Byl by býval mohl

Autor
Štítky

Já nevím, možná je chyba ve mně. Jsem z vesnice, bojím se jezdit do Brna i Prahy, furt se hrabu v hlíně, v posledních týdnech stojím víc u míchačky jak u manželky, v práci teď nevím kam dřív skočit, tak jsem možná jen přepracovaný. Ale řekněte mi někdo... to už Zeman toho Babiše omilostnil?

Pokud vím, tak řekl na Barandově, že jako prezident má ústavní právo abolice a pokud to bude nutné, tak toto právo použije. Nic jiného se nestalo. Prezident upozornil veřejnost a Soukupa, že má právo do případu zasáhnout.

A dneska prakticky neslyším o ničem jiném. Každý komentátor i jiný blbec už se k tomu vyjádřil. Jak nám Zeman ohýbá ústavu, jaké chucpe to všechno je, jak zasahuje státnímu zastupitelství do života, jak se konečně odkopal... Můj oblíbený poslanec - imbecil Polčák doufá, že souboj mezi Zemany rozhodne příroda... zkrátka Zeman řekne jednu delší větu a dneska tím dává práci stovkám lidí. Už jen čekám na bleskový průzkum, který odhalí, jak je veřejnost s prezidentem nespokojená.

Přitom Zeman tohle dělá často. Nechá se někde slyšet, že by býval mohl něco udělat. Jen se nechá slyšet. Pak začnou všichni nadskakovat, komentovat, odhalovat naši hradní kreaturu a když se dostatečně vyskáčou a udělají ze sebe blbce, prezident neudělá nic. Prostě tomu nechá volný průběh.

Na to také dojíždí ta slavná ústavní senátorská žaloba. Viní Zeman z toho, že řekl, že by mohl udělat něco protiústavního nebo na hraně ústavy. Ale ve skutečnosti neudělal nic, protože cíle už bylo dosaženo vypuštěním onoho balónku s překvapením.

Osobně si myslím, že tohle dopadne stejně. Prezidentská milost je to poslední, čím Zeman drží Babiše v šachu. Kdyby to použil, Babiš si už dál může dělat co chce, protože jednou udělená milost se nedá vrátit. Zeman se této výhody stoprocentně nezbaví.

Koneckonců i kdyby stíhání pokračovalo dál, nejdřív bude soud, ten se potáhne leta letoucí a koneckonců premiér má dost právníků a peněz, aby klidně k tomu soudu chodit mohl. Proč by se měl Zeman zbavit své výhody?

Vsadím se, že Zemanovi vůbec nebude vadit, když ten druhý Zeman znovu vyšetřování rozjede. Dokonce bych měl pocit, že je to pro prezidenta ta lepší varianta. Kdyby nám Babiše komplet očistili, mohl by mu moc narůst hřebínek a nemusel by už poslouchat.

Přitom je třeba ještě oduznat Kosovo, dotáhnout nějaké čínské projekty, udělat debila z Koláře na Praze 6, dát Rosatomu zakázku na Temelín, podepsat pár memorand ohledně kanálu Dunaj, Odra, Labe, apod, apod. To se Zemanovi bez Babiše nepodaří ani vzdáleně.

A nebo Zeman ví něco víc. Je v politice dlouho, třeba u toho druhého Zemana někoho má. My to ještě nevíme, ale nejvyšší státní zástupce s tím také nic neudělá a potvrdí práci svých podřízených. Představte si, jak nám ještě týden budou všichni křičet o usurpátorovi Zemanovi a Babišovi, jak si bude muset podepsat vlastní milost a pak... šlus. Trestní stíhání definitivně zastaveno, už není nikdo, kdo by ho ještě otevíral. A lidi si jen budou pamatovat ty kecy všech pětiprocentních politiků  a to dostatečně na to, aby Babiš v příštích volbách mohl vládnout úplně sám. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Je třeba dodat, že když státní zástupce Zeman vrátí kauzu Čapí hnízdo zpět státnímu zástupci Šarochovi tak se ještě nic neděje. Šaroch by musel námitky vysvětlit, případně pokud je shledá relevantními, je prozkoumat. Je velmi pravděpodobné, že by si přesto podržel svůj právní názor podpořený jeho nadřízeným Elicharem a znovu by stíhání zastavil. Došlo by tak k velmi složité situaci do které se jistě státní zástupce Zeman nechce dostat. Válka na jeho půdě by byl pokus o vlastní profesní sebevraždu.
Stav ale prodlužovat nemůže, má na to tři měsíce. Nejjednodušší a nejalibističtější bude je nechat v klidu uplynout. Podle toho jak se zachová ho pak můžeme hodnotit.

Zatím bez slepic

Nezávislé rozhodnutí státního zástupce Zemana může být závislé na úspěšnosti režie pražského Majdanu 17. listopadu a dnech následujících.
****!§+

Na druhé straně je třeba si uvědomit, že Antizeman / Antiabiš jsou JEDINÉ TÉMA A PROGRAM, který drží stovku chvilkovýh miliónových frakcí s protichůdnými požadavky pohromadě.

