Přátelské varování

Autor

Dovedete si představit, jaký vliv na očkovací kampaň by měl Zeman, kdyby i po třetí dávce a aplikaci patřičných léčiv na té nejvyšší úrovní medicíny stejně zemřel na koronavirus? Inu, i tohle se může stát. Ještěr má za sebou poměrně dlouhou hospitalizaci a má přesně všechny ty problémy, které má koronavirus rád a pomáhá mu to k výrobě kvalitního zápalu plic. Ale nechme toho, covid má i smysl pro absurdno a mráz kopřivu nespálí. 

To si tak prezident odejde z nemocnice, přijede do Lán a ausgerechnet tam má rizikový kontakt a proto mu udělají test na koronavirus a... má ho tam. Vyjádřil se i Tomáš Zima z lékařského koncilia (které bylo ustanoveno, aby konstatovalo prezidentovu neschopnost vykonávat práci, ale nějak se to nepovedlo), že Zeman nemá žádné příznaky. Zemanův doktor Zavoral zase řekl našim novinářům, že prezident měl rizikový kontakt s pracovníkem z Lán a proto ho raději otestovali. 

Náš prezident má vskutku nabitý program, protože dopoledne odjede z nemocnice, v poledne má v Lánech rizikový kontakt a odpoledne už má pozitivní test. Sice je inkubační doba průměrně pět dní, ale když jde o prezidenta, tak to jde hned. Nato jede zpátky do nemocnice, dostane patřičnou infůzi... a pak jede zase zpátky do Lán a v neděli jmenuje Fialu premiérem. Samozřejmě za dodržení všech hygienických opatření. Fiala asi dostane dekret vydezinfikovaný slivovicí.  

Prostě si myslím svoje. Netvrdím, že se Zeman nemohl někde covidem nakazit, koneckonců byl v nemocnici, kde se to covidem jen hemží, leckdo ho navštěvoval, ale tohle je tak krásná náhoda, že se mi až nechce věřit, že jí nebylo pomoženo. Koneckonců polovina občanů této země si umí obstarat certifikát o negativním testu, neměl by být problém udělat to i obráceně.

Dokud jsem nevěděl o Zemanově brzkém návratu do Lán, tak jsem si myslel,  že se Fialova nová vláda rozplývá v nedohlednu, protože covid může přece dostat kdokoliv, kontakty jsou rizikové, nedá se nic dělat, musíme počkat, až se prezident vyléčí. A Babišova vláda zůstává, aby si řízení epidemie vyžrala až do hořkého konce. Jak to jen ten Zeman dělá, že dokáže jedním tahem ukázat, že bez něj se tu nepohne ani myš a zároveň potrestat starou i novou vládu zároveň?

Já si prostě myslel, že je to taková typicky zemanovská pomsta za to, že nejenom Fiala a jeho skvadra už Zemana strkali do rakve. Nebyla to jen Džamila, která věděla naprosto přesně, že se prezident už nevzpamatuje. I Andrejko poněkud zbrkle zkoušel hrát svou politickou partii už bez prezidenta. Vondráčka chtěl odepsat a přesně se mu to vyplnilo. Nemá ho v předsednictvu sněmovny. A navíc starý Ještěr nezapomíná. Netrvalo dlouhou a už si v televizním rozhovoru mazal na chleba Korantenga a jistě měl dost času si promyslet další kroky. 

Když Zemana poprvé odváželi do nemocnice, tvrdil jsem, že Zavoral tuto hru hraje s ním. Že si nedovedu představit, že by k sobě Zeman pustil někoho, kdo by zároveň nebyl jeho osobní přítel. V téhle zemi jsou tisíce doktorů, tak proč si brát někoho, kdo je proti prezidentovi že? Vzhledem k tomu, že Zemana už opravdu skoro všichni odepisovali, tak hoši to divadýlko spolu zahráli skvěle. Fakt tomu všichni uvěřili, dodali si odvahy a spustili z řetězu svoje osobní představy o budoucnosti. Aby pak koukali, že Zeman nejenže neumírá, je sice zase o něco opelichanější, ale duševní svěžest si zachoval a sype všem politický písek do soukolí. 

Byla to krásní ukázka, že bez Zemana nemá nikdo politickou budoucnost. Že prezident je sice jen čestná funkce, ale i těch pár pravomocí stačí na vysokou hru. Že má sice spoustu politických protivníků, ale nikdo mu nesahá ani po kotníky. Ani Krysík se svým Taiwanem, ani výherce voleb Fiala, ani Andrej s nekonečnými fondy na kampaň. Zeman prostě ukázal, že má ještě spoustu možností, jak ovlivnit budoucnost.  

