to znovu nevyjde, dobrý flek jistě dostane. Ass výše píše o zlatu, tak mi to připomnělo, že Niedermayer byl jeden z členů bankovní rady ČNB, která v 1998 většinu našeho zlata (56 tun z celkového množství 70 tun; ČSSR v 1990 vlastnila 105, 35 tun dostalo Slovensko).

Zatím bez slepic

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

U komunistů bych ještě počkal. Zřejmě se snaží vsadit na mladé a přilákat tím mladé. Určitě přijdou s představením svých názorů.

Soc. dem jsem volil posledně, kandidátku vedl Keller a tak jsem jim bez znalosti ostatních kandidátů hodil. kdybych věděl, kdo se tam s Kellerem prošmejkne, usek bych si ruku. Vzhledem k tomu, jakou linii současně vedou, jejich volbu vylučuji stejně jako TOP, Stan, Pirátů.

ODS? Rétoricky se vyjadřují k největším úletům EU zdrženlivě, bylo by třeba vědět, jak hlasovali a prolustrovat jednotlivce na kandidátce.

KLidovci? Mají tam jen Zdechovského, jinak... NE.

Babaiš mluvil o Charazimové, to by pro mne bylo nepož.

Okamůra? uvidíme, s kým se ukáže.

Zatím bez slepic

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale proč čekat na Babiše? Je to svině převlečená za kamaráda. Pošle tam stejný svině, kteří půjdou proti nám.

Zatím bez slepic

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

A máme po problému, koho volit. Telička s P. Ježkem zakládá nové hnutí HLAS, prý nejen pro euvolby.
Za ODS je na třetím místě kandidátky Vrecionivá a někde vzadu i Vondra, aneb variace dětské písně "Chytil táta sojku", tedy "Kandiduje táta, kandiduje máma, kandidovat budou možná i děti..."

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

A takhle vypadá antiomluva spisovatele kritikům z korektních pozic v Kechlibarově překladu:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-o-otrokarstvi-psat-nesmis-aneb-an…
Jazyk je podobný vybroušené diplomatické mluvě Viktorie Nulandové.

Zatím bez slepic

http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-o-otrokarstvi-psat-nesmis-aneb-an…

Autorovou slabinou je že , jeho mateřštinou bohužel není bohatá a košatá čeština.
To pak ani kongeniální Kechlibarův překlad moc nezachrání!
Venkovskému českému polointelektuálovi se dere na jazyk tolik barvitějších synonym - a zas hovno!
Angllosasové mají co dohánět.

Nicméně jako snaživý výplod z jazykově rozvojového anglosaského světa to oceňuji.
Angličtina holt potřebuje nějakého svého Jungmana, pokud možno Bohem obdarovaného koprolálií.

Zatím bez slepic

http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-o-otrokarstvi-psat-nesmis-aneb-an…

Autorovou slabinou je že , jeho mateřštinou bohužel není bohatá a košatá čeština.
To pak ani kongeniální Kechlibarův překlad moc nezachrání!
Venkovskému českému polointelektuálovi se dere na jazyk tolik barvitějších synonym - a zas hovno!
Angllosasové mají co dohánět.

Nicméně jako snaživý výplod z jazykově rozvojového anglosaského světa to oceňuji.
Angličtina holt potřebuje nějakého svého Jungmana, pokud možno Bohem obdarovaného koprolálií.

Zatím bez slepic

Re: "Kulturní přivlastnění":
Autor: M. Jandáková Datum: 5.2.2019 11:28
A to je začátek literární kritiky, pod vedením sociálně spravedlivého režimu. A nic z toho nezakrývají. Tihle lidé už se nehrají s náznaky. V Ontariu už máme tribunály pro sociální spravedlnost. Takhle to pojmenovali. Ti pedagogové v Ontariu už se rozhodli, že cílem vzdělávacího systému je indoktrinovat děti od mateřské školky. V duchu radikální, postmodernistické, levičácké kolektivní rovnosti. Dokonce chtějí, aby pod to spadala i výuka matematiky a vědy. Nic z toho nedělají skrytě. Podívejte se na internet a stáhněte si dokumenty. Přečtětě si je." ...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Titulek z Aktuálně:
"Niedermayer chce, aby Češi vůči EU cítili emoci. Chystá se opět kandidovat za TOP 09"
Nemějte strach pane Niedermayere, já už emoce vůči EU cítím. A to tak, že dost silné...

Zatím bez slepic

Taky jsem mel stejnou uvahu.

Laska a nenavist si jsou tak blizko. Hlavne k ni necitit nezajem.

Zatím bez slepic

Na to, aby cítil, už ani nepotřebuje emoce, stačí, když si sundá gasmasku.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

na letišti v Mekce
přihlásil se na stáž
pozdravil je "na stráž!"

Slunce pálí v Rub-al-Chálí
Abu Ahmed Ibn Alí
učí Frantu říkat súry
má v hlavě ty kreatury
Mařku Jožku Ježíše,
ale to se přepíše.
Kolena má hodně měkká
pod mešitou ještě těká
hledá vodu svěcenou
a kuchařku milenou.

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.