Jakmile by prezident odjel na lafetě (třeba v důsledku dietní chybičky způsobené pozřením jednohubky připravené nějakým novým hradním kuchtíkem), milión chvilek se rozpadne na tisíc vzájemně se nenávidějících frakcí.
Občanská válka uprostřed Evropy může být sice v zájmu zámořské konkurence, ale na druhé straně neprospívá německým vlastníkům všeho, co zde ještě nepatří či nepodléhá katolické vatikánské bance a francouzům a několika dalším marginálním zahraničním vlastníkům.
- A několika málo českým velkoprivatizátorům, které ti zahraniční drží za koule.

Ti všichni ZATÍM potřebují klid na práci. Ani pirátské křišťálové noci jim neprospívají.
Ale kde vzít vora v zakóně, který by domluvil příměří mezi jejich mafiemi, když si Miloš Zeman nechce nechat nabarvit číro a stáhnout králika?
A místo svých oblíbených maxitrenek nehodlá obléci modré slipy s hvězdičkovým kruhem na zadnici a hvězdami a pruhy na poklopci ??

Zatím bez slepic

JINDŘICHŮV HRADEC, Městský park u sochy Mistra Jana Husa
popis
15:00
Sejdeme se u sochy Mistra Jana Husa v parku a přečteme společné prohlášení. Projdeme se parkem a dojdeme na Jakub, kde si můžeme společně zazpívat, popovídat, dát si piknik…
https://www.facebook.com/events/381693029192030/

Zatím bez slepic

Sakra, to není tak kór daleko! J. Hradec...to je ta malebná jihočeská vesnice poblíž Kardašovy Řečice, ne?
A svrhávací antizemanovský guláš a sud piva bude? Nechali bychom se tam dovézt.
Škoda, že nejsem na fejsbůku, něco bych zafejsbučel.
Nejen u Kábulu, ale už i v Nojhauzu se bojuje za Prahu!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

říkal Husák a měl pravdu. Psi svým štěkotem nezbořili hradby Jericha. Tady opravdu nezbývá nic jiného, než vyměnit národ, který blbě hlasuje.

Zatím bez slepic

No, na té výměně se už ZASE intenzivně pracuje! Dočkej času jako Macron klasu!
Zdroje jsou, kvóty UŽ ZASE budou!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Moje babka říkal : "Hladu a polských vší na ně !"
Myslím tím, na politiky, ať už ty zdejší, nebo ty cizí.

Na migranty přece existuje mustr. Trump staví zeď, Austrálie jimi osídluje přilehlé ostrovy.
Evropští hňupi sypou peníze neziskovkám, které migranty dováží a pašerákům, kteří dovoz organizují.

A Evropani v Bruseli jen čumí !

Zatím bez slepic

Ale v Bruselu také vědí, že imigranti zničí strukturu Evropy. Doufají tím přetvořit Evropu v jeden národ a sjednotit ji. Nikdy se sjednocení Evropy nepovede bez použití hrubého násilí. Jediné, co se dovozem imigrantů dosáhne, bude likvidace evropských zemí jako hospodářské veličiny. Tehdy konečně doženeme Němce, protože zchudnou na naši úroveň. Ale ještě předtím nás všichni ti takzvaní demokraté v Bruselu, Berlíně, Paříži a jinde brutálně oberou prostřednictvím EU, dividend a jiných finančních převodů, a konečně také vnucením imigrantů. Proti tomu poslednímu je jistá možnost se bránit.
Dovoz imigrantů prostřednictvím obchodníků s lidmi honosně se nazývajících neziskovky začal likvidaci Evropy. A ten nevratný proces spustila Angela Merkelová, když do Německa vpustila všechny lidi, co se prohlásili za Syřany. Přesně 29. srpna 2015. Merkelová vejde do historie, to se jí podaří. Jen poněkud jinak, než doufala. Němci na ni budou za pár generací vzpomínat podobně jako na Hitlera, Goebbelse, Göringa, aj.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vypíchnout podstatu a tu řádně rozebrat, zpracovat.
Se vším, co dnes napsal, naprostý souhlas !

Zatím bez slepic

Já bych řekla, že zatímco média jsou plná nejrůznějších analytiků, tak Vidlák je velmi vzácný a ojedinělý druh syntetika.

Vidlák dokáže na jednu lopatku posmetat nepřekrývající se (disjunktní) informace a dát jim jednu společnou střechu, jednu myšlenku, jeden závěr.

Někdy tato procedura působí křečovitě, ale pořád je to úctyhodné mistrovské pozorování.

Zatím bez slepic

Naprosto a bez ironie souhlasím, přesné hodnocení!
Vidlák dokáže to, v čem mám celoživotně občas drobné mezerky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ma uz dva pravne nazory svojich ludi - profesionalov, ze sa skutok nestal, resp, ze nie je trestne stihatelny.

Ak by to negoval, urobil by zo seba idiota a Zeman - ten jazvec mu len oznamil, ze ak zo seba toho idiota urobi, tak aj tak nic nedosiahne, pac ma tu poluciu ci co to je :D :D :D, ktorym to aj tak moze zastavit.

Cize ak Zeman - nie ten jazvec, ma asi tazke spanie ako z tohto zapekliteho pripadu von so zdravou kozou.. A vobec si nemyslim, ze Zeman - ten jazvec - drzi za gule Babisa tou poluciou. Pac aj jemu asi niekto vysvetlil, ze sa skutok nestal a dokazovy material je biedny. Sice staci na 4 roky vysetrovania, ale na nic viac.

