Vidlák

Vše, co jsem kdy v životě dostal cenného, to jsem dostal nezaslouženě, nebo zadarmo. Mám grunt, dobrou ženu a pět dětí. Mám slušnou práci od šesti do dvou bez přesčasů. Můj šéf mě má rád. Mám dobré a shovívavé sousedy i věrné kamarády. Ve Vidlákově je bezpečno a všichni se známe jménem.  

Můžu jíst každý den maso, mám plnou ledničku i mrazák, zásoby ve sklepě a vlastní studnu. Umím zabít a zpracovat všechno domácí zvířectvo, kuřetem počínaje, prasetem konče. Mám dost volného času na knížky i televizi a každý den se mohu hodinku jen tak poflakovat. Už ve třiceti jsem si mohl říci, že se všechna moje přání vyplnila. 

Nic z toho jsem si nezasloužil. A protože jsem si to nezasloužil, o to víc si toho vážím. Svým životem jsem bohatší než lecjaký miliardář. Jsem král z Nemanic, Robinson na svém ostrově pokladů, Romeo co přežil i s Julií.

Jsem potomek evangelíků, kteří raději opustili vlast, než aby zapřeli víru a z Boží milosti jsem dostal víc než budu kdy moci zaplatit. Proto píšu. Je to malá splátka, ale snad poslouží.   

Články

Smrtnost

Autor
Štítky

Pojďme se po delsší době vrátit ke koronaviru. Hamáčka a jeho snahou objednat Sputnik dopředu si necháme na zítra, stejně tak krokodýlí slzy opozice nad odchodem Petříčka. Dnes k tomu řeknu jediné - asi jsem měl pravdu, že se ČSSD udrží ve sněmovně a sežene si i pár voličů, protože v nouzi nejvyšší si Hamajda přečetl komentáře na socanském fejsbůku a zjistil, že nejčastější fráze tam zní: "ČSSD bych nikdy nevolila, ale Petříčkovi fandím". Tohle všechno ale až zítra. 

Petře Petříčku...

Autor

chlapče rozmilý.  

ČSSD dala důkaz,

ČSSD dala důkaz,

že (ještě) není v prdeli. 

Tak nám Petříček neuspěl při kadidatuže na předsedu ČSSD. Zdá se, že delegáti on-line sjezdu při tajném hlasování projevili větší odolnost vůči tlaku progresivních pražáků a projevili větší dávku zdravého rozumu, než bych jim normálně připisoval. Zdá se, že do sebevraždy se socanům ještě nechce. 

Poslední strana vzniklá zdola

Autor
Štítky

... to jsou Piráti. Původně strana ajťáků, kteří měli jako první program bezbřehou svobodu internetu a bezbřehou svobodu kopírování, protože mu už nelze zabránit, protože kopírování se stalo laciným a všeobecně dostupným. Strana vzniklá v podstatě spontánně, bez velkých sponzorů, existuje už relativně dlouho, která ještě stále má delší historii mimo vrcholovou politiku než v poslanecké sněmovně. A když si přečtete jména jejích poslanců, člověk by vlastně ani nečekal, že většina z nich je u Pirátů už fakt dlouho. 

Akce Sputnik

Autor

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel... Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo "přitvrdit opatření" od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu... 

Ukrajina z jiné strany

Autor
Štítky

Včera mě můj bratr upozornil na jeden rodinný zdroj ohledně Ukrajiny a já bych vás o něj nerad připravil. Tentokrát se jedná o jistého "bratránka", který není právě naladěný na ukrajinskou nacionalistickou vlnu, neuchcává blahem, kdykoliv se řekne Stěpan Bandera a ve své domovině proto musí mlčet, mlčet mlčet, protože by dostal do huby od své vlastní rodiny. Na druhou stranu je to vzdělaný člověk se slušným politickým přehledem, který ví o ukrajinské politice asi tolik co u nás Milan Syruček. Je zkrátka obeznámený se vším, co lze v ukrajinském veřejném prostoru najít.  

Ruská slabina

Autor

Dneska budeme pokračovat v pátečním tématu a tím je přikládání pod kotlem na ukrajinsko - ruské hranici. Zařídíme všem referentům řádně pokaženou velikonoční neděli, protože budou muset sedět na Kydech a reagovat na všechno co se šustne... Ale ono jim to moc vadit nebude, stejně žádný soukromý život nemají, takže budou mít alespoň pocit smysluplně stráveného času. Scallopové - nástup na šestnáctihodinovou směnu... 

Ukradina

Autor
Štítky

Dnešním článkem zařídím všem scallopům noční službu a střídání na směny. Zítra nás v diskusi oblaží všichni tři či čtyři hoši, které na nás Kartouz nasadil. Budu totiž psát o Ukrajině. Ono se to tam začíná zase hrotit, vypadá to na další kolo mocenského zápasu a když už má pohotovost ruská i ukrajinská armáda, zcela určitě mají pohotovost i všichni podřízení Krvavé Madly. Scallopové, přeji vám příjemné křeče. Dejte si záležet, ať si své prémie zasloužíte. 

Je čas

Autor
Štítky

Vážení přátelé, Vidlákovy kydy od začátku psaly o politice, ale také o zemědělství. Dnes je čas právě pro to druhé - máme tu jaro, venku je teplo, půda obeschla a to je ideální doba postarat se alespoň částečně o svojí vlastní soběstačnost. Milí amatérští zahradníci, preppeři, kovozemědělci, ať už máte jeden záhon nebo rodinné latifundie, je nejvyšší čas si plivnout do dlaní, popadnout nářadí či nastartovat traktory a pustit se do toho. 

Limes Romanus

Autor
Štítky

Krátký úvodník, tentokrát o velkých penězích: 

Nejbohatší čech - Petr Kellner zahynul při pádu vrtulníku. Nebudu si špinit hubu nějakými spekulacemi v čem všem byl namočený, nebudu mu otloukat o hlavu přátelství s ruskými oligarchy a s čínských režimem. Chci pouze konstatovat, že když Pánbůh dopustí, i motyka spustí a ani miliardy peněz, ani kvalitní ochranka, ani to nejšpičkovější, co se na této planetě dá koupit, nestačí. Ve smrti jsme si všichni rovni a není rozdíl umřít v traktoru nebo vrtulníku.