Všimněte si, že včera se ještě v diskusi řešilo, že Zeman si jede jen svoje osobní zájmy a pletichy a nějaký národ je mu ukradený. Jak vidno, Zeman myslí i na toto. Posunout jmenování o dva dny... to je jen nepatrné zdržení pro tuto zemi, ale je to velké a zároveň ještě přátelské varování pro Fialu. 

Úplně vidím, jak Vráťa Mynář telefonuje Fialovi: "Pane profesore, pan prezident bude dneska propuštěn z nemocnice a zítra vás očekává a jmenuje vás premiérem. A co ten Lipavský? Už jste našel někoho, kým bude nahrazen? Nebo ujmete se ministerstva zahraničí zatím sám?

 "Ne pane kancléři, "odpoví pevně Fiala, "na všech svých nominacích trvám a nemíním je měnit. Pan prezident je povinen mě jmenovat premiérem, protože disponuji většinou ve sněmovně." "Rozumím," odpoví Mynář, "pan prezident bere vaše vyjádření na vědomí."

Budoucí premiér včera prostě dostal přátelské varování. Že existuje mnoho způsobů, kterými je možné brzdit jeho vládu na které ústava nepamatuje. Těžko může Fiala na jedné straně tvrdit, že prezident je nezpůsobilý a na druhé straně od něj přijímat pověření na premiéra. A covid? To je přece ta hrozně nebezpečná nemoc a je třeba dodržovat opatření a opatrnost. Mohlo by se také stát, že se panu prezidentovi zase přitíží a ani v neděli nikoho nepověří. A pak ani ve středu ani v pátek ani do vánoc. 

Zdá se, že to Fiala pochopil. Že si s Mynářem zatelefonovali ještě jednou, že by se to třeba dalo s tím Lipavským nějak zařídit. Prezident se vrátí do Lán a ty dva dny nikoho nezabijí. Ani národ, který nemá pochopení pro prezidentovy hry.  


Vidlácky bych proto očekával, že si  Fiala při důvěrném rozhovoru vyslechne něco o tom, jaké kroky by následovaly, kdyby se vzpouzel a jak dlouho může trvat, než by se opravdu tím premiérem reálně stal. Možná mu prezident řekne, kdo všechno Lipvského ve vládě nechce a že by se třeba mohlo i stát, že už nebude mít většinu ve sněmovně. Na tiskovce po jmenování premiérem se pak Fiala vyjádří o Lipavském do médií, že se teda ministrem nestane a nebo najednou sám Lipavský pokorně řekne, že už ve vládě být nechce,  nebo najednou přijde Deník N s novým pirátským skandálem a nebo tak něco.

V příštích dnech to uvidíme v přímém přenosu. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (137 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Mynář dál chystá setkání Zemana s Fialou. Výjimky neexistují, řekla Svrčinová
Miroslav Vala
Před 6 hodinami
Zemana s velkou pravděpodobností nakazila ta pracovnice Hradu, ve žlutém svetru která byla na zveřejněném videu, když prezident oddaloval svým podpisem svolání nové poslanecké sněmovny na nejzazší možný termín 9.11.2021. Byla údajně v UVN na začátku tohoto týdne. Lékaři vylučují, že by byl nakažen v Lánech dnes a za hodinu bez inkubační doby by měl pozitivní test PCR.

Průměrný počet slepic: 2 (37 hlasů)

In reply to by Seznam.cz (neověřeno)

Trvalý odkaz

Výjimky neexistují, to papouškujete správně, ale existují opatření, jak vyhovět, to již Vala nezmínil a tudíž se to nedá přepapouškovat.

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

In reply to by Seznam.cz (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já si také myslím, že k tomu kontaktu s nakaženým došlo už mnohem dříve než ve čtvrtek - předpokládám, že byl na PCR testu pravděpodobně ve středu nebo ve čtvrtek ráno.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Tak oprava - ten test prý dělali ve čtvrtek odpoledne. Ke kontaktu ale podle mě došlo někdy v předchozích dnech.