A osobne si myslim, ze Zeman - ten jazvec a Babis si padli do oka. Babis prezidenta uznava za jeho skusenosti a konzistenciu, Zeman uznava Babisa za skusenosti a konzistenciu - i ked v inej oblasti. Ostatni cucaci - ako Necas, Topol, Drahos - su o nicom.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Terezkina kavicka:
… Saúdové mezitím po týdnu vpustili na místo útoku zahraniční média, přičemž se změnily i údaje o útoku jako takovém – z původních deseti dronů jich nově útočilo už pětadvacet a rakety navrch… někteří američtí analytici při pohledu na snímky z místa konstatují, že díry po střelách jsou „podezřele pravidelné a výhodně umístěné“, což v zásadě jen zvyšuje spekulace o tom, že se útoky neodehrály tak, jak je zatím traktováno…

Ja to tvrdim uplne od zaciatku. Len si zoberme..niekto dostane za ulohu vypracovat flase flag utok na ropnu rafineriu. Musi tam byt vela dymu, a skody minimalne. Cekom oriesok. :D :D :D
Sa divim, ze tam nenasli este nejake dymovnice :D :D :D :D :D
A ta rozobrata pracka, co ukazovali Saudi ako dokazovy material z pozostatku dronu - to som sa chvilku chechtal..... Ak by z toho necuhala vojna - Monty Pyathon by z toho mohli natocit skvely film :D :D :D

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dělal to asi od mládí, ale to jej jen málo lidí znalo. Poprvé rozpálil doběla komáry v létě 1989 článkem v T-magazínu. To bylo v době, kdy ještě miliony ustrašených netušily jak dlouho ještě bude v Československu reálný socialismus. Dokonce i takový Václav Klaus z Prognostického ústavu sdělil své hlubokomyslné úvahy o budoucnosti u nás v rakouské televizi týden před 17. listopadem https://www.youtube.com/watch?v=1Q2cdV0vV2Q. Pravil, že většina obyvatelstva si nepřeje rychlé reformy.
Za týden už byl v Laterně Magice a navrhoval ty rychlé reformy.
Se Zemanem to bylo složitější, Zemana nějak nechtěli tam, kam se drze Klaus vetřel. Ani vyslovené lži v projevu na Letenské pláni 25. 11. 1989 https://www.youtube.com/watch?v=01r2INhKZoc nepomohli Zemanovi, aby jej Havloidi akceptovali.
Prostě provokace byly jeho silným nástrojem, jak se dostat k moci. A to po celých 30 let od té první provokace v T-magazínu až dodnes.
Každopádně, řekl bych, že prohlášení o abolici bylo provedeno v pravý čas. Bylo samozřejmě určeno především prokurátorovi Zemanovi. Prezident jím udělal z vrchního prokurátora klauna. A udělal to také proto, že vrchní prokurátor od roku 2011, co je ve funkci opravdu nic nepředvedl. Jó prohánět Babiše to mu jde. Bakala se mu směje ze Švýcar, uhlobaroni ze Severních Čech se smíchy popadají za břicha a nebýt Švýcarska, které se rozhodlo, že jim zabaví miliardy, předváděli by veselohru napořád. Rittig říká, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci a tak dál a tak podobně. Zatím se té prokurátorské sqadře nepodařilo dostat do tepláků nikoho, snad kromě Dalíka a to jen proto, že podržtaška Topolánka naštval USáky.
Jinak 0,00000 nic. Ale vládu moc rád nemá a poštívá Rezka s jeho kohortou, no pravdoláskař jako vyšitý.
Takže dostal ťafku od prezidenta, aby se mu v palici rozsvítilo.
Dalším adresátem prezidentova sdělení byla banda kolem Rezka a samozřejmě debilblok. Tam už to byl záměr, nasrat je, rozpumpovat, aby si uvědomili, že vlastně nic nezmohou.
A že stačí jen říct, že by možná, asi atd.. A místo komárů se rozpalují doběla jiní idioti jako Polčák a spol..
Pan Babiš zareagoval, že to bylo zbytečné. I od něj to bylo nejrozumnější prohlášení.
Prostě jak občas pravil prezident, vládnout se musí umět.
Opozice ještě možná uspořádá nějakou demonstraci kolem listopadu, ale Majdan, ve který doufali Somračky a jiní, to určitě nebude. Premiér maká jako o závod ve prospěch Česka a čím dál víc lidí to vidí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

nebo jiného právníka. Na netu jsem si přečetl, že abolice prezidenta je v případě premiéra nesmysl, protože premiér sám sobě nemůže zastavení trestního stíhání kontrasignovat, ba ani pověřit kontrasignací jiného člena vlády. Pokud by to byla pravda, celé to rozčilování by opravdu byl jen výsledek velkého špílce prezidenta.

A také. 17. 9. 2019 prý nabylo rozhodnutí státního zástupce o zastavení trestního stíhání právní moci. To by znamenalo, že tím premiér jako poslanec opět získal imunitu. V případě, že by nejvyšší státní zástupce obnovil trestní stíhání, museli by prokurátoři znovu žádat Parlament o vydání premiéra k trestnímu stíhání?

Zatím bez slepic

Laco,
čtete mi myšlenky, Lexe nebo jiného dobrého právníka bych se zeptal na totéž.

