Zeman

Články

Pohádka o článcích

Autor

Bylo nebylo, za dávných časů, bývala všelijaká školení. Ta školení vzbuzovala spíše tiché, vnitřně ovšem bujaré veselí, neb průnik množiny jejich obsahu a množiny blbostí byl značný.  A tak, když zazvonily klíče a jedné pohádce byl konec, všechno se to zatratilo a začaly se vyprávět pohádky nové.

Hospodské řeči

Autor
Štítky

Snad mi to Vlk odpustí, Bůh je mi svědkem, že to není nic proti němu. Ale prostě se musím ozvat. Vlk ve svém včerejším článku zopakoval to s čím přišel jako první a na co začaly přicházet i ostatní sdělovací prostředky a najednou je toho plný internet a budou toho i plné noviny. Totiž že Zemanovi ke zvolení pomohly řetězové maily. Kdo by nevěděl, co to je, tak se jedná o maily, které si lidé posílají mezi sebou. Přijde vám mail od kamaráda, který vám nabídne odkaz, či přílohu a nebo se rovnou v textu dozvíte cosi o prezidentském kandidátovi ať už v dobrém nebo ve zlém. 

Drahoš naposledy

Autor
Štítky

Je nejvyšší čas ukončit volební stav po prezidentské volbě a obrátit zrak opět kupředu. Proto bych dnes ještě jednou naposledy nastolil téma Pražské kavárny a našeho neúspěšného kandidáta na Hrad. Ještě jednou zhodnotit situaci, přednést nějakou tu předpověď do budoucna, probrat to ještě v diskusi a pak už se zabývat něčím smysluplným. Třeba chovem dobytka a polními pracemi. 

Takže: 

Poslední ambice

Autor
Štítky

Miloš Zeman zvítězil. Za sto let už bude v učebnicích dějepisu jen toto. Nikdo už si nebude pamatovat, jak vypadala kampaň, nějaký renomovaný historik možná bude vědět, že zvítězil navzdory velkému odporu, ale to bude tak všechno. Někde na Karlově univerzitě budou ležet disertační práce na téma Zemanovy éry v kontextu doby či českých a evropských trendů politiky, tu a tam si někdo projde digitalizované výstřižky z novin, ale stejně už to pro něj bude takové, jako když my čteme o První světové válce. Mimochodem, pusťe si video z volby Václava Klause prezidentem.

Milá Kavárno

Autor
Štítky

Či jak se ta vaše sociální skupina napříč republikou vlastně nazývá. Nechci o vás dnes mluvit pejorativně, nechci vám dávat žádné nálepky, nechci vám škodit. Nechci se vám posmívat, že váš kandidát na prezidenta neuspěl, nechci vám podsouvat žádné zlé úmysly, chci k vám dnes promluvit jako k lidem jiného názoru, ale pořád ke svým sousedům a přátelům. 

Jistě si sami děláte analýzy, proč váš kandidát neuspěl a jistě si k nějakému výsledku i sami dojdete, ale trochu doufám, že vezmete do úvahy názor jednoho Vidláka. 

Albrecht z Valdštejna

Autor
Štítky

Máme to za sebou. Navzdory majitelům pravdy, navzdory Evropským hodnotám, navzdory Kolářovi, Bakalovi, navzdory tělesným neduhům, navzdory chybám, které udělal, Miloš Zeman zůstává na Hradě. Přidám včerejší komentář Asfaltového holuba, který uplynulé týdny hodnotí takto: Mezi lidmi, kteří volili Jiřího Drahoše bylo hodně voličů, kteří především volili Antizemana. A když se ukázalo, kdo je Jiří Drahoš, tak se mezi voliči Zemana objevilo hodně voličů, kteří volili Antidrahoše. Holube, děkuji za krásné hodnocení, zvu vás na zabijačku.

Přirozený volič - doplněno

Autor
Štítky

Nový článek vyjde až zítra... když už se mi po delší době podařilo napsat něco trochu smysluplného, chci si to ještě jeden den užít.... 

Vidlákov je malé město. Skoro všichni se tu znají. o to vyhroceněji zde probíhá současná diskuse o budoucí hlavě státu. Vidlákov se nijak nevymyká zbytku republiky. Čtyřicet procent pro Zemana, čtvrtina pro Drahoše a zbytek hlasů rozprostřen mezi ostatní kandidáty.

Zajímavé divadlo

Autor
Štítky

Díval jsem se včera na přímý přenos jednání o důvěře vlády

Andrej Babiš důvěru zatím nemá, schůze sněmovny byla odložena do úterka. Mezitím jedná mandátový a imunitní výbor. Mám takový pocit, že Andy má svůj vrchol už za sebou... Ideální šanci měl teď. Zeman byl na jeho straně, opozice byla rozdrobená a rozhádaná. Bývalí kolegové koaličníci v troskách na prahu vlastních občanských válek. Lepší podmínky už podle mě mít nebude.