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

In reply to by Seznam.cz (neověřeno)

Trvalý odkaz

furosemide nursing considerations <a href="https://asalasixo.com/">buy furosemide online</a> Levitra Stomaco Pieno O Vuoto

Zatím bez slepic

In reply to by Seznam.cz (neověřeno)

Trvalý odkaz

short-term prednisone side effects <a href="https://vprednisonn.com ">buy prednisone on line</a> Was Levitra 20mg

Zatím bez slepic

In reply to by Seznam.cz (neověřeno)

Trvalý odkaz

Viagra Forum Wirkung <a href="https://apriligyn.com/">can priligy cure pe</a> On Sale Generic Macrobid In Canada Store Overseas

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak by se mohli otroci osvobodit, když používají stejnou mylnou ideologii, stejné chybné koncepce, stejné omezené myšlení a hloupé myšlenky jako jejich otrokáři?
(Sledujte, jak budete na tento text podrážděně reagovat, a jak jako potrefené husy – pokud si to otevřeně přiznáte - potvrdíte jeho teze.)

P.S. Ano, přiznám, nechtěl jsem už vůbec nic psát, plísním sám sebe (nemusí už Alena Z. :-) ), ale ty dvě zásadní věty na jiném blogu mě tak zaujaly že jsem musel...omlouvám se.

Průměrný počet slepic: 2.7 (30 hlasů)
Trvalý odkaz

...zajimave, ale ted mi pripada jako polemizovat nad babou s tezkou pneumonii ze jak ji provest operaci silikonovych koz :) Panika v odbornych kruzich z te nove jihoafricke varianty se da srovnat s tou co byla na samem zacatku pandemie. A pravem, protoze kdyz je pravda jen polovina predbeznych spatnych sprav o vlastnostech noveho viru, tak jsme v hajzlu. Struktura spolecnosti je ted mnohem integrovanejsi a citlivejsi nez v dejinach. Psychicka odolnost nynejsi generace zvykle na sva "prava", mnohem nizsi. Muze se blizit tzv. dokonala boure - za okolnosti, ktere by jeste pred 150 lety spolecnosti jen otrasli a zbrzdili ji - ale dnes zpusobi totalni rozvrat.

Průměrný počet slepic: 4.1 (23 hlasů)

hulvath: Panika v odbornych kruzich z te nove jihoafricke varianty se da srovnat s tou co byla na samem zacatku pandemie. A pravem, protoze kdyz je pravda jen polovina predbeznych spatnych sprav o vlastnostech noveho viru, tak jsme v hajzlu.
***
Ale, v roce 2008 se říkalo, že každá krize je šance, ne? O kovidu jsem to také slyšel, alespoň na začatku:-)

Vážněji: souhlasím s vámi...ten scénář, jak se společnost bude chovat v permanentní obavě o zdraví a čekající na politiky, co vymyslí a jak zase a opět zklamou v nadějích, nooo, co bude...to tedy také netuším. To bude dosti zajímavý nápor...

Průměrný počet slepic: 3.7 (25 hlasů)

Je nakonec možné, že jedinci vychcípají a přežije jen společnost. Je to sice drsná, ale přece jen šance.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

Možná to bude znamenat povinné očkování proti Covid19, ale jen nově vyvinutou vakcínou, protože ty stávající už na nejnovější mutaci viru nestačí. Asi se vrátíme z mRNA vakcín zaměřených na jeden spike protein ke klasickým z inaktivovaného viru. V každém případě nejnovější mutace viru B.1.1.529 známá jako ný ukáže, že stávající vakcíny jsou nejméně o 40% méně účinné proti ní a odhalí všechny chyby v opatřeních proti koronaviru.

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je září 2025 a Ministerstvo zdravotnictví rozesílá všem občanům ČR do jejich implantovaného podkožního čipu, tuto zprávu:

"Na základě zjištění EU dojde k přeočkovaní vakcinami: Pfizer 2, 3, 6, AstraZeneca 4, Johnson 8, očkovaní Pfizerem 4, nemusí podstoupit očkování Johnson 8. Více informací na vašem čipu a v aplikaci "Trvalé zdraví"."

Průměrný počet slepic: 4.4 (32 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Asi se vrátíme z mRNA vakcín zaměřených na jeden spike protein ke klasickým z inaktivovaného viru.
----
nevratime se, to by poprelo vse co dosud delaji, proste to nebude povoleno

dve davky nechrani, mozna ani tri davky nechrani za par mesicu, takze budeme jako blbci opakovat stejnou chybu porad dokola a doufat ze ctvrta a pata davka bude chranit vice nez 4 mesice a nebudou se kumulovat vedlejsi ucinky ?