Nikoli ale proto, abych mohl nějak předvídat další vývoj.
Protože Lex ani jiný případný kvalifikovaný komentátor nebude ROZHODOVAT, který z mnoha mnohdy velmi malebných právních názorů nakonec vrchní zástupec uplatní.

A pokud uplatní názor momentálně nedoporučený, je tu vždycky ještě Ústavní soud, který může tvůrčím způsobem (dez)interpretovat jakýkoli zákon způsobem, který natrénoval v případě onoho hoteliéra, který je oprávněn vyžadovat od každého hosta podepsané prohlášení, že odsuzuje a odmítá respektovat zákony SVÉ vlastní země.

Zatím, pravda, jen Putinožkovy ruské země. Ale co nyní brání kterémukoli pekaři, aby vám prodal chleba či jinou potravinu jen proti závazku, že nebudete respektovat ty české zákony, které se ten či onen týden neschválí na poradě na tom či onom velvyslanectví té či oné nadřízené "demokratické" země ?

Závazný precedent byl už přece vytvořen a je možno se na něj kdykoli odvolat.

Zdá se, že kontinentální právo je u nás postupně tiše opouštěno a na základě osvětových školení českých státních zástupců na někdejších kursech pořádaných americkým velvyslanectvím nahrazováno nekompatibilním právem anglosaským v americké cochcárenské úpravě.

Naštěstí máme jako žulový základní kámen české právní jistoty Haškova Švejka!

Zatím bez slepic

Dovolím si ocitovat článek 63 Ústavy v plném znění, kde v odst. 1 písmeno j) je o abolici:

Článek 63
(1) Prezident republiky dále
a) zastupuje stát navenek,
b) sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodních smluv může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na její jednotlivé členy,
c) je vrchním velitelem ozbrojených sil,
d) přijímá vedoucí zastupitelských misí,
e) pověřuje a odvolává vedoucí zastupitelských misí,
f) vyhlašuje volby do Poslanecké sněmovny a do Senátu,
g) jmenuje a povyšuje generály,
h) propůjčuje a uděluje státní vyznamenání, nezmocní-li k tomu jiný orgán,
i) jmenuje soudce,
j) nařizuje, aby se trestní řízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo,
k) má právo udělovat amnestii.
(2) Prezidentovi republiky přísluší vykonávat i pravomoci, které nejsou výslovně v ústavním zákoně uvedeny, stanoví-li tak zákon.
(3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
(4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.

Podle Ústavy má prezident všechna práva, která má ze zákona, nejen podle Ústavy. Tedy nemůže ohýbat Ústavu, to je hezká novinářská manipulace, která slouží jen na oblbnutí veřejnosti. Prezident se ale může dopustit velezrady, zatímco kdokoliv jiný jen vlastizrady.

Abolici, tedy to zastavení stíhání, vyhlásí prezident republiky. Spolupodepíše jej předseda vlády, jím pověřený člen. Nebo je zde další možnost, že vláda zasedne a odhlasuje, že se stíhání premiéra zastavuje. Podle čl. 63 odst. 4 je za spolupodpis k abolici odpovědná vláda, takže všechny názory, že si jako premiér nemůže podepsat abolici sám sobě jsou názorem naprostých hlupáků v tom lepším případě, nebo názorem sprostých manipulátorů v tom horším případě.
Pokud nejvyšší státní zástupce rozhodne během příštích 3 měsíců, že přehodnotí rozhodnutí svých podřízených a nařídí obnovit vyšetřován Babiše, Policie ČR musí znovu požádat Poslaneckou sněmovnu o vydání podezřelých.

Odhaduji, že Pavel Zeman teď bude celý případ zkoumat a rozhodnutí vydá až po 17. listopadu 2019, možná někdy na počátku prosince v poslední den lhůty, kdy budou mít lidé jiné starosti a vyšumí i nějaká demonstrace 17. listopadu.

Odpůrci Miloše Zemana si neuvědomují, že se stali účastníky corridy de toros. Miloš Zeman je toreadorem, voliči diváky a všichni kritici Miloše Zemana od Fialy, Kalouska, Němcové, Petříčka, Hamáčka, Drahoše, Fišera, Koláře, Hilšera a další jsou v pozici býků. Prohlášení Miloše Zemana jsou pak banderillami, kterými býka dráždí k zuřivosti, nebo rovnou muletou, kterou býka vodí za kusem hadru. Divím se, že to ty etalony inteligence, co se samy prohlašují za vzdělané, více vydělávající a liberálnější, nechápou.
Síla politické moci Miloše Zemana vyplývá ze vzteku jeho odpůrců. To oni mu připisují ďábelské schopnosti, které nemá, oni se chovají podle jeho prohlášení. Sice je to o manipulaci skrze jejich nenávist vůči Miloši Zemanovi, ale jsou snadno zmanipulovatelní. Lépe, než volič Pepa Kobliha.
Skočili Miloši Zemanovi na špek a vypadají jako hlupáci. Zesměšňují se vždy, už rudnou vzteky a jednou je z toho klepne. Za pár let, přesněji 8. března 2023, složí nějaký nový prezident slib a Miloš Zeman se odebere do důchodu. Všichni jeho kritici musí počkat, až mu vyprší mandát. Do té doby jen posilují moc Miloše Zemana.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

"...kterou býka vodí za kusem hadru..."
Gerde, to není kus hadru, ale to jsou velké červené trenýrky.