Průměrný počet slepic: 4.9 (22 hlasů)

In reply to by prox (neověřeno)

Trvalý odkaz

Osmá dávka zajistí neviditelnost, nesmrtelnost až devátá dávka. Tedy pokud se jí vůbec někdo dožije. :-) Vedlejší účinky se kumulovat asi nebudou, ovšem pokud by bylo vedlejším účinkem onemocnění srdce, tak několik let přetěžování rozhodně věk dožití nezvýší.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Odhalí všechny chyby v opatřeních" - komu je odhalí?
I jejich iniciátorům? Ti je přece ve značné míře znali předem.

Podívejte se na podobnou reakci vznikající německé vlády v oblasti energetiky: Energetická katastrofa má za následek další podpoření a urychlení příčin, které ji způsobily.

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)
Trvalý odkaz

Já bych v tom prezidentův kalkul neviděl, ani z jeho okolí. Statisíce důchodců v jeho věku jedou na další vyšetření i po propuštění z nemocnice...a totéž, ohledně kovidu bych to už vůbec neřešil. Zdravotní stav známe jen přes mediální zprávy, takže provádět "džamilismus", neboli hodnocení zdravotního stavu z internetu pro internet je jen pro otrhlé...

Že p. Fiala přebírá vládu pro něj v nejméně příhodnou dobu, kde ho v lednu nebo únoru cěkají rozhodnutí o povinném očkovaní, lokdaunu a na podzim 2022 naprosto totéž a ještě s tím, že očkovaní bude asi ještě méně účinné na botswanskou mutaci, tak to vše mu dokonale zkazí vládnutí a ani možnost nerušeně žonglovat s biliony ze zelených fondů EU, na což se těšil nejvíce, mu to plně nenahradí. Prostě pech. Podělanej kovid, si musí Fiala říkat:-) Tato doba je spíše o Fialovi než o Zemanovi. Zajímavé jen bude, s jakou 3. cestou vůči kovidu, pak přijdou prezidentští kandidáti...:-)

Průměrný počet slepic: 4.2 (21 hlas)

šatníku Klause sr. v šatníku nenašel filozofický ani politický slovník(i když s chybami v tisku). Našel brýle, co neodpovídají jeho politickému vidění...

Průměrný počet slepic: 4.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Už se dlouho nikde nepsalo o suchu.

Průměrný počet slepic: 5 (26 hlasů)

...jojo, už jsem také dlouho neslyšel o stavbě přehrady na zadržovaní vody, ale už by se mělo začít diskutovat o stavbě přehrady kvůli povodním...to by se s jarním táním sněhu dalo stihnout:-) Apropos: ten popílek, co chrchlí ta sopka, to je ideální matroš na dělání sněhu, ne? To mohlo dát na týdny trvající sněhovou kalamitu?:-)

Průměrný počet slepic: 4.6 (19 hlasů)

In reply to by petr w. (neověřeno)

Trvalý odkaz

A toho metanu a CO2 co ta sopka produkuje, jestlipak na to má dost emisních povolenek.

Průměrný počet slepic: 4.9 (37 hlasů)

Píše se pořád, ale ne u nás. Sucho je vděčné, cyklické téma běhající po serverech když zrovna není potřeba strašit něčím konkrétním.
A vždyť mají přece i pravdu, na naší planetě jsou plochy, které jsou věčně suché..

Průměrný počet slepic: 4.2 (13 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale taky věčně mokré...

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

Kuš, to se nehodí, včil je řeč o suchu!

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

...kolik testovaných připrchlíků bylo pozitivních na cokoli.....

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

...na NWO nebo GR :D

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Godote,
neměl jste při ochutnávce ústřic i hřebenatku, anglicky scallop? :-)
Sucho nikam nezmizelo, jen jsou vděčnější témata k diskuzi jako Covid19 (včetně nejnovější mutace a očkování), nedostatek čipů v automobilovém průmyslu (který bude trvat další roky), ekonomická krize (kterou příhodně svalíme na Covid19), ekonomičtí imigranti v Bělorusku (zatímco ti přes Středozemní moře zmizeli), rostoucí ceny energií (které neskončily a porostou nadále protože povolenky na CO2 a Green Deal), občas globální soupeření USA - Čína. Tam všude se dají pořád odklonit prachy, a tak sucho zůstává v záloze.
Navíc se blbě píše o suchu, když prší nebo sněží. Na sucho ještě dojde s diskuzí o CO2, až nějaký korálový ostrov zmizí v oceánu. Zatím se mu moc nechce.

Průměrný počet slepic: 4.4 (21 hlas)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kyvadlová doprava zde funguje nepřetržitě od páteční noci. Poté, co bylo o víkendu na 14 lodích u Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventury vyzvednuto téměř 600 migrantů, se v pondělí k Armadě připojilo dalších 428 Afričanů na devíti lodích.

Ale dnes v noci „taxi“ se 7 čluny pokračovalo v převážení migrantů. Z toho 75 mužů, 12 žen a dětí u Gran Canaria, 86 mužů, 13 žen a šest dětí u Fuerteventury, 93 mužů, sedm žen, 13 nezletilých a dítě u Lanzarote a 56 mužů, čtyři ženy a sedm nezletilých u El Hierro byly vyzvednuty. Všichni migranti byli předáni odpovědné policii.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/na-kanarske-ostrovy-denne-prip…

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Nejen o suchu, ale ani o panamských papírech. Vykládám si to tak, že stále neuběhlo několik týdnů.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Ondřej Dostál
@dostalondrej · 9 h

Podrobná data o vakcinaci a reinfekcích snad brzy budou. Dozvíme se víc o síle a trvání ochrany po 1,2 či 3 dávkách jednotlivých vakcín, po prodělání, či kombinaci obojího, s ohledem na věk.
Dobrá práce sen.Dernerové!

ÚZIS odmítl dát senátorce covidová data. „Dobrá žádost, poskytneme je,“ hájí se Dušek
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/uzis-odmitl-dat-senatorce-covidova…

Průměrný počet slepic: 3.5 (24 hlasů)

In reply to by Maneca (neověřeno)

Trvalý odkaz

...Bille Faucinoviči :D

Průměrný počet slepic: 3.5 (15 hlasů)

Doufám, v prolnutí bublin :)

Průměrný počet slepic: 3.6 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

...průser, že i když to je celkem souzvuk, v globálu je to pro nás v podstatě politická kakofonie. Centrální geopolitická lokalita nakonec díky vnitřní disharmonii(nesvéprávnosti)bude nakonec pro svojí neschopnost a nesoulad řešena vnějšími vlivy? Ono ani nemusí jít o AE, stačí politická nesvéprávnost a neschopnost řešit, nikoliv neposlušnost nebo nedisciplinovanost populace. Vzhledem k tomu, že nejsme v Číně a tudíž nejsme Číňani (natož Tajwanci! až na jednu prasečí držku) zatím nežijeme v režimu sociálního kreditu. A na to možná taky dojde. Jak se tu kdysi psalo, centrálně řízené systémy mají větší šanci na přežití, zvlášť pokud vycházejí z "trpělivé filozofie".
Rád bych měl osobní svobodu (která je mmj. v poslední době jen fráze, stejně jako odpovědnost), ale není důležitější mít pocit sounáležitost celku a odpovědnost za něj? Nezastávám se Číny, nebyl jsem tam, neznám mentalitu, jen domácky filozofuji!!

Průměrný počet slepic: 3.4 (18 hlasů)

In reply to by Mám konečně ak… (neověřeno)

Trvalý odkaz

...i bez podpisu, Vidláku promiň, málo Pálavy :D

Průměrný počet slepic: 3 (15 hlasů)

In reply to by Mám konečně ak… (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale ta prasečí držka je dobrá! To sedí.

Průměrný počet slepic: 3.6 (9 hlasů)

To je trefné :-)

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

In reply to by JosefS (neověřeno)

Trvalý odkaz

A nemyslíte, že urážíte prasata?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

V příštích dnech uvidíme v přímém přenosu to, co obvykle: vidlak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se mohl mýlit.

Představa, že se Fiala bude přímo bavit s vekslákem je ... vidlácká.

Průměrný počet slepic: 2.3 (26 hlasů)

Petr Fiala zavrhl Miroslava Kalouska? Taková zpráva mně unikla. Napište více, proč se Petr Fiala nechce bavit s tím politickým turistou a vekslákem.

Průměrný počet slepic: 4.7 (33 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

S Kalouskem by si jistě popovídal pan prezident - hlavně o tom, která pálenka je nejlepší. Mají s tím oba bohaté zkušenosti, jsou to bratři ve škopku.

Fiala je jiná liga.

Průměrný počet slepic: 1.6 (14 hlasů)

žádná liga.
Fiala je čivava.

Průměrný počet slepic: 4.9 (20 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.