"...Policie ČR musí znovu požádat Poslaneckou sněmovnu o vydání podezřelých...."
No a podle mě by to tam tentokrát i skončilo. Poslanecká sněmovna by podruhé už Babiše nevydala, proti by už byli kromě ANO i komunisté a SPD, ti by nešli na ruku malému Zemanovi.
A aby to pak nadále nepůsobilo jako zaražené prdy, tak by nakonec přišel ještěr s abolicí jako s třešničkou na dortu.

Zatím bez slepic

Smutné je, koho všeho si Miloš Zeman svými výroky vodí na provázku jak býka za červenými trenclemi. Kdyby se pražská kavárna a PAL zahalili mlčením a výroky Miloše Zemana vůbec nekomentovali, uškodili by mu ze všeho nejvíc. Ale to oni nedovedou. A přiřadil se k nim i vlk.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já myslím, že politici jsou v tom poněkud nevinně. To média se neustále urputně snaží z každého známějšího dostat názor na cokoli a politici a jiní úspěšní a známí se je neodváží poslat někam. Tu a tam někdo řekne, že na danou otázku se necítí povolaný odpovědět, ale na většinu jim odpoví. Snad je ti, co si vystačí s vlastními blogy a dalšími formami samizdatu, z toho dokážou vybočit.

Zatím bez slepic

Děkuji za odkaz, neznal jsem jej.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No, přečetl jsem si Vlka a toho to vzalo víc než kohokoli jiného. Je z toho zdeptán, jak sám tvrdí a zjevně se mě zhroutil jeho svět, který je založený na nenávisti k Zemanovi a Babišovi. Škoda Vlka. Skvělý analytik, ale nesmí jít o ty dva posledně jmenované.

Zatím bez slepic

In reply to by Aldo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Souhlasím.

Dneska mě zaujala nejvíc Vlkova věta, že (nebýt tehdejší české vlády se Zemanem v čele) ...."bombardování Srbska by se nekonalo."
Jak úžasně jsme propásli možnost řídit činy USA, které přece vždy a všude striktně respektují a respektovaly názory, rozhodnutí a územní suverenitu svých (jakkoli malých) spojenců! :-(

Zatím bez slepic

čtu s úsměvem na tváři
dík a hezký den

Zatím bez slepic

In reply to by Tony (neověřeno)

Trvalý odkaz

.

Zatím bez slepic

No ano, Američané by letěli přes Polsko, Slovensko a Maďarsko. Souhlas ČR v tom hrál jen symbolickou roli.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Byl v roce 1999 předsedou vlády.
Do NATO jsme vstoupili 12.března.
Letecké útoky NATO byly zahájeny 24. března. Takže jsme byli členy NATO teprve 12 dnů. Nevěřím, že by nějaká jiná naše vláda přelet letadel NATO nad naším územím neschválila.
Moc dobře o situaci píše Ivan David zde :
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/ivan-david-jak-ceska…

Řekové už tenkrát pochopili co se děje a jaké budou důsledky ! Viz miliónové demonstrace proti v Athénách.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

„Porazil jsem chalífát. Když jsem přišel, chalífát byl všude. Porazil jsem chalífát, Islámský stát (ISIS), a nyní máme tisíce válečných zajatců, bojovníků ISIS, kteří jsou válečnými zajatci, a my žádáme země, z kterých pocházejí… země Evropy, žádáme je, aby si tyto válečné zajatce vzaly zpět,“ řekl Trump.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

... "lídr dosud opozičních „modrobílých“ Benny Gantz už zřejmě získal podporu Avigdora Liebermana a jeho ruskojazyčné strany Jisrael Bejtanu, což mu podle všeho zaručí zisk parlamentní většiny… mezitím se zdá, že nad „svým“ Netanjahuem udělal kříž i Trump, když konstatoval, že americkým spojencem není Netanjahu osobně, ale obecně „Izrael“… není bez zajímavosti, že Netanjahua už v den voleb 17. září vynášel do nebes i Putin, ale současně řekl, že pozvání na příští květen a oslavy 75. výročí vítězství ve druhé světové válce platí pro „příští izraelské vedení“… a co je ještě zajímavější, tak to Putin prohlásil v moskevském hotelu Four Seasons na veřejné části zasedání supervýznamné židovské nadace Kerem Ha Yesod, přičemž za dlouhotrvajícího potlesku zdůraznil, že Izrael je „ruskojazyčná země“… a pak se odebral na neveřejné rozhovory s lídry světové
židovské echtmiliardářské lobby,
jimž jednoznačně vévodil Sheldon Adelson,
mimo jiné hlavní sponzor „kolegy“ Trumpa… fascinující..."
(ze včerejší Kávičky T.S.)
**************
Globální politika je tanec mezi pštrosími vejci, plněnými nitroglycerinem.
Kdo dá mrknutím najevo, že mezinárodní morálka je pro něj ještě něco jiného než umělá choroba určená k oslabení protivníka, proti níž je on sám očkovaný - je kečup.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ono to nebylo poprvé tento čtvrtek!

Prezident to, že může konat, ale možná . až pokud..., řekl u Soukupa "už" 5.9.2019, důkaz si pusťte cca od 18:00 v odkazu!

Jenomže tehdy to nějak zapadlo nebo co, tak nyní 19.9.2019 to pro novináře, "co oddělují zrno od plev a pak otisknou plevy", to jsou slova prezidenta, řekl teda úplně polopatě, jak jako může v té kauze dle Ústavy KONAT...........POKUD....

A toto už najednou pochopili, ale zase to blbě uchopili...tedy v podstatě se tím potvrdil ten vtip z pátého září...

https://www.barrandov.tv/video/163153-tyden-s-prezidentem-5-9-2019

Zatím bez slepic

Mate pravdu. Kavarna a PAL to nepochopí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Klidně budu za blbku, ale stále mi to nedá a ráda bych znala odpověď a zde je plno vzdělaných čtenářů.

Pokusím se lidštinou pro všechny popsat, co mi vrtá stále hlavou:
Trestným činem by měl být protiprávní SKUTEK, který trestní zákon OZNAČUJE za trestný v DOBĚ spáchání takového skutku-činu. (U Hnízda to bylo při podání žádosti o dotaci a při rozhodnutí o ní, vše bylo do 30.6.2008)

Předpokládám, že na ČIN-skutek lze aplikovat (v době činu) existující paragraf platného trestního zákona a v něm pak zkoumat ty popsané znaky, které domnělý trestný ČIN-skutek vykazuje.

V roce 2008 a to až do 1. července šlo bez námitek na Hnízdě spáchat SKUTEK- trestný čin, definovaný v tehdy platném zákoně číslo 140/1961 Sb.:
§ 250 PODVOD
(1) Kdo ke škodě cizího majetku sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

§ 250b ÚVĚROVÝ PODVOD
(1) Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy či """"v žádosti o poskytnutí subvence nebo dotace uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí""""……………….
*************************************

ŽÁDNÝ paragraf tehdy platného a účinného trestního zákona 140/1961 neměl (nenašla jsem) v názvu trestného činu slovní spojení:
-Dotační podvod,
-Poškození finančních zájmů Evropské unie.

SHODNÉ znaky cca ve starém a novém tr. zákoně vykazuje „Úvěrový podvod“ § 250b (výše) ve starém trestním zákoně a „Dotační podvod“ § 212 v novém trestním zákoníku, účinném od 2010 číslo 40/2009 Sb.:
§ 212 DOTAČNÍ PODVOD
(1) Kdo """"v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci nebo příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí"""""………………...
**************************************
Pro tuto shodu znaků by se dalo ještě pochopit to stíhání pro zločin dle § 212 „Dotační podvod“ nového tr. zákoníku, ačkoliv formální označení trestného činu v roce 2008 znělo „ÚVĚROVÝ“ podvod.....

Co mi (možná z neznalosti, připouštím) naprosto dosud uniká, jak lze ale po PRÁVU vůbec ZAČÍT stíhat na Hnízdě zločin dle paragrafu, který v době skutku opravdu ale opravdu v zákoně jako trestný čin prostě vůbec uvedený ani NEBYL?

"Poškozování finančních zájmů Evropských společenství" se jako trestný čin do trestního zákona dostal až zákonem 122/2008, s účinností od 1/7/2008 , TEDY po činu.

Jsem schopna pochopit, že pro trestní sazby v novém trestním zákoníku pro obviněné výhodnější, než ty staré, lze postupovat dle nového trestního zákoníku 40/2009 Sb., u trestného činu „Dotační“ podvod. (shodné znaky, popis činu)

Ale to „Poškozování finančních zájmů Evropských společenství, či Evropské unie“ stále NECHÁPU.....

Zásada nullum crimen sine lege (lat. "žádný zločin bez zákona") neplatí?

Vysvětlí mi to zde (MOC prosím) někdo, nejlépe odborník na trestní právo?

Zatím bez slepic

Majko dobrý večer,
dala jste si s tím práci a nejspíš se ptáte správně. Snad Vám odpoví odborník, ale já si myslím, že v současnosti ty ignoranty vůbec nezajímá, jaké jsou zákony, jak se uplatňují a už vůbec je jim jedno, že jejich závěry nesedí, natož jestli máme zákonůznalé občany. Ale chápu, že se ptáte pro sebe.

Dobrý článek k tomu honu napsal V.Podracký : https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Druha-faze-odporu-k-Bab…

A pro příklad uvedu citát soudce Balíka : „…kroky, které prezident navrhuje a avizuje, že by učinil, tak mi do značné míry připomínají nikoliv právní stát, ale stát absolutistický,“ uvedl prosím bývalý ústavní soudce (!!!),

- nebo slova M.Bendy „… abolice zůstala v Ústavě předešlé kvůli ochraně zahraničních hostů, aby si třeba někdo v Česku neusmyslel, že bude stíhat třeba izraelského premiéra“. Bylo by to k smíchu, kdyby…

Takové ignorantství a nadutost aby člověk pohledal a to jsou právníci. Dávno říkám, že nám Čechům možná chybí spousta vlastností, ale nejhorším nedostatkem, který z lidí dělá grázly, je naprostá absence studu a sebeúcty. U Balíka, který by měl být nejpovolanějším (zcela jistě to není neznalost), je to donebevolající poškozování jména české justice. Má pak smysl snažit se něco vyvracet? Nejdůležitější je uvědomovat si , že jsou to lháři, kteří zapřou nos mezi očima a jen tak je brát. Relevantní argumenty a důkazy nepomohou.
Dobrou noc :-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Oč komu jde? To by mne také zajímalo.

6.6.2019 proběhlo jednání PSP k bodu č. 227 - Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992-1998
hlasováním č. 836 v 10:40 hod. bylo usnesení k tomuto bodu hlasováním přijato.
Může být, že i proto, k čemu tím byla vláda i Babiš jako její předseda zavázán, bylo nutno jej soudit, odsoudit, aby vláda neměla čas usnesení naplňovat. Ale nemyslím, že bych v médiích o tomto bodu jednání a jeho schválení vůbec někde v TV, či rozhlase , něco slyšela a že je to dost důležité hlasování.
http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/030schuz/s030191.htm

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

<i> "Pokud milosti nebudou zrušeny, měly by zůstat tím, čím jsou, tedy monarchistickým pozůstatkem milosrdenství hlavy státu," prohlásil prezident v rozhovoru, který přináší dnešní vydání týdeníku Respekt."</i>

P.S. Článek vyšel roku 2003 a oním bezprecedentně protiústavním prezidentem byl samotný Václav Havel.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/havel-o-milostech-se-nediskutuje.A03…

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Welcome to Urvashi call girls in Gurgaon, we offer you best high profile escorts in Gurgaon service at ☎ 8586890809 Vip, high profile independent housewife.

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/sikanderpur/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://www.singledate.in/blog/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/sushant-lok-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/sikanderpur-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/sohna-road-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/mg-road-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/iffco-chowk-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-phase-3-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-phase-2-gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/dlf-cyber-city-phase-1-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://aqualuxdp.ca/
https://www.torontoplumbinggroup.com/

Call girls in Gurgaon , call girls Gurgaon , Gurgaon call girls , Call girl in Gurgaon , call girl Gurgaon , Gurgaon call girl , Escorts in Gurgaon , Gurgaon Escorts , Escort in Gurgaon , Gurgaon Escort , Call girls service in Gurgaon , call girls service Gurgaon , Gurgaon call girls service , Call girls services in Gurgaon , call girls services Gurgaon , Gurgaon call girls services , Independent Call girls in Gurgaon , Independent call girls Gurgaon , Gurgaon Independent call girls , Independent Call girl in Gurgaon , Independent call girl Gurgaon , Gurgaon Independent call girl , Independent Escorts in Gurgaon , Gurgaon Independent Escorts , Independent Escort in Gurgaon , Gurgaon Independent Escort , Independent Call girls service in Gurgaon , Independent call girls service Gurgaon , Gurgaon Independent call girls service , Independent Call girls services in Gurgaon , Independent call girls services Gurgaon , Gurgaon Independent call girls services , Housewives Call girls in Gurgaon , Housewives call girls Gurgaon , Gurgaon Housewives call girls , Housewives Call girl in Gurgaon , Housewives call girl Gurgaon , Gurgaon Housewives call girl , Housewives Escorts in Gurgaon , Gurgaon Housewives Escorts , Housewives Escort in Gurgaon , Gurgaon Housewives Escort , Housewives Call girls service in Gurgaon , Housewives call girls service Gurgaon , Gurgaon Housewives call girls service , Housewives Call girls services in Gurgaon , Housewives call girls services Gurgaon , Gurgaon Housewives call girls services , High profile Call girls in Gurgaon , High profile call girls Gurgaon , Gurgaon High profile call girls , High profile Call girl in Gurgaon , High profile call girl Gurgaon , Gurgaon High profile call girl , High profile Escorts in Gurgaon , Gurgaon High profile Escorts , High profile Escort in Gurgaon , Gurgaon High profile Escort , High profile Call girls service in Gurgaon , High profile call girls service Gurgaon , Gurgaon High profile call girls service , High profile Call girls services in Gurgaon , High profile call girls services Gurgaon , Gurgaon High profile call girls services , VIP Call girls in Gurgaon , VIP call girls Gurgaon , Gurgaon VIP call girls , VIP Call girl in Gurgaon , VIP call girl Gurgaon , Gurgaon VIP call girl , VIP Escorts in Gurgaon , Gurgaon VIP Escorts , VIP Escort in Gurgaon , Gurgaon VIP Escort , VIP Call girls service in Gurgaon , VIP call girls service Gurgaon , Gurgaon VIP call girls service , VIP Call girls services in Gurgaon , VIP call girls services Gurgaon , Gurgaon VIP call girls services , College Call girls in Gurgaon , College call girls Gurgaon , Gurgaon College call girls , College Call girl in Gurgaon , College call girl Gurgaon , Gurgaon College call girl , College Escorts in Gurgaon , Gurgaon College Escorts , College Escort in Gurgaon , Gurgaon College Escort , College Call girls service in Gurgaon , College call girls service Gurgaon , Gurgaon College call girls service , College Call girls services in Gurgaon , College call girls services Gurgaon , Gurgaon College call girls services

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

call gilrs in Gurgaon

https://www.singledate.in/
https://www.singledate.in/gurgaon/
https://muskangirlsdwarka.in/gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-gurgaon/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-haridwar/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun
https://muskangirlsdwarka.in/
https://rishikeshgirls.in/
https://www.singledate.in/sushant-lok/
https://www.singledate.in/mg-road/
https://www.singledate.in/iffco-chock/
https://www.singledate.in/delhi/
https://rishikeshgirls.in/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-dehradun/
https://rishikeshgirls.in/saharanpur-escorts/
https://rishikeshgirls.in/call-girls-in-agra/
https://rishikeshgirls.in/roorkee/
https://shipranoida.in/
https://aqualuxdp.ca/
https://kiran69.in/
https://kiran69.in/category/mumbai-escorts/
https://escortscp.in/
https://callgirlsinudaipur.co/
https://callgirlsinudaipur.co/udaipur-high-profile-escorts/
https://callgirlsinudaipur.co/call-girls-in-noida/
https://shipranoida.in/
https://shipranoida.in/category/noida/
https://shipranoida.in/escorts-in-noida-sector-94/
https://shipranoida.in/urvashi-girls-in-atta-market/
https://shipranoida.in/noida-sector-independent-girls-services/
https://shipranoida.in/noida-sec-122-khanjarpur-parthala/
https://shipranoida.in/high-speed-service-models-noida-sector-18/
https://shipranoida.in/meghan-markle-model-in-noida-sector-50/
https://shipranoida.in/beautiful-luxurious-models-in-sector-porsche/
https://shipranoida.in/high-profile-models-in-noida/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-sector-39-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-in-mg-road/
https://shipranoida.in/escort-service-in-dlf-gurgaon/
https://shipranoida.in/girls-are-available-in-palam-vihar/
https://shipranoida.in/golf-course-extension-road/
https://shipranoida.in/escort-gurgaon-sector-28/
https://shipranoida.in/call-girls-in-gurgaon-sector-26/
https://shipranoida.in/girls-in-gurgaon-sector-27/
https://shipranoida.in/beautiful-girl-in-gurugram/
https://shipranoida.in/category/haryana/gurgaon/
https://myquickbook.com/
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumber-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/emergency-plumbing-best-plumbing-s…
https://www.torontoplumbinggroup.com/basement-waterproofing
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-pipe-unblock
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-services-etobicoke
https://www.torontoplumbinggroup.com/sewer-pipe-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement
https://www.torontoplumbinggroup.com/drain-cleaning
https://www.torontoplumbinggroup.com/plumbing-companies-scarborough
https://aqualuxdp.ca/clogged-drains-service/
https://aqualuxdp.ca/sump-pump-installation-replacement-services
https://www.torontoplumbinggroup.com/water-line-repair
https://www.torontoplumbinggroup.com/trenchless-water-line-replacement

Call girl in Gurgaon ,Call girls in Gurgaon ,Call girls in sushantlok ,Best Call girls in Mg road ,Best Call Girl in Gurgaon ,Call girl in iffco chock
High Profile call girl in Delhi ,Independent call girl in Gurgaon ,Call girl in Gurgaon ,Urvashi College Call Girls Gurgaon ,Call Girls In Huda City Center ,Urvashi Best Call Girls In Gurgaon ,SEXY CALL GIRL IN GURGAON ,Call Girls In Gurgaon MG Road ,Most Beautiful Call Girls in Gurgaon ,Gurgaon Call Girls Services ,HIGH PROFILE CALL GIRLS IN GURGAON ,Call girl in MG Road ,Urvashi Sikanderpur Call Girls ,Escorts Service In Gurgaon ,Escort in iffco chock ,Escort in Gurgaon ,Escorts Services in Iffco Chowk ,Sikandarpur Escorts Gurgaon ,Gurgaon Bus Stand Escorts ,Escort Service In Hudacity Centre ,BEAUTIFUL RUSSIAN IN GURGAON

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Welcome to the Midnight Partner - Bangalore escort service, a popular service provider of escorts in Bangalore, for professional.
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Escorts in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Escort in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore escort</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Independent Bangalore escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Independent Escorts in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">escort service in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Escorts Service</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Female Escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Russian Escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Escort Agency in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Female Escort in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Call Girls in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Call Girl</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Escort Girls</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Escorts Agency</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">Bangalore Female Escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">Bangalore female escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">Bangalore escorts service</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">Bangalore escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">escorts in Bangalore</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">Bangalore Russian escorts</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/Bangalore-Escorts-Service.html">female escorts Bangalore</a>
||<a href="https://www.sahilkhaan.com/">Bangalore Escorts</a>
||<a href="https://dannyescorts.com/">Bangalore Escorts</a>
||<a href="https://midnightslover.com/">Bangalore Escorts Services</a>
||<a href="https://midnightpartner.com/">Bangalore Escorts</a>
||<a href="https://pinkcitylover.com/">Jaipur Escorts</a>
||<a href="https://angelmathelin.in/">Chennai Escorts</a>
||<a href="https://angelnightpro.com/">Chennai Escorts</a>
||<a href="https://pinknightlover.com/">Mumbai Escorts</a>
||<a href="https://vipnehagupta.com/">Escorts In Bangalore</a>
||<a href="https://urvashichopra.com/">Bangalore Independent Escorts</a>
||<a href="https://neverendservices.in">Hydearabad Escorts</a>
||<a href="https://tinyurl.com/ybvwrbwg">https://tinyurl.com/ybvwrbwg</a&gt;
||<a href="https://nortoncomsetuphelp.com/norton-setup/">www.norton.com/Setup</a&gt;
||<a href="https://skylarksquad.com/norton-antivirus/">www.norton.com/setup - Enter product Key</a>
||<a href="https://mcafeecomactivatehelp.com/mcafee-com-activate/">www.mcafee.com/…;

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.